groen GEMEENTE WADDINXVEEN Opknapbeurt Passage- Beurs gestolen Dick Dibbets steviger aan kop Excelsior WADDINXVEEN - In de 22e en 23 ronde van Excelsiors onderlin ge damcompetitie heeft Dick Dib bets zijn voorsprong vergroot door achtereenvolgens twee spelers uit Thema-avond Ondernemers vereniging Waddinxveen PvdA praat over raads verkiezing Florida- cup voor Flair T r Met bus naar Kees Verwey- expositie Extreem nonchalant i Gezondheid in koffiebar De Schaapskooi Open huis van fysiotherapeute L.C. Franchimont Diplomazwem- men in Gouwebad Harteveld uw keus in Saab TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN BEKENDMAKING KAMERMUZIEKCONCER T COLLECTE VERGUNNING BOUW VERG UNNINGEN SPREEKUREN BEKENDMAKING IN FORM A TIEA VOND JAN VAN BIJNENPAD interdesign WOERDEN KEUKENS aj HINDERWET 5 PRSSPiGLf Küö HOUWELING WOONSFEER 01820-16066 010-4362244 i. 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 24642 24700 24760 E &- MOOI DE BESTE IN ALLE PRIJSKLASSEN!!! >4 HARTEVELD Burg, van Reenensingel 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 Paginal Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 17 maart 1993 TÊPLPiHTIMG Hul na l.eolux Gelderland Pastoe Montis Artijort Minotti x Herma i Gouwebad ”De Sniep” (informatie) hebt gemaakt. I Zuidplaslaan 76 Henegouwerweg 7 9.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. MOM Harteveld Vastgesteld bestemmingsplan ’’Zuidkade-Wilhelminakade ,92” De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Abr. Kroes weg 50 Jupiterlaan 35 Henegouwerweg 113a Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen BOUWPERCEEL: Prins Bernhardlaan 2 Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Op maandag 22 maart 1993 om 19.30 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis een informatieavond worden gehouden over het plan tot het bouwen van een woongebouw van 49 seniorwoningen op het perceel Jan van Bijnenpad 4. Aan de hand van een maquette en tekeningen zal op deze avond een toelichting op het bouwplan worden gegeven. Daarna bestaat gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkin gen over dit plan. Een ieder is van harte welkom! Oudelandseweg 27 (Woerden, richting Kamerik) Tel.: 03480-14484, vrijdag koopavond. Castehjn Terinzagelegging beschikking Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 9 maart 1993 een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning ingevolge de Hinder wet is verleend aan: C. Maatschap Verduijn-Cromwijk voor een kalvermesterij op het perceel Zuidelijke Dwarsweg 18. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 18 maart tot 18 april 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavond gedurende drie uren. Tot 18 april 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een ver zoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk ver zoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-4242. op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen tot 1 april 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of monde ling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-5567 (A) en 92-5568 (B). Het ging mis voor Rewic in de poule voor spelers uit de 5e t.m. 7e klasse ZH. Zes punten verlies op winnaar Flair, één te veel voor de wisselbeker. Florida-voorzitster Hilda Mathot was heel tevreden over het zeer sportieve verloop van de dag en kondigde onder luid applaus een vervolg aan in 1994, liefst met acht verenigingen. bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van 18 maart 1993 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het door de raad in zijn vergadering van 24 februari 1993 vastgestelde bestemmingsplan ’’Zuidkade- Wilhelminakade ’92”. Bij de vaststelling van het bestemmmingsplan zijn de volgende wij zigingen aangebracht: a. de bestemming van een perceel, gelegen tussen Wilhelminakade 59 en 63 is gewijzigd in ’’woondoeleinden”; b. de bestemming van twee stroken grond ten noorden van de Ju- nolaan is gewijzigd in uit te werken ’’woongebied”; c. daarnaast zijn (ambtshalve) enkele ondergeschikte wijzigingen aangebracht. Het bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Ruimte en Bouw (geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur), Raadhuisplein 1, Waddinxveen. Degenen, die zich tijdig met bezwaren tot de raad hebben gewend, alsmede zij die bezwaren hebben tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het bestemmingsplan zijn aangebracht, zijn ge rechtigd binnen genoemde periode van één maand bezwaren in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP, Den Haag. WADDINXVEEN - Het groen in en bij het woon- en winkelge bied de Passage in Waddinxven krijgt een opknapbeurt. Dat heeft de gemeentelijke plantsoenendienst maandag laten weten. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secretaresses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van WADDINXVEEN - Bij voldoen de belangstelling organiseert de Waddinxveense Kunst Kring dins dag 6 april een busreis naar de Kees Verweyhal te Haarlem. In deze nieuwe hal is een over zichtstentoonstelling te zien van de bekende Haarlemse aquarellist Kees Verwey. Deze expositie in de naar hem ge noemde hal is een eerbetoon aan de 92-jarige kunstenaar en Haar lem. Met meer dan 100 werkstuk ken weet hij de toeschouwer te boeien. Deze rastekenaar en aquarellist schildert nog dagelijks met een le vendige toets alsof alles vluchtig is vast gelegd. Deze argeloze, moeiteloze wijze van schilderen en spelen met kleuren maken hem tot een ’Meester’. De reiskosten en het museumbe- zoek zijn ƒ20,- per persoon. De bus vertrekt vanaf het Stations plein te Waddinxveen om 9.30 uur. Terug in Waddinxveen om ongeveer 16.00 uur. Er zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Inlichtingen: E.J. van Straalen, Van Lippe Biesterfeld- laan 18 (tel. 01828-12776). Verleende bouwvergunningen AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een bejaardentehuis het oprichten van een warenhuis het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergro ten van een woning het oprichten van een veestal met mestkel- der en een mestplaat Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in hét gemeentehuis bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Open bare Werken en Bedrijven, waar tevens inlichtingen kunnen wor den gevraagd. In de week van 21 maart 1993 tot en met 27 maar 1993 zal er gecol lecteerd worden door het Reuma Fonds. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. de kop van de ranglijst te klop pen. Overigens geldt dit alleen voor de eerste twee flats gerekend vanaf de Prinses Beatrixlaan. Het overi ge groen zal door selectief snoeien opgeknapt wodden. Het betreft hier de strook langs het water en de beplanting bij de derde flat (het dichtst bij de win kels). ■I WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdagavond 19 maart veel aandacht geschonken aan het on derwerp gezondheid. Op de open avond worden dan ook volop gezonde drankjes ge schonken en gezonde hapjes ge presenteerd. Tijdens de avond zijn alle bezoekers van 15 jaar en ouder vrij om te doen wat ze wil len, zoals met elkaar praten, bij belstudie en zingen. De koffiebar De Schaapskooi is vanaf kwart voor acht geopend. De bijbelstudie begint om negen uur. Het is volgens deze dienst ge wenst een gedeelte van het groen bij de Passage aan te pakken, on der andere in verband met de so ciale veiligheid. Dit project vindt plaats in combinatie met (de al eerder aangekondigde) aanpak van het groen rondom de bejaar denwoningen aan de Prins Bem- hardlaan. Op veel plaatsen is de beplanting hoog opgeschoten en aan vervan ging toe. Het groen tussen de flats bij de Passage is tot nu toe niet opgenomen in de plantsoenre- novatie in verband met de cen- trumplannen. In de nieuwe situatie krijgt de be planting een open karakter, dat wil zeggen minder (hoge) beplan- WADDINXVEEN - De Onder nemersvereniging Waddinxveen (de plaatselijke middenstandsor ganisatie) houdt volgende week woensdagavond 24 maart om half negen een ledenvergadering in restaurant Bibelot (Limaweg). Na enkele huishoudelijke zaken, zoals de notulen, het financieel verslag en een bestuursverkiezing (herkiesbaar zijn de dames J. Wielaard en C. Cuvelier en de heer J. Huizer), is er om half ne gen een themabijeenkomst onder het motto ‘Samen goed voor werk Tijdens dit gedeelte van de leden vergadering zullen H.A. Morsing, bedrijfsadviseur detailhandel van het Arbeidsbureau in Gouda, en mevrouw E.G.A.M. van de Wes- terlo, arbeidsbemiddelaar van de afdeling sociale zaken in het ge meentehuis van Waddinxveen, spreken over onder andere de plaatsing van langdurig werklozen in de detailhandel. Aansluitend zal een lid van de Waddinxveense rijkspolitie het onderwerp ‘winkelcriminaliteit sa men bestrijden* bespreken. Er zal een videofilm worden vertoond voor de ondernemers en hun me dewerkers. Deze winter verzorgt de Onderne mersvereniging Waddinxveen een aantal thema-avonden met spre kers. Eerder waren bij het mid den- en kleinbedrijf te gast de no tarissen mr. P.L. van der Meulen en mr. J.A.M. Koek (8 septem ber), terwijl laatst (3 november) directeur drs. J.C. Brink en zijn stafmedewerkster mevrouw drs. E. Huitema van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland kwamen spreken over bedrijven die in de Goudse streek de ruimte moeten krijgen. In het algemeen is het bestuur van de Ondernemersvereniging Waddinxveen wat teleurgesteld over de achterblijvende belang stelling voor deze avonden, maar men gaat wel door met het orga niseren hiervan. De sprekers slagen er namelijk steeds in op een boeiende wijze en met gebruik van videofilms en dia’s de aanwezigen te interesse- Hooft straat 187 2406 GH Alphen a/d Ri/n tel 01720-73871 WADDINXVEEN - Het open huis van de Waddinxveense fysio therapeute L.C.N. Franchimont aan de Kerkweg-Oost 153b is ko mende zaterdagmiddag 20 maart van 14.00 tot 16 maart. Abusievelijk berichtte het Week blad voor QWaddinxveen dat hiervan afgelopen zaterdag sprake was. Mevrouw Franchimont heeft haar praktijk ‘Kerkweg-Oost* ge noemd. Het voormalige lid van de maat schap Gaykema c.s. behandelt ziekenfonds- en particuliere pati ënten volgens afspraak. Ze heeft zich in het nieuwe pand gevestigd per 4 maart van dit jaar. Commissie voor de bezwaar- en beroepschriften op donderdag 18 maart 1993, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - bezwaarschrift tegen een beschikking tot weigering van een vrijstelling ex artikel 18 a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening ten behoeve van het oprichten van een tuinhuisje op het perceel Minervalaan 1; - bezwaarschrift tegen de mate van urgentie, verbonden aan een beschikking inzake een inschrijving als woningzoekende; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot tijdelijke verlaging van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werk nemers; - bezwaarschrift tegen een beschikking tot beëindiging van een woonkostentoeslag ingevolge de Algemene Bijstandswet. 12570 i* i i i i in I In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak ren voor onderwerpen die nauw aansluiten bij de wereld van het midden- en kleinbedrijf in Wad dinxveen en omgeving. WADDINXVEEN - Dinsdag 9 maart is er in het Gouwebad De Sniep weer diploma B gezwom men. Deze keer waren er 30 kan- didaatjes. Namens de Nationale Zwemraad was mevrouw W. de Jong-v.d. Lee als afgevaardigde aanwezig. De beoordelingscommissie be stond uit de heren R. Hogerbrug- ge, C. Slagter en W. van Minnen. De namen van de 30 kandidaatjes, die allen geslaagd zijn zijn: Nico las Ramirez Ubeda, Myrthe v.d. Zwan, Eva v.d. Lans, Gino Rem- merswaal, Lidi Brouwer, Célesta v.d. Ende, Stefan van Paassen, Marjan Heerschap, Marloes Toet, Cindy Vroegop, Frank v.d. Helm, Rogier Hertogh, Marco v.d. Poel, Björn-Boy van dere Flier, Paul v.d. Geur, Ronald Hoefnagel, Co en Landheer, Niki Hukker, Imke Kuiper, Aron Heijkoop, Danielle de Bruin, Siebe de Bruin, Ivanka Happel, Michel van Dorp, Lianne Nobel, Petra van Harten, Mark v.d. Meulen, Willem Wubben, Rutger Berghout en Hylke Banga. WADDINXVEEN - In een win kel aan de Passage hebben onbe kenden kans gezien een portemon nee met 4.000 gulden te stelen. Terwijl de winkelbediende aan de praat werd gehouden werd de beurs meegenomen. De diefstal werd pas enige tijd later ontdekt. Aan de Passage werd op klaarlicht te dag ook getracht een overval té plegen. De dader droeg een bivak muts en overviel een bewoonster voor geld. Zij rende weg en riep om hulp, waarna de overvaller zich ook uit de voeten maakte. ting en meer gras. Alleen direct langs de balkonzijde wordt een strook van sierheesters aange bracht van ongeveer 1,50 meter breed. Er is ook nieuwe beplanting ge pland voor de kopzijden van de flets. In het resterende gedeelte tussen de flats wordt gras inge zaaid. 85 Wedstrijdspelers van vijf ver enigingen uit de Goudse streek hebben in de sporthal De Sniep te Waddinxveen een dag lang ver woed gestreden om hun club als beste uit de bus te laten komen. Florida organiseerde deze eerste grote streekderby ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan en werd daarbij gesteund door Verweij Export Boomkwekerijen uit Ha- zerswoude en Volvo Hooftman uit Waddinxveen. Voor deze gelegenheid was een gloednieuwe toumooivorm ont wikkeld door Ton Horsman en zijn mensen, die sinds jaar en dag de Florida-toumooien organiseren. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Partij van de Arbeid houdt volgende week dins dagavond 23 maart om half negen in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan) een ledenvergade ring. Op de agenda staan als eerste on derwerpen mededelingen, ingeko men stukken en het verslag van de ledenvergadering van maan dagavond 8 februari, waar PvdA- gedeputeerde drs. Hans van der Vlist onder andere sprak over het Bentwoud en de woningbouwplan- nen in de Goudse streek. WADDINXVEEN - Na een nek aan nek-race met Rewic slaagden de vier badmintonteams van het Alphense Flair er zondag in met één puntje verschil de Florida-cup te winnen. Voorts zal er gesproken worden over de gemeenteraadsverkiezin gen van 2 maart 1994 en enkele actuele lokale politieke zaken. Voor de vierjaarlijkse verkiezing moet de PvdA nog veel werk ver zetten, zoals het schrijven van een verkiezingsprogramma (door een commissie-van-drie), het opstellen van een kandidatenlijst en het ontwikkelen van verkiezingsactie ‘om uiteindelijk met een sterke fractie in de nieuwe raad terug te komen‘, aldus de PvdA-afdeling.' Op het partijcongres van 12 de cember vorig jaar zijn de nieuwe statuten en reglementen van de partij vastgesteld. Daarin is een aantal spelregels vastgesteld, die ook voor de PvdA-Waddinxveen voor de verkiezingen van belang zijn. Raadskandidaten worden geselec teerd aan de hand van een fractie- profiel. Dit profiel kan het PvdA- bestuur in overleg met de fractie opstellen. Bij de kandidaatstelling kan het bestuur gebruik maken van een adviescommissie. Het partijbestuur stelt termijnen waar binnen het programma en de kan didatenlijsten worden opgesteld. De meeste termijnen eindigen op 1 september 1993. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvraag om vergunning ingevolge de Hin derwet positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: A. Timmer- en Aannemingsbedrijf Cammeraat V.O.F. voor het oprichten en in werking hebben van een timmer- en aanne mingsbedrijf op het perceel Dorpsstraat 76a. B. De directie van Van Noort Bedrijfsmiddelen B.V. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een transportonderneming op het perceel Tuinbouwweg 22a. De ontwerpbeschikkingen, alsmede de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 18 maart tot 1 april 1993 ter inzake bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, Burgemeester en wethouders zijn voornemens medewerking te ver lenen tot het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een wo- ning gelegen aan de Zuidkade 163-164. Het verzoek om medewerking te verlenen ligt met ingang van 18 maart gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur, voor een ieder ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw. Gedurende deze termijn kan door een ieder schriftelijk bezwaar 1 worden ingediend bij de burgemeester en wethouders van Wad- dinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. i i i Op donderdag 18 maart 1993 geven Lieuwe Visser en Rudolf Jan- sen vanaf 20.30 uur een kamermuziekconcert in de raadszaal van J het gemeentehuis te Waddinxveen. Op het programma staan liederen van Schubert, Strauss, Wolf, i Sjostakovitsj en Moessorgski. F Toegangskaarten kan men telefonisch reserveren op werkdagen tus sen 09.00-12.00 uur onder nummer 24642. ontspann» elzijdig verstelbare f Xerton zitgroep van Herma hen van de vele gedurfde vvoonideeén die u van Houweling Woonsfeer mag verwachten AUTOBEDRIJF ■JAWVEIfl Ddftsestraatweg 210, Delfgauw/Delft. Tel. 01 5 - 56 51 00 Wie Saab rijdt, begint bij bJfvrevc i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3