j aar rede kritisch naar gemeente HANDENVOL VOORDEEL GEMEENTE WADDINXVEEN 0. OP GOUWE MEUBEL GOUWE MEUBEL ICW-voorzitter A.W. Brand in F] Plattelands vrouwen W’veense reactie op ZH-Oost E__ TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN SPREEKUREN nil'll! 12570 01820-16066 010-4362244 VERGADERINGEN MAX MILIEU BOUWVERGUNNINGEN MILIEUWRAPPORT: 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 HINDERWET AFSCHEID DHR. P.A. VAN OOSTEN Cafe-Restaurant-Hotel <Je BRUGWEG 2 - WADDINXVEEN (BIJ DE HEFBRUG) S 01828-17705 WIJZIGING INZAMELSTRUCTUUR LANDBOUWFOLIE Gezellig borrelen, eten en een heet lijke nachtrust in onze vernieuwde hote' kamers. Wij verzorgen koud/warm buffet ep salades. Weekend-menu samengesteld vd&H35,- LX 01727 - 13223, Koninginneweg 24, Boskoop CHEMOCAR Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 10 februari 1993 staat mij nog helder voor ogen', ir'w r. Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Op de agenda o.a.: Max Mileu en de milieutest wegwerpluiers Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-5629. Binnengekomen bouwaanvragen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Gerstakker 76 Woubrechterf 19a Sparrengaarde 9 Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Bloemendaalseweg 11a Milieudienst Midden-Holland, nr. 82-4244. Tweede Bloksweg 58 Terinzagelegging beschikkingen katoen De receptie is voor iedereen toegankelijk. slechter beter Documentatie-informatie Mini-Theater Waddinxveen; Verslag gesprek met het Praktijkbureau d.d. 22-10-1992; Advies Garantiesubsidie Eenakterfestival; Voorstel met betrekking tot kunstaankoop van Theo den Boon; Exposities; Kamermuziekconcerten; Waddinxveen 760 jaar. i Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 15 februari 1993, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Staringlaan nabij spoorwegondergang het oprichten van een gebouw ten behoeve van telecommunicatie Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur i i i i Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten en in werking hebben positief te beschik ken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor omgeving van: De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Loonbedrijf I.A. van der Spek ten behoeve van een loonbedrijf op perceel, gelegen Zuidelijke Dwarsweg tussen 13 en 13a, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie C, nr. 1086. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 25 februari 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 2 februari 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: de directie van A. Vis B.V. voor een distributiedepot voor butaan, propaan en hun mengsels zuurstof, acetyleen, waterstof, tetreen, argon, stikstof en koolzuur, gasflessenvulinstallatie en constructie- werkplaats voor werkzaamheden aan staalconstructies op het per ceel Tweede Bloksweg 54. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 11 februari 1993 tot 11 maart 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 9.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. Deze afscheidsreceptie wordt gehouden in de raadzaal van het ge meentehuis en vangt aan om 16.00 uur en zal worden beëindigd om 17.30 uur. het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een garage annex berging het geheel vernieuwen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis katoenen versus wegwerpluier grondstof nodig energie nodig water nodig vervuiling water vervuiling lucht afval Tips van Max Milieu: - doe zoveel mogelijk aan afvalpreventie: vermijd de aanschaf van wegwerpartikelen; Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.l.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) wegwerp veel gelijk minder iets meer onduidelijk veel weinig gelijk veel meer iets minder onduidelijk weinig In het belang van een schoon milieu vragen wij u deze nieuwe inza melingsstructuur te ondersteunen. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de P.R.O.A. V. (te lefoonnummer 010-4627091). Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Regels van de Chemocar: - bedrijven kunnen niet bij de Chemocar terecht; - u mag het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eveneens kinderen ermee kunnen gaan spelen; - injectienaalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. Wegwerpartikelen zijn een veelvoorkomend verschijnsel in een mo derne en haastige samenleving. Maar, deze eenmalige produkten zijn per definitie belastend voor het milieu: ze kosten veel energie, ver spillen grondstoffen en zorgen voor een hoop afvalDaarom zal een milieubewuste consument bij voorkeur kiezen voor de meer duur zame produkten. Veel ouders gebruiken tegenwoordig wegwerpluiers voor hun ba by. Wegwerpluiers zijn onmiskenbaar handig in gebruik. Boven dien bent u met één beweging naar de vuilnisbak af van een vieze luier. Maar het milieu is er daarmee nog niet van af! Dit blijkt uit een objectief luieronderzoek van de consumentenbond uit oktober 1992. Méér afval De 200 wegwerpluiers die een baby maandelijks gebruikt komen na slechts één keer gebruikt te zijn, terecht in verbrandingsovens. Een ’’papieren” wegwerpluier bestaat nog voor 15-30% uit kunststof, dat bij verbranding luchtverontreiniging en bij storting bodemver ontreiniging oplevert. Wist u dat alle Nederlandse baby’s samen per jaar ruim één miljard wegwerpluiers verbruiken? Stelt u zich voor wat een enorme berg! Terinzagelegging ontwetp-beschikkingen Met ingang van 1 maart 1993 zal dhr. P.A. van Oosten, hoofd van de sectie Uitvoering van de afdeling Weg en Werken bij de dienst openbare Werken en Bedrijven in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd na een dienstverband van ruim 40 jaar, de gemeentedienst verlaten. 14433 14433 14433 (toestel 159) De ontwerp-beschikking, alsmede de aanvraag en andere terzake zijnde stukken liggen van 11 februari tot 25 februari 1993 ter inza ge bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. ‘Het zal u niet verbazen, dat wij daar 100% mee instemmen. Het versterken van eikaars belangen kan op vele terreinen plaats vin den. De belangrijkste is ons in ziens toch een dialoog, die moet plaatsvinden tussen overheid en ondernemers*. ‘Laat ik voorop stellen, dat ik geen voorstander ben van overleg om het overleg, maar iedere on dernemer weet en dus ook B. en W., dat overleg de basis is voor een goed beleid en optimale uit komst en dat confrontatie achter af hoe dan ook, niet vruchtbaar is Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Verspilling grondstoffen Voor de produktie van wegwerpluiers wordt voornamelijk houtpulp (voor het papier), plastic (lekrandjes/absorberende korrels) en druk inkt (voor opdruk van merk en figuurtjes) gebruikt. Volgens be rekeningen van de Consumentenbond verbruikt één kind zo’n 6 tot 12 naaldbomen voor het papier in zijn wegwerpluiers. Naast de ge noemde grondstoffen wordt er bij de produktie van wegwerpluiers ook een flinke hoeveelheid energie en chemicaliën gebruikt. Juist door het wegwerpkarakter ervan leveren wegwerpluiers een flin ke verspilling op van de grondstoffen hout en aardolie. Nu kunt u zeggen: ook voor de alternatieve katoenen luiers worden grondstof fen, energie en dergelijke gebruikt Maar, deze luiers blijken toch flink minder energiebelastend te zijn en kunnen bovendien vele malen gewassen en opnieuw gebruikt worden. a. de aanvrager: b. de betrokken adviseurs; degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Totaal Conclusie milieutest wegwerpluiers (1): ’’Kijken we naar de hele levensweg van luiers (van boom tot vuil nisbelt), dan is de wegwerpluier duidelijk slechter voor het milieu dan de katoenen luier”. Vanwege dit feit zal op dinsdag 23 februari 1993 dhr. P.A. van Oosten een afscheidsreceptie worden aangeboden. In verband met een wijziging in de inzamelstructuur van landbouw- folie, kan er per 1 januari 1993 geen landbouwfolie meer worden ingeleverd bij de gemeente Waddinxveen overgedragen aan de P.R.O.A.V. (Provinciaal Afvalverwijderingsbedrijf Zuid Holland N.V.). De P.R.O.A.V. houdt twee inzamelronden, in het voor- en najaar. De P.R.O.A.V. werkt nauw samen met Landbouworganisaties en Landbouwschappen. Via het vakblad ’’Oogst” wordt de nodige voorlichting gegeven zoals tijden, routeschema en een aanmeldings- kaart. De aanmeldingskaart dient door u te worden opgestuurd, om opgenomen te worden in de nieuwe inzamelingsstructuur. De gemeente Waddinxveen zal in 1993 nog informatie en tijden van de inzamelronden in het weekblad voor Waddinxveen publiceren. Samengevat: - u kunt geen landbouwfolie meer bij de gemeente Waddinxveen inleveren; - u slaat de verzamelde folies zelf op; - u moet zich zelf aanmelden, via de aanmeldingskaart in het vak blad ’’Oogst”; - de gemeente Waddinxveen publiceert de tijden en routebeschema van de inzamelronden. Tot 11 maart 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afde ling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: echter niet juist. Om die reden willen de besturen van het ICW en het bedrijvenorgaan Coenraad op het bedrijvenpark Coenecoop dan ook besprekingen beginnen om te komen tot integratie van Coenraad en het ICW. De heer Brand: ‘Wij zijn van me ning dat de doelstelling, die Coen raad nastreeft, namelijk zoeken naar mogelijkheden op het gebied van collectieve dienstverlening, een bredere basis kan krijgen bin nen het ICW en dat daarmee de kans op succes wordt vergroot te gen lagere initiële kosten*. ICW-voorzitter Brand haalde in zijn jaarrede aan dat meerdere ke ren door het college van B. en W. is betoogd, dat een breed gedra gen ondernemerskring van groot belang is voor het succesvol func tioneren van de Waddinxveense bedrijven en de gemeente. WADDINXVEEN - De Neder landse Bond van Plattelandsvrou wen, afdeling Waddinxveen, heeft op dinsdagavond 16 februari om- kwart over acht haar jaarvergade ring in de recreatieruimte van Huize Souburgh (Prins Bernhard- laan). Na de pauze komt mevrouw drs. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Toch laat het Waddinxveense ge meentebestuur zich tweemaal ver leiden tot confrontatie met onder nemers naast het A-3 gebied bij de Zuidkade en Maarten Schou tenstraat, weet de heer Brand. ‘Wordt er inzake de Dorpstraat onnodig tijd en geld verspild om achteraf aanpassing van bewegwij zering te komen? Spreekt de bur gemeester van spijtoptanten die achteraf toch in het gemeentelijk PR-blad hadden willen staan, ter wijl door dialoog met het ICW van te voren het blad 40 pagina’s dik zou zijn geworden?*. ‘Wordt het ICW bewust buiten de gemeentelijke verkeerswerk- groep gehouden, terwijl de ver keersinfrastructuur van zeer groot belang is voor het Waddinxveense bedrijfsleven?*, bekritiseerde de ICW-voorzitter. De her Brand: ‘Jammer genoeg staat een aantal in het ICW-jubi- leum-magazine door mij gemaak te kritische kanttekeningen nog steeds overeind. Een aantal door B. en W. en anderen ten aanzien van het ICW gemaakte kantteke ningen ongetwijfeld ook nog. Het ICW is bereid daar aan te werken en werkt daar ook aan. De opmer- schulp gekomen. Nu de gemeente nog! Samen staan we dan sterker om van het duurste dorp van Ne derland ook het beste onderne- mersdorp te maken. En dan kun nen we met recht trots zijn*, be sloot ICW-voorzitter Brand zijn jaarrede. ‘De mensen, die in onze bedrijven meewerken aan het succes, blij ven meestal helemaal anomien. Nuchterheid alom dus. Terwijl het enthousiasme en de motivatie van iedereen in het bedrijf borg staan voor het beter dan gemid delde resultaat*. Dit gedrag staat volgens de ICW- voorzitter haaks op de Ameri kaanse bedrijfscultuur, waar hij bij Air Products BV aan de Noordkade in Waddinxveen zelf deel van uitmaakt. ‘Bij Amerikanen kent men deze bescheidenheid niet. Daar is men op elke succesje trots en komt men ervoor uit en wordt iedereen er bij betrokken en daar is niks verkeerd aan. Integendeel, het helpt het volgende succes te ver wezenlijken*. Als voortrekker van de onderne merskring ICW liet hij het dan ook niet na om te zeggen, dat het ICW-bestuur trots is op het suc ces van de eigen ondernemers kring, die op tijd de bakens heeft verzet en de koers gewijzigd heeft in een beleid dat zich richt en aanpast aan de groeiende en ver anderende bedrijvigheid in Wad dinxveen. ‘Wij hebben kennelijk de goede manier hebben gevonden om deze ondernemerskring het trefpunt te laten zijn waar veel ondernemers zich thuis voelen. En zo hoort het ook*. Naast het fungeren als trefpunt is het ICW in de eerste plaats een belangenvereniging en waar nodig spreekbuis van de ondernemers daar waar het gaat om deel- of al gemene belangen. ‘De ondernemersbelangen, die wij bundelen of verdedigen beperken zich tot de lokale belangen, zoals aangelegenheden tussen onderne mers en gemeentelijk bestuur, scholing, werkgelegenheid en - waar nodig en gewenst - stelling- name in samenwerking met de Kamer van Koophandel en andere ondernemerskringen in de regio en binnen Waddinxveen*. ging ICW-voorzitter Brand verder. ‘Hoewel wij samenwerking voor staan, achten wij integratie met de op de detailhandel gerichte on dernemersverenigingen voorals nog niet aan de orde. De doelstel lingen van onze en de detailhan- delsvereniging liggen daarvoor in de praktijk te ver uit elkaar. De besturen van beide verenigingen zullen echter wel overleg voeren en elkaar zonodig ondersteunen in die gevallen waar het gaat om een gezamenlijk belang*. Versnippering van inspanningen of het nastreven van eenzijdige belangen binnen de groep onder nemers, die het ICW vertegen woordigt achten de ICW-voorman - lees voor uitgebreide informatie over de alternatieven voor weg werpluiers de test van de Consumentenbond en maak zelf uw keuze (of bel de Consumentenbond: 070-3847400). (1) Uit: Consumentengids oktober 1992. De CHEMOCAR op 12 februari in Waddinxveen Op vrijdag 12 februari a.s. kunt u weer het bewaarde klein chemisch afval persoonlijk aan de Chemocar afgeven. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-09.15 uur: wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-09.50 uur: wijk Zuidplas, Cirkelflats; 09.55-10.40 uur: Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur: St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur: Oostpolderwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur: Centrum, Passage ingang Stationszijde; 13.35-14.20 uur: Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur: Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur: Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Indien 12 februari a.s. niet mogelijk is voor u, kunt u wel: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; te weten 02 april 1993; 11 juni 1993; 13 augustus 1993; 08 oktober 1993; 10 december 1993; uw buren of kennissen vragen om het klein chemisch afval te bren gen en af te geven; het klein chemisch afval op werkdagen brengen naar de gemeen- tewerf aan de Noordkade (nummer 48). De openingstijden van de gemeentewerf zijn de volgende: 08.00-12.00 en 13.00-16.00 uur. Let ook op het volgende: lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus en dergelijke kun nen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak; spaarlampen, TL-buizen horen bij het klein chemisch afval, nor male lampen (peertjes) kunnen gewoon in de glasbak worden weg gegooid; - goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Corrie de Bakker. Zij is sociaal raadsvrouw van de gemeente Waddinxveen. Zij zal komen ver tellen wat haar taak is en welke zaken ze zoal behandelt. Tevens geeft zij informatie over sociale wetgeving. Daar haar taak veelomvattend is, zal helaas niet alles aan de orde komen. WADDINXVEEN - Voorzitter Adrie W. Brand van de 26-jari- ge ondernemerskring Industrieel Contact Waddinxveen (ICW) heeft op de laatste jaarvergadering van zijn organisatie in restau rant Bibelot aan de Limaweg een kritische jaarrede uitgespro ken. Hij kraakte overigens niet alleen teveel aan valse bescheidenheid*, harde noten in de richting van de - - lokale overheid, maar besprak met de bezoekers van de jaarver gadering ook het bij Nederlands naar zijn mening helaas te vaak afwezige trotse gevoel over het bedrijfsleven. verder stelde hij het functioneren van het ICW en de relatie van het georganiseerde bedrijfsleven met de plaatselijke overheid mnadruk- kelijk aan de orde. ‘Nederlanders schromen over het algemeen om te zeggen, dat ze trots zijn. Trots op hun zaak. Trots op wat zij hebben bereikt*, begon de heer Brand. Volgens de Kamer van Koophan del en Fabrieken hebben de be drijven in Midden-Holland beter gescoord dan gemiddeld, steldehij vast. Dus ook de door Waddinx veense ondernemers geleide be drijven. ‘Echter in de door de Kamer van Koophandel en in de zeldzame kranten afgenomen interviews ziet men slechts de kille cijfers, die de goede resultaten markeren. Geen spontane uitingen van geïnter viewden, als er al van een geïnter viewde sprake is. Op zijn hoogst wat genoegzame of tevredenheids- betuigingen. Wij lijden aan een WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gemeenteraad heeft ingestemd met de reactie van B. en W. op de Nota Beslispunten herziening Streekplan Zuid-Hol- land Oost. Tot en met 1 januari 1993 kon schriftelijk worden gereageerd bij Gedeputeerde Staten op de nota. Tijdens het protefeuillehouders- overleg Ruimtelijke Ordening (ISMH) op 15 december is mede gedeeld, dat Gedeputeerde Staten de termijn met enkele weken heb ben verruimd. Zowel de Waddinxveense reactie king ’ICW kom uit je schulp’ als de reactie van het ISMH zijn «taat mu nno hpidpr vmr n»sn‘ inmiddels ingediend bij Gedepu- ‘Welnu, het ICW is uit zijn teerde Staten. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3