Dubbel verlies Titel komt voor Be Fair-volleybal Be Fair dichterbij Heren van TOOS Gouwe-dames houden uitzicht op subtop Landelijke turn- strijd in sporthal Wielerronde met een ‘dikke banden-race‘ presteren matig Zwem- Heren zitten nog in titelrace Klaverjassen Kampioenen Reigersburgh successen De Gouwe ZVH haakt af voor titel WSE kan niet hoger dan derde plaats Be Fair bekert Winst voor Be Fair- volleyballers Spellenavond verstandelijk gehandicapten WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Algemeen Psychologisch Puro BN. Praktijk in Capelle a/d IJssel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- WSE Heren Spannend Sponsors Kramers woordenboeken Tweede teams Heren Be Fair w e J SS' I ju woensdag 17 maart 1993 Het Wielercomité Waddinxveen met van rechts naar links Jaco van der Eijk, Gerard Haze- om het kampioenschap nog lang niet beslist. Weekblad voor Waddinxveen moeizaam gewonnen van Bran denburg. Afgelopen zondag moes ten de heren aantreden tegen Damixa/Ravijn in Nijverdal, de nummer twee op de ranglijst op twee punten achterstand. Bij winst van de Waddinxveners was de promotie naar de hoofd klasse in het zicht. Bij verlies zou den er drie ploegen op de eerste plaats staan in de eerste klasse. De heren begonnen net als vorige week slecht. In de eerste periode was het alleen Cees Boonstoppel die tot scoren kon komen, terwijl het Ravijn dit vier keer deed. Kortom een achterstand van 4-1, na zeven minuten spelen. Het spel van de Gouweheren was niet optimaal. Van de tien nume rieke meerderheden werd slechts twee maal gescoord. De Gouwe bleef de gehele wedstrijd tegen een ruime achterstand aankijken en had niet de kracht om terug te komen. In de tweede periode was het Marc Faber die met een schot van 24.5 meter iedereen verraste. Hij bepaalde de tussenstand na twee perioden op 6-2. De marge van 4 doelpunten bleef tot aan het einde van de wedstrijd op het score bord. In de laatste twee perioden waren het Arco Verboom, Remco de Frankrijker, Paul van Doorne en Remko Overdam, die de eind stand bepaalden op 10-6. Met dit resultaat blijft De Gouwe aan kop van het klassement. Deze plaats moeten zij wel delen met De Ham en Het Ravijn. Met nog zes wedstrijden te gaan is de race WADDINXVEEN - De in de promotieklasse Zuid-Holland bo venaanstaande dames van CVB Bank Be Fair hebben met 1-3 van Kalinko verloren. In dezelfde klasse verloren de heren van Be Fair met 3-0 van Jupiter. Daarmee blijven ze overigens nog de serve goed op niveau bleef gaan. Ook Oikos stond in de eerste set een goede wedstrijd te spelen en bleef Be Fair dan ook voortdu rend op de hielen. Tot 14-14 ston den de ploegen nog steeds onbe slist. Liet Be Fair het in voorgaande wedstrijden bij een dergelijke stand nog wel eens afweten, daar was nu geen sprake van. Heel be heerst en beslist werd de set uit gemaakt op 16-14. In de tweede set kon Be Fair uit lopen tot 10-5. Toch gaf Oikos zich niet gewonnen en kwam te rug tot 11-11. Reden genoeg voor WADDINXVEEN - Zaterdag 27 maart speelt Be Fair-voetbal voor de tweede ronde in de strijd om de KNVB-beker in de afdeling Gouda tegen het zaterdagelftal van Gouda. In de nu aan de gang zijnde voet balcompetitie staat Be Fair eerste en Gouda tweede met één wed strijd minder gespeeld. Papier bleek andermaal geduldig. Wie op het totoformulier een ’één’ ingevuld zou hebben had bij WSE-Moordrecht aan het kortste eind getrokken. Moordrecht trok fel van leer en deed datgene wat WSE zou doen: het initiatief nemen. Gelukkig le verde dit niet meer op dan een aantal afzwaaiers bij het doel. Na 25 minuten opende WSE de score. Willy Beelen werd goed ge lanceerd en liet vervolgens de Moordrecht goallie kansloos (1-0). De vreugde was echter van korte WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 20 maart is er in Het Zuid- honk (Zuidplaslaan) een competi- tie-spellenavond gepland voor ver standelijk gehandicapten. Deze avond begint om 20.00 uur en duurt tot 22.30 uur. De kosten bedragen ƒ3,50. Voor de winnaars zijn er leuke prijsjes. Wie de vrijwilligers van Stichting Wijkwerk De Zuidplas wil helpen met het organiseren of begeleiden van deze avonden gelieve contact op te nemen met mevrouw De Vries, tel. 01828-17889. j broek, Piet Versluis, Hans Moons, Piet Kloet en Leen Rehorst. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Bij manege Drost te Barendrecht is de finale van de winterkampioenschappen van de Nederlandse Pony Club verreden (springen). Manege Rei gersburgh uit Waddinxveen wist zich via de selectiewedstrijden met zes amazones te plaatsen. Na een goed georganiseerde dag ging Reigersburgh naar huis met 3 kampioenen en 1 reservekampi- oen. De kampioenen zijn: in de klasse B: Miriam de Vries met Chester, in de klasse B: reserve- kampioen Tamar Born met Fati- na, in de klasse M: Alletta v.d. Bregge met Chanco, in de klasse Z: Sabrina van Rijswijk met Edo. Alle pony’s zijn eigendom van de manege Reigersburgh. In deze manege wordt dus met goede pony’s gelopen en goed les gege ven, anders zijn zulke goede re sultaten niet mogelijk. coach Cees Swets om wat wissels door te voeren in deze fase van de set. Dirk Pijpers en Bobby van Maaren gingen eruit en Marc van Yperen en Peter Noorlander kwa men in het veld. Laatst genoemde is een aankomend talent voor he ren 1 en hij wist middels een goe de blokkeringsactie en even later een aanvalsactie 2 punten op rij te scoren. Deze set werd in het voor deel uitgemaakt met 15-12. In de derde set speelde Be Fair zonodig nog beter als in de eerste twee sets. Het begon met een per fecte serve van Bobby van Maaren van waaruit een voor sprong werd opgebouwd van 7-0. Buiten deze actie was hij boven dien nog nadrukkelijk aanwezig in de aanvallen en heeft daarmee een aanzienlijke rol gespeeld in de overwinning. Oikos werd geen kans gegund om terug te komen en moest toezien dat deze set met 15-5 naar Be Fair ging. speelde in alle opzichten beter. Eén aanvalster van Kalinko scoor de op alle posities. Be Fair bleef wel knokken voor haar punten, maar liep konstant achter de fei ten aan (10-15). Zaterdag 20 maart spelen de Waddinxveense dames tegen Ju piter uit Oudewater. De heren van Be Fair hebben hun uitwedstrijd in de promotieklasse tegen koploper Jupiter in Oude water met 3-0 verloren. Coach Cees Swets moest zich wenden tot spelers die tot de he ren 1 selectie behoren omdat door griep gevelde en geblesseerde spe lers er anders geen compleet team kon worden opgesteld. Zo deden nu mee Robin Koele en Harm van Weezel. Evenals de vaste reserve-speler Peter Noor lander. De verwachtingen voor de wed strijd waren bijzonder laag ge steld. De coach had de mannen de opdracht meegegeven om het met de serve Jupiter het zo moei lijk mogelijk te maken. In de eerste set lukte dat aanvan kelijk wonderwel en er kon zelfs een voorsprong van 6-10 worden opgebouwd. Op zeker moment re aliseerden de spelers zich wellicht de bijzonderheid van deze stand en prompt kwam de klad erin. Be Fair begon minder goed te ser veren en te spelen. Punt voor punt kwam Jupiter terug en komt voor om met 15-10 de set te win nen. In de tweede en derde set was de overmacht van Jupiter veel te groot en Be Fair kwam er met respectievelijk 15-3 en 15-5 niet meer aan te pas. Door al de verliespartijen worden er uiteraard geen punten gescoord en langzaam maar zeker dreigt na losweking uit de kop van de stan- denlijst nu ook de aansluiting met de middenmoot in de stand van de promotieklasse verloren te gaan. Komende zaterdag wordt er een thuiswedstrijd gespeeld tegen he ren 3 van ZVH. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zijn vorige week de volle dige plannen gepresenteerd voor een hernieuwde Ronde van Waddinxveen op maandag 12 april (Tweede Paasdag). Het wie lerspektakel is een vervolg op de wielerrondes van de Sportweek Waddinxveen en de Zes van Rijn en Gouwe in vroeger jaren en Tijdens de middagwedstrijd ko men in niveau 6B Sander Minne en Michel van Loon voor, zij heb ben reeds een 5e en een 6e plaats gehaald. Mark Kranenburg, vorig jaar nog 3e op het NK en Jurjen van Pruissen turnen in niveau 4B en haalden al een 4e en een 2e plaats. Klaas Buytendorp die in niveau 5B turnt heeft al een 4e plaats op zak en de laatste turner van TOOS, Anton Stoter heeft al een 16e plaats gehaald in niveau 4C. Het belooft een spannende dag voor TOOS te worden, zowel op het sportieve vlak maar ook op het organiserende gebied. Toe schouwers zijn dan ook van harte welkom om de Waddinxveense jongens aan te moedigen tijdens hun wedstrijden. bevat ook een ludieke ‘dikken banden-race‘. Het wielerparcours is hetzelfde gebleven: Groensvoorde (start en finish), Wadde, Peuleyen, Beethovenlaan. De organisatie van de nieuwe Ronde van Waddinxveen is in handen van het wielercomité Waddinxveen, dat in samenwer king met de Goudse ren- en tour club Excelsior is opgericht. Op Tweede Paasdag zullen in fei te drie wielerwedstrijden worden gehouden. Eén voor de B-ama- teurs-veteranen en één voor de A- amateurs. Voorafgaande aan deze wielerstrijd is er over acht ronden (12 kilometer) een ‘dikke banden race’ voor uitsluitend Waddinx veense bedrijven, instellingen en verenigingen. Inschrijving door individuele Waddinxveners en in dividuele Waddinxveense ploegen is ook mogelijk. De ‘dikke banden-race‘, waarvan de start is voorzien om 13.15 uur, wordt verreden op gewone fietsen zonder race-stuur. De deelnemers moeten 16 jaar of ouder zijn. Het dragen van een valhelm wordt ten sterkste aanbevolen. Aan de wedstrijd is een individu eel- en een ploegenklassement verbonden. De eerste ploeg krijgt 75 gulden, de tweede 50 gulden en de derde 25 gulden. Een ploeg mag minimaal uit drie en maximaal uit vier personen be staan. Het ploegenklassement wordt opgemaakt aan de hand van de eerste drie binnenkomers van een ploeg. Aan het individuele klassement zijn bekers verbonden. Voorts is er voor de winnaar van het indivi duele klassement een tuinset be schikbaar. De deelnemers mogen zich desgewenst laten sponsoren. Voor deelname (op eigen risico) aan de ‘dikke banden-race‘ kan men zich opgeven en inschrijven door inlevering van een aanmel dingsformulier bij de kassa van Shell Boonstoppel (Juliana van Stolberglaan). De inschrijving sluit maandag 5 april. Voor nadere informatie: Gerard Hazebroek (tel. 01828 - 31361) en leen Rehorst (tel. 01828 - 16244). duur want Moordrecht scoorde ruim een minuut later reeds de gelijkmaker. Een ouderwetse punter van Peter v.d. Hoek verdween in de hoek naast de verbouwereerde Bert v.d. Kaa. De verdere eerste helft waren er over en weer nog wat kansjes die echter niets opleverden. Kort voor rust toch nog wat com motie. De scheidsrechter nam een serie zeer dubieuze beslissingen op rij waarmee hij Martijn Sol provoceerde. Hij stond er het dichtstbij. Dat betekende dat de WSE-er voor het eerst in zijn car rière opgeschreven werd door de leidsman. Zowel vriend als vijand waren er van overtuigd dat dit volledig onnodig was. Na rust een zelfde spelbeeld. WSE het betere veldspel, Moor drecht meer felheid. WSE creëerde wel kansen, maar benutte ze niet. Alles wat niet naast of over ging stopte de voor treffelijk-op dieet zijnde keeper. Aan de andere kant kreeg Moor drecht een tweetal goede kansen, maar verzilverde er daar wel één van. Halfslachtig ingrijpen van de WSE-defensie leidde tot een scrimmage voor het doel waaruit Jeroen de Jong scoorde (1-2). WSE verhoogde de inzet, kreeg nog wel enige kansen, maar het kwartier wat het kreeg bleek te kort. Men verdiende een gelijk spel en kreeg het niet. WSE speelt zondag weer tegen Moordrecht, nu uit. WSE kan de borst nat maken, daar Moor drecht er niet het ploegje naar lijkt dat zal versagen qua inzet. Aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast sport hal De Duikelaar) is er vrijdag avond 19 maart weer vrij-klaver- jassen (géén competitie). Aanvang 20.00 uur. Entreeprijs ƒ2,50 per persoon. een goede middenmoter. Na 13 overwinningen op rij is af gelopen zaterdag de overwinnin genreeks voor de Be Fair-dames onderbroken. In eigen huis wer den ze met 1-3 verslagen door Ka linko uit Scheveningen. Ondanks de nederlaag staat Be Fair toch nog op de le plaats in de promotieklasse. (17 wedstrij den en 44 punten). De hete adem van concurrent Delta (17 wed strijden en 40 punten) is echter wel al voelbaar. Bij Be Fair ontbrak nog steeds Anneke Verwoerd. De opdracht van coach Piet de Saegher was moeilijk en met veel risico te ser veren. Hierdoor werd er veel fout geserveerd. Be Fair werkte wel hard, maar kon door de vele foute services niet voldoende punten binnenhalen. Kalinko sprokkelde wel de nodige punten binnen en haalde tevens de set binnen (9-15). Door zelf de aanvalsfouten te ma ken, keek Be Fair de 2e set gelijk tegen een 2-5 achterstand aan. Spelverdeelster Cora Bos kwam in het veld en serveerde 2 punten op rij. De Waddinxveensen kwamen ge regeld aan aanvallen toe, maar lie pen elke keer vast op het lange Scheveningse blok. Kalinko was zowel blokkerend als verdedigend sterker en haalde overtuigend ook de 2e set binnen (10-15). Wil Be Fair niet kansloos ten on der gaan, dan moest het nu gaan gebeuren. Door goed aanvalswerk van Petra van Veldhuizen, namen de Waddinxveensen een 7-2 voor sprong. Door een goede serve van één van de speelster van Kalinko werd de voorsprong echter omgezet in een 7-8 achterstand. Be Fair speelde zeer geconcen treerd, Kalinko maakte aanvallend te veel fouten of speelde de bal er te gemakkelijk overheen. Verde digend zat het aan de kant van Be Fair goed in elkaar. Mede dankzij goed aanvalswerk van Marion van Wilgen haalde Be Fair deze set binnen (15-8). Deze ommekeer in de wedstrijd was echter van korte duur. Kalinko Zaterdag zullen de beste 100 tur ners van 20 verschillende vereni gingen uit de provincies Noord Brabant, Zeeland en Zuid-Hol land strijden voor de 8 beste plaatsen per niveau. De dag is verdeeld in twee delen. In de eerste wedstrijd strijden de jongens van niveau’s 7, 6C en 5C voor de beste plaatsen in hun ni veau. Deze wedstrijd begint om 9.30 uur en de prijsuitreiking is gepland om 12.45 uur. In de tweede wedstrijd komen de turners van de niveau’s 4A, 4B, 4C, 5A, 5B, 6A en 6B aan de beurt om hun oefeningen te draai en. Deze wedstrijd begint om 13.15 uur en de prijsuitreiking hiervan wordt verwacht om 16.30 uur. Toegangskaarten kunnen bij de kassa worden gekocht en kosten voor kinderen t/m 12 jaar ƒ1,50 p.p., voor volwassenen ƒ2,50 p.p. en een programmaboekje kost ƒ1,- per stuk. De organisatie van deze wedstrijd is geheel in handen van de turn en gymnastiekvereniging TOOS, welke al maandenlang met de or ganisatie bezig is. De wedstrijden zijn mede mogelijk gemaakt door enkele plaatselijke sponsors die het turnen voor heren een warm hart toe dragen. Ook zullen 10 jongens van TOOS meedoen aan deze wedstrijd waar van enkele tijdens de eerste plaat- singswedstrijd in Goes op 6 maart ’s Morgens mochten Vincent Dijkstra in niveau 7 en Roger Spit, Rick van Braam-Morris en Maarten Witteman in niveau 5C als eerste aan de bak. Vincent draaide bij de allerjongste deelne mers (6- en 7-jarigen) nog wat te onzeker. Dit was het meest duide lijk op voltige, brug en sprong, maar vooral op ringen en rek kwam hij met 7.90 en 7.25 goed voor de dag. Met een totaal van 34.40 eindigde Vincent uiteinde lijk op de zevende plaats. In niveau 5C was het goed te merken dat Rick en Roger pas hun tweede wedstrijd turnden, want de heren waren vrij nerveus. Vooral bij Rick wilde het hele maal niet en hij eindigde met 26.00 op de 29ste plaats. Roger behaalde 34.90 en werd 23ste. Maarten, die al een seizoen erva ring heeft, verzamelde 43.00 pun ten en eindigde daafmee op de zesde plaats. In niveau 6B draaiden Sander Minnee en Michel van Loon een matige wedstrijd en eindigden met respectievelijk 32.50 en 31.20 op de zesde en zevende plaats. Klaas Buijtendorp turnde in ni veau 5B te onzeker. Hij behaalde een totaal van 31.90 en eindigde daarmee op de vierde plaats. Anton Stoter was de enige TOOS-deelnemer in niveau 5C. Anton begon matig, maar ging gaandeweg steeds beter turnen wat uiteindelijk resulteerde in een 16de plaats. WADDINXVEEN - Zaterdag 20 maart wordt er in de Wad dinxveense sporthal De Sniep de tweede landelijke Voorwed- strijd gehouden voor turnen heren. Tijdens deze wedstrijd, die geheel georganiseerd wordt door de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS uit Waddinxveen, kunnen de beste turnsters een plaats bemachtigen voor de plaatsingswedstrijd van zondag 9 mei in Tilburg. Deze wedstrijd geeft dan weer toegang tot de Landelijke Finale Turnen voor heren. goede resultaten hebben laten zien. De beste 8 turners na twee plaatsingswedstrijden mogen ver der gaan richting het NK. In de ochtendwedstrijd moet in niveau 7 Vincent Dijkstra aantre den, hij heeft tijdens de eerste wedstrijd een 7e plaats behaald en maakt dus kans om door te mogen gaan. Ook in de ochtendwedstrijd maar dan in niveau 5C moeten Maarten Witteman, Roger Spit en Rick Braam Morris voor TOOS uitko men, zij hebben respectievelijk een 6e, een 23e en een 29e plaats tijdens de eerste wedstrijd be haald. WADDINXVEEN Zaterdag 6 maart werd in Goes de eerste plaat- singswedstrijd in de niveaus 4 t/m 7 voor jongens en heren georgani seerd. TOOS was op deze wedstrijd met 10 deelnemers aanwezig. Vrij wel alle TOOS-heren hadden voor supporters gezorgd, maar toch waren de tribunes in Goes zeker niet vol. Hierdoor ontstond er geen echt wed strijdgevoel, ondanks de prettige organisatie. De TOOS-heren hebben in Goes zeker niet optimaal gepresteerd. In niveau 4B draaiden Jurjen van Pruissen en Mark Kranenburg mee. Mark Kranenburg draaide een ongelukkige wedstrijd. Door een blessure kon hij slechts op halve kracht springen en door een val tijdens zijn oefening op de brug, kon hij niet mee doen op lange mat. Mark eindigde met 29.40 op de vierde plaats. Jurjen was net hersteld van een flinke griep en turnde een goede wed strijd. Hij behaalde 39.60 en ein digde op een goede tweede plaats. De volgende wedstrijd zal op 20 maart plaatsvinden in Waddinx veen en de TOOS-heren zullen daar voor eigen publiek goed moeten presteren. Per niveau plaatsen alleen de beste 8 deelne mers zich namelijk voor de halve finale van de NK op 9 mei in Til burg. Vooral in de niveaus 5C en 4C, waar veel deelnemers zijn. ZEVENHUIZEN - De Zeven- huizense ere-divisieploeg Rento- kil-ZVH blijft in de strijd om de landstitel met 20 punten uit 13 wedstrijden op de tweede plaats staan, na Piet Zoomers/Dynamo, welke volleybalploeg 22 punten heeft uit 12 wedstrijden. De volleyballers wonnen zaterdag met 0-3 van het op de zevende plaats staande Overijsselse Kuipers/Zwolle (setstanden 15-1, 15-4, 15-6). Ondanks deze winst en dit herstel heeft ZVH af moe ten haken in de strijd om het kampioenschap, omdat de ploeg van Toon van der Burgt vorige week met 3-0 verloor van Autodrop/VCG. In feite waren er drie nederlagen in twee weken te verwerken. Zaterdagavond om zeven uur spe len de ZVH-heren, die het niet prolongeren van de landstitel al hebben geaccepteerd en uitkijken naar het nieuwe seizoen, in de Goudse sporthal De Mammoet te gen MetalBouw/Radius. WADDINXVEEN - Ook tijdens het tweede, tevens laatste, week einde van de Nationale Winter kampioenschappen zwemmen in Dordrecht hebben de De Gouwe- zwemmers onder leiding yan trainster Trudy Vermeulen een aantal uitstekende prestaties gele verd en wederom een aantal prij zen in de wacht gesleept. Op de individuele nummers kwam Jan-Willem v.d. Hoek bij de heren op de 400m wisselslag tot een goede vierde plaats in 4- 43.0 en op de 200m rugslag ein digde hij in de series op een elfde plaats. Eveneens bij de heren zwom Mark v.d. Zijden op de 400m wis selslag in 4.29.9 naar een tweede plaats, all in. Op de 400m vrije slag tikte hij, in de series, in 4.00.1 als tweede aan. In de A-finale bleek de Boskoper, die toch nog te lijden heeft van trainingsachterstand t.g.v. een beenbreuk aan het begin van het seizoen, nog sneller te kunnen. In 3.59.4 legde bij beslag op de bronzen medaille. Vervolgens bracht hij op de 200m rugslag het in de series, in 2.07.6 tot een der de plaats. In de A-finale kwam Mark net iets te kort, ondanks een nog snel lere tijd, 2.07.56 zou hij als vier de finishen. Op grond van zijn prestaties tijdens dit kampioen schap mag Mark nu ook uitkomen in de Nationale A-ploeg. Bij de jongens ’76 zwom voor De Gouwe Antöine Calis op de 200m rugslag 2.15.4, goed voor een vijfde klas sering. Het meest succesvolle meisje voor De Gouwe was Inge v.d. Schrier. Inge werkte ook dit weekeinde weer een druk programma af waarbij zij op de 800m vrije slag in 9.55.9 als derde wist te eindi gen. Op de 200m vrije slag werd zij in 2.18.7 vijfde en op de 100m rugslag tikte zij in 1.10.7 als vier de aan. Inge mag binnenkort met de Na tionale jeugdploeg naar Luxem burg. Bij de dames zou Sandra Berckenkamp op de 50m vlinder slag in 0.31.38 het tot een twaalf de klassering brengen. Bob de Bruijn pakte ook dit week einde op de schoolslag, 200m, een bronzen plak in 2.33.63 (PR -1.6). Bij de heren plaatst Martijn v.d. Maagdenberg zich in de series in 2.24.50 voor een start in de B-fi- nale. Hier zou hij later in 2.24.1 als eerste aantikken. Tenslotte zou Mark Nahon (’78) op de 100m vrije slag in 0.59.15 net niet in de prijzen vallen. Ook op de estafette nummers kwam De Gouwe aan de start. Op de 4x200m vrije slag zwommen Wouter Steller, Martijn v.d. Maagdenberg, Jan-Willem v.d. Hoek en Mark v.d. Zijden in 7.59.5 naar een vijfde plaats. Op de 4x1 OOm vrije slag heren werd dezelfde ploeg in 3.36.2 achtste. Het tweede damesteam van De Gouwe was weer lekker op dreef. De 9-3 zege op Nautilus was der halve volledig verdiend. Gescoord werd door Diana van der Zijden 3x, Astrid van Galen 2x, Elly Middendorp, Marloes Boere- boom, Astrid Cornelissen en Nan cy van der Hoek lx. Het tweede herenteam van De Gouwe kwam in Hilversum tegen HZC De Robben 2 echter niet verder dan een 6-6 gelijkspel. Voor De Gouwe scoorden Ton Cozijnsen en Jeroen van Tol 2x, Marco Kraak en Remco de Frankrijker lx. Aantaande zaterdag speelt De Gouwe thuiswedstrijden: 17.00 uur dames 2- HPC 1 uit Heemst ede, 17.45 uur heren 2 - De Zijl/LGB 3 uit Leiden, 18-30 uur dames 1 - Het Gooi 1 uit Bussum, 19.30 uur heren 1 - ZCE 1 uit Enschede. WADDINXVEEN - De volley ballers van CVB Bank Be Fair hebben hun thuiswedstrijd in de promotieklasse tegen Oilos/Sl uit Waterringen met 3-0 gewonnen en daarmee na lange tijd weer de volle drie punten aan de punten- lijst toe kunnen voegen. Beide teams staan in de stand van de competitie in de middenmoot ge noteerd. In de basisopstelling stonden spel verdeler Dirk Pijpers en aanvaller Edwin van Meerveld, Bobby van Maaren, Michael van Maaren, Theo van Eyk en Paul van Ype ren. In een goede wedstrijd hebben de heren zich geen moment van de wijs laten brengen door opponent Oikos. Het geloof in eigen kunnen straalde van de ploeg af. Er werd gretig en geconcentreerd ge speeld. Dat begon al me de serve. Hier mee werden weinig gouten ge maakt waardoor het spel ook na WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden, op dames 2 na, de bondsteams van De Gouwe-waterpolo uitwedstrijden. Zondag won dames 1 zeer verdiend met 9-6 van Damixa/Ravijn, terwijl heren 1 tegen de gelijknamige club uit Nijverdal een be hoorlijke steek liet vallen en met 10-6 ten onderging. Zaterdag had heren 2 in Hilversum al met 6-6 gelijk gespeeld tegen HZC De Robben en dames 2 won royaal met 9-3 van Nautilus 1 uit Dordrecht. In het afgeladen zwembad ’Het Ravijn’ te Nijverdal speelden de De Gouwedames een prima partij waterpolo. Niet alleen weerston den zij de enorme heksenketel, die door de supporters van Damixa/Ravijn werd ontketend, doch ook het voor degradatie vechtende eerste damesteam uit Nijverdal. Al in de eerste periode werden twee zaken duidelijk. De Gouwe vocht voor een plaatsje bij de eer ste zes en Damixa/Ravijn voor behoud in de hoofdklasse. Wendy de Frankrijker bracht met een hard schot De Gouwe met 0-1 aan de leiding en Damixa/Ravijn volgde met 1-1. Met een fraaie achterwaartse bal bracht Wendy de Frankrijker 1-2 op het scorebord. Uit een vierme- ter (2-2) kwam Het Ravijn weer' op gelijke hoogte, vlak voor het einde van de eerste periode scoor de Gillian van den Berg met een slim boogje 3-2. Met nog geen minuut in de twee de periode kreeg Damixa weer een viermeter en bracht de stand weer gelijk (3-3). Uit de twee vol gende man-meer situaties scoorde eerst Gillian van den Berg 3-4 en even later Astrid Coene 3-5. In de derde periode vond Damixa/Het Ravijn voor de laat ste maal aansluiting (4-5). De Gouwedames voelden zich echter steeds zekerder van hun zaak. Eerst scoorde Gillian van den Berg uit een man-meer 4-6 en een fraaie intikbal van Mirjam Over dam betekende 4-7. Mede dankzij het zeer goede keeperswerk van Elise Kortekaas werden de overmatig toegekende overtalsituaties (Damixa/Ravijn 13 en De Gouwe 6) steeds om zeep geholpen. In de vierde periode scoorde Da mixa nog 5-7, doch daarna stelden Gillian van den Berg (5-8) en As trid Coene (5-9) de winst defin- tief veilig. Tenslotte bracht Damixa/Ravijn met 6-9 de eind stand op het scorebord. Door dit resultaat blijft het team van trainer/coach Jan Midden dorp uitzicht houden op een plaats bij de bovenste zes. De heren van De Gouwe waren gewaarschuwd. Vorige week werd WADDINXVEEN - Be Fair-voetbal blijft doorgaan voor de ti tel in de Goudse KNVB-afdeling. De wit-zwarten wonnen zater dag SPV met 0-4. Ze bezetten in de competitie de eerste plaats met Gouda, dat één wedstrijd meer heeft gespeeld. Het op de derde plaats staande WSE verloor met 1-2 van Moordrecht. Een hogere plaats lijkt onbereikbaar in de vierde klasse. Waddinx veen won met 2-3 van Ammerstol en blijft op de tweede plaats van onderen staan in de afdeling Gouda. Be Fair begon aan de wedstrijd tegen de hekkesluiter SPV met een ziedend schot van Edwin de Bruin. De doelman van de Pols- broekers wist dit schot echter met een fraaie redding onschadelijk te maken. Na dit begin ontwikkelde zich een wedstrijd, die zich noodzake lijk op het middenveld afspeelde, met Be Fair als de betere ploeg, maar beide teams wisten zich wei nig doelrijpe kansen te creëren. Kort voor rust was het echter toch raak voor de bezoekers, toen Arjan Groenendijk een voorzet van Edwin de Bruin met een prachtige kopbal doeltreffend wist af te ronden. Na de rust probeerde SPV met fysiek sterk spel Be Fair af te troeven, maar had hierbij geen succes. Na ongeveer 15 minuten in deze tweede helft liet Renze Overdijk een splijtende dieptepass los op Arjan Groenendijk. Deze laatste wist de uitlopende doelman met een prachtig schot te passeren. Hoewel de grensrechter bleef vlaggen voor buitenspel, bleef de scheidsrechter bij zijn beslissing en keurde dit doelpunt terecht goed. Vervolgens toonde Be Fair met goed spel aan, dat zij op dit mo ment terecht aan de leiding gaat in de hoofdklasse van de afdeling Gouda. Dit goede spel werd nog bekroond met twee doelpunten. Eerst wist Pieter van Herk een bekeken voorzet van Arjan Groe nendijk beheerst in te koppen. Na 40 minuten pakte ook John van Beek zijn doelpuntje mee, door een corner van Renzo Overdijk in het doel te werken. Aanstaande zaterdag komt Aar- landerveen op bezoek in het War- naarplantsoen en zal Be Fair er al les aan willen doen om de koppo sitie te behouden en door een overwinning een stap dichterbij het kampioenschap te komen. Aangezien dit de voorlaatste thuiswedstrijd is, hoopt Be Fair op een grote publieke belangstel ling. ■^*5

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 25