26e Langs de Gouwe-loop op 6 maart Korbis-korfbal had off-day 01727-16654 BOSKOOP BEZORGERS De Gouwe was niet optimaal i Drie-ronden- tournooi in AF-centrum Flyers- jeugd valt op veense sjoelers WSV1 aan kop Prijzen voor Waddinx- Drie-ronden- tournooi WSV Grote winst Be Fair C2 Diplomazwemmen in Gouwebad Carnaval voor ouderen in Het Zuidhonk Eigen programma De Schaapskooi Prijzenregen l WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE GKde gouwe koerier is op zoek naar Interesse? Bel dan OMGEVING NOORDEINDE SPOELWIJKSEDIJK/WIJKDIJK m/v minimum leeftijd 15jaar in Waddinxveen Be Fair WSE Uitslagen Korbis II Korbis III Tweede teams Programma Heren i Dames Pagina Tl Woensdag 10 februari 1993 Be Fair staat op kop De aan de Prinses Beatrixlaan wonende Antilope-voorzitter Huub Kraan ziet de 26e Langs de Gouweloop met vertrouwen tege- Zaterdag- I’ moet. (Foto: Han Zoet). WADDINXVEEN - De grote winst die het C-2 elftal van Be Fair-voetbal zaterdag haalde op Donk uit Gouda (6-3) bracht de Be Fair-jeugd nog een beetje in de feeststemming, want voor de rest was er deze week niet veel te juichen. Weekblad voor Waddinxveen I geld door mevrouw N. de Groot (Wingerd 151). Wedstrijdlopers betalen evenals vorig jaar ƒ6,- (na-inschrijving op de wedstrijddag fl,50) en de pres- tatielopers ƒ6,- üeugd ƒ2,50). Inlichtingen over de loop worden verstrekt door P.G. Wennekes, te lefoon 01828-13623. WADDINXVEEN - Tijdens het Visserstournooi in Aalsmeer heb ben enkele leden van de sjoelclub Waddinxveen weer hoofdprijzen behaald. Er werd voor de tweede maal in Aalsmeer gesjoeld. Het koppel Jan Kersbergen, Cees Kuipers en Erwin Pleus behaal den met 7846 punten de le prijs in de Rozenklasse A. Het koppel Ed den Drijven, Asha den Drijver en Bas Koppenaal scoorden 7193 punten wat ook een hoofdprijs was in de Begonia- klasse A. Het koppel Henk van Beek, Ren- no van Beek en Mike van Beek scoorden 6872 punten wat goed was voor een 3e prijs in de Bego- niaklasse. Bij Flyers vielen met hun goede spel Freddy Hofman en Tie Wai Lam, als echte aanvoerder, op. De beslissing in de immer gelijk opgaande strijd viel pas in de slot fase en, jammer voor Flyers, het was Lokomotief dat won: 42-47. Mooi en goed basketbal lieten ook beide meisjes B-teams zien. Met de speelsterd die in deze teams zitten kan Flyers met een gerust hart uitkijken naar de toekomsti ge dames 1 teams. Hoe goed de beide teams al voor uitgaan bleek bijvoorbeeld bij B2, het voorheen even sterke Gymno- va werd met klinkende cijfers ge klopt (66-30). Flyers betere techniek gaf de doorslag. Claudia Remmerswaal en Jolande Geurts speelden erg goed. Dat de meisjes BI bij voor baat al wisten dat Leiderdorp (wat) te sterk zou zijn betekende niet dat ze het hoofd in de schoot hadden gelegd. In tegendeel, Flyers B2 ging er voor. Omdat alle meisjes goed speelden werd eigenlijk maar net aan verloren (36-45). Beste Fly- ers-speelster was Suzanne Snippe. In de schaduw van het jeugdge- beuren won heren 2 met 73-58 van Blitz (Rob v.d. Vaart 20 pnt., Sven Thijs 15 pnt) en verloor da mes 3 ondanks goede tegenstand van BV Alphic 31-55 (Nicole Berg 10 pnt, Jeanette Deeleman prima). WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse staat het team vrij dagavond 12 februari met het ei gen programma ‘Wie ben ik?' op de planken. De bedoeling is dat de aanwezige 15-jarigen en ouder zichzelf her kennen in één van de leuke of se rieuze sketches. Verder bestaat het programma uit muziek en cre ativiteit. De koffiebar is vanaf kwart voor acht geopend. Het eerste elftal van Waddinx- veen-voetbal heeft de eerste thuis overwinning van dit seizoen be haald. Tegenstander Oudewater kon alleen in het eerste half uur van de wedstrijd enigszins ver weer bieden. Daarna was het Waddinxveen dat de wedstrijd dicteerde, wat resulteerde in een 5-0 eindstand. Trainer Bas Janssens, die recente lijk zijn contract met twee jaar verlengde, had met de nodige moeite een volwaardig elftal sa men kunnen stellen. Door blessu res en vakanties miste de geel zwarte brigade liefst vier basis spelers. Afgezien van het eerste kwart van de wedstrijd leek het echter alsof het elftal al jaren in deze samenstelling voetbalde. Toch moest Waddinxveen tot de 38e minuut op het eerste doel punt wachten. Middenvelder Erik Frikken werd in het strafschopge bied van Oudewater onreglemen tair van de bal gezet, waarna Tom Plantfeber de toegekende straf schop feilloos benutte (1-0). Vijf minuten later vergrootte Ar jan Waltman de marge. Na een goede dieptepass kon de linker spits alleen op de keeper afgaan, en nadat hij deze op schitterende wijze had uitgespeeld prikte hij de bal beheerst in de korte hoek: 2-0. Na de rust probeerde Oudewater wat meer vat op het spel te krij gen, maar de Sniepbewoners raak ten hier niet echt van onder de in druk. Op tweederde van de wed strijd snelde Tim Bunnik het vij andelijke 16-metergebied in, en met een prachtige voetbeweging lepelde hij de bal met de buiten kant van zijn rechterschoen over de Oudewater-goalie: 3-0. Vijf minuten later was het jeugd speler Richard de Jeu die goed voorbereidend werk van wederom Tim Bunnik doeltreffend tot 4-0 promoveerde. Een paar minuten later werd De Jeu vervangen door Dennis Masselink, eveneens een speler uit de A-jeugd. Deze was nog maar twee minuten in het veld toen hij een vrije trap van Tom Plantfeber fraai kon in koppen, en aldus de eindstand op 5-0 bepaalde. Nu was de uitslag 60-71. Top- scoorster was Henriëtte Crielaard met 24 punten. Een wedstrijd waarnaar het echt prettig kijken was, was die van de jongens B tegen Jumpers. Het Flyers-team van trainer-coach Astrid Rutten bleek in de compe titie echt gegroeid te zijn want werden de vorige ontmoetingen met de Jumpers ruim verloren nu werd er, zij het nipt met 55-54, gewonnen. De overwinning dankten de Wad- dinxveners aan het goede samen spel. Er stond een (h)echt team in het veld. Topscorers waren de keihard wer kende Oskar Crompvoets en ver der Jurriaan Tholenaar en Edwin van Heijningen die zich, net als de overige spelers, ook vol gaven. Een uiterst spannende en erg fa natieke wedstrijd was die tussen de jongens C2 en Lokomotief. Van het begin tot het eind knok ten beide teams ervoor. WADDINXVEEN - Het eerste team van de Waddinxveense Schaak Vereniging WSV heeft voor de competitie van de Rotter damse Schaakbond in Bergschen- hoek tegen zijn naaste concurrent EBSV gelijk gespeeld. Claassen won sensationeel door na een materiële achterstand een da- me-offer te brengen, waarna hij een matcombintie op het bord kon toveren! Ook Kardol won sensationeel, toen zijn tegenstander door de vlag ging in de mening dat de tijdscontrole voorbij was! Verlies was er voor Hennink en Van Woudenberg, terwijl Philipse, Van der Oord, Smitskamp en Reus remise speelden. De 4-4 uitslag is niet ongunstig voor de Waddinxveners, aange zien zij bij evened wedstrijdpun- ten meer bordpunten hebben dan EBSV en de enige andere concur rent, Rock uit Rotterdam, verloor van Nieuwerkerk, zodat WSV nu duidelijk aan kop gaat. WSV 3 heeft opnieuw met grote cijfers gewonnen, deze keer thuis tegen Gouda-Bloemendaal 1. Rit ter keek enige tijd tegen een ach terstand van een pion aan, maar dit gold een ongevaarlijke geïso leerde dubbelpion en na kwali teitswinst won hij de partij. Kuiper won met grote overmacht door stug Spaans te blijven door spelen tegen de Pirc Verdediging van zijn tegenstander en ook Kloet won toen bleek, dat hij de Italiaanse Opening beter beheer ste dan zijn opponent. Smit kreeg tot zijn vreugde te maken met de Bird Opening, waarvan hij het boekje beter gele zen had dan zijn opponent. P. van Offeren en Van der Knaap verlo ren hun partij, maar doordat twee Bloemendalers verstek lieten gaan, werd de einduitslag 6-2 voor de Waddinxveners. Bij de wedstrijd van WSV 4 te gen Moerkapelle was de uitslag minder fraai voor WSV. Alleen de Pater en Willemen kwamen tot winst, maar V.d. Hoek, Alblas, Brinkhorst, D.J. v. Offeren en Pensioen verloren, terwijl Brobbel zich met remise tevreden moest stellen, waardoor de einduitslag 2-5 werd. In de interne competitie is de stand aan kop: 1. Van der Oord, 2. Hennink, 3. Van der Born, 4. Van Woudenberg, 5. Kardol, 6. Philipse, 7. Claassèn, 8. Van der Hoek, 9. Van der Starre en 10. Van Oort. WADDINXVEEN - Zaterdag 20 februari houdt de Waddinxveense Schaakvereniging haar 39e drie- ronden-tournooi. Zowel club- als huisschakers zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad), waar het tournooi ge houden wordt. De deelnemers zullen worden in gedeeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen du ren maximaal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum leeftijd om aan het tournooi deel te kun nen nemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00-15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00- 17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijs uitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen be schikbaar. Het inschrijfgeld be draagt ƒ10,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden betaald. De inschrijving sluit uiterlijk za terdag 13 februari. Opgave voor deelname kan men richten aan G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 86, 2741 XN Waddinxveen, tel. 01828-19006. WADDINXVEEN - Zaterdag 20 februari houdt de Waddinxveense Schaakvereniging WSV haar 39e drie-ronden-tournooi Zowel club- als huisschakers zijn die dag van harte welkom in het Anne Frank Centrum, aan het Jan van Bijnenpad te Waddinxveen, waar het tournooi gehouden wordt. De deelnemers zullen worden in gedeeld in groepen van 4 en wel naar speelsterkte. De partijen du ren maximaal 2 uur, dus één uur per speler. De minimum leeftijd om aan het tournooi deel te kun nen nemen is 16 jaar. De eerste ronde wordt gespeeld van 10.00-12.00 uur, de tweede ronde van 13.00-15.00 uur en de derde en laatste ronde van 15.00- 17.00 uur. Na de laatste ronde volgt de prijs uitreiking. Voor elke groep zijn twee aantrekkelijke prijzen be schikbaar. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ10,- per persoon en dient bij aanvang van het tournooi te worden be taald. Bij inschrijving naam, adres en speelsterkte vermelden. De in schrijving sluit uiterlijk zaterdag 13 februari. Opgave voor deelname kan men richten aan G.L. Torenbeek, J. v. Effenlaan 86, 2741 XN Waddinx veen, tel. 01828-19006. In de vierde klasse van de zondag- competitie bezet WSE met 19 punten uit 15 wedstrijden de vier de plaats. Zondag werd met 2-1 van Bodegraven verloren. Bij de A-junioren verloor Be Fair in de eerste klasse met 5-0 van DSO. De Waddinxveners staan op de vijde plaats van onderen. De B-junioren van Be Fair verloren met 0-2 van Feijenoord. Het heeft er heel erg lang naar uitgezien, dat Be Fair tegen zijn tweede nederlaag in dit seizoen zou oplopen. Pas tien minuten voor afloop van de wedstrijd te gen Linschoten wist Arjan Groe nendijk de Waddinxveners naast Linschoten te schieten en twee minuten voor tijd wist dezelfde speler een penalty te benutten, waardoor Be Fair de meer dan verdiende winst alsnog mee kon nemen. De wedstrijd begon, zoals zo vaak deze competitie, met een veldo- verwicht voor Be Fair. De gasthe ren mochten zich gelukkig prij zen, dat er in de eerste twintig minuten nog niet was gescoord door de gasten uit Waddinxveen. Mogelijkheden waren er ook in deze periode reeds voldoende. Na twintig minuten wist Be Fair wel een doelpunt te maken. Uit de eerste aanval van Linschoten kreeg linkervleugelverdediger Rien Breugel de bal zo ongeluk kig op zijn voet, dat deze tot ie ders verrassing achter de verbou wereerde Ralph Boonstoppel in het doel verdween. Vervolgens vergrootte Be Fair de druk op het doel van Linschoten, maar ook nu wisten de Be Fair voorwaartsen geen doel te treffen. In de tweede helft zagen de toe schouwers eenzelfde spelbeeld als in de eerste. Dat betekent dus, dat Be Fair ook nu weer een groot aantal kansen wist te benutten. Tot tien minuten voor afloop, toen Arjan Groenendijk een fout van de uitstekende keeper van Lin schoten wel wist af te straffen en de gelijkmaker kon laten aanteke- nen. Hierna kreeg Linschoten zelfs nog een kans op een treffer, maar de lat stond een doelpunt in de weg. In de blessuretijd kreeg Be Fair alsnog, waar het volgens het vertoonde spelbeeld, recht op had. Opnieuw was het een fout van de doelman van Linschoten, hij maakte een overtreding tegen de doorgebroken Pieter van Herk, waardoor de scheidsrechter niets anders over bleef dan een straf schop toe te kennen. Arjan Groe nendijk had er geen moeite mee om dit buitenkansje te benutten. Aanstaande zaterdag hoeft Be Fair niet te spelen en zal met spanning afwachten of de kopposi tie in gevaar komt. WSE leek na de uitoverwinning bij Haastrecht vorige week weer op de goede weg. Die lijn werd ook gedurende de eerste 45 minu ten doorgezet tegen Bodegraven. Zonder de geblesseerde Willy Beelen en zonder Vincent van Staveren (uitgekeken op het voet bal) werd Bodegraven redelijk te ruggedrongen. Een te laag spel- tempo, dwong echter onvoldoende gevaar af voor het Bodegraafse doel, terwijl de WSE defensie al leen met lange halen beproefd werd. Na rust (0-0) diende WSE dan ook een tandje bij te zetten om daarmee Bodegraven verder te ontregelen en wel tot scoren te komen. Het pakte anders uit. Een kwar tier na rust, ook Bodegraven gooi de meer energie in de strijd, viel het doelpunt juist aan de andere zijde. Een voorzet van de rechter kant werd door John Moons ver keerd beoordeeld en min of meer over de eigen doellijn gewerkt. WSE toonde daarna haar kwets bare mentaliteit. Waar een week eerder rust bewaard werd en voet- WADDINXVEEN - Zondag 7 februari werden in Leiden de kampioenschappen teakwondo van het district West Nederland ge houden. Onder de deelnemers be vond zich ook een vijftien man tellende delegatie van sportschool Den Edel uit Waddinxveen, be staande uit junioren, aspiranten en senioren. Een bont maar hecht gezelschap. Het resultaat - vijftien deelne mers, elf prijzen - toont aan dat de teakwondoka’s van Den Edel bij wedstrijden in het land steeds serieuzer genomen dienen te wor den. Junioren: [St]lt,tm 3e prijs: S. Moestadja, V. Vuurens, R. Geers, R. van Dam, M. Nieuwerts, 2e prijs: J. Cheddaui. le prijs: R. Hoogendoorn. Aspiranten: 3e prijs: M. Ben schop. Senioren: 2e prijs: D. Schoonveld, A. Vons. le prijs: M. Moons. WADDINXVEEN - Omdat bei de senioren-selecties van Flyers- basketbal afgelopen weekeinde niet actief waren was het de beurt aan de jeugdteams om zich in de kijker te spelen en dat deden ze dan ook nadrukkelijk. Zo speelde het op het hoogste ni veau uitkomende meisjes-junio- renteam een prima wedstrijd te gen Wijnand Shooters (Bunscho ten), maar helaas was die tegen stander te sterk (60-71). De senioren-selecties komen ove rigens komend weekeind wel weer in actie en wel beide voor het thuispubliek. Vrijdag 12 februari om 20.45 uur heren 1- Deca Eag les en zaterdag 13 februari om 19.15 uur dames 1- Midland (de koploopster). Daar de uitwedstrijd van Flyers Mal tegen Wijnand Shooters een gelijke strijd was zat er vooraf een winstkans in voor de Waddinx- veensen. Helaas verdween die winstkans in de wedstrijd want de Shooters bleken zich versterkt te hebben. Dubbel jammer was dat voor Fly ers, want in hun wisselvallige reeks prestaties zetten ze nu een heel goede wedstrijd neer. Een wat mindere ploeg dan de Bunschotense had echt het onder spit gedolven. Hopelijk kunnen de meisjes de goede vorm vasthou den want dan zullen de uitslagen wél in hun voordeel uitvallen. ren (8-9). Komende zaterdag ont moet Korbis om 8 uur in de Sniep koploper Excelsior. [st]ew,6 Beter nieuws van de Korbis-reser- ves. De lastige wedstrijd tegen runner-up Sagitta 3 werd met 8-5 gewonnen en daardoor doet de ploeg nog steeds mee in de dans om het kampioenschap in de tweede klas. Wanneer zaterdag te gen Weidevogels opnieuw gewon nen kan worden, kan de kopposi tie versterkt worden. [st]ew,6 Ook Korbis III doet van zich spreken. Tegen Oranje-Nassau 6 werd een 7-4 overwinning be haald. Met dat resultaat wordt een pri ma tweede plaats op de ranglijst ingenomen. Koploper ODI 2 is echter niet in te halen, die ploeg is gewoon te sterk. WADDINXVEEN - Het eerste voetbalelftal van Be Fair staat met 23 punten uit 15 wedstrijden trots aan kop in de competitie van de Goudse afdeling. Zaterdg werd met 1-2 van Linschoten gewonnen, zodat de koppositie werd verstevigd. ballend oplossingen gezocht wer den brak nu een soort algemene paniek uit. Geen bal werd meer fatsoenlijk gegeven, iedereen probeerde het spel te maken. Uiteraard voer Bo degraven daar wel bij: uit een cor ner werd door treuzelen bij de eerste paal direkt gescoord (2-0). Willy Beelen (zeker geen 100%) werd ingezet om het tij te keren. Hij verving Martijn Sol. Ook het inzetten van Jules Vogelenzang (voor Guillaume van Wilgen) le verde niet meer op dan een tegen treffer van René Moons uit een vrije trap (2-1). Bodegraven speelde toen al met 10 man omdat een kwartier voor tijd hun rechtsback voortijdig mocht gaan douchen na een serie overtredingen. Hard werkend bleef Bodegraven toch vrij simpel overeind en lever de WSE twee punten in. Zondag speelt WSE tegen het de laatste weken eveneens zwalkende ONA. Wederom een vechtploeg als tegenstander. Aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN - Na de klinkende 18-8 zege op ESDO leek in de thuiswedstrijd tegen het laag geklasseerde RWR opnieuw een zege voor het grijpen voor Korbis-korfbal. Dat pakte echter bar slecht uit, want met 8-9 moest een gevoelige nederlaag ge slikt worden. Een volkomen verdiende neder laag, want op een enkele uitzonde ring na bakte de ploeg er werke lijk niets van. Echt de slechtste wedstrijd van deze competitie, zo zeiden de toe schouwers na afloop. Alleen de RWR-supporters waren natuurlijk blij dat hun ploeg geprofiteerd had van de Korbis-malaise. Nu zou de loftrompet over RWR te steken zou ook weer teveel van het goede zijn, want zo goed was het spel van RWR nu ook weer niet. RWR speelde gewoon iets minder slecht als Korbis en dat bracht ze de winst. Tekenend voor deze matige wed strijd was de geringe produktie. Drie doelpunten in de eerste helft is niet bepaald een produktie om over naar huis te schrijven. Zeker niet als Marko van Leeu wen van die produktie er twee scoorde uit strafworpen. Jaco Wi- neke tekende voor het derde doel punt. De tweede helft was eigenlijk een replica van de eerste helft. Een Korbis dat vergeefs naar de ver trouwde vorm zoch ten toen die niet kwam verviel in ongecontro leerd opportunistisch spel. Daarin kwam maar weinig veran dering toen invaller René Heems kerk en Ellen v.d. Ent gewisseld werden voor basisspeler Pieter Slootweg en leneke van Tilburg, hoewel de laatste een fraai doel punt wist te scoren. Daarmee bracht ze de stand op 7-8 en toen was er nog hoop in de Korbis gelederen. Helaas, Korbis was weg en bleef weg en ook de laatste treffer van Marko van Leeuwen kon het tij niet meer ke- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense atletiekvereniging An tilope houdt dit jaar haar 25e Langs de Gouweloop op zaterdag 6 maart. Om 13.30 uur start de wedstrijd- loop voor KNAU-leden over 10 kilometer (heren, heren-veteranen in 3 categoriën, dames en dames- veteranen). Om 14.30 uur en om 14.45 uur starten de Tarvo-ster- ren-prestatielopen over 1,8 (jeugd), 3,6, 10, 13,2 en 16,4 kilo meter. ter te missen. De Gouwe bundel de in de derde periode nog een maal de krachten. Dit resulteerde in twee fraaie doelpunten van Gil lian van den Berg. Uitgebroken en alleen voor de Donk-goalie scoorde zij eerst 6-3 en even later bracht zij weer hoop in de harten van alles wat Gouwe was door met een slim boogje 6-4 te scoren. Hierna verviel het team van trainer/coach Jan Middendorp weer naar het niveau van de twee de periode. Goede aanvallen wer den teniet gedaan door slordige passes en onnodig balverlies. Donk scoorde echter wel. Eerst 7-4 in de derde periode om ver volgens in de vierde periode ver der uit te lopen naar 9-4. Ook de volgende wedstrijden zul len de Gouwedames het niet ge makkelijk krijgen als zij respectie velijk naar Alliance moeten en Nereus op bezoek krijgen. [st]ew,6 Heren 2 maakte er tegen DVZ 2 een behoorlijk spektakel van. De gelijkopgaande strijd was kenmer kend voor deze wedstrijd. Hoe veel anders dan de 15-4 nederlaag toendertijd in Delft. Marcel Rib- bens scoor de in de eerste periode 1-1. In de derde periode maakte Wil fred Bontje (man-meer) 2-1 en Rob van der Meer (man-meer) 3-2. Tenslotte scoorde Ed den Boon in de vierde periode (man meer) 4-4 en uit een strafworp 5-4. Een schitterende achterwaartse intikbal bracht DZV weer op ge lijke hoogte. Dames 2 van De Gouwe speelde voor wat zij waard waren. In Delft waren de dames tegen DZV 1 al geconfronteerd met een 8-3 nederlaag. Ook nu keken de dames al snpl te gen een achterstand van 0-4 aan voor Marloes Boereboom in de derde periode 1-4 kon scoren. In de vierde periode werd het 2-6 door wederom Marloes Boere boom en Gabriëlle van de Loo be paalde de eindstand op 3-6. [st]ew,6 Aanstaand weekeinde spelen De Gouwe-teams uitwedstrijden. Zaterdag 13 februari: 16.45 uur heren 2: Langhout/AZC 3-De Gouwe 2, De Thermen, Alphen aan den Rijn, 19.45 uur dames 2: IJsselduikers 1-De Gouwe 2, Fle- tio Mare, Vleuten, 20.00 uur da mes 1: Alliance 1-De Gouwe 1, De Slag, Zaandam. Zondag 14 februari: 17.45 uur he ren 1: De Warande 1-De Gouwe 1, Arkendonk, Oosterhout. Boonstoppel jr van de Noordkade, automobielbedrijf Arbo van de Noordkade, autoschadebedrijf Glasbeek van de Noordkade, bloemsierkunst Henry Verwey van de Brederolaan, Asics, stuca- doorsbedrijf Gebr. Lindhout van de Spoelwijksedijk in Boskoop, Loopadviescentrum Hawa van de Lekkenburg uit Gouda en Noor- degraafs automobielbedrijf van de Noordkade. De voorinschrijving voor de 25e Langs de Gouweloop wordt gere- Alle starts zijn op de Staringlaan. Eén op de tien deelnemers ont vangt van de organisatie een paar prachtige Asics-sokken. Het is dit jaar, dankzij de enorme inzet van Antilope-voorzitter Huub Kraan, weer mogelijk om er een financieel verantwoorde wedstrijddag van te maken. Het is dankzij hem dat de volgen de sponsors wederom aan de Gou weloop zijn verbonden: automo bielbedrijf Boonstoppel van de Oranjelaan, automobielbedrijf WADDINXVEEN - Z middag 13 februari van kwart voor twee tot vijf uur houdt de Waddinxveense carnavalsvereni ging De Gouweslobbers in het buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) een carnavalsfeest voor ouderen. Aan de middag verleent mede werking organist Adrie van Vliet. Verkleden is niet verplicht. De toegangsprijs bedraagt vijf gul den. WADDINXVEEN - Zaterdag speelden heren 1, heren 2 en da mes 2 van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden tegen DZV/Koudijs uit Delft, terwijl dames 1 op bezoek moest bij de (toekomstige?) Europese kampioen Keiler Keukens/Donk in Gouda. Heren 1 won in een spannende strijd met 11-9. Bij heren 2 was het echter nog spannender, hier werd het uiteindelijk 5-5. DVZ 1 is voor dames 2 nog echt een maatje te groot, zij verloren met 6-3. Dames 1 tenslotte wist, door veel onnodig balverlies, te gen Donk 1 niet verder te komen dan een 9-4 nederlaag. [st]ew,6 De heren van De Gouwe speelden een moeilijke thuiswedstrijd tegen DZV. DZV kende een slechte start van de competitie en verloor het eerste competitieduel tegen de Albert Spijker-equipe kans loos. De laatste weken echter draait DZV weer goed en heeft zich in de sub-top gevestigd. Remko Overdam opende de score voor De Gouwe en Meye Lam mers sloot de eerste periode af met een 2-2 gelijke stand. De tweede periode was een vervolg van de eerste. De heren van DZV speelden een zeer solide wedstrijd met een stevige ’pressing’. In deze periode waren het weder om Meye Lammers en Arco Ver boom die De Gouwe naar een kleine voorsprong brachten van 4-3. In het begin van de derde periode leek het of De Gouwe meer greep kreeg op de wedstrijd. Halverwe ge deze periode had De Gouwe een voorsprong van 6-3, door doel punten van Remko Overdam en Paul van Doorne. De heren konden niet echt af stand nemen doordat in sommige gevallen te snel en onbeheerst werd gespeeld. Verder scoorden in deze periode Remko Overdam en Paul van Doorne beiden nog eenmaal. In de laatste beslissende periode werd de spanning even opgevoerd. DZV mocht terug komen tot 9-8. Toen was het echter gedaan met DVZ. Door doelpunten van Arco Verboom en Remko Overdam werd de eindstand definitief be slist op 11-9. De naaste concurrent van de he ren, De Ham uit Wormerveer, 'verloor afgelopen weekend bij Het Ravijn. Hierdoor staat De Gouwe weer alleen op kop met twee punten voorsprong op de nummers twee en drie. [st]ew,6 Afgezien van het eerste partje hebben De Gouwe-dames het Donk niet moeilijk gemaakt. Door veel balverlies en slordig omgaan met echt wel goed gecreëerde kansen werd De Gouwe met name in de tweede periode met de neus op de feiten gedrukt: Donk was scherp voor de Europacup. In de eerste periode speelde De Gouwe nog onbevangen. Wendy de Frankrijker bracht op de mid- voor met een schitterende omhaal de stand op 0-1. Doch Donk kwam even later langszij (1-1). Uit een snelle aanval van De Gou we en een goede pass van Mirjam Overdam kon Gillian van Den Berg 1-2 intikken. Tenslotte kwam Donk weer gelijk (2-2). Ge durende de tweede periode liet Donk zien dat zij terecht de top van de ranglijst aanvoerden. Oppermachtig scoorde zij vier maal op rij (6-2) en konden het zich nog veroorloven een vierme- WADDINXVEEN - In het Gouwebad De Sniep is er weer di ploma A gezwommen. Gemiddeld genomen zijn de kinderen een half jaar intensief met het leren zwemmen bezig geweest. Ditmaal waren er 51 kandidaatjes en zij allen slaagden voor het A- diploma. Namens de Nationale Raad was mevrouw Jonkman-Jan- sen als afgevaardigde aanwezig. De beoordelingscommissie be stond dit keer uit de zwemonder wijzers Rob Hogerbrugge, Cock Slagter en Wim van Minnen. De namen van de kandidaatjes zijn als volgt: Anneke van der Want, Mathijs van Brummelen, Myrthe van der Zwan, Jessin Kouhi, Roula Dam- brink, Naomie van der Klauw, Suzanna Weijs, Paula Buitenhuis, Laura Huurman, Sabrine Bos man, Jaco Ket, Antien Mooijaart, Maaike Vos, Tamara Boerma, Stefanie van Leeuwen, Sander Moerland, Marloes Toet, Patricia Weiss, Marie-José van der Marei, Ronald Hoefnagel, Coen Land heer, Renée van Haastert, Harm Jan Neutel, Danny Kaptein, Rick de Lange, Kim Verkleij, Simone van Wijk, Mike Bijl, Christian van Halewijn, Reinier Goddijn, Christiaan Both, Ingeborg Nuvel- stijn, Rob van Werkhooven, An- nelieke Kruithof, Jamie Boekholt, Linda Los, Amanda Oosterwijk, Pauline Weijs, Petra van Harten, Renske Luyendijk, Nicole Mid delkoop, Laurens van der Loo, Carmen Stolwijk, Maaijke van der Geest, Youri van der Lans, Iris Dijkema, Rianne van der Poel, Marijn van Lint, Vincent Heikens, Janien van Pelt en Ton van Zeumeren. i z i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27