01802-3982 Vluchtelingen op Vrouwendag Alliance over film- uitvinders Bezwaren ongegrond Toptrio in raadzaal IEZORGERS Hervormde Gemeente bij de RTW WADDINXVEEN - De wekelijk se kerkuitzending van de lokale RTW-radio wordt zondagmorgen tussen negen en twaalf uur ver zorgd door de Centrale Hervorm de Gemeente van Waddinxveen. Coenecoop- brug open pirstIaux Subsidie gemeente WADDINXVEEN - Ten behoeve van de organisatie van de tentoon stelling ‘75 jaar beeldhouwkunst in Nederland' is de Remonstrant se Kerk (Zuidkade), is door de gemeente Waddinxveen aan de Nederlandse kring van Beeldhou wers hiervoor een subsidie ver leend. e Sniep waddinxveen Harteveld uw keus in Saab Ouderavond Annie M.G. Schmidtschool Subsidie voor De Gouwe Vis Dans en show Het Zuidhonk Mario Bross in Het Zuidhonk Humanistich café 1 maart Investeringsplan vergt voor aanpassingen bijna 4 miljoen gulden WW Weekblad voor Waddinxveen Na 19.00 uur Burg. Colijnstraat 16 2771 GD Boskoop Voor direkt gevraagd: weekblad voor Waddinxveen in Zevenhuizen Doelstelling Investeringen Tarieven HARTEVELD Burg, van Reenensingel 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 Woninginbraken Diefstal auto’s (Brom)fietsen Inbraken V I GOUWEBAD Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 februari 1993 Inbraken in auto’s De 3,85 miljoen kostende uitbreidingen van het subtropisch Gouwebad ‘de Sniep' aan de Sniepweg in Waddinxveen. 1. Waters- Gouwebad wil cabines voor Turks bad en sauna ding met Turks bad-cabines en individuele hot whirlpools, een Ondernemer Joop Baas. 600.000,- Harteveld d t WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 13 maart is er een dans- en show-avond in het buurtcentrum Het Zuidhonk waar iedereen wel kom is. Tijdens deze gezellige avond zijn er twee spectaculaire optredens met demonstraties in een werve lende show te bewonderen van de Waddinxveense en Goudse Coun try Dans Groep The Timberline Dancers. Tussen de optredens door kunnen de bezoekers meedoen aan enkele ronden bingo met mooie prijzen. Eddy Becker, die wordt gespon sord door Moons Textiel en Wo ninginrichting (Zuidkade), ver zorgt de verdere muzikale omlijs ting. De avond begint om 8 uur en de toegangsprijs is vijf gulden per persoon; kaartjes zijn verkrijgbaar aan de zaal. De opbrengst van de avond is ten bate van de restauratie van de r.k. St. Victorkerk aan de Zuidkade. Inlichtingen: Cees Niemans, Nep- tunuspad 24, telefoon 01828-14694. Om negen uur wordt er begonnen met een kinderprogramma. Om half tien zal er worden overge schakeld naar de Bethelkerk (Bil- derdijklaan) waar ds. A.W. van der Plas in de eredienst zal voor gaan. Om ongeveer tien voor elf is er een programma rond het thema ‘Bidden en leven'. Aan het eind van het programma, om ongeveer vijf minuten voor half twaalf, is er een boeiende kennismaking met het gospelkoor Eljakim uit Zeven huizen. WADDINXVEEN - Donderdag avond 25 februari geeft het trio Paul Komen, Marieke Blankestijn en Pieter Wispel weg vanaf 20.30 uur een kamermuziekconcert in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinxveen. Op het program ma staan werken van Ludwig van Beethoven. GOUDA - In het maandagavond 1 maart om half negen in het Trefcentrum COC aan de Spie- ringstraat 113a in Gouda te hou den humanistisch café van het Humanistisch Verbond Midden- Holland staan de Berlijnse contac ten centraal. Gasten zijn ditmaal Metty Huis man en Dick Metselaar. Met Duitse humanisten spraken ze vo rig najaar in Berlijn over de een wording, het racisme, het rechts extremisme, de groeiende rol van de kerk en de groeide humanisti sche beweging. WADDINXVEEN - Auguste en Louis Lumière, de uitvinders van de film, staan centraal op de zeer interessante avond van Alliance Fran^aise des Pays Bas Boskoop- Waddinxveen, die vrijdagavond 5 maart tegen half negen zal wor den gehouden in een zaal van de Immanuëlkerk (Prinses Beatrix- laan). De geniale uitvinding van de ge broeders Lumière, de cinemato grafie, of gewoon ’de film’ zal dan in de belangstelling staan. Me vrouw Christine Servais, verbon den aan het Centrum voor Studie en Onderzoek van Theater en Ci nema, een bij uitstek deskundige op dit terrein, zal in Waddinxveen een lezing houden, geïllustreerd door een prachtige serie dia’s. De film, de bewegende beelden op het witte doek - en niet te ver geten het televisiescherm - heeft op velerlei gebied een ware om wenteling teweeg gebracht. Informatie wordt overgebracht, amusement geboden, gebeurtenis sen waarbij men niet lijfelijk aan wezig is kunnen toch ter zelfder tijd, maar ook nog heel lang daar na, worden meebeleefd. Cursussen kunnen worden gege ven, zonder dat de leraar naar de leerlingen toe behoeft te komen. Kortom, de hele boeiende wereld kan met behulp van het medium film naar de mensen toe worden gebracht. En we verbazen er ons al niet eens meer over. Maar om de techniek tot stand te brengen was het genie van de ge broeders Lumière nodig. Zo’n uit vinding gaat niet van de ene op de andere dag. Daar was, in 1894, het genie van vooral Louis Lumiè re voor nodig. Met de constructie van de ’cine- matograaf werden belangrijke technische problemen opgelost. De grondslag werd gelegd voor de toepassing in de praktijk van de film als indrukwekkend communi- catie-medium. De gebroeders Lumière begonnen zelf de eerste films te maken. Louis Lumière produceerde zelf niet minder dan 1400 films, voor een belangrijk deel korte filmpjes. Wat zou het niet meer uit het da gelijks leven weg te denken feno meen als de televisie zijn zonder de uitvinding van de film en dus zonder de gebroeders Lumière. De lezing door een bij deze mate rie zo betrokkene en zo deskundi ge als mevrouw Servais, en de door haar meegebrachte dia’s, zullen stellig voor een boeiende en leerzame avond zorgen. WADDINXVEEN - In de avond van dinsdag 16 februari was een technische storing er oorzaak van dat de Coenecoopbrug niet meer wilde sluiten. Na vijftig minuten werd het euvel verholpen en kon het verkeer weer gebruik maken van deze route. Gedurende de stremming werd het verkeer door de politie omgeleid. WADDINXVEEN - Volgens de Waddinxveense rijkspolitie is er de afgelopen week op verschillende malen en plaatsen in ‘Wij hebben niet meer rechten dan een vluchteling, alleen meer voorrechten. Dat schept verplich tingen'. Dit is een gezegde van Gerda Havertong. Zij zal de mo deshow van kleding, gemaakt door de dames van de textielwerk- plaats Sari, openen. Deze kleding zal geshowd worden door vrouwen, mannen en Eritre- se kinderen. In Waddinxveen wo nen verschillende Eritrese kinde ren met hun ouders. Zij zijn ge vlucht uit Eritrea toen daar een oorlog woedde. Deze oorlog heeft 30 jaar ge duurd. De Ertitrese bevolking wilde vrij zijn van de Ethiopische onderdrukking. Ethiopië had Eritrea tegen de afspraken van de Verenigde Naties in, ingenomen. Gelukkig is die oorlog daar na af gelopen, maar de toestand in Eritrea is op ’t ogenblik nog erg slecht. Het land is verarmd door de Ethiopiers achtergelaten en er is veel verwoest. Behalve Eritrese vluchtelingen WADDINXVEEN - ‘Mode en ontmoeting' is zoals bericht het thema van de Internationale Vrouwendag op zaterdag 6 maart in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) in Waddinxveen. De organisatie van deze dag is in handen van de WADDINXVEEN - Zoals ieder jaar wordt er ook dit jaar een Ma rio Bross-competitie georgani seerd door Stichting Wijkwerk De Zuidplas in Het Zuidhonk. De competitie is verdeeld over drie maanden en wordt besloten met twee finale-dagen. Op zaterdag 27 februari is de eer ste competitiedag in Het Zuid honk. Er wordt gespeeld met zo wel Mario Bross 1 als Mario Bross 2. Er is nog plaats voor en kele deelnemers. De kosten bedragen ƒ5,- per deel nemer per wedstrijd, inclusief een consumptie. De RTW-radio zendt de finales live uit vanuit Het Zuidhonk. De standen zijn iedere zondagavond te horen in de uit zending van RTW. Speelgoedhandel Van de Wal en reisorganisatie Hot Portugal zijn de sponsors van dit festijn. Infor matie en inschrijving bij C. Meiderwijk, telefoon 01828-12237. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense aquariumvereniging De Gouwe Vis (J.W. Frisowcg) heeft van de gemeente Waddinx veen een eenmalige subsidie ge kregen in de kosten van een al ge houden aquariumtentoonstelling. Oud-zakenman Piet de Graaff. (Foto: Achief-Sjaak Noteboom). MODE ff MET KARAKTER WADDINXVEEN - De afdeling Rechtspraak van de Raad van State heeft het beroep van de heer W.L. Dieters uit Waddinx veen tegen het op 21 september 1988 genomen besluit van de Waddinxveense gemeenteraad tot intrekking van een genomen voor- bereidingsbesluit voor het perceel Tuinbouweg 12 ongegrond ver klaard. Ook is ongegrond verklaard het beroepschrift van de heer J. Gras huis uit Waddinxveen tegen het op 14 juni 1989 genomen Wad dinxveense raadsbesluit terzake weigering van een bouwvergun ning. Dat zijn de meerjarenplannen van de gemeentelijke beheers- en ex- ploitatiecommissie van het subtro pisch Gouwebad ‘de Sniep' (Sniepweg) in Waddinxveen, waar jaarlijks meer dan 180.000 recre anten komen zwemmen. Met de nieuwe investeringen is een kleine vier miljoen gulden gemoeid. De zwembadcommissie, die wordt voorgezeten door CDA-wethouder Paul van Schie (CDA) en waar van onder andere ook ondernemer Joop Baas (Noordkade) en oud- zakenman Piet de Graaff (Noord kade) lid van zijn, hoopt dat het gemeentebestuur bereid is voor deze plannen de jaarlijkse subsi die te verhogen van naar f 690.000,-. Het meerjarenplan voor de exploi tatie van het Gouwebad, dat voor de komende tijd uitgaat van een reeks nieuwe publieksinvesterin- gen, is inmiddels door de zwem badcommissie aangeboden aan het college van Burgemeester en Wet houders. De doelstelling van het meerjari ge bedrijfsplan is de in Waddinx veen opgedane ervaringen van twee jaar zwembadexploitatie te evalueren, lijnen naar de toekomst uit te zetten, een snelle uitspraak van de gemeenteraad te krijgen inzake de toekomst van het bui tenbad dat niet meer aan de eisen die worden gesteld in de landelij ke Zwembadwet voldoet en de ge meenteraad inzicht te verschaffen in de ontwikkeling van de jaarlijk se subsidie, wanneer de voorgeno men plannen worden uitgevoerd. De zwembadcommissie neemt als uitgangspunt dat het Gouwebad een succesformule is gebleken, maar dat het noodzakelijk is re gelmatig het recreatieniveau en het serviceniveau omhoog bij te stellen. Alleen dan zal de grote toeloop van ruim 180.000 recreanten per jaar kunnen worden gehandhaafd en wellicht nog verder worden vergoot, zo menen de commissie leden. De zwembadcommissie laat het creatieve en ambiteuze bedrijfs plan vergezeld gaan van een in vesteringsplan voor de komende niet graag toe zouden overgaan, vijf jaar, waarmee in totaal 3,85 miljoen gulden gemoeid kan zijn. De investeringen betreffen: - Verbouw in 1993-1994 van het buitenbad tot een waterspeel- gemeenteraadsvergadering plaats voor de zomermaanden en april besproken kunnen worden, een uitzwemmogelijkheid vanuit Voorafgaande daaraan zullen de het overdekte recreatiebad, dat raadscommissies voor economi- het gehele jaar in gebruik zal zijn, sche zaken, sport, recreatie en - Vergroten van de verblijfsruimte emancipatiezaken en voor de fi- rond het recreatiebad en het ma- i ken van een rustige hoek voor gen. De leden van de beide raads- peuters en relaxers door zo’n 200 het overdekte bad te realiseren. - Realiseren in 1994-1995 van een aanbouw waarin opgenomen WADDINXVEEN - Vandaag (woensdag 24 februari) wordt er in de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof) een informatieavond gehouden voor de ouders van de vierjarige leer lingen. Na de eerste avond in september zijn er al weer veel kinderen in groep 1 bijgekomen, zodat de in- fo-avond dit schooljaar voor de tweede maal wordt georganiseerd. De ouders van de kinderen uit groep 1 zijn om 20.00 uur van harte welkom. Ook ouders die overwegen hun kind voor de school aan te melden, kunnen ko men luisteren en kijken. Ook in de andere lokalen ligt ma teriaal klaar en er zijn leerkrach ten aanwezig om vragen te beant woorden. Waddinxveen ingebroken in auto’s. In de nacht van vrijdag 12 februa ri werd radio-apparatuur ont vreemd uit een op het Woubrech- Uit de sporthal aan de Sniepweg terf geparkeerde personenauto. Er zijn op dinsdag 16 februari een werd een portierruit vernield. paar Nike-Air schoenen ont- Uit een op de Zuidkade gepar- vreemd tijdens gymles. De politie keerde auto werd een dag later onderzoekt de diefstal. een klok ontvremd. Vermoedelijk Op woensdag 17 februari werd de hebben de daders zich toegang tot politie geconfronteerd met een de auto weten te verschaffen via elftal kelderboxinbraken in de flat een kier in een portiersraam. aan de Wingerd. De schuurdeu- Een andere auto werd hier door- ren werden op getrapt of geduwd, zocht, maar voor zover bekend Uit de diverse boxen werden ver werd daaruit niets vermist. In schillende goederen ontvreemd zoals gereedschap en radio-appa ratuur. CDA-wethouder Paul van Schie (CDA). (Foto: Archief - Joop Dorst). De tentoonstelling wordt georga niseerd naar aanleiding van het feit dat genoemde kring in 1993 75 jaar bestaat. Aan de Aquariumvereniging De Gouwe Vis is een eenmalige sub sidie verleend in de kosten van de in oktober gehouden aquarium tentoonstelling. Aan het Streekmannenkoor De Gouwe Sanghers is een garantie- subsidie verleend in het eventueel exploitatietekort van het op vrij dag 23 april te houden concert. Het concert, dat in samenwerking met het Westlands dameskoor wordt gegeven, zal plaatsvinden in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. WADDINXVEEN - Een waterspeelplaats en een uitzwemmoge lijkheid, een verblijfsruimte met een rustige hoek, eem uitbreii- ding met Turks bad-cabines en individuele hot whirlpools, een grotere entreeruimte (met twee bruiningscabines en een kinder wagenstalling) en meer kleedruimten. Turks bad-cabines, sauna-cabines en éénpersoons hot whirlpools, welke door muntautomaten ge bruikt kunnen worden. - Vergroten in 1995-1996 van de entreeruimte, inclusief twee brui ningscabines en kinderwagenstal ling. - Vergroten van de omkleedruim- ten en het aantal kledingkastjes, alsmede een eigen ingang en een doorloopdouche voor het school zwemmen. De zwembadcommissie van het Gouwebad doet in vervolg op de voorgenomen investeringen een beroep op het Waddinxveense ge meentebestuur het jaarlijks subsi diebedrag, dat nu f 600.000,- be draagt om het exploitatietekort weg te werken, weer op te voeren tot f 690.000,-. Dit was volgens de zwembadcom missie het gemeentelijke subsidie bedrag dat bij de opzet van de thans gesubsidieerde plannen al voor het jaar 1991 werd voorzien. Tevens stellen de commissieleden voor het subsidiebedrag met in gang van 1995 jaarlijks te verho gen met de inflatiecorrectie. De zwembadcommissie voorziet in haar meerjarige plannen dat naast de jaarlijkse aanpassing van de toegangstarieven door de geld ontwaarding en in vervolg op de uitbreiding van het serviceniveau ook een geringe extra tariefsstij- ging is gerechtvaardigd van 3% per jaar. De huidige tarieven zijn volgens de commissieleden zeker concur rerend te noemen in vergelijking met zwembaden in de regio. Het jeugdtarief en de tarieven voor 65-plussers zijn in Waddinxveen in vergelijking met tarieven in soortgelijke zwembaden zelfs bij na het laagste. Het college van B. en W. heeft de plannen van de zwembadcommis sie met waardering in ontvangst genomen. De ambtelijke diensten van de gemeente is gevraagd een en ander te bestuderen en van ambtelijk advies te voorzien. B. en W. hebben inmiddels al aangekondigd te willen weten wat de precieze gevolgen zijn van het eventueel volledig sluiten van het buitenbad. Dat is overigens een gedachte waar de commissieleden Verwacht mag worden dat de plannen van de zwembadcommis sie, voorzien van een advies van het college van B. en W., in de van Wereldwinkel, de Rooie Vrouwen in de Pvd en de Stichting Vluchtelingen Werk Waddinxveen e.o. zijn er in Waddinxveen Iraanse, Koerdische, Somalische, Liberi aanse en Joegoslavische vluchte lingen. Zij worden opgevangen door de medewerkers van de Stichting Vluchtelingenwerk. Deze stich ting heeft een kantoor aan de Es- doornlaan 37 en beheert 14 op vanghuizen waar de asielzoekers wonen. Asielzoekers zijn mensen die asiel hebben aangevraagd en op dat verzoek nog geen antwoord heb ben ontvangen. Hebben zij een vluchtelingenstatus of een ver blijfsvergunning gekregen, dan verhuizen zij naar zelfstandige huisvesting. Door de krappe woningmarkt is dit momenteel erg moeilijk. Vluchtingenwerk zorgt ervoor dat de vluchtelingen naar school gaan om de Nederlandse taal te leren, geeft hulp en advies bij de juridi sche procedure, regelt, wanneer men dit wil, het contact met een sportvereniging, organiseert uit stapjes, museumbezoek, gezellige bijeenkomsten, cursussen en geeft voorlichtingsavonden, kortom pro beert de vluchtelingen zich thuis te laten voelen in onze samenle ving. Het kantoor van Vluchtelingen werk is elke middag geopend van twee tot half vijf. Wie meer wil weten over of zich wil aanmelden als vrijwilliger bij Vluchtelingen werk, neem dan eens contact op. Het telefoonnummer is 01828-11780. AUTOBEDRIJF m ^^B B^ Delftsestraatweg 210, Delfgauw/Delft. Tel. 015 - 56 51 00 drie andere auto’s had men meer succes. Er werd geluidsappara tuur en een schooltas met innoud meegenomen. Op de Wingerd werd in de nacht van vrijdag 12 op zaterdag 13 fe bruari een auto-antenne gedemon teerd. Later in de week werden op de Wingerd nog twee auto’s opengebroken, waarbij uit een au to een radio werd gestolen. Diezelfde nacht werd ook inge broken in twee op de Kerkweg- Oost staande auto’s. Er werden een fototoestel, een gereedschaps kist en radio-apparatuur buit ge maakt. Bij een diefstal uit een auto op de Passage op zaterdag 13 februari werd ook een autoradio gestolen. Bij een bedrijf aan de Mercurius- weg werden op zondag 14 februa ri handelarenkentekenplaten ont vreemd. De platen waren met elastiek op een auto van het be drijf gemonteerd. In de vooravond van vrijdag 12 februari is ingebroken in een wo ning aan de Peppelhorst. Men kwam binenn door een ruit van een deur te verbreken. Uit de wo ning verdween stereo-apparatuur. Getuigen hebben twee zuidelijke types zien weglopen van ongeveer 28-29 jaar, zwart haar en donkere kleding. De mannen waren in het bezit van een groene big-shopper. Uit een woning aan de Noordkade werden bij een inbraak tussen maandag 15 en dinsdag 16 febru ari een stereo-installatie en twee tv’s ontvreemd. Uit een buurton derzoek kwam naar voren dat in de nabijheid van de bewuste wo ning een rode bestelauto is gesig naleerd. In de nacht van vrijdag 19 op za terdag 20 februari werd ingebro- ken in woningen aan de Bonenak- ker en de Fazantdreef. Uit het huis aan de Bonenakker werd geld ontvreemd, terwijl in de woning aan de Fazantdreef een kast werd doorzocht. In beide woningen kwam men door inklimming via een raam binnen. Bij een inbraak in een bedrijf aan de Passage in de nacht van zater- i dag 13 februari werd een bestel- 1 busje van deze zaak door de da ders meegenomen. Het voertuig werd later die dag in Moordrecht in een sloot teruggevonden. Tot dat moment was het voertuig nog niet vermist. Ook had men nog niet ontdekt dat er was ingebro ken in het bedrijf. Op dinsdag 16 februari werd te Amsterdam een op vrijdag 29 ja nuari in Waddinxveen ontvreem de Ford-stationauto teruggevon den. De auto was destijds ont vreemd vanaf het bedrijventerrein Coenecoop. De politie Amster dam zorgt voor teruggave van de auto aan de rechtmatige eigenaar. Vanaf de Peter Zuidlaan werd in de nacht van vrijdag 15 februari een groen Audi 80 gestolen. De auto werd op zaterdag 20 februari onbeheerd aangetroffen op het Gruttoplein te Boskoop met een geforceerd portier. De wagen is inmiddels weer ter beschikking gesteld van de eigenaar. (Brom)fietsen zijn er aangetroffen op de Bonenakker (blauwe dames fiets van onbekend merk, overge spoten), Groensvoorde (groene Union Viking herenfiets), W. Pyr- montstraat (donker bruine Bata- vus herenfiets) en op de Wingerd (gele Puch Maxi). Fietsen werden er gestolen van het Stationsplein (groene Flevo damesfiets), Sniepweg (Romein damesfiets), Alpherbrink (bruine Union damesfiets), Noordkade (groene Gazelle damesfiets), R. Visscherstraat (bruine Gazelle jongensfiets) en van de Kerkstraat (rose-gele Stonebreaker Moun tainbike). In de nacht van 16 februari is ge probeerd in te breken in een school aan de Sniepweg. Er werd een ruit vernield. Men wist het Wie Saab r begint bij De 3,85 miljoen kostende uitbreidingen van het subtropisch Gouwebad ‘de Sniep' aan de Sniepweg in Waddinxveen. 1. Waters peelplaats in het buitenbad en een uitzwemmogelijkheid vanuit het overdekte recreatiebad (1993-1994), 2. Het vergroten van de verblijfsruimte (inclusief rustige hoek) rond het recreatiebad (1993-1994) 3. Aanbouw met Turks bad-cabines, saunqeabines en éénpersoons hot whirlpools (1994-1995). 4. Vergroting van de entreeruimte met twee bruiningscabines en kinderwagenstalling (1995-1996). 5. Vergroten van de omkleedruimtes, meer kledingkastjes, doorloopdouche voor het schoolzwemmen (1995- 1996).(Tekening: Gemeente Waddinxveen). raam echter niet te openen zodat men niet binnen kwam. Uit de sporthal aan Nike-Air nanciën zich er nog over gaan bui- commissies, die beiden worden vierkante meter serreruimte bij voorgezeten door wethouder Paul van Schie (CDA), zullen de plan nen dezer dagen van het college van B. en W. ontvangen. tr ft jflü

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15