tijde Coornhert’ Marcel Muyres koopt grond draaiorgels Aandacht amateurtoneel ’Schilderkunst ten Oud papier in container Platform gehandicapten wil meer voorlichting gaan geven heukenvisit Jongen(14) zonder helm op bromfiets Maskerade op 12 en 13 maart Wereld gebedsdag op 5 maart Renovatie CAI aan oostzijde Wintervogels in ’t Weegje Waddinxveen orgaan publiceert jaarplan 1993 MEER DAN 200 MODELLEN Antilope goed in Gouda Stichting wil mini-theater in gymzaal Bingo in Het Zuidhonk Eveline Swidde permanent in WTC Notaris op koffieochtend in de Unie Winkeldieven gepakt door de politie ssw Bouw van composterings- installatie vertraagd LEZERS SCHRIJVEN A Scholing/'arbeid Sport/recreatie Toegankelijkheid Informatie Coornhertrede Nota Studiedag Publiciteit Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 februari 1993 D’66 TEL 06-0225099 WADDINXVEEN dinxveense LISETTE DIBBETS Alpherwetering 65, Waddinxveen sprekend dus óók WADDINXVEEN - Notaris mr. J.A.M. Koek van het Waddinx- veense notariskantoor Van der Meulen en Koek (Prinses Beatrix- laan) komt donderdagmorgen 4 maart om half tien in hotel-café- restaurant De Unie (Kerkweg- Oost) de leden van de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen iets vertellen over het Nieuw Bur gerlijk Wetboek, dat vorig jaar van kracht is geworden. financieringsmiddelen in te zetten om projecten ten behoeve v se gemeenschap. Waar nodig mogelijk zullen wij dit beleid komt het amateurtoneel er erg schamel vanaf. Ik hoop dat aan het amateurto neel m het vervolg meer aandacht wordt geschonken, opdat er meer mensen naar de vaak op hoog peil gespeelde stukken komen. Want kijken naar toneel staat ga rant voor een avond ontspanning. En dat is in de huidige haastige tijden een goed recept voor ieder een! WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast sport hal De Duikelaar) wordt zaterdag avond 27 februari weer een gezel lige bingo-avond georganiseerd. Er worden 9 gewone rondes ge speeld met mooie prijzen zoals een Passage-geschenkbon, een op gemaakte kaasmand of een gezel schapsspel. Hierna wordt een superronde ge draaid waarbij men zelf kan kie zen uit diverse prijzen zoals een goedgevulde winkelwagen met boodschappen of een kleed met naparon. De aanvang van de avond is ge steld om 20.00 uur, maar de zaal is reeds vanaf 19.30 uur open. ELLIE FIJT, Heuvelhof 8, Waddinxveen. (Naschrift redactie: Het Week blad voor Waddinxveen publiceer de de verkeerde data van Maske rade uit het ons toegezonden pers bericht. Dat betreuren wij. Evenzeer betreuren wij dat deze Waddinxveense toneelvereniging laks is geweest met het sturen van een nieuwe aankondiging. Die treft u in de krant van vandaag aan. Het Weekblad voor Waddinxveen besteedt graag aandacht aan de activiteiten van de Waddinxveense toneelverenigingen. Kijk bijvoor beeld naar de berichtgeving over de plannen voor een mini-theater. Alleen, wij hebben de indruk dat de pr-activiteiten van onze toneel clubs een sluitpost zijn, dan wel - in tegenstelling tot de door u ge noemde sportverenigingen - onvol doende en in een te laat stadium de aandacht krijgen. Dat is onbegrijpelijk, want het moet toch gaan om het publiek). WADDINXVEEN - Aannemingsbedrijf Marcel Muyres West BV in Alphen aan den Rijn koopt van de gemeente Waddinx veen twee percelen grond aan de Zuidkade voor de bouw van respectievelijk twee en drie woningen. WADDINXVEEN - De kersver se Stichting Gouwe-Theater heeft eigen plannen gemaakt voor de verbouw van het volgend school- seizoen leegkomende gymnastiek lokaal aan de Anna van Buren- straat bij het Koningin Wilhelmi- naplein tot een mini-theater. Het gemeentebestuur moet de gymzaal dan wel definitief voor dit doel kwijt willen en bereid zijn - samen met allerlei nog te benaderen fondsen - geld in de verbouwing en de onvermijdelijke eerste kosten te willen steken. B. en W. moeten zich daarover nog naar de gemeenteraad toe uitla ten. Het nieuwe mini-theater, voorzien van een ruime opbergruimte, is onder andere bedoeld voor toneel voorstellingen, cabareteveneme- nen, dansfestijnen, repetitie- en vergaderruimte, kamermuziekcon certen, poppenkastvoorstellingen en literaire bijeenkomsten. De beoogde theaterruimte biedt volgens de Stichting Gouwe-The ater, dat het beheer en de exploi- Het doel van het Platform Gehan dicapten Waddinxveen is de ach terstandssituatie van met name li chamelijk gehandicapten op te heffen. Zij wil de integratie van gehandicapten op alle terreinen in de samenleving bevorderen, zodat zij gelijkwaardig aan deze samen leving kunnen deelnemen. Deze doelstelling wil het platform realiseren door als overleg-, ad vies- en informatie-orgaan te func tioneren. Een orgaan gericht op de plaatselijke beleidsontwikkelin gen ten behoeve van mensen met een handicap. Een belangrijk deel hiervan is, dat mensen die zelf een handicap hebben, knelpunten naar voren brengen en actief deel nemen in het platform. Mensen met een lichamelijke han dicap hebben onvoldoende toe gang tot scholings- en arbeids plaatsen. Potentiële werknemers, educatieve voorzieningen en werkgevers zijn vaak onbekend met aangepaste en aanpasbare scholingsmogelijkheden. Het platform is zich bewust dat het verbeteren van kansen voor mensen met een handicap op het gebied van scholing en arbeid een moeizame en langdurige kwestie is. Inmiddels is er met subsidie van de gemeene het project ’Buiten staander’ gestart. Ten behoeve van dit project is er een project- medewerkster aangesteld, die mensen met een handicap bege leidt en ondersteunt bij het zoe ken naar een betaalde baan. Want je ziet en hoort een draaior gel al van verre aankomen. Ik neem bij voorbaat al een omweg. En geloof het of niet, zelfs dan kom ik het draaiorgel nog tegen. Dan begint de ellende pas goed. Ik probeer in de looppas en met mijn meest uigestreken en ongeïn teresseerde gezicht langs de orgel man te komen in de hoop dat zijn centebakie niet mijn pad kruist. Het is dan net: ’Doet ie het of doet ie het nietDe spanning die dat met zich meebrengt vind ik nog wel het allerergste. En dan de liedjes die ze spelen: Tulpen uit Amsterdam, Mexico en oh kleine jodeljongenWaar om moet het toch allemaal zo oer- hollands? Dat een Hollander op straat moet gaan bedelen met een centebakje, is toch al erg ge noeg... Sporten moet vanzelfsprekend door iedereen kunnen, WADDINXVEEN - De rijkspoli tie maakt proces-verbaal op tegen een 52-jarige Boskoper omdat hij op zaterdag 20 februari betrapt werd na een winkeldiefstal bij een doe-het-zelfzaak aan de Noordka- de. De man rekende bij de kassa voor ƒ60,- aan scharnieren niet af. Hij verldaarde verrast te zijn geweest door de hoge prijs. Omdat hij zoveel geld niet bij zich had probeerde hij het op de ze manier. Er wordt proces-ver baal opgemaakt. Ook wordt er proces-verbaal op gemaakt tegen twee Hagenaars die op dezelfde dag voor ruim ƒ380,- aan sokken dachten mee te kunnen nemen vanuit een winkel aan de Passage. Ook zij werden betrapt en aan de politie overgele verd. WADDIBNXVEEN - Werk van de Waddinxveense kunstenares Eveline Swidde is permanent te zien in de galerie van Rijbroeck Art Agency Holland inhet Am sterdamse World Trade Center. Rijboeck heeft ook een expositie ruimte in het Noordbrabantse Rijswijk. Daar staat tijdens een nieuwe expositie recent werk van Helna Kruijswijk centraal. Zange res en cabaretière Lenette van Dongen opent zaterdagmiddag 27 februari om twee uur deze exposi tie. De expositie in Rijswijk duurt tot en met zondag 28 maart. Daarna zal een selectie hieruit worden ge presenteerd in de galerie van Rij broeck Art Agency Holland in het Amsterdamse World Trade Center. tatie van het mini-theater moet gaan regelen, meer mogelijkheden dan de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnen- pad) en de balletzaal van het cen trum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat). Gedacht wordt in ieder geval aan een gevarieerd en interessant pro- gramma-aanbod op het gebied van amateur-podiumkunsten voor de gehele Waddinxveense bevolking. De gedachte toegangsprijzen vari ëren van f 6,50 tot f 12,50. Vol doende belangstelling voor de voorstellingen in het mini-theater moet i veronderstelling. Waddinxveen ontbeert al geruime Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder J pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J De gemeenteraad moet aan deze transactie goedkeuring hechten, omdat deze verkoop niet valt on der het algemene delegatiebesluit van de gemeenteraad inzake grondtransacties, noch onder het delegatiebesluit 1 grondverkopen in het A3-gebied bij de Apollolaan. B. en W, hebben niet bekend ge maakt tegen wel prijs de percelen grond van de hand zijn gegaan. De gemeenteraadsleden dragen daar vertrouwelijk wel kennis van. De stukken grond hebben een ge zamenlijke grootte van 590 vier kante meter. B. en W. hebben de gemeente raad op verzoek van de woning bouwvereniging SSW voorgesteld in principe in te stemmen met de vervroegde algehele aflossing van twee geldleningen voor twee wo ningcomplexen en met het verle nen van gemeentegarantie op een vervangende geldlening. Het gaat hier om 56 woningen aan de Alpherwetering en om 54 woningen aan de Alpherwetering en Alpherbrink. Reden van deze aanvraag tot vervroegde algehele aflossing is, dat de SSW in de ge legenheid is de restant-schuld op deze leningen te converteren te gen een kapitaalmarktlening met een rentepercentage van circa 7,25. De woningbouwvereniging kan hiermee een rentevoordeel realise ren van 1.590.000 gulden over de eerstkomende tien jaren. Daarom wil de SSW gemeentegarantie hebben op deze vervangende geldlening, omdat dit door de geldgevers als voorwaarde wordt gesteld en herfinanciering van rijksleningen niet mag worden ge borgd door het Waarborgfonds voor de Sociale Woningbouw. Gelet op de te behalen rentevoor- delen dient naar de mening van B. en W. aan het verzoek van de SSW nmedewerking te worden veleend. De daaruit voor de ge meente voortvloeiende risico’s acht het college acceptabel. Wel stellen B. en W. de raad voor, evenals in het verleden bij voor mensen met een handicap. Alleen is het voor hen moeilijk om daarvoor in hun omgeving een goede mogelijkheid te vinden. Een validenvereniging is daar vaak niet op ingesteld of, en dat is vaak het geval, men heeft er nog nooit bij stilgestaan zoiets te doen. De werkgroep zoekt contac ten met sportverenigingen en clubs en geeft adviezen voor inte gratie van mensen met een handi cap. Veel openbare diensten zijn ge huisvest in voor algemeen publiek toegankelijke gebouwen, die ech ter vaak niet toegankelijk zijn voor mensen met een handicap. Daarmee hebben mensen met een lichamelijke handicap een fysi sche, maar ook een psychische drempel om van die diensten ge bruik te maken. Het doel van het platform is een bijdrage te leveren aan een betere toegankelijkheid, bereikbaarheid en bruikbaarheid van openbare gebouwen, woningen, de woonom geving en recreatie-objecten voor mensen met een handicap. Het streven is dat zoveel mogelijk gebouwen in Waddinxveen het Mijn naam is Lisette Dibbets. Ik ben 19 jaar en woon in Waddinx- i veen. Sinds oktober 1992 studeer ik educatief mediawerk in Den Haag. In zo’n grote stad valt het nodige te beleven. Maar ook in i Waddinxveen en omgeving spelen zich heel wat zaken af. Wat is mij vorige week opgevallen? Vorige week dinsdag ging ik weer _j eens op pad om Gouda te verken nen. Ik ben 3 draaiorgels tegenge- komen. Ik heb toch zo’n hekel aan die dingen en ook aan de centebakjes die onder je neus worden geduwd. Ik heb toch niet om die muziek gevraagd, waarom moet ik er dan voor betalen? Dat is hetzelfde wanneer ik een boekenwinkel binnenloop en de verkoper een Russisch boek in mijn tas stopt en daarna vraagt of ik zo vriendelijk wil zijn om te betalen. Ik heb ook altijd het gevoel dat draaiorgels mij achtervolgen. In het Weekblad voor Waddinx veen van 10 februari stond een aankondiging dat de Waddinx veense amateurtoneelgroep Mas kerade op 12 en 13 februari een uitvoering zou geven van het to neelstuk ‘Wat doe jij hier*. Toen ik belde om kaartjes te re serveren werd mij verteld dat de uitvoering niet op 12 en 13 febru ari, maar op 12 en 13 maart werd gehouden. Heel vervelend, maar helaas had de krant de data verkeerd overge nomen. Maskerade zou de media verzoeken om rectificatie. Nieuwsgierig heb ik de krant van 17 februari door gebladerd op de rectificatie. Maar wat schetste mijn verbazing toen er niets in de krant stond. Het valt mij op dat de publiciteit rond activiteiten van toneelgroe pen in Waddinxveen onderbelicht worden. En u weet dat een juiste belichting voor toneel van ’levens’belang is. Als toneellief hebber vind ik dit erg jammer. Afgelopen najaar hebben de Wad dinxveense toneelgroepen Toi-Toi, Maskerade en Spin een éénacter- festival georganiseerd in Kreater. Helaas stond hier over - noch voor wat betreft de aankondiging, noch achteraf over de avond zelf - iets in het Weekblad voor Waddinx veen. En dit terwijl het amateurtoneel het juist moet hebben van de pu- blikaties in de plaatselijke media. In vergelijking met bijvoorbeeld stukjes over Be Fair en TOOS WADDINXVEEN - Voorlichting geven aan burgers en contac ten met politieke partijen. Dat wordt voor dit jaar het belang rijkste doel van het Platform Gehandicapten Waddinxveen, zo WADDINXVEEN - Een 14-jari- ge bromfietser kwam op vrijdag 19 februari door onbekende oor zak met zijn bromfiets ten val op de St. Victorstraat. Hij liep hier bij letsel op in het gezicht en heeft een hersenschudding. Hij werd vervoerd naar het zieken huis. Buurtbewoners verklaarden dat de jongen al enige tijd zonder helm door de wijk reed. De brom fiets is voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. Op de kruising van de Prinses Be- atrixlaan en de Juliana van Stol- berglaan vond op vrijdag 12 fe bruari een aanrijding plaats. Een op de Juliana van Stolberglaan rij dende auot wilde linksaf de Prins Bernhardlaan oprijden en verleen de daarbij geen vrije doorgang aan een tegemoetkomende auto. Deze wist een aanrijding te voor komen doro krachtig remmen, maar werd aan de achterzijde aan gereden door een achteropkom end voertuig dat niet meer tijdig tot stilstand wist te komen. Het laatste voertuig moest worden ge takeld. Op dinsdag 16 februari vond na genoeg in de voortuin van het po litiebureau een aanrijding plaats op de kruising van de Peuleyen en de Beethovenlaan. Een vanaf de Peuleyen komende auto verleende bij het oprijden van de Beetho venlaan geen voorrang. Beide voertuigen raakten zwaar bescha digd en moesten worden afgeta keld. De brandweer heeft het wegdek moeten schoonspuiten. Nagenoeg op hetzelfde moment vond ook een aanrijding plaats op de kruising van de Kanaaldijk en de Schielandweg tussen twee personenauto’s. Ook hier werd geen voorrang verleend. Eén van de bestuurders raakte licht ge wond aan handen en hoofd en is ter plaatse door personeel van de ambulancedienst aan zijn verwon dingen behandeld. Bij een aanrijding op de kruising van de Kerkweg-Oost met de Juli- anastraat raakte een 18-jarige Waddinxvener gewond. De man reed op zijn bromfiets over de Kerkweg-Oost richting de hef- brug. Een vanaf de brug komende auto mobilist verleende hem geen doorgang bij het afslaan richting Julianastraat. De bromfiets is ter observatie overgebracht naar het Goudse Groene Hart Ziekenhuis (locatie Bleuland). blijkt uit het jaarplan 1993 van deze organisatie. ’Internationale Toegankelijkheids- symbool’ (ITS) krijgen. Het Platform Gehandicapten Waddinxveen heeft hiervoor een werkgroep, bestaande uit mensen met een handicap en een bouw technisch adviseur van het Pro vinciaal Overleg Gehandicapten beleid. Deze werkgroep signaleert knelpunten en geeft adviezen naar verantwoordelijke instanties en or ganisaties. Veel gehandicapten kunnen de weg niet vinden tussen alle maat schappelijke organisaties, die de belangen moeten behartigen van ALPHEN AAN DEN RUN - De composteringsinstallatie van het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kings Bedrijf (GVB) Midden-Hol- land en Rijnstreek langs de Gou we in Alphen aan den Rijn-Zuid is later klaar. Dat heeft de Waddinxveense mi- lieuwethouder K.W.Th van Soest (VVD), die vice-voorzitter is van het GVB waarvan ook Waddinx veen lid is, laten weten. De nieuwe installatie kan in ieder geval niet op 1 juli van dit jaar in gebruik worden genomen. Het is overigens nog maar de vraag of hiervan per 1 oktober sprake zal kunnen zijn. Dat betekent dat er voor de deel nemende gemeenten extra kosten zijn gemoeid met het transport en de verwerking van groente-, fruit en tuinafval, want het zal voor een langere periode naar de instal latie van het Provinciale Afvalver- wijderingsbedrijf (Proav) in het Rotterdamse Europoort moeten worden gebracht. De bouw van de Alphense compo- seringsinstallatie is vertraagd door een langere voorbereidingstijd en het verkrijgen van de benodigde milieuvergunningen. Misschien kan er dit najaar met een gedoog- beschikking worden gewerkt om de opgelopen vertraging niet lan ger te laten duren. WADDINXVEEN - In opdracht van de gemeente Waddinxveen worden door J. baas Telecommu nicatie BV te Waddinxveen reno- vatiewerkzaamheden uitgevoerd aan de Centrale Antenne Inrich ting aan de oostzijde van de Gou we (Brugweg, Henegouwerweg en omgeving). De nog bestaande rijg- en aftak- systemen zullen worden vervan gen door een mini-stersysteem. De werkzaamheden zullen starten op 1 maart. WADDINXVEEN - In ’t Weegje in Waddinxveen-Zuid heeft de af deling IJssel en Gouwe van het Insituut voor Milieu-educatie weer een excursie gehouden. De aandacht in dit kleinschalige veenweidegebied ging ditmaal uit naar de overwinterende watervo gels. In ’t Weegje huist ook een kolonie blauwe reigers. c Gelukkig wonen wij allen in een gemeente die in staat is tot pro gressieve acties. Zo hebben wij mogen constateren dat er nu meer oudpapiercontainers zijn ge plaatst, dan tot kort geleden het geval was. Buiten dat dat getuigt van een progressieve geest, was dat mijns inziens wel noodzakelijk ook. Zo’n vijfentwintig duizend inwo ners kunnen hun gemiddelde kwart kubieke meter oudpapier per week nu eenmaal niet in één container kwijt. Groot gejuich dus voor ons ge meentebeleid (groot gejuich ook bij Albert Heijn, denk ik, omdat die mag hopen dat het daar een iets minder grote rotzooi wordt), Groot gejuich echter nog steeds niet bij mij. Met de containers is niets mis, dat niet. Volgens de daarnet ge stelde inschatting van de hoeveel heid oudpapier per inwoner per week, is er dus wèl wat mis met ons inwoners. De nu geplaatste containers zou den immers eigenlijk nog steeds niet onze hoeveelheid oud papier kunnen ’containen’. Er is dus dui delijk meer wilskracht bij de ge meente dan bij ons. Persoonlijk doe ik aardig m’n best om die blauwe blikken (oudpa piercontainers) vol te krijgen, maar zonder hulp lukt het me toch niet om de tot de benodigde uitpuiling te komen, maar wel licht écht een regenwoud zou kunnen sparen (of uw kerstboom Bedelende het Coomhertproject van project leider mr.dr. A.M. Versloot, win naar van de in 1990 voor het eerst uitgereikte Coomhertprijs voor de sociale vernieuwing. Het door hem opgestelde rapport ‘Leerlingen: samen en apart* over fusies en fusiemogelijkheden be vat onder andere onderzoekmate riaal dat is verzameld op de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum (Sniepweg) en de openbare Annie M.G. Schmidt- basisschool (Zuidplashof), beide in Waddinxveen. De Coomhertstichting heeft ten doel het organiseren van activitei ten, verband houdende met het le ven van Dirck Volckertszoon Co- omhert. Tot die activiteiten wor den gerekend de instelling en toe kenning van de Coomhertprijs alsmede de Coomhertpenning aan diegene of die instelling die zich zonder restricties heeft beijverd het eerste artikel van de Neder landse Grondwet (versie 1983) te effectueren, het periodiek doen uitspreken van de Coornhertrede die beoogt de betekenis van Co- omherts denkbeelden te actualise ren, het uitgeven van publikaties, het aanwerven van archivalia en het houden van tentoonstellingen. Op 20 november werd in de nieu we Goudse Schouwburg de Co- omhertrede uitgesproken door mr. H.A.F.M.O. van Mierlo, frac tievoorzitter van D’66 in de Tweede Kamer. De gedrukte tekst van deze rede is voor f 8,50 te koop bij de VVV op de Markt in Gouda. Daar is hij ook telefonisch te bestellen (tel. 1820 - 13666). zou een meter langer voor de helft van de prijs kunnen zijn). Kortom, oudpapier bij het huis- of grofvuil is eigenlijk uit den bo ze. Iedereen doet boodschappen, dus iedereen komt wel eens langs een zo’n blauw blik. En weet u, nu heb ik het toch even over pa pier heb, om blikken blikken zit ook papier en het gaat er heel makkelijk af! Dat geeft ook weer minder afval bij de recycling van oud blik. Over oud blik zullen we het een volgend keer hebben, maar één tip: blik en papier gaat makkelijk in één kastje, last of op één plank. Eén keertje per week legen, klaar. Nou vooruit, omdat ik in een goe de bui ben dan nog maar een tip. Die wikkels van blikken, lege theedoosjes en het papier van het koffiepak (of moet ik nog door gaan met lege lucifers doosjes, transactiebonnen van de bank, le ge sigarettenpakjes als u rookt, de lege wc-rollen), dl deze papiertjes zijn heel makkelijk in die kist, kast of op die plank te verzamelen in een van die lege middelgrote enveloppen, waar u er toch min stens wel een van krijgt in de week. Ze kunnen ook nog worden verza meld in het lege rijstpak, maar ik wil u niet helemaal van uw eigen creativiteit beroven. Heel veel succes en bomen er maar mee! A.E. BREEMAN Juliana van Stolberglaan 39, Waddinxveen mensen met een lichamelijke han dicap. Dit wordt deels veroorzaakt door de werkwijze van de meeste orga nisaties, en deels door de afwach tende houding van de mensen met een handicap. Het platform geeft informatie aan zowel de organisa ties en instellingen als aan de mensen met een handicap zelf. een soortgelijke vervroegde aflos sing is gebeurd, te verlangen dat een hypotheekrecht ten behoeve van de gemeente wordt gevestigd op de betreffende twee woning complexen. Dit gelet op de hoog- betreffende te van het te garanderen bedrag -> en je daaruit mogelijkerwijs voortvloeiende risico’s voor de ge meente. Het college heeft de raadsleden gevraagd deze zaak verder te kun nen afwikkelen als het rijk met de vervroegde aflossing akkoord gaat en als ten behoeve van de ge meente een hypotheekrecht wordt gevestigd op de betreffende wo ningcomplexen. ‘Wij hebben veel waardering voor het beleid van de woningbouwver eniging SSW om zonodig eigen ---AJ i te kunnen realiseren van de Waddinxveen- en on dersteunen en stimuleren*, aldus B. en W. WADDINXVEEN - Mevrouw ds. D. van Houwelingen-Verdonk, echtgenote van de hervormde Im- manuëlkerkpredikant ds. A.A. van Houwelingen (Peuleyen), leidt vrijdagavond 5 maart om ze ven uur in de Remonstrantse Kerk (Zuidkade) de 61e Wereld gebedsdag. Liturgieën van deze dienst zijn bij de ingang van de kerk voor f 1,50 te koop. De collecte tijdens de bijeenkomst is bestemd voor Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Naties, voor de IKON- actie De Wilde Ganzen en voor de Stichting Mensen in Nood. Het geld zal door Unicef worden besteed aan drinkwater en electri- citeit in Guatemala-City, door De Wilde Ganzen voor de produktie van basisvoedsel voor weduwen en wezen in Guatemala en door Mensen in Nood voor het oude renwerk in Guernavaca-Mexico. tijd een goed ‘vestzaktheater*. Plannen om Kreater hiervan te voorzien leden schipbreuk wegens gebrek aan geld. Toen de toneel zaal van het Anne Frank-centrum dreigde te worden gesloopt kre gen de eerste plannen voor een mini-theater in de gymzaal in de Oranjewijk vastere vorm. De eerste plannen voor een mini theater ontvouwde Trudy Stad houders (Van Mecklenburg Sch- werinlaan) in juni vorig jaar. Ze deed dat in een brief aan het ge meentebestuur, die was voorzien van uitgebreide documentatie en informatie, welke uitkwam op 152 avonden (repetities, vergaderin gen en 12 voorstellingen) alleen al voor de drie Waddinxveense to neelverenigingen (Toi-Toi, Maske rade, Spin). De gemeentelijke commissie voor kunst- en cultuur heeft al enthou siast gereageerd op de nieuwe particuliere initiatieven. Ook B. geen°probleem zijn, zo is de. en w- en de gemeenteraad heb- ben a] van hm, positieve belang stelling laten blijken. De belangrijkste activiteiten in 1993 zal naast de signalering van knelpunten in de toegankelijkheid van de woonomgeving, bestaan uit voorlichting aan burgers en over leg met de gemeente en de poli tieke partijen. De voorlichting en overleg zal zich richten op de decentralisatie van woon- en vervoersvoorzienin gen naar de gemeenten. Het hui dige voorzieningenstelsel is inge wikkeld en onoverzichtelijk. Men sen ouder dan 65 jaar kunnen nog geen aanspraak maken op voorzie ningen uit de AAW. Met de voorgestelde plannen tot decentralisatie poogt men de ver strekking vanuit verschillende be leidsterreinen op elkaar af te stemmen en tevens de kosten die met de verstrekkingen gepaard gaan, te beheersen. Naar aanleiding hiervan wil het platform een bijdrage geven aan het herzien van de nota gehandi captenbeleid, vanuit de ervarings deskundigheid van mensen met een handicap zelf. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense toneelgroep Maskera de heeft verkeerde data aangekon- digd voor de komende opvoerin gen van het blijspel ‘Wat doe jij hier?* van de Italiaan Aldo de Be- nedetti. Deze voorstellingen werden niet deze maand in het Anne Frank- centrum (Jan van Bijnenpad) ge geven, maar staan gepland voor vrijdagavond 12 en zaterdagavond 13 maart, beide keren om acht uur. Zaterdagavond wordt er na afloop van de toneelvoorstelling muziek verzorgd waarop gedanst kan wor den. De toegangskaarten kosten voor vrijdagavond negen gulden en voor zaterdagavond tien gul den. In de voorverkoop zijn deze be dragen f 6,50 en f. 7,50. Deze toegangsprijzen gelden ook voor CJP-houders en 65-plussers. Voorverkoopadressen zijn J.N Se- meijn (Zuidplaslaan 95, tel. 01828 - 16503) en A. Nieuwerf (tel. 01828 - 14020). GOUDA/WADDINXVEEN - De Bodegraafse kunsthistoricus Bert Krauwinkel zal op donderdagavond 11 maart om acht uur in de Goudse Agnietenkapel op initiatief van de Coomhertstichting en in samenwer king met de Vrienden van het Museum Het Catharina Gasthuis een dia-lezing houden over ‘De schilderkunst ten tijde van Coornhert*. Dirck Volckertszoon Coornhert en de stad Gouda zijn reeds eeu wen met elkaar verbonden. De laatste jaren werd daar extra aan dacht aan besteed door de twee jaarlijkse uitreiking van de Coom hertprijs. Daarnaast houdt de Coom hertstichting, waarvan de Wad dinxvener dr. A.A. de Bruin voor zitter is, jaarlijks een algemene vergadering, waarbij op één of an dere wijze extra aandacht wordt besteed aan Coornhert. Ditmaal staat de schilderkunst ten tijde van Coornhert centraal. De dia-lezing van Bert Krauwin kel, docent van de samenwer kingsschool voor HAVO-Athe- neum in Waddinxveen, is gratis toegankelijk. Na afloop kunnen er vragen worden gesteld. Nadat de causerie is gehouden volgt in de Goudse Agnietenkapel de besloten jaarvergadering van de Vrienden van de Coom hertstichting. Op de agenda staan diverse jaarverslagen en andere vast te stellen bestuursstukken. Ook zal door de Coornhertstich- ting een toelichting worden gege ven over toekomstige Coomhert- activiteiten, zo laat secretaris ir. J.G.M. van de Kasteele weten. Op vrijdag 19 maart wordt van half tien tot vier uur door de Uni- versiteit Utrecht (Faculteit Socia le Wetenschappen Vakgroep On derwijskunde) in het Aristo Za lencentrum (Brennerbaan, Utrecht) een studiedag gehouden over het onderwerp ‘Verdraag zaamheid in de Onderwijsprak tijk*. Deze studiedag is een vervolg op Het Platform Gehandicapten Waddinxveen is nog niet voldoen de bekend bij instellingen en or ganisaties die voorzieningen ver strekken en bij de lichamelijk ge handicapten zelf. Publiciteit be vordert de bekendheid en is te vens een voorwaarde voor het be reiken van een goed gemeentelijk en regionaal beleid. Het platform wil een grotere be kendheid geven aan de eigen werkzaamheden en de eigen werk groepen. Zowel door naamsbe kendheid, als door meer bekend heid te geven aan de inhoudelijke activiteiten van het platform. Deze bekendheid zal met name gericht zijn op het uitgeven van een Nieuwsbrief en het geven van publiciteit over zaken die voor mensen met een handicap van be tekenis zijn. ...een besparing van honderden tot duizenden guldens. Rechtstreeks van fabrikant naar klant. Wij komen vrijblijvend bij u thuis voor advies, ontwerp en een zeer scherpe offerte. ““1 KOMT BIJ U THUIS^^g bel gratis onze keukenlijn De Wad- sportclub Antilope heeft zaterdag 20 februari in Gouda volop meegedaan aan de laatste van de vier georganiseerde wedstrijden voor de Goudse cross- competitie. Voor deze competitie gelden voor het eindklassement de beste drie uitslagen. Erik Mookhoek en Rob Meijer deden het bij de heren beslist niet gek en eindigden in het totaalklas- sement op de 15e en 19e plaats. Bij de veteranen heeft Antilope er een zeer sterke lopen bij dit jaar, in de persoon van Hans Boere. Hij wist na een 3e, een le en een 2e plaats beslag te leggen op een prachtige 2e plaats, achter Jan Cammeraat van het Zoetermeerse Ilion. In dezelfde categorie wisten Piet Blaauboer en John Droog op een 15e en 17e plaats te eindigen. Margreth Visser legde bij de da mes beslag op een 6e plaats. Robert Langenhuizen liep een sterke competitie en wist dat be kroond met een mooie 3e plaats bij de jongens B. Hier werden Ferry Boon en Wijnand de Kort 10e en 15e. Natascha v.d. Wolf, Kim v.d. Wolf en Sabina Esveld deden het bij de meisjes C ronduit goed. Voor hen telden een 7e, 8e en een 23e plaats in de totaalklassering. Maarten v.d. Heuvel was deze keer Vincent Boere de baas. Hij wist bij de jongens C de 16e plaats te behalen, terwijl Vincent Boere hem op de 17e plaats op de voet volgde. De meisjes D lopen elke wedstrijd ongeveeer een 1.200 meter. Su zanne de Leede klasseerde zich hier op een mooie 9e plaats. Ma- rit Metsemakers en Ellen Boere op een 14e en 17e plaats, terwijl Carla Graafland 27e werd. Doret van Bexel eindigde op de 30e plaats, terwijl Joyce Steen winkel, Iris van Meulen en Marjo lein Groen op de 34 t/m 36e plaats eindigden. Mark Boon liep bij de jongens D naar een prachtige dik verdiende 6e plaats. Erik Diederiks en Sven Metsemakers deden het ook erg goed en wisten in dit sterk bezet te veld op de 10e en 11e plaats te eindigen. Mark Toet werd 14e, Michiel v.d. Leede 16e, Peter v.d. Leede 20e en Erik de Bruyn 21e. Jeroen Keppes klasseerde zich als 23e, Frank Kuiper 25e, Jeroen van Steen 28e, Menno van Steen 30e en Arno Koppenaal eindigde als 33e. Aangezien de afdeling Gouda in de nieuwe opzet van de KNAU thans niet meer bestaat, is het zeer de vraag in welke vorm vol gend seizoen een crosscompetitie zal worden georganiseerd. Wellicht zullen de verenigingen zelf de koppen bij elkaar moeten steken en met nieuwe ideeën naar voren komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17