Voorlichtingsdag van bouw- en houtsector Werkzoekenden gezocht voor de detailhandel Afspraken van CDA, PCWen WD Cursus vrijwillig vogelbeheer Open avond koffiebar Botsingen Bredeweg Schrijven voor Am nesty Zenders opgespoord J. Brüning spreekt op CNV-avond Vrouwendag in Kreater Verbetering zwemrecords t il Bedrijf op TROS-tv Goede start voor Vrouw Werkwinkel Cursus muziek- beluisteren in nieuw jasje Activiteiten De paddestoel Bridgedrive was geslaagd IDDELjS)E^^f IMEDEEN ke I FOCWj iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ PERSOONLIJK EN ZAKELIJK K. Straver - Ter Aar S 01722-31 33 MIEl Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté Tel. 01828 -17689 Betaalde baan Vacatures Scholen Bestuursrecht Officieel diploma AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! BBI Gemeentewet iJ Jj HU Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 3 februari 1993 Het Arbeidsbureau Gouda maakt werkzoekenden geschikt Open dag bij Sterrenborgh Beleidsprogramma wordt geëvalueerd leiding voor verkoopmedewerker te volgen, die wordt gecombi neerd met een baan. Bij FOCWA garantiebedrijf t GLASBEEK Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NFDEOLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE BE DRIJF Juliana van Stolbergtaan 4, Waddinxveen rglaan oprijden frontaal op el- GOUDA - Zaterdag 6 februari van 10.30-15.30 uur houdt de so ciale werkvoorziening Sterrenborgh aan de Zuider IJsseldijk in Gouda een open dag. Dat evenement sluit aan op het TROS-tv- programma ’Tros Aktua in bedrijf, dat zondagavond 31 januari WADDINXVEEN - In de mid dag van donderdag 21 januari kwamen twee voertuigen met el kaar in aanrijding op de Brede weg. Eén van de bestuurders ging tengevolge van een schrikreactie op de rem staan waardoor zijn au to onbestuurbaar werd en tegen een tegenligger tot stilstand kwam. Eén van de betrokken be stuurders is ter observatie overge bracht naar het Groene Hart Zie kenhuis in Gouda (lokatie St. Jo- zeQ. Bij een frontale aanrijding op za terdag 23 januari op de Juliana van Stolberglaan raakte één van de betrokken voertuigen zwaar beschadigd. Beide bij de aanrij ding betrokken auto’s wilden van af de uitrit van de Passge en de uitrit van het benzineterrein de Juliana van Stolber; en botsten hierbij 1 kaar. Er vielen geen gewonden. Winkeliers uit Gouda en omge ving werken mee aan de cursus. Er zijn voldoende stageplaatsen en na afronding van de cursus hebben de meeste deelnemers een betaalde baan. De stageplaatsen en banen wor den in overleg met de deelnemen de cursisten geworven. Op deze wijze kan worden beoordeeld wel ke baan bij een cursist past. Hierdoor - en door de individuele begeleiding tijdens de stage - wordt voortijdige uitval voorko men. Na het afronden van de sta ge wordt in juni een examen ge daan voor het theoretische gedeel te. De opleiding, met daaraan gekop peld een baangarantie, start op maandag 8 maart. WADDINXVEEN - Op woens dag 27 januari werd door de Wad- dinxveense rijkspolitie en de Ra dio Controle Dienst in twee wo ningen aan de Wingerd en aan de Alpherbrink twee niet goedge keurde 27 Mhz-zenders en ont vangers in beslag genomen. WADDINXVEEN - De hervorm de koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen houdt vrijdagvond 5 februari vanaf kwart voor acht een open avond voor 15-jarigen en ouder. Tijdens de avond kan er in een goede sfeer naar muziek worden geluisterd, kan men creatief bezig zijn en is er wat te eten en te drinken. GOUDA - Vorige week donderdag hield het Arbeidsbureau Gouda een Bouw- en Houtdag, een praktijkgerichte voorlichtingsdag over de be roepsmogelijkheden in bouw- en houtbedrijven. Het arbeidsbureau deed dit samen met verschillende onderwijsinstellingen in de weg- en waterbouw, houtbewerking en schildertechnieken. De voorlichtingsdag was bestemd voor werklozen die een baan zoeken in de bouw- en hout sector en voor jongeren die binnenkort hun school verlaten. De laatste jaren is er een stijgend tekort aan vakbekwaam personeel in de bouw- en houtsector. Vol gens Hans Daeter, directeur van het Arbeidsbureau Gouda, kiezen weinig jongeren voor een baan in deze branche. ”De beroepsmogelijkheden in de bouw- en houtsector zijn onvol doende bekend bij schoolverla ters. Eigenlijk jammer. Want na een praktijkgerichte opleiding zijn jongeren vrijwel zeker van een baan. En dat is toch een be langrijk gegeven in deze tijd van toenemende werkloosheid”. WADDINXVEEN - Tijdens het winterse Masterzwemcircuit heb ben Nic Geers en Judith van Ber- kel van de zwemclub De Gouwe ieder vier maal een Europees mas terrecord verbeterd. Nic Geers wordt dit jaar 55 en komt vanaf 1 januari uit in de groep 55-59 jaar. Tijdens Master- wedstrijden op zaterdag 16 en zondag 17 januari in het Duitse Ingelheim verpletterde Nic met een in één race de Europese re cords op de 800 en 1.500 meter vrije slag met tientallen seconden. Hij bracht de tijden op 10.55 en 20.45.1. Ook op de 400 meter vrij zwemmen zette hij een nieuw Eu ropees record neer: 5.8.17. Bij recordwedstrijden op 19 de cember in Apoeldoorn bracht Ju dith van Berkel (50-54), eveneens in één race, de Europese records op de 800 en 1.500 meter vrij zwemmen op 12.19.7 en 23.39.9. Op de jaarlijkse internationale Swimmeet van de Mastervereni- ging ’’Old Dutch” in Breda op zondag 31 januari zag Nic Geers kans op de 400 meter vrije slag weer drie seconden van zijn re cente record af te knabbelen: 5 minuut en 5 seconden. Judith van Berkel deed hier weer van zich spreken door de 200 me ter rugzwemmen te winnen in 3.10.9 en de 400 neter vrij zwem men in 5.47.0, hetgeen ook weer twee nieuwe Europese records op leverde. beidsbureau stonden opgesteld, werd door bedrijven en onderwijs instellingen uitgebreide informa tie verstrekt. Daarnaast konden de leerlingen kennis maken met de praktijk van alledag. Zij werden actief betrok ken bij diverse demonstraties, bij voorbeeld het timmeren van een trap of het in elkaar zetten van een deur. Tijdens de voorlichtingsdag werd ook informatie verstrekt over va catures in de bouw- en houtsector. Via bemiddeling van het arbeids bureau kan iedereen met een MAVO-, een LBO- of een (afge broken) MBO-opleiding in de bouw aan de slag. Door het leerlingstelsel kunnen jongeren 80 procent in de praktijk werken en dit aanvullen met on derwijs. Op deze wijze ontstaan prima doorgroeimogelijkheden naar een betaalde baan. Het arbeidsbureau had een groot aantal scholen in Gouda en omge ving aangeschreven en leerlingen uitgenodigd naar de voorlichtings dag te komen. Het vervoer van en naar school werd betaald door het arbeidsbureau. In de negen stands die in het ar- voor het werken in de detailhandel. (Foto: Arbeidsbureau Gou da). WADDINXVEEN - De Waddinxveense gemeenteraad krijgt van het college van B. en W. een overzicht en een evaluatie over WADDINXVEEN - Deze maand februari biedt de werkgroep Wad dinxveen van Amnesty Internatio nal de Waddinxveense bevolking zes mogelijkheden te schrijven voor de door Amnesty geadop teerde gevangenen. Geschreven kan er worden op: - maandagmiddag 8 februari van af 13.30 uur bij Lieve v.d. Meer- schaut, Noordeinde 55, tel. 18489, - maandagavond 8 februari vanaf 20.00 uur bij Anja Dijkhuizen, Klaverveld 23, tel. 17640, - dinsdagmiddag 9 februari vanaf 13.45 uur bij Astrid v.d. Berg, Roosje Voshoeve 31, tel. 16229, - woensdagavond 10 februari van af 20.00 uur bij Hannie Okkes, Chopinlaan 26, tel. 16078, - maandagavond 15 februari van 19.00-20.00 uur bij Marijke de Groot, Kievitdreef 19, tel. 10082, - maandagavond 15 februari vanaf 20.00 uur bij Sjaan Feenstra, Al- herbrink 25, tel. 17328. Voorts kunnen er voorbeeldbrie ven worden meegenomen na de kerkdiensten in de Immanuëlkerk (Prinses Beatrixlaan), de Ontmoe- tingskerk (Groensvoorde) en de St. Victorkerk (Zuidkade) op zon dag 21 februari. Door het overschrijven en verstu ren van voorbeeldbrieven kan on derzoek of vrijlating gevraagd worden voor: - Meer dan honderd gevangenen die gedood werden toen de mili taire politie een Huis van Bewa ring bestormde om een eind te maken aan ongeregeldheden. Na een onderzoek van Amnesty In ternational blijkt dat de meesten om het leven kwamen nadat ze zich hadden overgegeven. - Een fysicus in China, die bij de pro-democratieprotesten van 1989 gearresteerd werd en nog steeds gevangen zit. Naar verluidt is hij gemarteld en men vreest dat hij zal sterven door aanhoudende mishandeling. - Een politiek-activist, die sinds augustus 1992 wordt vastgehou den op beschuldiging van ”het op roepen tot omverwerping van de staat en sociale orde”. Volgens of ficieuze bronnen werd hij gearres teerd wegens zijn betrokkenheid bij het opzetten van een organisa tie die tot doel heeft te fungeren als een soort parlementair forum, waaraan democratische en natio nalistische groeperingen en zaken leiders uitgenodigd zouden wor den deel te nemen. motiveringsplicht en de regeling rond bezwaar en beroep. In ieder geval maakt de Algeme ne Wet Bestuursrecht de aanpas sing van circa 300 wetten noodza kelijk en zullen ook circa 100 ver ordeningen, regelingen, instruc ties en reglementen in de gemeen te Waddinxven aan de wet aange past moeten worden vóór de da tum van inwerkingtreding van de wet. Dat lijkt B. en W. overigens een prima gelegenheid om in dat ka der ook de noodzaak, het effect en de actualiteitswaarde van deze verordeningen, regelingen en der gelijke tegen het licht te houden. Algemeen secretaris van het CFO, J. Brüning. (Foto: CFO). WADDINXVEEN - De in Baren- drecht wonende algemeen secreta ris J. Brüning van de christelijke ambtenarenbond CFO zal spreken op de CNV-avond, die vrijdag avond 5 februari om half acht in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) wordt gehouden. Hij zal de CNV’ers van de afde ling Waddinxveen, die worden welkom geheten door plaatselijk voorzitter M.P. Oosterom, toe spreken en trouwe vakbondsleden gouden insignes uitreiken. Tijdens de CNV-avond is er een verloting en zal de Reeuwijkse to neelvereniging VIOS het blijspel ”Het begon met Eva” opvoeren. WADDINXVEEN - In het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) wordt zater dagmiddag 6 maart om half twee de Vrouwendag 1993 gehouden. De organisatie van deze Vrouwen dag is in handen van de Stichting Wereldwinkel Waddinxveen, de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en omstreken en de Rooie Vrouwen in Waddinxveen. Het thema van de dag is ”De al lochtone vrouw”. Er zal in Krea ter een modeshow worden gehou den door de textielwerkplaats Sa ri, die kleding vervaardigt en ver koopt van stoffen uit diverse ont wikkelingslanden. Sari betekent zowel een omslag doek voor Indiase vrouwen als Sa menwerken Aan een Rechtvaardi ge Import. Er zal tijdens de Vrou wendag ook een discussie zijn met en over de allochtone vrouw in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater aan de Kerkstraat heeft de oude cursus muziekbeluisteren in een nieuw jasje gestoken. Al eerder stond ’muziekluisteren’ in de folder van Kreater. Deze succesvolle cursus is in het verle den een aantal malen herhaald en wordt nu door Kreater in ver nieuwde vorm gecontinueerd. Aan de hand van (luister)voorbeelden uit de perio des van renaissance tot romantiek maakt docent Wolfgang Lange de cursisten wegwijs in de ontwikke ling en de geschiedenis van de muziek. De rode draad is de ontwikkeling van de opera. Daaraan gekoppeld leert men de karakteristieken van de muziek uit de verschillende periodes kennen en herkennen. Wolfgang Lange verzorgt - naast zijn bezigheden als musicus - een klassiek muziekprogramma bij de RTW-radio. Vandaar dat een nieuw element in ’muziekbeluiste ren’ kon worden opgenomen, het zelf produceren van een radio-pro- gramma: Met en door cursisten wordt het radioprogramma sa mengesteld. Een ander nieuw element is het bezoeken van een voorstelling. Gezamenlijk wordt een (opera)- voorstelling in De Doelen in Rot terdam bezocht en van te voren in de lessen voorbereid. De keuze van de voorstelling wordt in over leg gemaakt. De cursus muziekbeluisteren is elke week op donderdag van 19.30-21.30 uur. Wolfgang Lange geeft de cursus in 12 lessen van 2 uur. De start is op donderdag 18 februari. De kosten bedragen ƒ125,- (excl. toegangsprijs opera voorstelling). te raken. Het tv-programma wordt in over leg gemaakt met de landelijke werkgroep Public Relations van het Nationaal Overlegorgaan So ciale Werkvoorziening (NOSW). Vele instellingen voor sociale werkvoorziening doen mee en ui teraard ook het Goudse Sterren borgh. De ’rode draad’ in het pro gramma is de combinatie van mens en werk. De mens staat bij de sociale werkvoorziening im mers centraal, maar zonder werk kan de SW voor die mensen niets betekenen. Naar verwachting zal op 1 juni 1993 de Algemene Wet Bestuurs recht van kracht worden. Dat kan later worden, indien de reorgani satie van de rechterlijke macht rond die tijd niet rond is. Deze wet, die de relatie tussen overheid en burger expliciet re gelt, is vanuit drie invalshoeken gemaakt, te weten: - Een harmonisatie van wetgeving op het leerstuk van het bestuurs recht; - Een codificatie van jurispruden tie rond dat leerstuk; - Meer systematiek in het be stuursrecht brengen. Een en ander betekent dat deze nieuwe wet in feite dè wet zal worden voor de (gemeentelijke) bestuurspraktijk. De wet zal nogal wat consequenties hebben voor de handel en wandel van de bestuurs- en ambtelijke praktijk. Voor gemeenten die het niet zo nauw nemen met hun relatie met de burger is de nieuwe wetgeving ingrijpender dan voor gemeenten die wel hechten aan een goede re latie. De Algemene Wet Bestuursrecht regelt de wijze van totstandko ming van beschikkingen en be sluiten, de beslistermijnen, het horen van belanghebbenden, de GOUDA - Ook dit voorjaar orga niseert de Stichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland in Gouda een cursus weidevogel beheer. De cursus, die bestaat uit vier avonden en een excursie, gaat over weidevogelbescherming door veehouders en vrijwilligers. De cursusavonden vinden plaats op donderdag 25 februari, 11 en 25 maart en 25 april in sociaal- cultureel en educatief centrum Het Evertshuis in Bodegraven. Zaterdagochtend 17 april staat een excursie op een melkveebe drijf op het programma. De cursus is bedoeld voor ieder een die geïnteresseerd is in weide vogels en graag actief wil worden met weidevogelbescherming: zo wel veehouders die te maken heb ben met weidevogels op hun land, als vrijwilligers die de veehouders kunnen helpen bij het zoeken en beschermen van nesten. In de cursus worden aan de hand van dia’s de verschillende soorten weidevogels, hun gedrag en hun nesten besproken. Ook wordt aan dacht besteed aan de verschillen de agrarische werkzaamheden die van invloed zijn op de weidevogel- stand, welke maatregelen boeren kunnen nemen om nesten van wei devogels te sparen en wat vrijwlli- ge weidevogelwachten kunnen doen om de boer hierbij te hel pen. Verder zullen een agrariër en een weidevogelwachter vertellen over hun ervaringen met het weidevo gelbeheer. Op de excursie kunnen de deelnemers ’de praktijk’ van de weidevogelbescherming zien: de vogels, de nesten en de nestbe- scherming. De kosten voor deze cursus bedra gen 30,- inclusief koffie en een cursuspakket. Meer informatie over de cursus weidevogelbeheer en een cursusfolder met opgave- strook is verkrijgbaar bij: Sichting Natuur- en Landschapsbeheer Zuid-Holland, Postbus 558, 2800 AN Gouda, tel. 01820-24500. WADDINXVEEN - In het wijk- gebouw De Paddestoel aan de Lijsterbesstraat kan er donderdag avond 4 februari om acht uur weer worden gedart. Iedereen is welkom. Vrijdagavond 5 februari om acht uur is er bingo voor volwassenen. Tijdens deze bingo-avond zal er ook een verloting worden gehou den. Zaterdag 6 februari is er vanaf twee uur een ruilbeurs in De Pad destoel. WADDINXVEEN - De zesde nachtdrive van de bridgeclub Waddinxveen, die van vrijdag 29 op zaterdag 30 januari in buurt centrum Het Zuidhonk (Zuidplas- laan) werd gehouden, is gewonnen door de heren De Bruin en Lan- gerak. Ze behaalden 3.869 pun ten. In drie zittingen werden in totaal 63 spellen gespeeld door 64 deel nemers. De bridgeclub Waddinx veen was voor het eerst dit sei zoen in het Zuidhonk te gast. Vrijwilligers zorgden voor de drankjes en de hapjes. Nadat zaterdagmorgen iedereen ontbeten had werden de prijzen uitgereikt van het geslaagde en gezellige evenement. Op de tweede plaats eindigden de heren De Beer en Knijf (1.713 punten), op de derde plaats me vrouw Luiten en de heer Kool (3.707 punten), op de vierde plaats de heren Den Boer en Schoenmakers (3.658 punten) en op de vijfde plaats het echtpaar Anker (3.610 punten). GOUDA - Ongeveer veertig vrou wen uit de Goudse streek hebben de voorlichtingsbijeenkomst be zocht van Vrouw Werkwinkel Rijnstreek. Ruim dertig vrouwen konden worden geplaatst op de cursus Ar- beids- en Beroepenoriëntatie, die vrouwen ondersteunt en begeleidt naar betaald werk. De overige vrouwen zijn doorver wezen naar andere instellingen, of staan op de wachtlijst voor cursus sen die in september weer starten. Door de onverwacht grote belang stelling kan Vrouw Werkwinkel in Gouda starten met twee groe pen voor de cursus Arbeids- en Beroepenoriëntatie: een cursus voor vrouwen met een LBO/MBO opleiding en een cur sus voor hooggeschoolden (HBO- ers en academici). De meeste vrouwen hebben lange tijd geen betaalde baan gehad. Met het project heeft Vrouw Werkwinkel altijd veel succes be haald. Ongeveer 80% van de cur susdeelnemers vindt een betaalde baan of stroomt door naar een be roepsopleiding. Ook voor individuele begeleiding kunnen vrouwen terecht op het spreekuur van Vrouw Werk winkel. Beroepskeuze, sollicitatie training, oriëntatie op opleiding of arbeidsmarkt komen tijdens dit spreekuur aan de orde. Voor meer informatie kunnen vrouwen bellen met Vrouw Werkwinkel in Gouda, tel. 01820-21429. GOUDA - Veel werkzoekenden blijken belangstelling te hebben voor werken in een winkel, maar zijn niet bekend met het ver- koopvak of vinden dat ze er te lang uit zijn. Daarom start het Arbeidsbureau Gouda volgende maand een korte praktijkgerich te opleiding voor verkoopmedewerker. Gezien de vele vacatures in de de tailhandel garandeert het arbeids bureau dat geslaagde cursisten meteen na de opleiding aan de slag kunnen. De opstapcursus wordt uitgevoerd door het Crabeth College. Het is de derde keer dat deze opleiding van start gaat. De cursus duurt vijf weken - gevolgd door een sta ge van maximaal twee maanden - en is bestemd voor jongeren van af 18 jaar en (herintredende) vrouwen. Van de deelnemers wordt verder verwacht dat ze interesse hebben in de detailhandel, representatief kunnen optreden en tenminste 20 uur per week beschikbaar zijn voor werk. Daarbij hoort uiteraard ook de koopavond en de zaterdag. De op leiding en stage kan worden ge volgd met behoud van uitkering. Van de cursisten wordt een eigen bijdrage gevraagd van 60,-. Als de opleiding en de stage met goed gevolg zijn doorlopen ont vangen de cursisten een officieel diploma van de OVD (het leer lingstelsel in de detailhandel). Tij dens en na de cursus worden de deelnemers individueel begeleid. Voor een aantal werkzoekenden blijkt deze training een aanzet te zijn tot verdere studie. Sommige deelnemers van de vorige twee cursussen besloten de vervolgop- om 21.15 uur is uitgezonden. De doelgroepen van de open dag bij Sterrenborgh, waar ook Wad- dinxveners werken en welk be drijf financieel wordt gesteund door de gemeente Waddinxveen, zijn potentiële medewerkers, op drachtgevers, familie en bekenden van medewerkers en uiteraard een ieder die interesse heeft. Beide lo- katies in Gouda zijn geopend; (hoofdgebouw) Zuider IJsseldijk 46 en Fluwelensingel 97. De drie bedrijfsonderdelen van Sterrenborgh, Industrieel Bedrijf (IB), Externe Objekten (EO) en Groenbedrijf (GB) zullen aan de- hand van demonstraties, stands en foto- en videopresentaties laten zien wat voor werk er wordt ge daan en wat de mogelijkheden zijn bij Sterrenborgh voor de ver schillende doelgroepen. Op verschillende afdelingen wor den werkzaamheden gedemon streerd. Bij de stands kan men in formatie krijgen over de verschil lende bedrijfsonderdelen en wat deze kunnen betekenen voor po tentiële medewerkers en op drachtgevers. Tevens zijn er stands van de cen trale ondernemingsraad en de af deling personeelsmanagement (PM) waar men terecht kan voor informatie over aanmelden. Bij binnenkomst krijgt iedere be zoeker een folder met daarin in formatie over Sterrenborgh, een plattegrond van de gebouwen, een looproute en een consumptiebon. Tevens krijgt een ieder een rou- tespel waar een aardig prijsje mee te winnen is. Hier kan men ook op aangeven of men meer infor matie wenst en hoe men over het bedrijf denkt. Uiteraard bestaat er ook de mogelijkheid om een al coholvrij drankje te nuttigen in het bedrijfsrestaurant. Sterrenborgh is een modern en veelzijdig regionaal bedrijf met een grote variëteit van functies en opdrachten, waar 550 medewer kers hun werkzaamheden verrich ten conform de wettelijke taken; een bedrijf dat actief is op de markt als dienstverlener, comaker en producent ten dienste van het bedrijfsleven en de overheid. Als één van de grootste werkge vers in de regio Midden-Holland biedt Sterrenborgh de mogelijk heid aan mensen met verschillen de handicaps om aan het arbeids proces deel te nemen of weer daaraan te wennen. Het uiteinde lijke doel is gericht op het zoda nig ontwikkelen van de arbeids mogelijkheden van de medewer ker, dat doorstroming naar het vrije bedrijf het resultaat is. In het kader van een goed ar beidsmarktbeleid staat de sociale werkvoorziening als werkgelegen- heidsinstrument ook open voor de doelgroep (langdurig) werklozen om werkgelegenheid te bieden. De Sociale Werkvoorziening (SW) zal zich voor de TROS-tv gaan profileren als professionele organisatie, die zij in werkelijk heid is, om zo het nog steeds heersende verouderde imago kwijt Gezien de positieve resultaten heeft het college van B. en W. be sloten het tijdlijk dienstverband van de gemeentelijke arbeidsbe middelaar, mevrouw R.G.A.M. VAN DE WESTERLO te verle gen tot 15 mei 1993. In het bestuur van de PARTIJ VAN DE ARBEID in Waddinx veen is voorzitter Aad J.P. van Holsteijn (Troelstrahoeve) herko zen, evenals penningmeester Bert Simonis (Alpherwetering). Jaap H. Eling (Troelstrahoeve) blijft secretaris zolang er nog geen op volger voor hem is. In het PvdA- bestuur is tot bestuurslid gekozen Marjan v.d. Brandhorst (Hercu lespad). Gerard Torenbeek (Jus tus van Effenlaan) blijft de raads fractie in het afdelingsbestuur vertegenwoordigen. PvdA-fractie- voorzitter Bep Vermeij (Wingerd) vertegenwoordigt haar partij in de streekfederatie van de sociaal-de- mocraten. In tegenstelling tot wat eerder werd bericht verkeert het Wad dinxveense OSKA&R BV niet in staat van faillissement. Het be drijf wordt volgens de bij het be drijf uit functie getreden direc teur Loek C.M. de Bruin onder supervisie van de grootaandeel houders PL Partners Beheer te Doorn geliquideerd. Een aantal activiteiten uit het vroegere OSKA&R BV worden in het Raadgevend Bureau De Bruin BV, onder directie van Heuvel- hof-bewoner L.C.M. de Bruin, voortgezet. Koninklijke Nijverdal - Ten Ca te NV in Almelo, waarvan het Waddinxveense bedrijf SCHIN KEL SCHOUTEN BV aan de Henegouwerweg een onderdeel is, heeft de Kongin Willem I-prijs ontvangen, omdat de onderne ming ook tijdens de recessie van de jaren zeventig succesvol was. ’’Met de opmschakeling van tradi tionele textielfabriek naar produ cent van hoogwaardige kunststof fen en specialistische textiel heeft Ten Cate een uitstekende presta tie geleverd en is daarmee een voorbeeld voor het ondernbemer- schap in nederland”, aldus het ju ryrapport. DRS.G. BLOM van de Peule- yen wordt per 1 maart 1993 voor zitter van het Regionaal Bestuur Arbeidsvoorziening Drechtsteden. Dit RB A in Dordrecht omvat 16 gemeenten in de Alblasserwaard, Drechtsteden en Vijfheerenlan- den. Gijsbert Blom, die CDA- fractievoorzitter in de Waddinx veense gemeenteraad is geweest, is thans nog werkzaam als alge meen directeur van het Neder lands Christelijk Ondernemers Verbond (NCOV) in Rijswijk. ALPHAZET TEKSTVER WERKING EN GRAFISCH ADVIESBURO in Waddinxveen is een BV geworden. Omschrij ving bedrijf: uitoefening van een tekstverwerkingsbedrijf en gra fisch adviesbureau. Directeur is N. Bakker uit Waddinxveen. Op het bedrijvenpark Coeneco- op in Waddinxveen heeft BAN DENSPECIALISTEN HOFKA SAMPERMANS BV uit Breda een nevenvestiging geopend. De handelsnaam Gerritsen van der Hoop Autobanden BV is verval len. Het bedrijf verricht banden service in de ruimste zin van het woord alsook de verkoop van ban den, uitlaten en schokdempers. Bij Elida Andrélon in Bodegra ven, de nieuwe naam van de fa briek van cosmetische produkten Andrélon Cosmetics BV, is de volmacht ingetrokken van de Waddinxvener R.J. GOLD- SCHMEDING. NELGER BEHEER BV, Wad dinxveen, is de directie gaan voe ren over Patio BV, Moordrecht (was Trado BV en Patio Tuinmeu belen). FORMIDO BOUWMARKT in Waddinxveen is geen nevenvesti ging meer van Formido Bouw markt Bodegraven van T.E. Zwa nenburg. De Beheermaatschappij GMF BV (Goudsche Machine Fabriek), Gouda, heeft de statutaire zetel gewijzigd van Gouda in Waddinx veen. de uitvoering van het door CDA, PCW en VVD drie jaar gele den geschreven beleidsprogramma 1990-1994. In de beleidstoelichting bij de vo rig najaar gepresenteerde begro ting voor 1993 hebben B. en W. verder hun voornemens uiteenge zet om te komen tot een integrale werkplanning door middel van de vaststelling - door de raad - van een integraal meerjarenwerkplan. In dit plan wordt niet alleen aan dacht besteed aan de uitvoering van het beleidsprogramma doch aan andere nog te verrichten werkzaamheden van enige om vang. De voorbereiding voor de vaststel ling van een dergelijk plan is door B. en W. ter hand genomen. Zo dra alle gemeentelijke gegevens bekend zijn kan met de daadwer kelijke opstelling van de planning een begin worden gemaakt. In het voorjaar van 1993 hopen B. en W. het meerjarenwerkplan gereed te hebben. In mei en juni 1992 zijn voorlich tingsbijeenkomsten, onder ander ten behoeve van de leden van de raad, gehouden waarin het Be- leids- en Beheersinstrumentarium (BBI) is geïntroduceerd. Naar aanleiding van een daartoe door het managementteam uitge bracht advies hebben B. en W. besloten tot invoering van het BBI, zij het langs een geleidelijke weg. In de begroting voor 1993 zijn ten behoeve van het BBI nog geen uitgaven voorzien. In de meerjarenbegroting is ingaande 1995 een bedrag van 60.000,- opgenomen. Met ingang van 1 januari 1993 is de nieuwe Gemeentewet van kracht geworden. De Grondwet schrijft al sinds 1848 voor, dat de gemeenteraad het hoofd der ge meente is. De praktijk blijkt op dat punt wel eens anders te zijn dan de leer. De nieuwe Gemeentewet probeert het bestuursprimaat van de raad nieuw leven in te blazen. In de landelijke praktijk gesignaleerde knelpunten vragen om een oplos sing. Deze knelpunten zijn onder ande re: - Onvoldoende beïnvloedingsmo gelijkheden van de raad ten op zichte van B. en W. (en ook ae burgemeester) in het kader van hun, qua omvang zeer toegeno men, medebewindstaken; - Onvoldoende vrijheid van de raad bij de uitoefening van de ei gen raadsbevoegdheden, omdat B. en W. in het kader van de voorbe reiding daarvan al een zekere bin ding hebben bewerkstelligd; - Mogelijke overbelasting als de raad zich met te veel detailzaken bezighoudt, onvoldoende dele geert en daardoor niet aan zijn be langrijkste taak toekomt, te weten het bepalen van het gemeentelijke beleid in hoofdlijnen. Om het bestuursprimaat weer bij de gemeenteraad te krijgen, bevat de nieuwe Gemeentewet naast het instrument van de algemene re gels, die de raad dient vast te stel len ten aanzien van de door B. en W. uit te oefenen bevoegdheden, nog meer voorstellen. Genoemd kunnen worden: - Verruimde mogelijkheden voor de raad om zelf de interne be heersstructuur binnen de gemeen te te bepalen door bijvoorbeeld verruimde delegatiemogelijkhe den; - informatieplicht van b. en w. en de burgemeester aan de individu ele raadsleden; - De mogelijkheid om in een raadsverordening in het kader van rechtsbescherming beroep op de raad zelf open te stellen; - Een verbeterde positie van de raads minderheden. A.D. do. 28 jan. huidverzorging van binnenuit, tegen rimpels en kraaiepoten. Informatie: Wr-''-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11