in Waddinxveen Kunstwerk in hal raadhuis Politievlag gestolen Vijf jaar CDA- Vrouwenberaad Wegenbeheer overgedragen Capels koor in kerkdienst Lezing van gevangenis predikant Praatje in koffiebar s Proef op de som samen met leerlingen Kohnstammschool CNV-cursus sociale zekerheid Bijeenkomst Vriendenkring Alleenstaanden Leger des Heils komt weer bijeen Kinderinstuif in De Boog Telefoonnummer met 10 cijfers Buitenschoolse opvang door gastouders Theo den Boon in Hengelo 4 Andere wijzigingen Zuidplas Activiteiten Cijfers Woensdag 24 februari 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. f RTW-RADIO A Vrijdag 26 februari 20.00-21.00 uur: Da Capo, klas siek getinte programma met Jan Koorengevel. Zaterdag 27 februari 00.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. Zondag 28 februari 00.00-02.00 uur: In het holst van de nacht, met Ferry van Loon. 5 5 sss W' Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 februari 1993 Verkeerskennis wethouder en schooldirecteur gering naar Sgl de verant- Verder zou het een goede zaak zijn als andere scholen voor voort gezet onderwijs in Waddinxveen eveneens dit voorbeeld zouden volgen. Hierbij gaat het 'om de Samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum (Sniepweg) en de christelijke scholengemeen schap De Wadde (Sniepweg). het gesloopte poldergemaal Bloe- mendaal aan de Henegouwerweg. Kunstwethouder Karei van Soest (VVD) is van mening dat de con tacten met het ministerie van WVC over het polderkunstwerk maar moeten worden afgebroken, omdat ze tot nu toe niets con creets hebben opgeleverd. Het rijk zou namelijk meebetalen, maar eist een nogal grote vinger in de pap voor wat betreft de uit voering van het kunstwerk. Subsi dies zouden ook komen van ande re instanties, zoals de provincie Zuid-Holland en het hoogheem- radschap van Rijnland. Met de kunstzinnige voorstellen die door ‘Den Haag* zijn gedaan kan men aan het Raadhuisplein niet veel. Bij het ontwerp zijn ook drie door de rijksoverheid gese lecteerde kunstenaars betrokken, die voornamelijk met verbale ideeën van zich hebbben laten ho ren. Met ingang van 1 januari 1994 verandert voor de telefoongebrui ker verder het volgende: - De tweede kiestoon (de toon tus sen het netnummer en het abon neenummer) verdwijnt. Interloka le telefoonnummers kunnen in één keer gekozen worden. - Het internationale toegangsnum mer vanuit Nederland wijzigt: het wordt 00; nu is het nog 09. Deze veranderingen zijn eveneens in Europees verband afgesproken. Het vervallen van de tweede kies toon is mogelijk omdat telefoon centrales van een ouder type die de tweede kiestoon nodig hebben voor herkennning, nog dit jaar uit dienst gaan. WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen heeft op een rijtje gezet welke wegen er in gemeentelijk beheer zijn gekomen en welke wegen konden worden overgedragen naar een andere wegbeheerder. Dat laatste betreft wegen buiten de bebouwde kom die in handen zijn gekomen van de provincie Zuid-Holland. Op 1 januari 1993 is de Wet Her verdeling Wegenbeheer in wer king getreden. Dit betekent dat binnen de grenzen van de ge meente Waddinxveen het beheer en onderhoud van een aantal we gen en paden aan een andere weg beheerder is overgedragen. De overdracht van beheer en on derhoud van openbare wegen be tekent dat eventuele klachten of vragen over de wegen moeten worden ingediend bij de bevoegde wegbeheerder. Dit kunnen bijvoorbeeld vragen zijn over de onderhoudstoestand van de weg, maar ook aanmerkin gen op de algemene verkeersvei- politiekorps) te strijken en mee te nemen. Toen de vermissing werd opge merkt werd eerst nog gedacht dat een personeelslid de vlag had bin nengehaald, maar toen dat niet het geval bleek te zijn konden de politiemensen niets anders consta teren dan dat het dundoek onder hun ogen moet zijn gesloten. Het onderzoek duurt nog voort. ligheid. Ook het nemen of instel len van verkeersmaatregelen (be sluiten) vallen onder woordelijkheid van de wegbeheer der. Onderstaand is een volledig over zicht gegeven van alle wegen en paden die ingevolge bovenge noemde wet, binnen de grenzen van de gemeente Waddinxveen aan een andere beheerder zijn overgedragen. Dit overzicht is conform het bij besluit van 29 oktober 1992 door Provinciale Staten van Zuid-Hol land vastgestelde herverdelings- plan Wegenbeheer Zuid-Holland. Overdracht van Hoogheemraad schap van Schieland naar ge meente: 1. Onderweg 2. Zesde Tochtweg 3. Zevende Tochtweg 4. Zuidelijke Dwarsweg 5. Laantje van Akkeroord (dood lopend) 6. Honderdmorgendijk (gedeelte lijk) Overdracht van Waterschap ‘Gouwelanden‘ naar gemeente: 1. Bloemendaalseweg 2. Winterdijk (voetpad) Overdracht van provincie Zuid- Holland naar gemeente: 1. Fietspad F206 (Bloemendaalse- weg-gemeentegrens) 2. Fietspad Otweg (Bloemendaal- seweg-aansluiting Goudse Poort) 3. Oprit Hefbrug oostzijde Gou we 4. Oprit Hefbrug westzijde Gou we 5. Zuidkade-Nesse (tunneltje) Overdracht van Rijk naar ge meente: 1. Zuidelijke Dwarsweg (spoor- lijn-gemeentegrens) 2. Ontsluitingsweg (ter plaatse van viaduct A12) 3. Bloemendaalseweg (ter plaatse van viaduct A12) 4. Fietspad ten noorden Al2 (ten westen spoorlijn) 5. Fietspad ten noorden Al2 (ten oosten spoorlijn) 6. Noordelijke parallelweg (ten oorden A12) 7. Wilhelminakade (ter plaatse van Coenecoopbrug) 8. Winterdijk onder viaduct A12 (voetpad) Overdracht van gemeente provincie Zuid-Holland: 1. Noordeinde T40 inclusief fiets pad (buiten de bebouwde kom) 2. Beijerincklaah T41 (buiten de bebouwde kom) 3. Tweede Bloksweg T41 (paral lelweg) (buiten de bebouwde kom) 4. Kanaaldijk T42 inclusief fiets pad (buiten de bebouwde kom) bb WADDINXVEEN - Al een korte tijd wappert er geen vlag meer in de top van de mast naast de in gang van het bureau van de rijks politie aan de Mozartlaan in Wad dinxveen. Het bureau is dag en nacht bezet, maar een verzamelaar slaagde er kennelijk in - zonder dat iemand het heeft gezien - de nieuwe poli tievlag (met het symbool van één WADDINXVEEN - In Waddinx veen draait al enige tijd met suc ces de ‘Vriendenkring Alleen staanden*. Dat is het geval sinds een oproep in het Weekblad voor Waddinxveen van 18 november 1992 door de Waddinxvener Jan E. Oomes. Jan Oomes had in het Gouwedorp de vorming van een groep alleen staanden op het oog om ze met el kaar in contact te brengen en te proberen activiteiten te ontwikke len, ‘zodat alles weer wat gezelli ger kan worden*. De Vriendenkring Alleenstaanden hield op zondag 6 december een eerste bijeenkomst. Zondagmid dag 28 februari wordt alweer de vierde bijeenkomst gehouden door de tot 32 leden uitgegroeide Vriendenkring Alleenstaanden. De Vriendenkring Alleenstaanden doet met name een oproep aan al leenstaande mannen om ook eens te komen. Voor nadere informatie kan men bellen met Ingrid Vos (tel. 01828 - 16510) of met Jan Oomes (tel. 01828 - 14153). De verkeerstest was toegespitst op de regels voor fietsers en brom fietsers. Qua opzet is de test ge lijk aan het theorie-examen van het rijbewijs. Als bij deze test de normen van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) zouden worden gehanteerd, zou den de wethouder en de schooldi recteur niet zijn geslaagd. In het kader van het vak maat schappijleer, dat gegeven wordt door docent A.G. Kampen, is voor de leerlingen van de examen- klassen een lessen-cyclus verzorgd over verkeer en verkeersmentali- teit. Zo kregen zij om te beginnen een inleidende les van de heer Kam pen met onder andere een video film. Een tweede les werd benut om met de politie te discussiëren over verkeersmentaliteit. In de derde les kregen zij een theorieles over (brom) fietsgedragsregels ver zorgd door de rijschoolhouders J. Mimpen en H. van Erk namens de Waddinxveense afdeling van Veilig Verkeer Nederland. In de vierde les op woensdag 17 februari kregen de leerlingen een test voorgelegd van 35 vragen over de verkeersregels voor (brom)fietsers. De test bestond uit ’ja/nee-vragen’, zodat de test wat opzet betreft overeenkwam met het theorievragen van het rij bewijs. De vragen gingen echter over situaties met fiets en brom fiets. WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon heeft een plan voor een veelkleurig panelen-kunstwerk ge maakt, dat de halfronde gemetselde muur in de hal van het 15- jarige gemeentehuis aan het Raadhuisplein moet gaan sieren. De kosten hiervan bedragen zo’n 26.000 gulden. B. en W. van Waddinxveen zijn in principe van plan het kunst werk aan te kopen als verlaat ver jaardagscadeautje van de in 1991 vijftig jaar geworden kunstschil der. Hij hield toen in de raadzaal van het gemeentehuis een overzichts tentoonstelling van recent werk, die werd geopend door de Lisser makelaar en kandidaat VVD-mi- nister Harry Mens. De belofte dat de gemeente Waddinxveen wat uit de collectie zou aankopen werd toen niet waargemaakt. Het felkleurige kunstwerk, waaro ver de gemeentelijke commissie voor kunst en cultuur gematigd enthousiast is en waarover in be stuurlijke kring nog uiteenlopende geluiden valt te horen, verfraait niet alleen de hal van het ge- meenethuis, maar geeft ook bruidsparen op weg naar en van de trouwzaal een goede fotografi sche achtergrond. Daar stond eerst een in gruzelementen uit eengevallen grijze ‘mummie*. Het kunstwerk - dat in ieder geval al de goedkeuring kan wegdragen van raadhuisarchitect Stuurman Partners BV (Brugweg) - omvat ook een kunstzinnige verbinding tussen de hal en de trouwzaal. Maar over de manier waarop Theo den Boon dat had gedacht te realiseren verschillen de menin gen nog heel sterk. Ook kunstwet houder Karei van Soest (VVD) weet nog niet wat de beste oplos sing is. Voor de realisering van het kunst werk gaat het gemeentebestuur van Waddinxveen uit van een sub sidie van de provincie Zuid-Hol land. Naar verluidt is men in ‘Den Haag* hiervoor geïnteres seerd. Het gaat hioer om de helft van het aankoopbedrag. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat het oorspronkelijk in de wijk Zuidplas gedachte kunstwerk ter symbolisering van ’s werelds laag ste polderwaterpeil in het Wad dinxveense deel van de Zuidplap- older er gaat komen. Het gemeentebestuur is van plan nu aan het werk te gaan met de antieke schepraderen, die vorig jaar door B. en W. zijn gered uit Met de lessen-cyclus is beoogd de verkeerskennis te vergroten en de leerlingen bewust te maken van hun verkeersmentaliteit ten op zichte van de regels en normen van het huidge verkeer. De betrokkenheid van de leerlin gen is groot. Zij worden immers dagelijks direct geconfronteerd met de gevaren van het verkeer. Aan de hand van opgedane erva ringen luidt de voorlopige conclu sie dat een dergelijke lessen-cy clus voor herhaling vatbaar is. WADDINXVEEN - Het CDA-Vrouwenberaad Waddinxveen, dat wordt voorgezeten door CDA-gemeenteraadslid Dorenda Gerts, gaat dinsdagavond 2 maart in het Vrouwenraadhuis De Vlieger (Staringlaan) op feestelijke wijze het 5-jarig bestaan vie ren. Begonnen wordt er om kwart voor acht met de algemene ledenverga dering. Na diverse mededelingen over de huidige bestuursfuncties, de nog te houden thema-bijeen- komst over medische ethiek en het activiteiten-programma voor 1993 zal het financieel verslag 1992 en de begroting voor 1993 worden besproken. Aan het slot van dit eerste gedeel te volgt het programmapunt ‘Even stilstaan en snel weer verder*, dat wordt afgesloten door een plenaire discussie. Gedurende de tweede helft van de feestelijke lustrumavond, die om half tien begint, kunnen de aanwezige leden en belangstellen den onder het genot van een hap je en een drankje de afgelopen pe riode de revue laten passeren. ‘Het is van belang dat vrouwen een belangrijke rol spelen in en verantwoordelijk zijn voor het ge zin, maar niet alleen dat*, aldus het CDA-Vrouwenberaad Wad dinxveen. ‘Vrouwen en mannen dragen ge zamenlijke verantwoordelijkheid in de hele samenleving, dus ook in de politiek. Vrouwen beschikken over kwaliteiten en ambities hier voor*. Het CDA-Vrouwenberaad Wad dinxveen, waarvan het secretari aat in handen is van J.G. Ribbens- Admiraal (Heuvelhof 12, Wad dinxveen, tel. 01828 - 18899), maakt van harte deel uit van het Christen-Democratisch Appél (CDA) en aanvaardt dan ook de Heiige Schrift als richtsnoer van het politieke handelen. De christen-democratische vrou wenorganisatie, die is opgebouwd uit landelijke, provinciale, regio nale en plaatselijke groepen, zegt bestaansrecht te hebben zolang vrouwen op vele terreinen in poli tiek en samenleving een achter stand hebben in te halen. In Waddinxveen stelt het CDA- Vrouwenberaad veel in het werk om de politieke bewustwording van vrouwen te vergroten, inbreng te leveren in het politieke beleid van het CDA en worden waar mo gelijk vrouwen naar voren gescho ven voor functies in de partij en in politieke lichamen. Met lokale vormings- en emanci- patieactiviteiten, discussiebijeen komsten, het benoemen van vrou wen in bestuurlijke en politieke functies, het steunen van indivi duele vrouwen, die betrokken zijn bij politieke besluitvorming, en het uitdragen van politieke stand punten wordt daar concreet aan gewerkt. Het CDA-Vrouwenberaad Wad dinxveen ging op 2 maart 1988 officieel van start. In de afgelopen jareïï hebben de leden zich bezig gehouden met een gevarieerd aan tal onderwerpen zoals milieu, vrouw en inkomen, gedeelde ver- WADDINXVEEN - Het Leger des Heils uit Gouda houdt zon dagmiddag 28 februari om half drie weer de maandelijkse bijeen komst in de Waddinxveense Im- manuëlkerk (Prinses Bextrixlaan). In deze samenkomst is iedereen - van oud tot jong - welkom. Ter wijl de volwassenen luisteren aar het Bijbelwoord van kapitein W.W. Koskamp, is er voor de kin deren een nevendienst in een aparte ruimte van het kerkge bouw. Het politiebureau aan de Mozartlaan met een lege vlagge- mast. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Verkeerswethouder J. Neele (PCW) en di recteur A.J.M. Uphof van de Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan) hebben vorige week woensdag 17 februari hun verkeerskennis getest. Zij deden dat samen met de leerlin gen van de eindexamenklassen van de Kohnstamm-mavo. Voor het ’slagen’ voor deze ver keerstest mochten de leerlingen, volgens de normen van het CBR, niet meer dan 3 fouten maken. Naast de heer Kampen, de docent maatschappijleer, wist alleen Maarten van Teeseling aan deze norm te voldoen; zij maakten slechts 3 fouten. De overige 72 leerlingen hadden 5 fouten of meer. Het gemiddelde aantal fouten van de drie klassen lag bij 10 fouten. Dit gemiddelde, afgezet tegen het totaal aantal vragen, geeft aan dat de kennis van verkeersregels bij de scholieren van de Kohnstamm- mavo in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar te wensen over laat. Hoewel het resultaat nog niet vol doende is, bestaat toch de indruk dat de lessen-cyclus zijn nut heeft gehad. De theorieles was voor de leerlingen zeer verhelderend, maar uitbreiding van het aantal lesuren is noodzakelijk. De lessen-cyclus had een experi menteel karakter en deze zal bin nenkort geëvalueerd worden. Het resultaat van deze verkeerstest be vestigt nog eens dat het dus niet voor niets is nu aandacht aan de verkeersdeelnemers in deze risico- leeftijdsgroep te besteden, als het gaat om de verkeerskennis. Niet alleen uit de test blijkt dat de kennis beperkt is, maar ook uit de ongevalsgegevens komt naar WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 3 maart is er een bijzondere Kinderinstuif in buurt centrum De Boog (C. Huygen- slaan). Kinderen van 4-12 jaar kunnen dan voor ƒ1,- onder leiding van de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en de vrij willigers van de Kinderinstuif, van 14.00 tot 15.30 uur het oer woud gaan ontdekken. In de actieweek Honger Hoeft Niet van oktober 1992 is er ook al in samenwerking met de Kern groep, een kinderinstuif geweest rond het thema ‘Voeding*. WADDINXVEEN - Het Christe lijk Nationaal Vakverbond (CNV) gaat in Het Trefpunt (Stations straat) in Waddinxveen een cur sus over sociale zekerheid geven. Deze cursus van het CNV-Dien- stencentrum reikt de deelnemers de mogelijkheid aan meer inzicht te krijgen in het doel, de organisa tie en de uitvoering van de wetten en hun betekenis voor alle betrok kenen. De gehele cursus duurt 7 midda gen van 2 uur. De aanvangstijd is telkens 14.00 uur. De cursus wordt gehouden in Het Trefpunt. De cursus gaat in op de volgende onderwerpen: - Doel, rechtsgrond, ontstaan en ontwikkeling van de sociale verze kering. - De CNV-visie ten aanzien van het sociaal verzekeringsbeleid. - Het stelsel van de sociale zeker heid. - De organisatie en uitvoering. - De omvang van de sociale zeker heid. - Kanttekeningen bij verschillende wetten. Na de startdatum op 11 maart heeft de cursus plaats op de don derdagmiddagen 18 maart, 25 maart, 1 april, 8 april, 15 april en 22 april 1993. Voor CNV-leden is deze cursus gratis. Niet leden betalen ƒ10,- per middag inclusief het cursus materiaal. Bij het goed doorlopen van de cursus wordt een certificaat uitge reikt. Iedereen met een oplei dingsniveau vanaf lager onderwijs, kan onder deskundige begeleiding van onze docent de cursus succes vol afsluiten. Voor de cursus kan men zich aan melden bij het CNV-Dienstencen- trum Zuid-Holland, telefoon 015-621631. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 februari om kwart over zeven zal in het kerkgebouw van de Christelijke Afgescheiden Ge meente (Dorpstraat) spreken ds. Klein Onstenk. Dominee Klein Onstenk is gevan genispredikant in Leeuwarden. Tijdens zijn lezing hoopt hij in te gaan op zijn werk als pastor onder gevangen. Het belooft een leerza me en boeiende avond te worden. voren dat het gewenst is aan deze groep verkeersdeelnemers de no dige aandacht te besteden. Uit cijfers blijkt dat in Waddinx veen in de jaren 1986 tot en met 1991 410 ongevallen gebeurd zijn waarbij jongeren tussen de 12 en 20 betrokken waren. Bij meer dan de helft van deze ongevallen waren de jongeren schuldig aan het ongeval. Indien jongeren de leeftijd bereiken van 16 jaar blijkt uit de statistieken dat hun betrokkenheid bij ver keersongevallen explosief toe neemt. Met het afleggen van deze ver keerstest wordt een lessen-cylus afgesloten. Mu volgt voor deze leerlingen enkel nog een praktisch gedeelte, het rijden/oefenen met een bromfiets op een afgesloten terrein, wat aanvangt op 10 maart. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 februari om half negen zal Pim Verhoef in de hervormde koffiebar De Schaapskooi (Nesse) een praatje komen houden over het thema ‘Blijdschap*. Voorafgaande aan de bijdrage van Pim Verhoef zullen enkele koffie- barteamleden het koffiebarjour- naal verzorgen. Iedereen van 15 jaar en ouder is welkom in de koffiebar De Schaapskooi in Waddinxveen. De deuren gaan open om kwart voor acht. antwoordelijkheid, participatie van vrouwen, ouderenbeleid, kin deropvang, sociaal- en verkeerson- veilige plaatsen in Waddinxveen en de sociale vernieuwing. In het bestuur van de CDA-afde- ling heeft een lid van het CDA- Vrouwenberaad zitting. CDA- vrouwen maken ook deel uit van CDA-werkgroepen, wonen in het gemeentehuis bijeenkomsten bij van het groot fractieberaad (maandelijks CDA-overleg tussen leden en gemeenteraadsleden) en hebben zitting in de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen, waar van zeven vrouwenorganisaties deel uitmaken. Dit jaar zal het werk in de over koepelende Vrouwenraad worden voortgezet. Verder zal het CDA- Vrouwenberaad Waddinxveen vrouwen activeren mee te denken over zaken die hen raken en wor den voorstellen van het CDA en het gemeentebestuur bekeken als ze direct te maken hebben met de belangen van vrouwen. Themabijeenkomsten staan er dit jaar op het programma ter gele genheid van het 5-jarig bestaan en over onderwerpen als vernieuwd ouderschap, medische ethiek, de oude algemene begraafplaats van Waddinxveen aan de Kerkweg- West, het nieuwe winkelhart, het ouderenbeleid en de gemeente raadsverkiezingen in het voorjaar van 1994. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I l 2740 AH Waddinxveen. I Tel. 01828-10379. S 21.00-24.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie met Matti Duisterhof en Marcel Ham ming. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, met Ed Schuurman. 13.00-15.00 uur: Het middagmys- terie, met Ron en het B-team. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-°O uur. De avonduren, met Ron iviv.ke en Dave Hipke. 02.00-08.00 uur Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur Ricardo Hipkes non-stop Jazz-club. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door een der kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: RTW Bon Voya ge, met Kate Goudriaan. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur RTW-Sportcafé, met Brenda Paduch. 18.00-20.00 uur: Jeugdloon, met Ferry van Loon. 20.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur Xtra, met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Ron Menke. DEN HAAG - Binnen enkele ja ren zal elk telefoonnummer in Nederland uit tien cijfers bestaan. PTT Telecom werkt momenteel aan een nieuw plan hiervoor. PTT Telecom wil haar huidige nummerplan wijzigen op grond van afspraken in Europees ver band. Zo is af gesproken om ui ter lijk 1996 het nummer 112 als uni verseel alarmnummer voor Euro pa in te voeren. In andere landen van Europa zijn PTT’s bezig met soortgelijke plannen. Daarnaast wil PTT Telecom toe komstige capaciteitsproblemen betreffende nummers voor nieuwe telefoonaansluitingen voorkomen. Het aantal aansluitingen groeit jaarlijks met circa 3,5%. Boven dien komen op deze wijze reeksen van nummers beschikbaar voor andere dienstenaanbieders dan PTT Telecom. Rijschoolhouder en WN-bestuurslid John Mimpen (rechts) geeft toelichting op de gemaakte fouten in de verkeerskennistest. Van links naar rechts kijken de heren A.G. Kampen (docent maatschappijleer), A.J.M. Uphof (directeur Kohnstamm-MAVO) en wethouder J. Neele (PCW) aandachtig toe. (Foto: E. Fennis - Gemeente Waddinxveen). WADDINXVEEN - Zondagmor gen 28 februari om 11.15 uur zal het koor The Young Christian Singers de eucharistieviering op luisteren in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). Pastor T.F. Bui tendijk O. carm. zal in deze dienst voorgaan. Het is voor het eerst dat The Young Christian Singers te gast zijn van de rooms katholieke St. Victorparochie. Met als thuishaven de Hildegar- diskerk in het Oude Noorden van Rotterdam verzorgt het in augus tus 1972 opgerichte koor The Young Christian Singersvieringen in kerken. Dit is zowel het muzikaal als teks tueel inhoudelijk verzorgen van vieringen in de verschillende ker ken. Het koor zingt in principe ie dere 2e zondag van de maand in de RK Hildegardiskerk en iedere 4e zondag van de maand in een kerk elders (bijvoorbeeld ’s-Gra- venzande, Alexanderpolder, Til burg, Woerden en Rotterdam- Zuid). Het koor bestaat uit ongeveer 85 enthousiaste ’jongere’ mannen en vrouwen variërend in leeftijd van 15 tot 40 jaar. Bij het opluisteren van vieringen staan er 65 tot 70 mensen op een transportabel podi um. WADDINXVEEN - De Stich ting Gastouderproject Waddinx veen en omstreken is er ook voor buitenschoolse opvang. De werktijden van werkende ou ders en de openingstijden van de basisschool komen vaak niet over een. Om die reden hebben ouders vaak behoefte aan opvang voor hun kinderen en na schooltijd en tussen de middag, zogenaamde buitenschoolse opvang. Opvang via gastouders is op zo’n moment een uitkomst. Deze vorm van kinderopvang is flexibel. De tijden zijn niet gebonden aan ope ningstijden, maar kunnen per in dividueel geval tussen gastouder en vraagouder overeengekomen worden. Een ander voordeel is dat de gast ouder kinderen naar school kan brengen en van school kan halen. Het is voor kinderen, met name jonge kinderen, prettig dat ze na een drukke schooldag, vol indruk ken, in een rustige gezinssituatie opgevangen kunnen worden. Het Gastouderproject Waddinx veen bemiddelt tussen vraag- en gastouders. Ouders kunnen zich bij het Gastouderproject laten in schrijven en opgeven wat hun pre cieze wensen met betrekking tot de opvang zijn. Er wordt dan vervolgens gezocht naar een gastouder die aan deze wensen tegemoet komt. Het Gast ouderproject bemiddelt overigens ook in opvang voor kinderen van 0 tot 4 jaar. Het kantoor van het Gastouder project is gehuisvest in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad). Het telefoonnummer is 01828-19591. Er is dagelijks spreekuur van 9.00 tot 11.00 uur. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kunstschilder Theo den Boon (Dorpstraat) exposeert in Galerie de Pook aan de Delde- nerstraat 77 in het Overijsselse Hengelo. Hij laat daar recent werk op lin nen en papier zien. De tot en met zondag 21 maart durende exposi tie is geopend op woensdag tot en met zaterdag van 13.00-18.00 uur, donderdag van 13.00-21.00 uur en zaterdag van 15.00-18.00 uur. De officiële opening van de expo sitie was op zondagmiddag 21 fe bruari van vier tot zes uur. SS» si SÜS S» 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11