Alliance boeide filmliefhebbers Provinciale turn voor Ouderenjaar Ons Genoegen tuint weer Aandacht Keuken v i si t strijd in W’veen Rensa BV ging officieel open Aanpak van onveiligheid in centrum Kom-Inn KEUKENS Tournooi om Florida-cup Tweede keer koffieconcert van Concordia B. en W. op wijkbezoek Brandweer- feest was in Mill MEER DAN 200 MODELLEN Voorlichting over export naar Florida Winst Dl Waddinxveen WADDINVEEN - Zaterdag be haalde D-l van Waddinxveen- voetbal de eerste overwinning na de winterstop. Met 3-2 werd het hoogstaande Haastrecht versla gen. Speelterrein Onderweg Van budgetconsulente A. Smets Met bingo-dansant Laatste open dag in Boskoop voor aankomende groeningenieurs Rampenplan in Waddinxveense gemeentegids Internationale culturele manifestatie in Boskoop 1981 Prijzen Bedrijven Tegels Pagina 15 Woensdag 10 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen In Waddinxveen hulp bij schulden TEL 06-0225099 De Waddinxveense budgetconsulente mevrouw A. Smets. (Fo to: Gemeente Waddinxveen). die duurt van 20.00 tot 24.00 uur, gratis toegankelijk is voor alle Waddinxveense ouderen. Contactadressen zijn: G. Stel, Mozartlaan 71, tel. 12788, mw. H. Hoogendoorn, P. Zuidlaan 119, tel. 12228 en mw. J.S. Rip, Kon. Wilhelminasingel 68, tel. 17758. ...een besparing van honderden tot duizenden guldens. Rechtstreeks van fabrikant naar klant. Wij komen vrijblijvend bij u thuis voor advies, ontwerp en een zeer scherpe offerte. “I ^^KOMT BIJ U THUIS^^g F” bel gratis onze keukenlijn De beste turners en turnsters in de categorie D uit Zuid-Holland zullen strijden voor het kampioen schap. ’s Morgens (8.55 - 10.30 uur) zul len de dames van de niveau’s 5 en 6 in de le wedstrijd strijden voor de eerste plaatsen. Wedstrijd 2, de niveau’s 2 en 3 voor de dames, begint om 10.55 uur en duurt tot 13.15 uur. In de 3e wedstrijd turnen de da mes van niveau 1 en alle heren hun wedstrijd, deze wedstrijd be gint om 14.00 uur en duurt tot 17.15 uur. Totaal zijn er tijdens deze dag 11 provinciale titels te winnen. De turnsters en turners van de verschillende verenigingen komen uit de volgende regio’s: ’s-Grave- lande, Rotterdam, Leidschenhage en Gouda. Voor de Waddinxveense gymns- tiekvereniging TOOS turnt in ni veau 2 voor de dames tijdens de 2e wedstrijd Krista Brugman, zij- wist zich met een 4e plaats tij dens de regionale kampioenschap pen in Lekkerkerk met een pun tentotaal van 28.90 voor deze GOUDA - De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Mid- den-Holland werkt woensdag 24 maart van 12.00 tot 18.00 uur mee aan een voorlichtings-lunch- bijeenkomst over zaken doen met Amerika-Florida in Hotel Toor in Alphen aan den Rijn. Centraal in het programma staat de aansluiting op de handelsregio Florida als draaischijf voor han- delscontacten in de Nafta-landen (North American Free Trade As sociation). De kosten van deelname bedragen 75 gulden per persoon, inclusief lunch. Voor de bijeenkomst wer ken de Kamers van Koophandel in Zuid-Holland en Zeeland sa men met de IBCA in Alphen aan den Rijn. De werkwijze van de budgetcon sulente is globaal als volgt. Eerst wordt samen met de client nage gaan hoe de situatie er voor staat. Daarna wordt een overzicht ge maakt van de inkomsten en uitga ven en van eventuele schulden. Tenslotte wordt contact opgeno men met de schuldeisers om tot een financiële regeling te komen. Het is belangrijk dat in een zo vroeg mogelijk stadium voor hulp aangeklopt wordt. Hoe langer ge wacht .wordt, hoe moeilijker het vaak is om uit de problemen te geraken. De budgetconsulente, mevrouw A. Smets, heeft spreekuur op maandat en woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Voor het maken van een afspraak moet men vooral telefonisch con tact opnemen. Het telefoonnum mer is 01828-24578. Het belangrijkste onderdeel van de nu landelijke voorlichtingscam pagne is de huis-aan-huis versprei ding van informatie over wat te doen bij een ramp. WADDINXVEEN - Voor de Waddinxveense volkstuinvereni ging Ons Genoegen is het nieuwe seizoen zaterdag 6 maart van start gegaan. Wie langs de Tweede Bloksweg 42 komt ziet het bord met de aan wijzing dat op dit erf van de fami lie Wijsman een volkstuincomplex is gevestigd. Het complex ligt verscholen ach ter een grote kas. Wie in deze tijd de moeite neemt daar op zaterdag te gaan kijken ziet mensen ge hurkt de plantjes poten en spina zie zaaien. Deze hobbyisten zijn ijverig bezig hun tuin voor dit voorjaar weer in orde te maken. De een is daar wat bedrevener in dan de andere om dat hij of zij al jaren tuint. Overigens is het voor de nieuwko mers mogelijk op zaterdagmorgen in het clubgebouw onder het ge not van een kopje koffie inlichtin gen te krijgen over het hoe of wat van tuinieren. Volkstuindersvereniging Ons Ge noegen is opgericht in 1981 om het volkstuinen in Waddinxveen in verenigingsverband te kunnen uitoefenen. Als vereniging hebben ze de be schikking over 14.000 m2. Op de ze 14.000 m2 zijn circa 80 tuin tjes aangelegd in grootte varië rend van 100 tot 300 meter. Op dit moment zijn er nog een aantal tuintjes vrij. Voor degenen die wat vrije tijd hebben of vrije tijd gaan krijgen de kans om te Alle inwoners, bedrijven en instel lingen van Waddinxveen hebben de nieuwe gemeentegids 1993 toegezonden gekregen waarin een hoofdstuk over rampenbestrijding is opgenomen. Het verdient aan beveling dit hoofdstuk hierop na te lezen, aldus het Waddinxveen se gemeentebestuur. De belangrijkste boodschap als de sirene gaat is: Ga direct naar bin nen, sluit deuren en ramen, zet de radio aan en stem af op de in dat geval ‘rampenzender1 Radio West FM 88.4 of via de kabel FM 93.6. De lokale RTW-radio zal deze rol minder goed kunnen vervullen. Bij de gemeente Waddinxveen zijn brochures verkrijgbaar in het Arabisch, Engels en Turks. WADDINXVEEN - In Waddinxveen gaan de ouderen het Eu ropees Jaar van de Ouderen 1993 vieren met een bingo-dansant op vrijdagavond 26 maart in het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad). In Waddinxveen is daarvoor het Plaatselijk Actie Comité Viering Jaar van de Ouderen (Peter Zuidlaan 119) opge richt. Zoals bekend is 1993 uitgeroepen tot het Jaar van de Ouderen. Het daarvoor opgerichte Nationaal Comité Viering Jaar van de Ou deren heeft op 30 november 1992 een brief verzonden aan alle Stichtingen Welzijn Ouderen in Nederland met het verzoek om op maandag 25 februari het Jaar van de Ouderen op feestelijke wijze te openen. Gemeentebesturen zijn verzocht om op die datum zo mogelijk eni ge uren te reserveren in hun an- genda om die feestelijkheden te kunnen bijwonen. Tijdens die feestelijkheden zouden gemeente bestuurders de speciaal daarvoor uitgegeven krant kunnen worden overhandigd. In veel gemeenten is aan deze op roep gehoor gegeven. Waddinx veen is daarin achter gebleven. Pas half januari werden de oude renbonden geïnformeerd over het verzoek van het Nationaal Comi té. Op een voorstel van de ANBO om alsnog op maandagmiddag 25 januari een feestelijke bijeen komst in het Anne Frankcentrum te beleggen met alle ouderen, B&W, SWOW en andere op het gebied van ouderenzorg gerichte organisaties, met eventueel een hapje en een drankje, werd niet ingegaan. Toch moet alsnog gehoor gegeven worden aan het verzoek van het comité, vinden de ouderenbonden. Om alsnog de aandacht te vesti gen op de viering van het Jaar van de Ouderen hebben de afdelingen Waddinxveen van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen en de Katholieke Bond van Oude ren besloten dit te doen met het organiseren van een grote gezelli ge bingo-dansant op vrijdagavond 26 maart in het Anne Frankcen trum. De PCOB heeft laten weten uit principiële overwegingen daaraan niet mee te doen. De Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen en de Stichting Waddinxveense Bejaardenhuisvesting hebben hun medewerking toegezegd door het beschikbaar stellen van de accom modatie (grote zaal, voorzaal en de toneelzaal). De beide ouderenbonden hebben gezamenlijk een Plaatselijk Comi té Viering Jaar van de Ouderen opgericht die de verdere organisa tie zal uitvoeren. Zij zal het plaat selijk bedrijfsleven en de midden stand om mederwerking verzoe ken om bingo-prijzen beschikbaar te stellen of eventueel financiële steun te geven. Het is de bedoeling dat de avond, WADDINXVEEN - Het college van B. en W. heeft besloten deel te nemen aan het vervolgproject aanpak van gevaarlijke verkeerssi tuaties van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Vestigingsleider G.J. Uilenreef en zijn echtgenote van Tech nisch Handelsbureau Rensa BV (verwarming, ventilatie en energiebeheer) aan de Zuidelijke Dwarsweg (Coenecoop 2) in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). Christine Servais werkt op het Centrum voor Studie en Onder zoek van Theater en Cinema in Lyon, Frankrijk. Van de vele hon derden films die de gebroeders Lumière hebben gemaakt, zijn er vele verloren gegaan. De bewaard gebleven films wor den op het genoemde Centrum alles over kon worden verteld. De Alliance hoopt Christine Servais nog eens weer te kunnen contrac teren. Intussen kan iedereen dage lijks vele malen genieten van de verstrekkende verworvenheden van de uitvinding „Film”. WADDINXVEEN - In Waddinx veen verleent budgetconsulente mevrouw A. Smets hulp bij schul den. Wie in een problematische-schul- densituatie verkeert of dreigt te geraken, kan voor advies en be middeling aankloppen bij de ge meente Waddinxveen. Ook kan men daar terecht voor advies over uw bestedingspatroon of de organisatie en planning van uw huishouden. Schulden kunnen door verschil lende oorzaken ontstaan. Zo zijn te noemen: terugval in inkomen, overbestedeing, onvoorziene uit gaven, verandering in gezinssitua tie (echtscheiding). De oplossing voor de problemen is soms eenvoudig. Er kan dan volstaan worden met een éénmalig advies. In andere gevallen is de si tuatie moeilijker en duurt het lan ger voordat een oplossing gevon den kan worden. In 1991 hebben in Waddinxveen 37 personen advies gevraagd. In 1992 waren het er 40. Bij deze aantallen zijn de eenmalige advie zen niet meegerekend. Voor bovenstaande hulpverlening is sinds april 1990 ter ondersteu ning van de afdeling Sociale Za ken een budgetconsulente van Planpraktijk/Consument en Huis houding werkzaam in de gemeen te. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben in prin cipe besloten om in 1993 enkele wijkbezoeken te brengen. Het doel van deze bezoeken, wel ke voor het eerst zullen worden afgelegd, is om op een wat meer informele manier kennis te nemen van het woon- en leefklimaat in een bepaalde wijk, bijvoorbeeld de wens tot inrichting van een speeltuin, sociale vernieuwings projecten enz. Data van deze bezoeken zijn nog niet bekend, omdat eerst dient te worden gezorgd voor een gedegen voorbereiding hiervan. De grond huurt men voor ƒ1,25 per m2 per jaar. De vereniging vraagt verder een eenmalig in schrijfgeld van ƒ25,- en een con tributie van ƒ15,- per jaar. Dus het eerst jaar is men ƒ165,- per 100 m2 kwijt. Wie meer informatie wil kan za terdagmorgen tussen 9 en 12 uur in het clubgebouw terecht. Mocht dit een bezwaar zijn dan kan men ook contact opnemen met het se cretariaat, telefoon 01828-13430 of 12739. WADDINXVEEN Vrijdagavond 5 maart hield Christine Servais voor de Alliance Franqaise Boskoop-Waddinxveen een voordracht met films over de uitvinding van de film (cinemato grafie), door de gebroeders Auguste en Louis Lumière. De beide broers waren al heel jong met allerlei experimenten be zig in het laboratorium van hun vader, die fabrikant was van foto grafische (glas)platen. Ze zaten dus om zo te zeggen al heel dicht bij het vuur. Toch was de vinding, of meer nog de ontwikkeling in technische zin van de film een heel gecompliceerde zaak. Er moesten zeer veel problemen wor den opgelost. Het filmmateriaal en ook de appa ratuur ontwikkelden zij geheel zelf. De uitvinding bracht wel haast een cultuurschok teweeg. Aanvankelijk wilden de mensen die de eerste (zwart-wit en stom me) films zagen hun ogen niet ge loven. Sommigen probeerden achter het projectiescherm te kijken om te zien wat daar gebeurde en of er misschien geen bedrog in het spel was. Bij ’griezelige scenes’ met roof dieren werden toeschouwers bang; men onderscheidde nog niet dade lijk volledig het verschil tussen de ’bewegende beelden’ en werkelijk heid. Man kan zich nauwelijks voorstel len wat het verschijnsel ’film’ al lemaal teweeg bracht. De mensen gingen zich realiseren dat men niet meer noodzakelijk ter plekke en ter zelfder tijd aanwezig be hoefde te zijn om iets wat gebeur de waar te nemen. De film kon op een veel later tijdstip en ver ver wijderd van de oorspronkelijke plek worden gedraaid en bekeken. Zelfs leven en dood speelden een rol; men was soms ontdaan als er een film werd bekeken van ie mand in aktie, die allang dood was. Technisch was de film een wonder, maar ook soiaal en filoso fisch bracht het heel wat teweeg; bovendien ontwikkelde zich een filmkunst en -cultuur, waarvan de hele wereldwijde communicatie, amusement, onderwijs, maar ook de commercie en reclame profi teert en meegeholpen heeft aan de ontwikkeling. Christine Servais hield een uitste kende voordracht. Ze was zeer duidelijk te volgen. Bovendien had de Alliance nu een middel voor het eerst toegepast om het gebodene ook voor hen die de Franse taal zeer beperkt machtig zijn, te volgen. Mevrouw Annelie Govaarts, één van de Franse docenten van de Alliance, gaf enkele keren een kort resumé van het gesprokene in het Nederlands. Zeer interessant waren ook de films. Alle 100 jaar oud. Het viel op dat de kwaliteit, de ouderdom in aanmerking genomen, verba- zingwekeknd goed was. Er was geen spoor van schade of degrada tie te bespeuren, die vele latere films wel vertonen en die de ver nietiging van veel kostbaar film materiaal ten gevolge hebben ge had. De (zeer brandbare) cellu loid films, bleken veel beter be stand te zijn tegen de tijd dan de latere films uit onbrandbaar mate riaal. WADDINXVEEN Zaterdag 13 maart worden in Waddinx veen in sporthal „De Sniep” de provinciale turnkampioenschap- pen van Zuid-Holland voor de categorie D gehouden. Deze wed strijd wordt georganiseerd door de Regio Gouda van de Konink lijke Nederlandse Gymnastiek Bond in samenwerking met de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS. wedstrijd te plaatsen. Tijdens de 3e wedstrijd in niveau 4 voor de heren turnt voor TOOS Niek Buijs, hij wist zich voor de ze wedstrijd met een eerste plaats tijdens de regionale kampioen schappen in Gouderak met een puntentotaal van 41,45 te plaat sen. Voor hem zit er misschien een ereplaats in als hij een goede wedstrijd turnt. De toegang voor deze wedstrijd is gratis. Voor de Gymnastiekvereni ging TOOS is deze wedstrijd een try-out voor de landelijke heren wedstrijd van zaterdag 20 maart, die ook in sporthal De Sniep wordt gehouden en georganiseerd wordt door TOOS. Dit zal inhouden dat de gehele gemeente zal worden geanaly seerd op de aanwezigheid van ver keersgevaarlijke lokaties, waaro ver vervolgens een rapportage zal worden opgesteld ter verbetering van die situaties. WADDINXVEEN - Na het ge slaagde eerste koffieconcert van de Waddinxveense muziekvereni ging op vrijdagavond 19 februari om half acht in het Anne Frank centrum, geven het slagwerken- semble en de harmonie donder dagavond 18 maart hun tweede koffieconcert in Souburgh aan de Prins Bernhardlaan in Waddinx veen. Het programma zal bestaan uit klassieke en lichte muziekwerken. Het slagwerkensemble en de har monie zullen afwisselend enkele muziekwerken ten gehore bren gen. De muziekwerken die gespeeld zullen worden door de harmonie o.l.v. G. de Knegt zijn Wien bleibt Wien (een Oostenrijkse mars). Verder intermezzo Synfo- nico uit de opera Cavalleria Rus- ticana van Mascagni (een klassiek rustig muziekwerk) en Ouverture Militaire 1810 van Karl Bochsa (een technisch moeilijk muziek werk). De componist Karl Bochsa leeft in de tijd van Napoleon. De klan ken uit die tijd komen daardoor duidelijk via dit laatste muziek werk naar voren. BOSKOOP - De HBO-opleiding tuin- en Landschapsinrichting van Hogeschool Larenstein houdt za terdag 13 maart haar laatste open dag in Boskoop. Per augustus 1993 wordt de lokatie Boskoop van Hogeschool Larenstein opge heven. De opleiding Tuin- en Landschap sinrichting verhuist dan naar Velp. De Middelbare Tuinbouw school, het Groen College, blijft overigens in Boskoop. Mensen die belangstelling hebben in de oplei ding Tuin- en Landschapinrich- ting zijn zaterdag 13 maart vanaf 10.00 uur van harte welkom aan de Azalealaan 115 te Boskoop. Hét eerste halfuur krijgt men al gemene informatie over de oplei ding. Vervolgens kan men een kijkje gaan nemen in verschillen de lokalen. Daar wordt informatie gegeven over een aantal vakkken. Tevens is er een beroepenmarkt. Op deze markt maakt een aantal bedrijven duidelijk wat afgestu deerde groeningenieurs met hun diploma kunnen. Ook is er een ’Larensteinbrede’ presentatie van de andere studierichtingen van Larenstein. De studie Tuin- en Landschapin- richting leidt studenten op voor kaderfuncties in de groene sector. De afgestudeerde groeningenieur houdt zich bezig met het ontwer pen, inrichten en instandhouden van het groen in stedelijke (bij voorbeeld tuinen, parken, sport velden) en landelijke gebieden (bijvoorbeeld natuur- en recreatie gebieden). De groeningenieur beperkt zich in zijn werk niet tot de beplanting maar richt zich op het geheel, waarbij hij rekening houdt met natuur, landschap, ecologie, recre atie, wonen en werken. WADDINXVEEN - In het kader van het 35-jarig bestaan wordt door Florida-badminton op zon dag 14 maart van 9.00-18.00 uur in sporthal De Sniep het ’streek- derby’ tournooi georganiseerd, uitsluitend bestemd voor de bad- minton-verenigingen uit Waddinx veen en omgeving. Niet alle clubs uit de streek wa ren in staat hun beloften na teko- men maar met de deelname van de volgende clubs zal het zeker een interessante krachtmeting worden: Flair uit Alphen a/d Rijn, Vederlicht uit Bodegraven, Rewic uit Reeuwijk en Regio Ef- fekt Aeolus en Florida uit Wad dinxveen. Iedere vereniging neemt met vier teams deel. Eén in iedere sterkte- categorie. De Florida-cup wordt gewonnen door de club met het beste gemiddelde resultaat. gegeven door een rustige melodie en een rockachtige melodie. Het slagwerkensemble o.l.v. J. Al- blas, die ongeveer twee jaar in hun nieuwe vorm bezig zijn, zul len de volgende muziekwerken spelen. Vier dansen voor slagwer kers, Toys, Frere Jacques, een be werking op het lied Vader Jacob, Drumming around the mountain, een muziekwerk over een trein die door de bergen rijdt en ten slotte de Bossa Nova, een muziek werk zonder slaginstrumenten. Tijdens deze werken zullen de le den iedere keer een slaginstru ment veranderen. De slaginstru menten die gebruikt zullen wor den zijn een xylofoon, klokken spel, pauken, drumstel, diverse soorten trommen, bongo’s, conga’s, buisklokken, templeb locks en diverse andere effectin- strumenten. Het koffieconcert wordt gegeven ter vervanging van de marsoptre dens op straat. Het is een nieuwe manier om onder de aandacht te komen van de bewoners van Wad dinxveen. Dat betekent dat dit concert voor iedereen tegen beta ling van een rijksdaaldere toegan kelijk is. WADDINXVEEN - Het college heeft, ook bij heroverweging als gevolg van ingediende bezwaren, gemeend de beslissing tot aanleg van een speelterrein voor de kin deren van Onderweg, Kleikade en Veenkade tussen de woningen Veenkade 14 en 16 te handhaven. In het kader van de verbetering van de contracten met het be drijfsleven zullen dit jaar, evenals voorgaande jaren, door het college van Burgemeester en Wethouders weer een aantal Waddinxveense bedrijven worden bezocht. Alhoewel de exacte planning nog niet bekend is, is wel besloten in ieder geval de volgende bedrijven te bezoeken: Rozenkwekerij G.J. v.d. Berg, Goudse Machine Fa briek en Reis- en Passageburo Van Ginkel. WADDINXVEEN - De gemeen te Waddinxveen heeft al in sep tember vorig jaar aandacht be steed aan de voorlichtingscampag ne rampen, die vorige week lande lijk van start is gegaan. In september was het gemeente bestuur op dit terrein actief met 44 andere Zuidhollandse gemeen ten. Zoals bekendbeschikt Wad dinxveen over een rampenplan, dat voorziet in de inzet van brand weer, politie, ambulance en Rode Kruis. startten met een plezierige hobby tussen de eksters, zwanen, grutto’s, kievitten en hazen. Voor wie nog nooit getuind heeft zijn er altijd een aantal leden en bestuursleden die mensen terzijde staan, zodat men van de zomer boontjes en bloemkolen mee naar huis kan nemen. De lichtere muziekwerken die ge speeld zullen worden zijn de So nate in Blue, een bewerking op de Mondscheinsonate van Beethoven, waarin de melodie iedere keer door andere instrumentgroepen gespeeld wordt, Princess Street Parade, met daarin een solo voor de trompet en alt-saxofoon, een vlot modern muziekwerk en Only Love, een lied dat ooit eens is ge zongen door Nanna Mouskouri en Don’t look that blue again, een in strumentaal lied, waarin de cor- netten en trompetten een belang rijke partij vervullen. Tenslotte brengt Concordia het muziekwerk Twins, een muziek werk met een verhaal. Dit werk geeft het leven weer van een tweeling die qua karakter geheel verschillend zijn. De één is zeer gevoelig en introvert en de ander is zeer uitbundig wat wordt weer- WADDINXVEEN - Zaterdaga vond om half acht gaan de deuren weer open van Kom-Inn, het jeugdwerk van de Centrale Her vormde Gemeente in Waddinx veen. Het team biedt de bezoekers in De Schaapskooi achter de Brug- kerk een ontspannende avond. actief is vanuit het westen van het land met een eigen vestiging in Waddinxveen, het 40-jarig be staan. Voor het nieuwe bedrijf sloeg burgemeester C.M. van der Lin den vorig jaar de eerste officiële paal. In totaal worden in Wad dinxveen 14.000 artikelen op het gebied van verwarming, ventilatie en energiebeheer op voorraad ge houden. De vereniging werkt aan verbre ding van zijn toegangspaden, daarvoor zijn tegels nodig. Wanneer men zijn tuin gaat op knappen en oude tegels over heeft van 30x30, 40x60 of 50x50 dan wil Ons Genoegen die gratis weg halen. Dan graag een telefoontje aan de voorzitter, tel. 01828-10709. WADDINXVEEN - De Techni sche Groothandel Rensa BV (ver warming, ventilatie en energiebe heer) op het bedrijvenpark Coen ecoop 2 bij de Zuidelijke Dwars weg is vorige week vrijdagmiddag officieel opengegaan. Vestiging- sleider G.J. Uilenreef en zijn echtgenote ontvingen tot in de avondlijke uren vele relaties. Tegelijkertijd vierde het bedrijf, dat sinds september vorig jaar ook BOSKOOP - Een bezoek van 26 Amerikanen, leerlingen en bege leiders van ’The King’s School’, een highschool in Lake Luzern (New York) aan Nederland, mondt uit in een internationale culturele manifestatie op woens dag 24 maart in de Beurshal aan de A.P. van Neslaan in Boskoop. De groep Amerikanen maakt een trip door Europa en volgt daarbij de route die de ’Pilgrim Fathers’ honderden jaren geleden maakten, toen zij om hun religie werden verdreven uit Engeland, woonden in Leiden en toen hun geluk be proefden in het nieuwe land Ame rika. Daar zijn de ’Pilgrim Fa thers’ belangrijke grondleggers geweest voor een cultuur die nog steeds in stand wordt gehouden. Op hun reis bezoeken de Ameri kaanse scholieren en hun begelei ders plaatsen in Engeland en Ne derland. In Leiden staat een offi ciële ontvangst op het program ma. Via de organisatie ’Church of the Nations’ kreeg het in Boskoop wonenden echtpaar Godschalk het verzoek iets voor de groep te or ganiseren. In korte tijd is een toeristisch pro gramma uit de grond gestampt met onder andere een bezoek aan het Boomkwekerijmuseum, een rondvaart en een ’echte’ Holland se lunch in cafetaria Gouwezicht aan de Ridderbuurt. Hoogtepunt wordt echter de avond op 24 maart in de Beurshal, waarvoor een uniek en zeer geva rieerd programma is opgesteld. Daarin treden op gospelzangeres Kellie en haar haar vadèr Bill Da vidson. Beide hebben een interna tionale reputatie in de gospelmu ziek en zijn verbonden aan The King’s School. Het programma wordt echter ge opend door het Gouds Jeugd Symfonie Orkest onder leiding van Ralph van Vliet. Vervolgens treedt het Boskoops Tienerkoor en Celeste op. Daarna volgt de CotN drama en dansgroep onder leiding van José de Mooy. Onder de solisten bevindt zich ook de in Boskoop wonende Marnix God schalk. Na een pauze verzorgen de stu denten van The King’s School een presentatie en de Boskoopse atri- ce Anita Poolman speelt ’Cons tanter’. Daarna wordt het publiek onthaald op een sessie van de zan geres Kellie die een reputatie heeft opgebouwd met gospelmu ziek, overgoten met een saus van stevige rock en reggae. Het Boskoopse koor met combo The Joy Singers zet het program ma voort, dat wordt besloten met een optreden van de gospelzanger Bill Davidson. Hij fungeert tij dens de trip als reislieder en is al jaren actief als zanger. In vroeger jaren maakte hij deel uit van de formatie The Joy Strings, die ook in Europa bekend was. Plaatsbewijzen voor deze unieke avond in de Boskoopse Beurshal kosten 12,50 gulden, voor jonge ren tot 18 jaar 10 gulden. WADDINXVEEN - Zaterdaga vond voor een week is de jaarlijk se feestavond van de vrijwillige brandweer Waddinxveen gehou den. De avond was georganiseerd door de brandweervereniging ‘Jan van der Heijden'. De brandweerleiden werden met hun partners en overige genodig den per touringcar vervoerd naar kasteel Aldendriel te Mill. Hier is men op een Bourgondische avond getracteerd. Dat betekent dus dat werd afgezien van de gepubliceer de lokatie aan de Noordkade (brandweergarage). Tijdens het officiële gedeelte van deze avond reikte loco-burge- meester P.F.J. van Schie een zil veren medaille voor 25 jaar brandweerdienst, met bijbehoren de oorkonde, uit aan de heer A.P.N. Wallaart. Ook reikte hij bevorderingsbeslui- ten, diploma’s en rijkscertificaten uit. In verband met het behalen van het diploma brandwacht zijn de heren J.J. Sahetapy en R.J.J. Huisman, bevorderd in de rang Brandwacht. De rijkscertificaten met betrek king tot het behalen van diverse modulen van de brandweeroplei- ding zijn uitgereikt aan de heren R.M. Alblas, C.J. de Bil, M. Boersma, J. Dijkstra, C.J.M. van den Hoorn, R.J.J. Huisman, J.J. Sahetapy, J.J. Spruyt, H. van Vliet en B.P. de Vos. De organisatie had kosten noch moeite gespaard om een en ander tot een onvergetelijk feest te ma ken. met zorg overgezet op videoband, waardoor ze nog ontelbare malen kunnen worden afgedraaigd en ge kopieerd. En ook bestudeerd. De aanwezigen zijn wel tot de ontdekking gekomen dat het be grip ’film/cinematografie’ zo breed en veel omvattend is dat er uiteraard in een avond lang niet S

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15