Kindertheater Stations NS moeten veiliger voeren actie NCVB-avond Leefbaarheid in Waddinxveen Eigenaars restaurants CDA in discussie met leden De Ruitenkoning in ’Kreater’ Barry Hughes in Gouda Gigantenfestival Zes popgroepen op eerste avond Ton Segers vertelt in kerk over voettocht B Tegen restaurant Akkeroord Huwelijksfeest oud-schoolhoofd Hobbyclub voor jeugd van Leger des Heils Klaverjassen in Oranjewijk Vergadering van het GVB Weer op beurs LEZERS SCHRIJVEN Program 12 ij A' AL w Pagina 15 Woensdag 10 februari 1993 Weekblad voor Waddinxveen Ron en Tonneke de Bruin-Boonstoppel in hun Goudse restaurant ‘La Grenouille'. Het Wad- liteitenrestaurant te beginnen. (Foto: Fejagrafie Ton Bennemeer). WADDINXVEEN - Het kindertheater van het centrum voor kunstzinnige vorming ’Kreater’ (Kerkstraat) brengt zondagmid- M. MOS SR. Tollenslaan 129, Waddinxveen Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent, j ngt zondagmiddag 14 Jebr foto links Guido Popeyus en rechts Hans Assink. (Foto: Eduard Coblijn). aan de man tracht te brengen en zo een meerprijs kan bemachti gen', schrijft het drietal. Ze schromen wat dit betreft in hun brief niet te schrijven hierbij bijvoorbeeld te denken aan het in verval geraakte woonhuis van A.P.C. Rehorst aan de Kerkweg- Oost en de slagerij van Brugslager Rik de Bas aan de Zuidkade. De actie van de restaurateurs is De popgroep Blind Justice is zaterdagavond 13 februari de WADDINXVEEN - Het Goudse Leger des Heils start woensdag middag 17 februari in de Reho- bothschool met een hobby-club voor de jeugd in Waddinxveen. Op deze club is van alles en nog wat te doen. Gewerkt wordt met hout, papier, stof, knijpers, rub ber, leer en kraaltjes. ‘We gaan figuurzagen en houtin- branden. We gaan ook werken met Hama en wie niet weet wat dat is, moet maar komen kijken. Natuurlijk wordt ook het Bijbel verhaal verteld', aldus de organi satoren. Jongens en meisjes vanaf 5 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom op deze club die iedere woensdag middag gehouden wordt van 14.00 tot 15.30 uur in de Reho- bothschool (Sperwerhoek). De kosten zijn 1,- per kind per keer. GOUDA - Op uitnodiging van de Business Club Midden-Holland (BCM) komt de bekende voetbal trainer Barry Hughes naar Gouda. Op woensdag 24 maart verzorgt hij in het Party-home De Balda kijn een inleiding over de over eenkomst tussen het management in de sportwereld vertaald naar het management in het bedrijfsle ven. Barry Hughes, die behalve als voetballer bekend is als zanger en entainer, staat bekend om zijn boeiende en tegelijkertijd amusan te voordrachten over manage ment. Het enthousiasme binnen de Business Club Midden-Hol land over zijn komt is dan ook groot. De inleiding van Barry Hughes wordt gekoppeld aan een lunch in het Party-home De Baldakijn en begint om 12.00 uur. Naar ver wachting wordt de lunchbijeen- komst om 14.30 uur afgesloten. Het Party-home De Baldakijn is gevestigd aan de Constatijn Huygensstraat 123 te Gouda. De bijeenkomst is in eerste aanleg be doeld voor leden van de BCM en hun introducés. Niet-leden kunnen zich voor na dere informatie in verbinding stel len met het secretariaat van de BCM, Postbus 2059, 2800 BE te Gouda en/of fax 01820-38783. Het is bekend dat vooral grote steden vervuilen en dat de bewo ners daarom soms deze steden verlaten en een ander beter en schoner woonoord opzoeken. Zal Waddinxveen in trek blijven bij deze groep woningzoekenden? Als men een wandeling maakt door Waddinxveen valt het op hoeveel onnodig vuil er op straat en vooral in plantsoenen en berm- begroeiing ligt. In een willekeurige straat telde ik meer dan 40 blikjes cola en fris drank. Zomaar weggegooid in de berm of langs de straat. Wie zich daar aan'schuldig maakt is te raden. Daarom een vriende lijk verzoek aan alle inwoners van Waddinxveen, jong en oud, als je zo’n blikje cola leeggedronken hebt, smijt dat dan niet zo maar op straat, neem het even mee en gooi het in een afvalbak of thuis in de vuilnisbak. Weet je, de narcissen komen al boven de grond uit, nog even en ze staan in al hun pracht te bloei en. Dan is het weer lente en al die WADDINXVEEN - Het CDA- Waddinxveen houdt - zoals aange- kondigd - donderdagavond 11 fe bruari om acht uur een openbare ledenvergadering in De Vlieger (Staringlaan). Na het huishoudelijk gedeelte, waarin de jaarverslagen en de be groting 1993 aan de orde zijn, be staat er ruime gelegenheid om met de fractie van gedachten te wisselen over de actuele Wad- dinxveense politiek. Als mogelijke onderwerpen zijn aangegeven: Bentwoud, concept- ontwikkelingsschets 2010, jonge rencentrum, winkelcentrum, ou derenbeleid, de tarieven in Wad dinxveen en andere door leden en belangstellenden aangedragen on derwerpen. [st]ew,6 Het bestuur van het CDA heeft een commissie benoemd die het verkiezingsprogramma voor de periode 1994-1998 moet voorbe reiden. Deze commissie staat on der leiding van CDA-raadslid Do renda Gerts. In de commissie hebben verder zitting Willem de Boer en Tjitte Prins. Adviserend lid is fractie voorzitter Jan Hielema. Naast deze werkgroep wordt een klankbordcommissie gevormd waarin zoveel mogelijk alle gele dingen van de maatschappij zijn vertegenwoordigd. blikjes (en al het andere afval, zo als plastic zakken etc.) bederven dit bloeien en groeien. Laat Waddinxveen bewoonbaar blijven, houdt het schoon!! Nu u toch dit stukje aan het lezen bent, er is nog een punt dat aan dacht verdient. En dat is de veiligheid op de weg. Heel veel automobilisten rijden veel te hard. Vooral op de Konin gin Wilhelminasingel zijn de snel heden van auto’s en motoren angstwekkend hoog. 80 a 90 Kilo meter per uur is echt geen zeld zaamheid. Dat er niet meer ongelukken ge beuren is een raadsel. Laat het niet zo ver komen! Rij niet harder dan de toegestande snelheid, in het belang van u zelf en uw inwo ners. Ook dat houdt Waddinxveen be woonbaar. Bedankt voor uw me dewerking. Toen de volgende special act tijdens de eerste avond van het Gigantenfestival in het Boskoopse jongerencentrum De Tunnel. (Foto: Blind Justi ce). WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveensee restaura teurs Daam Scharloo (’t Baarsje, Zwarteweg), Ton Ververs (Bi belot, Limaweg) en Maarten van Velzen (De Gouwe Dis, Zuid kade) zijn ‘diep verontrust* over het gemak waarmee het college van Burgemeester en Wethouders het Waddinxveense horeca- echtpaar Ron en Tonneke de Bruin-Boonstoppel van ‘La Gre- nouille' aan de Goudse Oosthaven hebben toegestaan een woon- WADDINXVEEN - Elke don derdagmiddag van half twee tot vijf uur is er klaverjassen in het gebouwtje van de speeltuinvereni ging Oranjewijk aan de J.W. Fri- soweg. De klaverjasvereniging Oranje wijk zou graag nieuwe deelnemers verwelkomen, omdat door het be danken van enkele klaverjassers het aantal deelnemers is geslon ken. De vele voorstellingen die al ge speeld zijn hebben duidelijk ge maakt dat kinderen èn volwasse nen veel plezier aan deze produk- tie kunnen beleven. Kreater heeft dit voorjaar nog een aantal aantrekkelijke theatervoor stellingen voor kinderen geboekt. Op 25 april komt poppentheater Dibbes naar Waddinxveen met de voorstelling ’Jutte’. Op 21 maart speelt Stichting Bar- nunm ’De Mare’. Daarin ziet men Simone Henken terug, die vorig seizoen furore maakte in Kreater met de dansvoorstelling ’Flierevo- gel’. veen, welke gebruikt kan worden voor het opnemen van een 16 spo- ren-demo. Als special act, buiten mededein- gen, zal zaterdag 13 februari de inmiddels bekende groep Blind Justice (debuut CD verschijnt in maart) optreden. Blind Justice is een eigenzinnige crossover core-trash act, die het heeft aangedurfd de tradities te doorbreken door toevoeging van een violiste en saxofonist. Vanuit de gehele wereld (Rusland, USA en Japan) wordt voor de release van hun CD belangstelling ge toond. Het unieke aan het Gigangenfesti val is dat alle deelnemende bands zijn aangesloten bij de Stichting Muzikanten Collectief Waddinx veen, een organisatie die sinds 1984 actief is voor lokale en regi onale popmuziek. Vele bands vinden aan de Kleika- de in Waddinxveen hun noodza kelijke oefenruimte en kunnen in het zelfde gebouw demo’s of plaatsopnamen maken. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Zaterdag 13 februari is in het Boskoopse jongerencentrum De Tunnel de eerste aflevering van het Gigantenfestival met popgroepen van de Stichting Muzikan ten Collectief Waddinxveen. Dit festival is mede mogelijk dank zij financiële steun van de Zuidhollandse Popunie en de gemeen te Waddinxveen. Zoals bericht was het gezien de enorme belangstelling dit jaar niet mogelijk dit evenement op één dag te laten plaatsvinden. In overleg met jongerencentrum De Tunnel in Boskoop werd be sloten voor 2 data. Eén op 13 fe bruari en één op 13 maart. De eerste editie is dus op zater dag 13 februari. Voor slechts ƒ7,50 krijgt het publiek vanaf 19.00 uur, de volgende groepen te zien: Sons Of Pipo, Kashiro, ’t Heerst, Mental Force, Fingers en No Says. Uit deze bands wordt door een deskundige jury uit de pop- en mediawereld een winnaar geko zen, die op zaterdag 13 maart met de winnaar van die avond mee dingt naar de prijzen die door het Muzikanten Collectief beschik baar zijn gesteld. De eerste prijs bestaat uit deelna me aan een groot internationaal popfestival, dat later dit jaar in de regio wordt georganiseerd en de tweede prijs is een studio-dat in de Soundride Studio te Waddinx- WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) komt woensdagavond 17 februari om kwart voor acht in het Her vormd Wijkgebouw De Hoek steen (Esdoomlaan) in vergade ring bijeen. Op deze avond komt mevrouw M. Hovius uit Katwijk spreken over het onderwerp ‘Terminale thuis zorg'. Belangstellenden zijn van harte welkom. huis in Akkeroord bij de Zuidelijke Dwarsweg in Waddinxveen- Zuid te gaan verbouwen tot een nieuw specialiteitenrestaurant. De drie restauranthouders hebben dat geschreven in een gezamenlij ke brief aam B. en W. van Wad dinxveen. Hoewel ze zeggen de nieuwe stap van Ron en Tonneke de Bruin van ganser harte te gun nen zit de snelle wijze van werken in het gemeentehuis Daam Schar loo, Ton Ververs en Maarten van Velzen niet lekker. ‘Als steekhoudende argumenten werden aangevoerd de zogenaam de roep vanuit het bedrijvenpark Coenecoop om een lunchlokatie en de recreatieve fietsen', weet het drietal het college van B. en W. in hun voorstel aan de ge meenteraad van vorig najaar na te zeggen. ‘Wel, ondergetekenden zijn sa men goed voor 150 zitplaatsen. Als met de lunch daar 35% van bezet is juichen we. De fietser die 75 gulden wil uitgeven voor een lunch moet nog geboren worden. U ziet, wij zijn van deze argu menten alles behalve onder de in druk. Ze zijn zeer eenvoudig te weerleggen'. De Waddinxveense restaurateurs verzoeken het college van B. en W. hun beleid op dit gebied in ie der geval aan te scherpen ‘om te voorkomen dat iedere bezitter van een beetje lokatie in Waddinx veen zijn pand als horeca-pand overgang tussen wachtkamer en perron zowel in Boskoop als in Waddinxveen niet beveiligd om dat het aantal reizigers te klein is en omdat alle treinen altijd stop pen'. Citaten van uw woordvoer der naar aanleiding van vragen over het achterwege blijven van een beveiliging. Reizigers en NS- personeel vertrouwen al jaren op het stoppen van alle treinen in Boskoop. Op 13 januari 1993 werd dit vertrouwen ernstig be schaamd. Nieuwstad schrijft in zijn brief niet te begrijpen waarom een dienstleider bij een omvangrijke stremming de beslissing neemt tussen Alphen en Gouda een snel trein in te zetten. Redelijkerwijs behoort hij te weten dat in Wad dinxveen en Boskoop klanten zijn, die ook door de stremmingen wor den getroffen. In ieder geval had hij via de omroep een waarschu wing kunnen geven, dat de trein door zou rijden, zo vindt Nieuw stad. Ten overvloede meldt het Bos koopse raadslid dat enkele jaren geleden ook een dergelijk incident plaatsvond, toen trein 80305 door schoot terwijl lijnwerkers bezig waren. Dat incident heeft Nieuw stad destijds gemeld bij de NS veiligheidsdienst. Daarop werden toen maatregelen genomen die eerder achterwege waren geble ven. Ook met het argumten ’om dat in Boskoop alle treinen stop pen’. Een sneltrein die het station Bos koop met hoge snelheid passeert is bovendien niet verantwoord, daar de zuidelijke wissel op het station tamelijk scherp is en de neiging heeft weg te zakken. Bij te hoge snelheid kan een ontspo ring niet uitgesloten worden. Nieuwstad dringt aan op het plaatsen van knipperlichten op de stations in Boskoop en Waddinx veen, die in werking treden zodra het uitrijsein op groen springt. Bovendien verzoekt hij de NS op het traject geen sneltreinen meer in te zetten. WADDINXVEEN ALPHEN AAN DEN RIJN - Dinsdaga- vonmd 16 februari om acht uur komt in het stadskantoor in Al phen aan den Rijn het algemeen bestuur van het Gemeenschappe lijk Vuilverwerkingsbedrijf Mid den-Holland en Rijnstreek (GVB) in vergadering bijeen. Op de agenda staat de bespreking van het DHV-rapport inzake regi onalisering en de prognose voor de uitgaven in 1993. dag 14 februari om twee uur de kindervoorstelling ’De Ruiten koning’. De toegangsprijs bedraagt vijf gulden per persoon. De voorstelling voor kinderen vanaf acht jaar wordt gebracht door De Verbeelding. Ze brengen met ’De Ruitenkoning’ een vrolij ke voorstelling, waarin blijkt dat de centrale figuur Ludwig (ge speeld door Guido Popeyus) al ge ruime tijd dood is. Hij is bij een zoektocht naar zijn verdwenen kroon uit het venster gevallen en in de dood gestort. De voorstelling begint meer dan honderd jaar na dato en Ludwig komt juist terug van zijn zoek tocht te paard. In een gesprek met zijn twee dienaren (poppen, gespeeld door Jan Willem Bakker en Hans Assink), wordt duidelijk dat hij de kroon nog altijd niet ge vonden heeft en zonder die kroon is zijn koningschap twijfelachtig. Als alle aanwezigen zich via een aantal drogredeneringen diep in de put gepraat hebben, lijkt de oplossing te komen in de vorm van een glazenwasser. Deze kleine zelfstandige (model ’toffe goser’, gespeeld door Hans Assink) uit 1993, komt de ruiten van ’s ko- nings troonzaal lappen. Samen met deze oprichter van de firma Ruitenkoning gaat Ludwig op zoek. De glazenwaser gaat noodgedwon gen mee in de fantasie en de waanbeelden van de koning en sa men maken zij een reis tot in de verre uithoeken van Ludwigs ge dachten. Als zij uiteindelijk het doel van hun reis bereiken, brandt er een strijd los om het bezit van de kroon. Ook dit gevecht is weer vol van elementen van slapsticks en animatiefilm. De glazenwasser, tot slot alleen in het paleis, besluit zijn hielen te lichten en niemand iets te weten te laten komen. Behalve natuur lijk diegenen die zijn komen kij ken. De theatermakers van De Ver beelding hebben hun produktie gebaseerd op de figuur van Lud wig II van Beieren, ook wel ge noemd ‘The Mad King', maar ook ‘Der Marchenköning'. Uit diens levens zijn enkele on derdelen gekozen en deze zijn herschikt en ingepast in de figuur van Ludwig zoals die ten tonele wordt gevoerd. Geen reconstruc tie dus, maar het gebruik maken van extravagante en malle ele- L menton als inspiratiebron voor ’De Ruitenkoning’. De vormgeving is in deze voor stelling van groot belang. Kos tuums, maskers, poppen, objecten en effecten maken een wezenlijk onderdeel van de voorstelling uit. Het beeldend theater van De Ver beelding is in deze produktie op een zeer verrassende manier uit gewerkt, waarin de hand van regi- seur Mark Kingsford duidelijk te herkennen is. WADDINXVEEN - Het in het Noordbrabantse Andel wonende Waddinxveense oud-schoolhoofd D.G. van Hoeven (1905) heeft met zijn vrouw C. van Hoeven- Huizer (1908) het 60-jarig huwe lijksfeest gevierd. DAVID GERARDUS VAN HOEVEN uit Molenaarsgraaf was in 1939 het eerste school hoofd van de Hervormde School vereniging, die ds. L. Vroeginde- weij naar Waddinxveen haalde. Van 1939 tot 1955 woonde het echtpaar in dit Gouwedorp en van 1955 tot de pensionering in 1970 in Benthuizen. De bruidegom was ook ouderling en regideerde de Kerkbode, zijn bruid was presidente van de vrou wenvereniging ‘Draagt Elkanders Lasten'. dinxveense echtpaar heeft plannen aan de Zuidelijke Dwarsweg bij Akkeroord een nieuw specia- De Verbeelding brengt zondagmiddag 14 februari in 'Kreater' de kindertheatervoorstelling ‘De Ruitenkoning'. Op de foto links Guido Popeyus en rechts Hans Assink. (Foto: Eduard Coblijn). WADDINXVEEN - Waddinxve- ner Ton Segers, oud-leerling van de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum, doet dinsdag avond 16 februari om acht uur in de rooms-katholieke St. Victor- kerk (Zuidkade) verslag van zijn 4.300 kilometer lange voettocht door Amerika van St. Marys (Ge- orga) naar Nevada Test Side (Las Vegas, Nevada). De avond is een initiatief van de Missie-Ontwikkeling-Vrede-groep (MVO) van de St. Victorparo- chie. De aanwezigen zullen er ook geinformeerd worden over de re sultaten van de Vastenactie 1993. Aan de hand van dia’s zal Ton Se gers vertellen over zijn ervaringen van de tocht, die vorig jaar samen met anderen begon op 16 februari en eindigde op 12 oktober. De voettocht, die dwars door Amerika ging van oost naar west, stond in het teken van de steun aan de inheemse volken en het stoppen van de kernproeven in de Nevada-woestijn. Ton Segers, die boeiende reisver slagen over zijn tocht heeft ge maakt, was direct geraakt door de veelzijdige doelstelling van de voettocht om te komen tot een wereldwijde stop op kernproeven en het pleiten voor landrechten van de Indianen, die sinds Colum bus’ ontdekking van Amerika (nu 500 jaar geleden) veel rechten zijn ontnomen. In zijn reisbrieven zegt hij daar over: ‘Je krijgt vaak de vraag of het zin heeft zo’n voettocht van duizenden kilometers door Ameri ka. John Lennon zei eens: Je mag zeggen dat ik een dromer ben, maar ik ben niet de enige. Ik hoop dat je op een dag met ons meedoet en het één wereld zal zijn'. Eén van de reisbrieven van Ton Segers eindigt met het verhaaltje ’Het gewicht van niets’: ‘Een koolmees vroeg aan een duif: ’Wat weegt een sneeuwvlok?’. ’Niets meer dan niets’, was het antwoord. Tn dat geval moet ik je een geweldig verhaal vertellen’, zei de koolmees'. ‘Ik zat op een tak van een denneb- oom. Omdat ik niets beters te doen had ging ik de sneeuwvlok ken tellen. Het aantal was exact 3.741.952. sneeuwvlok op de tak viel, niets meer dan niets zoals je zei, brak de tak af. ‘De koolmees vloog toen hij dit gezegd had weg. De duif, sinds Noach een autoriteit op vredesge- bied, dacht na over het verhaal en zei tot haarzelf: Misschien ont breekt er slechts één persoon, één stem om de vrede te bewerkstelli- gen‘. WADDINXVEEN - Ook in 1993 zal de gemeente Waddinxveen weer deelnemen aan de bedrijven- beurs te Bleiswijk. Evenals in 1992 zal de presentatie op de beurs geschieden in samen werking met het Waddinxveense bedrijfsleven. volgens henzelf bedoeld ‘om te voorkomen dat we economisch zo in de knel komen dat we mensen moeten gaan ontslaan en om te voorkomen dat er advertenties op de voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen verschijnen met de vraag naar panden voor restaurants'. Daam Scharloo, Ton Ververs en Maarten van Velzen schrijven graag de visie van het college van B. en W. op hun brief te willen vernemen, ‘opdat ook wij ons plan kunnen trekken voor de komende jaren'. Het Weekblad voor Waddinxveen meldde in september vorig jaar dat er in het sfeervolle wooncom plex van kapper Dick Voshol en zijn vriend aan het Akkeroord bij de Zuidelijke Dwarsweg een ex clusief restaurant zou komen. Ron en Tonneke de Bruin willen daar op dat uniek en prachtig gelegen punt een klasse-restaurant vesti gen. In oktober vorig jaar effende de Waddinxveense gemeenteraad de planologische weg voor het reali seren van het nieuwe toprestau rant in het te verbouwen woon complex Akkeroord 1, dat voor 825.000 gulden in handen is geko men van het Waddinxveense ho- reca-echtpaar. De bouwvergunning betreft de verbouwing tot een woon-huis-res- taurant op een perceel dat ligt in het bestemmingsplan Landelijk Gebied West (voorheen gemeente Moordrecht). B. en W. staan positief tegen deze functiewijziging, omdat naar hun zeggen wordt ingespeeld op een behoefte vanuit bedrijven op on der meer het bedrijvenpark Coen ecoop. Voorts - zo wordt aan het Raad huisplein gezegd - is de situering zodanig gekozen, dat ook recrean ten, die gebruik maken van de re creatieve fietsroute langs de Ka naaldijk, hiervan kunnen profite ren. WADDINXVEEN/BOSKOOP - De NS-stations in Boskoop en Waddinxveen zijn onveilig door het ontbreken van knipperlich ten bij de verbinding tussen wachtkamer en perron. Dit bleek onlangs vooral toen incidenteel een sneltrein de stations in Bos koop en Waddinxveen met hoge snelheid passeerde. "Boskoops gemeente-raadslid M.G. Nieuwstad van Groen Links schrijft dit aan de dienst Exploita tie van de Nederlandse Spoorwe gen naar aanleiding van een inci dent op woensdag 13 januari. Op die datum was de lijn Woer den-Alphen a/d Rijn versperd, waarna de reizigers in de trein per boordomroep het advies werd ge-' geven een andere trein te nemen om hun bestemming te bereiken. Een aantal reizigers volgde dat advies op en nam in Alphen een trein in de richting Gouda, die tot ieders verbazing niet stopte in Boskoop. Tot schrik van reizigers en wachtenden op het perron raas de de trein met hoge snelheid door. Volgens Nieuwstad is het te dan ken aan de geluidsseinen die de machinist gaf, dat er geen slacht offers zijn gevallen. Normaliter passeert geen sneltrein. ‘Zoals u bekend is', zo laat Nieuwstad de NS weten, ‘heeft uw maatschappij de spoorwegen- j

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15