Rowah-dames onbereikbaar ZVH maakt zich op voor krachtmeting Zaterdagmiddag 6 maart bij atletiekbaan Uitstapje jeugdige schaatsers Bridgedag een succes Nederlaag TZM: 7-3 Gelijk spel WSV 2 en 3 Sjoelavond Waddinxveen Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Diploma- zwemmen Eindstand bridgeclub TOOS-gym verhoogt contributie Verschillende stemmingen bij Flyers Klaverjassen WSE-voetbal BE Fair C-l staat bovenaan WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE 1 *7 dames, uit Vleuten heren, uit Bodegraven dames, uit Zaandam heren, uit Katwijk 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: 19.30 uur: Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software Parcours Voorzitter Prestatielopen Kampioenswedstrijd Deelnemers Uitslag Beker Zaterdag 27 februari 1993, thuiswedstrijd de Gouwe 2 Watervlo 1 de Gouwe 2 BZ PC 2 de Gouwe 1 Nereusl de Gouwe 1 Katwijk 1 Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Vakantie Supportersbus Winnaars 1 Woensdag 24 februari 1993 De start van de 10 km-wedstrijd van de 24e Langs de Gouwelooop van Antilope in 1992. (Foto: veilig Van Delft Kool en Veiligheid troef tijdens 25e Langs de Gouweloop Archief: Han Zoet). van de club uit van de begelei- Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen veen, met maar liefst 1-13, San der, Sebastiaan, Mario en Marcel lieten zien hoe het moest en Dirk deed het voor in het doel. E-3 speelde met 3-3 gelijk bij RVC. Emile (2x) en Karst scoor den. Opnieuw een grote overwin ning voor F-l. Nu met 0-7 bij ONA, de kampioen van de na- jaarscompetitie. Vijf goals van Patrick, één goal van Peter Vermeulen en één goals van Sander Bosman. Elon van Meerveld was niet te passeren en volgens de leiding en trainer A. v.d. Zijden worden zij kampioen als zij zo blijven voetballen. F-2 won met 4-1. Een echte 0-0 voor F-4 en F-5 speelde met 1-1 gelijk bij Nieuwerkerk. Teunis Broer scoorde vlak voor tijd de gelijkmaker en mocht daarom weer mee naar huis terugrijden, zodat hij niet de gehele zaterdag lopend onderweg was. ven in Waddinxveen en omgeving, dat Antilope haar 25e Langs de Gouweloop kan organiseren. Informatie over de loop wordt verstrekt door P.G. Wennekes, tel. 01828-13623. gelegen, de deelnemers zo veilig mogelijk van het parcours gebruik te laten maken. Het parcours van de wedstrijd- loop telt 3 ronden, waarbij de start op de Staringlaan er voor zorgt dat een volledige 10 kilome ter kan worden gelopen, voordat na genoemde 3 ronden de finish op de Alberdingk Thijmlaan wordt bereikt. Het volledige parcours ziet er als volgt uit: Staringlaan, Bosboom Toussaintsingel, het Wilgenlaan tje, Linnaeusweg en Noordkade in Boskoop en via de Staringlaan weer via de Bosboom Toussaint singel naar de Alberdingk Thijm laan etc. Op de Noordkade, die weer volle dig zal zijn afgelosten voor alle verkeer, zal weer een weghelft voor de atleten ter beschikking staan. Op de Linnaeusweg in Bos koop zal, door middel van pilo- nen, een verkeersvrije baan wor den uitgezet. Kortom, er is Antilope alles aan WADDINXVEEN - De Waddinxveense handbalvereniging Ro- wah heeft in haar tweede seizoen haar eerste kampioenschap te pakken. De dames werden door hun overwinning van afgelopen zondagmiddag onbereikbaar voor de naaste concurrentie. Dit fantastische resultaat van de Waddinxveense dames werd ook zeer overtuigend behaald. Met nog drie wedstrijden in de compe titie te gaan is de beslissing in de competitie al een feit. De Rowah-dames wonnen tot nu toe elke wedstrijd, waarbij de uit slagen ook zodanig waren, dat de Rowah-dames er geen twijfel over lieten bestaan, dat zij de beste in de competitie waren. De dames konden in de uitwed strijd tegen WIK in Vlaardingen onbereikbaar worden voor de con currentie. De naaste concurrenten Luk/uvg uit Schiedam en Helius uit Hellevoetsluis volgden de Waddinxveense ploeg op zeven punten; winst op WIK zou bete- A-l maakt zich op voor de derde promotieplaats. B-l was vrij van competitie en speelde thuis tegen DWO Zoetenneer (winst 2-0). A-2 verloor met 0-4 van Nicolaas Boys. C-2 had geen moeite met de hoogste C-jeugd van Waddinx veen. Het werd 3.0. C-3 presteer de goed in Bleiswijk waar het met 2-3 won van Soccer Boys en nu al leen aan kop gaat. Doelpunten van Maarten de Vos (een eigen goal) en van Come v.d. Geest. D-2 won met 2-0 van Floreant. Arjan en Jaco scoorden. D-4 won in een mooie wedstrijd met 4-2. Niels (2x), Rudy en Peter waren de godgetters. E-2 behaalde een heel grote overwinning op de hoogste E-jeugd van Waddinx- WADDINXVEEN - De bridge club Waddinxveen heeft drie competitieronden achter de rug. De eindstanden hiervan zijn: Groep A: 1. Heren Den Boer en Schoenma kers (58.274%) 2. Mevr, de Redelijkheid en de heer Kok (56.954%) 3. Mevr. Duin en de heer De Vos (52.760%) 4. Heren Moons en Van Duppen (52.070%) Uit Groep B promoveren naar Groep A: 1. Echtpaar Anker (56.186%) de heer WADDINXVEEN - Dinsdag 16 februari is er weer voor het A-di- ploma gezwommen in het Gouwe- bad De Sniep te Waddinxveen. De beoordelingscommissie be stond uit Wim van Minnen, Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. Er deden deze keer 56 kandidaatjes mee, die allen geslaagd zijn. De geslaagde kandidaatjes zijn: Redouane El Gouma, Gertjan van Klaveren, Bastiaan van der Knijff, Amo van der Knijff, Stefan van Klaveren, Tim van Breda, Joey Kouwenhoven, Richard-Jan Bos, Joost Groenendijk, Jefta den Duik, Peter Verweij, Mariska Berrevoets, Zahnina v.d. Zwan, Robyn Tacq, Denise Grooten- dorst, Ilona v.d. Kooij, Kim Kie- bert, Jolien Ulenberg, Sanne Jan sen, Hendt Versteegh, Olga v.d. Laan, Jacqueline Klerks, Linda den Hartog, Peter Starreveld, Mike Hoffmans, Danny Vermeu len, Stefanie Brouwer, Mathijs de Heer, Willem Buitenhuis, Ruben van Velzen, Annemarit van Dam, Alies Stelpstra, Tom Groot, Siet- ze Eling, Stefan Kuyf, Hylke Banga, Annabel Jansen, Marieke Molenaar, Marjolein de Jong, Margo Faay, Stephanie van Mou- rik, Tom van Luyk, Annieke Wit te, Sabine Brinkhorst, Stefan Hoogerdijk, Marco v.d. Hut, Pim Veldman, Sabine van Belle, Sabi na Verwaal, Mitchell v.d. Berg, Michel Hoogendoom, Martijn Melkert, Eline Barnas, Birgit Bos loper, Jessemy IJlst en Esther van Tongeren. Arend van der Knaap is benoemd tot waarnemend voorzitter van de volleybalvereniging Rentokil- ZVH. Van der Knaap neemt de voorzittershamer over van Willem Visser, die in december al beslo ten had om zijn bestuurlijke loop baan bij de vereniging te stoppen. Van der Knaap, momenteel voor zitter van de jeugdcommissie, was al in de jaren tachtig voorzitter van de vereniging en gaat nu in alle rust op zoek naar een opvol ger. Voor de jeugd is er weer een Tar- vo-sterrenloop over 1,8 km. De overige deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 3,6, 6,8, 10, 13,2 en 16,4 kilometer. Antilope heeft gemeend bij haar jubileumloop, alle aandacht aan de veiligheid van de deelnemers te moeten besteden. Ook dit vergt de nodige investeringen. Het is mede dankzij de geweldige ondersteuning van het bedrijfsle- WADDINXVEEN - Vrijdag avond 26 februari kan er bij WSE-voetbal weer worden gekla verjast. Deze zesde klaverjasa- vond vindt als steeds plaats in de WSE-kantine De Lansbreker. Iedereen is van harte welkom. De inleg bedraagt ƒ2,50 per persoon en het eerste kopje koffie is gra tis. Aanvang 20.00 uur. In januari werd door 56 deelne mers om de punten gejast. De top-5 ziet er als volgt uit: 1. Leo v.d. Lans 5574 punten, 2. Cor Droog jr. 5496 punten, 3. H. van Drie 5326 punten, 4. Niek de Lange 5307 punten, 5. 5176 pun ten Meerjan Kaptein. Coby v.d. Putten werd met 3701 punten de poedelaar van de maand januari. kenen dat Rowah na elf wedstrij den op tweeëntwintig punten zou komen en daardoor niet meer in te halen door deze twee ploegen. Overigens was tegenstander WIK in de eerste wedstrijd tegen Ro wah een lastige tegenstander; de thuiswedstrijd van enkele maan den geleden werd met slechts vier doelpunten verschil gewonnen, terwijl een verschil van tenminste tien doelpunten voor de Rowah- dames dit jaar niets ongewoons is. De Rowah-dames trokken daarom met de nodige spanning het strijd perk in. Zoals verwacht hadden de Ro wah-dames inderdaad veel moeite met de Vlaardingse ploeg, dat vo rig jaar nog een klasse hoger uit kwam, maar net slachtoffer werd van degradatie. Door een algemene gespannen heid bij de Waddinxveense ploeg kwam de Rowah-trein zeer moei lijk op gang. WIK nam zelfs in het begin van de wedstrijd een voorsprong. Rowah kan alleen met hard werken het initiatief overnemen en wist de ruststand te bereiken met een 3-7 voorsprong. Na de rust bleef de spanning. De Waddinxveense ploeg, die doel- vrouwe Annemarie Verwaayen in deze belangrijke wedstrijd vanwe ge een rugblessure moest missen stond halverwege de tweede helft nog maar een treffer voor 10-11. De einduitslag 11-14 zorgde voor een duidelijke ontlading van alle spanning. Het kampioenschap was veilig gesteld. Volgend weekend spelen de da mes van Rowah een oefenwed strijd tegen een team, dat in een klasse hoger uitkomt, de klasse waarin de Rowah-dames volgend jaar zullen uitkomen. Het weekend daarop, op zondag morgen 7 maart spelen de dames hun echte kampioenswedstrijd. Dan kunnen ze voor eigen publiek hun kampioenschap definitief bin nen halen en zullen ze ook gehul digd worden. Voor deze wedstrijd worden alle handballiefhebbers uit Waddinx veen en omgeving uitgenodigd. Want een kampioenswedstrijd moet je toch in een goed gevulde hal spelen. Het damesteam van Rowah be staat uit Annemarie Verwaaijen, Nathalie Zweers, Hennie de Schipper, Karin Jongkind, Jolan- da Hoffmans, Katherina de Vos, Carola Doeleman, Sandra Troost, Sonja van Ham, Irma Verkley en Josephine Top. Daarnaast kenden de Rowah-da mes nog twee langdurig gebles seerden Hanneke Gomes en Babs Beckers. ‘De dames zullen in de komende maanden dit seizoen met een aan tal oefenwedstrijden en toernooi en afsluiten, waarbij ze al aan het hogere nivo van het volgend sei zoen kunnen wennen', vertelt Si mon Krol, de succesvolle trainer/coach van de dames-sek- tor bij de Waddinxveense hand- balclub. ‘Daarnaast is de mogelijkheid aan wezig om wellicht volgend sei zoen met twee damesteams in de competitie uit te komen. Dat hangt natuurlijk af van de toeloop van nieuwe dames bij Rowah. De afgelopen weken zijn er overigens een flink aantal dames geweest, die hebben geïnformeerd naar on ze vereniging en interesse hebben getoond om volgend jaar bij Ro wah te komen spelen. Hoe de teams er eventueel volgend jaar uit gaan zien, vullen we over een paar maanden wel in. Eerst gaan we dit kampioenschap met z’n al len vieren en proberen vervolgens in de toumooien nog een aantal prijzen weg te pakken'. WADDINXVEEN - In de com petitie voor de Rotterdamse Schaakbond speelde WSV 2 uit tegen Overschie. WSV begon met een handicap. Van de twee invallers werd er als nog één ziek en derhalve moest WSV met slechts 7 man aan het karwei beginnen. De reglementaire achterstand van 0-1 werd al snel vergroot, toen Van Oort een toren ter beschik king stelde. Na 2 uur spelen kwam De Niet met het eerste te- genpunt, rap gevolg door Stam, die met origineel spel de stand ge lijk trok. Dat Van de Born het eindspel vol ledig beheerst, toonde hij op nieuw en Van der Heyden maakte er na materiaalwinst in het mid denspel een zorgvuldig uitgevoer de executie van. De riant lijkende voorsprong zou WSV toch nog kwijtraken door dat Muit zich in gewonnen stand vergreep en Wiersma in taaiheid voor zijn tegenstander moest on derdoen. Uitslag dus 4-4. De kans op pro motie is verkeken, maar het de- gradatiegevaar voor WSV is be zworen. WSV 3 had tegen Volmac even eens een uitwedstrijd. Van der Knaap overrompelde aan het eer ste bord met de Cambridge- Spring-variant van het Geweigerd Damegambiet zijn tegenstander. Na sluiten van de damevleugel volgde een aanhoudende druk op de koningsvleugel, die tot onop losbaar mat voor zijn tegenstander leidde. Prins had een partij met wisselen de kansen. Hij kwam met voor deel uit de opening, verloor dit voordeel, waarop zijn tegenstan der een paard weggaf, waarna Prins in een hebberige verdere materiaalroof een matval over het hoofd zag. Stam speelde een overwegend ge- lijkopgaande strijd, waarin hij uit eindelijk een pion voor kwam te staan, maar aangezien dit een dubbelspion betrof, achtte hij dit voordeel te gering voor winst en bood remise aan, wat dankbaar werd aanvaard. Smit wist na een spannende com- binatiepartij een onontkoombaar matnet om de vijandelijke koning te vlechten en Ritter wist tot ver wondering van de omstanders een materiële achterstand bij een ver snipperde pionnenopstelling na uitvoerige afruil tot remise te be vechten. Goor liet zijn stukken opsluiten, verloor vervolgens enkele daarvan en daarmee de partij. Ook Alblas moest na stukverlies het onderspit delven, maar invaller Willemen wist in een Siciliaan een stukoffer van zijn tegenstander te ontzenu wen en won. De einduitslag was dus ook hier 4-4. In de onderlinge competitie heeft zich het stuivertje wisselen aan de top voortgezet. Hennink won ach tereenvolgens van Van den Hoek en Smitskamp en Van der Oord won weliswaar van Van Oort, maar speelde remise tegen Philip- se, waardoor Hennink weer met minieme voorsprong op Van der Oord op kop gaat. Ver daarachter kotm de subtop. De stand aan de top is thans: 1. Hennink, 2. Van der Oord, 3. Van der Born, 4. Van Woudenberg, 5. Kardol, 6. Philipse, 7. Claassen, 8. Jansen. Toch startten de Amstelveners goed. In de eerste set wisten de gasten een 4-7 voorsprong op te bouwen en weer kwijt te raken. Maar door een sterke blokkering van de Bulgaarse speler Assen Galabinov kwam Deltalloyd weer met 7-10 voor. Daarna ging ZVH in een hogere versnelling en met een lastige ser vice werd de Amstelveense aanval ontregelt. ZVH liep in en wist de grip op de wedstrijd te houden en met 15-10 werd deze eerste set gewonnen. In de tweede set liet ZVH er geen misverstand over bestaan waarom zij bovenaan de ranglijst staat. Direct vanaf het begin werd AMVJ onder druk gezet met de opslag en door de goede eigen aanval wist ZVH de set gemakke lijk te winnen. Het laatste punt werd door Ronald Kooijman op de borden getimmerd (15-3). De derde set gaf weer wat con centratieverlies bij de Zevenhui- zense spelers te zien, waardoor de Elke deelnemer ontvangt een leu ke herinnering aan de finish op de Alberdingk Thijmlaan. Elke tien de deelnemer ontvangt een paar Asics-sportsokken gratis. De start is op de Staringlaan in Waddinxveen gepland, terwijl de finish op de Alberdingk Thijm laan, recht tegenover de atletiek baan, is vastgesteld. Antilope kan al jaren terugzien op succesvolle Langs de Gouwelopen met grote namen als winnaar. Het aantal deelnemers schommelt meestal tussen de 350 en 500 (waarvan zo’n 150 wedstrijdatle- ten). De voorinschrijving is nooit in drukwekkend, maar de meeste lo pers melden zich op de wedstrijd dag zelf. Het weer is bij wegwed strijden in deze tijd van het jaar van enorme invloed op het uitein delijke aantal liefhebbers dat van start gaat. Enkele atleten die de laatste jaren hun opwachting bij het Waddinx veense Gouwebos hebben ge maakt zijn bij de heren: Peter v.d. Velde (AVR Rotterdam, Jan Dirk Hazeleger (HRR Den Haag), Rien v.d. Wilt (Clytoneus Woer- WADDINXVEEN - Het elftal C-l van Be Fair-voetbal gespon sord door Boonstoppel DAF Trucks, staat bovenaan in de hoogste groep van de afdeling Gouda. Het kampioensgevoel bij trainer coach Jan van Rijn wordt serieu zer, hoewel de weg nog lang is. Namen zijn na de knappe winst afgelopen zaterdag op concurrent Nieuwerkerk (1-2) de felbegeerde eerste plaats over, zaterdag zijn ze vrij en dan zullen zij uit voet ballen tegen Jodan Boys. A-l verloor geflatteerd met 1-4 van het sterke Alphense Boys. Na een 0-1 ruststand scoorde Mark van Harskamp met een fraai schot (1-1). Daarna viel alleen het on sportieve gedrag ALphen, vooral ding, op, hoewel de goals van de gasten er mochten zijn: 1-4 neder laag. WADDINXVEEN - Donderdag 4 maart houdt de Stichting Wad- dinxveens Welzijn werk een uit stapje naar schaatscentrum De Uithof in Den Haag voor alle Waddinxveense kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Er zijn verschillende opstapplaat sen waar de bus langs komt. De uiterlijke vertrektijden zijn: 9.00 uur - Buurtcentrum De Boog (C. Huygenslaan). 9.10 uur - Speeltuinvereniging De Paddestoel (Lijsterbesstraat). 9.20 uur - Het Zuidhonk (Zuid- plaslaan). 9.30 uur - Parkeerplaats Beu kenhof (tegenover de Rabobank). 9.40 uur - Speeltuinvereniging Zonnig Zuid (St. Victorstraat). Hierna rijdt de bus naar schaats centrum De Uithof in Den Haag voor een lekker dagje uit. Op de volgende tijden is iedereen weer terug. Om 15.30 uur bij Zonnig Zuid, om 15.40 uur bij De Overkant, om 15.50 uur bij De Beukenhof, om 16.00 uur bij Het Zuidhonk, om 16.10 uur bij De Paddesteol en om 16.20 uur bij De Boog. Wie mee gaat schaatsen moet brood en drinken meenemen. Bij kinderen van 4 tot en met 6 jaar is begeleiding van een ouder of een broer of zus verplicht. Het schaatsen kost ƒ7,50 voor ie dereen die meegaat (incl. vervoer van de bus en entree schaatscen trum). Iedereen moet zich van te voren opgeven bij Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk, H. Heij- ermanslaan 15, Waddinxveen, te lefoon 01828-31932. WADDINXVEEN - Vanavond (woensdag 24 februari) kon er vanaf zeven uur weer gesjoeld worden in het gebouw van de schuttersvereniging Waddinxveen aan de Alberdingk Thijmlaan. De prijzen in de klasse A gingen de laatste sjoelavond naar: Tine Valenkamp, Wim Slingerland, Jan Kersbergen en Cees Kuypers. Klasse B: Gerard Vos, Floor van Abshoven en Asha den Drijver. Klasse C: Frans Bötger, Jan Blom, Cor van Gils, Cor Faay. Klasse D: Peter Bötger, Jaap van Beek, Rinus Taktor, Roswelle van Leeuwen. Klasse E: M. Zonderland, Edwin van Abshoven, Lies van Beek, Ro nald Meyer. WADDINXVEEN - Met de me dewerking van de bridgeclub Waddinxveen werd op zaterdag 20 februari door de Stichting tot instandhouding van de St. Victor- kerk de eerste bridgedag van Waddinxveen gehouden in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan). Verdeeld over 2 zalen namen 62 paren hieraan deel. Er werd ge speeld in 5 groepen. De prijzen waren door Waddinx veense bedrijven, een Boskoops’ bedrijf en individuelen ter be schikking gesteld. Groep A: 1. echtpaar Van Veld huizen 59.17% 2. dames Nijhof - de Redelijkheid 58.40% 3. mevrouw Baronate - hr. Boute 57.15% Groep B: 1. mevr. Steensma - hr. Schoenmakers 62.22% 2. echtpaar Knijf 59.72% 3. echtpaar De Vreede 52.50% Groep C: 1. hrn. Berkhoudt jr - Hart jr 52.78% 2. echtpaar Van der Hulst 49.45% 3. hrn. Brinkhuis 47.23% Groep D: 1. hrn. Doornbos - Scholten 62.33% 2. echtpaar Dessing 59.55% 3. mevr. Kramer - hr. Heshusius 57.71% Groep E: 1. dames Van Bergen - Hertog 54.17% 2. mevr. Kamermans - hr. Schot- vanger 52.18% 3. mevr. Van Swieten - hr. Oudijk 51.09% De netto-opbrengst van deze dag bedroeg ongeveer ƒ2.500,-. WADDINXVEEN - De resulta ten van de basketbalwedstrijden van de teams van Flyers leidden tot totaal verschillende stemmin gen bij Flyers. Zo vielen blijdschap en opluch ting ten deel aan dames 1, want dat team won de zeer belangrijke wedstrijd tegen Rowic. Pure teleurstelling echter was er voor heren 1, want dat team had niet op een nederlaag tegen Rot terdam Zuid-2 gerekend. De meisjes-junioren konden slechts berusten in de overmacht van Den Helder dat hen uit de beker knikkerde. Flyers-dames 1 had vrijdag in Dordrecht de belangrijke ontmoe ting met Rowic. Belangrijk, want het was een echte ’4-punten wed strijd’. Flyers moest winnen om in de stand boven de Dordtse ploeg te blijven Rowic kon bij winst gelijk komen. Het werd een zeer span nende aangelegenheid. Er moest dan ook een verlenging aan te pas komen om de winnende ploeg aan te kunnen wijzen. Hier werd het, in de breedte, sterkste team dat de punten pak te: Flyers won met 57-53. Deze winst kon met name behaald worden doordat Flyers nu eens zuinig was geweest met persoon lijke fouten en daardoor in de slotfase ’fuyll-court’ kon verdedi gen. Die tactische zet, mede door speelster Nathanlie Gielliet inge geven, en het feit dat alle speel sters ervoor knokten bracht coach Gerrit-Jan Heijinks team de winst. Bijzonder element van deze wed strijd was nog het 1000-ste punt van het seizoen dat door José Krijger werd gescoord. In sport is het (bijna) een feit dat wanneer een team goed draait er een slechte wedstrijd moet vol gen. Zo ook bij Flyers-heren. Tegen Rotterdam-Zuid 2 was er voor de Waddinxveners sprake van de gevreesde ’dip’. Flyers speelde het spelletje niet goed. R.Z. was in de sterkst mogelijke opstelling aangetreden: bij elkaar voldoende voor een nederlaag van de Waddinxveners. Hoewel het bij tijd en wijle echt niet ging bij Flyers en de ploeg op een gegeven moment 20 punten achterstond was de wedstrijd toch nog niet verloren. Flyers Rudo van Loo maakte bij die stand een flink aantal mooie punten waardoor het verschil nog zeer klein werd. Helaas moest Van Loo toen geblesseerd uitval len, kon Flyers de aansluiting toch niet maken en verloor dus (met 6 punten verschil). Flyers staat nu 3e en heeft het nu voor een groot deel niet meer in eigen handen, wat de concurren ten tegen elkaar doen bepaalt (mede) Flyers positie. De meisjes A zijn uitgeschakeld voor de bekerstrijd want ook in de 2e ontmoeting was Den Helder vele malen sterker. Hoewel de Waddinxveensen erin moesten be rusten dat de ’profploeg’ weer vreselijk goed was, toonden ze ka rakter door de gehele wedstrijd hun best te blijven doen. Tegen een team dat dagelijks (soms 2x per dag) traint is echter niet op te boksen.’t Nagenoeg perfecte basketbal was wel leuk voor het publiek. De tweede seniorenteams moch ten zeer tevreden zijn met de be haalde klinkende overwinningen want zowel dames- als heren-2 wist na rust de tegenstander weg te spelen. Dames 2 won met 80-54 van Gymnova (52 pnt na rust), heren 2 met 106-46 van Lokomotief (70 pnt na rust). Astrid Frikken was met 26 punten goed op schot. Dames 4 raakte door het harde spel van Woody Blues niet alleen van slag maar ook de mooie voor sprong kwijt: 50-53 verlies. Mo nique Noordhoek en Jesca van Loo (4 driepunters) waren top- scoorste^rs. 2. Mevr. Slager en Heshusius (56.057%) 3. Heren Burger (55.036%) 4. Echtpaar Evers (54.439%) Uit Groep C promoveren naar Groep B: 1. Dames Borst en Welleman (60.187%) 2. Echtpaar Meijer (55.464%) 3. Echtpaar Van Zijl (54.549%) 4. Dames Bakker en Poot (54.347%) Uit Groep D promoveren naar Groep C: 1. Dames Bangert en Van Mourik (57.912%) 2. Echtpaar Hollinga (55.708%) 3. Echtpaar De Voogd (55.667%) 4. Echtpaar Van Termeij (53.773%) WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 17 februari heeft de multisportvereniging TOOS, af deling gymnastiek, haar ledenver gadering gehouden. Bij een zeer marige opkomst (maar 25 personen van de 1050 sportbeoefenaars) in de Toosoos (J.W. Frisoweg) heeft het bestuur de verantwoording van het afgelo pen jaar afgelegd. Afscheid vanuit het bestuur is er genomen van Jan Nieswaag. Zijn plaats is overgenomen door Ellen de Vogel, zodat het bestuur uit zes personen bestaat, één onder het vereiste aantal van 7 perso nen. De belangrijkste beslissing die moest worden genomen was de contributieverhoging van 3% doordat de penningmeester geen sluitende begroting kon maken. Door de hogere uitgaven van voornamelijk zaalhuur en vergoe dingen aan leiding kon er niets an ders worden besloten dan de con tributie met 3% per 1 juli 1993 te verhogen. Tevens zijn op de ledenvergade ring de Bontenbalbeker en de Rupkebeker uitgereikt. De Bon tenbalbeker is gegaan naar de meisjesploeg Toos-1 voor hun 2e plaats in het afgelopen seizoen in de Goudse Tumcompetitie. De Rupke beker is gegaan naar Mark Kranenburg voor zijn 3e plaats op het Nederlands kampi oenschap voor jongens. Gedurende de voorjaarsvakantie, van 1 maart tot en met 5 maart worden er door de gymnastiekver eniging TOOS geen gymnastiek-, aerobic- en jazzlessen gegeven. De leiding maakt gebruik van hun welverdiende rust. In z’n alge meenheid kan worden gezegd dat TOOS de vakanties aanhoudt van de Waddinxveense basisscholen. In de week van maandag 8 maart vangen alle lessen bij TOOS weer aan. ZEVENHUIZEN - De Zevenhuizense volleybalvereniging Ren- tokil-ZVH speelde afgelopen zaterdag in eigen huis tegen het Amstelveense Deltalloyd/AMVJ. In een weinig inspirerende wedstrijd wist ZVH met 3-0 de baas te blijven over Deltalloyd. aanvallers van Deltalloyd, in stel ling gebracht door de 39-jarige Hans Krieger, kansen kregen om te scoren. Maar ook nu weer had ZVH de langste adem en met 15-12 werd de set winnend afge sloten. De Zevenhuizense heren kunnen zich nu gaan opmaken voor de ti tanen-wedstrijd tegen de nummer twee Piet Zoemers/Dynamo in Apeldoorn van aanstaande zater dag. De laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie be gint om 19.00 uur. Wanneer er voldoende aanmeldin gen zijn zal er een gratis bus naar Apeldoorn rijden. Aanmelden voor de bus kan bij de fam. J. Sterk, Rozenstraat 95 in Zeven huizen of telefonisch 01802-2172. De bus vertrekt dan om 17.00 uur. ZEVENHUIZEN - Het eerste team van de tafeltennisvereniging Zevenhuizen-Moerkapelle speelde de tweede wedstrijd in de eerste klasse degradatie van de afdeling Gouda tegen het eerste team van SMASH uit Schoonhoven. De heren van TZM was er alles aan gelegen om het teleurstellen de resultaat tegen Vriendenschaar om te buigen in een overwinning op SMASH Helaas bleek daar, mede door omstandigheden, geen sprake van. Met een 7-3 nederlaag werd het team van TZM weer naar huis gestuurd. Ook het tweede team van TZM, uitkomend in de tweede klasse, liep weer tegen een nederlaag op. Het vierde team van TOP bleek duidelijk de sterkste in deze ont moeting. In het zeer fraaie nieu we thuishonk van TOP werd met 8-2 het verschil pijlijk weergege ven. Alleen Jos Schmidt redde voor TZM de eer, terwijl ook de dub bel door Verhoef/Schmidt in winst werd omgezet. WADDINXVEEN - Voor de zilveren 25e (en niet 26e zoals het Weekblad voor Waddinxveen een keer verkeerd in een kop zet te) Langs de Gouweloop van de Waddinxveense sportclub Anti lope is zaterdagmiddag 6 maart een heel programma opgezet. Er is om 13.30 uur een wedstrijdloop over 10 kilometer (KNAU-le- den, heren, dames, veteranen) en diverse Tarvo-Sterren-presta- tielopen om 14.30 uur over 1,8 kilometer en om 14.45 uur over 3,6, 6,8, 10, 13,2 en 16,4 kilometer. den), Jan Korevaar, Kees v.d. Heul en Mart Spruit (Avantri Schoonhoven), Theo v.d. Veer (AV Holland Leiden), Peter v.d. Velden (AVR Rotterdam), Edo Baart (Atos Amsterdam), Jan de Jong en Fred van Zoest (AV47 Boskoop), Bert Koppendraaier (Gouda) en wim Ravensbergen (Bataven Leiden). Van deze laatste is vermeldens waard dat hij op het ogenblik op de 10 km de snelste man van Eu ropa is in zijn categorie van 60- tot 70-jarigen. Bij de dames waren present Annie v.d. Sande (Gouda), Marja Ver hoef (Phoenix), Sonja Kleijn (AV47 Boskoop) en Tineke van Gerven (Bataven Leiden). Het is uiteraard maar een greep uit de vele bekende namen van vrouwen en mannen die op de uit slagenlijsten van de afgelopen ja ren voorkomen. De lijst van Waddinxveense Gou- weloop-winnaars ziet er als volgt uit: 1982 Kees v.d. Heul (Avantri Schoonhoven): 30.07 min. 1983 Theo vd. Veer (AV Holland Leiden): 30.43 min. 1984 Aart Stigter (AAV Alphen a/d Rijn): 30.46 min. 1985 Emiel Puttemans (DCL Bel gië): 30.01 min. 1986 Cees Kraayeveld (Sliedrecht Sport): 30.30 min. 1987 Aart Stigter (AAV Alpen a/d Rijn): 30.32 min. 1988 Erik Edelman (AVR Rotter dam): 31.06 min. 1989 Rien v.d. Wilt (Clytoneus Woerden): 30.43 min. 1990 Erik Punt (Four Seasons Track); 30.23 min 1991 Jan Dirk Hazelager (HRR Den Haag): 29.56 min. 1992 Peter v.d. Velde (AVR Rot terdam): 30.35 min. Het parcoursrecord staat op naam van Rob Strik en stamt uit 1978 (29.14 min). De tijden die de lo pers kunnen neerzetten zijn erg afhankelijk van de weersomstan digheden. Er is in Waddinxveen echter wel sprake van een snel parcours doordat er geen keer punt in de wedstrijd meer is opge nomen. De best geklaseerden in de diver se categoriën ontvangen geldprij zen. De categoriën zijn heren 1 t/m 10, heren vet. I It/m 5, he ren vet. II 1 en 2, heren vet. III 1dames 1 en dames vet. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25