Spannende titel strijd Gouwe Streek Mooie tweede plaats Annemieke Altewischer Vechtpartij op KW-plein ‘Holland op zijn breedst4 Juwelier J. den Haag in St. Moritz Exposities in St. Jozef NCVB over Goed Werk Voetbalsters presteren optimaal Zonnig weekeinde Flyers Winst voor WSV4 Veselka danst in Gouda Geschorst Brengdagen rommelmarkt Bloemisten echtpaar op TROS-tv PIHSTMAX Verbouwing PTT-post- agentschap Burg. Colijnstraat 16 2771 GD Boskoop Taf el decoraties MODE IIMET KARAKTER Joy-riding Oplichting Brand Vernieling In brand Uit verkeer ra, te*.* Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 17 maart 1993 De Waddinxveense juwelier in het winkelcentrum ‘de Passa- 19.00 MjMjt een schitterende tweede plaats. 3. Klaas de Knikker, 4. Adriaan versieren met zelfgemaakte deco- en 1500 meter. Hier werd Willem kaar over en weer te zijn begon nen. WADDINXVEEN - De senioren selecties van de Waddinxveense De volledige uitslag: 1. Pauline v. Beekhof (2248), 2. Annemieke Altewischer (2232), 3. Ineke de Koning (2199), 4. Riet Vandewal- le (2097). ke Altewischer tijdens het jaarlijkse afdelingskampioenschap re gio Zuid-Holland in bowlingcentrum Ockenburgh te Den Haag. 9e frame stond zij op 174. Zij moest minimaal scoren. Het werd een dubbele strike en daarmee werd ze afdelings kampioen. Annemieke kwam hierdoor op een eervolle 2e plaats, als debutant zeer succesvol te noemen. WADDINXVEEN - WSE-voet- baller Heuvelman is door de tuchtcommissie van de KNVB- Gouda geschorst tot 1 augustus 1994. Hij is schuldig bevonden aan het schoppen van een Rotter damse scheidsrechter na de wed strijd WSE 4 - Schoonhoven 2. De beste 500 metertijd werd ge reden door Klaas de Redelijkheid (44.07 sec.) maar door zijn 1500 meter schoof hij in het klasse ment terug naar de derde plaats. Marco de Knikker heeft met een persoonlijk record op beide af standen de tweede plek weten te behalen: I. Dennis Jan Groen, 2. Marco de Knikker, 3. Klaas de Redelijk heid, 4. G. Hulst, 5. Richel Kos ter, 6. Gerard van Dijk, 7. M. Verdegaal, 8. Cor Jantjes, 9. Bas Rijkaart, 10. Victor van Leeuwen, II. Henk Nijnenhuis, 12. Hans Andela. Ook de veteranen reden een 500 WADDINXVEEN - In de laatste wedstrijd van dit seizoen voor de Rotterdamse Schaakbond heeft het 4e team van de Waddinxveen se Schaakvereniging WSV in een uitwedstrijd verdienstelijk gewon^ nen. De uitslag was 3-4. Winst was er voor Van der Hoek, Brobbel en Pensioen, remise voor Alblas, Brinkhorst en De Pater en verlies voor D.J. van Offeren en De Hoog. Door deze uitslag ein digt het WSV-team met 3 uit 6 in de middenmoot van zijn groep. In de interne competitie blijven Hennink, die van Van der Starre won en Van der Oord, die Bren gers versloeg, de dienst uitmaken, op grote afstand gevolgd door Philipse, die door Van Wouden berg te verslaan, opklom van de 6e naar de 3e plaats. Toch eindigde hij als derde en re vancheerde zich door een mooi persoonlijke record te rijden op de 1500 meter. Daartussen kwam Adriaan Rijkaart die ook een per soonlijk record op de 1500 meter reed, maar door zijn 500 meter tijd werd hij nummer twee: 1. Eelco Hoedemaker, 2. Adriaan Rijkaart, 3. Dinant van Klaveren, 4. André Rijkaart, 5. Erik Nugte- ren, 6. Philip Kroes. Dennis Jan groen, die dit jaar voor het eerst reed bij schaatsver eniging De Gouwe Streek, wist met twee mooie persoonlijke re cords nummer één te wo4rden bij de heren senioren. Vooral met zijn 1500 metertijd liet hij de an deren zien dat hij die avond sterk in zijn schaatsen stond. over de binnenlijn^te gooien gaf 3 mogelijke opstelling gekomen om games kwam zij toch nog uit op 181. Hiermee liet ze Ineke de Koning met 145 achter zich. Door een baanstoring moest Pauline v. Beekhof nog 5 frames gooien. Zij moest dus op 187 komen. Het werd een spannende game. In de WADDINXVEEN - Als enige dealer uit Nederland werd Passa- ge-juwelier Joop den Haag uitge nodigd voor een meerdaags be zoek aan het Zwitserse St. Mo ritz. Deze uitnodiging was het gevolg van een wedstrijd die het wereld beroemde merk in het najaar van 1992 had uitgeschreven. De vertegenwoordigers van het horlogemerk moesten gedurende een aantal maanden de verkopen noteren. Zij die per land de mees te horloges verkochten werden uitgenodigd om een viertal dagen de gast van de fabrikant te zijn in St. Moritz. Begin februari ontving juwelier Den Haag, die een winkel in het Passage-winkelcentrum in Wad dinxveen heeft, een telefoontje met de mededeling dat hij de meest succesvolle verkoper van Omega in het najaar 1992 voor Nederland was geworden. En hiermee was de uitnodiging binnen om eind februari naar Zwitserland af te reizen. Samen met collega’s uit Europa, Azië en andere werelddelen werd in de Zwitserse Alpen een sportief en ontspannend programma afge werkt. Na sportief in de sneeuw bezig geweest te zijn volgde een roman tische arresleetocht en natuurlijk werden de culinaire genoegens niet vergeten. Een wandeling in jongeren bleken onder invloed van alcohol te verkeren. In ieder geval hebben zich twee jongens onder dokterbehandeling moeten stellen voor de tijdens de vechtpartij opgelopen verwondin gen. Eén van de jongens is zelfs naar het ziekenhuis gegaan. De politie is de afgelopen week gestart om aan dehand van verkla- j-t J_.ï J _1 J A- 1 i de toedracht van de vechtpartij. WADDINXVEEN - In de nacht van zaterdag 6 maart vond een massale vechtpartij plaats op het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen tussen naar schatting 20 jongeren. Over en weer werden rake klappen uitgedeeld, waarbij het de inmiddels ge waarschuwde en ter plaatse gearriveerde politie volstrekt ondui delijk was wie tegen wie vocht en waarom. Nadat assistentie uit de regio ter plaatse was gekomen werden de vechtende partijen in kleine de schilderachtig besneeuwde bergwereld samen met collega ju weliers uit de hele wereld het be hoorde allemaal tot het program ma. Het succes van jaren werken met bekende en vertrouwde merken die borg staan voor kwaliteit werd hiermee beloond. Niet alleen indi viduele klanten kunnen rekenen op een perfecte behandeling en service. In de loop van de jaren zijn er ook heel veel bedrijven geweest die voor relaties een passend ge schenk uitkozen bij juwelier Den Haag. In deze tijd is het belang rijk om klaar te staan voor je klanten en oog te hebben voor wat zij willen. Noodzakelijk is hier voor dat je kwalitatief hoogstaan de merken vertegenwoordigt. Zo voert juwelier Den Haag naast ’Omega’ en ’Le Chiq’ het merk dat zich bewezen heeft op het ge bied van diamanten sieraden. Voor de kinderen is er bijvoor beeld het bekende horloge ’Flik Flak’ of ’Swatch’, afhankelijk van de leeftijd. En nu het trouwen weer opgang maakt kan de Waddinxveense ju welier zijn klanten een keuze la ten maken uit verschillende top merken verlovingsringen. Hij ge niet overigens nog steeds na van een werkelijk unieke belevenis in de Zwitserse Alpen. GOUDA - Tot vrijdag 30 april exposeren Ria van der Horst en Ulrike Waltl in het Groene Hart Ziekenhuis (locatie St. Jozef) aquarellen, lino’s, monotypes en etsen. Beiden zijn uit Moordrecht af komstig en exposeerden al eerder in de regio. Als leerlingen van de bekende graficus Han Hagen hou den ze zich voornamelijk bezig met etstechnieken. In artistiek op zicht zijn Ria en Ulrike inmid dels, iedere voor zich, hun eigen weg ingeslagen. De expositie geeft hiervan een goed beeld. WADDINXVEEN - Zaterdag 24 april wordt de jaarlijkse rommel markt van de Centrale Hervorm de Gemeente gehouden. Voor de derde maal is het parkeerterrein aan de Dreef de lokatie voor deze steeds maar groter groeiende rom melmarkt. Vorig jaar bedroeg de opbrengst voor het eerst meer dan een halve ton (ƒ53.760,-). Voor organisato ren en medewerkers een enorme stimulans er voor de negentiende keer weer de schouders onder te zetten. Voor iedereen die spullen heeft staan voor deze rommelmarkt zijn er twee brengdagen. Men kan te recht achter de Brugkerk op za terdag 20 en zaterdag 27 maart van negen tot één uur. (tel. 01828-14522). Al deze goederen worden uitge zócht en gesorteerd en op de 24e april tegen echte rommelmarkt- prijzen aangeboden. Behalve al deze tweedehands spullen zal er weer een groot aan bod zijn van bloemen en planten, terwijl ook allerlei etenswaren zo als vis, oliebollen, sateh, slaatjes en stroopwafels worden verkocht. Verder wordt er gewerkt aan de talrijke (ook nieuwe) attrakties voor de kinderen, een onmisbaar geworden onderdeel van de rom melmarkt. Zaterdag 24 april wordt vast weer een echte rommelmarktdag in Waddinxveen. WADDINXVEEN - Een prachtige tweede plaats was er het af gelopen weekeinde weggelegd voor de Waddinxveense Annemie- Er werd gespeeld in vier klassen: A-, B-, C- en D-klasse. Annemie ke Altewischer debuteerde in de hoogste klasse. Vorig jaar was het lid van de Rijswijkse bowlingbond De Vlietstreek nog jeugdspeel- ster. Zij moest zodoende de strijd op nemen tegen speelsters, die al eni ge naam hadden in de bowlingwe- reld, zoals Anneke Knoester, Ine ke de Koning (winnares 1992) en Pauline v. Beekhof (winnares 1991). Door in de voorronde een gemid delde neer te zetten van 187,3 plaatste zij zich als 2e voor de fi- nale, slechts met 2 pins verschil basketbalvereniging Flyers had den ook in basketbal-opzicht een j zonnig weekeinde, want de resul- 1 GOUDA - ‘Holland op zijn breedst', een keuze uit de schilderij en van de school van Barbizon en de Haagse School uit de col lectie van het Rijksmuseum, is van zaterdag 20 maart tot en met 21 februari volgend jaar te zien in het Stedelijk Museum Het de Haagse School en daarnaast op enkele werken uit de Franse School van Barbizon. Het museum bezit zelf een inte ressante verzameling schilderijen van deze stromingen, de Collectie Arntzenius. Deze tentoonstelling geeft daarop een mooie aanvul ling. Broer net als vorig jaar nummer één en mag de veteranenbeker nog een jaar thuis houden. Wout Huizer wist dit jaar nog een per soonlijk record te rijden op de Onbekenden hebben in denacht van dinsdag 9 maart een op een bedrijfsterrein van het Coeneco- opcomplex geparkeerde vrachtau to gestart en zijn daarmee door de afrastering van het bewuste par keerterrein gereden. Het hekwerk werd hierdoor uit de grond getrokken en bleef als een soort sleepnet achter de vrachtau to hangen. De vrachtauto kwam vervolgens aan de overzijde van de rijbaan te gen een ander bedrijfspand tot stilstand, waarop de daders de be nen namen. Een later langsrijdende autobe stuurder zag het over de weg ge spannen hekwerk niet en schuur de met zijn auto onder het hek door waardoor grote schade aan deze auto ontstond. De technische verkeersafdeling heeft de betrokken vrachtauto on derzocht waarbij bleek dat dit voertuig niet uit zichzelf was gaan Catharina Gasthuis in Gouda. Twintig Nederlandse en Franse schilderijen van het Rijksmuse um, daterend uit de tweede helft van de negentiende eeuw, zijn bij na een jaar lang te zien in Muse um Het Catharina Gasthuis in Gouda. De topstukken uit de Haagse School geven een prachtig beeld van het Hollandse landschap zoals dat er ruim honderd jaar geleden uitzag en hier en daar nog uitziet. Want gelukkig zijn er nog steeds groene weiden met koeien, zoals Willem Roelofs en Gerard Bilders ze schilderen, vaarten met molens en boerderijtjes erlangs, die zo onnavolgbaar zijn vereeuwigd door Paul Gabriël en Johannes Weissenbruch. Op zee varen weliswaar niet meer de boten van Hendrik Willem Mesdag en Jacob Maris’ vissers staan niet meer aan het strand, maar de zee zelf en de grijze wol kenlucht zijn niet veranderd. Misschien is dat de reden dat de ze schilderijen ook de mensen van tegenwoordig nog zo boeien. De kunstenaars van de Haagse School werden sterk geïnspireerd door Franse schilders die zich om streeks 1840 in Barbizon, een dorpje vlak buiten Parijs, vestig den en daar in de open lucht hun landschappen gingen schilderen. Van enkelen van hen, bijvoor beeld Corot en Courbet, zijn eveneens werken op deze tentoon stelling te zien. Waarom leent het Rijksmuseum zoveel topstukken uit voor zo’n lange tijd? De reden is dat de af deling waar deze schilderijen hun vaste opstelling hebben, de Druc- ker-uitbouw, voor enige jaren is gesloten en grondig verbouwd en gerenoveerd wordt. Om het publiek niet al die tijd te beroven van dit belangrijke onder deel van de enorme Rijksmuse- umcollectie is een ’logeer’projekt, ‘Het Rijks op reis', opgezet in een aantal andere musea in Neder land. Ook Museum Het Catharina Gasthuis hoort tot de gelukkigen. De keuze is hier in de eerste plaats gevallen op schilderijen uit Dit kwam mede doordat Smits- kamp Kardol wist te verslaan en daarmee van de 10e naar de 8e plaats klom. Ook Jansen nestelde zich stevig in de kopgroep, door Van Oort aan ^ijn zegekar te bin den. In de sub-top vielen vooral de winstpartijen van Muit op Van der Hoek en van Wiersma op Kuiper op. Zij klimmen daarmee vier platsen op de ranglijst. In de middengroep viel een zelfde stijging te noteren voor Goor (winst in 13 zetten op Smit!) en Wiersma (na lang gevecht tegen Kuiper). Verder wonnen hier De Niet en Ritter tegen resp. Alblas en Prins, terwijl de partijen Stou- ten-P. van Offeren en Ellers- De Hoog in remise eindigden. Van de overige partijen eindigden er nog vier in remise: Brinkhorst- Versluis, Van Sandijk-H.E. van Offeren, D.J. van Offeren- Van der Heiden en Auad-Brobbel. Verder won De Vries van Markus en Torenbeek van De Bock. De stand aan de kop is nu: 1. Hennink, 2. V.d. Oord, 3. Philip se, 4. V.d. Born, 5. Van Wouden berg, 6. Kardol, 7. Jansen, 8. Smitskamp. WADDINXVEEN/GOUDA - De Waddinxveense volksdans groep Veselka doet mee aan het jaarlijkse Lentebal, dat zaterdaga vond 20 maart van zeven tot twaalf uur voor de tiende maal wordt gehouden in de aula van de voormalige Willem de Zwijger- MAVO aan de Calslaan 99 in Gouda. Aan het Lentebal doen verder mee de volksdansgroepen Eleni en At Va’ani (met kindergroep) uit Gouda en het volksdansorkest Rominka uit Den Haag. Voor de kinderen is er een korte volks- dansinstuif tussen zeven en acht uur op zaterdagavond 20 maart. Tijdens de avond zullen ook enke le volksdansdemonstraties worden gegeven. Alle groepen treden op in zo authentiek mogelijke cos- tuums, die meestal zelf zijn ge maakt. Op de avond is ook aanwezig de Stichting Syncoop voor de ver koop van platen, cd’s en boeken. De toegangsprijs voor het Lente bal bedraagt aan de zaal f 7,50. Voor kinderen gelden sterk ver laagde toegangsprijzen. In diezelfde periode exposeert de Bodegraafse Annette Pels in de vitrine van de Jozef locatie met tafeldecoraties, oorbellen en bro ches. De tafeldecoraties zijn inmiddels in boekvorm verschenen, waarin sluiter SVO (De Meern) maar één ding doen: winnen. Vooraf had men niet gedacht dat dat zo makkelijk zou gaan als vrijdag ge beurde. De Waddinxveensen hadden wei nig tegenstand van het gehavende SVO en bij rust stond het dan ook al 32-15. Na de basketwisse- ling stoomden de dames door naar 49-19 om toen, vreemd genoeg, enkele minuten volledig stil te vallen. SVO mocht toen ook even mee doen maar de laatste fase was het toch weer Flyers dat de klok sloeg. Opvallend daarbij waren de vele assists van Idy Mahboeb en één ’eyes-in-the-back’ van Anita van Uunen. Door het goede spel kon met na me Gea Kok lekker scoren (19 pnt.). Verdere scores in de 69-30 winst waren er van Anita van Uu nen 15, Babette Heerkqns 12 en Nicole Bierwolf 11. Het in-complete dames 2 had het niet makkelijk tegen Festo BW maar omdat ’de bank’ het goed deed maakten de dames hun goe de klassering weer waar: 69-68 winst. Topscoorsters: Astrid Frikken 19, Liedewij Zwam born 18 en Mari anne v.d. Hoeven 10 pnt. Het tekort aan trainings-mogelijk- heden brak Flyers, MAI op tegen Hurricanes 38-55. Op conditie en snelheid kwam Flyers te veel te kort. Een winkelier aan de Groensvoor- de heeft op donderdag 11 maart aangifte gedaan van vermoedelij ke oplichting. Bij hem waren boodschappen afgerekend met een inmiddels vervallen model gi robetaalkaart, die door de Post bank niet meer geaccepteerd wordt. Politieonderzoek moet uitwijzen wie de betaalkaart heeft aangebo den en of er sprake is van een misdrijf. In de nacht van zaterdag 13 maart werd een behoorlijke rook ontwikkeling gemeld in de voet- balkantine van WSE. Zowel poli tie als brandweer stelden een on derzoek in. De brandweer haalde een behoor lijk verbrande deur van de meter kast naar buiten. Vermoedelijk heeft in de meterkast zelf een kleine ontploffing plaatsgevonden ten gevolge van kortsluiting. De technische recherce stelt een onderzoek in. In het aangrenzende gebouw op het WSE-terrein overnachtten een aantal meisjes-jeugdelftallen. De ze hebben geen gevaar opgelopen en vonden het allemaal behoorlijk giegelend spannend. Van een op de Heemraadweg ge parkeerde auto werden op woens dag 10 maart een buitenspiegel en een ruitewisser afgebroken. In het Goudse Catharina Gasthuis wordt tot in februari 1994 de schilderijententoonstelling ‘Holland op zijn breedst1 gehouden, een keuze uit de schilderijen van de School van Barbizon en de Haagse School uit de collectie van het Rijksmuseum. De officiële opening is zaterdagmiddag 20 maart om hakf vier. Op de foto een weidelandschap met vee van Willem Roelofs. kracht gewonnen hebben, leverde veel op en dan vooral meer scores dan de tegenstander. Belangrijk in dit gebeuren waren de vele balveroveringen, zeker door Wolter Zwijnenburg. Verder woog ook de kracht om op crucia le momenten kunnen scoren, bij voorbeeld door Robbert Kaufman en Eric Laban, zwaar mee. Tenslotte tikte weer de sterke openingsfase, nu met name van Rudo van Loo, aan. Dit alles bij elkaar gaf Flyers een mooie 63-44 voorsprong bij rust. Daarna ging het, zoals helaas al eens eeder, een stuk slechter. Aan het resultaat deed dat echter niets meer af. Flyers won en wel met 101-86. De hoogste scores waren van Mike Heerkens, Robbert Kauf man, Rudo van Loo en Wolter Zwijnenburg. De stand is nu als volgt: 1. Wijn and Shooters, 2. op 2 punten Crackerjacks en Flyers en 4. nét daarachter Baros. Het competitie- slot wordt spannender en spannen der. Flyers-dames 1 mocht bij hekke- WADDINXVEEN - Zaterdag presteerden de meisjes van Wad- dinxveen-voetbal optimaal. De laatste jaren bewijzen zij al, dat ze met de top van de KNVB-afde- ling Gouda meedraaien, wat dan al een paar kampioenschappen op leverde. De meisjes pupillen draaien weer volop mee en wisten in Woerden van Woerden met 0-5 te winnen. De junioren deden het iets beter. Jodan Boys werd met een 8-0 ne derlaag terug naar Gouda ge stuurd. A-l trad aan tegen koploper Gou da. Na een 0-2 ruststand kwamen de geel-zwarten na de rust op 2-2. Gouda maakte nog 2-3 maar A-l wist de stand nog tot 3-3 te bren gen. C-l moest uit naar RVC in Reeu- wijk. In een zeer spannende wed strijd werd het 1-1, waar C-l na de rust zeker niet te klagen had. keeper Stephan Knaapen redde het punt voor de Waddinxveners. D-l heeft de smaak te pakken. Na een goede winst van vorige week werd nu Sportlust simpel met 5-1 opzij geschoven. Dit door maar liefst 4 doelpunten van Marco v.d. Hoek. Bij E-l maakt men moeilijke tij den mee. Nieuwerkerk bleek nu met 1-5 te sterk. E-2 moest aan treden in de derby tegen WSE, in een doelpuntrijke wedstrijd werd het uiteindelijk 5-5. F-l blijft goed draaien. De kampi oen van voor de winterstop schoof Vep met 0-6 opzij. Bij F-2 wil het nog niet helemaal lukken. On danks dat deze jongens zich kra nig weerden, was Soccer Boys met 2-4 toch net iets te sterk. In de morgen van zondag 7 maart rukte politie en brandweer uit naar rijksweg Al2 waar een per sonenauto vlam had gevat. Het vuur bleek te zijn veroorzaakt doordat een dop van een kleppen deksel was gesprongen, waarbij de vrijkomende olie op het hete spruitstuk vlam vatte. Het vuur doofde vanzelf. De wagen is door de Wegenwacht naar een afrit versleept en aldaar gerepareerd. De in Waddinxveen werkende motorrijder van de verkeergroep heeft op maandag 8 maart een au to voor technisch onderzoek uit het verkeer gehaald. Na onderzoek door de technische afdeling bleken er inderdaad en kele gebreken aan dit voertuig. De uitlaat en een band verkeer den in onvoldoende staat van on derhoud. Daarnaast is de bestuurder ge waarschuwd voor enkele kleine gebreken aan de auto. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. Op zaterdag 13 maart werd een bestelbus op de rijksweg Al2 uit het verkeer genomen omdat het voertuig niet verzekerd bleek. De auot is in afwachting van het overleggen van een verzekerings bewijs op het politiebureau in Waddinxveen gestald. De eige naar kan een bekeuring van ƒ400,- tegemoet zien. rijden maar door onbekenden ge start moet zijn. groepjes uiteeen gedreven. Enkele Betrapt Personeel van een in Waddinx veen gevestigde supermarkt be trapte op maandag 8 maart een collegawinkelbediende op diefstal. De dievegge had gestolen goede ren in een plastic tas in een vuil container gestopt. Toen zij na haar werk de plastic tas uit de vuilcontainer kwam ha- len werd zij ontmaskerd. Er is ringen duidelijkheid te krijgen in ,proceSverbaal opgemaakt. Ho tnoHroont non Ho voontnorfu. r ro De betrokkene beschuldigen eï- Fietsdief Voor rwor on ti/ppr tf» Tiin hponn. J Op woensdag 10 maart is in Gou da een man aangehouden op een kort daarvoor te Waddinxveen ge stolen fiets. Naar wordt vermoed, is de fiets ontvreemd vanaf de Kanaaldijk bij de bushalte van Coenecoop. Tot op heden is er echter nog geen aangifte bekend van diefstal van melden op het politiebureau in Waddinxveen. j ge'Joop den Haag. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). taten van deze wedstrijdronde wa ren zeer gunstig. Vooral voor de heren kon het niet mooier. Flyers deed wat ze moest I doen, winnen van Deca Eagles (101-86). De concurrentie liet een behoorlijke steek vallen. Flyers is daardoor opgeschoven naar de 2e plaats. De dames van Flyers deden goede zaken door met 69-30 van hekkesluit4er 69-30 te winnen. spare-de deze 5x af. Zij een belangrijk weekeinde. Als 3e hierdoor on een same van I •rla AntrrtAatfa man Via^ op revanche beluste Deca Eagles 2. De nummer 1, Wijnand Shoot ers, had een moeilijke uitwed strijd en ontmoetten de nummers 2 en 4. Crackerjacks en Baros el kaar. De resultaten van dit alles konden niet mooier zijn. Flyers won en de nrs. 1 en 2 verloren. Flyers had geen makkelijke tegen stander in Deca Eagles 2 (Maas- sluis). Dat team was in de sterkst strikes op een rij. De 6e en laatste <je blamerende nederlaag van de oomoc Vwam -zn tru-ii n«o mt nn ontmoeting weg te wissen. Dit gebeurde echter niet. Flyers j won weer. Dit kwam vooral door de sterke eerste helft. Flyers’ pressie-verdediging, waarmee de Waddinxveners de laatste tijd aan WADDINXVEEN - Bloemist Henri Verwey (34) en zijn vrouw Eveline (31) hebben maandag avond op de televisie meegedaan aan het TROS-programma De Ojevaarsshow van presentatrice Leonie Sazias. Het echtpaar Verwey, dat een bloemenzaak heeft in het winkel centrum Luifelbaan (Brederolaan) en woont aan de Groenezoom in Waddinxveen, had overigens maar een klein aandeel in de levendige gedachtenwisseling over het aan tal kinderen in een gezin, dat vori ge week vrijdag werd opgenomen. Henri en Eveline Verwey hebben vijf kinderen (twee meisjes en drie jongens) in de leeftijd van 10, 8, 6, 4 en 2 jaar. Ze verdedig den dit aantal tegenover ouders, die bewust hadden gekozen voor een kleiner aantal kinderen. achter Pauline v. Beekhof en 2 pins voor I. de Koning. Het werd een spannende finale. Een onder spanning bowlende An- nemiek zette in de le van de zes te spelen games een 168 neer, waardoor de overige ander finalis ten een voorsprong wisten te ne men. Doch in de 2e game was zij de spanning kwijt en bowlde een technisch perfekte game met 9 perfecte pocket ballen, doch de strikes mochten door het toch wel slechte pindeck niet vallen. Zes keer bleef de 10 pin staan, Voor Flyers heren 1 was het weer P j* fv-vAva Hn Hata Nv at Xtt I - - kwam hierdoor op een game van geklasseerde, ontmoette men het 202 en Wist daardoor de achter- nn rpvunche beluste. Dera Raoles stand te verkleinen. De derde, vierde en vijfde game resp. 192, 181 en 179 liepen uit stekend en stond zij op dat mo ment op de eerste plaats met 5 pins voorsprong op Pauline v. Beekhof. De 6e game mocht niet lopen zo als de voorgaande. De 2e, 3e en 4e frame waren splits, maar een op tijd genomen beslissing om WADDINXVEEN - Zaterdag 6 maart zijn de jaarlijkse club- kampioenschappen van de Waddinxveense schaatsvereniging De Gouwe Streek verreden. Alle deelnemers hebben op ijsbaan De Uithof in Den Haag geprobeerd om één van de eerste plaatsen in hun categorie te veroveren. Het ijs was zeer goed zodat er veel persoonlijke records gebroken werden. De in totaal 46 deelnemers heb ben maar liefst 58 persoonlijke re cords gebroken. Dit jaar wisten er heel wat nieuwe leden een goede plek in het eindklassement te ver overen. Naast een sportieve avond was het dan ook nog heel gezellig. Als eerste waren de pupillen aan de beurt. Ze moesten de 100 en 500 meter rijden. In de wedstrij den lieten ze het publiek zien wat ze geleerd hebben bij hun schaatslessen van het afgelopen schaatsseizoen. Bij de meisjes was er een groot gevecht om de plaat sen een en twee. Uiteindelijk wist Marieke van de Pijl met haar snelle 500 meter Rianne van Dijk in het klassement te passeren en kwam zo op de eerste plaats. 1. Marieke v.d. Pijl, 2. Rianne van Dijk, 3. S. van Heteren, 4. S. de Redelijkheid, 5. F. de Ligt, 6. I. de Lange. Bij de jongens van de pupillen sloeg Terry Uittenbroek met zijn 100 én 500 meter een groot gat tussen hem en de rest, zodat hij met vlag en wimpel nummer één werd. Spannender werd het ge vecht om de tweede, derde en vierde plaats. Lex Steenland wist met zijn goede 100 metertijd tweede te blijven zodat Erik Key derde werd en Arjan van Cruyningen vierde werd. 1. Terry Uittenbroek, 2. Lex Steenland, 3. Erik Key, 4. Arjan van Cruyningen, 5. M. Jansen, 6. Bram Hendriksen. Patricia van de Velde en Jos Hen driksen moesten vechten om de eerste en tweede plaats bij dames junioren C. Beiden moesten ze de 500 en 1000 meter rijden. Helaas kwam Jos tijdens de 500 ten val zodat ze Patricia tijdens de 1000 meter niet meer kon inhalen: 1. Patricia v.d. Velde, 2. Jos Hen driksen. In de categorie heren junioren C was er, net als in categorie heren junioren B, één deelnemer. Erik Steenbergen moest schaatsen voor de eerste plaats bij de junioren C en Gerrit Visser bij junioren B. Toch deden ze dit niet zomaar eventjes, want ze wisten beiden ver beneden hun persoonlijk re cord te rijden. Bij de dames van junioren A ging het om D. Jacobs en Sandra Vis ser, beiden reden goed en ook hier zijn net als bij de andere ca- tegoriën een aantal persoonlijke records verbroken: 1. D. Jacobs, 2. Sandra Visser. Bij de heren van deze categorie werd Eelco Hoedemaker ook dit jaar weer nummer één. Een ande re kanshebber, Dinant van Klave ren, viel op het eerste rechte eind vat» de 500 meter. WADDINXVEEN - In ver band met een interne verbou wing zal het PTT-postagent- schap Waddinxveen-Bredero- laan tijdelijk worden gesloten. Het postagentschap zal geslo ten zijn van 26 maart tot en met 2 april. Voor girobetaalkaarten, giro- maatpassen en PIN-brieven kan men gedurende de tijdelij ke sluiting van het agentschap terecht op het postkantoor Waddinxveen (Kerkweg-Oost 157). Met ingang van 3 april zijn de openingstijden van het posta gentschap Brederolaan te Waddinxveen: Maandag 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 17.00 uur, dinsdag 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 17.00 uur, woensdag 08.30 - 12.30 uur, donderdag 08.30 - 12.30 uur en 13.30 uur, vrijdag 08.30 - 12.30 uur en 13.30 - 17.00 uur en zater dag 08.30 - 12.00 uur. Op zaterdag 3 april zal het postagentschap feestelijk wor den heropend, zo laat zonema nager Postagentschap GV, J.A. Pol, weten. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) houdt vanavond (woensdag 17 maart) om kwart voor acht in De Hoeksteen (Esdoornlaan) de maandelijkse bijeenkomst. Op deze avond spreekt de heer H. Kaper uit Linschoten over de Stichting Goed Werk, die ook een werkgroep in Waddinxveen heeft. Hij zal zijn betoog met dia’s illu streren. Het zijn door haar ontworpen ta- decoraties’ en sieraden van papier OW1111JK ItVUlU Lv 11JUCH Up UC 500 meter wat de basis legde voor deze techniek uiteen wordt gezet. 1. Willem Broer, 2. Wout Huizer, I I' 2__. 1 3. Klaas de Knikker, 4. Adriaan feldecoraties voor het boek Tafel- Rijkaart, 5. Bert Steenbergen, 6. dvwiau&a cu Mciaucu van papier Frans Versluis, 7. Albert Keij, 8. en plastic. Ideëen om tafels te W. Toering, 9. Teun Staveren. i L„ 2 De prijsuitreiking zal plaats heb- raties ter gelegenheid van speciale ben op het eerstvolgende club- gebeurtenissen zoals Pasen, Kerst- feest. mis, Valentijnsdag of een kinder- Binnenkort gaan de pupillen van verjaardagsfeestje, maar ook de schaatsvereniging ook weer di- wordt getoond hoe een dienblad gemaakt en versierd kan worden. j Tevens laat Annette een aantal broches en oorbellen zien die bij de diverse gelegenheden, of dage lijks, gedragen kunnen worden. De ’Tafeldecoraties’ zijn inmid- dels in boekvorm verschenen en dit boek is verkrijgbaar bij de boekhandel en in hobbywinkels. Al eerder verschenen van haar hand twee boeken: ’Het Houten Beesten Boek’ en ’Aparte Siera den’, waarmee zij anderhalf jaar W. Toering, 9. Teun Staveren, r- - ben op het eerstvolgende club- feest. w Binnenkort gaan de pupillen van I verjaardagsfeestje, plomaschaatsen. Ze moeten dan tijdens oefeningen (zoals een start- en remproef, slalomrijden .1 en een langebaanproef) laten zien wat ze geleerd hebben van hun trainers. Ook worden er in deze week re- cordwedstrijden gereden door een aantal leden van de Gouwe Streek. Ze kunnen kiezen uit de afstanden: 500-1000-1500-3000-5000 en 10.000 meter. Ook zullen hier nog heel wat persoonlijke records geleden in het St. Jozef Zieken verbroken worden. I huis exposeerde.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23