Blue Wave Waddinxveen Nieuw ‘Belbus* rijdt rond Wielerronde Waddinxveen Sterk op de strekkende meter. Zuidhonk GROENSVOORDE ....01123 11177 fax: 10300 WikA Kinder- kleding- beurs Man (47) met broodmes om het leven gebracht Fuchsia-show Op tweede Paasdag Timberline Dancers in Open Doors bezoekt Open Cirkel Festiviteiten verstandelijk gehandicapten Nieuwsblad Onafhankelijk Rabobank C3 Inventarisatie van Goudse Kamer: 117 medewerkers Op zoek naar de ideale hypotheek Maatregelen tegen gevoelens van onveiligheid HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE WS’ HARWA ^Bremmer 7,5% 7,1% LASAGNE HE van f 17.50 voor I IVi (Geldig van 10 t/m 16 maart) I WONING) Winkelcentrum Waddinxveen SCHOENEN SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht Kerkweg-Oost 177 - Waddiniveen Telefoon: 01828-12012 Hypotheek 7 jaar vast (incl. twee jaar bedenktijd) Starthypotheek SPECIALE AANBIEDING: 7 dagen per week geopend van 15.00 uur t/m 21.00 uur. Ultrovisie bv. Boskoop 01727-10089 Gang van zaken E X P R E S V Politie lost in etmaal moord op Beetslaan met messteken van het leven had beroofd. Hanneke Wijn en Rob ten Napel van de nieuwe kledingzaak ‘Blue Wave' aan de Kerkweg-Oost Tijdens de opening timmerde dag 4 maart officieel de deuren 1 In Waddinxveen Uw Rabobank. Aangenaam 36 horecazaken Met ruime parkeergelegenheid gaande jaar. niet altijd even gemakkelijk. Dit ■r i in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom Of het gaat om tapijt of gordijnen. WS’ is al jaren dé specialist! Daarom WS’. opende. ‘Waddinxveen heeft er een zaak bij die het verdient4, aldus Hanne ke Wijnen en Rob ten Napel van de winkel boordevol eigentijdse actuele mode voor zowel hem als haar. Boskoop telt 21 horecabedrijven met 62 werknemers en Zevenhui- zen-Moerkapelle heeft 20 horeca- vestigingen met 56 personeelsle den. In Gouda zijn 175 horecabe drijven met 506 werknemers. De regio Midden-Holland telt vol gens de Goudse Kamer in totaal ongeveer 480 horecabedrijven, waarin bijna 1.400 mensen werk zaam zijn. Dit betreft bijna 4% van de bedrijven en ruim 2% van de werkgelegenheid in het be drijfsleven. Volgens de Goudse Kamer is van af 1990 het aantal bedrijven en het aantal mensen dat in de hore ca werkt gegroeid met respectie velijk 13 en 20 procent. Tot de horeca worden verschillen de groepen van bedrijven gere- bijna de helft van dat van 1991. Van de ondernemers in de Goud-- naar naar Een voordeel voor het houden van vormen Een en ander is het resultaat van een gezamenlijke aanpak van ge meente, rijkspolitie en de woning bouwvereniging Waddinxveen. BOSKOOP ■s 01727 - 14141 WADDINXVEEN a 01828 - 14566 OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Groensvoorde 12, Waddinxveen. Tel. 01828-16119. flutomatiserings-advies Maatwerk software Woensdag 10 maart 1993 48e Jaargang No. 02327 Weekblad voor Waddinxveen het afgelopen jaar in de horeca- sector heeft voorgedaan, is voor een belangrijk deel mede te dan ken aan een goede zomer. WADDINXVEEN - In Waddinx veen rijdt nu een spikspliternieu- we ‘Belbus4 rond, die vorige week woensdag door de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk in ge bruik is genomen voor de uitvoe ring van het plaatselijke vervoers- het telefoonnummer 01828-15388. De 'Belbus4 rijdt sinds 18 januari in Waddinxveen. Veel ouderen maakten er al ge bruik voor een rit naar keuze. Een enkele rit kost een rijksdaalder en een retourtje vijf gulden. project voor ouderen. De bus heeft een hoger dak, zodat iedereen er goed rechtop in kan zitten. De instap is voorzien van een instapje. Op de buitenzijde van de bus staat ‘Belbus Waddinxveen4 en 1992 ongeveer 170 miljoen gul den omgezet, ruim 7 procent meer dan in 1991. Landelijk Nadat aldaar een aantal inbraken was gepleegd is door de rijkspoli tie, naast het normale opsporings onderzoek, een enquête onder de bewoners gehouden. Aan de hand van de uitkomsten daarvan is of zal met name aktie worden ondernomen tot verbete ring van het hang- en sluitwerk van de woningen (door de woning bouwvereniging), een betere openbare verlichting een aanpas sing van de groenvoorzieningen (door de gemeente). Rente vanaf Effectief 7.9% p.j. Blue Wave aan de weg met tal van modieuze welkomstaanbiedin- gen, zoals colberts, hemden, cos- tuums, jacks, spijkerbroeken en T-shirts. Het kledingzaakje is van af maandagmiddagéén uur de ge hele week (inclusief de donder dagse koopavond) geopend. Het organisatiecomité verwacht beide koersen vol te krijgen met zowel landelijke als regionale top pers. Vooral omdat de wedstrijd vroeg in het seizoen is gepland, waarbij vele wielrenners nog aan hun conditie en vorm werken. Het organisatiecomité probeert met de komende wielerronde een basis te leggen voor volgende Rondes van Waddinxveen. De ambities gaan uit naar een wie- lerevenement dat voor renners, publiek en sponsors een jaarlijks terugkerend en aantrekkelijk spektakel moet gaan worden. Rente vanaf Effectief 7,4% p.j. brede asfaltparcouras met vier haakse bochten moet borg staan voor een snel en boeiend wielere- venement. Namens de gemeente is vergun ning verleend voor de wielerwed strijd en het Waddinxveense be drijfsleven heeft in het algemeen zeer enthousiast op het initiatief gereageerd. Op enkele onderhan- delingen na is de ronde financieel rond. vestigingen, waar 117 mensen werkzaam zijn. Dat blijkt uit zo juist gepubliceerde cijfers van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Midden-Holland van 1 januari 1993. kend^ Yan de ongeveer 480 hore- vergaderingen, zakenlunches personeelsuitstapjes; - de toenemende vraag van consu menten naar alcoholvrij en specia le bieren, die kansen biedt voor de cafésector. WADDINXVEEN - Het politiekorps Hollands-Midden, waar van Waddinxveen deel uitmaakt, heeft binnen een etmaal een brute moord in het Gouwedorp opgelost. Dinsdag aan het eind van gelucht bekend maken dat het rechercheteam de 38-jarige Wad- dinxvener A.J.T.B. had aangehouden, die een dag eerder de 47- jarige plaatsgenoot T.J. Hofstede in zijn flat aan de Nicolaas WADDINVEEN - Woensdaga vond 17 maart kunnen de bezoe kers van de hervormde ontmoe- tingskring De Open Cirkel kennis maken met het werk van de stich ting ’Open Doors’, voorheen ’Kruistochten’. De avond wordt zoals gebruikelijk gehouden in verenigingsgebouw Het Anker aan de Nesse, achter de Brugkerk. De stichting Open Doors zal eerst een presentatie houden over het evangelisatiewerk. Daarna wordt de film ’Bamboe in de winter’ vertoond. Hierin wordt het aangrijpende verhaal verteld van Chinese evan gelisten, die op hun tocht door China spot en vervolging trotse ren om de blijde boodschap te brengen. Iedereen is vanaf acht uur wel kom in Het Anker. Na het drin ken van een kopje koffie of thee wordt het programma om onge veer half negen gestart met het zingen van enkele liederen. De aangehouden Waddinxvener, die een volledige bekentenis heeft afgelegd, is door de politie in ver zekerde bewaring gesteld. Hij zal vrijdag worden voorgeleid aan de officier van justitie in Rotterdam. Het broodmes waarmee de moord is gepleegd is door de politie in de omgeving van de flat in de Von- delwijk aangetroffen en voor on derzoek meegenomen. Over het motief doet de politie vooralsnog geen mededelingen, maar het is duidelijk dat die moet worden ge zocht in de persoonlijke levens omstandigheden van de aangehou den man en van de man die hij vermoord heeft. In de flat is aan het tragische gebeuren ongetwij feld een woordenwisseling en een handgemeen voorafgegaan. Maandagavond omstreeks kwart voor zeven kreeg de Waddinx- Hoofdredacteur: B.J. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 WADDINXVEEN - Zaterdag 13 maart wordt in het wijkgebouw Het Zuidhonk (naast de sporthal De Duikelaar) een dans- en show avond gehouden. Iedereen is van harte welkom. Aan deze gezellige avond wordt medewerking verleend door de Waddinxveense en Goudse coun try dans-groep The Timberline Dancers. In een wervelende show brengt deze groep enkele spectaculaire demonstraties, waarvan de bezoe kers ten volle zullen kunnen ge nieten. Tussendoor kan worden deelgeno men aan enkele ronden bingo met mooie prijzen. De verder muzika le omlijsting wordt verzorgd door Eddy Becker. De avond begint om 20.00 uur en de toegangsprijs bedraagt ƒ5,- per persoon. De opbrengst van deze avond komt ten goede van de res tauratie van de St. Victorkerk aan de Zuidkade. veense rijkspolitie de melding bin nen dat een 47-jarige Waddinxve ner door zijn vriendin dood was aangetroffen. Haar vriend moet omstreeks zes uur die avond, dus drie kwartier eerder, op brute wij ze om het leven zijn gebracht. Gelijk werd duidelijk dat de man door messteken om het leven was gebracht. Direct werd door de politie een aanvankelijk 12 man tellend re chercheteam gevormd, dat gelijk aan de slag ging. De flatwoning werd doorzocht en het trappen huis van het woongebouw in de Vondelwijk werd minitieus beke ken. Met een speurhond werd de door de politie afgezette omgeving van het flatgebouw afgezocht. Ook werd er met een buurtonderzoek begonnen. In de woonomgevinmg van de man vielen maandagavond de wildste geruchten te horen over het mogelijke motief van de toen nog onbekende dader, maar de politie zweeg daarover in alle talen. Het duurde toch nog tot het mid dernachtelijke uur voordat het ontzielde lichaam van de ver moorde Waddinxvener met een lijkwagen kon worden afgevoerd. Eerder op de avond was tever geefs een ambulance naar de Ni colaas Beetslaan gedirigeerd, maar die verdween weer onver- richterzake. Na aanvankelijk voor een raadsel te staan werd het de politie in de WADDINXVEEN - ‘Here we are!4 adverteerde Waddinxveens nieuwste kledingzaak Blue Wave vorige week woensdag in het Weekblad voor Waddinxveen. En inderdaad, daar was de ook in Boskoop gevestigde zaak, die aan de Kerkweg-Oost 153 op donder- WADDINXVEEN/GOUDA - In Waddinxveen zijn 36 horeca- tijden en vetarme gerechten; 4 4 - een groeiende vraag van met na me de sector zakelijke dienstver lening naar accommodatie en dienstverlening op het gebied van en WADDINXVEEN - Het wielerspektakel Ronde van Waddinx veen is terug van weggeweest. Deze wielerwedstrijd (twee koer sen met misschien wel 160 deelnemers) zal maandag 12 april (Tweede Paasdag) weer worden gehouden. De plannen daarvoor zijn vanmiddag (woensdag 10 maart) bekend gemaakt op een persconferentie bij autobedrijf Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen. Nadat midden jaren tachtig een’ eind kwam aan een serie van wie lerrondes in Waddinxveen hebben enkele wielerenthousiastelingen de draad weer opgepakt en orga niseren dit jaar voor het eerst weer een Ronde van Waddinx veen. Er is een programma voor B-ama- teurs, veteranen en voor A-ama- teurs. De B-amateurs en vetera nen bijten het spits om twee uur af voor hun wedstrijd over 80 ki lometer. De A-amateurs starten om 15.30 uur voor een wedstrijd over 80 ki lometer. De ronde wordt georga niseerd in nauwe samenwerking met de Goudse Ren- em Tourclub Excelsior. Het parcours voert de renners over de Groensvoorde, de Wadde, de Peuleyen en de Beethovenlaan en wit daarmee niet af van de ron des die het Sportweekcomité en de legendarische Zes van Rijn en Gouwe destijds hebben gehouden. Start en finish zullen op de Groensvoorde plaatsvinden. Het Lu— daaropvolgende uren al gauw dui delijk dat de oplossing nabij kwam. Het rechercheteam werd de middag kon politievoorlichter C. Jongh in Leiderdorp op- daarop teruggebracht tot 7 man. Het was overigens al vrij gauw duidelijk in welke richting ge zocht moest gaan worden. Toen de bewijsvoering tegen een 38-ja- rige plaatsgenoot zich opstapelde besloot de politie de man aan te houden op verdenking van dood slag. De mededelingen voor de pers over de moord werden gisteren door de Waddinxveense rijkspoli tie gedaan namens de Rotterdam se officier van justitie en het poli tiekorps Hollands-Midden, waar van de Leidse burgemeester C.H. Goekoop korpsbeheerder is. Bij dit korps fungeert mevrouw mr. I.E. Kloppqr-Gerretsen als hoofdofficier van justitie en S.J. van Hulst als korpschef. Vanaf komende vrijdag zullen nadere mededelingen over de Waddinx veense moordzaak komen van de persofficier van justitie in Rotter dam, mr. De Jonge. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wwereldoorlog dat in Waddinxveen moedwillig iemand om het leven is gebracht. Wel wa ren er soms pogingen tot doodslag en felle vechtpartijen in de loop der decennia, maar nog niet eer der kreeg de plaatselijke politie te maken met een moordzaak, die ook nog eens binnen een etmaal kon worden opgelost. cabedrijven gaat het om 260 res taurants en lunchrooms,42 c 142 café’s en tearooms, 30 kantines van bedrijven en sportclubs), 23 hotels en pensions en 24 cam pings. Van het totaal aantal horeca-vesti- gingen en de daar werkzame per- sonen in de regio Midden-Holland rg i is een derde deel in Gouda te vin- JH JLjCVdlIlUlZdl den, op afstand gevolgd door de gemeenten Waddinxveen, Bode graven en Schoonhoven met res- I pectievelijk 36, 35 en 31 vestigin- I (je Wollefoppenweg in Zevenhui- gen en respectievelijk 9%, 10% 1 -- en 8% van het aantal werkzame personen. De gang van zaken in de horeca in de Goudse regio blijkt vorig jaar onder meer uit de enquête Regionale Bedrijfsontwikkeling (ERBO), die ieder jaar door de Kamer van Koophandel onder het bedrijfsleven wordt gehouden. ZEVENHUIZEN - Volkstuin- dersvereniging De Boerderij aan zen houdt zaterdag 20 maart van 11.00 tot 15.00 uur een fuchsia show in de kantine van de vereni ging- Deze show wordt verzorgd door leden van de Nederlandse Kring Van Fuchsiavrienden. Men kan er ook fuchsia’s kopen en er alle in formatie krijgen over deze prach tige plant. De bellenplant, zoals de fuchsia ook wel in de volksmond wordt Door de regionale horeca werd in genoemd, mag zich de laatste ja- ren in een toenemende belangstel- ling verheugen. Dit zeker niet in de laatste plaats kwam de omzettoename uit op 3 door de grotere en kleinere shows procent. Een derde van de onder- I die reeks enkele jaren door heel nemers in de Goudse regio ver- Nederland worden gehouden door wacht in 1993 een hogere omzet de Nederlandse Kring van Fuch- te zullen behalen dan in het voor- siavrienden. 6<«uiJvja<u. Niet onbelangrijk is ook het feit De werkgelegenheid nam in 1992 dat de fuchsia een gemakkelijke toe met 3 procent (landelijk plant is. Het stekken van de fuch- +2%). Vanaf 1987 is de werkgele- j sia geeft praktisch geen proble- genheid in de Middenhollandse i men, alleen de winterberging is horecabedrijven toegenomen mét niet altijd even gemakkelijk. Dit 18 procent, tegenover 8 procent i heeft te maken met al dan niet landelijk. Negen van de tien on- I kunnen beschikken over een dememers verwachten in 1993 meer of evenveel mensen werk te kunnen bieden dan vorig jaar. WADDINXVEEN - Zondag 14 maart vindt de eerste inloop voor verstandelijk gehandicapten plaats in wijkgebouw Het Zuidhonk. Het bestuur van Stichting Wijk- werk De Zuidplas heeft vele ver zoeken gekregen om dit soort vrije-tijd-besteding op te zetten. Er kunnen diverse spellen worden gespeeld maar er kan ook onder het genot van een muziekje gezel lig met elkaar worden gepraat. Koffie en thee staan klaar. De middag duurt van 14.00 uur tot 16.00 uur. De kosten bedragen f2,- per middag. Deze middagen zullen om de twee weken worden georganiseerd. Op zaterdag 20 maart is er een competitie-spellenavond gepland. Deze avond begint om 20.00 uur en duurt tot ongeveer 22.30 uur. De kosten bedragen ƒ3,50. Voor de winnaars zijn er leuke prijsjes. Voor beide avonden zijn vrijwilli gers die willen helpen met het or ganiseren en begeleiden van deze festiviteiten meer dan welkom. Voor meer informatie: mevrouw De Vries, tel. 01828-17889. De afgelopen zaterdag in Het Zuidhonk gehouden Kinderdisco en disco voor 30-plussers zijn een groot succes geworden. 85 Kinde ren kwamen swingen op de mu ziek en bij de loterij waren er 10 gelukkige prijswinnaars. Bij de disco voor 30-plussers was de opkomst weliswaar veel min der, maar de sfeer niet. Ook hier werd gezellig gedanst op verschil lende soorten muziek variërend van muziek uit de jaren 60 tot de meer ’beschaafde’ house-muziek. Discotheek Chinchilla heeft weer laten blijken dat zij alle leeftijds groepen kan laten swingen. De disco voor 30-plussers is dan ook zeker voor herhaling vatbaar. WADDINXVEEN - B. en W. zullen aan de Waddinxveense ge meenteraad voorstellen een totaal bedrag van ƒ16.400,- beschikbaar te stellen voor uit te voeren, en voor een gedeelte reeds uitgevoer de, maatregelen ter bestrijding van gevoelens van onveiligheid bij de bewoners van de 40 bejaarden woningen aan de Pr. Bernhard- laan. beschikken vorstvrije ruimte. De fuchsia is voor veel doeleinden geschikt. Natuurlijk zijn de mo- Door vier op de tien ondernemers gelijkheden bij tuinbezitters bijna werd in de afgelopen jaren gein- onbegrensd, maar op een balkon vesteerd. Het niveau van de inves- voelen de fuchsia’s zich ook op teringen kwam daarmee uit op hun plaats. I Een voordeel voor het ho fuchsia’s zijn de vele se regio wist 94 procent 1992 met waarin de plant zich laat opkwe- winst af te sluiten en was drie- ken. Zo zijn er hang-, stam-, kwart tevreden met het over het I struik- en zuilvormen. geïnvesteerde vermogen behaalde I Een pergola getooid met fuchsia’s rendement. in hangvorm wordt een tvare wa- De gunstige ontwikkeling die zich terval van bloemen en een terras omgeven door een aantal stam- fuchsia’s krijgt een feestelijk ka rakter. Volle zon stelt de fuchsia (op een enkele uitzondering na) niet zo Perspectieven erg op priis en ze verlan8en regel- r matig water en vooral mest. Om Een aantal ontwikkelingen biedt een goed vertakte plant te kweken volgens de Kamer van Koophan- moeten de jonge scheuten enkele del kansen voor de horecasector, malen worden getopt. zoals: Op de winterharde soorten na - de vraag bij consumenten naar kunnen de fuchsia’s niet tegen gezondheidsprodukten, die naar vorst. Het overwinteren gebeurt verwachting verder zal stijgen. I bij voorkeur bij een temperatuur Dit betekent een groeiende markt van ca. +5 graden celcius. Inkui- voor aanbieders van ’light’ maal- len is voor een methode. WADDINXVEEN - Zoals eerder aangekondigd wordt er op maan dag 22 en dinsdag 23 maart in Het Zuidhonk (Zuidplaslaan) in Waddinxveen weer een kinderkle- dingbeurs gehouden. De te verkopen kinderkleding moet schoon, heel en eigentijds zijn en geschikt voor kinderen met de maten 80 tot en met 176. De kleding kan worden ingeleverd maandag 22 maart van 19.00- 22.00 uur en op dinsdag 23 maart van 9.00-11.00 uur. De verkoop vindt plaats op dins dag 23 maart van 13.30-16.30 uur. Het afrekenen van de verkochte kleding en ophalen van niet-ver- kochte kleding is op woensdag 24 maart van 9.00-11.00 uur. Niet afgehaalde kleding en op brengsten die niet afgerekend worden vervallen aan de beurs. Niet verkochte kleding kan men ter beschikking stellen aan de beurs. Voor eventuele nadere informatie kan men tereecht op de volgende telefoonnummers: 01828-13206 en 01828-10819. Mevrouw A. Chijs en de heer E. Saonny, chauffeurs van de Waddinxveense Belbus bij de heer P. van Dam, Egam-medewerker in Gouda. Hij overhandigt hen de sleutels voor de nieuwe wa gen. (Foto: Sjaak Note boom). •NV;

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1