Open huis fysiotherapiepraktijk Meer bedrijfsterrein nodig in Zuid-Holland Waterkanten zijn typisch Nederlands Auto aan stopcontact I Goudse Kamer promoot Midden-Holland Migranten informatie Kruiswerk Aarzelingen over beleid hondepoep I I I I I I I I Goede zaken Boskoopse Veiling ‘Best Man‘ Installatie techniek Actieweek Unicef in Waddinxveen WADDINXVEEN - Het kinder-^ fonds van de Verenigde Naties, Unicef, houdt volgende week de landelijke actieweek onder het motto ‘Kans voor een Kind*. Gerda Havertong zong Vrouwendag open I SF Rijn en Gouwe Thuishulp Centrale zoekt vrijwilligers Sculpturen en schilderijen in Stadsgalerie Met Roosje Vos naar Canterbury w ■t 4 M/V* Naam: Adres: iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar s 01722-31 33 Kansen Ontwikkelingen Vraagtekens rüa, ik wil graag geheel vrijblijvend een proefaborrl nement van vier weken voor f 12,50. Ik ontvang dan I Rijn en Gouwe ’s ochtends vóór zevenen in de bus. Ik wacht met betalen tot ik bericht heb ontvangen. I Postcode/woonplaats: Kr aAA. 3 4 Pagina 21 Woensdag 10 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen WADDINXVEEN/GOUDA - In Midden-Holland moet voor de komende tien jaar nog eens 140 hectare netto bedrijfsterrein ontwikkeld worden. De 77 hectare waarvan de provincie uitgaat is Telefoon (voor controle op bezorging): 8 weer vooruit te kunnen. In Italië is de Fiat Panda Elettra al te koop, Nederland volgt spoedig. Het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda maakt gebruik van de Fiat Panda Elettra, die na de dagelijkse rijtaak te ruste gaat aan het stopcontact. (Foto: Reklame Studio Teller BV). operators, personenvervoerbedrij ven en amusementsbedrijven. Toerisme en recreatie dragen bij aan een bekendheid van en een positieve associatie met de Goud se regio. Hiervan kunnen de in deze regio gevestigde bedrijven profiteren in hun contacten met hun toeleveranciers en afnemers in het binnen- en buitenland. Een naamsbekendheid van bij voorbeeld gemeenten als Gouda, Schoonhoven en Boskoop is direct en indirect van niet te onderschat ten belang voor de bedrijvigheid en de hiermee verbonden werkge legenheid in de regio Midden- Holland. 3008 qen Rijn Het ex-lid van de opgeheven maatschap Gaykema beschikt op de bovenverdieping van het spik splinternieuwe pand bij het post- De Gezondheidswijzer van Kruis werk Midden-Holland is een vrij toegankelijk centrum voor infor matie over gezondheid en gezond heidszorg, gevestigd in het kan toor van Kruiswerk Midden-Hol land, Spoorstraat 2 te Gouda, te lefoonnummer 01820-29466. Het centrum wordt beheerd door ter zake kundige vrijwilligers en is elke werkdag geopend van 09.00 tot 17.00 uur. GOUDA - Op initiatief van de Vereniging van Scholen met een afdeling Installatietechniek kort weg VSI strijden op woensdag 10 maart op het Delta College Gou da 14 leerlingen uit het hele land om de titel ‘The Best Man‘. De afgelopen jaren presenteerden de Opleidingen voor Installatie techniek zich bij beroepenmani festaties. Dit jaar is voor het eerst gekozen voor een wedstrijdele ment. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Tijdens de beursdagen van de Boskoopse Veiling op 24, 25 en 26 februari zijn goede zaken ge daan. De voorjaarsbeurs werd op dinsdag 23 februari geopend door P.M. van Helvoort, directeur van Intratuin Tuintoko Amersfoort. De voorjaarstentoonstelling trok zeer veel belangstellenden uit bin nen- en buitenland. De beurscata logus bevatte 9.000 partijen waar van er 7.500 door middel van en monsterplant tentoongesteld wer den. In het tentencomplex was tevens een presentatie van ruim 100 Deense karren. De totaalomzet van de voorjaarsbeurs 1993 be droeg ƒ1.495.000,-. (Voorjaars beurs ’92: ƒ1.279.000,-. Najaars- beurs ’92: ƒ1.445.000,-). Ook het aantal verkochte Deense karren steeg aanzienlijk. Voor jaarsbeurs 1993: 285 stuks (1992: 195 stuks). Deze verkoopresulta ten zijn uiterst bemoedigend bij de start van het nieuwe seizoen. Daarbij kan volgens de Kamers ’geen enkel zeil gemist worden’. De drie Kamers plaatsen vraagte kens bij de gedachte van de pro vincie dat in andere delen van Zuid-Holland ruimte voor opvang vanuit Zuid-Holland Oost gevon den moet worden. Rijnmond en het westelijk deel van Zuid-HOl- land kampen zelf al met een te kort aan bedrijfsterrein, of heb ben de beschikbare ruimte nodig voor hun eigen ruimtebehoefte. In Zuid-Holland Oost moeten daarom volgens de Kamers ’terug- vallokaties’ komen, die direct in gebruik genomen kunnen worden als dit nodig is. De KvK Midden-Holland is het met de provincie eens dat in het bijzonder het gebiei Gouda, Waddinxveen, Moordrecht uitste kende mogelijkheden biedt voor de realisatie van bedrijfsterrein, in combinatie met de aanleg van een transferium (overstapstation). Ook milieubelastende bedrijven Volgens gegevens van de Provin ciale VVV Zuid-Holland werden 'door Nederlanders in 1989 circa 844 miljoen dagtochten gemaakt. De bestedingen die hiermee ge moeid zijn worden geschat op 9,6 miljard gulden. Voor de Nederlandse markt is Zuid-Holland vooral een dag- tochtbestemming. Ongeveer een vijfde deel van de Nederlandse dagtochten komt in de provincie Zuid-Holland terecht. Belangrijkste bestemming binnen Zuid-Holland is traditioneel de kust. Verder is het inkomend toe risme van grote betekenis voor ons land. In 1991 werden in ons land ruim 17 miljoen buitenlandse overnachtingen geteld. Dit leverde naar schatting 7,6 miljard gulden op. Zo’n 16 pro cent van de buitenlandse over nachtingen komen in de provincie Zuid-Holland terecht. De deelnemers - in de leeftijd van 15 tot 17 jaar - zijn allen leerlin gen van de eindexamenklas van het Voorbereidend Beroepsonder wijs. De wedstrijd-opdracht komt rechtstreeks uit de praktijk en geeft een duidelijk beeld van het hoge niveau van de Installatie techniek opleiding. Niet alleen de wedstrijdkandida- ten, maar ook alle andere leerlin gen die het diploma voor Installa tietechniek behalen zijn zeker van een baan. Afgelopen weken zijn op 7 plaat sen in Nederland voorronden ge houden. De 2 beste deelnemers uit iedere regio doen mee aan de finale. Zij krijgen 300 minuten de tijd om de ingewikkelde montage- opdracht uit te voeren. In de commissie van beoordeling zitten 5 vertegenwoordigers uit onderwijs en bedrijfsleven. Zij staan voor de bijna onmogelijk taak om de werkstukken te jure ren. De winnaar mag zich straks ‘The Best Man' in de Installatietech niek noemen en zal uit handen van de staatssecretaris van Onder wijs drs. J. Wallage de prijs in ontvangst nemen. Deze dag wordt mede mogelijk gemaakt door het bedrijfsleven dat door de sponsoring een be langrijke bijdrage levert aan het welslagen van deze dag. Het informatiemateriaal is ont wikkeld door het Bureau Voor lichting Gezondheidszorg Buiten landers in het kader van de lande lijke campagne ’Gezondheid!’. Onder degenen die voor tenmin- ste ƒ5,- voorlichtingsmateriaal aanschaffen worden prijzen ver loot. Elke maand is er o.a. een vliegreis naar Marokko, Turkije of Mekka te winnen. GOUDA - In het informatiecen trum De Gezondheidswijzer van het Kruiswerk Midden-Holland in Gouda i| (Spoorstraat), wordt één keer pér maand een gezondheids- thema extra onder de aandacht gebracht. In maart gaat het oni gezondheidsinformatie voor Turk se en Marokkaanse migranten. Deze informatie bestaat uit fol ders, geluidscassettes en boekjes over zwangerschap en baby- en peuterverzorging, geboortenrege- ling, gezonde voeding, spannings- klachtén en gezonde vakantie. Dit alles in) het Turks, Marokkaans en Berbers. I VP 1 7101 WOOAOOO11 GOUDA - De Vierstroom Thuis- HulpCentrale in Gouda, een orga nisatie die bemiddelt tussen vrij willigers en gezinnen met een ge handicapt kind in de regio Mid den-Holland, zoekt vrijwilligers. Een gehandicapt kind thuis op voeden is voor de ouders en de overige gezinsleden dikwijls een hele opgave. Het gehandicapte kind vraagt meestal extra verzor ging en aandacht. Omdat heel gewone dingen dik wijls onmogelijk zijn (met een kind in een rolstoel ga je geen strandwandeling maken) nemen steeds meer ouders contact op met de ThuisHulpCentrale met de vraag of er een vrijwilliger voor hen beschikbaar is. Maar ook voor een gehandicapt kind is het leuk wanneer zijn of haar wereldje wat verbreed wordt en er eens iets anders is dan al leen maar ‘school* en ‘thuis*. WADDINXVEEN - Fysiothera peute mevrouw L.C.N. Fran- chimont heeft zaterdagmiddag met een goed bezocht open huis van twee tot vier uur haar fysio therapie ‘Kerkweg-Oost* aan de Kerkweg-Oost 153b in Waddinx veen officieel in gebruik geno men. kantoor over een prima geoutil leerde ruimte. Mevrouw L.C.N. Franchimont heeft zich daar per donderdag 4 maart gevestigd. Zij behandelt ziekenfonds- en particuliere pati ënten volgens afspraak. GOUDA - Van zaterdag 6 tot en met zondag 28 maart is in de Stadsgalerie Achter de Kerk 10 te Gouda werk te zien van Wil lem Hesseling, Greet Steenland (gastexposant) en Frans van Straaten. Willem Hesseling (1950) expo seert zowel wandsculpturen als schilderijen. De dialoog binnen de tegenstellingen land/water en hard/zacht vormt de thematiek in zijn werk. Reflecties van zijn ei gen beleven vindt hij in rotsfor maties aan kusten en in land schappen. Naast de vrije kunsten beoefent Hesseling de laatste jaren ook de toegepaste kunst in de vele vor men, waarvoor vanuit het be drijfsleven een toenemende be langstelling bestaat. Greet Steenland (1957), geboren in Gouda en nu woonachtig in Bunnik, neemt als gastexposant aan de tentoonstelling deel met schilderijen. Zij voltooide haar opleiding aan de Hoge school voor de Kunsten te Utrecht in 1989 en werkt in die plaats in een oude school, tezamen met 20 kun stenaars van verschillende disci plines. Inspiraties, vaak opgedaan tijdens verre reizen, worden door Steenland omgezet in abstract landschappelijke schilderijen, die opvallen door hun decorachtige imago en prachtige kleuren. Frans van Straaten (1963) uit Ca- pelle a/d IJssel laat recente sculp turen zien. Zijn werk is geworteld in vorm-, kleur- en cultuuronder zoek, waarbij hij, zoals kunsthisto ricus Robert Hössen schrijft, vol ledig openstaat voor de filosofi sche en mythologische elementen van alle culturen. Hij blijft zoe ken en onderzoeken en werkt daarpm niet in één alomvattende herkénbare stijl, maar varieert, bestudeert en experimenteert, zo als oók op deze expositie te zien zal zijn. De tentoonstelling zal op vrijdag 5 maart om 20.00 uur worden ge opend met muziek van het Arias Gitar Duo. Openingstijden Stads galerie: dinsdag, woensdag, vrij dag en zondag van 14.00-17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. WADDINXVEEN/GOUDA - De waterkant is een unieke kant van Nederland, die met name in de regio Midden-Holland met haar plassnegebieden en vele waterlopen kan worden uitgebuit. Dat stelt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- Holland in een beschrijving van het toerisme en de recreatie als een groeisector. ‘Als ’waterland’ kan Nederland zeker concurreren met buiten landse zonbestemmingen*, aldus de Goudse Kamer, die er op wijst dat in Midden-Holland tal van toeristische en recreatieve initia tieven worden ontplooid, zoals het aanbieden van dagtochten, (meer daagse) arrangementen en de or ganisatie van evenementen. Het afgelopen jaar werd er in Ne derland in de sector toerisme cir ca 35 miljard gulden omgezet. Dit is ongeveer een tiende deel van de nationale consumptieve be stedingen. Tien jaar eerder was dat ongeveer 25 miljard. Het toe risme is derhalve al jaren achter een een sterke groeisector. Voor de jaren negentig wordt ver wacht, dat de toeristische-recrea- tieve sector jaarlijks zal groeien met 3 procent. Een aantal ontwik kelingen speelt hierbij mee, name lijk: kunnen hier een plek vinden. In de Nota Beslispunten worden als bedrijfsterreinlokatie onder meer genoemd het gebied ten westen van ’t Weegje en de Bredeweg (Waddinxveen) als transport- en distributiecentrum. Deze lokaties sluiten goed aan op het-rapport ’Groeien in het Groe ne Hart’ dat de KvK in 1991 heeft laten opstellen door dr. H. van der Cammen. Wel wijst de kamer er op dat het gebied ten westen van ’t Weegje voor een deel al een bestaande lokatie is en daarom niet volledig als extra ruimte door de provincie opge voerd mag worden. De Kamers vinden verder onder meer dat in de Nota Beslispunten de verkeersinfrastructuur te wei nig aandacht heeft gekregen. Zij zijn van mening dat er op korte: termijn knopen moeten worden doorgehakt. Voor Midden-Holland wordt daar bij gewezen op onder andere de Zuid-westelijke Randweg Gouda, verbreding van de rijkswegen A12 (Zoetermeer-Gouda) en A20 (Nieuwerkerk a/d IJssel-Gouda), aanleg van rijksweg 11 tot aan Bo degraven en omlegging van de tertiaire weg 47 bij Reeuwijk. Het nieuwe streekplan zal eind 1994 worden afgerond en vastge steld. In deze actie staat onderwijs voor kinderen centraal. Onderwijs is immers de basis voor ontwikke ling. De actie van de Stichtings Nederlands Comité Unicef richt zich vooral op een spoedonder- wijsprogramma voor 18 miljoen Pakistaanse kinderen, een land met 123 miljoen inwoners waar 70% van de kinderen en volwas sen niet kan lezen en schrijven. Vooral onder meisjes en vrouwen is het analfabetisme extra groot: slechts 18% van hen kan lezen en schrijven. Unicef is een spoedon- derwijsprogramma gestart met als doel dat tegen het jaar 2000 70% van de Pakistaanse bevolking kan lezen en schrijven. GOUDA/WADDINXVEEN - Dinsdagavond 9 maart scheepte een groep van ongeveer 110 cur sisten en medewerkers van de Stichting voor volwassen-educatie Midden-Holland ’Roosje Vos’ in Gouda zich in op de nachtboot van Vlissingen naar het Engelse Sheerness. Doel van de reis is het overzeese Canterbury. De cursisten komen uit diverse regioplaatsen van het werkgebied van ’Roosje Vos’, dat z’n hoofdvestiging in Gouda heeft. Tijdens de bootreis zal er ruimschoots tijd zijn om nader met elkaar kennis te maken. De groep bestaat grotendeels uit deelnemers, die een jaar of langer Engelse lessen bij ’Roosje Vos’ hebben gevolgd. In de lessen is van tevoren ruimschoots aandacht besteed aan de geschiedenis en bezienswaardigheden van Canter bury en vooral aan praktisch En gels taalgebruik. In Canterbury kan ieder deelne men aan een programma of zelf standig het stadje verkennen. Op het programma staan een rondlei ding door de kathedraal en een bezoek aan de Caterbury Tales. Woensdagavond 10 maart (van avond) gaat men weer aan boord van de Olaulijn. De tocht eindigt de volgende donderdagmorgen rond 9.00 uur in Gouda. De vrijwilligershulp kan bestaan uit af en toe een middag of avond oppassen bij het gehandicapte i xi vangen van een gehandicapt kind bij een gastgezin thuis. De tijdsduur dat een kind bij het De bevolkingsdichtheid van 492 inwoners per vierkante kilometer is hoger dan gemiddeld voor Ne derland. Het is zaak dat Neder land in internationale concurren- tiezin juist nu alle zeilen bijzet. WADDINXVEEN - De Internationale Vrouwendag op zaterdag 6 maart in Kreater (Kerkstraat) is werkelijk een dag van ontmoeting geworden. De actrice Gerda Havertong heeft met haar opening van de modeshow verwoord wat de opzet en de bedoeling betekent voor de organisators van deze middag. Zij heeft in haar act de link gelegd tussen ’Mode en Ontmoeting’. Ook zij wist op bijzondere wijze naar voren te brengen hoe onze kleding ongemerkt beïnvloed wordt door allerlei culturen. Met een eigen liedje heeft zij zingend de modeshow geopend. De belangstelling voor de middag: ’Mode en Ontmoeting’ is heel goed bezocht. Het gemeentebestuur werd vertegenwoordigd door wethouder P.F.J. van Schie (CDA). j u u Het was een internationaal gebeuren. Zowel de bezoekers van de middag als de deelnemers aan de modeshow waren van uiteenlopende nationaliteiten. De kleding die werd getoond is door Sari gemaakt uit stoffen, die door SOS-Wereldhandel in Culemborg, uit verschillende ontwikkelingslanden, worden geïmporteerd. De diverse stands in de foyer van Amnesty International, de Kerngroep Buitenlandse Vrouwen, Sari, Vluchte lingenwerk en de Wereldwinkel hebben goede belangstelling gekregen. De buitenlandse vrouwen hebben Turkse koffie geschonken en allerlei lekkernijen uitgedeeld. Extra waarde ring voor hen, omdat zij tijdens de Ramadan toch mee willen doen. De Wereldwinkel, Vluchtelingenwerk en de Rooie Vrouwen kunnen terugzien op een geslaagde Internationale Vrouwendag 1993 in Waddinxveen. De Surinaamse actrice Gerda Havertong was zaterdagmiddag in Kreater, het Waddinxveense centrum voor kunstzinnige vor ming, om er de Sari-modeshow ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag 1993 zingend te openen. (Foto: Sjaak Noteboom). veel te weinig, aldus de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in de informa tiekrant voor het bedrijfsleven. De provincie houdt onvoldoende rekening met de sterke autonome ontwikkeling van het Middenhol- landse bedrijfsleven. Ook de ruimtebehoefte van milieubelas tende bedrijven in de regio wordt onderschat. De KvK heeft dit in een gezamenlijke reactie van de Kamers Gouda, Leiden en Dor drecht I op de Nota Beslispunten, aan het provinciebestuur laten wer ten. De Nota Beslispunten is onder deel van de herziening van het be staande Streekplan Zuid-Holland Oost. In deze herziening worden de toekomstige ontwikkelingsmo gelijkheden in de regio, voor on der meier bedrijfsterreinen en wo ningbouw, vastgelegd. De Kamers wijzen er op dat het oostelijk deel van Zuid-Holland onderdeel uitmaakt van de Rand stad. In dit deel van de provincie zijn ruim 25.000 bedrijven geves tigd, die werkgelegenheid bieden aan 113.000 mensen. De Waddinxveense fysiotherapeute L.C.N. Franchimont in haar praktijk aan de Kerkweg-Oost 153b in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). GOUDA - In Gouda overhandigde C.B. Huiden, directeur van Huiden’s Autobedrijf, aan C.C. Wieser van het Energiebedrijf Midden-Holland in Gouda de sleutels van de eerste Fiat Panda Elettra. Het is de bedoeling dat personeel van het Energiebedrijf ongeveer 4 maanden zal gaan proefrijden in zo’n schoon en geruisloos autootje. Na een dag gereden te hebben gaat ’s avonds de stekker in het stopcontact om vervolgens de volgende dag kind thuis of het regelmatig op- VOOR f 12.50 WEET JE gastgezin verblijft kan variëren I I MA van bijvoorbeeld 2 middagen per All L C maand tot 1 weekeinde in de 2 IIP maanden. Dit is afhankelijk van ^IMMM^F de tijd die de vrijwilliger eraan i wil besteden en de vraag van de ouders. De kinderen waarvoor een vrijwil liger gezocht wordt hebben ver schillende soorten handicaps. Bij het gastgezin wordt een kind ge plaatst dat zoveel mogelijk aan sluit bij de wensen en mogelijkhe den van het gezin. Het is belang rijk dat zowel de vrijwilliger als de ouders en het kind er plezier aan beleven. Ervaring in het werk met gehan dicapte kinderen is niet nodig, wel de bereidheid om dit voor een langere periode te doen. Wie belangstelling heeft of meer informatie wil kan contact opne men met Ellen v.d. Zilver of Ma rion Dubois. Zij zijn bereikbaar op maandag-, dinsdag-, donder dag- en vrijdagochtend van 10.00- 12.00 uur en op woensdagmiddag van J3.30-16.00 uur. Tel: 01820-19444. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben offici eel nog geen beslissing genomen tot uitvoering van de notitie Hon- denpoepbeleid. Besloten is hierover eerst het ad vies in te winnen van de commis sies voor de Financiën en Volks huisvesting en Milieuhygiëne. Het college aarzelt om een posi tieve beslissing te nemen omdat, als blijkt dat het experiment met de aanleg van hondenuitlaatplaat- sen aanslaat, de verplichting zou ontstaan om ook in andere wijken dergelijke voorzieningen aan te leggen. Dit zou een forse extra uitgave betekenen waarvoor de dekking zou moeten worden gezocht in een zeer grote verhoging, mis schien wel een verdubbeling van de Hondenbelasting. Of hiertoe de politieke bereidheid aanwezig is zal uit de advisering van beide commissies moeten blij ken. - een toenemende beschikbare vrije tijd; - een toenemend vrij besteedbaar inkomen; - een groei van het aantal zoge naamde ’actieve ouderen’; - een toename van het aantal bin nenlandse korte vakanties buiten het hoofdseizoen; - een toenemende belangstelling voor gezondheid-beweging-spel, waarbij milieu ook een factor is. Direct en indirect biedt de toeris tische sector, waarin landelijk naar schatting ruim 40.000 bedrij ven actief jzijn, werk aan ongeveer 235.000 mensen. Ongeveer 10 procent van het totaal aantal be drijven in Nederland is geheel of voor een groot deel afhankelijk van toerisme en recreatie. Het gaat hierbij om hotels, res taurants, café’s, detailhandelsbe- drijven, campings, waterrecreatie- bedrijven, maar ook om toeleve rende bedrijven zoals de groot handel in recreatie-artikelen, tour- “doorhalen wat niet van toepassing is. Bon in open envelop, I zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe, I Antwoordnummer 10Q08 2400 VB Alphen aan

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21