Groene Hart wordt gewest BEZORGERS/STERS Reen en roofvogels in woud voor Randstad Overlijden arts schokt Daling nettowinst bij NKF Holding Tl Samenkomst van Leger des Heils Printshop Mega-Color Dorpstraat Uitbreiding Waddinxveen besproken Zakken gerold in winkel Speciale kerkdienst Koffiebar Stenen tuinuilen vernield Grote giften Aanpassing bijdragen WADDINXVEEN - De Wad dinxveense bijdragen aan het in tergemeentelijk samenwerkingsor gaan Midden-Holland en de schoolbegeleidingsdienst voor Midden-Holland en de Rijnstreek zullen worden aangepast, zo blijkt uit de begrotingswijzigingen die het college van B. en W. aan de deze week vergaderende gemeen teraad heeft voorgelegd. PCO viert feest in weekeinde Dokter J. Hemminga gecremeerd Bentwoud tussen Zoetermeer en Waddinxveen Het Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN 01828-18950 Bromfietser breekt vinger WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS I André de Bruin spreekt in HV-café over Europa GOUDA/WADDINXVEEN - De in Waddinxveen wonende voorzitter van het Humanistisch Verbond (HV) Midden-Holland dr. André A. de Bruin spreekt maandavond 1 februari om half negen in het gratis toegankelijke Humanistisch Café aan de Spie- ringstraat 113a in Gouda. in Wil je wat bijverdienen en toch over veel vrijetijd beschikken dan kun je voor ons het weekblad voor Waddinxveen gaan bezorgen. is op zoek naar goede Uitstekende beloning. Bel voor informatie: Fietsen Schetsen Waarnemer Winkeldiefstal Eerste boom :en aanrijding Tomeloze inzet Vader Uniek Fietsen Vernielingen Zoon D TOURS Pagina 21 Woensdag 27 januari 1993 Weekblad voor Waddinxveen klecthg - DE 8ENTWOUDER. CARNAVAL 0OVS Deze reorganisatie bij Monette is rincklaan en Zuidelijke Rondweg. het bij terwoude, Bleiswijk en Rijnwou- de. tieprogramma uitgevoerd. De on derneming is in de tweede helft van 1992 ernstig getroffen door de algemene stagnatie in de Duit se economie en de sterke daling van de vraag in de machine- en automobielindustrie. De hieruit voortvloeiende, onver mijdelijke vermindering van de werkgelegenheid wordt thans na der uitgewerkt. Volgens de rijkspolitie zijn in Waddinxveen de volgende fietsen gestolen. Bij het NS-station Waddinxveen- Noord verdween een goudkleuri ge damesfiets (merk Cyrus), bij het NS-station Waddinxveen een herenfiets (merk Arizona, kleur bordeauxrood), een damesfiets (merk Batavus, kleur bruin) en een damesfiets (merk Gazelle, metallicbruin), bij de sporthal De Duikelaar een zwarte damesfiets, bij de sporthal de Sniep een da mesfiets (merk Burgers, donker bruin) en een herenfiets (merk Union, kleur bruin). De drie schetsen zijn bedoeld om een hoofdrichting aan te geven voor een concreet bosontwerp. De eerste schets, het ’compacte bos’ heeft een natuurkern als hart die niet doorsneden wordt door wegen en ver verwijderd is van bebouwing. Hier kunnen natuurlijke proces sen ongestoord hun gang gaan en vindt men alleen een enkel onver hard pad voor de echte natuurlief hebber. Deze kern wordt omgeven door bos met wandel-, fiets- en ruiter paden. Dit bos heeft de meest compacte vorm die mogelijk is. Het ’gespreide bos’ is verspreid over het hele gebied tussen Ha- zerswoude en de Al2 (Utrecht- Den Haag). Het bestaat uit enkel grotere boscomplexen, ieder met een eigen karakter (natuur, recre atie, multifunctioneel). Daartussen grote open ruimten waarin landbouwbedrijven liggen. De complexen liggen zoveel mo gelijk tegen de woonkernen aan. Zo zijn de voorzieningen dicht bij de recreanten en wordt tevens on- Als toekomstige locatie(s) voor werken komen aan de orde: uit breiding van het bedrijventerrein ’’Doelwijk” (Bredeweg) en de lo catie Akkeroord (tussen de Zuide lijke Dwarsweg en de A12). Als toekomstige locatie voor bosont wikkeling komt de polder Achter- of aan de orde. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens, WADDINXVEEN - Zondagmid dag 31 januari houdt het Leger des Heils weer haar maandelijkse samenkomst in Waddinxveen. Voor deze samenkomst, waaraan het Muziekkorps, De Zangbriga- de en de Gitaargroep Dabar uit Gouda weer haar medewerking zullen verlenen, wordt iedereen van hqrté uitgenodigd. De samenkomst wordt gehouden «fl de Immanuëlkerk (Prinses Bea- trixlaan) en begint om 14.30 uur. Natuurlijk zijn ook kinderen van harte welkom, want terwijl de vol wassenen naar het Bijbelwoord luisteren, dat gesproken zal wor den door Envoy H. Horree, is er voor de kinderen in een aparte zaal een fijne kindervertelling. Na de samenkomst is er gelegen heid om samen een kopje koffie of thee te drinken en nog even na te praten. ZEVENHUIZEN - In de her vormde koffiebar ’t Praathuis in het Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat in Zevenhuizen wordt vrijdagavond 29 januari om acht uur de ledenvergadering gehou den. Iedereen is welkom met vragen, opmerkingen en tips. De avond wordt besloten met de behande ling van een thema. WADDINXVEEN - Op donder dag 21 januari is bij de rijkspoli tie aangifte gedaan van vermoede lijke zakkenrollenrij in een zelfbe dieningswinkel aan de Willem de Zwijgerlaan. Terwijl een vrouw in deze winkel haar boodschappen deed heeft men waarschijnlijk kans gezien de portemonne van de vrouw uit haar jas weg te pakken. De inhoud van de portemonne bestond uit geld en bankpasjes. Vanuit de kleedruimte van het zwembad is op vrijdag 22 januari een paar Adidas sportschoenen ontvreemd. Onbekenden hebben in de nacht van zondag 24 januari een aantal kledingstukken ontvreemd vanuit een winkel aan de Kerkweg-Oost. Het gaat om een aantal broeken, truien en sweat-shirts. De goede ren zijn gestolen nadat een ruit vernield werd. Bij een inbraak in de nacht van zondag 24 juni in een bedrijfs pand aan de Staringlaan werd een fax ontvreemd. Men kwam bin nen door het vernielen van een ruit. WADDINXVEEN 14 januari vond er een aanrijding plaats op de Henegouwerweg tus sen een personenauto en een 17- jarige bromfietser. De bestuurder van de personenau to wilde een inrit inrijden, doch verkeek zich op de snelheid van de over het fietspad rijdende bromfietser. Een aanrijding was het gevolg. De 17-jarige bromfietser moest met een gebroken vinger naar het ziekenhuis. Op dezelfde dag reed een 26-jari- ge bestuurster van een personen auto vanuit de parkeerstand weg op de Kerkweg-Oost. Zij zag daarbij een naderende personen auto over het hoofd. Een aanrij ding met flinke materiële schade was het gevolg. Een geparkeerde personenauto is tussen dinsdag 12 en woensdag 13 januari aangereden door een nog onbekend voertuig op het Floris- erf. De eigenaresse trof haar per sonenauto aan met een deuk in het linkerportier en linkerachter- scherm. WADDINXVEEN - Op maandag 18 januari is bij de rijkspolitie aangifte gedaan van vernieling van twee stenen uilen welke in een tuin van een woning aan de Koningin Wilhelminasingel ge plaatst stonden. In de nacht van vrijdag 22 op za terdag 23 januari trokken vanda len een spoor van vernielingen in de omgeving van de Willem de Rijkelaan, Van Lippe Biesterfeld- laan en Koningin Wilhelminasin gel. Op de Willem de Rijkelaan werd getracht met een klinker de ruit van een woonkamerraam in te gooien hetgeen mislukte. Bij twee andere woningen hadden de ver nielers meer succes. Vanaf de Van Lippe Biesterfeld- laan werd een bloembak meegeno men die verderop verbrand werd teruggevonden. Een twee bloem bak werd op een auto gezet, die hierdoor lakschade opliep. Op de Koningin Wilhelminasingel werden coniferen uit de grond ge trokken die eveneens op auto’s werden geleged. Uit een andere tuin werden siertegels ontvreemd. WADDINXVEEN - Op bestuurlijk gebied is ook in de Goudse regio veel aan de hand. Het intergemeentelijk samenwerkingsor gaan Middebn-Holland krijgt een nieuw pand in Gouda, Zuid- Holland krijgt vijf samenwerkingsgebieden en er wordt gewerkt aan een Groene Hart-gewest. In juli vorig jaar is het algemeen bestuur van het intergemeentelijk samenwerkingsorgaan Midden- Holland tot een definitieve be sluitvorming gekomen ten aanzien van de plannen inzake een nieuwe huisvesting voor het ambtelijk ap paraat van het samenwerkingsor gaan. De financiële consequenties van de te realiseren nieuwbouw zijn in de meerjarenbegroting vanaf 1994 verwerkt. Voor dit jaar wordt geen essentië le wijziging verwacht in het door de gemeente Waddinxveen aan het verlengd locaal bestuur over gedragen takenpakket. Met ingang van 1 januari 1992 is, in overleg met de Milieudienst Midden-Holland, de beleidsadvi- seringstaak in milieuzaken (ad 25.000,-) door de Milieudienst Midden-Holland gestaakt onder andere wegens het aanwijzen van WADDINXVEEN - In het kernbos Bentwoud, dat tussen Zoetermeer en Waddinxveen aangelegd moet gaan worden en waarover maandagavond in het gemeentehuis van ...g: resterende nettowinst over 1992 ongeveer de helft zal bedragen van de nettowinst over 1991. Het reationaliseringsprogramma voor NKF Kabel BV is ingesteld op de voortschrijdende standaar disatie in haar markten. Het pro gramma zal resulteren in een ver dere verbetering van productivi- De praktijk van dokter Jelle Hemminga is tot en met vandaag - woensdag 24 januari - gesloten geweest. In de afgelopen ander halve week hebben alle Waddinx- veense huisartsen waargenomen. Vanaf donderdag 25 januari wordt de praktijk aan de Dorpstraat 66 waargenomen door dokter J.D. Kwakernaak. Meegedeeld is dat voor een definitieve overname van de praktijk in een later stadium zorg zal worden gedragen. De politie maakt proces-verbaa! op tegen een 45-jarige Waddinx- vener wegens een door deze man gepleegde winkeldiefstal. Bij een doe-het-zelfzaak aan de Noordka- de rekende de man een boodschap niet af en werd betrapt. Onbekenden hebben in de nacht van maandag 18 januari getracht in te breken in een op de Peppel- horst geparkeerde auto. De eige naar trof de auto zonder portier- slot aan. Het is onduidelijk of men goederen uit de auto heeft willen wegnemen dan wel ge tracht heeft de gehele auto te ont vreemden. Later in de week, in de nacht van vrijdag 22 januari werd ingebro ken in een auto welke op de Bus- ken Huetlaan geparkeerd stond. Hier werden diverse accessoires uit en van de auto gestolen. Weg genomen werden de buitenspie gel, de zonnekleppen en de kilo meterteller. In de avond van woensdag 20 ja nuari is ingebroken in een be drijfspand op het industrieterrein Coenecoop. Aan de achterzijde van het pand werd een ruit ver nield waarna vanuit het pand een printer werd gestolen. zense Op weg naar een ’Woud voor de Randstad’ heeft de stuurgroep Bentwoud drie schetsen voor het toekomstige bosgebied Bentwoud opgesteld. Het Bentwoud komt te liggen ten oosten van Zoetermeer. De schetsen geven de globale lig ging en de inrichting van het bos aan. De stuurgroep Bentwoud maakt in maart een keuze uit de drie schetsen. Het rijk en de provincie Zuid- Holland zijn overeengekomen zich in te spannen voor de aanleg van een bos van 2.100 ha in het Groene Hart van Holland; het Bentwoud. Een natuurlijk bos waarin onder andere reeën en roofvogels voor komen, toegankelijk voor de re creant en waarin ook houtproduk- tie plaatsvindt. Het bos komt centraal te liggen binnen de stedenring Rotterdam, Den haag, Leiden, Alphen aan den Rijn, Waddinxveen en Gou da. Door de omvang zal het bos een ntuurlijke buffer opwerpen tegen verdere verstedelijking van het Groene Hart. Het is de bedoeling dat in 1955 de eerste boom de grond in gaat. Met de verwerving van de gron den en de aanleg van het Bent woud is een bedrag van 175 A 200 miljoen gulden gemoeid. Het rijk en de provincie hebben zich in principe verantwoordelijk gesteld voor de financiering van 1.600 ha. De rest zal door derden, bijvoorbeeld het bedrijfsleven, ge- financieerd moeten worden. WADDINXVEEN - Zondagmor- I gen 31 januari om 11.15 uur wordt er door de rooms-katholieke St. Victorparochie in de Ontmoe- tingskerk een oecumenische vie ring gehouden speciaal bedoeld voor verstandelijk gehandicapten en hun familie. Het jongerenkoor zingt in deze themaviering. WADDINXVEEN - Bij de ook in Waddinxveen gevestigde ka- belonderneming NKF Holding is de nettowinst vorig jaar onge veer gehalveerd. Over ’91 werd nog ƒ36,5 miljoen verdiend. In oktober berichtte NKF, die teit en cost-efficiency voor 51% behoort bij het Finse concern Nokia, al dat een abrupte vermindering van de vraag naar kabels in de tweede helft van 1992 zou leiden tot een winstda ling van 20 a 30%. Doordat er op de markt snellere wijzigingen optraden dan was voorzien, terwijl de algemene te rughoudendheid bij het investeren (in verband met de hoge renteper centages en de harde gulden) WADDINXVEEN - Mêt het overlijden van huisarts J. Hem minga, aan wiens leven op vrijdagmorgen 15 januari een volko men onverwacht einde kwam, is een belangrijke medische perio de van bijna 55 jaar in Waddinxveen beëindigd. Vader en zoon Hemminga waren meer dan vijf decennia lang met hart en ziel betrokken bij de lokale gezondheidszorg. andere huisartsen in het Anne Frank-centrum toesprak. De Waddinxveense huisarts viel toen op door een gezellig betoog met kwinkslagen en opmerkingen die rechtstreeks uit zijn hart kwa men. Zo sprak hij er vijf maanden geleden zijn verwondering over uit dat in een kabinet met diverse vrouwelijke ministers het niet zo heeft mogen zijn dat ook Do Blom een koninklijke onderschei ding mocht ontvangen. Over Theo en Do Blom-van Dillen zei hij toen: ’’Theo en Do Blom hebben van 0 patiënten een grote bloeiende praktijk opgebouwd en ze deden dat samen. Ik ken geen echtpaar dat zo goed als tandem heeft gefunctioneerd, elkaar zo heeft opgevangen en elkaar zo heeft gestimuleerd. Het werk van Do - een administratief wonder mens - is net zo belangrijk als dat van onze nestor Theo, de man van het midden”: WADDINXVEEN - Aan de Dorpstraat 76 in Waddinxveen wordt vrijdag 29 januari de Foto- Printshop Mega-Color van Henk en Gerda van Houten geopend. In de nieuwe winkel is op de ope ningsdag tussen vier en acht uur een open huis met een drankje en een hapje. WADDINXVEEN - De raads commissie voor de Ruimtelijke Ordening, Woningbouw en Be drijfsterreinen heeft in een extra vergadering op dinsdagavond 26 januari in de raadzaal van het ge meentehuis de concept-ontwikke- lingsschets 2010 besproken. Op de ontwikkelingsschets heb ben Burgemeester en Wethouders toekomstige locaties aangegeven voor wonen en werken. Ook de aan Waddinxveen gevraagde me dewerking aan de ontwikkeling j van een groot bosgebied (het j Bentwoud) en de locatie(s) daar van werden besproken. Als toekomstige locatie(s) voor wonen komen aan de orde ’’wijk Zuidplas ’90” en het gebied glo baal gelegen tussen de spoorlijn Wijlen Jelle Hemminga stapte in 1971 de in maart 1938 gestarte praktijk van zijn vader E.M.L. Hemminga binnen. In 1975 stond hij er helemaal alleen voor toen zijn grote voorbeeld op 68-jarige leeftijd overleed. Het aan het begin van dit nieuwe jaar plotselinge heengaan op 51- jarige leeftijd van dokter Jelle Hemminga, die in een statige wo ning aan de Dorpstraat praktijk bleef houden, deed een schok door heel Waddinxveen gaan. De condoleance-avond in het An ne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad en de crematie in cre matorium Noorderveld in Nieu- wegein maakten vorige week dins dagavond en woensdagmiddag duidelijk welke geliefde plaats hij in de plaatselijke en regionale sa menleving innam. Voor veel van zijn patiënten was dokter Jelle Hemminga een be grijpende vriend en een dokter te gelijk. Zijn echtgenote Heide en twee kinderen Jiske en Ymke missen een lieve man en vader en zijn naaste familieleden een warm en bijzonder mens. De negen Waddinxveense huisart sen en hun partners toonden zich geschokt en verbijsterd door het plotselinge overlijden van hun zeer gewaardeerde collega. Zij zeiden de tomeloze inzet van Jelle Hemminga, zijn hart voor de mensen en zijn warme inbreng no de te zullen missen. Dokter Jelle Hemminga be kwaamde zich in de loop der ja- ren als een homeopathisch arts. Zijn patiënten stond hij met ken nis, goede adviezen, alternatieve geneeswijzen en natuurlijke ge neesmiddelen ter zijde. Als me disch geschoold huisarts bleef hij ook de officiële geneeskunde toe passen. Jelle Hemminga’s vader E.M.L. Hemminga overleed in 1975 op 68-jarige leeftijd na een moedig gedragen lijden en werd op ver zoek van de overledene in een so bere plechtigheid zonder toespra ken in het crematorium Ocken- burgh in Loosduinen gecremeerd. Dokter Hemminga sr. vestigde zich in maart 1938 als huisarts in Waddinxveen. Na de voltooiing van zijn studie in Amsterdam was hij eerste assistent in de interne geneeskunde te Zaandam en was hij daarna bijna twee en een half jaar werkzaam als assistent-chi- rurg in het ziekenhuis te Deven ter. Hij verzette veel werk voor de af deling Waddinxveen van het zie kenfonds Nezifo, als docent van de plaatselijke afdeling van de kruisvereniging Het Groene Kruis en als rayon-hoofd van de medi sche dienst van de Bescherming Bevolking (BB). Naast deze medische activiteiten blonk dokter Hemminga sr. uit in diverse sporten, zoals voetbal, korfbal, tennis, badminton, kege len roeien en schaatsenrijden. In 1942 volbracht hij de Friese Elf stedentocht. Dat de Waddinxveense bevolking ook Jelle Hemminga’s vader op handen droeg bleek wel uit de be langstelling voor zijn in maart 1963 gevierde zilveren huisartsen jubileum. Op een drukbezochte receptie in het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen kreeg dokter Hemmin ga toen van zijn patiënten een zil veren theeservies aangeboden. komt rond de jaarwisseling be schikbaar. Door het intergemeen telijk sa menwerkingsorgaan Midden-Hol land en het intergemeentelijk overlegorgaan Rijnstreek respec tievelijk de hieronder ressorteren de gemeenten wordt reeds van ge dachten gewisseld over de moge lijke toekomstige vorming van een Groene Hart-gewest. Daartoe zijn op 31 augustus vorig jaar in Nieuwkoop handtekenin gen gezet door de gemeentelijke vertegenwoordigers en de voorzit ters van de samenwerkingsorga nen. Uiteraard zullen thans zeer actue le bestuurlijk-organisatorische ontwikkelingen in den lande (met name in de ons omringende groot stedelijke gebieden) hun invloed op het vervolg en de inhoud van het inmiddels opgestarte overleg een milieucoördinator binnen het doen gelden. B. en W. zullen deze ontwikkelin gen dan ook op de voet blijven volgen en de raad waar nodig door middel van de commissie Alge meen Betsuurlijke Zaken infor meren. WADDINXVEEN - De kerk voogdij van de Centrale Hervorm de Gemeente van Waddinxveen heeft vier grote giften ontvangen. Het gaat hierbij om bedragen van 5.000, 2.000, 1.750 en 1.000 gul den. Zijn ongeveer een kwartier in be slag nemend onderwerp over het Europa na ’’Maastricht 1991” kondigt hij - met een knipoog naar Brecht - aan onder de titel ’’Erst kommt das fressen dann die Europaische Kultur”. Dr. André de Bruin heeft zich be zig gehouden met het samenwer kingsproces dat zich op allerlei terreinen in Europa moet gaan voltrekken. Met name met het vraagstuk van de Europese cul tuur. Zal er ook één Europese cultuur ontstaan? Moet daar wel naar ge streefd worden? Zullen de cultu rele verschillen die Europa kent niet leiden tot krachten die zich juist tegen de Europese eenwor ding zullen keren? Toe hoever zal het Europa van de toekomst zich kunnen uitstrek ken? Zijn de gebeurtenissen op de Balkan niet een waarschuwing? Onder welke omstandigheden zul len onder andere de Nederlan ders, Duitsers, Engelsen, Span jaarden en Italianen zich méér Europeaan kunnen gaan voelen? De schoolbegeleidingsdienst kan per saldo voor dit jaar met 8.400 gulden minder toe. Midden-Hol land heeft per saldo 4.500 gulden meer nodig, omdat de algemene bijdrage is verhoogd in verband met het secretariaat van de nieu we vervoerregio (een kwartje per inwoner). gemeentelijk apparaat (hetgeen een verplichting is in het kader van het Nationaal Milieubeleids plan-!-). Vorig jaar mei heeft het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hun definitieve voorstel aan Provinciale Staten in zake de nieuwe indeling van de samenwerkingsgebieden ingevolge de Wet gemeenschappelijke rege lingen (WGR) aan de gemeenten toegezonden. Het voorstel van Gedeputeerde Staten komt neer op een indeling van Zuid-Holland in vijf samen werkingsgebieden (in plaats van thans twaalf) en behelst onder an dere de samenvoeging van de hui dige samenwerkingsgebieden Midden-Holland en Rijnstreek tot één (nieuw) samenwerkingsgebied ’’Zuid-Holland Oost”. In de gemeenteraadsvergadering van 1 juli vorig jaar heeft de Waddinxveen gemeenteraad adhe sie betuigd aan de door Gedepu teerde Staten voorgestelde wijzi ging van de indeling van de sa menwerkingsgebieden. Overeenkomstig het voorstel van het Waddinxveen college van B. en W. heeft de gemeenteraad hierbij - mede in het licht van de landelijke en regionale ontwikke lingen op het terrein van de be stuurlijke (re-)organisatie - het standpunt ingenomen dat de door Gedeputeerde Staten in de toe lichting op hun voorstel aan Pro vinciale Staten geopperde moge lijkheid van een toekomstige vor ming van één samenwerkingsge bied voor het (gehele) Groene Hart dient te worden beschouwd als een ’’tussenfase” en dat een zodanig samenwerkingsgebied op termijn dient te worden omgezet in een provincievrij Groene Hart- gewest met een zelfstandige be- stuursautoriteit onder leiding van een rechtstreeks en democratisch gekozen bestuur. Gedeputeerde Staten zijn door het college bij brief van 19 augus tus 1992 van het raadsstandpunt in dezen in kennis gesteld. Het definitieve besluit van Provinciale Staten tot vaststelling van de nieuwe WGR-gebiedsindeling teit en cost-efficiency en het houdt ook rekening met de ver wachte afname in volume van de arbeidsintensieve telecommunica- tiekabels met koperen geleiders. Naar verwachting zal het pro gramma leiden tot een geleidelij ke vermindering van het totale aantal arbeidsplaatsen over een periode van drie jaar, voorname lijk middels natuurlijk verloop en vervroegde uittreding. Bij Monette wordt momenteel on- bleef bestaan, moesten de rationa- der nieuwe leiding een reorganisa- liseringsprogramma’s bij de volle- dige dochtermaatschappijen NKF Kabel in Nederland en Monette in Duitsland worden geïntensi veerd en versneld. De aanvullende maatregelen worden op het ogen blik uitgewerkt. De daaruit voortvloeiende eenma lige, extra voorzieningen, die een periode van drie jaar bestrijken, zullen - overeenkomstig de grond slagen voor onze jaarrekening - ten laste worden gebracht van het 1992-resultaat als buitengewone gericht op een verdere verbete- last. ring van de productiviteit en cost- Dit zal tot gevolg hebben, dat de efficiency en voorziet in de invoe ring van een organisatiestructuur, die directe contacten met de markt zal verbeteren. De definitieve resultaten over 1992, tezamen met one inschat ting van de vooruitzichten voor 1993, zullen worden gepubliceerd in de tweede helft van februari 1993. oWaddinxveen een infor matieavond is belegd en waarover op donderdagavond 28 januari om acht uur in het Zevenhui- dorpshuis Swanla zal worden gesproken, wordt ook een gebied voor reeën en roofvogels. gewenste verstedelijking tegenge gaan. Een stelsel van bosstroken verbindt de boseenheden tot een samenhangend geheel. Tenslotte de schets voor een ’bos reeks’. Deze schets is gebaseerd op een landschapsecologische op bouw zoals die van oorsprong in het westen van ons land voor kwam. De bos-reeks sluit aan op vochtige veenweidegebied Zoeterwoude, met een natuurkern op het meest natte deel van de droogmakerijen, in zuidoostelijke richting overgaand in drogere bos typen bij Boskoop/Waddinxveen. De natuurkern kan daarbij zo worden ingericht dat een geleide lijke overgang van open veenwei degebieden naar meer gesloten bos ontstaat. Nadat de stuurgroep een keuze heeft gemaakt uit een van deze schetsen zal er een bosontwerp worden opgesteld. Ook hierover komen dit voorjaar informatie avonden. Medio dit jaar zal er een bosplan opgesteld worden. Dit bevat naast een ruimtelijk ontwerp ook een toelichting op de haalbaarheid en de uitvoeringsaspecten. In het na jaar van 1993 start de formele in spraakprocedure. Door de aanleg van het grote bos gebied Bentwoud is het mogelijk om een groot aantal mensen te la ten genieten van de natuur. Het Bentwoud krijgt een hoge bele vingswaarde: verschillende soor ten bostypen, open ruimten, wa terpartijen en dieren zoals reeën, vossen, marters en roofvogels. Alleen in een groot bos van meer dan 2.000 ha kunnen hoge natuur waarden samengaan met veel re creanten (zo’n 2 miljoen bezoeken per jaar). En dit op een manier waarbij er in het gebied toch voldoende rust heerst en het niet nodig zal zijn delen af te sluiten voor publiek. Het bos kan dan een brongebied (een kern van waaruit natuurwaar den zich kunnen verspreiden) vor men voor andere natuurgebieden in de omgeving. ’De Randstad krijgt er een uniek en min of meer aaneengesloten bosgebied bij, gekenmerkt door een veelzijdig gebruik en voorzien van een gebied waarin natuurlijke processen hun gang kunnen gaan”, aldus de Zuid-Hollandse groen-gedeputeerde Lynde Blok, voorzitter van de stuurgroep Bentwoud. In de stuurgroep, die verantwoor delijk is voor de planvorming van het bos, zitten naast bestuurlijke vertegenwoordigers van het rijk en de provincie ook vertegenwoor digers van de gemeenten Zoeter meer, Waddinxveen, Zevenhuizen/Moerkapelle, Zoe- de voet gevolgd, want hij en zijn Op je Brugweg is een grijze Esta- I K z* 1 <4z»A11 z4 \a/oz4z4 t n V r» 1 f" 1 fette herenfiets gevonden. Gestolen werden bij het NS-sta- tion een paarse opoefiets, bij het NS-station een zwarte opoe-fiets en op de Puttelaan een wit met grijze Raleigh herenfiets. Op maandag 11 januari is op de Esdoornlaan de achterruit van een bestelbus vernield. De ruit is ver moedelijk ingeslagen of inge gooid. De ruit werd daarbij ge heel vernield. Op zondag 10 januari is op de parkeerplaats aan de Sniepweg de linker buitenspiegel van een ge parkeerde personenauto afgebro ken. Tussen donderdag 14 en vrijdag 15 januari is op de Wingerd een rode Volkswagen beschadigd. On bekenden hebben enkele krassen in het lakwerk aangebracht. Jelle Hemminga stapte in oktober 1971 de praktijk van zijn vader binnen, die de doktoren van toen omschreven als een ’’markante persoonlijkheid, die zijn praktijk altijd voor liet gaan”. In 1972 werd hij lid van de afde ling Gouda en omstreken van de Koninklijke Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der Ge neeskunst (KNMG). Het KNMG-lidmaatschap van zijn va der duurde van 1939-197 5. Jelle Hemminga legde tijdens zijn werkzame leven een duidelijke betrokkenheid bij de Waddinx veense gemeenschap aan de dag en ontwikkelde ook een aantal lo kale activiteiten op het medisch vlak. De reconstructie van de ou de Dorpstraat werd door hem op vrouw hielden van oud-Waddinx- veen. Dat bleek ook uit het feit hoe zorgvuldig en zorgzaam zij Gouda-Alphen a/d Rijn, de Beije- omgingen met de dokterswoning nnc^aan sn de in aanleg zijnde aan de Dorpstraat, een volgens het vorig jaar verschenen provin- J ciale boekwerk ’’Jongere bouw kunst en stedebouw uit 1800 - 1945” gepleisterd woonhuis uit circa 1870 met een gave, voor Waddinxveen rijke voorgevel. In de wachtkamer van de prak- tijkwoning aan de Dorpstraat hin gen tekeningen van Waddinxveen in vroeger jaren. In de jaren ze ventig toog Heide Hemminga ver geefs met anderen ten strijde om in verband met de j het oude notarishuis aan de Kerk- ‘j J‘ 7 ...d22. voorbereiding zijnde herziening kunnen redden. Het laatste openbare optreden van dokter Jelle Hemminga was vorig jaar op vrijdag 21 augustus toen 5 hij de vertrekkende huisarts Theo Blom en zijn vrouw namens de WADDINXVEEN - De festivi teiten rond het 125-jarig bestaan van het Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs in Waddinxveen (PCO) worden vrij dag 29, zaterdag 30 en zondag 31 januari voortgezet. Op vrijdagmorgen 29 januari is er eerst een feest voor de scholieren van de vijf PCO-scholen in de sporthal ”de Sniep”. Daarna wor den er ballonnen opgeloten op het Be Fair-voetbalcomplex. Zaterdagmorgen 30 januari van 10.00-12.00 uur houden de vijf PCO-scholen open huis en kunnen de bezoekers kennis nemen van de eigen expositie ’’Onderwijs vroeger en nu”. Zondagmiddag 31 januari om vijf uur is er in de Ontmoetingskerk een Samen op Weg-dienst met ds. L. de Kooter, oud-leerling van één van de Waddinxveense PCO-scho len. Gedurende de maand januari is er in de Openbare Bibliotheek (Van Mecklenburg Schwerinlaan) een tentoonstelling over het 125-jarig bestaan van het PCO-Waddinx- veen te zien. Verschenen is ook het boek ’’On voltooid verleden tijd”, de ge schiedenis van 125 jaar protes- tants-christelijk onderwijs in Waddinxveen. Dit boek is in opdracht van het PCO-bestuur geschreven door Waddinxvener P. Roos en is voor de prijs van 25 gulden verkrijg baar op alle PCO-scholen, bij boekhandel Burger (Dorpstraat) en bij uitgever Reproset Wad dinxveen (Dorpstraat). geefs met anderen ten strijde om momenteel bij de provincie in weg-Oost van de sloophamer te van het Streekplan Zuid-Holland- Oost de gemeenteraad in zijn ver gadering van 24 februari een prin cipe uitspraak over deze concept- ontwikkelingsschets te vragen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17