Afscheid van P.A. v. Oosten Koffieconcert Concordia Drie Rotterdammers pleegden inbraken 10% KORTING Vrouwendag ’93 wordt ‘Mode en ontmoeting‘ h Playback show bij Waddinxveen Geld voor speeltuin Eenmalige subsidie eenacter- festival Gemeente steunt Vrouwendag MOS SPETTER OP ALLE INSTRUMENTEN Directeur Baas BV overleden Slaap- cursus K, Dierbaar Trouw-mo- ment J.D. Geel Pluche dieren bij Van Mourik Waddinxveense wandelaars WADDINXVEEN/DEN HAAG - Het bestuur van de Haagse wan delclub Stichting Randstad (RS) 80 meldt een groeiende belang stelling van Waddinxveners voor deze loopevenementen. WEEKBLAD-CARTOON VAN ELIAS WE ZULLEN M MISGEN PIANOHANDEL Bedrijven Woningen Inbraken Fietsen Auto’s g Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 februari 1993 Geopend: donderdag, vrijdag en zaterdag van 09.00 tot 17.00 uur. Vorig jaar zomer kreeg de Waddinxveense gemeenteambtenaar P.A. van Oosten, die nu met Concordia hun eerste koffieconcert van 1993 geven. bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven. Mourik heeft kunnen kopen. Service, <1 Spieren). WADDINXVEEN dinxveense ST. VICTORPLEIN 2, 2741 JN WADDINXVEEN TELEFOON 01828 - 1 1697 (t/m 16 februari) WADDINXVEEN - Zaterdaga vond om acht uur wordt in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen de eerste grote playbackshow gehouden. Maar liefst 17 groepen en artiesten zul len die avond gaan strijden om de hoogste eer. Iedere deelnemer zal worden be oordeeld door drie zeer deskundi ge juryleden met de illustere na men Willem Builtje, Jan Stevens en Walter d’Ancona. De playbackshow zal worden ge presenteerd door de in de Gelder se Achterhoek zeer bekende Bas Huusman. De toegangsprijs be draagt één gulden. De afgelopen week werden enkele Waddinxveense bedrijven en wo ningen verrast met onaangekon digd bezoek. In de avond van maandag 1 febru ari werd ingebroken bij een be drijf op Coenecoop. Een ruit werd vernield waarna twee dieselgene ratoren werden ontvreemd. Ook bij een drukkerij op dit be drijvencomplex werd ingebroken. Hier werd de volledige voordeur vernield en werd het pand door zocht. Voor zover bekend werd hier niets ontvreemd. In de avond van woensdag 3 fe bruari werd ingebroken in een wo ning aan de Oostpolderweg. De achterdeur van de woning werd geforceerd. Uit de woning ver dwenen kristallen beeldjes en sie raden. In een woning aan de Brugweg werd in de namiddag van donder dag 4 februari ingebroken. Ont vreemd werd video-apparatuur. Men kwam in de woning door het keukenraam te forceren. Ook werd ingebroken in twee naast elkaar gelegen winkels in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan. In beide gevallen werd een ruit vernield waarna men toegang kreeg tot de panden. Er werd kassageld buitgemaakt. Vorig jaar zomer kreeg de Waddinxveense gemeenteambtenaar P.A. van Oosten, die nu met pensioen gaat, de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau opgespeld. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd wordt zaterdag 6 maart in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerk straat) om half twee de Vrouwendag 1993 gehouden met als the ma ‘Mode en ontmoeting'. ren van turninterlands, jubilea, uitvoeringen e.d. Een derde instelling waarvoor de heer Van Oosten veel werk heeft verzet is de volleybalvereniging Salvo. In 1952 is hij van deze ver eniging lid geworden. Het heeft maar een jaar geduurd vóór hij als penningmeester in het bestuur van Salvo zitting nam. Naast zijn penningsmeesterschap heeft hij zich beziggehouden met de oprichting van een afdeling Gouda, was hij vele malen scheidsrechter en gaf hij scheids- rechterscursussen. In 1958 ontstond er bij Salvo een financieel slechte situatie en was er sprake van leegloop in het be stuur. Om de volleybalsport te be houden in Waddinxveen onder nam de heer Van Oosten diverse acties. Zo heeft hij geprobeerd de volleybalsport onder te brengen bij TOOS; overigens met een ne gatief resultaat. Vervolgens heeft hij om dezelfde reden contact gezocht met de voetbalvereniging Be Fair. Daar had hij meer succes. Het lag voor de hand dat hij de aangewezen persoon was om toe te treden tot het bestuur van Be Fair-voetbal om daarin de belangen van de vol leybalsport te behartigen. In 1961 kreeg de afdeling volley bal Be Fair een eigen bestuur en trok de heer Van Oosten zich te rug als bestuurslid van deze ver eniging. Tijdens deze middag wordt aan dacht geschonken aan en verkoop gehouden van stoffen (en kleding van deze stoffen gemaakt) uit di verse ontwikkelingslanden. De kleding, gemaakt in de textiel- werkplaats Sari, zal door vrou wen, mannen en kinderen ge showd worden. Veel grondstoffen voor produkten die wij dagelijks gebruiken komen uit de Derde Wereld. Ook de ka toen en zijde voor onze kleding. Het handelskanaal is lang en be staat uit een reeks schakels die een keten vormen van grondstof- producent tot detailhandelaar. Veelal is een groot deel van de schakels in handen van multinati onale ondernemingen, die gericht zijn op eigen winst en die zich niet bezighouden met het inko men en de arbeidsomstandighe den van degenen die het werk le veren. Eerlijke handel is anders: een eer lijk loon voor geleverd werk en zorg voor continuïteit en gegaran deerde afname. SOS-Wereldhandel geeft deze ga ranties aan de weversfamilies en de confectiearbeid(st)ers. Daarom koopt de textielwerkplaats Sari haar stoffen in principe in via de ze Nederlanse importeur. Deze textielwerkplaats wordt ge vormd door zes vrouwen uit Epe, Oene en Hattum. Zij worden bij gestaan door een aantal mensen die in drukke tijden enthousiast meewerken. De doelstelling van Sari is tweele dig. Een sari is een omslagdoek van 5 meter lengte, die door Indi ase vrouwen wordt gedragen en de létters SARI staan voor Sa menwerken Aan Rechtvaardige Import. Bij een inbraak in een bedrijfs voertuig werden twee boormachi nes buitgemaakt. Het slot van de achterklep van de auto bleek ge forceerd. Waar de diefstal exact gepleegd is kon de aangever niet verklaren. [st]ew,6 Gestolen werd er op het Spui een grijze Raleigh herenfiets en op de Sniepweg een groen-paarse city- bike van het merk Atlas. Aangetroffen werden er fietsen op de Alpherbrink (Rodeo dames fiets), op de Wilgenhorst (groene New Look herenfiets) en op de Sniepweg (groene Ricardo dames fiets). WADDINXVEEN - Op 46-jarige leeftijd is plotseling overleden Rob Tournier uit Nieuwerkerk aan den IJssel, financieel-econo- misch directeur van Baas Bedrij ven aan de Wilhelminakade in Waddinxveen. Hij overleed op vrijdag 5 februari tijdens de uitoefening van zijn functie aan een hartaanval. Rob Tournier laat een vrouw en twee kinderen achter. Hij is vandaag - woensdag 10 februari - begraven op de algemene begraafplaats ‘Es- sehof in Nieuwerkerk aan den IJssel. Rob Tournier was bij Baas Bedrij ven een gewaardeerd directeur, die gedurende verschillende jaren op uitstekende wijze leiding heeft gegeven aan de financiële en ad ministratieve afdelingen van het Waddinxveense bedrijf. WADDINXVEEN - De E- en F- pupillen van de voetbalvereniging Waddinxveen hebben de afgelo pen weken op zeer succesvolle wijze deelgenomen aan het win- terzaalvoetbaltoernooi in Moerka- pelle. In totaal werden vijf prijzen ge wonnen. Eén eerste, twee tweede en één derde prijs. Vanwege de goede prestatie als vereniging kre gen de voetballertjes van Wad dinxveen tevens de wisseltrofee mee naar huis. Dit is een nieuwe activiteit van Concordia, die in de tweede helft van 1992 na het besluit van het bestuur om geen buitenoptredens meer te geven. Concordia wil nu op deze manier naar buiten toe treden. Er zullen 2 pauzes gehouden wor den, waarin het publiek en de le den wat met elkaar kunnen pra ten, en iets kunnen drinken, zodat het een gemoedelijke avond zal worden. Het programma bestaat uit klas sieke en lichte muziekwerken en het slagwerkensemble en de har monie zullen afwisselend enkele muziekwerken ten gehore bren gen. De muziekwerken die gespeeld zullen worden door de harmonie o.l.v. G. de Kengt zijn Intermez zo Synfonico uit de Cavalleria Rusticana van Mascagni, een klas siek rustig muziekwerk, en de Ouverture Militaire 1810 van Karl Bochsa. Deze componist leefde in de tijd van Napoleon. De klanken uit die tijd komen duidelijk via dit mu ziekwerk naar voren. De lichtere muziekwerken die ge speeld zullen worden zijn de So nate in Blue, een bewerking op de Mondscheinsonate van Beethoven, waarin de melodie iedere keer door andere instrumentgroepen gespeeld wordt. Verder Princess Street Parade, met daarin een solo voor de trom pet en alt-saxafoon, en Cornfield Rock, twee vlotte moderne mu ziekwerken. Het Only Love, een lied dat ooit eens is gezongen door Nanna Mouskouri, Don’t Look that Blue Again, een instrumentaal lied waarin de cornetten en trompet ten een belangrijke partij vervul len, en het muziekwerk Twins, een muziekwerk met een verhaal, besluiten het laatste deel. WADDINXVEEN - Supermarkt H. van Mourik aan de Passage in Waddinxveen is maandag 8 febru ari gestart met een leuke ’pluche dieren’ consumenten-actie, die loopt to en met 10 april. Hierbij krijgt de klant tegen inle vering van een volle spaarkaart één van de vier vriendelijke pluche beesten en wordt kans ge maakt op twee gratis plaatsbewij zen voor het beroemde en specta culaire Circus Renz. Een volle spaarkaart bevat maar 40 zegels. De klant ontvangt een zegel voor elke 15 gulden aan boodschappen. Daarnaast worden er wekelijks produkten aangeboden, bij aan koop waarvan de klant steeds een extra zegel krijgt per produkt per stuk. Welke produkten dat zijn wordt wekelijks in een advertentie bekend gemaakt. De actie is een onderdeel uit het thema ’Flying Circus’. Het gehele jaar zullen acties in dit thema plaatsvinden. De vier pluche bees ten (aap, tijger, leeuw en olifant) spelen ook een rol in het strip boek die de klant aan het begin van dit jaar bij supermarkt H. van MonriV hppft kunnp.n Vnnpn Op maandag 1 februari is ge tracht in te breken in een op de Johannes Postlaan geparkeerde auto. De eigenaar trof de auto aan met een vernield slot. Men is niet in de atuo geweest zodat ook niets wordt vermist. Een dag later werd ingebroken in een op de IJsermanweg gepar keerde vrachtauto. In de cabine van de auto werd de nodige wan orde aangericht. De daders namen wel een kijkje in de laadruimte maar vonden vermoedelijk niets van hun gading. Vanaf een op een bedrijfsterrein aan de Zuidelijke Dwarsweg ge parkeerde bedrijfswagen werd in de nacht van woensdag 3 op don derdag 4 februari een bumper met lier gestolen van ƒ5.000,-. In de nacht van zaterdag 6 febru ari werd in drie auto’s ingebro ken. De voertuigen stonden gepar keerd op de Sniepweg. Van twee voertuigen werden raampjes ver nield waarna men er vandoor ging met de radio-apparatuur. Van een derde voertuig werden de raam- rubbers uitgebogen doch men slaagde er niet in, in de auto te komen. Zo hebben op zaterdag 7 novem ber vorig jaar 6 plaatsgenoten meegedaan aan de Randstad-serie- tocht in Waddinxveen, die begon en eindigde in hotel-café-restau- rant ”De Unie” aan de Kerkweg- Oost. In totaal trok de wandeltocht 445 deelnemers uit alle delen van Zuid-Holland en daarbuiten. De meesten van hen kwamen uit Den Haag (86), Rotterdam (32), Zoe- termeer (24), Delft (21), Rijswijk (13), Voorburg (12), Leidschen- dam (11) en ’s-Gravenzande (11). WADDINXVEEN - In het Anne Frank-centrum (Jan van Bij- nenpad) zullen donderdagavond 19 februari om acht uur zullen het slagwerkensemble en de harmonie van de muziekvereniging WADDINXVEEN - Dinsdagmiddag 23 februari van vier uur tot half zes zal er in de raadzaal van het Waddinxveense ge meentehuis afscheid worden genomen van P.A. van Oosten, hoofd van de sectie Uitvoering van de afdeling Weg en Werken GOUDA - Onder de titel ’Slapen kun je leren’ organiseert het Kruiswerk Midden-Holland cur sussen voor mensen die geduren de langere tijd slecht slapen. In Gouda begint op woensdagavond 10 maart zo’n cursus. Vroegtijdig aanmelden is van belang in ver band met het vóórgesprek dat bij de cursus hoort. Voor één op de vijf Nederlanders is slapeloosheid meer regel dan uitzondering. Acht tot tien pro cent van de bevolking gebruikt één of ander middel om in slaap te komen. Er is bij lijders aan slapeloosheid veel belangstelling voor methoden om van hun probleem af te ko men. Dat was voor Kruiswerk Midden-Holland dan ook de reden om de cursus ’Slapen kun je le ren’ op te nemen in het cursus pakket. Uit eerdere ervaringen is geble ken dat deze cursus goede resulta ten geeft. Bij zeventig procent van de deelnemers was de slaap na de cursus verbeterd. Enkele weken voordat de cursus begint, heeft de cursusleider een individueel gesprek met elke cur susdeelnemer. Dit gesprek dient om na te gaan of de cursus ge schikt is voor de betreffende man of vrouw. Want als de slapeloos heid veroorzaakt wordt door psy chische problemen, is deze cursus niet geschikt. Behalve het eerste gesprek omvat de cursus ’Slapen kun je leren’ ze ven wekelijke lessen op woensdag avond. Ongeveer drie maanden na afloop van de cursus wordt een te- rugkom-avond georganiseerd. Nadere informatie en aanmelden bij Kruiswerk Midden-Holland, cursusbureau afdeling Kruiswerk Gezondheid Service, tel. 01820-29466. Later in de week, in de nacht van donderdag 4 februari werd nog maals op Coenecoop ingebroken. Van een perceel werd de voordeur geforceerd waarna diverse bedra dingen onklaar werden gemaakt. Men ging er vandoor met een geldbedrag uit de kluis waarvan men de sleutel gevonden had. Op woensdag 3 februari werd ge tracht in te breken in het pand van een uitzendbureau aan de Nesse. De ruit van de toegangs deur werd vernield. Ook hier werd vooralsnog niets ontvreemd. Wel trof de politie bloed aan op de glasscherven zodat vermoed wordt, dat de dader zich verwond heeft. Het Wad- gemeentebestuur heeft ten behoeve van de aanschaf van een kopieerapparaat en een versterker aan de speeltuinvereni ging De Overkant een extra subsi die verleend. Als gevolg van blikseminslag is de oude apparatuur onherstelbaar be schadigd. Twins geeft het leven weer van een tweeling die que karakter ge heel verschillend zijn. De één is namelijk zeer gevoelig en intro vert en de ander is zeer uitbundig en dat wordt weergegeven door een rustige melodie en een rock- achtige melodie. Het slagwerkensemble o.l.v. J. Al- blas, dat sinds twee jaar in hun nieuwe vorm bezig zijn, zullen de volgende werken spelen: Vier dan sen voor slagwerkers, Toys, Frere Jacques, een bewerking op het lied Vader Jacob, en Drumband Around The Mountain. Tijdens deze werken zullen de le den (in totaal 8), iedere keer van slaginstrument veranderen, en ie dere speler heeft dan ook weer een andere partij. De slaginstrumenten die gebruikt zullen worden zijn xylofoon, klok kenspel, pauken, drumstel, diver se soorten trommen, bongo’s, conga’s, gong, buisklokken, temp leblocks en diverse andere effect instruments. De entree bedraagt ƒ2,50. Hier voor krijgt het publiek één kopje koffie. Het concert is voor ieder een toegankelijk. Op donderdag 18 maart zal Con cordia weer een koffieconcert ge ven. Dit concert zal plaatsvinden in Huize Souburgh. Ook de blaaskapel van de harmo nie Concordia is actief bezig, zo als tijdens de carnavalsweek. Zo zullen zij samen met een carna valsvereniging op dinsdagavond 16 februari een carnavalsoptreden geven voor de bewoners van het bejaardentehuis Stadzicht in Rot terdam. Op zaterdag 20 februari zal de blaaskapel meelopen en spelen in de carnavalsoptocht die in Gouda wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur. De start is vanaf het parkeerterrein van het NS-station in Gouda. TOOS (Ter Ontwikkeling Onzer Spieren). Op 1 januari 1969 is de heer Van Oosten lid geworden van TOOS en dat is hij heden ten dage nog steeds. Vanaf 13 december 1973 tot op heden is de heer Van Oos ten lid van de beheerscommissie TOOS. In november 1984 is hij eerst penningmeester en later voorzitter geworden van Multisport TOOS. Vervolgens is hij in juni 1985 lid geworden van het bestuur TOOS. Van dit bestuur is hij in de perio de november 1986 tot oktober 1990 voorzitter geweest. Naast het bestuurlijk werk dat de heer Van Oosten heeft verricht voor TOOS, heeft hij altijd zeer actief meegedaan in het organise- Vrouwendag 1993 staat in Waddinxveen in het teken van ‘Mode en ontmoeting' met de kle- dingwerkplaats Sari, die alleen katoen en zijde uit de Derde Wereld gebruikt. (Foto: Peter Pen- narts). Naast de kelding die deze vrou wen zelf maken, werken zij ook mee aan de promotie van kleding die gemaakt wordt in India, Bang ladesh, Guatamala, Tanzania, Thailand, Peru en Indonesië. Ook deze kleding wordt via SOS-We- reldhandel geïmporteerd. WADDINXVEEN - Het ge meentebestuur van Waddinxveen zal aan het Comité van het Wad dinxveense Eenakterfestival over 1992 een eenmalige subsidie ge ven en zal voorts de raad voorstel len met ingang van 1993 een structurele subsidie te verlenen voor de jaarlijkse organisatie van het Eenakterfestival. Dit initiatief, waaraan de Wad dinxveense toneelgroepen Maske rade, Toi-Toi en de theaterpro- jektgroep Spin hun medewerking verlenen, is vanuit een eenmalig gebeuren, als gevolg van de grote publieke belangstelling, uitge groeid tot een tweedaags festival, waarbij zowel de jeugd als de vol wassenen aan hun trekken kunnen komen. WADDINXVEEN - Het 50- jarige dagblad Trouw heeft een ‘dierbaar moment' gepubli ceerd van de Waddinxvener J.D. Geel, adjunct-directeur van de christelijke scholenge meenschap De Wadde (Sniep weg). Hij behoort tot de honderden lezers van het jubilerende dag blad, die met verhalen en ver haaltjes over grote en kleine gebeurtenissen hun binding met de oud-verzetskrant ver woorden. Het dierbare Trouw-moment van Hans Geel werd gepubli ceerd onder het kopje ‘Onder de trui': ‘Toen ik 6 was, was het oor log, die oorlog die vijftig jaar geleden woedde. M’n moeder zat in een verzetsgroep in Bus- sum. Als er een illegale Trouw uitkwam - met die hoekerig geschreven naam erboven -, moest ze die verspreiden onder de leden van de groep. Dat ging in het diepste geheim, be halve voor mij, want ik droeg die exemplaren onder m’n trui. Dat is altijd goed gegaan. Toen ik 7 was, kwam de be- vrijding. Aanvankelijk heb ik ook de legale kranten van Trouw rondgebracht. Nu zon der moeder, maar wel onder m’n trui. Misschien gewoon uit gewoonte. De legale Trouw was veel mooier dan de illegale. Er stonden foto’s in, van de konin gin! Zo mooi dat ik ze in een schrift plakte. En dat schrift heb ik nog steeds. Als ik het in handen heb, krijg ik nog steeds dat niet onder woorden te brengen Wilhelmusgevoel. Niets aan te doen. Nog enkele Trouwkranten heb ik bewaard, over de inhuldiging van Juliana, de watersnood ramp, de moord op Kennedy. Maar de allereerste Trowu- van-onder-m’n-trui heeft m’n hart. Steeds opnieuw: een dier baar moment. De heer Van Oosten gaat wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd na een dienst verband van ruim 40 jaar de ge meentedienst verlaten. In juni vo rig jaar kreeg hij voor zijn ver diensten de gouden eremedaille verbonden aan de Orde van Oran je-Nassau opgespeld door burge meester C.M. van der Linden. In de afgelopen veertig jaar heeft de heer Van Oosten veel werk verzet voor en in de gemeente Waddinxveen. Zijn baan bij de gemeente bestaat voornamelijk uit het begeleiden van civiel-techni- sche uitvoeringswerkzaamheden. Dit betreft zowel nieuwe werken als onderhoudswerken. Zo heeft de heer Van Oosten bij voorbeeld een toonaangevende rol vervuld bij de uitvoering van de vele woningbouwprojecten die Waddinxveen in die periode heeft gekend. En dat is geen geringe zaak gezien de ontwikkeling die Waddinxveen heeft doorgemaakt. Maar ook bij de asfalteringswerk- zaamheden die op het ogenblik in de gemeente plaatsvinden, is hij nauw betrokken. De heer Van Oosten heeft in 1948 zijn diploma Hoger Tech nisch Onderwijs behaald. Hierna heeft hij eerst zijn militaire dienstplicht vervuld. Op 1 juni 1950 is hij vervolgens in dienst getreden bij het Tech nisch bureau van de Unie van Waterschapsbonden te Haarlem. Twee jaar later is hij op 1 juni 1952 met een proeftijd van een jaar benoemd tot opzichter-teke- naar 2e klas bij de gemeente Waddinxveen. Weer een jaar later is hij in dezelfde functie in vast dienstverband benoemd. Op 1 januari 1955 is de heer Van Oosten bevorderd tot opzichter- tekenaar le klas. Deze functie heeft hij vervuld tot 1 april 1957, op die datum is hij benoemd tot technisch ambtenaar. Hierna is hij opeenvolgend op 1 april 1960 bevorderd tot tech nisch ambtenaar le klas; en op 1 januari 1966 bevorderd tot tech nisch hoofdambtenaar le klas. Op 21 april 1991 heeft reeds het 40- jarig jubileum overheidsdienst plaatsgevonden. Naast zijn dagelijkse werkzaam heden heeft de heer Van Oosten in diverse maatschappelijke en kerkelijke organisaties tal van functies vervuld. Eén van die in stellingen is de Nederlandse Her vormde Immanuëlkerk Gemeente. Deze gemeente is in Waddinx- veen gestart als Vereniging Wet en Evangelie. In de periode 1956-1960 is de heer Van Oosten 2e secretaris geweest van deze vereniging. In oktober 1958 neemt hij boven dien zitting in de Commissie van I Beheer. Dit doet hij eveneens tot 1960. Toen is hij geïnstalleerd als 2e penningmeester van de vereni ging. Deze functie heeft hij ver vuld tot 1965. In 1965 wordt de Vereniging Wet en Evangelie tevens een Buitenge wone Wijkgemeente in wording. In deze veranderde samenstelling wordt de heer Van Oosten ener zijds administrerend kerkvoogd, anderzijds bestuurslid van de Ver eniging Wet en Evangelie. Dit doet hij in de periode van 1965 tot 1967. Hij is in die tijd tevens afgevaardigde naar de clas sis Gouda; hij vertegenwoordigt daar de Buitengewone Wijkge meente in wording. Een andere groepering waarbin nen de heer Van Oosten actief is geweest, is multisportvereniging WADDINXVEEN - Met de aanhouding van drie Rotterdam mers door de politie in Nieuwerkerk a/d IJssel zijn diverse in Waddinxveen gepleegde inbraken in bedrijven opgelost. De daderes bekenden in de nacht van 22 op 23 september te heb ben ingebroken in een pand aan de Mercuriusweg waarbij een par tij sportschoenen werd buitge maakt. Destijds wisten de dieven in het pand te komen door het vernielen van een ruit. Een maand later braken de Rot terdammers in bij een bedrijf dat babykleding verkoopt. Er werd voor duizenden guldens aan baby kleding buit gemaakt. In november sloegen de heren we derom hun slag bij dit bedrijf. Ook nu werd een ruit van een be drijfspand ingeslagen waarna we derom een partij babykleding werd ontvreemd. Van de gestolen goederen is niets meer teruggevonden. Voor zover bekend is de gestolen waar het helingscircuit ingegaan. WADDINXVEEN - B. en W. hebben aan de Stichting Wereld winkel een subsidie verleend voor een op 6 maart 1993 te organise ren Vrouwendag. De Vrouwendag, die in samenwer king met de Rooie Vrouwen en de Stichting Vluchtelingenwerk wordt georganiseerd, zal worden gehouden in het Centrum voor Kunstzinnige Vorming Kreater en zal in het teken staan van: solida riteit met en zelfstandigheid voor vrouwen in ontwikkelingslanden, bevordering van eerlijke handel en het verwerven van een basisin komen van vrouwen in Neder land. 4*

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11