GEMEENTE WADDINXVEEN VOOR f 12,50 WEET JE ALLES Prachtige muziek bij het Rijnlands Orkest Kinderboekenschrijfster las voor Inbrekers in kapsalon Goedgekeurd f Raadsleden schrijven brieven voor Amnesty I I I I I I I I Het Lido Spreekbeurt dr.K.Goverts Botsing op de Bredeweg I I I I Ontmoetingskerk veel te mager bezet Rijn en Gouwe Ontmoetings- samenkomst in Zevenhuizen TEL OONNUMMERS OPENINGSTIJDEN 01820-16066 010-4362244 BOUWVERGUNNINGEN HINDERWET GEMEENTELIJKE HEFFINGEN IN WADDINXVEEN NIET HOGER DAN GEMIDDELD 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 Cafe-Restaurant-Hotel de WIJZIGING WINKELSLUITINGSWET Partyzaal Restaurant Florida - Stormschade Zaterdag 30 januari 00.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. Zondag 24januari 00.00-02.00 uur: In het holst van de nacht, met Ferry van Loon. Gezellig borrelen, eten en een heerlijke nachtrust in onze vernieuwde hote kamers. Wij verzorgen koud/warm buffet e|i salades. Weekend-menu samengesteld vder-f35,- £-1 01727 -13223, Koninginneweg 24, Boskoop SPREEKUREN Programma Woensdag 27 januari 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Vrijdag 29 januari 20.00-21.00 uur: Da Capo, een klassiek getint programma met Jan Koorengevel. Bedrijfsongeval RTW-RADIO I Ja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proefabon- nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe 's ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. VERGADERINGEN Pagina 3 Woensdag 27 januari 1993 12570 Gouwebad ”De Sniep” (informatie) i Op de agenda o.a.: Abr. Kroes weg 25 Prinses Beatrixlaan 5 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-9531 en 92-9762. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Terinzagelegging aanvragen en stukken Zesde Tocht weg 2 Jan Dorrekenskade-Oost 22 In de Openbare Bibliotheek Waddinxveen trad op kinderboekenschrijfster en -illustratrice An- gadering bijeen. Naam: M/V* Adres: 8 ft cl Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. A. de directie van Wigo Dutch Pottery B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een fijn aardewerkfabriek/pottenbak- De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op woensdag 3 februari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Henegouwerweg 113 Onderweg 28 Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 18 februari 1993 telefonisch een afspraak maken (telefoon 01828-14433, toestel 116, de heer W. Kaandorp). Uitsluitend indien een winkelier ervoor kiest om gebruik te maken van voornoemde verruimde openstellingstijden dient een nieuwe aan- kondigingskaart te worden ingevuld en gewaarmerkt. Dit waarmer ken geschiedt op het gemeentehuis, afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, le verdieping. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. dinxveen ten onrechte als duurste gemeente uit de bus. Wat is na melijk het geval? i i i i Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen ingevolge de Hinderwet zijn ontvangen van: Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De aanvragen en alle andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 28 januari 1993 tot 28 februari 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werk dag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavon den gedurende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gerftotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. het oprichten van een sleufsilo het geheel vernieuwen van een woonhuis het geheel vernieuwen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van een schoolgebouw en het plaatsen In het Algemeen Dagblad van 6 januari 1993 is een artikel gepubli ceerd waarin de belastingen en overige heffingen van een aantal ge meenten met elkaar is vergeleken. Door een onjuiste berekening van de in Waddinxveen geldende onroerend-goedbelastingen komt Wad- van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vernieuwen van een warenhuis het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Het Algemeen Dagblad is bij de berekening van de onroerend- goedbelastingen voor de ’’oppervlaktegemeenten” uitgegaan van 225 vierkante meter en voor de ’’waardegemeenten” van ƒ100.000,- waarde. Dit zijn echter twee volstrekt onvergelijkbare grootheden. Op basis van 225 m2 komt het Algemeen Dagblad op een in Wad dinxveen te betalen bedrag aan onroerend-goedbelastingen voor een eigenaar-bewoner van ƒ856,35. Voor een woning met een waarde van ƒ100.000,- wordt in Waddinxveen echter absoluut geen ƒ856,35 onroerend-goedbelasting betaald. Het Algemeen Dagblad vergelijkt appels met peren. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. De Winkelsluitingswet 1976 heeft per 1 januari 1993 een aantal wij zigingen ondergaan. Eén van de wijzigingen betreft de verruiming van de openstellingstijden van winkels. Een winkelier mag met in gang van 1 januari 1993 de winkel in plaats van 52 uur nu 55 uur per week geopend hebben. 14433 14433 14433 (toestel 159) In deze stijlvolle ambiance (tot 80 personen), geniet u net iets meer van uw feest, diner, buffet of verjaardag. Voor info: A. P. van Neslaan 1, Boskoop. Tel. 01727-14886 of 14283 Telefoon (voor controle op bezorging): ‘doorhalen wat niet van toepassing is. Bon in open envelop. zonder postzegel. zenden naar: Rijn en Gouwe. Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn Ze sprak in het complex aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in het Gouwdorp geanimeerd met groepen van vier basisscholen over boeken en lezen. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) goed had. Proces-erbaal is opge maakt. In de avonduren van woensdag 13 januari is er ingebroken in twee personenauto’s op de Beukenhof. Tot beide auto’s verschafte men zich toegang door het vernielen van een ruit. Uit beide auto’s werd de radiocassetterecorder meegenomen. De jaarlijkse schrijfactie van de gemeenteraad is inmiddels een traditie geworden. Voorafgaande aan de maandelijkse gemeente raadsvergadering wordt op die manier een voorbeeldfunctie ver vuld voor de Waddinxveense be volking voor wat betreft de activi teiten van Amnesty International. De werkgroep Waddinxveen zegt heel gelukkig te zijn met het feit dat de gemeenteraadsleden aan het schrijven voor gewetensgevan- genen en andere slachtoffers van schendingen van de mensenrech ten zoveel belang hechten. De storm op woensdag 13 januari bracht ook in Waddinxveen de nodige overlast. Bij de nieuwbouw aan de Lima- weg waaide een groot reclame bord over de weg. De vrijwillige brandweer zorgde voor de oprui ming van het bord. Bij de nieuwbouw bij het winkel centrum Zuidplas werden steiger- delen en bouwmaterialen prooi van de storm. De brandweer zorg de voor de opruiming. Bij de Van Dort Kroonweg waai de eén boom over de weg. De ZEVENHUIZEN - Zondagmid dag 31 januari om vijf uur wordt er in de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen een ontmoetingssamenkomst ge houden voor kerkelijken en niet- kerkelijken. Voorganger is de oud-Moerkapel- se predikant ds. W.G.J. van der Sluys uit Amsterdam. Hij spreekt over het thema ’’Onze plaats”. Aan de dienst wordt medewer king verleend door de ’’Zang groep” uit Zevenhuizen. Judy Zielhuis begeleidt met fluitistes de samenzang. Ds. Van der Sluys vertelt voor de kinderen een verhaal. Daarnaast zijn er nog meer activiteiten voor hen. Voor de allerkleinsten is er een oppas. Koffie en limonade staan klaar. Weekblad voor Waddinxveen Na de pauze stond Serenade op. 11 in D van Johannes Brahms op het muzikale menu. Ook hier nam het orkest een hoge vlucht. De veelsoortige karakters - herder achtig, landelijk, romantisch, le venslustig - beeldde het orkest goed uit. Echt een genot om naar te luisteren. Veruit schitterend was het voor komende menuet. De klarinetten namen dit goeddeels voor hun re kening en wisten een bijzondere door J.W.M. VERHOEVEN WADDINXVEEN - Vrijdagavond 22 januari gaf het Rijnlands Orkest uit Alphen aan den Rijn één van haar vier jaarlijkse uitvoeringen in de grote zaal van de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde in Waddinx veen. Soliste was de fagottiste Desirée van Vliet. Het 40 musici tellen de amateurorkest stond onder leiding van haar vaste dirigent Michel Voorafgaande aan deze vergade ring gaan de volksvertegenwoordi gers weer vanaf zeven uur tot half acht één of meer brieven schrij ven aan door Amnesty Internatio nal geadopteerde gevangenen. De schrijfavond in de gemeente raad wordt gehouden op initiatief van de werkgroep Waddinxveen van Amnesty International. De lo kale politici zijn gevraagd voor beeldbrieven over te schrijven, die beozrgdheid uiten over de si tuatie van Indianen en andere in heemse volkeren in Peru, Mexico, Colombia en de Verenigde Staten van Amerika. De meisjes en jongens willen vrij wel alles weten over het werk van de kinderboekenschrijfster en toonden zich erg leer- en nieuws gierig. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, met Ed Schuurman. 13.00-15.00 uur: Het middagmys- terie, met Ron Menke en 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren, met Ron Menke en Dave Hipke. 02.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur: Ricardo Hipkes non-stop Jazz-club. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door een der kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: RTW Bon Voya ge, met Kate Goudriaan. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé, met Astrid, Brenda en Paul. 18.00-20.00 uur: Jeugdloon, met Ferry van Loon. 20.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra, met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Ron Menke en Brenda Pa- duch. kerij op het perceel Noordkade 68; B. de heer J.J. Houdijk voor een nieuwe, de gehele inrichting om vattende vergunning voor een veehouderij varkensmesterij op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 14. Onze berekeningen komen voor een woning met een waarde van ƒ100.000,- op een gemiddelde onroerend-goedbelasting voor de eigenaar-bewoner van ƒ230,-. Deze berekening komt maar liefst ruim ƒ600,- lager uit. Dit betekent dat de door het Algemeen Dagblad op ƒ1.363,95 berekende totale gemeentelijke lasten in werkelijkheid P37,60 bedragen. Waddinxveen blijkt dan niet langer de duurste gemeente, maar komt uit op het gemiddelde van de 24 door het Al gemeen Dagblad onderzochte gemeenten. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Havenith. Tijdens de Waddinxveense uitvoe ring van het Rijnlands Orkest, dat zondagmiddag hetzelfde winter concert gaf in ”De Bron” aan de Troubaourweg in Alphen aan den Rijn, was de Ontmoetingskerk in Groenswaard 2 veel te mager be zet. En dat voor een schitterend con cert, dat de aanwezigen overigens zeer wisten te waarderen. Diri gent Michel Havenith moest na afloop terecht meerdere malen voor het applaus terug komen. Op het programma van het Rijn lands Orkest stonden werken van Igor Strawinksky (Four Norwegi an moods), Johannes Brahms (Se renade op. 11 in D) en van Carl Maria von Weber (Fagot concert in F, op. 75). Soliste Desirée van Vliet (1967) begon met fagotspelen op de streekmuziekschool in Alphen aan den Rijn. Op dit moment studeert zij aan het Utrechts Concervatori- um bij John Mostard, bij wie zij dit jaar zal afstuderen als uitvoe rend musicus. Naast het spelen in beroepsorkes ten, zoals het Rotterdamse Phil- harmonisch Orkest en het Neder lands Ballet Orkest, speelt De sirée van Vliet in verschillende kamermuziekensembles. Ze heeft een vast verband met het Haags Blazersensemble Oktopus. WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 11 op dinsdag 12 ja nuari is er ingebroken in een kap salon in het winkelentrum Zuid plas aan de Zuidplaslaan. De onbekenden hebben zich vol gens de Waddinxveense rijkspoli tie toegang in de kapsalon ver schaft door met geweld de glazen voordeur te vernielen. Na binnenkomst werd de kassa, waarin zich een klein geldbedrag bevond, alsmede enkele goederen meegenomen. De kassa werd later leeg terug gevonden in Boskoop. Op zondag 17 januari tussen 16.30 en 17.30 uur is er ingebro ken in een woning aan de Middel- burgseweg. Toegang werd ver schaft door het forceren van de achterdeur. In de woning werd met grof geweld een afgesloten slaapkamerdeur ingetrapt. Nage noeg de gehele woning werd door zocht. Vanuit de schuur bij een woning aan de Boekweitakker is een vis hengel ontvreemd. Het betreft een zwarte telescoophengel van het merk Albatros voorzien van een werpmolen. De deur van de schuur was niet afgesloten. In de nacht van zaterdag 16 op zondag 17 januari is op het Ko ningin Wilhelminaplein een brom fiets ontvreemd. Het betrof een Puch Maxi, kleur zwart en voor zien van het verzekeringsplaatje NJF-217. Op zaterdag 16 januari zijn bij een bedrijf aan de Bredeweg twee werknemers betrapt bij het stelen van twee sloffen sigaretten. Beide werknemers zijn aangehou den. Eén van de werknemers ver klaarde tot de daad te zijn geko men omdat hij nog een salaris te Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood i GOUDA - Zondagmiddag 31 ja nuari om drie uur verzorgt dr. K. Goverts in de Lutherzaal aan het einde van de Lange Groenendaal in Gouda de eerste van een serie spreekbeurten voor de ook in Waddinxveen bekende Volle Evangelie Gemeente ”In 't Goud se”. Tegelijkertijd is er ook een kin- derdienst. Na afloop wordt er thee en koffie aangeboden. Iedere belangstellende van binnen en buiten Gouda is van harte wel kom. Dr. Goverts werd geboren in 1947 in Oud-Beijerland. Nadat ihij in Apeldoorn het gymnasium had doorlopen, ging hij theologie studeren in Utrecht. In 1972 deed hij zijn doctoraal examen. In 1992 verdedigde dr. Goverts zijn proefschrift over ”Het lied van de Doortocht” (Exodus 15: 1-18), waarop hij promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid. Dr. Goverts geeft door het hele land spreekbeurten en hij schreef ook vele artikelen. Vooral de se ries over Openbaringen en Job trokken, vanwege de duidelijke geestelijke uitleg, grote aandacht en werden ook uitgegeven. - Voortgang Goudse Regio. - Ontwerp-bestemmingsplan Gijsberterf/verwerking reacties voor overleg en resultaten inspraak. - Structuurschema Groene Ruimte. - Ontwerp-bestemmingsplan Zuidkade-Wilhelminakade ’92 behandeling bezwaarschrift. - Info project Bentwoud. - (Model)bouwverordening. - Bouwtechnisch onderzoek woningen Brugweg 12 tot en met 20. ’’stilte” op te roepen, waarin de aangetokkelde snaren van de celli een bijna onaardse sereniteit be reikten. En dat voor een amateur orkest. Prachtig! De uitstekende uitvoering werd vervolmaakt met een smaakvol decor en een goed gedocumen teerd programmaboekje. Te ho pen valt dat het Rijnlands Orkest uit Alphen aan den Rijn nog vaak in Waddinxveen te zien en te be luisteren zal zijn. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen «i II ■u. aB WADDINXVEEN - Een Goudse automobilist is na een aanrijding op de Bredeweg met nekklachten opgenomen in het Goudse Groene Hart Ziekenhuis. Hij was met zijn wagen tegen een vrachtwagen gebotst, die werd be stuurd door een inwoner van Di- s dam. Vermoedelijk is de bestuurder van de personenauto geschrokken van een andere weggebruiker, waardoor hij op de andere weg helft terecht kwam en tegen de vrachtwagen schampte. Concertmeester Suus Btjleveld nam tijdens de avond soms alle tijd om de instrumenten zuiver gestemd te krijgen. Ze schroomde dan ook niet na de pauze tussen twee delen de door de zaalwarmte aangetaste instrumenten te herij ken. Deze zorgvuldigheid ver raadt de wil van het orkest om het publiek het allerbeste voor te schotelen. Het concert in Waddinxveen werd geopend met Four Norwegi an moods (1942) van Igor Stra winsky, beter bekend onder de naam ’’Quatre pièces a la Norve- gienne”. Toch was het hier even wennen. Of het Strawinsky zelf was die stoeide met het wat ingehouden Noorse karakter of niet, het ge heel kwam wat aarzelend over. Heel anders lag dat bij het fagot- concert in F op. 75 van Carl Ma ria von Weber. Het Rijnlands Or kest opende prachtig met het Al legro non troppo. Warm, gedurfd en met flair gespeeld, aangevuld door het schitterende fafotspel van de 25-jarige soliste Desirée van Vliet. Van Weber wilde in dit concert de technische mogelijkheden la ten horen van de fagot. Moeite loos en met verve haalde Desirée van Vliet de lang niet altijd even gemakkelijke passages uit haar fa got. Het samenspel tussen orkest en soliste was buitengewoon goed, zodat Van Webers bedoeling vol ledig tot zijn recht kwam. Met Desirée van Vliet heeft het Rijn lands Orkest een uitstekende keu ze gemaakt. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 27 januari) om half acht komt de Waddinxveense ge- WADDINXVEEN - Het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland heeft goedkeuring gehecht aan de volgende Wad dinxveense besluiten: - krediet aanleg CAI voor gebie den A3 en Kastanjelaan. - krediet materieel en uitrustings stukken vrijwillige brandweer. - krediet aanschaf nieuw meubi lair twee lokalen Prof. Kohn- stammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan). - krediet vervoer en opslag tweetal schepraderen. - krediet aankoop percelen grond Zuidelijke Dwarsweg. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 3 fe bruari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. 21.00-24.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie met Marcel Hamming en Marco van Bemmelen. In de Openbare Bibliotheek Waddinxveen trad op kinderboekenschrijfster en -illustratrice An- nemie Heymans. (Foto: Sjaak Noteboom}. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense jeugd heeft ademloos geluisterd naar kinderboeken schrijfster en -illustratrice Anne- mie Heymans. meenteraad weer in openbare ver- TL Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen brandweer heeft de boom verwij derd. Van het onderkomen van de scou ting aan de Willem de Rijkelaan is het dak af gewaaid. Van een woning aan de Bosboom Toussaintsingel is het dak van een dakkapel afgewaaid en belandde bij de buren in de tuin. In de machinefabriek GMF Gou da BV op het bedrijvenpark Coe- necoop was op dinsdag 12 januari een werknemer bezig met boor- werkzaamheden. Door nog onbe kende oorzaak kwam de duim van de werknemer in aanraking met de boor. De duim werd hierbij zeer ernstig verwond. De werknemer is per ambulance overgebracht naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotter dam. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, l 2740 AH Waddinxveen. V Tel. 01828-10379. J I Postcode/woonplaats: De onroerend-goedbelastingen zijn in Waddinxveen geheven via een berekeningswijze waarbij is uitgegaan van de oppervlakte van de woning, met correctiefactoren voor ligging, kwaliteit, en aard/soort van het gebruik. Daarbij is op benaderende wijze rekening gehou den met de waardeverschillen van de woningen in het economisch verkeer. De meeste andere gemeenten volgen echter een systeem waarbij de waardebepaling middels taxaties plaatsvindt. Met ingang van 1995 zal ook Waddinxveen hiertoe overgaan. Commissie voor Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 2 februari 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3