Activiteiten Het Zuidhonk II 5 c 5 nntTwi «3 Portugese vrachtwagen Onderzoek grondwater stand Inleveren landbouw- folie Creativiteit Open Cirkel WADDINXVEEN - De woens dag 17 februari om half negen in Het Anker aan de Nesse te hou den bijeenkomst van de hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel staat in het teken van crea tiviteit. Hippisch evenement Reigersburgh Pand Verbakel BV verkocht, optie fabriekspand C.P. Broer Materiële schade na aanrijding Orgelconcert K. J. Mulder in Bethelkerk Fabrikant T. Sliedrecht herdacht Aandacht voor speel-o-theek u n r U u 1 GLASBEEK BANKEN VERSTUREN MINDER REKENINGAFSCHRIFTEN. NEDERLANDERS LEREN BETAALGEMAK KENNEN. FLOREANT - K.R.V. (Katwijk) (zaterdag) OMTZIGT u V L FOCWf i POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ Boskoop Voetbal F Promotion iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver - Ter Aar s 01722-31 33 TJ j r B WADDINXVEEN BOSKOOP NKELVOORZENINGEbT Verlichting Onder invloed Waterleiding "UI J Winkeldief Vuurwerkbom Aan ketting Brandje Mario Bross Beurs AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! Zaterdag 13 februari Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Aanvang14.30 UUr Hatha-yoga Sjoelen Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 februari 1993 opgcrichl I september 1945 lllllllillllllllll m2 2 PASSAGE WMtELSa WCMN0B4 Chauffeur i verdwaald B6 m2 I ÏIS m2 Anva Vastgoed nestelt zich op winkelplekken I UITBREIDING ’WINKELCENTRUM 4415 m2 VERBOUWING TOT WINKELS 1000 m2 BESTAAND WINKELCENTRUM CENTRUMPLAN WADD INXVEEN SCHAAL t1OOO W3078 20/1/1993 JHUf de- Slie- Bij FOCWA garantlebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSERIE BE DRIJF STICHTING? Rabobank Q Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop. Kerkweg-Oost I6l Overslag 12 Bijkantoor: Groensvoorde 14 Burg. Colijnstraat 22 Bijkantoor: Puttelaan 144 «W WADDINXVEEN - Anva Vastgoed BV uit Vleuten blijkt zich opeens genesteld te hebben in twee belangrijke Waddinxveense centrumgebieden: het Brugcentrum en de Passage-West. De eer ste plek (Verbakel BV aan de Zuidkade) is inmiddels doorver kocht aan Keukencentrum Waddinxveen (Henegouwerweg) van Wim Slingerland, op de tweede plek (C.P. Broer BV aan de Pas sage) heeft de onroerend goedmaatschappij een aankoopoptie van een jaar. Anva Vastgoed BV, geleid door directeur Frans de Bruin, werd op basis van eerder gemaakte afspra ken eigenaar van het intussen doorverkochte complex van Ver bakel Mode en Textiel BV aan de Zuidkade. Voorts heeft de beslo ten vennootschap met de fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV aan de Passage korte termijn afspraken gemaakt over de aankoop van dit bedrijfspand. ZAKELIJKE 1 -1 DIENSTVERLENING 1150 m2 donderdag 4 februari i vuurwerkbommetje voorwerp aangetroffen. De gealarmeerde politie schakel de de Explosieven Opruimings dienst (EOD) in die naar Wad dinxveen kwam. Bij onderzoek bleek het explosief het kruit te bevatten van vijftig strijkers. De EOD heeft het projectiel onscha delijk gemaakt. [st]ew,6 De politie heeft in de ochtend van vrijdag 5 februari een verlich- tingscontrole uitgevoerd op de Onderweg, Sniepweg en Kanaal straat. Speciaal werd gelet op de verlichting van (brom)-fietsers. In totaal werden 11 (brom-) fietsers bekeurd voor het niet hebben van goede verlichting. [st]ew,6 De politie maakt proces-verbaal op tegen een 25-jarige man, die op zaterdag 6 februari onder in vloed van alcohol op zijn fiets reed. De man werd op de Kerk- weg-West tijdens een routinecon trole aangehouden omdat hij zon der licht op zijn fiets reed. Nadat bleek dat de man onder in vloed was werd hem een adem analyse afgenomen waarbij het re sultaat driemaal zo hoog uitviel als wettelijk is toegestaan. De man kreeg een rijverbod van 8 uur opgelegd. [st]ew,6 Op zondag 7 februari werd de po litie gewaarschuwd voor watero verlast in de Eikenlaan. Het bleek een flink lek in de waterleiding te zijn, waaruit het water rijkelijk vloeide. Een bewoner werd uit zijn bed gehaald om zijn auto vanwege het vele water te verplaatsen. Het wa terleidingbedrijf heeft de leiding gerepareerd. MM HORECA 180 m2 WADDINXVEEN - Het ingeni eursbureau Grontmij NV in Wad dinxveen gaat op verzoek van de gemeente Waddinxveen de oor zaak zoeken van de lage grondwa terstand in het gebied van de Dorpstraat en de Kerkweg-West. De kosten van het onderzoek wor den geraamd op 25.000 gulden. De resultaten hiervan moeten dui delijk maken in hoeverre het ge meentebestuur of het waterschap op dit gebied iets te verwijten valt. Bij de afwikkeling is ook de gemeentelijke bedrijfsverzekeraar Centraal beheer betrokken. Volgens de bewoners in het Dorp- straatgebied heeft de te lage grondwaterstand geleid tot aantas ting van funderingspalen, verzak king van opstallen en scheurvor ming in de buitenmuren. De gemeente is ook van plan 15.000 gulden uit te trekken om het vervuild lekriool bij de Kerk weg-West, de Stationsstraat en de Oranjelaan schoon te maken. WADDINXVEEN - De moge lijkheid bestaat dat het in Gouda, Moordrecht en Waddinxveen ac tieve project ‘Spelvoorlichting aan Huis* een speel-o-theek in Wad dinxveen krijgt. Vrijwilligers willen hiervoor de handen uit de mouwen steken, zo hebben ze het gemeentebestuur laten weten. De speel-o-theek is bedoeld de ontwikkelingskansen van Turkse en Marokkaanse kinderen te ver groten en hun ouders op een meer educatieve manier met hun kinde ren te laten omgaan. In Waddinxveen doen al zeven gezinnen aan de activiteiten van ‘Spelvoorlichting aan Huis* mee. Op deze avond zal Trix Brouwer samen met haar dochter laten zien dat er leuke dingen gedaan kunnen worden met ogenschijnlijk waardeloze materialen. Ze zullen het niet alleen laten zien, maar de aanwezigen zullen eveneens worden betrokken bij het maken van een creatie. Trix Brouwer en haar dochter zullen een ieder hierbij met raad en daad bijstaan. Het Anker is vanaf acht uur ge opend. Voordat wordt begonnen kunnen de bezoekers een kopje koffie of thee drinken. Het pro gramma gaat van start met het zingen van enkele liederen. WADDINXVEEN - In verband met een wijziging in de inzamel- structuur van landbouwfolie, kan er per 1 januari 1993 geen land bouwfolie meer worden ingele verd bij de gemeente Waddinx veen. De inzameling van landbouwfolie is door de gemeente Waddinx veen overgedragen aan de PROAV (Provinciaal Afvalverwij- deringsbedrijf Zuid-Holland NV). De PROAV houdt twee inzamel- ronden, in het voor- en najaar. De PROAV werkt nauw samen met Landbouworganisaties en Land bouwschappen. Via het vakblad ‘Oogst* wordt de nodige voorlichting gegeven zoals tijden, routeschema en een aan- meldingskaart. De aanmeldingska- art dient door de betrokkene te worden opgestuurd, om opgeno men te worden in de nieuwe inza melingsstructuur. De gemeente Waddinxveen zal in 1993 nog informatie en tijden van de inzamelronden in het Week blad voor Waddinxveen publice ren. De man verdwaalde echter hope loos en kon voor het tunneltje op de Zuidkade niet verder. Toen hij achteruit rijdende wilde keren op de Zuidkade kwam zijn auto vast te zitten op het grasveldje naast het gemeentehuis. Nadat de wagen vlot getrokken was, werd hij door de politie naar het veilingterrein begeleid. [st]ew,6 De politie maakt proces-verbaal op tegen een naar, die op woensdag 3 februari werd betrapt op winkeldiefstal. De man nam in een supermarkt aan de Passage een flacon sham poo mee zonder te betalen. [st]ew,6 Bij schoonmaakwerkzaamheden in de bosjes rond de Samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum aan de Sniepweg werd op i een op een gelijkend WADDINXVEEN - Op maandag 1 februari werd de assistentie van de Waddinxveense politie ingeroepen voor een vrachtwagen die op de Zuidkade verzakt was. Het bleek te gaan om een Por tugese combinatie waarvan de chauffeur in Waddinxveen op zoek was naar een transportbedrijf op de veiling. Op zondag 31 januari meldde een vrouw dat zij haar in november 1992 gestolen fiets op het NS-sta- tion aantrof, terwijl deze met een ketting op slot stond. De inmid dels ter plaatse gekomen poliei wachtte de laatste trein af en had het geluk aan haar zijde toen één van passagiers er op de fiets van- WADDINXVEEN - Zondag 7 februari is er op manege Reigers burgh aan de Piasweg een dres- suurwedstrijd verreden in diverse klassen. Het was een geslaagd hippisch evenement van de Rijve- reniging Reigersburgh. Omdat het programma overvol was, waren de deelnemers genood zaakt al ’s morgens om acht uur te beginnen met de klasse B. Twee ruiters van Reigersburgh, Marjolein Bonte met haar 4-jarige paard Dutch History en Anne- miek Kortlever met haar paard Cita, wisten zich te plaatsen voor de eindselectie in Rijswijk. In de klasse L waren er diverse ruiters van de Waddinxveense manege, die meededen, maar in het sportieve geweld van 28 rui ters en amazones wisten zij zich niet te plaatsen. Later op de dag werden de klasse M en Z dressuur nog verreden wat een mooi spektakel werd, ‘s Avonds om kwart over acht start te de laatste combinatie. Het beoefenen van de ruitersport wordt door velen vaak gezien als een individueel gebeuren. Doch de gezellige sfeer, respect voor het paard en saamhorigheid heb ben de vele toeschouwers een an der beeld gegeven van deze tak van paardesport. OPENBARE GEBOUWEN Verbakel BV sluit de deuren van haar vestiging uiterlijk op 1 sep tember van dit jaar, zo heeft di recteur J.A.M. Linderhof dit weekeinde laten weten. Het com plex wordt komend najaar in ge bruik genomen door het Keuken centrum Waddinxveen. C.P. Broer BV heeft al een neven vestiging op het bedrijvenpark Coenecoop 1. Het in 1920 opge richte Waddinxveense bedrijf kwam in 1990 in handen van de Nederlandse Unilever Bedrijven BV in Rotterdam. Verbakel BV omvat aan de Zuid kade 2.000 vierkante meter win keloppervlakte en een stuk braak liggende grond van 1.000 vierkan te meter. In februari vorig jaar besloot het Waddinxveense gemeentebestuur het Verbakel-pand uit financie- ringsoverwegingen vooralsnog bui ten de planvorming in het Brug- centrumgebied te houden. Dat scheelde een investering van 1,7 miljoen gulden. Burgemeester C.M. van der Lin den stond destijds alleen in zijn opvatting om het modecomplex wél aan te kopen voor het op die plek kunnen neerzetten van 30 woningen en het realiseren van 800 vierkante meter nieuwe win kelruimte. Nog voor het einde van het afge lopen jaar stuurde Anva Vastgoed BV aan het college van B. en W. en de vijf fractievoorzitters een eigen visie op het ‘Centrumplan Waddinxveen*, maar dan voor de Passage-West Dit plan, uitgewerkt door de bouwontwerpgroep Kokon BV in Rotterdam, voorziet in de uitbrei ding met winkels en woningen op de plek van C.P. Broer BV. Voor de lokatie Passage-West moet het fabriekscomplex tegen de vlakte. C.P. Broer BV beschikt voor spijsprodukten en voor gebakpoe- ders over twee afzonderlijke pro- duktie-eenheden. De afzet van de grondstoffen voor de banketbak kerij vindt plaats in binnen- en buitenland. Er is door Anva Vastgoed 4.415 vierkante meter extra winkelruim te voorzien, 1.150 vierkante meter voor zakelijke dienstverlening, 1.000 viwerkante meter verbouw de winkelruimte, 180 vierkante meter horeca en 92 luxe flatwo ningen op vier lokaties. Voor het parkeren zijn in het cen trumgebied in totaal 480 parkeer plaatsen gevonden op 12 lokaties (380 binnen het plangebied en 100 daarbuiten). met de betrokken ambtenaren. ‘Mede omdat nu meer duidelijk heid bestaat inzake C.P. Broer BV, zien wij een goede mogelijk heid een combinatie te construe ren uit beide plannen. Temeer omdat ons plan verscheidene vari anten niet uitsluit*, aldus Charles Wijnen. Namens de PvdA-raadsfractie zegt hij in zijn brief aan B. en W. duidelijk de intentie te hebben toekomstige discussies te stroom lijnen en zodoende de door de ge meenteraad zo noodzakelijk ge achte consensus in het centrum- beleid te bereiken. Het tweelaagse fabriekspand van C.P. Broer BV aan de Passage is vorig jaar in de provinciale inven- tarisatienota ‘Jongere bouwkunst en stedebouw 1800 en 1945* om schreven als een redelijk gaaf pand, dat uit 1905 dateert. De gevels zijn van rode baksteen, deels in halfsteensverband en deels in kruisverband met gepleis terde plint, en voorzien van wit geverfde speklagen en pilasters. De daklijst is van hout. Het ge bouw heeft ijzeren vensters met roedeverdeling. De houten schuif- vensters en openslaande vensters hebben bovenlichten met ge kleurd glas. De houten deuren met roedever- dieping zijn oorspronkelijk. Het bedrijfspand is voorzien van enke le nieuwe laaddeuren. WADDINXVEEN - Op diverse wijzen is aandacht geschonken aan het overlijden van de Wad dinxveense oud-speelgoedfabri- kant T. Sliedrecht van de Sta tionsstraat. De lokale samenleving diende hij als kerkvoogd van de Centrale Hervormde Gemeente en als me- de-oprichter van de ondernemers- kring Industrieel Contact Wad dinxveen (ICW). Teunis Sliedrecht, die op 70-jari- ge leeftijd overleed en is begraven op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan, was een bekende Waddinxveense onderne mer. Hij leidde de- (sport)speelgoedfabriek Fl:“- drecht BV aan de St. Victorstraat, waaraan in de jaren tachtig na 144 jaar een einde kwam. Het be drijf, dat sinds 1982 korte tijd in handen was geweest van de broers Wim en Peter Sliedrecht, slaagde er niet meer in het hoofd te bie den aan gewijzigde marktomstan digheden. Sliedrecht BV heeft bijna ander halve eeuw aan de weg getim merd met speelgoed van eerlijk hout. Ze noemden zich dan ook de speelgoedmakers anno 1850. Gemaakt werden sleden, strand wagens, schoolborden, turnringen, schommels, biljarttafels, sjoelbak ken, bridgetafels, wegensystemen, modelbouw, blokkensleden en kleutermeubelen. Diverse malen viel het in Wad dinxveen gemaakte speelgoed in de prijzen van de Stichting Goed Speelgoed en de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs in Utrecht. Teunis Sliedrecht maakte als kerkvoogd van de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinx-' veen meer dan 25 jaar deel uit van dit college. Het kerkvoogdelijk werk had zijn brede belangstelling en het werk binnen de gehele Centrale Her-* vormde Gemeente droeg hij een warm hart toe. Zijn optreden was loyaal en vriendschappelijk. ‘Zijn karakter was toegerust met de wil om te streven naar verge lijk en evenwicht. Als in moeilijke of spannende situaties een stand punt moest worden ingenomen, leidde zijn opstelling niet zelden tot het aannemen van een harmo niemodel*, aldus kerkvoogdijvoor- zitter G. van Ringelenstein. ICW-voorzitter A.W. Brand her dacht Teunis Sliedrecht, die nog buitengewoon lid van de onderne- merskring was, als de man die in 1966 was betrokken bij de oprich ting van het ICW. ‘Hij bezocht de ledenvergaderin gen altijd trouw en was een rus tig, maar vooral aimabel persoon*, aldus de heer Brand. L door wilde gaan. De man werd aangehouden maar ontkende de diefstal te hebben 32-jarige Utrechte- gepleegd. Volgens zijn verklaring had hij de fiets van een niet nader te noemen derde gekregen. Van wege het feit dat de man thans militair is, is hij overgedragen aan de Koninklijke Marechaussee voor verder onderzoek. [st]ew,6 In de vooravond van zondag 31 ja nuari rukte de politie in samen werking met de brandweer uit voor een brandmelding in een wo ning aan het Zuringveld. Ter plaatse gekomen bleek dat de me terkast was gaan roken en dat een schakelklok in brand stond. De brandweer nam de nodige maatregelen en schakelde de stroom uit. Het Energiebedrijf werd gewaarschuwd om de zaak verder te bekijken. De bestaande en de nieuwe Passa ge gaan samen ruim 12.000 vier kante meter winkels omvatten, 203 woningen en 480 parkeer plaatsen. In het bestaande Passage-gebied zijn 5.420 vierkante meter win kels aanwezig, 121 woningen en 156 parkeerplaatsen. Tien be staande woningen aan de Stations straat zijn tot winkels te verbou wen. Het particuliere plan gaat uit van een gemeentelijke bijdrage van tenminste één miljoen gulden, welk bedrag is bedoeld voor het betalen van infrastructurele voor zieningen. Dit bedrag zeiden CDA, PCW en VVD al in 1990 maximaal uit te willen trekken voor de lokatie Passage-West, de aanvankelijk haalbaar gevonden voorkeurloka- tie van politiek Waddinxveen. Intussen ging ook de PvdA voor de Passage-West met een eigen plan aan de slag toen het college van B. en W. met de gemeentelij ke projectontwikkelaar MAB BV de stevenen wendden in de rich ting van de onuitvoerbaar geble ken lokatie Kerkweg-Oost. Het verschil tussen het plan van Anva Vastgoed en dat van de PvdA is dat het eerste zoveel mo gelijk bestaande panden langs het Stationsplein en de Stationsstraat in tact wil laten en dat de ideeën van de door de sociaal-democra- ten in de arm genomen Stuur- man-architect Hans Peeters uit gaan van de nodige afbraak. De PvdA zegt in een brief aan B. en W. met belangstelling te heb ben kennis genomen van het An- va-plan. ‘Wij herkennen een aan tal van de door ons genoemde as pecten in dit plan*, aldus fractie secretaris Charles Wijnen. De PvdA zou graag zien dat on der leiding van het college een bijeenkomst wordt belegd met Anva Vastgoed BV, een vertegen woordiging van de PvdA-fractie, PvdA-architect Hans Peeters en WADDINXVEEN - Organist Klaas-Jan Mulder geeft op zater dagavond 13 februari een orgel concert in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan te Waddinxveen. Normaliter zijn de concerten in de Brugkcrk te beluisteren, maar het daar aanwezige orgel is tijde lijk niet te bespelen vanwege re- novatiewerkzaamheden. De be kende organist, pianist en dirigent speelt daarom in de Bethelkerk. Klaas-Jan Mulder, die al 35 jaar zijn vak als organist beoefent, speelt een zeer gevarieerd pro gramma. Er werden werken ten gehore gebracht van Bach, Han del, Mendelssohn en Zwart. De organist sluit af met een mees terwerk van de Franse componist Dubois en een door hemzelf be werkte koraalfinale. Iedereen is van harte welkom op deze muzikale zaterdagavond, die om acht uur begint. STATIONSSTRAAT en een drankje. De aanvang is gepland om 20.00 uur en de kosten bedragen ƒ2,50 per persoon. [st]ew,6 Zoals ieder jaar wordt er ook dit jaar een Mario Bross-competitie georganiseerd door Stichting Wijkwerk De Zuidplas. De com petitie is verdeeld over drie maan den en wordt besloten met twee Finale-dagen. Op zaterdag 27 februari is de eer ste competitiedg in Het Zuid honk. Er wordt gespeeld met zo wel Mario Bross 1 als Mario Bross 2. Er is nog plaats voor enkele deel nemers. De kosten bedragen ƒ5,- per deelnemer per wedstrijd in clusief een consumptie. De lokale RTW zendt de finales live uit vanuit Het Zuidhonk. De standen zijn iedere zondagavond te horen in de uitzending van RTW-radio. Speelgoedhandel Van der Wal en reisorganisatie Hot Portugal zijn de sponsers van dit festijn. Infor matie en inschrijving bij C. Meiderwijk, telefoon 01828-12237. [st]ew,6 De baby- en kinderspullenbeurs die zou worden gehouden op maandag 22 en dinsdag 23 febru ari a.s. wordt in verband met een overvol programma in Het Zuid honk verzet naar maandag 26 en dinsdag 27 april. Banken sturen sinds het begin van dit jaar minder rekeningafschriften naar hun klanten. Dit gebeurt nog maar één keer in de twee weken. Rekeninghouders die meer afschriften willen ontvangen moeten daarvoor betalen. Hier staat tegenover dat 24 uur per dag informatie over de eigen rekening kan worden opgevraagd. Zo kan dat bijvoorbeeld bij de Rabobank op drie manieren: 1gratis via de geldautomaten: elke geldautomaat van de Rabobank biedt de mogelijkheid om het saldo van de eigen rekening op te vragen; 2. via de Rabofoon: als een klant van de bank wil weten hoeveel geld er op de rekening staat, dan kan daarvoor dag en nacht een speciaal telefoonnummer worden gedraaid. Dat kost ongeveer 40 cent per minuut; 3. via Rabo Telebankieren: via de personal computer kan op elk gewenst moment saldo-informatie worden opgevraagd. Ook kunnen betalingen worden verricht. Extra kosten De banken willen de kosten van het betalingsverkeer terugdringen. Het gebruik van ’goedkope’ betaalvormen wordt beloond met extra service, betaalgemak en minimale kosten. Het gebruik van ’dure’ middelen wordt afgeremd door bijvoorbeeld beperkt kosten in rekening te brengen. ’Dure’ betaalvormen zijn: geld opnemen aan de balie; uitschrijven van cheque; overmaken van geld via acceptgiro’s en overschrijvingsformulieren. ’Goedkope’ betaalvormen zijn: geld opnemen via de geldautomaat: betalen via de betaalautomaat (dit jaar verschijnen in een groot aantal winkels betaalautomaten op de toonbank; automatisch geld overmaken (door gebruik te maken van machtiging of periodieke overboeking). Uit onderzoek blijkt dat rekeninghouders massaal gehoor geven aan de oproep van de banken om bewuster te betalen. Zo laten steeds meer mensen de betaling van huur, hypotheek, telefoon, ziekenfonds, gas/ water/licht, abonnementen en contributies automatisch van hun rekening afschrijven. Daarvoor zijn machtigingskaarten beschikbaar. Deze kaarten liggen bij elke bank klaar om mee te nemen. De nieuwe middelen zijn niet alleen goedkoper, ze zijn ook gemakkelijk. En dat betaalgemak is zelf te regelen. Heeft u vragen over geld- of betaal automaten, PIN-codes, machtigingskaarten of telefonische saldo- informatie via de Rabofoon? Loop eens een Rabobank binnen. Een schets van de winkelvoorzieningen, zoals die worden gezien door Anva Vastgoed BV uit Vleuten en het bouwontwerpbureau Kokon uit Rotterdam. Links bij het Stationsplein - op de plek van C.P. Broer BV - de winkeluitbreiding. Langs de Stationsstraat is een complex voor zakelijke dienstverlening voorzien. Bovenaan in het Passagegebied zijn verbouwingen tot winkels gedacht. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw WADDINXVEEN - Op de krui sing van de Sniepweg, Esdoorn- laan en de Dreef vond op zondag 31 januari een aanrijding plaats waarbij twee auto’s en een brom fietser betrokken raakten. Een vanaf de Sniepweg komende auto, die de Esdoornlaan wilde oversteken, verleende geen voor rang en werd aangereden door een over de Esdoornlaan rijdende au to. Tengevolge van de klap van de aanrijding schoot de overstekende auto tegen een aan de overzijde van de weg stilstaande bromfiet ser. Het voertuig van deze laatste bestuurder werd totaal vernield. Er vielen geen gewonden. Op woensdag 3 februari ging een motorrijder op de Piasweg onder uit nadat hij krachtig moest rem men voor een tegemoetkomende vrachtwagen. De bestuurder van de vrachtauto had stilgestaan om tegemoetkomende auto’s voor te laten gaan bij een aangebrachte versmalling en trok daarna weer op hetgeen de motorrijder te laat zag, afremde en ten val kwam. De man kwam er zonder letsel vanaf. Bij de politie werd op zaterdag 6 februari melding gemaakt van het feit dat een autobestuurder op het Noordeinde in aanrijding was ge komen met een loslopende hond. De hond stak ’s nachts rond 02.00 uur plotseling de weg over en we- red aangereden door de auto. Het dier verdween na de aanrijding spoorloos. De eigenaar van de (ge wonde?) hond kan zich in verbin ding stellen met de politie. voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - Hatha yoga, sjoelen, spelletjes, ‘Mario Bross* en een baby- en kinderspullen beurs zijn enkele van de activitei ten die op stapel staan in het buurtcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. [st]ew,6 Al geruime tijd wordt er op iede re dinsdagmorgen in Het Zuid honk Hatha-yoga gegeven. Dit is een tamelijk onbekende vorm van Yoga. Veel mensen hebben bij het horen van de naam het idee dat het gaat om iets mysterieus. Dit is echter een misverstand. Bij Hatha-yoga staat concentratie en ademhaling centraal, waardoor je de bewgingen makkelijker en meer ontspannen kunt uitvoeren. Het beoefenen van Hatha-yoga kan ook helpen bij spanningspro blemen die het gevolg zijn van de overgang. Er wordt les gegeven aan twee groepen. De eerste groep heeft les van 9.00 tot 10.00 uur en de tweede groep van 10.15 tot 11.15 uur. Bij de tweede groep ligt de na druk op de groep van 55-plussers. Het programma is op deze leef tijdsgroep aangepast. De cursussen worden gegeven door een ervaren Yoga-lerares. Dit is met A. Berends uit Bos koop. Zij vraagt voor deze niet- commerciële cursus een geringe kostenvergoeding. Wie meer in formatie wenst kan bij haar te recht op telefoonnummer 01727-18398, het liefst tussen 17.00 en 21.00 uur. [st]ew,6 Tot nu toe is er iedere tweede vrijdagavond van de maand een sjoelavond gehouden in Het Zuid honk. Helaas hebben de organisa toren van deze avonden moeten constateren dat de belangstelling terug loopt. Om de trouwe bezoekers niet te leur te stellen wordt gezocht naar i een andere invulling van deze avond. Gedacht wordt aan een combina tie van sjoelen en spelletjes zoals rummikub, dammen en biljarten. Op vrijdagavond 12 februari wordt deze gecombineerde avond voor het eerst georganiseerd. De gezelligheid staat voorop en er is voldoende pauze voor een hapje

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19