Bentwoud in BLIK OP BOSKOOP MAAK ZELF EEN KEUZE Paddentrek in 7 Weegje Afgebroken sleutel verhindert inbraak Man botst tegen auto eigen vrouw W’veen (4) Zonnebank met drie bruiners Diëtiste houdt praktijk a* Werkpocket Randstad Koor in kerkdienst Disco in De Paddestoel I I I II I IT I I I Bingo in De Boog Rijn en Gouwe WSE heropent clubgebouw Campagne over basisvorming Lenteverkoop Welfarewerk in AF-centrum 1 Ökkboe VKHUGBÏS LEZERS SCHRIJVEN 01828 - 18708 iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ GAAT U VERHUIZEN? Woensdag 17 maart 18.00-23.00 uur: Nederlands op z’n best met Frank Deurknop en Ronald Geurts. Vrijdag 19 maart K. Straver - Ter Aar s 01722-31 33 Wilt u informatie? ASSCHEMAN WADDINMVEEN HEEFT U TROUWPLANNEN? Detailhandel Trailers Handtas Condooms Sire'bo Zaterdag 20 maart Zondag 21 maart f RTW-RADIO A Pagina 11 Woensdag 17 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen ken en niet lukken, zo blijkt uit het overzicht van de Waddinx- Postcode/woonplaats: 8 w meejeHonw Oosipolderweg 9 2741 MD Waddinxveen bevordert. Je wordt minder snel verkouden, het weerstandsvermo gen neemt toe en de doorbloeding verbetert. Tevens gaat de politie in Wad dinxveen extra surveillance hou den voor automobilisten die op de 20.00-21.00 uur: Da Capo, klas siek getinte programma met Jan Koorengevel. 21.00-24.00 uur: Nieuwscafé, lo kale en regionale informatie met Matti Duisterhof en Pierre Lins- sen. Dan slaan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zeif-verhuizmg met gebruik van verhuis auto pakmatenalen en diverse hulpmiddelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen uur, kunnen vele dieren die dan midden op de weg zitten en dus midden onder de auto, overleven. Ze worden bij te hard rijden te gen de bodem van auto gezogen en platgedrukt. andere bedrijven, 68 winkels en bijna 15.000 inwoners. De regio Midden-Holland telt 14 gemeenten. Boskoop is daar één van. Het kwekersdorp van burge meester drs. J.J. Spros ligt aan een aantal in noord-zuidrichting gelegen verbindingen, zoals de provinciale N207 (Gouda-Alphen •aan den Rijn) ten oosten van de spoorlijn Gouda-Al- Rijn en de Gouwe. De trek vindt plaats in de avond en nacht. De amfibiën verlaten hun overwinteringsplaatsen om naar de paringsloot te gaan en zo voor nageslacht te zorgen. Dit jaar hebben de vrijwiliggers Telefoon (voor controle op bezorging): ’doorhalen wat met van toepassing is. VP 2 Een kwartaalabonnement a f81,30. Betaling d.m.v. toegezonden acceptgiro's. Een kwartaalabonnement a f79,80. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Een maandabonnement a f27,30. Automatische betaling d.m.v. machtiging. Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld is dit mijn bank/giro-rekemngnummer En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, s 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop De Waddinxveense diëtiste Elisabeth J.T.M. van der Zwet- van der Louw (Foto: Sjaak Note boom). WADDINXVEEN - In ’t Weegje in Waddinxveen is de jaarlijks te rugkerende salamander- en pad dentrek weer begonnen. Vrijwilligers van de studiegroep Natrix, die opkomt voor de be scherming van amfibiën en reptie len in Zuid-Holland, lopen iedere avond vanaf 19.00 uur De Stoof- kade af om salamanders en pad den te helpen levend de weg over te steken. Met de nieuwe zonnebank met drie gezichtsbruiners wil Thea 01- de Bijvank daaraan haar bijdrage leveren. Dat doet zij in een sfeer volle omgeving van cosmetica (Oligodermie PH 6, Algologie, Friszellen, Dr. R.E. Eckstein, La dy Rose, Aroma therapie) en be handelingen (reinigen, stoombad, epileren, massage, masker, make- up, verven, wimpers, wenkbrau wen, harsen, make-up, li- chaamsmassage en kuurbehande- lingen). (Naschrift redactie: Thijs Spaans is in Waddinxveen gemeente raadslid voor de Partij van de Arbeid). met de nieuwe zonnebank in haar salon. Ze weet precies hoe zo’n apparaat in elkaar zit en wat de lampen, de straling, de reflectie en de ventilatie doen. Na een ana lyse van het huidtype zet ze voor haar cliënten het juiste bruinings- schema op. ‘Een kuur op de zonnebank is be ter dan zonnebaden*, weet de Waddinxveense esthéticienne. ‘Door te veel aan natuurlijke stra ling kan de huid voortijdig ver slappen en de hoornlaag vochtarm worden. De lampen in de zonne bank bruinen drie tot vier keer zo snel als de echte zon dat doet*. Vastgesteld is inmiddels dat ver antwoord zonnen de gezondheid Dit is een open brief aan de heer C.M. Kroes, landbouwer aan het Noordeinde en lid van de Agrari sche Commissie Bentwoud. Als vertegenwoordiger en woord voerder van belanghebbende land bouwers in het gepland Bent- woudgebied bent u de afgelopen weken menigmaal in de gelegen heid gesteld uw mening via de pers te ventileren. Aangezien het Bentwoud uiteraard meer belang hebbenden kent dan uitsluitend de landbouwers die in dit gebied hun bedrijf uitoefenen wil u mijn mening in deze niet onthouden. Wanneer u in een recent inter view rept over ’dat bos waar nie mand op zit te wachten’ dan moet ik u toch teleurstellen. Ik en met mij ongetwijfeld vele burgers en recreanten zitten daar toevallig wel op te wachten. Velen en niet alleen in Waddinx veen zijn van mening dat dit bos er al had moeten zijn, en dan niet een plukje bomen, wat men tegen woordig al snel een bos noemt, maar een echt bos waarin het ge zond recreëren is en dit in een ge bied wat door eeuwenlange kaal slag van al zijn bomen is ontdaan en nu weer een nieuwe kans krijgt. Wanneer u zich uitlaat over de schoonheid van het wijdse polder - landschap dat vooral onaangetast dient te blijven dan moet ik u op nieuw teleurstellen. De door u ge roemde schoonheid van onafzien bare velden spruiten, bieten, uien en aardappelloof gaat volledig aan mij voorbij. Kennelijk heb ik daar het juiste gevoel niet voor, het zij zo. Wat mij ook even van het hart moet is mijn antipatie tegen de argumentatie dat waar aan de an dere zijde van de aardbol honger wordt geleden het hier onverant woord zou zijn om vruchtbare aarde aan de landbouw te onttrek ken. Ik mag u er op wijden dat wij er sinds de Tweede Wereldoorlog in geslaagd zijn vele duizenden ton nen hoogwaardig voedsel door te draaien, het aan vee op te voeren en er zelfs sloten mee te dempen. Melkzeeën, boter en vleesbergen zijn aan ons voorbij gegaan en de ze problemen zijn nog steeds niet opgelost. Duidelijk is echter dat met uit zondering van wat recentelijke ac ties in Hoorn van Afrika nimmer een korrel van deze overschotten richting hongerend gebied is ge gaan, zelfs pogingen daartoe zijn niet ondernomen. Ik vind dit ar gument dan ook een postume klap in het gezicht van allen die tot he den van honger zijn omgekomen. Het zal u duidelijk zijn meneer Kroes dat ik een voorstander ben van een zo spoedig mogelijke aan vang van de werkzaamheden die leiden tot ‘ons Bentwoud* en dan in zijn meest massale vorm, een vorm die grenzen stelt aan de om vang van Waddinxveen en daar mee ook grenzen stelt aan de ex pansiedrift van sommigen onder ons. Ten overvloede maak ik u er op attent dat uit nog zeer onlangs verricht onderzoek is gebleken dat in de afgelopen 35 jaar alleen al in Nederland 50% van de na tuurgebieden is verdwenen. Een ‘kleine compensatie* van zo’n 2100 ha is, zeker in het westen van ons land, op zijn plaats. Voor wat betreft uw belang en de belangen van diegenen voor wie u spreekt in het kader van het be treffende gebied heb ik zeker be grip. Laten we beginnen de dis cussie over het Bentwoud zuiver te huden, wie weet ligt er dan een voor iedere acceptabele oplossing binnen handbereik. M.J. SPAANS, J.W. Frisoweg 61, Waddinxveen. ■II "71011 4"004000" M/W I I I I I I I WADDINXVEEN - Na de zo mervakantie zullen alle leerlingen in het eerste jaar van het voortge zet onderwijs basisvorming gaan volgen. Om meer bekendheid te geven aan de vernieuwing van de eerste leerjaren van het voortge zet onderwijs is het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen, in samenwerking met het Procesma nagement Basisvorming, op 8 maart met de campagne ’Basisvor ming. Beter voorbereid’ begon nen. De eerste leerlingen die met ba sisvorming te maken krijgen, zit ten nu nog in groep acht van het basisonderwijs. Voor hun ouders of verzorgen is een brochure gemaakt die dez week via de basisscholen wordt verspreid. Voor de leerlingen is een vel met stickers van de vak ken van basisvorming bijgevoegd. De brochure wordt verder ver spreid onder het speciaal onder wijs, het voortgezet onderwijs, in spectie, onderwijsorganisaties en gemeenten. Vanaf 29 maart zullen Postbus 51-spotjes op radio en televisie worden uitgezonden. De brochure zal dan ook via postkantoor en bi bliotheek verkrijgbaar zijn voor het brede publiek. De gemeente Boskoop telt 68 winkels met een verkoopvloerop- pervlak van circa 8.600 vierkante meter. De meeste winkels zijn ge vestigd in het centrum-winkelge- bied dat zich aan zowel de noord- als de zuidkant van de Zijde be vindt. Verder heeft Boskoop nog enkele kleinere buurtwinkelcentra zoals *’t Koopse Bos* en ‘Snijdelhof*. De afgelopen twee jaar heeft er in Boskoop een versterking van het zuidelijk deel van het winkelcen trum plaatsgevonden. Rond de Koninginneweg zijn er circa 15 winkels bijgekomen.. Met de vergroting van het winkel- vloeroppervlak is tegemoet geko men aan een aanzienlijke behoefte aan uitbreidingsruimte onder de gevestigde winkeliers. Door een herinrichting van de Koninginneweg is de verblijfs- functie verbeterd, waardoor de aantrekkelijkheid van dit winkel gebied verder is vergroot. stoord is. Op dinsdag 9 maart is aangifte gedaan van het opensnijden van drie trailers van een transportbe drijf op het veilingterrein aan de Bredeweg. Vermoedelijk heeft men de zeilen kapot gesneden om de inhoud van de trailers te bekij ken. De daders hadden de pech dat de wagens ongeladen waren. Wel werden de zeilen vernield. Vanuit een op het Papaverveld ge parkeerde auto werd in de nacht van maandag 8 op dinsdag 9 maart radio-apparatuur en een zonnebril gestolen. Er werd een ruitje ingeslagen. Ook uit op de Passage en Jan Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder f pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J ALPHEN AAN DEN RIJN - De baptistengemeente Alphen aan den Rijn houdt zondagavond 21 maart om half zeven in de Triom- faterkapel aan de Molenwerfstraat een speciale dienst met medewer king van het koor Le Sahddai. Voorganger is de evangelist H. van Dorp. Het interkerkelijk koor Le Shad- dai komt uit Zeist en is ontstaan uit een groep ouders van kinde ren, die in een kinderkoortje zon gen. Het koor telt 45 leden, wordt geleid door Hinke Tjallingii en zingt overwegend Nederlandstali ge liederen. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 maart is er weer een dis- co-avond in wijkgebouw De Pad destoel aan de Lijsterbesstraat. Op deze avond wordt in De Pad destoel de beste muziek uit de top-40 gedraaid met veel ’Gouwe Ouwe’, zodat dit een ’Gouwe Ou we Party’ wordt. De avond begint om 19.00 uur en is om 21.00 uur ten einde. Deze ’Gouwe Ouwe Party’ is alleen toe gankelijk voor jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De entreeprijs is één gulden. WADDINXVEEN - Er zijn diefstallen in Waddinxveen die luk- j - 1 ^4. 1««1_1 1. 1 '1 1 4 1- 4 Z>L 4* /4 4» W Zl z4 w veense rijkspolitie. In de nacht van zaterdag 6 op zondag 7 maart is getracht in te breken in een schuur op de Boek- weitakker. De inwoner trof in het slot van de schuurdeur een afge broken sleutel aan. Men is niet binnen geweest. In de namiddag of avond van zon dag 7 maart is ingebroken in een woning aan de Otweg. Aan de achterzijde van de woning werd een ruit vernield, waarna men di verse vertrekken doorzocht en overhoop haalde. Vooralsnog is niet bekend wat er vermist wordt. Op de Aletta Jacobshoeve trof de eigenaar van een daar geparkeer de auto zijn voertuig op maandag 8 maart met een ingeslagen ruit aan. Vermoed wordt, dat men de auto heeft willen stelen of in heeft willen breken in het voer tuig waarbij men kennelijk ge- Dorrekenskade Oost geparkeerde auto’s werd radioapparatuur ont vreemd. Deze diefstallen vonden plaats op donderdag 11 maart. Op maandag 8 maart is aangifte gedaan van diefstal van diverse bescheiden uit een handtas, welke onbeheerd was achtergelaten in de kantine van een tuinderij aan de Piasweg. De diefstal zou op vrijdag 5 maart al hebben plaats gevonden. Vanaf de Onderweg is op dinsdag 9 maart een grijze Opel .Senator ontvreemd voorzien van het ken teken RD-74-TD. De wagen maakte deel uit van de handels voorraad van een aldaar gevestigd garagebedrijf. Later in de week, op woensdag 10 maart werd aangifte gedaan van diefstal van een Mitsubishi Can ter vrachtauto voorzien van het kenteken VB-24-SV. De wagen stond geparkeerd op de Kromme Esse en is vandaar weggenomen. Aan de Staringlaan werd op dins dag 9 maart een raam geforceerd van een bedrijfspand. Men is ech ter niet binnen geweest, ondanks het feit dat het raam wel open kon. Er wordt derhalve niets ver mist. Vanuit een winkel op de Passage is op woensdag 10 maart een vide ocamera ontvreemd. Mogelijk dat hiervoor twee mannen verant woordelijk zijn, die zich verdacht hebben opgehouden op de Passa ge. De politie was hierover getipt doch trof de mannen niet meer aan. Korte tijd na de melding ont dekte men dat de bewuste camera gestolen was. In de avond van vrijdag 12 maart werd een op de Passage hangende condoomautomaat geforceerd waarbij de inhoud (ca. 40 pakjes condooms), alsmede het aanwezi ge geld werden weggenomen. Getuigen hebben twee jongens gezien. Signalement: man, 22 jaar, zwart grof gekruld haar tot in de nek en gekleed in een don kergekleurde lange jas en man, 20 jaar, blond haar, blauwe spijker- kleding met witte sportschoenen. Van de daders ontbreekt tot op heden elk spoor. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schoonheidsspecialiste Thea Olde Bijvank heeft in haar salon aan de Spireaweide in Groenswaard 3 een zonnebank met maar liefst drie gezichtsbrui ners geplaatst. Daarmee is ze tot nu toe de enige in Waddinxveen. ‘Met deze zonnebank kan een mooie, natuurlijke bruine kleur worden verkregen*, aldus de Wad dinxveense, die de introductie van deze zonnebank gepaard laat gaan met de aanbieding van 10 behan delingen voor 110 gulden. De laatste keer krijgen de cliënten gratis een verzorgend gezichts- masker. Thea Olde Bijvank is ingenomen national Trade Centre (ITC). Op het terrein van het Internatio nal Trade Centre, dat uiteindelijk ruim 400 hectare groot zal zijn, is onder andere een bedrijfsverza melgebouw gerealiseerd dat speci aal bestemd is voor technische toeleveringsbedrijven en handels bedrijven. Verder wordt op het ITC be drijfshuisvesting gerealiseerd ten behoeve van ondersteunende en dienstverlenende bedrijven zoals banken, internationale accoun tantskantoren, adviesbureaus en expediteurs. Boskoop is de thuishaven voor de tot voor kort in Waddinxveen aan de Wilhelminakade gevestigde Stichting Sirébo. Deze stichting staat voor Stichting Promotie Sierteelt Regio Boskoop. Sirébo houdt zich bezig met de promotie van de Goudse regio, als hét sierteeltgebied bij uitstek. In 1992 verzorgde Sirébo een inzen ding op de succesvolle wereldtuin- bouwtentoonstelling Floriade in Zoetermeer. Daarnaast heeft zij de promotie folder ‘Vijf eeuwen boomkweke rijen* laten vervaardigen, en is in opdracht van de stichting de pro- motieplant Cupressocyparis Ley- landi ‘Sirébo* ontwikkeld. Verder organiseert Sirébo de jaarlijks tij dens Pinksteren terugkerende Azalea- en Rhododendronshow. WADDINXVEEN - Op maandag 8 maart vond een kop-staart aanrijding plaats op de Kanaalstraat waarbij drie voertuigen be- tot 14 maart al 406 levende exem plaren de weg over geholpen, waarvan 274 padden en 132 sala manders. Vorig jaar hebben ze in totaal 800 exemplaren overgezet, waar ech ter nog wel 10% doodgereden exemplaren bij horen te worden geteld. Als de automobilisten die tijdens de trek van de weg gebruik ma ken hun snelheid zouden aanpas- Stoofkade te hard rijden, sen tot maximaal 40 kilometer per De vrijwilligers Jacqueline Vis, Frans Vis en Ramon Ernst hopen dat een ieder die met de auto de Stoofkade passeert rekening houdt met de padden en zeker ook met de aldaar lopende vrijwil ligers. De beheerder van ’t Weegje, Pe ter de Groot, heeft ook dit jaar sa men met Kees van Vliet weer ge zorgd voor de paddentrekborden waarmee de automobilist te ken nen wordt gegeven dat de trek be gonnen is. 00.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-11.00 uur: Ochtendmaga- zine, met Ferry van Loon. 11.00-13.00 uur: Hitherinnerin- gen, met Ed Schuurman. 13.00-15.00 uur: Het middagmys- terie, met Ferry en het B-team. 15.00-17.00 uur: Huis op je radio, met Diederick Huizinga. 17.00-19.00 uur: Het muziekcen trum, met Luuk van Dijk. 19.00-22.00 uur: Hitfront Dancea ble, met Gert Voogd. 22.00-24.00 uur: De avonduren, met Ron Menke en Dave Hipke. 00.00-08.00 uur: Non-stop-mu- ziek. 08.00-09.00 uur: Ricardo Hipkes non-stop Jazz-club. 09.00-12.00 uur: Religieus pro gramma door een der kerken. 12.00-14.00 uur: RTW-Klassiek, met Ben Evertse. 14.00-15.00 uur: RTW Bon Voya ge, met Kate Goudriaan. 15.00-16.00 uur: De komische noot, met Gert-Frank van der Poel. 16.00-18.00 uur: RTW-Sportcafé met Brenda Paduch. 18.00-20.00 uur: Jeugdloon, met Ferry van Loon. 20.00-21.00 uur: Trendy, een in formatief jeugdprogramma. 21.00-22.00 uur: Xtra, met Diede rick, Jordi en Raymond. 22.00-24.00 uur: De Avonduren, met Ron Menke. I Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: INaam:•- Adres: handtekening Bon in open envelop, I zonder postzegel, I zenden naar: Rijn en Gouwe, Antwoordnummer 10008 - I 2400 VB Alphen aan den Rijn De Waddinxveense schoonheidsspecialiste Thea Olde Bijvank in haar salon aan de Spireawei- de in Waddinxveen bij haar nieuwe zonnebank met drie gezichtsbruiners. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - De eerste fase van de aan- en verbouw van het WSE-clubgebouw is afgerond. Het verbouwde clubhuis van de in de vierde klasse KNVB spelende rooms-katholieke voetbalvereni ging WSE in de Vondelwijk wordt donderdagavond 25 maart feestelijk heropend. Het feestelijke programma van die avond duurt van acht tot tien uur. WADDINXVEEN/BOSKOOP/GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland heeft in een pu- blikatie de blik gericht op Waddinxveens buurgemeente Bos koop, het kwekersdorp met ongeveer 560 boomkwekerijen, 589 WADDINXVEEN - Randstad Uitzendbureau BV, met in Wad dinxveen een vestiging aan de Nesse, heeft zojuist de 17e editie van de Werkpocket laten verschij nen, hét vademecum voor ieder een met tijdelijk of vast werk. In deze uitgave wordt op alles in gegaan wat met werk samenhangt, vanaf de beroepskeuze to en met de VUT. Uitgebreide informatie wordt verschaft over werken via een uitzendbureau, arbeidsom standigheden, inkomen, volksver zekeringen en belastingen, ziekte en arbeidsongeschiktheid, werken en studeren in het buitenland en over ontslag. Bij al deze onderwerpen worden nuttig tips gegeven. In dit handi ge en overzichtelijke boekje zijn alle nieuwste cijfers en wettelijke regelingen verwerkt. Al meer dan 750.000 exemplaren van de Werkpocket hebben in de afgelopen jaren hun weg gevon den naar werkzoekenden, werkne mers, werkgevers, onderwijsinstel lingen en overheidsinstanties. De Randstad Werkpocket is dan ook het meest actuele en comple te vademecum over de arbeids markt in Nederland. De onderwerpen die in de Werk pocket aan de orde komen zijn overzichtelijk gerangschikt en worden, waar nodig, toegelicht met tabellen. Door het gehanteer de taalgebruik is het boekje zeer goed leesbaar en wordt bijvoor beeld de complete materie van so ciale wetgeving zeer toegankelijk. Randstad Uitzendbureau is sinds 1960 actief- op de tijdelijk ar beidsmarkt. In 1992 hebben ruim 200.000 mensen via Randstad tij delijk werk gevonden. Het behartigen van hun belangen en die van tienduizenden bedrij ven, opgeteld bij de jarenlnge er varing, vinden hun weerslag in in formatieve uitgaven van Rand stad. De Werkpocket die al vanaf 1976 jaarlijks verschijnt is, hier van een duidelijk voorbeeld. De Werkpocket is te verkrijgen bij alle 285 vestigingen van Rand stand Uitzendbureau. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense diëtiste E. van der Zwet-van der Louw van de Tol lenslaan heeft de praktijk van dië tiste D.M. Everstein-Keus van de Peuleyen overgenomen. De nieuwe praktijk is gevestigd op de tweede etage van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Elisabeth J.T.M. van der Zwet- van der Louw (29) werd geboren in Alphen aan den Rijn. Ze is dië tiste van beroep en lid van de Ne derlandse Vereniging van Diëtis ten. Zij beschikt over HBO Diëtiek, een Bewijs van Bevoegdheid, deed de NVD cursus Professione le Bedrijfscvoering en is in haar tweede jaar IBW Management voor Instellingen Gezondheids zorg. Haar werkervering deed ze op bij de Dienst Gemeentelijke Ver pleeg- en Verzorgingshuizen Rot terdam (Smeetsland, Schiehoven (huidige werkkring), Wilgenpias (huidige werkkring) en Vijf Ha vens) en in zorgcentrum Juliana te Gouda. De specialisatie van de Waddinx veense diëtiste is diabetes melli- tus. In het Anne Frank-centrum houdt ze iedere maandag- en dins dagavond vanaf zeven uur spreek uur. Ze behandelt ook volgens af spraak. Mevrouw Van der Zwet-van der Louw wil vooral voedings- en ge- zondheidsadviezen geven aan pati ënten in de eerste lijn, na verwij zing door arts en verloskundige, en artsen informeren over de nieuwste inzichten op voedings- en dieetgebied. Gouwe, de sj phen aan den I Begin volgende eeuw, wanneer de rijksweg Al 1 (Bodegraven-Lei- den) gereed zal komen, wordt de bereikbaarheid van de luchthaven Schiphol vanuit Boskoop en Wad dinxveen verbeterd. Dit is met na me gunstig voor de exportgerichte boomkwekerijen. De gemeente Boskoop beschikt met circa 560 boomkwekerijbe- drijven en de hieraan gerelateerde bedrijvigheid, die gezamenlijk een oppervlakte van bijna 580 ha. in beslag nemen, over het grootste aaneengesloten sierteeltcentrum van de wereld. In Boskoop bevinden zich verder 28 industriële bedrijven met 158 werknemers, 55 bouwbedrijven met 300 werknemers, 106 groot handels met 283 werknemers, 102 detailhandelszaken met 325 werk nemers en 298 dienstverlenende ondernemingen met 645 werkne mers. Dat zijn in totaal 589 be drijven met 1.711 personeelsle den. De 560 bedrijven omvattende boom- en sierteeltsector is sterk exportgericht. De producten van deze sector worden in circa 70 verschillende landen afgezet. Jaarlijks gaat het in het sierteelt centrum Boskoop om een omzet- waarde van ongeveer 230 miljoen gulden. Driekwart daarvan is be stemd voor EG-landen. Om de betekenis van de boom- en sierteeltsector in de toekomst ver der te versterken wordt al enkele jaren gewerkt aan de verdere uit bouw van het aan de Hoogeveen- seweg bij Boskoop gelegen Inter- WADDINXVEEN - De jaarlijkse Lenteverkoop van het Welfare werk van het Rode Kruis in Wad dinxveen wordt woensdag 24 maart van 9.00 tot 14.00 uur ge houden in het Anne Frank-cen trum aan het Jan van Bijnenpad. Verkocht worden er onder meer de mooiste handwerken, tafelkle den (op maat en kleur bestelbaar), dekservetten, kleedjes (in alle ma ten) en schorten. De opbrengst van de Lentever koop wordt gebruikt voor het aan schaffen van materialen, de orga nisatie van koffieochtenden, atten ties voor Pinksteren en Kerstmis en voor de jaarlijkse dagtocht voor ouderen. I Via de FM-band 87,9 (kabel) en 105,8 I I (ether). Staringlaan 2, postbus 330, I 2740 AH Waddinxveen. j Tel. 01828-10379. Z trokken waren. Nadat de voorste auto afremde stopte ook de tweede auto. Voertuig drie zag het allemaal te laat en duwde de twee andere auto’s op elkaar. Voor de veroorzakende bestuur der betekende de aanrijding dub bele pech. De auto die voor hem reed, en waar hij als eerste tegen aan reed, werd bestuurd door zijn vrouw. Hun beider kinderen, die bij de vrouw in de auto aanwezig waren, kwamen met de schrik vrij. Een racefietser had op dinsdag 9 maart alle geluk van de wereld toen hij bij het oversteken van de Kanaaldijk geschept werd door een auto. Het ongeluk gebeurde doordat de fietser het rode licht negeerde toen hij komende vanuit de richting van Coenecoop de Ka naaldijk overstak. WADDINXVEEN - Vrijdag avond 19 maart wordt er zoals ie dere maand weer een bingo geor ganiseerd in buurtcentrum De Boog. De bingo begint om half negen en de zaal gaat open om half acht. Er zijn weer mooie prijzen te win nen. Na afloop is er gelegenheid om nog wat te drinken en gezellig te dansen. De man rolde over de motorkap, de voorruit en het dak van de au to en belandde vervolgens in de berm van de weg. Hij bleek slechts een zere knie te hebben en is voor de zekerheid toch even overgebracht naar het ziekenhuis. Aan zijn avontuur houdt hij wel een bekeuring over. Op woensdag 10 maart vond een aanrijding plaats op de kruising van de Henegouwerweg met de oprit richting rijksweg A12. Een vanaf de Henegouwerweg komen de autobestuurder sloeg linksaf richting de Al2 en verleende geen vrije doorgang aan een van uit Gouda komende auto. Het bleef bij materiële schade. .4 W l, x/li

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11