Rusland-avond SGP-jongeren Kopperprent voor burgemeester Rijnland speurt met helikopter Afscheid Hans Kurtz ^\om I Agrariërs bundelen krachten Gezellige avond bij Be Fair Manager postverkeer met de VUT Doorgereden Boskoper Gouwe Vis- avond over tuinvijver Koffie concert Concordia Pastor over Nederland - Missieland LAATSTE WEEK DE LAAGSTE PRIJS DUIFS MODE Be Fair-jeugd telt vijftien pupillenteams CDA bijeen in De Vlieger op 11 februari V Tnorgaria Dankbetuiging van Rode Kruis HEEFT U TROUWPLANNEN? ALPHEN AAN DEN RIJN VAN DER LINDE Alternatieven Cynisch Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 3 februari 1993 WADDINXVEEN - Burgemees- van der Linden het eerste exemplaar fische Ondernemingen (KVGO), dat 69 grafische bedrijven en 980 Geen wonder dat veel burgers zich niets aantrekken van de over heid. Hij illustreert dat met een interview NRC Handelsblad. medewerkers omvat. De Kopperprent vindt zijn Nieuwjaarsbijeenkomst uit de tijd van Ditmaal maakte Drukkerij Veld wijk BV de Kopperprent. In voor gaande jaren gebeurde dat door drukkerijen in Woerden en Gou da. En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, “S 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 's maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 s maandags gesloten - vrijdag koopavond WADDINXVEEN - Een 27-jari- ge inwoner van Boskoop is op za terdag 30 janauri aangehouden wegens het doorrijden na een aan rijding. De man haalde een bestuurder in en omdat er een tegenligger na derde, moesten zowel de tege moetkomende als de ingehaalde bestuurder stevig remmen. Het gevolg hiervan was dat beide personenwagens tegen de vangrail botsten. De doorgereden bestuur- WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 13 februari begint de voorj aarsreeks voor het pupil- m voet bal weer. De meeste jon gens kijken er al lange tijd naar uit. De pupillen van Be Fair-voetbal hebben zich de afgelopen tijd zeer goed vermaakt in de zaal, waar een onderlinge competitie werd opgezet. - De E-pupillen speelden zaterdag voor het laatst en de F-groep ko mende zaterdag, terwijl de E-pu- pilen dan al op het veld gaan oefe nen, zodat Be Fair-voetballertjes weer geheel voorbereid aan de nieuw competitie kunnen gaan be ginnen. Uit de officiële mededelingen van de KNVB-Gouda blijkt dat Be Fair met maar liefst 15 teams gaat deelnemen: 4 D-elftallen, 6 E-elftallen en 5 F-7-elftallen. Eén D-7-tal werd dus een elftal en een F- team erbij. Een rijke oogst voor Be Fair. De jeugdcommissie sluit niet uit dat nog een 6e F- team kan worden ingeschreven. De nieuwe leden blijven zich maar aanmelden. Be Fair C-l won ook de belangrij ke uitwedstrijd bij Spirit (0-3). De eerste goal kwam van de jari ge Richard Nap. Andy Koele scoorde tweemaal. Door het on verwachte verlies van koploper Nieuwerkerk staat C-l op één punt afstand van de eerste plaats. Het wordt nog spannend. B-l had pech tegen de betaalde jeugd van Haarlem. Ze stonden bij de rust met 2-1 voor, maar verloren toch met 2-3. Doelpun ten van Edwin Kraan en Egon Termorshuizen. Dat waren twee nederlagen op rij tegen betaalde jeugdelftallen, waar zij ovetigens niet de mindere tegen waren. Komende zaterdag om 12.45 uur spelen zij opnieuw thuis tegen Feijenoord. Een volle tribune wordt verwacht. A-l was vrij van competitie en oe fende tegen Haastrecht. Zaterdag gaan zij op bezoek bij koploper DSO in Zoetermeer. de foto in het gemeentehuis de Kopperprent uit handen van di recteur F. van Kempen van Druk kerij Veldwijk BV aangeboden. Dat gebeurde laatst tijdens een feestelijke bijeenkomst in de raad zaal, waar NOS-sportredacteur Kees Jansma uit Reeuwijk op een zeer verrassende wijze een echte De impregneermiddelen komen door uitloging in het oppervlakte water terecht. Dit is zeer schade lijk voor de waterkwaliteit en de waterbodemkwaliteit. Het gaat namelijk om stoffen die als zwar- te-lijst-stof bekend staan en niet in het milieu terecht mogen ko men. Voor de verschillende oevervor- men zijn alternatieve oeverbe- schermingsconstructies beschik baar. In een aantal gevallen is kunstmatige bescherming niet eens nodig en kan worden vol staan met natuurlijke materialen zoals beplanting. Verder is het mogelijk om onbe werkt hout, beton of (kringloop)kunststof te gebruiken. Dat laatste eventueel in combina tie met onbehandeld hout. Overheden, bedrijven en particu lieren die willen overgaan op mi lieuvriendelijke oeverbescher- mingsmethoden kunnen informa tie krijgen bij de afdeling vergun ning van het hoogheemraadschap van Rijnland, telefoon 071-259125. Met de maatschappelijke omstan digheden is de Stolwijkse Rus- landreiziger minder ingenomen. Oude structuren vallen namelijk weg en er komt niets voor in de plaats. Als het om regeren gaat, kun je nog het beste met ex-communis- ten te maken hebben. ”Die weten nog een beetje hoe je moet bestu ren en hoe je orde moet houden”. Van de zogenaamde democraten heeft hij geen hoge pet op. ”Die zijn nationalistisch en vaak nog heel erg fanatiek ook. Ze neigen tot het facisme”. De lege winkels maken het pu bliek erg cynisch over de demo- WADDINXVEEN - Voor veel Russen heeft de democratie haar aantrekkelijkheid verloren. Dat zei de heer C.A. Duifhuizen uit Stolwijk tijdens een lezing in de hervormde Bethelschool in Waddinxveen woensdagavond 27 januari lichtte hij SGP-jonge ren van de studievereniging ’Jongeren Perspectief voor over de situatie in de voormalige Sowjet-Ünie. Duifhuizen heeft veel zien veran deren: verliepen Bijbeltransporten naar Oost-Europa vroeger in het geheim via ’vakantiegangers’, nu kan het openlijk met vrachtwa gens gebeuren. Ook de mogelijkheden voor evan gelisatie onder de Russische be volking zijn sterk toegenomen. Christelijke gemeenten groeien daardoor sterk. Dat trekt ook mensen aan met minder goede be doelingen, want het geeft tegen woordig status om bij een kerk te horen. Tijdens een bezoek in de kerstva kantie heeft de medewerker van de Oost-Europa-stichting ’Kom Over En Help’ dat opnieuw ge zien. ”Ook orthodoxe communis ten laten tegenwoordig wel een kleinkind dopen”, aldus Duifhui zen afgelopen woensdagavond in de Bethelschool. De toenemende godsdienstigheid geeft de Russische Orthodoxe Kerk meer invloed. Dat gaat nog al eens ten koste van de kleinere protestantse kerken. Toch is hij blij met de grotere godsdienstvrij heid. WADDINXVEEN - Het CDA- Waddinxveen houdt donderdag avond 11 februari om acht uur in De Vlieger (Staringlaan) een alge mene ledenvergadering. Op deze vergadering zal het alge meen jaarverslag 1992, het finan cieel jaarverslag 1992 en de be groting voor 1993 worden bespro ken. Ook zijn er enkele huishou delijke zaken. CDA-fractieleden zijn op deze avond aanwezig voor het beant woorden van vragen van aanwezi gen en het discussiëren over actu ele lokale onderwerpen, zoals de uitbreidingsplannen voor Wad dinxveen, de aanleg van het Bent woud, het nieuwe jongerencen trum in Waddinxveen-Noord, een nieuw winkelhart, het ouderenbe leid en de gemeentelijke tarieven in Waddinxveen. Het ledental van het CDA daalde vorig jaar van 148 naar 137. De christen-democraten hebben aan- gekondigd te blijven doorgaan met hun activiteiten om de poli tiek dichter bij de mensen te brengen. Met een andere opzet van de le denvergaderingen probeert het CDA de contacten tussen be stuur, fractie en leden wat meer ruimte te geven. Zo werd in mei vorig jaar in eetcafé De Diamond aan de Passage een ’’groene” bor rel georganiseerd. WADDINXVEEN/LEIDEN - Het Hoogheemraadschap van Rijnland controleert vanuit een helikopter of het verbod op het WADDINXVEEN/BLEISWIJK - De agrarische organisaties WL- TO en CBTB ’Midden Zuid-Hol- land’ hebben een samenwerkings overeenkomst getekend, die in houdt dat de beide organisaties structureel zullen samenwerken op het gebied van belangenbehar tiging in de land- en tuinbouw. Aan het eind van dit jaar wordt de samenwerking geëvalueerd en zullen verder stappen worden ge zet. Daarbij wordt een volledig sa mengaan niet uitgesloten. De beide organisaties vertegen-^ woordigen ruim 2.300 boeren en tuinders in het gebied dat globaal wordt begrensd door de steden Delft, Den haag, Leiden, Gouda en Rotterdam. Doel van de samenwerking is om te komen tot een verdere krach tenbundeling, om daarmee de be langen van de aangesloten agrari sche ondernemers nog beter te behartigen. De samenwerking tussen WLTO en CBTB wordt toegepast voor de sectoren akkerbouw, veehouderij en tuinbouw. Ook de Commissie Grondgebruik en Milieu (GROM) en zaken van algemene aard behoren tot de samenwer king. De formele ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst vond plaats op 11 januari in de be stuurskamer van Bloemenveiling Holland in Bleiswijk. Namens de CBTB gebeurde dat door voorzit ter P. Bregman en namens de WLTO door voorzitter G. van der Salm. WADDINXVEEN - Pastor T.F. Buitendijk OCarm. van de rooms-katholieke St. Victor- parochie kan heel goed leven met de kreet ’’Nederland - Missieland”, welke de laatste weken steeds meer opgeld doet. Hij vindt aan die kreet zelfs positieve kanten zitten. Naar zijn mening mag de term natuurlijk geen tekort doen aan het vele goede dat er in de Nederlandse kerk is te vinden en moet er voorts voor worden gewaakt dat de gelovige Ne derlanders zelfgenoegzaam de ogen sluiten voor de problemen die er toch ook in de kerk zijn. ”In Nederland moeten we op een creatieve manier meer ruimte scheppen voor de werk zaamheid van de Heilige Geest”, schrijft hij in Victori- entje van Waddinxveen, het weekblad van de St. Victorpa- rochie. ”Het is een levenskunst om in de kerk van onze dagen de le vendige beweging te blijven ontdekken en te bevorderen die Jezus begonnen is en die als einddoel heeft een nieuwe maatschappeij waarin liefde, vrede en gerechtigheid wonen. Dat is toch de droom van Je zus waarbij mensen binnen de kerk, aan de rand van de kerk en soms ook buiten de kerk zich aansluiten”. Pastor Buitendijk, die niet ver hult dat ook sommige bis schoppen zich op geloofsgebied angsthazerig gedragen, haakt in op opmerldngen die paus Johannes Paulus onlangs zou hebben gemaakt tegenover de bij hem in Rome op bezoek zijnde de bisschoppen van Ne derland. ”Of de paus werkelijk heeft gezegd dat Nederland een Missieland is, is niet zo duide lijk. Volgens sommige berich ten heeft de paus gezegd dat de situatie van de Nederlandse kerk overeenkomsten heeft met de kerk in missielanden”, weet de pastor. ”De kreet Nederland - Missie land geeft wel aanleiding tot allerlei grapjes. De ene bis- schop tegen de andere: Heb jij ook al een nieuw Audi aange vraagd bij de Missie Verkeers middelen Actie?” Feit is dat in de Nederlandse kerkprovincie al diverse bui tenlandse priesters werken. In het aartsbisdom Utrecht gaat het om enkele Poolse en Viet namese priesters en zelfs een zwarte Zuid-Afrikaan. In het bisdom Roermond zijn er enkele Zuideuropese pries ters werkzaam vanuit de zeer behoudende Opus Deï-bewe- ging. De laatste zijn volgens de Waddinxveense pastor echter als bevorderaars van een ’’be paalde” manier van kerk-zijn vooral ’’kerksplitsend” bezig. Overtredingen van de Wet veront reiniging oppervlaktewater wor den gefotografeerd. Later wordt vanaf het land actie ondernomen. In het vervolg zal tijdens de mi- lieuvluchten speciaal worden gelet op overtreding van het verbod op toepassing van geïmpregneerd hout. Rijnland heeft gebruik van dit hout in water sinds 1 januari van dit jaar verboden. Overtreders krijgen een proces-verbaal en moeten zorgen dat het hout wordt verwijderd. Het Hoogheemraadschap van Rijnland is van mening dat meer milieuvriendelijke materialen moeten worden gebruikt voor de -1 oor- L1l..? sprong in de Koppermaandag, een zieningen die tot nu toe toegepast MlniiiirinorrkiiaanVnmct lilt Hf* tllf| I x-x -L-xx- de gildefeesten uit voorbije eeuwen. t^ersl - ^^slaapkamers WADDINXVEEN - Maandag avond 8 februari wordt voor de Waddinxveense aquariumvereni- ging De Gouwe Vis in het ge- bouwtje van de speeltuinvereni ging Oranjewijk aan de J.W. Fri- soweg in Waddinxveen door de heer H. Alblas uit Hoogvliet een lezing gehouden met als titel ’De tuinvijver’. De tuinvijver is de laatste jaren snel in populariteit gegroeid. Veel mensen hebben hun tuin al opge sierd met een vijver, of staan op het punt dit te gaan doen. Het voorjaar is een uitstekend mo ment om de plannen om te zetten in daden. De heer Alblas zal laten zien en horen dat een glasheldere siervij- ver met prachtige bloeiende wa terplanten en bevolkt met gezon de vissen, voor iedere enthousias te tuinbezitter bereikbaar is. Tal van onderwerpen zullen aan bod komen, zoals: Materialen, plaats en ligging, beplanting, die ren, onderhoud en filtering, en, niet onbelangrijk, hoe komt men de winter door met zijn vijver. De lezing wordt ondersteund door een aantal dia’s die zullen laten zien dat ook een vijvertje van maar 1 m2 ingericht als een na tuurlijk biotoopje en bevolkt met allerlei waterinsekten, zeer boei end kan zijn: Padden, bruine kik kers en salamanders zullen hierin steeds terugkeren om voor hun nageslacht te zorgen. Rekening houdend met een aantal basis principes, de natuur zijn gang laat gaan en met een beetje geduld, zal men zijn doel berei ken. Ook niet-leden zijn van harte welkom. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 februari om acht uur verzorgt de Waddinxveense mu ziekvereniging Concordia een kof fieconcert in het Anne Frank-cen- trum (Jan van Bijnenpad). Het koffieconcert is een nieuwe activiteit van Concordia, die in de plaats komt van de buitenoptre dens. Aan het concert nemen ook deel het slagwerkensemble en het harmonie-orkest van Concordia. Het programma bestaat uit klas sieke en lichte muziekwerken. Er zijn drie muziekblokjes met twee pauzes. De toegangsprijs bedraagt een rijksdaalder, inclusief een kopje koffie. Het volgende koffieconcert van de muziekvereniging Concordia is op donderdagavond 18 maart in Huize Souburgh (Prins Bemhard- laan). Het voorjaarsoncert met slagwerkensemble, harmonie-or kest en leerlingenorkest staat op het programma op vrijdagavond 16 april in de Ontmoetingskerk (Groens voorde). toepassen in water van geïmpregneerd hout niet wordt overtre den. Regelmatig zullen opzichters van Rijnland kijken of sinds 1 januari 1993 ergens gecreosoteerde of ge wolmaniseerde beschoeiingen, steigers en dergelijke zijn ge plaatst. Het Hoogheemraadschap van Rijnland voert het gehele jaar re gelmatig - ook in het weekend - milieuvluchten uit. De eerste vlucht was op 20 januari. WADDINXVEEN - Na 40 jaar in dienst te zijn geweest van PTT Post heeft H. Kurtz van de Elzenhorst, manager postverkeer van Waddinxveen, Boskoop, Zevenhuizen en Moerkapelle, vrijdagmiddag tijdens een drukbezochte af scheidsreceptie in restaurant Bibelot aan de Limaweg een punt achter zijn carrière ge zet. Hans Kurtz is begonnen bij de gi rodienst (waar alle mutaties toen nog met de hand werden gecorri geerd) en klom steeds een trede hoger om vervolgens te helpen bij de reorganisatie van de girodienst i(i verband met vergaande auto matiseringen. Door deze reorganisatie moesten er ook arbeidsplaatsen verdwij nen. Hans Kurtz kreeg een func tie als kantoorbeheerder aangebo den. Na diverse kantoren onder zich te hebben gehad werd hij overgeplaatst naar Waddinxveen. Hij kreeg daar de functie van as- sistent-directeur van het postkan toor aan de Kerkweg-Oost en van de bestelafdeling aan het Stations plein. Toen de toenmalig direc teur gebruik maakte van de moge lijkheid tot vervroegde uittreding volgde Hans Kurtz hem op. De privatisering van de PTT bracht echter nogal wat verande ringen te weeg. Zo ging het be- stelkantoor verder onder het be stuurscentrum Gouda. Ook de functie van directeur kwam hier mee te vervallen. Mede daardoor werd Hans Kurtz benoemd tot manager postverkeer van Waddinxveen, Boskoop en Zevenhuizen (waar ook de bestel ling van Moerkapelle wordt ver zorgd). Op de receptie in restaurant Bibe lot, die werd geleid door Hans Kurtz’ opvolger A.C. Pronk uit Gouda, voerde diverse sprekers het woord. Directeur J. de Wilde van het Goudse bestuurscentrum prees de per maandag 1 februari vervroegd uitgetreden Waddinxveense PTT’er om zijn werk voor de post en als landelijk voorzitter van de BVPP (Bond van Personeel PTT Nederland). Vooral zijn activiteiten rond de voorbereiding en de realisering van het nieuwe bestelkantoor aan het Stationsplein oogstten veel lof. Uit handen van de heer De Wilde ontving Hans Kurtz de PTT-speld verbonden aan het 40- jarig dienstverband. Ook sprekers van de vakbond BVPP kwamen uitgebreid tijdens de receptie, die een besloten en een open deel kende, aan het woord. Vooral het feit dat zijn BVPP door samenvoeging nu met ongeveer 4.200 leden tot één van de grootste vakbonden binnen de PTT is geworden werd geken schetst als een groot succes. Door alle sprekers werd over over Hans Kurtz grote hobby gespro ken: het verzamelen van minia- tuur-brandweerwagens. Groepslei der Jan van Sevenhoven memo reerde dat al die brandweerspui ten in het kantoor van de manager postverkeer het personeel toch wel een heel veilig gevoel gaf. Hans Kurtz heeft alles verzameld Waddinxveense conference weg- ter C.M. van der Linden krijgt op gaf. De officiële aanbieding van de Kopperprent ging die vrijdag avond gepaard met een door Wad- dinxvener Hans Geel voorgelezen gedicht en betekende het begin van een grafisch feest van het dis trict Gouwe- en Rijnstreek van het Koninklijk Verbond van Gra der, door wiens toedoen het onge val gebeurde, werd in Boskoop door de politie aan de kant van de weg gezet. Op de kruising ter hoogte van de oprit bij de Goudse Poort naar rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) verleende de ene automobi list geen voorrang aan de ander. Beide personenauto’s werden hier bij zodanig beschadigd dat ze moesten worden afgevoerd. De kentekenbewijzen werden door de politie ingenomen. Op zaterdag 30 januari werd op de voetgangersoversteekplaats in de Kanaalstraat een 48-jarige Rot terdammer aangereden. Hij werd te laat opgemerkt door een auto mobilist. Na een medische behan deling kon hij zijn weg vervolgen. Op woensdag 27 januari vond op de kruising Beethovenlaan-Peule- yen een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Beide voer tuigen liepen schade op. Directeur F. van Kempen van Drukkerij Veldwijk BV geeft Waddinxveens burgemeester C.M. iFoto Joop Do t) rVün de d°°r ^et ^raClsc^e bedrijf gemaakte Kopperprent. cratie. Bovendien is de bevolking door de communistische overheer sing apathisch geworden en heeft daardoor een af wachtende hou ding aangenomen. Zelfs mensen, die te na worden gekomen, reage ren nauwelijks. ”Aan het strand zag ik eens dat iemand een surfplank dwars over andere badgasten heensleepte. Wij zouden gelijk op de vuist gaan, maar daar gebeurde niets. Men keek alleen maar heel kwaad”. ”De mensen hebben niet geteerd om eigen verantwoordelijkheid te dragen”. De spreker wijt dat aan het dom houden van het volk, wat jarenlang een geliefde praktijk was van communistische bestuur ders. ”Hoe dommer de mensen, hoe be ter je macht kunt uitoefenen”. Als voorbeeld voor de jonge SGP- ers noemt hij examens op univer- siteiten: men maakt de drempel zo hoog mogelijk, zodat het aantal intellectuelen klein bleef. WADDINXVEEN - Zaterdag is de traditonele gezellige avond van de Be Fair-voetballeiders in sport zaal Groenswaard en bar-petit-res- taurant De Point gehouden. Op de avond waren leiders, trai ners, hulptrainers, scheidsrechters en commissieleden (oud papier, jeugd) aanwezig. Eregasten waren voorzitter W. Slagboom van de supportersvereniging en onder- houdsman C. van Hoven. Het koud buffet na het zaalvoet bal in de sportzaal was in handen van Job Haagsman. Manager postverkeer H. Kurtz te midden van zijn opvolger A.C. Pronk (links) en de Goudse postdirecteur J. de Wilde. (Foto: B. van Helden). over de brandweer. Hij heeft waarschijnlijk één van de grootste collecties miniatuur- brandweerauto’s van Nederland. Na afloop van de receptie werden de 1.300 autootjes gehaald. In zijn dankwoord kwam Hans Kurtz terug op alle werkzaamhe den die hij binnen het bedrijf van de PTT had verricht. Vooral ook zijn werk als instructeur van de brandweer gaf hem veel voldoe ning, zei hij. Na de officiële receptie, waar ook de algemeen directeur van de PTT de heer J.W. Dik aanwezig was, volgde een door zeer veten bezochte open receptie. WADDINXVEEN - Het Neder landse Rode Kruis in Den Haag heeft de gemeenteraad van Wad dinxveen een dankbetuiging ge stuurd voor de ontvangen financi ële bijdrage van f 5.500,- van de gemeenten (en derden) voor ver betering van huisvesting van vluchtelingen in Kroatië. bescherming van oevers. De voor- om afslag tegen te gaan, bevatten creosootolie (het bruine hout) of wolmanzout (het groene hout). Uit het eerste komen de polycy clische aromatische koolwaterstof fen vrij: PAK’s. Wolmanzout is een mengsel van koper-, chroom- en soms arseenverbindengen. Het hout wordt met deze middelen verduurzaamd om houtrot te j voorkomen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 37