Onderzoek Info over huizen in Waddinxveen Politie op school Startzondag van de baan vijf huizen aan Brugweg PROEF ZELF VOOR f 12,50 Kopen huis heeft vaker de voorkeur Play-back show in sporthal cursus voor kerkleden nummers Waddinxveen Collecte van Leger des Heils ’Economie’- I I I I I vps I I Radiodief aangehouden Andere De Klup start in Waddinxveen Eigen huis, eigen geld U' Gift van 5 mille Rijn en Gouwe Zaterdag 6 maart in Bouwvoorlichtingscentrum Boeken voor gymnasium in Pelhrimov Expositie van Neel van Oosten Tang Soo Do- demonstratie in Waddinxveen Stephan Tabben wint ‘Coppa Giancaspero* 4 GLASBEEK Noordkade 24 I 3 - FOCWj S AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED? Kopen Samenwerking Landelijk Tang Soo Do Tweeverdieners Carnaval I Ja, ik wil graag geheel vrijblijvend een proetabon- nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe 's ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 februari 1993 con- een goed programma met ook veel activiteiten voor de jeugd. 1 9 4 M/V* Naam: Adres: 710114 004000 8 ÏV tz w m 33 WADDINXVEEN - Huizen kopen - bouwen - financieren is het motto van de informatiebijeenkomst die de Stichting Bouwvoor- Z 3 3 3 1 b is 7 n q q ij J d >J Bij FOCWA garantiebedrijf Telefoon (01828) 12588 Waddin xv eer» NEDERLANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN hET CARROSSERIE BE DRIJF V i ■f I 3 io v rf jf la H d aan ervaring en kennis op al die terreinen het kaf van het koren te scheiden. Wie heeft er dagelijk te maken met bestekken, tekeningen, hypo- theekvormen, contracten e.d.? Vrijwel niemand toch zeker. Een handtekening is echter snel gezet en daarmee zit men vast aan het bijbehorende ’woongenot’ en de financiële lasten. ‘Laat de woning van uw dromen niet een boze droom worden. Ver standige mensen zullen vooraf ad vies inwinnen bij specialisten op dit gebied", aldus directeur B. Ro- meijn van het Bouwvoorlichtings- centrum in Waddinxveen. Kopen kan volgens de Rabobank om de volgende redenen interes sant zijn: - Een huis kopen is eigenlijk een vorm van sparen. Het bezit van een huis is, door de jaren heen, een waardevaste belegging geble ken. - Een huis kopen is, zeker op ter mijn gezien, vaak goedkoper dan huren. Dat komt onder meer om dat de huur jaarlijks wordt ver hoogd (volgend jaar met maar liefst 6 procent). - De overheid stimuleert het bezit van een eigen woning. Dit bete kent dat eigenaren van een wo ning bij overheidsmaatregelen meer worden ontzien dan huur ders. Kopen heeft dus steeds vaker de voorkeur. Wel is heel belangrijk dat men zich van tevoren goed laatinformeren. Daarbij is het van belang goed te bekijken wat precies de financiële consequen ties zijn van huren of kopen. Neem geen genoegen met een standaard-verhaal, maar ga naar de bank, en laat een deskundige uitrekenen wat het gunstigst is. De hamvraag die veel mensen zich stellen is: ‘Kan ik het nieuwe huis, en de vaste lasten die daar bij horen, wel betalen?* Ook om daar achter te komen, doet men er verstandig aan een expert te raadplegen. Dat kost niks: bij de bank helpen ze graag. Zo kan de Rabobank met behulp van een geautomatiseerd reken programma heel snel duidelijke cijfers aanbieden over iemands specifieke situatie. Woonlasten kunnen worden vergeleken en al- De Goudse gemeentepolitie trok alle aandacht van de leerlin gen uit de groepen l en 2 van de Groen van Prinstererschooi. (Foto: Ant. Diederiks-Griffioen-Groen van Prinstererschooi). WADDINXVEEN - Met ingang van maandag l maart wordt in Waddinxveen een nieuwe tele fooncentrale in gebruik genomen in het gemeentehuis en op de ge- meentewerf. Dankzij deze nieuwe apparatuur met doorkiesnummer kan men nu direct contact opnemen met de betrokken afdeling of ambtenaar. Het betreffende doorkiesnummer staat vermeld in het briefhoofd. Belangrijke nieuwe telefoonnum mers zijn: gemeentehuis 24642 gemeentewerf 24500 sociaal raadsvrouw 24524 meldpunt vandalisme aan openba re voorzieningen 24760. Het nieuwe telefaxnummer is 24680. WADDINXVEEN - Volgens de Rabobank Waddinxveen wordt de vraag ‘Moet ik een huis huren of zal ik een huis kopen?* nog altijd zeer geregeld gesteld. Veel mensen die van plan zijn een (nieuw) huis te betrekken, worste len met deze vraag. De twijfel is begrijpelijk, want de economie draait in sommige sec toren minder goed, de rente is re latief hoog en de huizen zijn duur. Desondanks blijft het toch voor veel mensen aantrekkelijker om een huis te kopen in plaats van te huren. WADDINXVEEN - De Gerefor meerde Kerk, de hervormde Immnuëlkerkgemeente en de rooms-katholieke St. Victorparo- chie houden deze en volgende maand de cursus ‘Economie van het genoeg*. De inleiders zijn ds. A.A. van Houwelingen (Immanuëlkerk) en C. Bouwman. De cursus wordt op vier achtereenvolgende donderda gen van acht tot tien uur gehou den in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde). De eerste cursusavond was don derdag 18 februari. WADDINXVEEN - De hervorm de Immanuëlkerkgemeente in Waddinxveen heeft tijdens de Kerkbalans 1993 een eenmalige gift van 5.000 gulden ontvangen. De jaarlijkse Kerkbalansactie le verde begin dit jaar een bedrag van bijna 190.000 gulden aan toe zeggingen op. Vorig jaar kon uit eindelijk 195.000 gulden aan vrij willige bijdragen van de kerkle den tegemoet worden gezien. Het afblazen van een tweede ge meenschappelijke startzondag is een besluit van de nieuwe Samen Op Weg-raad (SOW), waarin bei de Waddinxveense kerkgenoot schappen samenwerken om te ko men tot een hereniging binnen de nieuwe Verenigde Reformatori sche Kerk ‘Er moet eerst eens goed nage dacht worden over hoe de ge meenschappelijke activiteiten het best opgezet kunnen worden. En over het moment in het seizoen waarop zij het best georganiseerd kunnen worden. Wel wordt aan de kerkeraden gevraagd om de start activiteiten in september aan staande goed op elkaar af te stem men*, aldus de SOW-raad. De Samen Op Weg-raad bestaat uit kerkeraadsleden van de Kerke- raad Algemene Zaken van de Ge reformeerde Kerk en uit kerke raadsleden van de Immnuëlkerk gemeente. De beide kerkeraden hebben de de SOW-raad opgedra gen om vooraf afgesproken onder werpen - waarin beide gemeenten samenwerken - te behartigen. De eerste vergadering van de SOW-raad heeft inmiddels plaats gevonden. Daarin is voorgesteld om de leden van de al bestaande Gezamenlijke Moderamenverga- dering in de beginperiode de le den van de SOW-raad te laten zijn. Per jaar worden door de ker keraden drie nieuwe leden aange wezen. Na een periode van vier jaar is dan de gehele SOW-raad vernieuwd en geheel zelfstandig. De Gereformeerde Kerk en de Immanuëlkerkgemeente zijn van plan na Pinksteren (30 en 31 mei) te beginnen met gezamenlijke middagdiensten in de Ontmoe tingskerk (Groensvoorde) en in de Immanuëlkerk (Prinses Beatrix- laan). De beide kerkbladen (Ontmoeting van de Gereformeerde Kerk en het Maandblad van de Immanuël kerkgemeente) gaan intussen steeds meer op elkaar lijken. Er wordt hetzelfde lettertype ge bruikt, ze hebben dezelfde ver- tot en met 20. Het geld wordt gehaald uit het gemeentelijke stads- en dorpsver- nieuwingsfonds. In de raad zal moeten blijken of de D’66-raads- fractie alsnog met het onderzoek kan instemmen. In de raadscom missie voor de ruimtelijke orde ning, woningbouw en bedrijfster reinen lieten de democraten we ten zo hun bedenkingen te heb ben. Wel zal op verzoek van de gehele raad nog nader overleg plaatsvin den met het Bouwburo Hollands Midden om te komen tot een aan gepaste offerte. Verder staan B. en W. sympa thiek tegenover het verzoek van de PvdA-raadsfractie om te ko men tot een arbitrage. De moge lijkheden hiervan zullen nader worden onderzocht. Het gemeentebestuur acht het mede in verband met de woning- problemen aan de Brugweg 14 en 16 noodzakelijk - hoewel men zich niet verantwoordelijk acht voor de opgetreden verzakkingen - dat een onderzoek wordt inge steld naar de bouwtechnische staat van de vijf Brugweg-wonin- gen. Immers, het toezicht op de kwali teit van de woningen is een wette lijke taak op grond van de (nieu we) Woningwet. Daarin staat dat B. en W. moeten nagaan welke woningen ongeschikt zijn voor be woning, welke voorzieningen eventueel getroffen moeten wor den en welke huizen worden be woond in afwijking van de voor schriften van de bouwverorde ning. Gelet op deze (publiekrechtelij ke) bevoegdheid zijn B. en W. van mening dat een uitgebreid on derzoek naar de bowtechnische staat van alle vijf aaneengesloten woningen aan de Brugweg nood zakelijk is om te kunnen beoorde len of één of meerdere woningen ongeschikt zijn ter bewoning we gens strijd met het Bouwbesluit. Besluitvorming omtrent de aan schrijfmogelijkheden op grond van het bepaalde in de Woning wet kan vervolgens plaatsvinden, nadat de resultaten hiervan be kend zijn geworden. Immers, de ze resultaten zullen als basis die nen voor eventuele aanschrijvin gen. Volledigheidshalve tekeken B. en WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethou ders hebben de Waddinxveense gemeenteraad gevraagd maxi maal 24.000 gulden beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van een bouwtechnisch onderzoek van de woningen Brugweg 12 WADDINXVEEN - Van maan dag 1 tot en met zaterdag 13 maart houdt het Leger des Heils ook in Waddinxveen haar jaarlijk se Nationale Collecte. In deze twee weken vragen heilsoldaten en andere vrijwilligers aan ieder een in Nederland een financiële bijdrage om mensen in nood te kunnen blijven helpen. In afgelegen gebieden en stadwij ken waar geen collectant aan de deur komt, zal een huis-aan-huis- brief worden bezorgd. Het Leger des Heils doet nooit te vergeefs een beroep op de Neder landse bevolking. Als er mensen in nood zijn, staat men klaar om hulp te bieden, ook in financieel opzicht. Het Leger wil er zijn om anderen te helpen. Of de situatie nu is ont staan door grote rampen of door een persoonlijk drama, wij zijn er om anderen te helpen. Soms hebben mensen professione le hulp nodig, soms kan worden volstaan met steun van vrijwilli gers. Het Leger des Heils pro beert, geïnspireerd door het evan gelie, de juiste hulp te bieden. schijningsvorm en de inhoud is voor een groot gedeelte al gelijk. Zolang de beide kerkeraden ech ter nog niet hebben gekozen voor één kerkblad blijven de twee af zonderlijke kerkbladen nog be staan. Verder zullen beide kerken gaan proberen het jeugdwerk in beide kerkelijke gemeenten meer op el kaar af te stemmen dan op dit moment plaats vindt. ‘De jeugd vormt onze toekomst en de jeugd zal ook moeten profiteren van wat het jeugdwerk van de beide ker ken te bieden heeft*, aldus de SOW-raad. ‘Het besef dat beide kerken één Heer erkennen, moet ons werk voor de kerk doordrenken. Dat moet ook leiden tot gezamenlijke activiteiten waar dat mogelijk is*. Lamdelijk kent het Samen Op Weg-proces eigenlijk al een actue le voorgeschiedenis van zeker der tig jaar. De basis daarvoor legden 18 hervormde en gereformeerde predikanten in 1964. De eerste concept-Kerkorde voor de nieuwe Verenigde Reformatorische Kerk werd pas in oktober vorig jaar ge publiceerd. Op 21 november vorig jaar kwa men in Putten ongeveer 1.500 hervormd-gereformeerde ambts dragers bijeen om zich in een Adres aan de Generale Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk - die de Centrale Hervorm de Gemeente van Waddinxveen integraal heeft gepubliceerd - massaal te verzetten tegen de ker kelijke vereniging op basis van de nieuwe Kerkorde. De Hervormde Synode hield op 22 en 23 januari van dit jaar een speciale vergadering over de be zwaren van de Gereformeerde Bond in de Nederlandse Her vormde Kerk, die in grote lijnen te maken hebben met de historie en de betekenis van de ‘vader landse kerk*, het waardevolle van de bevindelijkheid, het (Lutherse) belijdenisgeschrift Die Leuenber ger Konkordie en de veelbediscus- sieerde uitverkiezing. De tekst van de (Lutherse) belij denis zou er - schrijft de Wad dinxveense gereformeerde predi kant ds. P.A.C. Bongers in zijn kerkblad - van uitgaan dat ‘wij, wanneer wij Gods belofte geloven, zéker mogen zijn van onze verkie zing*. ‘Er zijn mensen die niet geloven; hoe God in hen werkt is en blijft Zijn geheim. Dat God voor alle tijden besloten heeft een aantal mensen te verwerpen, is nergens uit de Schrift op te maken*, meent ds. Bongers. ‘Wat hier gezegd wordt over de uitverkiezing, is voor de Gerefor meerde Bond binnen de Neder landse Hervormde Kerk in regel rechte strijd met de Dordtse Leerregels, één van de Drie For mulieren van Eenigheid, en daar om onverteerbaar. De vraag is of dat terecht is‘, vraagt de Wad dinxveense gereformeerde predi kant zich af. erin laat zitten. Buiten mochten de kinderen nog de politiebus be kijken. Op woensdag 17 februari gingen de kinderen met een bus van West-Nederland naar het politie bureau in Gouda. Tang Soo Do is een ongewapende gevechtsvorm die is afgeleid van het Koreaanse Soo Bakh Do, het geen de traditionele gevechtsvorm is in Korea. In de Verenigde Staten is Tang Soo Do vooral populair geworden dankzij de filmheld Chuck Nor ris, die een ware specialist kan worden genoemd in deze gevecht- sport. De nadruk bij Tang Soo Do ligt op het leren van harde en effec tieve zelfverdediging, maar wel zodanig dat het door jong en oud beoefent kan worden. Op wedstrijdgebied is Tang Soo Do een veilige en sportieve non contact sport waar de nadruk wordt gelegd op techniek en stijl. Voor meer informatie kan men te recht bij J. v.d. Schee, tel. 01827-4341 of Th.P.Salm tel. 010-4667792 en 010-4671279. WADDINXVEEN - Deze maand werd in de groepen 1 en 2 van de protestants-christelijke Groen van Prinstererschooi (Tollenslaan) aandacht geschonken aan de poli tie. Woensdag 10 februari kwam J. v.d. Wijngaard, wijkagent te Gou da, met een politiebus op school. Hij vertelde het één en ander over zijn werk en liet van alles zien. Hij toonde een fluitje, bekeu- ringsboekje met pen, gummi knuppel, handboeien en een por tofoon. Uit zijn politiepet toverde bij twee ijzerdraadjes om auto’s open te maken als iemand zijn sleutels WADDINXVEEN - Aan het begin van het nieuwe kerkelijk seizoen in september zullen de Gereformeerde Kerk en de her vormde Immanuëlkerkgemeente niet opnieuw een gemeenschap pelijke startzondag houden. De reden daarvan is dat de belang stelling voor deze dag in september vorig jaar tegenviel, ondanks Op de foto ex-wereldkampioen P. Salm, vijfde dan Tang Soo Do. (Foto: Nederlandse Tang Soo Do Moo Duk Kwan Bond). WADDINXVEEN - De Stich ting Vriendschapsband Waddinx- veen-Pelhrimov zamelt allerlei schoolboeken en lectuur (detec tives, romans) in de Engelse, Franse en Duitse taal in voor het gymnasium in deze Tsjechische stad op 100 kilometer van de hoofdstad Praag. De school- en andere boeken moe ten de leesvaardigheid van de scholieren in de nieuwe, naast Tsjechisch en Russisch verplicht geworden talen, vergroten. Er zijn tenminste 20 exemplaren van een schoolboek nodig om een vreemde taal in de twee hoogste klassen van het gymnasium te kunnen ge ven. De Stichting Vriendschapsband Waddinxveen-Pelhrimov zamelt niet alleen boeken in, maar ook geld om schoolboeken te kunnen kopen. Het stichtingsbestuur is ook op zoek naar oude encycplo- pedieën, geïllustreerde woorden boeken en cassettebandjes met taallessen. Het gymnasium in Pelhrimov be schikt niet over voldoende finan ciële middelen om deze aanschaf fingen zelf te kunnen bekostigen. lichtingscentrum Midden-Holland (Staringlaan) in Waddinxveen zaterdagmorgen 6 maart om tien uur houdt. De informatiebijeenkomst wordt gehouden in de zaal van het Bouwvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan, zodat belangstellen den gelijk een kijkje kunnen ne men op de uitgebreide permanen te expositie. Zorgeloos woonple- zier begint dus met een bezoek aan Bouwvoorlichting. De toegang voor deze speciale in- formatieochtend is gratis, mits u zich verzekerd heeft van een plaatsje door telefonisch of mon deling te reserveren (tel. 01828-15100). Het Bouwvoorlich tingscentrum is geopend van dins dag t/m vrijdag van 10 tot 5 uur en zaterdag van 10 tot 4 uur. Op de informatieochtend zullen deskundigen die van het onafhan kelijk adviseren en begeleiden van particulieren hun beroep hebben gratis advies geven over hypothe ken, contracten, bouwprocedures, bouwsystemen en begeleiding. Bo vendien is er gelegenheid voor het stellen van vragen en kan men te recht voor een op maat gesneden persoonlijk advies. De grootste privé investeringen hebben betrekking op het kopen, bouwen of verbouwen van een ei gen woning. Om een verantwoor de keuze te maken uit de veelheid van mogelijkheden moet er nogal wat huiswerk worden verricht. Want, architecten, aannemers, fi nanciële instellingen, makelaars, en systeembouwers overstelpen belangstellenden met een grote stroom aan informatie. Het ont breekt de meeste mensen echter WADDINXVEEN - Op klaar lichte dag werd op zaterdag 20 fe bruari een autoradio ontvreemd vanuit een op het parkeerterrein aan de Sniepweg geparkeerde au to. Kort daarop kreeg de politie de melding dat een junkachtige man elders in Waddinxveen een auto radio te koop had aangeboden. De bewuste man, een oude beken de van de Waddinxveense politie, werd in de omgeving van de Pas sage met de kort daarvoor gesto len radio aangetroffen en aange houden. Na verhoor is de man weer in vrijheid gesteld. WADDINXVEEN - Dinsdag 2 maart houdt de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk een play-- backshow voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar in sporthal De Sniep (Sniepweg). De dag begint om 9.30 tot 12.00 uur met het oefenen van de deelneem(st)ers. De kinderen die meedoen aan de play-backshow kunnen repeteren op het podium in De Sniep. Er is een ’kledingwinkel’ waar de kinderen zich leuk en passend kunnen aankleden. Wie zich wil laten schmincken kan zijn of haar wensen aan de grimeur doorge ven. Verder zal er een licht- en een ge luidstechnicus aanwezig zijn en alle wensen opnemen van de jonge artiesten. Deelneem(st)er kan iedereen zijn van 4-12 jaar. Wie het leuker vin den om alleen te komen kijken, kom dan gewoon gezellig ’s mid dags en neem je de hele familie mee naar sporthal De Sniep. De kinderen die ’s ochtends geoe fend hebben en willen overblijven moeten zelf brood en drinken meenemen. En vergeet zeker niet de muziek waar je op gaat play backen (dit moet een cd of casset tebandje zijn). Van 13.30 tot 15-30 uur wordt ge keken naar de optredens van de kinderen die zich van te voren hebben opgegeven. Aan het eind van de middag kun nen de winnaars, die door een ’deskundige jury’ gekozen zullen worden, een mooie prijs in ont vangst nemen. En de nummer(s) 1 zullen een jaar lang de Wad dinxveense wisselbeker bezitten. Voor de play-backshow kan men zich opgeven bij de Stichting Waddinxveens Welzijnswerk, Heijermanslaan 15, Waddinxveen, tel. 01828-31922. lerlei vragen kunnen heel creet worden beantwoord. Stel bijvoorbeeld dat u per maand ƒ800,- huur betaalt. En jaarlijks wordt de huur gemiddeld met drie procent verhoogd. Dan kunt u laten berekenen hoeveel huur u over bijvoorbeeld dertig jaar be taalt. Met dit bedrag had u ook een hy potheek kunnen afbetalen en had u geïnvesteerd in een stuk eigen vermogen. De hoogte van het hy potheekbedrag dat hierbij aan sluit, kan exact door een compu terprogramma worden berekend. Ook biedt het rekenmodel bij voorbeeld nauwkeurige informatie over de maximale hypotheek- hoogte in geval van twee inko mens (twee-verdieners). Het belangrijkstw bij het kopen van een huis is dat men zich goed oriënteert. De Vereniging Eigen Huis, die de belangen bewaakt van de woningbezitters, bena drukt dit keer op keer. Er bestaan meerdere soorten hypotheken. Neem geen genoegen met een standaard-hypotheek. Tegenwoor dig is het mogelijk de lening vol ledig af te stemmen op uw speci fieke situatie. Specialist op dit ge bied is de Rabobank, de grootste hypotheekverstrekker van Neder land. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense kunstenares Neel van Oosten exposeert aquarellen en etsen in het restaurant van het St. Elisabeth Ziekenhuis in Leider dorp. Met haar aquarellen brengt zij het Hollandse landschap en zee gezichten in beeld. Ook haar bloemaquarellen zijn de moeite waard om te zien, soms zacht, dan weer helder van kleur. Voor haar etsen heeft zij voor de ze expositie kleine huisdieren, zo als poezen en konijnen, gekozen. De expositie duurt tot en met maandag 29 maart. Werk van Neel van Oosten is ook te zien in petit-galerie ’t Vijfde Wiel in Boskoop en restaurant ’t Oude Raedthuys in Woubrugge. WADDINXVEEN - Zaterdag 13 februari werd de afsluitende wed strijd gehouden van het jeugdcir- cuit van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen. Als laatste on derdeel stond een tête a tête-wed- strijd op het programma. De daguitslag ziet er zo uit: 1. Stephan Tabben, 2. Marco Jans sen, 3. Krishnan de Jong, 4. Dit- mar Tabben, 5. Frenky v.d. Vlugt, 6. Mischa Lupgens, 7. Ha rold Mac Gillavry, 8. Simone Janssen. Na deze wedstrijd kon de balans worden opgemaakt voor de eind uitslag van het jeugdcircuit. Naast fraaie bekers voor de eerste drie was er de wisselbeker ‘Coppa Giancaspero*, beschikbaar gesteld door Dino Giancaspero en Deka Sport, de hofleverancier van de jeu de boulesvereniging Waddinx veen. De einduitslag luidt als volgt: 1. Stephan Tabben, 2. Krishnan de Jong, 3. Marco Janssen, 4. Frenky v.d. Vlugt, 5. Mischa Lupgens, 6. Wouter de Lange, 7/8 Erik Jan Hoogendoorn, 7/8 Ditmar Tab ben, 9. Simone Janssen, 10. Ha rold Mac Gillavry, 11. Maikel van Leeuwen. De wisselbeker was dus voor - Stephen Tabben. De jeugdcom missie van de jeu de boulesvereni ging Waddinxveen doet er alles aan om het niveau van de jeugd op te vijzelen. Naast de eigen jeugdtrainingen wordt momenteel een trainingssessie door topspelers gevolgd in Leidschendam. Zaterdag organiseerde de jeu de boulesvereniging Waddinxveen haar traditionele camavalstour- nooi. De wedstrijdcommissie had een aantal ludieke spelvormen be dacht, waardoor het een toumooi was met vele verrassingen. De deelnemers waren na afloop zeer enthousiast over deze wed- strijdvonn. Prijswinnaars waren achtereenvolgens: 1. Francisca Laning en Dino Giancaspero, Rob van Dijken en Toos Tabben, 3. Marco Janssen en Edward Sprin gers, 4. Ben Sas en Piet v.d. Ma den, 5. Jasper Winkel en Nel de Lange. WADDINXVEEN - Dinsdag avond 2 maart tussen 20.00-21.00 uur zal een grote Tang Soo Do- demonstratie gehouden worden in de gymzaal aan de Staringlaan te Waddinxveen. De toegang is gra tis. Deze demonstratie zal verzorgd worden door het Nederlandse Tang Soo Do Demonstratie Team. Dit team zal op spectaculaire en doeltreffende wijze demonstreren wat Tang Soo Do is en inhoudt. Zij zullen alle facetten van het zelf verdedigen demonstreren, zo wel met als zondere wapens, te gen één of meerdere tegenstan ders. De dames van het team zullen to nen hoe een vrouw zich op straat kan verweren tegen meerdere te genstanders. Ook zullen enkele jeugdige deelnemers hun technie ken demonstreren, waaruit zal blijken jong geleerd is oud ge daan. W. hierbij aan dat de gemeentelij ke verzekeraar Centraal Beheer BV in Apeldoorn heeft ingestemd met deze opzet. In verband hiermee en in verband met vermeende betrokkenheid van de gemeente heeft men aan het Raadhuisplein Bouwburo Hol lands Midden in Gouda verzocht een offerte te maken voor het uit voeren van het onderzoek naar de bouwtechnische staat van het complex van vijf woningen. De hieraan verbonden kosten wor den geraamd op 24.000 gulden. Met vertegenwoordigers van het Goudse bureau zullen B. en W. nog in nader overleg treden over de offerte. Voor zover mogelijk zullen de niet noodzakelijke on derzoeksvoorstellen worden ge schrapt. Tevens zullen B. en W. nog be zien in hoeverre een medewerker Bouwtoezicht bij het onderzoek kan worden betrokken om de on derzoekskosten te drukken. I Postcode/woonplaats: Telefoon (voor controle op bezorging): "doorhalen wat niet van toepassing is. Bon in open envelop, I zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10008 2400 VB Alphen aan den Rijn Verkleed als echte politieagenten stapten de kinderen het politiebu reau binnen waar ze door twee agenten werden rondgeleid. Ze mochten de politiemotor, de meldkamer, de schietbaan en zelfs de politiecel bekijken. Geheel onder de indruk werden de scholieren daarna weer naar school gebracht. GOUDA/WADDINXVEEN - De Klup van de Bloemendaalse- weg in Gouda gaat ook in Wad dinxveen activiteiten opzetten voor verstandelijk gehandicapten. Deze zullen worden gehouden in wijkcentrum Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. In samenwerking met de afdeling recreatie van de Hooge Burch en het bestuur van Het Zuidhonk zal De Klup op de zondagmiddag een instuif gaan or ganiseren. Voor deze nieuwe activiteiten zoekt De Klup enthousiaste vrij willigers. Wie zin heeft om als lei ding betrokken te worden bij het vrijwilligerswerk van De Klup, kan contact opnemen met De Kluphoeve, tel. 01820-27566 (tij dens kantooruren); Hannie de Vries van Het Zuidhonk, tel. 01828-11423; of Fred Kofman van de Hooge Burch, tel. 01726-303800. Verstandelijk gehandicapten wil len - net als iedereen - in hun vrije tijd lid worden van een club, hun hobby uitoefenen, sporten of iets bijleren op een speciale cursus. In de regio Midden-Holland orga niseert De Klup dagelijks activi teiten voor mensen met een ver standelijke handicap: sport- en hobbyclubs, spelactiviteiten, soci ëteiten, vormingscursussen en va kantieweken. De meeste activiteiten vinden plaats in het eigen clubhuis, de Kluphoeve aan de Bloemendaalse- weg 68 te Gouda. Er komen ge middeld per week ruim 450 ver standelijk gehandicapten naar de verschillende clubs. Dit werk is alleen mogelijk door de inzet van vele vrijwilligers, die een of meer dagdelen per week helpen bij het opzetten en bege leiden van clubactiviteiten. WADDINXVEEN Eigen huis is eigen geld. Daar hebben volgens de Rabobank Waddinx veen mensen vaak meer financiële armslag dan ze zelf denken. Schuld is schande; een oud ge zegde. Tegenwoordig denken veel mensen daar ruimer over. Ze we ten om te gaan met lenen. Ze zien het als een middel om prettig te leven. Ze willen niet alleen later, maar ook nü een aangename tijd. Voor veel van deze mensen heeft een aantal banken speciale ’pro- dukten’ in huis, die extra financië le armslag opleveren. Op dit gebied is meer mogelijk dan vaak wordt gedacht. Zeker als het gaat om bijvoorbeeld huis eigenaren die al een deel van hun hypotheek hebben afbetaald. Zij hebben meer financiële ruimte dan ze zelf doorgaans aannemen. Dat kan goed van pas komen in situaties waarvoor (tijdelijk) extra geld nodig is. Denk bijvoorbeeld aan de periode dat de studie van de kinderen moet worden betaald. Voor mensen met een hypo theek kan van alles worden gere geld. Ten onrechte wordt vaak ge dacht dat de hypotheek een schuld is die, volgens een vast stramien, moet worden afbetaald. Bij standaard-regelingen is dat in derdaad zo, maar een aantal ban ken biedt regelingen die vergaand kunnen worden afgestemd op in dividuele wensen. Hypotheken zijn ’op maat te maken’. Specialist De Rabobank heeft financiële produkten in huis waarmee extra bestedingsruimte vrij kan worden gemaakt. Denk daarbij onder meer aan de aflossingsvrije hypo theek, het hypotheek-krediet en de Spaar-Optimaalhypotheek met een hoog/laag-constructie. Als men meer gebruik maakt van de produkten van de Rabo bank, kunnen de creatieve moge lijkheden voor individuele regelin gen groter zijn. Door het combi neren van de verschillende bank- produkten kan namelijk verras send veel ’speelruimte’ ontstaan. Bij de Rabobank kan men altijd terecht voor meer informatie en krijgt men antwoord op vragen als: „Ik wil eerder ophouden met werken; hoe moet ik dat financi eel regelen?” of: „Kan ik een tweede huis kopen als ik m’n han den nog vol heb aan de afbetaling van het eerste huis?”

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21