Titel Rowah Muzikale handbalsters Henk van Vliet creatieve hovenier vertelling in Kreater Reli-muziekspektakel in Beurshal Boskoop museum Hawaii- avond ouderen in AF-centrum Nieuw begin hockeyers Beurs voor Unicef in Zevenhuizen Jeugd van Be Fair aan kop Handbal- instuif Rowah Redelijke vangst HSW Jeugdstrijd bij Florida WADDINXVEEN - Zes over winningen, een gelijkspel en een nederlaag was de oogst van de Florida-jeugdteams badminton in het afgelopen weekeind. Antilopers in Alphen ‘Vrij spel4 in Gouds Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Nieuwe gemeente- gids ’93 Amerikaanse tieners in voetsporen ’Pilgrim Fathers’ Wereldwinkel wijst op herdenking Remonstrantse Kerk bij RTW Mi 1 Gasten Historische reis Dansgroep Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software dames, uit Heemstede heren, uit Leiden dames, uit Bussum heren, uit Enschede de Gouwe 2 HPC1 de Gouwe 2 Zijl/LGB 3 de Gouwe 1 het Gooi 1 de Gouwe 1 ZCE 1 Zondag 21 maart 1993, thuiswedstrijd 17.00 uur: de Gouwe 1 OZ PC 1 dames, uit Oldenzaal Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Zaterdag 20 maart 1993, thuiswedstrijd 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: 19.30 uur: Andere resultaten Wv., Bh' - Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 17 maart 1993 De Waddinxveense hovenier Henk van Vliet heeft een goedlopend bedrijf aan de Brugweg in Voor de pauze treedt ook het Bos- Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Het begint er bij het eerste herenteam van de hockeyclub Waddinxveen op te lijken dat de trainingen van trai ner F. van Rooy zijn vruchten be ginnen af te werpen. Vorige week speelde heren 1 nog met 1-1 ge lijk tegen de nummer zes Aeolus, jammer genoeg was het deze week niet zo’n succes. Heren 1 verloor zondag van de nummer vier Pijnacker. Halver wege de wedstrijd kreeg de HCW-speler P. den Dekker een bal op zijn hoofd, waardoor hij geblesseerd het veld moest verla ten. Ondanks het goede keeperswerk van P. van de Wal kon hij toch niet voorkomen dat de partij ein digde met 0-6. Komend weekeind moet heren 1 thuis tegen Gouda, dat één na laatste staat in de poule. Met de jeugdteams van HCW gaat het erg goed. Howel de beide jongens en meisjes A-l-teams ver loren met 0-1, wonnen de jongens B-l met 4-0. Het vorig jaar gepromoveerde team van de meisjes B-l won zelfs met 5-0. De overige standen zijn JB2 2-8, JC1 1-5, JB1 9-0, JD2 1-7, JE1 2-0, JE2 0-11, MC2 0-4, MD1 4-0, MD2 2-4, MEI 1-4 en ME2 2-2. en gospelmuziek, dans en voordracht. Het gezelschap zal ook de samenwerkingsschool voor HAVO-Atheneum aan in Waddinxveen aandoen. WADDINXVEEN Zondag behaalden de dames van hand balvereniging Rowah het eerste kampioenschap in het bestaan WADDINXVEEN - Met de len te voor de deur wordt voor menig een de aandrang om ook weer eens wat aan de tuin te gaan doen sterker. Hovenier Henk van Vliet (29), die woont aan de Willem de Zwijgerlaan in Waddinxveen en zijn bedrijf heeft aan de Brugweg, kan daar boeiend en interssant over meepraten. Hij is de steun en toeverlaat voor menige Waddinxvener en streek genoot die wat met zijn of haar tuin van plan is. Dat geldt ook voor bedrijven, overheden en in stellingen met groenwensen voor binnen en buiten. Of het nu om de inrichting of het onderhoud van de tuin gaat, Henk van Vliet - die ook nog eens elke dag paraat staat als vrijwillig brandweerman - staat particulie ren en het bedirjfsleven met raad WADDINXVEEN - De mede werkers van de Wereldwinkel Waddinxveen willen zondag 21 maart, de Internationale dag ter bestrijding van racisme en discri minatie, onder de aandacht bren gen. De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft in 1960 21 maart gekozen omdat in de Zuidafrikaanse stad Sharpville negenenzestig mensen werden doodgeschoten die vreedzaam de monstreerden tegen de pasjeswet ten voor zwarten. Zaterdag 13 maart werd in Am sterdam de Nederlandse week: Nederland bekent kleur gestart. De voorzitter van de Islamitische Raad, Coskun Córuz, sprak over het gemis aan dialoog tussen al lochtonen en autochtonen, maar ook tussen allochtonen onderling. Hij zag een belangrijke rol voor de tweede generatie allochtonen weggelegd. ‘Zij spreken twee ta len en zijn in twee culturen opge groeid. Zij moeten de taak op zich nemen als bemiddelaars naar de samenleving op te treden*. Op de Internationale Vrouwendag in Waddinxveen zijn daar al teke nen van gezien. Jonge vrouwen van verschillende nationaliteiten lieten de cultuur van hun land van herkomst zien en konden iedereen in uitstekend Nederlands te woord staan. WADDINXVEEN - Zaterdag hield de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW de negende wedstrijd voor de wintercompeti tie. Er werd gevist in de Drecht bij Leimuiden. De vangst was rede lijk en bestond grotendeels uit maatvis. De uitslag was als volgt: I. M. Reichard (14310 gram), 2. J. Verhoef (11180 gram), 3. H. Kraan (5700 gram), 4. A. van Leeuwen (4600 gram), 5. R. Jen ner (3860 gram). Door het grote verschil in vang sten in deze wedstrijd is de onder linge positie van de top-5 van het klassement wederom veranderd. Met nog één wedstrijd te gaan is er nog volop spanning en zal de ’winterkampioen’ wellicht degene zijn die zaterdag de beste uitslag maakt. De tussenstand is: 1. R. Jenner (50.220 gram), 2. M. Reichard (49.940 gram), 3. J. Verhoef (42.410 gram), 4. H. Kraan (42.230 gram), 5. M. van Leeu wen (40.510 gram). Zaterdag wordt er gevist in het Amsterdam-Rijnkanaal. Vertrek vanaf het NS-station Waddinx veen om 06.00 uur. Florida 1 en Florida 4 versterkten hun koppositie door 7-1 winst op respectievelijk Mix 2 in Naald wijk en Shuttle ’74-Ter Aar thuis in De Sniep. Beide teams hebben 8 punten uit 4 wedstrijden. Florida 2 kwam pas voor de twee de maal op de baan en won weer met 6-2, nu van Merenwiek 4 in Leiden. Florida 3 verloor met 2-6 van Eridos 5 uit Zoetermeer. Florida 5 versloeg Apollo 9 uit Roelofarendsveen met liefst 8-0 en Florida 6 (10/11 jaar) behaal de de eerste overwinning: 5-3 te gen Shuttlewoude 4 in Zoeter- woude. WADDINXVEEN - Zaterdag 13 maart hield de Alphense atletiek vereniging AAV’36 haar jaarlijkse 20-kilometer van Alphen. Buiten dat hier door bekende atleten uit Nederland aan deelnamen, kun nen bij de prestatieloop ook ande ren meelopen. Voor Antilope uit Waddinxveen hebben bij deze 20 kilometerloop meegedaan Emmy Moolhoek, Bert Kuiper en Piet Graafland. Deze deelname is zeer succesvol geweest. Gedrieën kwamen zij over de finish in 1 uur 29 minu ten en 15 seconden. Emmy Moolhoek was daarmee te vens le dame in dit talrijke gezel schap van zo’n 800 deelnemers. WADDINXVEEN - Woensdag middag 31 maart houdt handbal vereniging Rowah weer een hand- balinstuif. In de sportzaal Groens- waard (Wingerd) kunnen kinde ren van 6 tot 13 jaar van 14.00 tot 16.00 uur kennismaken met de handbalsport. Handbalvereniging Rowah heeft in het verleden al enkele keren eerder dergelijke handbal-instui- ven gehouden en dat waren zeer succesvolle trainingsmiddagen. Iedereen, die ook wel eens wil we ten wat handbal precies is, is van harte welkom op de handbalin- stuif Een aantal trainers en erva ren spelers en speelsters van Ro wah zorgen voor een goede belei- ding. Ook kunnen geïnteresserden na tuurlijk eens een aantal trainingen meedoen. Voor meer informatie over Ro wah: tel. 01828-13453 of 01828-111066. ZEVENHUIZEN - In de Gere formeerde Kerk (Dorpsstraat) in Zevenhuizen wordt donderdag 25 en vrijdag 26 maart weer een kinderkleding- en speelgoedbeurs gehouden voor Unicef. Goede voorjaars- en zomerkleding (schoon en heel) en goed speel goed kunnen worden ingeleverd op donderdag 25 maart van 9.00 tot 12.00 uur, van 13.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 19.00 uur. Precies zoals de vorige keer maxi maal 42 stuks inleveren tegen uit betaling van 2/3. Wanneer men meer dan 42 stuks inlevert, bij voorbeeld 60 stuks, worden er 18 stuks verkocht met de opbrengst voor Unicef. De verkoop is op donderdagavond 25 maart van 20.00 tot 21.00 uur en vrijdagmorgen 26 maart van 9.00 tot 11.00 uur. Men bepaalt zelf de verkoopprijs, eventueel in overleg. Voor inlich tingen tel. 01802-2252 of 2043. Nachtkoningin kan haar ogen niet van hem afhouden. Dit bevalt Bert de Bultenaar helemaal niet. Als een wilde springt hij in het rond, trekt rare gezichten en gromt gevaarlijk. De Zonneko ning schrikt zich naar van deze onverwachte aanval en vlucht weg. Maar de koningin kan hem niet vergeten. Ze stuurt de nachtegaal weg om hem terug te roepen. Dat is wel het laatste dat Bert de Bul tenaar wil. Hij besluit om naar het Verschrikkelijke Aardwijf te gaan’. Simone Henken studeerde af aan de Academie voor Expressie en was mede-oprichtster van jeugd theatergroep Rataplan. Daarnaast maakte zij twee dansvoorstellin gen. Op uitnodiging van de Stichting Muzenis werkte zij mee aan Flie- revogel, een danstheaterstuk voor de allerkleinsten, dat vorig sei zoen in Kreater te zien was. Me despeler in Flierevogel was Mare Note, die De Mare regiseert. Joost van Es studeerde klassiek viool aan het conservatorium te Arnhem en leidde zijn eigen zi- geunerensemble. Met folk en folklore ensembles reisde hij door Macedonië, Polen, Zweden. Hij werkte als violist en mandoli- nist-in de bluesgrass band Windy City en trad op tijdens World Press Gala 1991. Bij het Zuidelijk Toneel werkte hij mee aan de pro- duktie ’Het begeren onder de Ol men’. en daad terzijde. Volgens recente gegevens wordt in Nederland jaarlijks 2 miljard gulden uitgegeven aan beplanting, inrichting en onderhoud van een tuin. In ons land staan 3,7 miljoen huizen met een tuin. Dta is 70% van het totale woonaanbod. Een kwart van de tuinbezitters heeft een uitgesproken hekel aan tuinie ren. Hovenier Henk van Vliet denkt daar anders over. Hij slaagt er in zijn interesse voor tuinonderhoud en tuinaanleg ook op de bewoners van de huizen waar hij aan de slag gaat aan te brengen. En hij houdt als creatieve hovenier helemaal rekening met hun wensen. De geboren en getogen Waddinx vener ging na de vakschool voor hoveniersopleiding in Rotterdam gelijk als 20-jarige aan de slag. WADDINXVEEN - Zondagmid dag 21 maart om twee uur is er in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat) een kindertheatervoorstelling van Si mone Henken en Joost van Es met ’De Mare’. De toegangsprijs is vijf gulden per persoon. Van de Stichting Barnum De Ma re zien de Waddinxveners Simone Henken terug, die de vaste bezoe kers zich zeker zullen herinneren. Vorig seizoen maakte zij in Krea ter furore met de dansvoorstelling Flierevogel. De Mare is een muzikale vertel voorstelling voor iedereen vanaf 8 jaar. Een vertelster en een muzi kant (violist) trekken samen met hun karretje door het land en ver tellen het verhaal van de Nacht koningin: ’Bert de Bultenaar is verliefd op de Nachtkoningin. Hij kan er niet van eten of slapen. Soms zegt hij zachtjes dat hij heel veel van haar houdt. Maar dat zegt ie zo zacht jes dat ze het niet hoort. Zo gaan er jaren voorbij. Bert de Bulte naar blijft vurig hopen en de Nachtkoningin weet van niks. Op een nacht komt er een vreem deling aangelopen. Stralend. Het lijkt wel of ie met z’n snufferd in een pot met goud gevallen is. De BOSKOOP/WADDINXVEEN - Voor fijnproevers wordt de avond van volgende week woensdag 24 maart een bijzonder mo ment, als in de Boskopse Beurshal een reli-muziekspektakel plaatsvindt met internationale deelname. Het bezoek van een groep Amerikaanse studenten en begeleiders biedt de liefheb bers in het kwekersdorp een programma met gevarieerde koor- ap zal ook de de Sniepweg Voor de tweeëntwintig studenten en hun begeleiders wordt het een historische reis. Ze komen eerst in Engeland aan en gaan dan naar Leiden. In deze stad hebben de Pilgrim Falthers een tijd ge woond, alvorens zij via Plymouth (Engeland) de Atlantische Oce aan overstaken. In Leiden krijgt de groep een officiële ontvangst. Via de organisatie Church of the koops Tienerkoor en Celeste op, onder leiding van Yvonne Keizer met een zestal Nederlands- en Engelstalige nummers. Opmerke lijk is vervolgens een optreden van de CotN drama en dansgroep onder leiding van José de Mooy. Deze groep rondt het eerste pro- grammadeel af waarbij drie solis ten voor het voetlicht treden. On der hen de in Boskoop wonende Marnix Godschalk. Na de pauze volgt een inbreng van de Amerikaanse studenten, waarna de Boskoopse atrice Anita Poolman de voordracht ’Constan ter’ doet. Dan is de beurt aan zan geres Kellie. The Joy Singers zet ten het programma voort en Bill Davidson zorgt voor de afronding. Behalve zanger is hij ook reislei der van de groep studenten en speelt hij een belangrijke rol als ’senior pastor’ binnen de Church of the Nations in Ameri ka. De studenten van ’The King’s School’ hebben jaren gespaard om een reis naar Europa te kunnen maken, waarbij ze de route volg den van de Pilgrim Fathers die enkele honderden jaren geleden om geloofsredenen Engeland ont vluchtten en via Nederland de lange reis naar Amerika maakten. Daar werden zij de grondleggers van een cultuur en een religie. en dat is nog altijd interessant. Het C-l elftal van Be Fair reken de thuis af met concurrent Nieu- werkerk. Er werd met 2-0 gewon nen. In de eerste helft scoorde Imad Saouny koppend uit een comerbal en in de tweede helft Peter Priem hard en hoog in de goal. Met nog 4 wedstrijden te spelen, hebben zij nu 2 punten voor sprong op Spirit. Misschien kan over enkele weken het kampioens feest losbarsten. Ook C-3 staat bovenaan. Met 4-2 werd gewonnen van opnieuw Nieuwerkerk. Leider J. Dibbets heeft de bloemen al besteld. Het D-3 elftal won met 6-1 van Olympia. E-l verloor met 4-2 bij Rohda. Beide doelpuntën werden GOUDA - Van zaterdag 6 maart tot en met 2 mei is in het Goudse Stedelijk Museum het Catharina Gasthuis de tentoonstelling ‘Vrij spel; acht kunstenaars en hun keuze' te zien. Centraal in deze tentoonstelling staan acht hedendaagse kunste naars, die anno 1993 min of meer bepalend zijn voor de beeldende kunst in Nederland. De deelnemende kunstenaars zijn: Marjolijn van den Assem, J.C.J. van der Heyden, Rob van Ko- ningsbruggen, Rob Scholte, Eliza beth de Vaal, Lidwien van de Ven, Henk Visch en Carel Visser. De kunst van de afgelopen 10 a 15 jaar werd gekenmerkt door zeer uiteenlopende manier van werken, zowel figuratief als ab stract. Met deze tentoonstelling wil het museum laten zien hoe deze ach ter ons liggende periode in het werk van een aantal hedendaagse kunstenaars tot uitdrukking komt. Er is daarom behalve eigen (re cent) werk van deze acht kunste naars, ook werk van collega-kun- stenaars te zien op de tentoonstel ling. De kunstenaars hebben werken gekozen, die voor hun persoonlij ke ontwikkeling grote betekenis hebben. De uitkomst mag verras send genoemd worden. Zo is bij voorbeeld voor Elizabeth de Vaal het oeuvre van Dick Ket zeer be langrijk. Carel Visser heeft grote bewonde ring voor het werk van de Itali aanse kunstenaar Piero Manzoni en Henk Visch ziet zijn eigen werk het liefst gecombineerd met werk van de Duitse kunstenaar Franz Erhard Walter. Bij de tentoonstelling verschijnt een vouwblad waarin nader wordt ingegaan op het werk van de deel nemende kunstenaars, (verkrijg baar voor ƒ1,-). In februari is het boek ‘Vrij spel, Nederlandse kunst 1970-1990' verschenen. In deze eerste over- zichtspublikatie over de heden daagse Nederlandse kunst wordt deze periode op heldere wijze en rijk geïllustreerd in kaart ge bracht. ‘Vrij spel' is samengesteld door Willemijn Stokvis en Kitty Zijl- mans, beiden docent kunstge schiedenis aan de Rijksuniversi teit te Leiden. In het boek komen verschillende onderwerpen aan bod, zoals ab stracte schilderkunst, perform ance en body art, videokunst, kunstenaarsinitiatieven, vrouwen beweging en beeldende kunst, fo tografie en beeldende kunst. De afzonderlijke hoofdstukken zijn geschreven door oud-studen- ten en deskundigen van buiten de universiteit. Het boek Vrij spel, Nederlandse kunst 1970-1990 (ƒ49,50) en de brochure over de drie Vrij spel- tentoonstellingen (ƒ2,50) zijn ver krijgbaar in het museum. Het Stedelijk Museum het Catha rina Gasthuis is gevestigd aan de Oosthaven in Gouda. Nations werd het in Boskoop wo nende echtpaar Godschalk bena derd om een programma samen te stellen. De groep studenten maakt in Boskoop een rondvaart en be zoekt het Proefstation. Hoogte punt wordt echter de avond in de Beurshal onder de noemer ’Jonge mensen ontmoeten elkaar op een intercultureel podium’. ‘De reis heeft twee doelstellin gen', zo laat Bill Davidson vanuit Amerika weten. ‘Ons doel is het blikveld van onze jonge mensen te verruimen, zodat zij kunnen op groeien in een moderne wereld met de verwachting dat zij overal ter wereld kunnen studeren en werken. Maar wij willen ook be moediging geven aan de kerken, gemeenschappen en scholen die we onderweg aandoen. Wij doen dat hoofdzakelijk door middel van toneelspel en muziek. Op onze school voeren wij de leuze ’Prepa ring tomorrow’s leaders today’. WADDINXVEEN - Het kerk- programma op de lokale RTW-ra- dio zal zondagmorgen 21 maart verzorgd worden door de Remon strantse Kerk in Waddinxveen. De uitzending begint om negen uur met muzikale gedeelten uit de Mattheüs Passion van J.S. Bach. Om tien uur volgt dan de afgelo pen zondag opgenomen doop- dienst met ds. E.H. Cossee uit Rotterdam-Hillegersberg. Aan de ze dienst wordt meegewerkt door de Vesperkantorij van de her vormde Immanuëlkerkgemeente onder leiding van Ria Bruin-van der Haven en organist Gert-Jan Smit. de om twaalf uur eindigende RTW-kerkuitzending wordt beslo ten met een muziekprogramma. Nederlands- en Engelstalige gos pelmuziek wordt gebracht door koor en combo van The Joy Sing ers (op zaterdagavond 20 maart ook te beluisteren tijdens een be nefietconcert voor Roemenië). Onder leiding van de in Waddinx veen wonende dirigent Joop van Eek- brengen The Joy Singers achtereenvolgens There is power, Zaai het zaad, Thy world, Funda ment en Lift op your voice. Het programma wordt echter ge opend door het Gouds Jeugd Symfonie Orkest met Welsh Dan ces, Jenny Jones, The ash grove, Men of Harlech en Spiritual Quartet II, een stuk voor blazers en piano. Voorts nog enkele wer ken met solisten op piano en klari net. Met belangstelling wordt echter uitgekeken naar de inbreng van Amerikaanse vocalisten als Kellie en Bill Davidson. Zij reizen mee als begeleiders van een groep Amerikaanse studenten van ’The King’s School’ uit Lake Luzern, New York. Beide vocalisten hebben een inter nationale reputatie in de gospel muziek. Bill Davidson maakte voorheen deel uit van de groep The Joy Strings maar treedt nu als solist op met mooie ballads. Zijn dochter Kellie, als lerares ge schiedenis verbonden aan ’The King’s School’ trad al jong op als soliste. Zij brengt een een reper toire waarin een voorliefde is te beluisteren voor pittige rock en reggae. Centraal staan echter de teksten waaruit een sociale bewo genheid spreekt. Heel mooi is in dat verband een nummer over de bewoners van Soweto in Zuid- Afrika. De groep studenten, in de leeftijd van 12 tot 17 jaar, zullen op hun reis voornamelijk te gast zijn bij de plaatselijke Church of the Na tions centra. In de stad Bath, in de zuid-westelijke hoek van Enge land, zijn de studenten reeds uit genodigd door het gemeentebe stuur voor een ontvangst en een rondleiding. ‘Wij geloven dat dit een levens- veranderende ervaring zal zijn voor onze jonge mensen', aldus pastor Bill Davidson. ‘En we ho pen dat wij onderweg ook iets bij zonders aan te bieden hebben.' De groep blijft één dag in Bos koop en brengt de nacht door bij gastgezinnen in de regio. Ook de Waddinxveense samenwerkings school voor HAVO-Atheneum wordt bezocht, waar een voor dracht wordt gehouden. Kaarten voor de internationale manifestatie op woensdag 24 maart in de Beurshal kosten 12,50 gulden. Jongeren tot 18 jaar en mensen met een 65-pluskaart krij gen een rijksdaalder korting. WADDINXVEEN - Nu de laat ste weken zoveel gevoetbald kon worden en voor de meeste elftal len er nog 4 a 5 wedstrijden te gaan zijn wordt de situatie op de ranglijsten duidelijker en span nender. Het A-l-elftal won met 7-0 van 's Gravenzande. Het zou theoretisch nog derde kunnen worden en pro moveren. De kans daarop is klein, maar is er nog altijd. Het A-2 verloor met 2-5 van Ou- dewater A-l. Het B-l-elftal speel de in de landelijke competitie te gen de betaalde jeugd van Volen dam. De wedstrijd werd in het stadion gespeeld en op initiatief van leider J. Starreveld ging men deze keer met een bus van Pull man uit Boskoop. Chauffeur was W. Scheurwater. Een idee als afscheid van deze prachtige landelijke competitie en als dank voor de vele ouders die iedere keer weer paraat waren bij de verre uitreizen. Het B-l elftal verloor met 5-0. Al leen een wonder kan hen nog red den, maar volgend seizoen spelen zij nog minimaal regionaal voetbal van deze vereniging. Met een zeer overtuigende winst van maar liefst 194 wisten de Waddinxveense dames de toch redelijk sterke tegenstanders van Saturnus uit Ridderkerk de baas te blijven. De fysiek sterke tegenstander kon niet op tegen het bij tijd en wijle technisch hoogstaande spel van de Rowah-dames. Het in groten geta le opgekomen publiek kon zestig minuten lang genieten van het frisse spel van Rowah; gewapend met toeters, bellen en spandoeken I schreeuwde het publiek de Ro wah-dames als het ware naar de ruime overwinning en het kampi oenschap. Rowah had in haar kampioens wedstrijd een van de moeilijke te genstanders uit de kompetitie. Te gen Saturnus uit Ridderkerk had den de dames van Rowah in hun eerste wedstrijd het best moeilijk gehad. Met name het fysieke spel van Saturnus stond nog vers in het geheugen. Rowah begon daarom zeer gekon- sentreerd met haar wedstrijd. Na een blessure van enkele weken kon de Waddinxveense ploeg weer beschikken over keepster Annemarie Verwaayen; aan de an dere kant moest Irma Verkley met een voetblessure aan de kant blijven. Alleen de eerste minuten van de wedstrijd waren spannend. Rowah miste een aantal goede kansen, en de tegenstanders kon den het tempo nog enigszins bij benen. Maar na vijf minuten be gon de Rowah-trein te denderen. Een serie van snelle break-outs werden op evenzovele keren doel treffend afgerond. Via doelpunten van de break-out- specialisten Nathalie Zweers en Jolanda Hoffmans liep Rowah snel uit naar een 60 voor sprong. Maar ook uit het regulie re aanvalsspel creëerde Rowah een aantal fraaie kansen. Van de opbouw-plaatsen werden een aantal knappe afstandstreffers genoteerd. Daarbij was Rowah overigens nog best ongelukkig; tenminste vijf keer spatten af standsschoten van Hennie de Schipper en Karin Jongkind op de paal of de lat uiteen. Tegenstander Saturnus kon eigen lijk weinig inbrengen tegen het snelle spel van Rowah. Toch was het aanvalsspel van de gasten uit Ridderkerk zeker niet van laag gehalte. En ook Saturnus beschik te over een drietal goede afstands- schutters. Maar met Annemarie Verwaayen onder de lat en een goed georga niseerde verdediging werd het aanvalsspel van Saturnus in bijna alle gevallen goed opgevangen. Een moeilijke taak daarin had Ca- rola Doeleman, die in veel geval len de directe tegenstander was van de sterkste Saturnus-speel- ster. Carola ontpopte zich in de defensie als een van de beste ver dedigers bij de Rowah-dames. Sa turnus kwam in de eerste helft tot slechts twee treffers; Rowah stel de er in de eerste dertig minuten tien doelpunten tegenover. De tweede helft gaf nagenoeg het zelfde beeld als in de eerste helft: een oppermachtig Rowah, dat met snelle aanvallen en knap aan valsspel de tegenstanders deklass- eerde. Het publiek kon dat overi gens prima waarderen. Op de tribune was een heel vak gevuld met een groot aantal jeugdleden, die met rood-en- blauw-geschilderde gezichten, pruiken en toeters de dames naar de ruime overwinning schreeuw den. Heel wat fotocamera’s en vi deoapparatuur legde de zege van Rowah vast. Rowah bouwde de voorsprong verder uit. Onder meer een knap pe treffer van Katherina de Vos (fraai vrijgespeeld door Hennie de Schipper), en een achterwaarts in geschoten bal demonstreerden het zelfvertrouwen, waarmee de Ro wah-dames al het gehele seizoen spelen. Rowah bereikte uiteinde lijk een 194 overwinning. De jongste jeugdleden van Rowah reikten vervolgens de welverdien de bloemen uit, waarna de cham pagneflessen in de kleedkamer ontkurkt konden worden. Nog ge ruime tijd daarna werd het kam pioenschap gevierd. „Een fantastisch resultaat”, ver telt pr-voorzitter Ruud Sloof. „Rowah heeft in de kompetitie tot nu toe alle wedstrijden nog ge wonnen. Daarnaast zie je dat het spelpeil ook steeds hoger wordt. Volgend jaar zal Rowah in een klasse hoger uitkomen; met dit team kan Rowah in die hogere klasse ook nog hoge ogen gooien. Wat overigens ook typerend is voor Rowah, is dat tijdens de kampioenswedstrijd zoveel leden en aanhang aanwezig is en nog uren daarna gezellig met elkaar doorbrengt. Rowah demonstreer de dat gezelligheid en sportieve prestaties prima samen kunnen!” Het Rowah-team bestaat uit An- door Peter Klom gescoord. E-5 speelde met 1-1 gelijk tegen Soccer Boys. Tim scoorde de eni ge goal. F-l speelt weergaloos. Leider P. Meerveld en leidster G. Vermeu len zorgen wekelijks voor veel ge zelligheid langs de lijn, maar bin nen de lijn is het nog gezelliger want F-l heeft alle 5 wedstrijden in de voorjaars competitie gewon nen en staat fier bovenaan. Nu werd met 2-0 gewonnen van Nieuwerkerk. Peter Vermeulen en Sander Bosman scoorden en Elon Meerveld hield alles tegen. F-2 won met 1-6 van Groeneweg, F-3 verloor met 2-3 van ONA. F-4 speelde 1-1 bij ONA. Jan Chris scoorde en Pascal stond op goal. F-5 van Be Fair won met maar liefst 0-9 van Esto, Jos v.d. Lugt (4x), Jeffry Zwinkels (2x), Teunis Broer (3x) scoorden er lustig op los. Goede hoop betekent dat voor de toekomst van Be Fair. Het gaat om een grote groep jeugdige leden met veel talent. De toe komst ziet er sportief gezien voor Be Fair zonnig uit. WADDINXVEEN - Maandag avond 22 maart om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum weer een culturele avond gehou den voor alle Waddinxveense ou deren en mindervaliden. De avond wordt georganiseerd door de cul turele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. Deze keer is het een andere avond dan de ouderen gewend zijn. Het wordt nu een avond met Hawaii- muziek door het Hawaiian-Selek- tion uit Waddinxveen onder lei ding van Jan de Roode. Voor velen waarschijnlijk onbe kend, maar deze groep is in den lande overbekend. De groep be staat nog maar enkele jaren en treedt diverse keren per week op in bejaardentehuizen en zieken huizen. Maandag 22 maart treedt de groep voor de 451 e keer op en dat wil wel wat zeggen. Het heeft moeite gekost om deze groep te kunnen laten optreden, gezien het overbezette programma. De avond bestaat uit zang en dans van de Stille Zuidzee. Het is een schitterend programma, waarbij vooral de kostuums steeds weer, naast de muziek, een belangrijke rol spelen. Ook wordt met aangepaste ver lichting gewerkt zodat het geheel sfeervol is en gezellig met muziek van hoge waarde. Het is lang gele den dat een dergelijke avond in Waddinxveen is gehouden. Daar om wordt er vooral deze avond veel belangstelling verwacht. De hand- en spandiensten staan weer klaar om diegenen naar het Anne Frank-centrum te vervoeren die niet op eigen gelegenheid kun nen komen om wat voor reden ook. Even een telefoontje naar num mer 15555 en het vervoer wordt geregeld voor het halen en thuis en het weer terugbrengen naar huyis. De entreeprijs bedraagt ƒ3,- per persoon. Een introducé als begeleiding is zonder meer welkom. De zaal gaat open om half acht. Na deze avond volgt nog een cul turele avond in april en mei en dan is het winterseizoen 1992/1993 weer ten einde. ZEVENHUIZEN - Dezer dagen krijgt elk huishouden in de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle een nieuwe gemeentegids in de bus. Het informatieboekje wordt zoals gebruikelijk huis-aan-huis in de hele gemeente verspreid. Op initiatief van de gemeente Ze venhuizen-Moerkapelle verschijnt eerstdaags de nieuwe ’Informatie gids Gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle’ van reklameburo/uitgeverij Holland Advertising uit Den Helder. Het boekje is helemaal up-to-dat gebracht en presenteert tal van adressen en wetenswaardigheden over openbare voorzieningen, in stellingen en diensten, vereni- gings- en bedrijfsleven. De afgelopen maanden zijn alle vermeldingen in de gids weer zorgvuldig op hun juistheid nage trokken door Holland Advertising BV, dat ook de advertentiewe ving heeft verzorgd. Iedere inwoner weet zich met de nieuwe uitgave weer een vol jaar wegwijs in zijn woonplaats. Wie een gegeven mist, of toch nog een fout ziet, wordt verzocht dit aan te geven op de antwoordbon ach terin de gids. De nieuwe gemeentegids wordt binnenkort thuisbezorgd en is daarnaast een jaar lang op het ge meentehuis verkrijgbaar. De ge meente geeft graag verdere inlich tingen. nemarie Verwaayen, Nathalie Zweers, Carola Doeleman, Irma Verkley, Hennie de Schipper, Jo sephine Top, Karin Jongkind, Sonja van Ham, Jolanda Hoff mans, Sandra Troost en Katherina de Vos. Daarnaast behoren ook Babs Beckers en Hanneke Gomes tot de damesgroep, maar konden dit seizoen door langdurige blessures niet in het veld komen. Overigens zullen deze beide speelsters in de komende weken weer de ’handbal- draad’ oppakken. Ook de heren van Rowah wisten afgelopen zondag een knappe overwinning te behalen. Tegen WIK uit Vlaardingen wisten de Rowah-heren een eenvoudige overwinning te behalen. Zeer overtuigend liepen de heren in de eerste helft naar een 92 pauzes tand uit. In de tweede helft kwam WIK in eerste instantie nog enigszins te rug; daarna stelde Rowah snel or de op zaken. Het samenspel was op prima nivo; nagenoeg alle spe lers deelden mee in het doelpun- tenfestijn. Ook de jeugdteams, die op zater dag spelen, kwamen alle tot klin kende overwinningen. Hij heeft nu een eigen bedrijf. Zijn vader zit in het heiwerk, grondwerk en graafwerk. Beiden kunnen goed met elkaar overweg en helpen elkaar waar nodig ook wel eens een handje. Hoveniersbedrijf Henk van Vliet heeft een 5-tal mensen aan het werk. Als manager slaagt hij er in het werk over de vier seizoenen heen goed te verdelen. Dat moet ook wel want in deze branche is het soms hollen of stilstaan. Met onderhoudscontracten en projecten slaagt Henk van Vliet er in aan zijn bedrijf een grotere bekendheid te geven. Een eigen wagenpark staat ter beschikking om elke klus tot een goed einde te brengen. Er blijjft dan ook in de groene wereld van het Waddinx veense hoveniersbedrijf veel en afwisselend werk te doen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19