Mooiste duif N.Hoogerdijk Rowah wint op alle fronten Kwiek-titel voor Wim van Wageningen TOOS-gym voor allerkleinsten TOOS-heren behalen 8 medailles Flyers-heren houden het hoofd koel Winst voor adspiranten van Rowah Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Tweede plaats Bram Lindhout Excelsior klopt Boskoop FLOREANT (zo)" NIC. BOYS (Nieuwveen) Overmacht van Editha Bergkotte W’VEEN/ZOETERMEER Bridge-drive Lions Club op 10 maart WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT Dames Tweede teams Jazztiek Kampioenschap Mini’s Zondag 7 februari Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang: 14.00 UUT Zaterdag 6 februari 1993, thuiswedstrijd Jeugd Heren Heren Woensdag 3 februari 1993 Viermaal winst voor De Gouwe WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrij- element marathon van twee weken gele- opfCTKhi I «piOTbcr 19*5 1 l L 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software de Gouwe 2 DZV/Koudijs 1 de Gouwe 2 DZV/Koudijs 2 de Gouwe 1 DZV/Koudijs 1 mannen van WADDINXVEEN - In de com petitie van de dambond Midden- Holland heeft het eerste damteam van het Waddinxveense Excelsior een overwinning behaald op de damclub Boskoop (10-6). Door deze enigszins verrassende uitslag heeft het Waddinxveense achttal nu 7 punten uit 7 wedstrij den en handhaaft zich daarmee zo goed als zeker in de le klasse DMH. De tweeling Raymond en Vincent van Es moesten hun meerdere er kennen in hun tegenstanderes aan het le en het 3e bord. Aan bord 2 behaald Dirk Heeren I een goede winst op eindspelkenner Ruud de Kooter. AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- an wegenbouw Pagina 25 p Weekblad voor Waddinxveen Verder werd aan Waddinxveense zijde volle winst behaald door Teun van der Krol, Adriaan Blom en Piet Swart. Tijmen den Ouden jr. en clubkampioen Dick Dibbets behaalde gelijke spelen. De tegen stander van Dick Dibbets ver zuimde een bomzet, wat hem een schijf winst had kunnen opleve ren, uit te voeren. Degradatiekandidaat GZC 1 uit Gouda was zaterdagavond het slachtoffer van de dadendrang van De Gouwedames. Verleden week werd in Barendrecht nogal onge lukkig van ZPB/Profus verloren. Het op persoonlijke revanche be luste Gouweteam maakte met na- WADDINXVEEN - Zondag 31 januari nam Bram Lindhout van de Waddinxveense sportclub An tilope in Wassenaar deel aan de Duinrellcross. Hij liep de 8,5 kilometer lange cross, waaraan maar 74 atleten meededen, bij de heren-veteranen III in 37.15 minuten en behaalde daarmee de tweede plaats. Het parcours was erg zwaar met veel los zand en in de grote ronde een paar flinke heuvels. In totaal moesten één kleine en drie grote rondes worden afgelegd. De winnaar bij de veteranen I (40-50 jaar) deed er 29.42 minu ten over. Legde Bram Lindhout beslag op een mooie tweede plaats in 37.15 minuten, topper Willem van Revensbergen werd in deze groep (60-70 jaar) eerste in 32.42 minuten. wel de heren als de damessenio- ren kunnen nog wat leren van de organisatie van deze adspiranten- defensie. De loopwegen, het sto ren en het uitstappen werd prima verzorgd. Daarnaast werd ook in de aanval als team gespeeld. De kansen werden goed uitgespeeld en een aantal breack-outs werden netjes verzilverd”. de met 29.55. In niveau 6B turn den twee TOOS-heren. Sander Minnee werd eerste met 37.30 en Michel van Loon eindigde op een keurige tweede plaats met 32.65. Maarten Witteman, Roger Spit en Rick van Braam Morris turn den in niveau 5C. Maarten Witte- man die al langer meedraait ein digde op een fraaie derde plaats rrXt 44.45. Roger Spit behaalde in zijn eerste wedstrijd 34.60 en Rick van Braam Morris was te nerveus om optimaal te presteren en bleef ste ken op 24.80. Anton Stoter be haald 38.85 en eindigde daarmee in niveau 4C als vijfde. Klaas Buijtendorp draaide een goede wedstrijd en eindigde in niveau 5B als eerste met 41.85. In niveau 4B werd TOOS verte genwoordigd door Mark Kranen burg en Jurjen van Pruissen. Bei de heren turnden goed, maar zij konden geen beslag leggen op de eerste plaats. Jurjen van Pruissen werd tweede met 41.30 en Mark Kranenburg eindigde met 39.55 op de derde plaats. Dames 2 van De Gouwe speelde, vooral in het begin tegen de Schelde 1 uit Terneuzen, een goe de wedstrijd. De 3-0 stand, door doelpunten van Marloes Boere- boom, Elly Middendorp en Amanda van den Berg, na de eer ste periode gaf goede hoop op een behoorlijke overwinning. Doch De Schelde kwam in de tweede perio de kanp terug (3-2). In de derde periode scoorde Mar loes Boereboom 4-2 en in de vier de periode bepaalde de Schelde de eindstand op 4-3. Heren 2 wonnen verdiend met 7-5 van HZ/Zian 2. De overwinning leek tegen het einde van de derde ’swing’ aan worden toegevoegd. Voor de allerkleinsten betekent dit dat ze voor het eerst kunnen kennis maken met het bewegen op muziek, leuke kleuterdansjes, iets moeilijkere pasjes leren het kind te bewegen op muziek. De jazzdans wordt gegeven voor kinderen van 4 en 5 jaar op de maandag van 16.30-17.30 uur in de Havozaal o.l.v. Suzan Bik. helft) Femke Korver stonden in de verdediging aan de basis van een aantal knappe onderscheppin gen, waaruit Rowah een aantal ke ren tot scoren kwam en hielden het in de aanval het spel goed breed, waardoor zijzelf als de op bouwers vaak vrij kwamen. De beide coaches Hennuy de Schipper en Karin Jongkind wa ren na het laatste fluitsignaal ui teraard zeer tevreden over de ge leverde prestaties. Zij hadden overigens met evenveel spanning als de speelsters in het veld de wedstrijd gecoached. ”De meisjes speelden toch tegen adspiranten, die al een paar jaar handballen. Ze hebben het echt fantastisch gedaan. De verdedi- ing was van een hoog niveau; zo den. Een avond, die in het teken van revanche stonden. Niet zozeer op de tegenstanders van die avond, doch meer ten aanzien van hun teleurstellende prestaties van vorige week. En dat hebben de bezoekende clubs geweten. Alle vier de Gouweteams wonnen. Heren 1 versloeg, onder muzikale begeleiding van de Boskoopse boerenkapel De Blaaskaken, di recte belager voor de koppositie —HZ/Zian 1 met 10-7 en heren 2 won van medepromotiekandidaat HZ/Zian 2 met 7-5. Dames 1 liet weinig heel van de gradatiekandidaat GZC 1 en won nen met 10-4, terwijl dames 2 i -goede zaken deed door midden moter De Schelde 1 met 4-3 huis waarts te laten keren. Een nieuw vorm van gymnastiek is jazztiek: gym in combinatie met dans. Deze vorm van gymnas tiek wordt alleen gegeven aan kleuters, omdat het voor de hele kleintjes nog moeilijk is om een keuze te maken tussen gymnas tiek en dans. Voor de ouders biedt het een mo gelijkheid, in overleg met de lei ding te bekijken wat het meest geschikt is voor hun kind. Na één of twee jaar jazztiek hebben de kinderen, ouders en leiding een redelijk beeld kunnen krijgen van het kind in beweging. De lessen worden voorbereid van uit een bepaald thema, zoals klein-groot, snel-langzaam, span- nen-ontspannen, recht-rond en sa menwerking. Een thema wordt op een gymnas tische en dansante manier uitge diept, waardoor de kinderen elke les weer nieuwe bewegingserva- ringen opdoen. De jazztiek wordt gegeven voor kinderen van 3 tot 6 jaar op de woensdagmiddag in sporthal De Duikelaar in de Zuidplas o.l.v. Ariënne Zwijnenburg. Van 15.45- 16.45 uur voor 3- en 4-jarigen en van 16.45-17.45 uur voor 4 en 5 jarigen. Oude doffers onbevlogen: 1. M. Verbeek, 2. M. Verbeek, 3. Comb. Wibo. Voor het tweede seizoen heeft TOOS nu ook weer ouder- en peutergymnastiek. Dit betekent dat TOOS nu ook voor kinderen van 2 tot 4 jaar een uurtje heeft. Op dinsdagmorgen van 9.30 tot 10.30 uur geeft Tilly Langbroek in de sportzaal De Duikelaar in de Zuidplas les aan zowel de peuter als de meegekomen ouder. Met ballen, touwen, blokjes en ander klein en groot materiaal wordt er gewerkt met en door de peuter en ouder. De peuters ontdekken samen met hun ouders vele leuke oefeningen die de basisgrondvormen weerge ven van de gymnastiek, liedjes en spelletjes komen natuurlijk ook veel aan bod. Een kwartiertje spelen de kinde ren met elkaar, terwijl de ouders lenigheids-, spierversterkende en conditie-oefeningen op muziek krijgen. Dat de kleintjes de les leuk vin den blijkt wel als ze een keer heb ben meegedaan. Meer informatie over de lessen, over de prijsen en wanneer men kan beginnen kan men krijgen bij het TOOS-secretariaat (01828-13839) of door een keer langs te gaan bij één van de les sen. De dames van Rowah kwamen af gelopen zondag tot de grootste overwinning van dit jaar. Van het arme Walburg werd met maar liefst 24-2 gewonnen. Met fris en creatief aanvals-spel werd de te- actie en even zo vele keren wonnen de Waddinxveense handbal lers. Op zaterdag wonnen de drie jeugdteams; zondag wonnen zowel de heren hun zware thuiswed strijd tegen DES uit Papendrecht en maakten de Rowah-dames kor te metten met Walburg uit Rot- terdam-zuid. WADDINXVEEN - De Waddinxveense handbalvereniging Ro wah beleefde het meest succesvolle weekeinde in haar bestaan tot nog toe. Voor het eerst kwamen alle vijf de Rowah-teams in periode (5-1) niet meer in gevaar te komen. Een inhaalrace van HZ/Zian bracht de Hagenaars tweeminuten voor tijd nog op 5-5. Marco Kraak maakte aan alle Haagse illusies een einde door nog tweemaal te scoren (7-5). Overige doelpuntenmakers voor De Gouwe waren Rob van der ------ - - van veensen te doorbreken (2-1). Het 'der Zijden, Ed den Boon en Wil- team van trainer/coach Jan Mid dendorp trok massaal ten aanval, doch uit viermaal een man-meer werd niet een keer gescoord. Dit resulteerde zelfs in een moge lijkheid voor GZC om langszij te komen. De toegekende viermeter werd deze keer wel verzilverd (2-2). Doch Gillian van den Berg ontnam GZC even later wel alle illusies en scoorde met een strak schot 3-2. Bij het begin van de derde perio de brak Gillian van den Berg weer eens door, werd onreglemen tair gestopt en knalde de toege kende viermeter onhoudbaar in (4-2). Hierna kwam GZC welis waar nog tot 5-3, doch de Wad dinxveense machine kwam nu goed op toeren. Achtereenvolgens scoorden Wen dy de Frankrijker 6-3 en Sandra Berckenkamp na goed doorzetten 7- 3. Tenslotte brak Gillian van den Berg door en verraste de GZC-goalie met een fraai boogje 8- 3. In het begin van de vierde periode ging De Gouwe gestaag door. Eerst scoorde Angela Faber uit een viermeter 9-3 en even la ter uit een man-meer 10-3. Hierna namen de Van Ginkel-girls wat gas terug en kon GZC drie secon den voor tijd de eindstand op 10-4 brengen. Door dit resultaat staat De Gou we nu met 13 punten uit evenzo veel wedstrijden stevig in de mid denmoot. maart in Waddinxveen. In het tweede gedeelte mochten de turners in de B- en C-lijn hun kunnen vertonen. Voor de B- en C-tumers was deze wedstrijd een opwarmertje voor het grote werk. Op zaterdag 6 en zaterdag 20 maart moeten de heren zich via wedstrijden in Goes en Waddinx veen proberen te plaatsen voor de districtsfinale op zondag 9 mei in Tilburg. TOOS was in deze tweede wed- strijdronde met maar liefst 10 tur ners goed vertegenwoordigd. On der deze 10 heren waren vier tur ners die hun eerste officiële wed strijd buiten Waddinxveen turn den. In niveau 7 (jongens t/m 8 jaar) eindigde Vincent Dijkstra als der- Net als de adspiranten wisten de mini’s van Rowah ook een ruime overwinning te behalen. In Vlaar- dingen werd met 8-1 van Hollan- diaan gewonnen. Overigens zijn de mini’s van Rowah - in de leef tijdsklasse van 6 tot 8 jaar - al aar dig gewend aan het winnen van wedstrijden. Ze maken kans om hoog in de competitie te eindigen. Rowah beschikt daarnaast ook nog over een welpenteam. Qua leeftijd liggen de welpen precies tussen de mini’s en de adspiranten in: 9/10/11 jaar. Op dit moment staan de welpen bovenaan in hun competitie. breid, kan het wellicht volgend jaar een serieuze gooi doen naar het kampioenschap en promotie naar de derde klasse. WADDINXVEEN - Dankzij goed geconcentreerd spel en het zich niet door emoties laten mee slepen wonnen de Flyers-heren de moeilijke basketbalwedstrijd te gen Cangeroes (67-58). Doordat één van de koplopers een nederlaag leed staan de Waddinx- veners nu gedeeld tweede met twee punten achterstand. Flyers eerste damesteam had een rotwedstrijd tegen Cady. Omdat het echt niet ging werd met groot verschil verloren. Flyers heren-1 moest de positie in de kopgroep verdedigen tegen de Utrechtse Cangeroes, op papier de op één na sterkste tegenstan der die Flyers dit seizoen nog ont moet. De beginfase van de wedstrijd was voor Cangeroes, Flyers keek al snel tegen een aardige achter stand aan (3-11). Daarna was de Waddinxveense ploeg ’warmgedraaid’ zodat de lei ding overgenomen werd. Bij een stand van 13-20 vielen beide ploe gen stil: scoren lukte niet meer. Cangeroes wist als eerste de dek sel van de basket te krijgen en na dat het verschil geëgaliseerd was ging het gelijk op tot de rust (30-30). Ook nu rust bleven de teams aan elkaar gewaagd. Opvallend feit was dat de beide ploegen het sterkste wapen, het schot, niet echt functioneerde. Gevolg was dat de ploegen het ’inside’ danwel in de ’één-tegen- één” moesten zoeken. De wedstrijd kon door beide ploe gen gewonnen worden, maar het werd Flyers mede omdat ze het hoofd in de, sterke, slotfase koel hielden. Eindstand: 67-58. Nu is het een zaak al de alger ge klasseerde tegenstanders die vol gen van zich af te houden. Scores: Wolter Zwijnenburg 23, Mike Heerkens 14, Rudo van Loo 11 punten. Flyers damesselectie zit momen teel in een dal. Hoewel de ploeg er echt alles aan doet, op het inzet valt niets aan te merken, lukt het gewoon niet. Meespeelt natuurlijk ook dat er de laatste tijd altijd wel enkele speelsters niet (vol) mee kunnen doen, maar dat is niet de reden. Het gaat gewoon niet. Zo ook tegen Cady, een even ster ke tegenstander normaal gespro ken maar nu dus niet. Over de wedstrijd kan dan ook weinig meer verteld worden dan dat het een slechte was en de winst naar Cady ging (+20 punten). De tweede helft van de damesse lectie, dams 2, deed het gelukkig wel goed. Er goed mag wel ge steld worden. Behalve in de be ginfase hadden ze geen enkele moeite met Zoebas. Het werd derhalve een grote over winning: 81-39. Scores: Ellen Geerts 20, Astrid Scholtes 13, Wilma Overeijnder 11 en Nicole van Leeuwen 10 punten. Een buitengewoon goed resultaat behaalden de meisjes-kadetten: van het ’onverslaanbare’ Gras shoppers werd met maar liefst 45-26 gewonnen. Een score-festijn hadden de jon gens B tegen Springers 2: 127-20! Geen tegenstand dus. Scores: Jur- riaan Tholenaar 28, Oskar Cromp- voets 22, Marco ten Zweege 20 en Edwin van Heijningen 19 pun ten. Na een goede start begon heren 2 steeds rommeliger te spelen tegen Sigi het (team)-spel draaide echt niet. (Eén van de weinige positie ve punten, naast de 64-45 winst natuurlijk, waren de goede scores van Ralph Schouten (23 punten). genstander hor-en-dol gespeeld. Knappe aanvalspatronen werden afgewisseld met snelle break-outs. Voor Rowah deelden nagenoeg al le dames mee in het doelpunten- festijn. De verdediging liet nau welijks kansen voor de gasten uit Rotterdam. In het doel stond in de eerste helft Jolanda Hoffmans en in de tweede helft Katherina de Vos; beide dames incasseerden slechts één tegentreffer. Bij de Rowah- dames ontbraken overigens nog drie speelsters. Binnen enkele weken zullen de Rowah-dames het kampioenschap kunnen vieren; ze staan zonder verliespunten bovenaan in de vijf de klasse; het gat met de Meeuen en LUK/UVG is inmiddels meer dan vier punten. Volgende week ontvangen de Ro wah-dames overigens de naaste concurrent de Meeuwen uit Rot terdam. ’’Sportief gaat het fantastisch met Rowah. Met wat geluk worden drie van de vijf teams kampioen”, vertelt Simon Krol. Hij is verant woordelijk voor het technische be leid binnen de vereniging. ’’Maar daarnaast gaat het ook goed qua ledengroei. Maar natuurlijk kun nen we nog heel wat nieuwe leden gebruiken. En dat geldt in alle leeftijdscategoriën”, aldus Rowah. Na een vaak zeer spannend verlo- i nam eerste teamspe- ler Wim van Wageningen de wis- selbeker over van Ronald Ver boon. Ingeschreven kon worden door spelers van de competitieklassen 1 en 2, aangevuld met de vier best geplaatsten uit de competiieklas- sen 3 en 4. Welgeteld 25 deelne mers, verdeeld over acht poules, zorgden voor een aantrekkelijke tafeltennisavond. De halve finale werd een ontmoe ting tussen Ronald Verboon (team 1) en Rob Kappé (team 2) en tus sen Wim van Wageningen (team 1) en Bert te Pas (team 3). Het werden overwinningen voor de eerste teamspelers, waarna Rob Kappé door winst (15-21, 21-13, 22-20) op Bert te Pas, be slag legde op de derde plaats. Wim van Wageningen (kampioen in 1991) en Ronald Verboon (kampioen 1992) kennen elkaar en eikaars spel al jaren. In de finale tussen deze twee teamgenoten hield Wim van Wa geningen de meeste rust in zijn spel en speelde beheerst naar een duidelijke 21-9 winst in zijn eer ste game. Hoewel Ronald Verboon er in de tweede game alles aan probeerde te doen om in de race te blijven, ging ook deze game - en daarmee de clubtitel - met 21-16 naar Wim van Wageningen. WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd voor de meisjesadspi- ranten van handbalvereniging Ro wah eindigde meteen in een suc ces. De Rowah-meisjes, die in leeftijd variëren tussen de twaalf en dertien jaar, verrasten zowel de tegenstander als het in grote getale aanwezige publiek met hun frisse en enthousiaste spel. Ruim zestig toeschouwers konden in de sfeervolle sportzaal De Dui kelaar zien, dat de nieuwe lich ting handbalsters de afgelopen twee maanden heel veel heeft ge leerd. De tegenstander Roda uit Rotter dam kon slechts één helft bijblij ven bij het nieuwe Rowah-team, dat bestaat uit Karin van Vliet, Marion en Vera van Ham, Joan- neke Keus, Nienke Boonen, Ana- tasha Loupatty, Femke Korver, Hester Keuken en Sandra Duenk. Na de volle veertig minuten had den de meisjes van Rowah hun eerste dikverdiende zege van 10-5 op het scorebord. De hoekspeelsters Saskia Duenk, Marion van Ham en (in de eerste meest gereden afstanden, de 500 en 1.500 meter. Editha Bergkotte was in de per- fekte stemming voor een goede tijd. Zij had nog een appeltje te WADDINXVEEN - Een oude doffer van 1989 was op de twee daagse tentoonstelling van post duivenvereniging De Sperwer in het clubgebouw aan het Stations plein de mooiste van de ruim 300 inzendingen. De eigenaar was voorzitter N. Hoogerdijk. Naast N. Hoogerdijk was ook mevrouw C. Buik zeer succesvol. Naast de mooiste oude duivin had zij ook nog de mooiste jonge doffer en duivin. Bestuur en leden van De Sperwer kunnen met plezier terugkijken naar een weer zeer geslaagd week end. Vele liefhebbers uit Gouda, Moordrecht en Zevenhuizen kwa men de tentoonstelling bezoeken. Nu het tentoonstellingsseizoen zo goed als beëindigd is (er is nog één groot evenement, namelijk de Olympiade op Las Palmas met zeer waarschijnlijk de Waddinx- vener Bram Hofman als deelne mer), gaat een ieder zich weer toeleggen op de kweek en het ko mende vliegseizoen dat rond 1 april 1993 weer gaat beginnen. De uitslagen van de tentoonstel ling waren als volgt: WADDINXVEEN - Zaterdag 30 januari stond voor de heren van de TOOS-keurploeg de eerste in dividuele wedstrijd op het pro gramma. In Gouderak werd er ge turnd voor het kampioenschap van de regio Gouda in de B-, C-, D- en E-lijn. Het werd in de ietwat kleine, maar gezellige sportzaal in Gou derak een drukke wedstrijd met in totaal 62 deelnemers. De TOOS-heren hebben bij deze wedstrijd goed gepresteerd en 8 medailles in de wacht gesleept. Als eerste waren om 11.00 uur de turners in de D- en E-lijn aan de beurt. Voor TOOS beet Niek Buijs de spits af in niveau 4D. Niek draaide een goede wedstrijd en via hoge scores op ringen (8.80) en voltige (8.30) behaalde hij een eindtotaal van 41-45. Hiermee bleef hij Camillo de Boer van OSS Zevenhuizen net voor en eindigde op een fraaie eerste plaats. Dankzij deze goede prestatie mag Niek Buijs uitko men tijdens de provinciale kampi oenschappen op zaterdag 13 Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij de hoofdsponsor van Floreant: schillen na haar puntloze laatste marathon van twee weken gele den. In een prachtige race reed de Waddinxveense het uit 1984 date rende clubrecord van Esther van der Spek van 47 rond naar 46.85. Voor haarzelf betekende dit een verbetering van 0.62 seconden en waarschijnlijk een voorlopige his torische tijd bij de dames junio ren B. Editha Bergkotte reed ook een club- en persoonlijk record op de 1.500 meter in 2.26.36. Daarmee stelde zij haar eigen tijd en haar op 20 december op Esther van der Spek veroverde clubrecord 2.05 seconden scherper. Met overmacht bevestigde de Waddinxveense jeugdschaatster Editha Bergkotte vorige week zondagavond haar vorm en haar twee weken eerder behaalde plaats voor de Nederlandse kam pioenschappen in het Friese Hee- renveen. i .Zij zette maar liefst twee nieuwe clubrecords op haar naam voor haar club, de Ijsvereniging Zoe- termeer. Dit was het geval op de dames, uit Delft heren, uit Delft heren, uit Delft Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Oude doffers tot 200 km: 1. Comb. Wibo, 2. N. Hoogerdijk, 3. E. van Beek. Oude doffers tot 500 km: 1. D. Heeren, 2. N. Metselaar, 3. N. Hoogerdijk, 4. J. Troost, 5. M. Verbeek, 6. G. v. Kleef, 7. Comb. Wibo. 1. Oude doffers boven 500 km: 1. N. Hoogerdijk, 2. H. Metselaar, 3. R.A. v.d. Made, 4. J. Verbakel, 5. H. Vink, 6. P. Steenland, 7. W. Breedijk. Oude duivinnen onbevlogen: 1. D. Degenhardt, 2. Comb. Wibo, 3. H. Vink, 4. H. Metselaar. Oude duivinnen tot 200 km: 1. Mw. C. Buik, 2. D. Heeren, 3. N. Hoogerdijk. Oude duivinnen tot 500 km: 1. H. Vink, 2. P. Steenland, 3. J. Toor, 4. R.A. v.d. Made, 5. N. Hooger dijk, 6. J. Troost. Oude duivinnen boven 500 km: 1. N. Hoogerdijk, 2. A. Hofman, 3. H. Metselaar, 4. H. Metselaar. Jonge doffers onbeviogen: 1. M. Hofman, 2. Mw. C. Buik. Jonge doffers tot 200 km: 1. Mw. C. Buik, 2. N. Hoogerdijk, 3. H. Metselaar, 4. P. Steenland. Jonge doffers tot 400 km: 1. N. Hoogerdijk, 2. D. Heeren, 3. Comb. Wibo, 4. Davey Hofman, 5. A. Hofman, 6. N. Hoogerdijk. Jonge doffers boven 400 km: 1. W. Breedijk, 2. N. Hoogerdijk, 3. H. Metselaar, 4. N. Hoogerdijk, 5. J. Troost, 6. D. Heeren, 7. M. Verbeek. Jonge duivinnen onbevlogen: 1. M. Verbeek, 2. Mw. C. Buik. Jonge duivinnen tot 200 km: 1. Mw. C. Buik, 2. J. Toor, 3. Mw. C. Buik. Jonge duivinnen tot 400 km: 1. N. Hoogerdijk, 2. E. van Beek, 3. M. Verbeek, 4. M. Verbeek, 5. N. Hoogerdijk, 6. D. Heeren. Jonge duivinnen boven 400 km: 1. H. Metselaar, 2. R.A. v.d. Made, 3. D. Heeren, 4. W. Breedijk, 5. N. Hoogerdijk, 6. R.A. v.d. Made. Late jonge doffers: 1. Mw. C. Buik, 2. C. Hofman, 3. C. Hof man. Late jonge duivinnen: 1. M. Ver beek, 2. Mw. C. Buik, 3. N. Hoogerdijk, 4. N. Hoogerdijk. Zaterdag kwamen zowel de mini’s, welpen als de adspiranten van Rowah in actie. Voor de ad spiranten van de Waddinxveense vereniging betekende dit de twee de wedstrijd. Na het zo succesvolle debuutop- treden van afgelopen week, moes ten de meisjes van Rowah zich ditmaal in een uitwedstrijd waar maken. Tegen TOG uit Berkel ontstond een spannende wedstrijd. Rowah viel met name op door haar sterke verdediging. Voor de rust ging de strijd gelijk op. Bij de rust stond Rowah met slechts één treffer voor (2-1). Na de pauze kwamen de meisjes uit Berkel goed terug en zelfs op voorsprong, alsvorens Rowah uit een ander vaatje ging tappen. Een aantal fraaie doelpunten bo gen de 4-3-achterstand naar een keurige 4-7-overwinning. Voor Rowah scoofden Nienke Boonen, Anatasha Loupatty, Joanneke Keus en Vera van Ham. De welpen gunden in hun thuis wedstrijd de tegenstander WIK geen enkel doelpunten. Zelf scoorden de Rowah-welpen er echter lustig op los. Met maar liefst 12-0 wist de Rowah-jeugd te winnen. De welpen-categorie betreft jon gens en meisjes tussen de acht en elf jaar oud. Het team, dat geleid wordt door Irma Verkley en Son ja van Ham, staat bovenaan in de competitie en maakt - gezien ook deze uitslag - duidelijk aanspraak op het kampioenschap. De mini’s van Rowah deden het bijna even goed als de welpen. In Vlaardingen won de jongste leef tijdsgroep van de Waddinxveense vereniging met 11-0 van het LUK/UVG. Het team, dat bestaat uit Renske Krol, Kim van Stel, Nicole Sloof, Wilma Westplaate, Kim Hoff mans, Karen Weerd en Moniek Hoefnagel, staat eveneens boven aan in de mini-poule. De Rowah-heren wisten in één van hun beste wedstrijden van het seizoen de sterke tegenstander DES uit Papendrecht de baas te blijven met 14-12. Na een aantal slechte wedstrijden, lijkt de Rowah-ploeg weer volle dig op toeren. Als een goede een heid wisten de Waddinxveense heren via een 7-6 ruststand de uit eindelijke zege te bewerkstelligen. Met name in de aanval wist Ro wah de kansen goed uit te spelen. De heren staan nu bij de bovenste drie in hun competitie, kansen op het kampioenschap zijn er echter niet meer. Dat had er misschien ingezeten, als de Waddinxveense selectie wat breder was, dan nu het geval is. Door de smalle groep zijn met name in december een zestal belangrijke punten verlo ren. Ten opzichte van vorig seizoen is de verbetering in het spelpeil ech ter evident. Vorig jaar verloren de Waddinxveense mannen met groot verschil van het Papen- drechtse DES. Mits de groep van Rowah met drie a vier spelers wordt uitge- voetbalvereniging floreant de jaarlijkse clubkampioenschap- pen tournooi pen voor senioren, uitkomend in 'v:~ de competitieklassen 1 en 2. WADDINXVEEN - Woensdag avond 10 maart om acht uur houdt de Lions Club Waddinx veen weer een bridge-drive in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). De opbrengst is dit keer bestemd voor de actie Sight First ter voor koming van blindheid in de (der de) wereld. Er wordt gespeeld in drie groe pen, naar sterkte ingedeeld, waar bij de ’thuisspelers’ een aparte groep vormen. In iedere lijn en speelsterkte zullen tenminste twee prijzen vallen. Zoals ieder jaar zal tijdens de tel ling van de scores een loterij wor den gehouden. Ook de opbrengst daarvan is uiteraard bestemd voor Sight First. Aanmeldingen zijn van harte wel kom en kunnen worden gedaan bij J.L.L. Knijff, Brugweg 34, tel. 01828-15319 en bij D.J. Schutte, Souburghlaan 2, tel. 01828-13005. Het inschrijfgeld bedraagt 30 gul den per paar. De inschrijving sluit donderdag 4 maart of zoveel eer der als volgeboekt. Onder het motto ’’Open uw ogen voor de blinden in de wereld” voeren de ruim 300 Nederlandse Lions Clubs actie om een bijdrage te leveren aan de bestrijding van blindheid in de wereld. Alleen al in de ontwikkelingslan den zijn er 40 miljoen blinde me demensen. Een niet onbelangrijk deel daarvan kan via operatieve weg het gezichtsvermogen terug krijgen. Bij de bestrijding van blindheid gaat het veelal om zeer eenvoudi ge operaties die (voor Nederland se begrippen) zeer weinig kosten. Voor elke 1.000,- die de actie opbrengt kunnen 20 A 30 mensen van hun blindheid worden afge holpen. De internationale Lions-actie richt zich in eerste instantie op de moeilijkst kleinschalige projecten. Concrete hulp en directe resulta ten zijn daarbij de uitgangspun ten. WADDINXVEEN- De Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS heeft voor de allerkleinsten (2-6 jaar) een gevarieerd aan bod te bieden. Zo kunnen de kleinsten kiezen uit jazz, kleuter- gym, jazztiek en zelfs ouder- en peutergym. In verschillende zalen, op ver schillende tijden en dagen wordt er wel wat voor ze geboden onder leiding van gediplomeerde lei ding. De opzet van het bewegingsonder wijs van de kleuter, is dat voldaan moet worden aan de bewegings- drang van de kleuter om een goe de ontwikkeling te waarborgen. De kleuterlessen beginnen met vrij spelen, van circa 10 minuten, met het kleine materiaal dat we de kleuters aanbieden. Vervolgens komt de warming up met gebruik van hoepels, blokken, springtouw tjes en dergelijke. Daarna gebruiken ze wekelijks de ’grote’ toestellen zoals ringen, tou wen en klimramen, welke ook vaak in een circuit worden ver werkt. Met deze opbouw van de les wordt de kleuter een bewegings- rijke ontspannende les aangebo den. De kleutergymnastiek wordt gegeven voor kinderen van 4 tot 6 jaar op de volgende dagen: Maandag: De Duikelaar van 16.00-17.00 uur o.l.v. Jacqueline Bekker. Dinsdag: De Johan Post- zaal van 16.00-17.00 uur o.l.v. Letty Borg. Donderdag: De Johan Postzaal van 16.00-17.00 uur o.l.v Ellen Kerver. Jazzdans is een vorm van bewe gingskunst met een techniek, die vol zit met invloeden uit de mo derne dans, klassiek ballet, tap dance, Latijns-amerikaanse dan sen, primitieve afrikaanse dansen, show dans en is bovendien sterk onderhevig aan verschillende tijd verschijnselen (hip-hop). Daar moet wel het De heren van De Gouwe speelden afgelopen zaterdag tegen HZ/Zian uit Den Haag. HZ/Zian stond op 2 punten ach terstand en had in de media laten weten dat zij dit jaar samen met De Ham zouden promoveren naar de hoofdklasse. Dan moest alleen gewonnen worden bij De Gouwe. In de beginfase was het een zeer gelijkopgaande strijd. Meye Lam mers zorgde voor 1-1 in de eerste periode. HZ/Zian probeerde door een fysieke pressing het de Wad- dinxveners moeilijk te maken. De betere kansen waren in deze be ginfase echter voor de Waddinx- veners. In de tweede periode was het we derom Meye Lammers, die voor De Gouwe het enigste doelpunt aantekende (2-2). In de derde pe riode bleef de spanning aanwezig, zowel De Gouwe als HZ/Zian kregen kansen, maar wisten die maar ten dele te verzilveren. Voor De Gouwe scoorden in deze derde periode Arco Verboom (2x) en Ronald Schens. Zij brachten De Gouwe op een minimale voor sprong van 5-4 na drie perioden. De Gouwe openden de laatste pe riode voortvarend, deed er een schepje bovenop en scoorde 3 doelpunten op rij. Halverwege de vierde periode was de stand, door doelpunten van Jaco de Jong (2x) en Paul van Doorne, dan ook 8-5 in het voordeel van de Waddinx- veners. De Gouwe had HZ/Zian af ge bluft door als team hard voor el kaar te werken. In de slotfase be paalde Marc Faber door 2 fraaie doelpunten de eindstand op 10-7. De Q&S van der Panne-boys blij ven door dit resultaat op een ge deelde eerste plaats staan in de eerste klasse Bond. Zij delen deze plaats samen met De Ham uit Wormerveer. De heren staan er na precies een halve competitie te hebben gespeeld goed voor. WADDINXVEEN - Wim van Wageningen is bij de Waddinx veense tafeltennisverengijg Kwiek clubkampioen 1993 gewor den. Kwiek hield vorige week vrijdag me in de derde periode korte met ten met het ambitieuze GZC. Al direct in de eerste periode was het raak. Angela Faber opende uit een man-meer de score (14)). Even later miste GZC een vier meter en bracht Astrid Coene (man-meer) de stand op 2-0. In het begin van de tweede perio de lukte het GZC een keer de zo- neverdediging van de Waddinx- Meer, Niek de Leeuw, Mark zl z-xIran T-IaF E? rlan Dz\/\n 1 fred Bontje.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 39