ba GEMEENTE WADDINXVEEN Gemeente helpt mee aan actie op zaterdag 20 maart Rommel markt pikst/aian Boomfeestdag in bijna alle gemeenten TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN Pagina J .N 12570 01820-16066 010-4362244 VERGADERINGEN BOUWVERGUNNINGEN I 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 24642 24700 24760 Cafe-Restaurant-Hotel de IN FORMA TIE-A VOND BRUGCENTRUM ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN GIJSBERTERF SPREEKUREN HERSTRAA TWERKZAAMHEDEN CAMPAGNE RAMPENVOORLICHTING HINDERWET ACTIE TEGEN RECLAMEDRUKWERK .2MET KARAKTER Burg. Colijnstr. 16 2771 GD Boskoop |R BEKENDMAKING Actieplan COLLECTE VERG UNNING MODE IIMET KARAK1 Gezellig borrelen, eten en een heei lijke Cp nachtrust in onze vernieuwde hote kamers. U Wij verzorgen koud/warm buffet ep salades. Weekend-menu samengesteld vóëR35,-r LA 01727 -13223, Koninginneweg 24, Boskoop Woensdag 10 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen Waddinxveen, schoon de lente in! Gouwebad ”De Sniep” (informatie) vraagd. 4 R i 9 N.B.: er is ook informatiemateriaal ten behoeve van anderstaligen 3 Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-4244. Binnengekomen bouwaanvragen Op de agenda o.a.: AARD VAN HET BOUWPLAN BOUWPERCEEL: Dorpstraat 33 teerd worden door Unicef Nederland. Op de agenda o.a.: Een ieder is van harte welkom. Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: BOUWPERCEEL: Molenring 111 en 113 Alpherwetering 41 1 R O De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. s Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 16 maart 1993, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Commissie voor de Financiën op donderdag 11 maart 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. Beleidsplan Sociale Zaken 1993. Notitie hondenpoepbeleid. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van een 7e aanvulling eerste inrichting onderwijsleerpakket en meubilair Kardinaal Al- frinkschool. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van grondkosten in ver band met uitbreiding Kardinaal Alfrink- en Koningin Beatrix- school. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van bedrijfsgeneeskun dige begeleiding G.G.D. voor het openbaar basis- en voortgezet onderwijs. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van aankopen kind- plaats(en) voor het gemeentelijk personeel. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van douchegelegenheid in het gemeentehuis. Groenbeheerplan Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van Proefproject aanpak gevaarlijke verkeerssituaties. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van Criminaliteitspreven tie bejaardenwoningen Prins Bernhardlaan. Advies tot het onderbrengen van het Buro Slachtofferhulp Midden-Holland, met ingang van 1994, bij de subsidie- ontvangers categorie B2 van de staat van inkomstenoverdrach ten (model G). Advies inzake aanpassing (stam-)rekening courant overeenkomst en overeenkomst geïntegreerde dienstverlening met de B.N.G. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van kleine verbouwing De Boog. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van eenmalige kosten voor het instellen van een milieu-estafette-stok. Beschikbaarstellen krediet ten behoeve van sociale vernieuwing project ’’Kijk op de wijk voor Kinderen”. Subsidie oud papier. Wijziging gemeentegarantieregeling particulieren. Omzetten garantie van de Prot. Chr. St. Bejaardentehuis ’’Souburgh”. Convenant Gouda-Waddinxveen-Moordrecht. Beschikbaarstellen kredieten ten behoeve van hogere structure le subsidie Platform Gehandicapten Waddinxveen alsmede een éénmalige subsidie ten behoeve van aanschaf van een P.C. Beleidsplan'Sociale Zaken 1993/1994 en Jaarverslag 1992. Jaarverslag 1991 en begroting 1993 van het Buro Slachtoffer hulp Midden-Holland. Criminaliteitspreventie bejaardenwoningen Prins Bernhardlaan. Sociaal vernieuwingsproject ’’kijk op de Wijk”. Advies inzake Provinciaal Rampenplan. Advies inzake de inrichting van een bestuurlijke coördinatiecen trum ten behoeve van rampenbestrijding e.d. ’’Memorie van antwoord” naar aanleiding van behandeling in twee termijnen van de concept-Communicatienota. In de kranten en op de radio en televisie zal hierover informatie wor den gegeven. Ook wordt er onder de scholen voorlichtingsmateri aal verspreid. In de gemeentegids van Waddinxveen is een hoofdstuk over rampenbestrijding opgenomen (lees de gids hierop na!). Gelukkig komen rampen in Nederland zelden voor. Toch is er altijd een kans - hoe klein ook - dat zich een ramp voordoet. Al de sirene gaat is er beslist meer aan de hand dan een beetje stank of prikkelende lucht! Voor zo een situatie heeft de gemeente Waddinxveen een rampen plan. Dat plan voorziet in de inzet van ondermeer brandweer, poli tie, ambulance en Rode Kruis. In het kader van de rampenbestrijding wordt Radio West de veste rampenzender. Als de sirene gaat dient op deze zender te worden afgestemd. Het is voor inwoners van Waddinxveen van groot belang dat ken nis wordt genomen van deze informatie. Aan de hand van een maquette en tekeningen zal op deze avond een toelichting op het bouwplan worden gegeven. Daarna bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkin gen over dit plan. Burgemeester en wethouders maken bekend dat hen onder opleg ging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hin der voor de omgeving op 2 maart 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: Loonbedrijf LA. van der Spek voor een loonbedrijf op een perceel gelegen Zuidelijke Dwarsweg tussen 13 en 13a, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie C., nr. 1086. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voor ziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voor lopige voorziening is beslist. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 11 maart 1993 tot 11 april 1993 ter inzage bij de afdeling Ruim te en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werk dag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.l.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer bg-g- Politie Ongevallen het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het gedeeltelijk veranderen van een woning het gedeeltelijk veranderen van een winkelpand Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudends de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. De toegang naar de plaatselijke bedrijven en woningen wordt op borden aangegeven bij de Schielandweg, Burgemeester Trooststraat en Apollolaan. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen I I 1 I Stem bij een ramp dus af op Radio West FM 88,4 of via de kabel op FM 93,6!! Op woensdag 17 maart 1993, om 19.30 uur zal in de raadszaal van het gemeentehuis een informatie-avond worden gehouden over de plannen voor het zogenaamde Brugcentrum. Bij de ontwikkeling van dit gebied gaat het om het bouwen van: - drie woningen langs de Zuidkade; - tien woningen op het terrein ten zuidoosten van het gemeentehuis; - een kantoorgebouw tussen het voormalige en het huidige gemeen tehuis. Met ingang van 11 maart- 1993 ligt gedurende een maand het ontwerp-bestemmingsplan Gijsberterf ter inzage op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 08.30 tot 12.30 uur). Gedurende de termijn dat het ontwerp ter inzage ligt kan een ieder daartegen schriftelijk bezwaar indienen bij de gemeenteraad, Post bus 400, 2740 AK Waddinxveen. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. In verband met herstraatwerkzaamheden wordt de Zuidkade tus sen de Burgemeester Trooststraat en de Apollolaan vanaf maandag 15 maart 1993 gedurende 2 maanden afgesloten voor het door gaande verkeer. mi inaiirii«ini v- Op 8 maart jl. is de landelijke rampen voorlichtingscampagne van .sjart gegaan. Terinzagelegging beschikking Onlangs is de landelijke campagne gestart tegen ongeadresseerd drukwerk. ff». Rampenbestrijding is geen onderwerp waarbij dagelijks wordt stil gestaan. Het is echter van groot belang om te weten wat u in geval van een ramp moet doen. Het verdient daarom nadrukkelijk aan beveling om dat hoofdstuk in de gemeentegids te lezen. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Bij rampen kan worden gedacht aan een natuurramp, vliegtuigon geluk, lekkende tankwagen, explosie, gifwolk of ander dreigend on heil waarbij mensenlevens op het spel staan. Kernachtig samengevat luidt de informatie als volgt: ”Als de sirene gaat, ga dan direct naar binnen, sluit deuren en ra men en zet de radio aan.” w—-- ---- - t Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge- Op de agenda o.a.: -J 1 i i il 'in' - Notitie C.A.L Tot 11 april 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degënen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt inge willigd. Genoemde aanvraag is opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: WADDINXVEEN - Zoals aange- kondigd wordt woensdag 24 maart ook in Waddinxveen de Nationale Boomfeestdag weer ge vierd. En dat voor de 37e keer! Het thema is dit jaar ‘Bomen en Recreatie'. Dat het fenomeen Boomfeestdag erg leeft in deze van natuur- en milieuzorg blijkt uit het grote aantal deelnemers dat zich aange meld heeft bij het landelijk secre tariaat voor deelname aan de Boomfeestdag. Zo organiseren bij na 85% van de gemeenten iets rond de Boomfeestdag voor kinde ren op de basisscholen. Er is zoals ieder jaar weer een schitterend lespakket gemaakt dat de leerkrachten van de scholen goed kunnen gebruiken om de kinderen op een speelse wijze iets bij te brengen over de hatuur in hun direkte omgeving. Met het lespakket ’Bomen en Ple zier’ kunnen de kinderen van de basisschool een ontwerp en een maquette maken voor een recrea- tiebos in hun omgeving. Naast het planten van natuurlijk heel veel bomen en struiken, wordt ook steeds vaker op alterna- Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat vanaf heden gedurende 3 maanden op de afdeling Algemene Za ken, sectie Bestuurszaken, ter inzage liggen: Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. i De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. i i i indeling worden zo spoedig moge lijk bekend gemaakt. Per wijk zal één wijkcoördinator worden aangewezen om de schoonmaakactiviteiten te leiden en prikkers en eventueel extra vuilniszakken uit te reiken, vanuit een hoofd-aanbiedplaats in de wijk. Een ieder kan vervolgens zelfstan dig vanuit zijn eigen straat en wijk gaan schoonmaken. De reini gingsdienst wijst erop dat men ook individueel kan gaan schoon maken en het verzamelde vuil in de grijze container kan depone ren. De actie start om 9.30 uur ’s mor gens in de wijken. De wijkcoördi natoren geven het startseien. De actie duurt tot 13.30 uur. Rond die tijd wordt de balans opge maakt op de gemeentewerf aan de Noordkade 48. De actiegroep van Chiel Mos doet de volgende oproep: ‘Als u, als in woner van Waddinxveen, ook de 'schoonmaakkriebels' krijgt zodra de narcissen hun kopjes boven de grond steken, kunt u meedoen aan de actie ‘Waddinxveen, schoon de lente in!'. Alles wat men daarvoor hoeft te doen is op 20 maart om 9.30 uur in oude kleren bij de hoofd-aan biedplaats in ieders wijk langs te gaan om een prikstok en een paar aanwijzingen te ontvangen van de wijkcoördinator en dan kan men beginnen. Als iedereen de handen uit de mouwen steekt, is Wad dinxveen in één ochtendje hele maal schoon! Voor meer informatie over de ac tie ‘Waddinxveen, schoon de lente in!' kan men zich wenden tot de heer M. Mos, Tollenslaan 129, tel. 01828-14882 of mevrouw W.S.J. Waterreus-de Vries, CDA- raadslid, Peuleyen 10, tel. 01828-17581. WADDINXVEEN - Onder het motto ‘Waddinxveen, schoon de lente in!' woret op zaterdag 20 maart een grote schoonmaakactie georganiseerd. De actie is een ini- titatief van de heer M. Mos sr. van de Tollenslaan 129. Alle in woners van Waddinxveen wordt gevraagd mee te doen aan een grote voorjaarsschoonmaak van de bermen, plantsoenen en straten in de hele gemeente. WADDINXVEEN - De rommel markt ‘Door allen - Voor allen' van de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 5 juni op het evenemententerrein aan de Dreef. tieve wijze aandacht besteed aan de Boomfeestdag. Denk bijvoorbeeld aan boswande lingen met een echte gids, het maken van nestkastjes voor het komende voorjaar en het maken van een eigen musical over bomen en natuur. Al met al blijft het een feest, waarop kinderen later met een fijn gevoel op terug kunnen kij ken. De Boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met ruim 500 gemeenten. In de stichting zijn een aantal lan delijke organisaties vertegenwoor digd op het gebied van bos, na tuur, landschap en (natuur)educatie. De stichting streeft naar een goe de omgang van kinderen met de natuur in hun omgeving en kiest hiervoor de boom als uitgangs punt. Jaarlijks wordt een Boom feestdag georganiseerd. Daarnaast wordt educatief materi aal over bomen ontwikkeld voor de deelnemende scholen. De eerste Boomfeestdag werd ge vierd in 1957, naar aanleiding van een resolutie van de FAO, de voedsel- en landbouworganisatie van de Verenigde Naties. Daarin werd bezorgdheid uitgesproken over de onoordeelkundige ontbos singen in veel landen, met als ge volg erosie en woestijnvorming. De gemeente Waddinxveen on dersteunt de schoonmaakactie van harte en verleent op 20 maart haar medewerking door facilitei ten ter beschikking te stellen, on der andere een tweetal vuilniswa- De schoonmaakactie op 20 maart (de dag voor het begin van de len te) is de uitwerking van een idee van de heer Mos sr., dat hij op perde in een interview voor RTW- radio naar aanleiding van zijn in gezonden brief in het Weekblad voor Waddinxveen van 10 februa ri jl. De heer Mos komt met zijn actie in het geweer tegen het zwerfvuil in de gemeente. Een en ander heeft al veel enthousiaste reactie en bijval van zijn mede-burgers opgeleverd. Diverse bewoners-, woningbouw verenigingen en andere verenigin gen zijn benaderd en hebben hun medewerking aan de actie toege zegd. De Da Costaweg in Waddinxveen. kunnen 'schoonmakers' hun verza melde zwerfvuil in plastic zakken kwijt. De vuilniswagens van de gemeen te rijden die dag enkele malen de aanbiedplaatsen langs om het zwerfvuil mee te nemen. Nadere gegevens over locatie van aanbied plaatsen in de wijken en de wijk- bliek geopend mogen zijn, als gevolg van wijzigingen in de Win-1t kelsluitingswet 1976. I K Voor nadere informatie kunt u op werkdagen tussen 08.30 en 12.00 s uur telefonisch contact opnemen met de heer P.A.M. Kooien van de afdeling Algemene Zaken (doorkiesnummer 01828-24629). i V 1 i B. il Inmiddels heeft de gemeente Waddinxveen de stickers ontvangen. U kunt een exemplaar afhalen bij de receptie in de hal van het ge- meentehuis. i i 1 J In de week van 14 mart tot en met 20 maart 1993 zal er gecollec- Indien inwoners van Waddinxveen geen prijs stellen op het ontvan gen van huis-aan-huisbladen en/of ongeadresseerd reclamedrukwerk kan men dat kenbaar maken door het plakken van de daarvoor bestemde sticker op de brievenbus. 1. verordening tot wijziging van de Winkelsluitingsverordening (eerste wijziging); 2. verordening tot wijziging van de Verordening tot aanwijzing van een koopavond (eerste wijziging). Het betreft aanpassingen van de tijden waarop winkels voor het pu- gens en prikstokken. Essentieel voor het slagen van de actie is een enthousiaste inzet van de inwo ners van Waddinxveen. De actie 'Waddinxveen, schoon de lente in'! wordt globaal als volgt opgezet. Op 20 maart zijn er in de hele gemeente 80 zoge naamde 'aanbiedplaatsen'. Hier Commissie voor Sociale Zorg en Volksgezondheid op donderdag 11 maart 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Hsa-’ ER s»

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3