Seminar Rabobank voor agrariërs Hawaiin Selection onderhield ouderen Brief van een moeder Lekkerste taart gebakken door man Gevonden en verloren ^RECEPT/ Roosje Vos dagje in Canterbury Hondenpoep in W’een (2) Dufs mod? Zonnebloem vierde het 10-jarig bestaan Aanrijdingen Waddinxveen Bazar brengt 10 mille op Open Cirkel Fietsen gestolen Grondwater stand Beleidsplan politie stelt prioriteiten Keurslagerij FOCWj v Kwaliteit en duurzaamheid zijn de opvallendste kenmerken van AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED! B. ran 'Heyningen kj GLASBEEK II Verstand van II lek ker viees^/ Varkenslappen met bloemkool uit de wok LEZERS SCHRIJVEN Abhenöanderii^p v,. Mandersloostraat 84 Alphen aan den Rijn s’ maandags gesloten iBT Pagina 11 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 maart 1993 U heeft nodig voor 4 personen: 300 gram hamlappen 100 gram ontbijtspek 2 eetlepels olie 1 grote uit of 2 bosuitjes 1 koolrabi 2 eetlepels sojasaus 1 kl. bloemkool of 2 struikjes brocoli 2Vi deciliter runderbouillon 2 theelepels aardappelmeel zout 4 takjes bladselderij 250 gram mie Snijd de hamlappen en het ontbijtspek in dunne reepjes. Snijd de ui of bosuitjes in halve ringen. Schil de koolrabi dun en snijd deze in dunne reepjes. Maak van de bloemkool of broccoli kleine roosjes. Kook vervolgens de mie. Fruit in een wok of wadjang met 1 eetlepel olie de ui of de bosuitjes en het ontbijtspek. Voeg dan de Burg. Colijnstraat 18 Boskoop, x 12024 melk- en veehouders, tuinbouwers en boomkwekers te gast om op een seminar met elkaar van ge dachten te wisselen over de fisca le aspecten van de agrarische be drijfstak en daarover de laatste gegevens te horen. Het eerste deel van de avond werd gevuld met interessante toe lichtingen van de fiscalisten drs. W.G. Zandvliet en mevrouw mr. reepjes hamlap toe en bak deze op een hoog vuur mee. Voeg nu de reepjes koolrabi en de bloemkool- of broccoliroosjes toe en bak dit alles even mee. Voeg nu de 2 eetlepels sojasaus, zout en de runderbouillon toe en laat het geheel in ca. 10 minuten gaar smoren. Bind het vocht met het aardappelzetmeel. Bak de gekookte mie in 1 eetlepel olie licht bruin. Knip de selderij fijn en roer dit met de gebakken mie door het vlees-groentenmengels. Laat alles goed warm worden. Lekker met komkommervenkelsalade aangemaakt met een dressing met rode lombok (Spaanse peper). Voedingswaarde per portie: Energie: 2175 kj (520 kcal) Eiwit: 28 gram Vet: 24 gram Koolhydraten: 48 gram vrouw Heemskerk, voorzitter (Foto: Guus van der Lubbe). Burg. Cofcjnstraat 7 Tel. 01727 - 13284 Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen Nf Of Rl ANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HET CARROSSE RIE BE DRIJE Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te I pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. J kon het aanwezige publiek genie ten van de gekochte taartpunten. De calorieën vlogen eraan, maar door de gespeelde dansmuziek en de spelletjes (geheel aangepast aan het taartenbakken) vlogen de ze er ook weer af. Bij de overhan diging van het bijeengebrachte bedrag prees het danspaar Renée en Guus van der Lubbe De Zon nebloem en vooral de vrijwilligers aan de basis. ‘Zieken, mindervaliden en oude ren zien uit naar dat kleine be zoekje van De Zonnbloem. Even tjes uit de dagelijkse sleur. Ze ge nieten de hele week van een goed woord of een praatje. Maar ook dat kleine beetje aandacht met hoogtijdagen', sprak Guus van der Lubbe. zitter of het gezelschap nog een keer voor de ouderen zal optreden werd met een daverend applaus gereageerd. Na het dankwoord van de voorzit ter werd nog een tien minuten du rende toegift gegeven. Vrolijk werd er door de aanwezigen mee gezongen. Het was een prachtige en vrolijke avond, bijgewoond door tal van aanzigen. Het is volgens de culturele com missie zeker dat de groep in één van de volgende seizoen weer voor de Waddinxveense ouderen zal optreden. VAN DE WEEK /Z WADDINXVEEN - Maandagavond werd in de toneelzaal van het Anne Frank-centrum (Jan van Bijnenpad) een culturele avond gehouden voor de Waddinxveense ouderen en mensen met een handicap. Op verzoek van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinxveen trad de Ha waiin Selection uit Waddinxveen op onder leiding van Jan de Roode. De volgende culturele avond voor de Waddinxveense ouderen is op maandagavond 19 april. Er zal dan in het AF-centrum door de toneelvereniging De Goudse Ko medie uit Gouda een klucht wor den opgevoerd. Het was maandagavond een echte Waddinxveense avond met veel publiek en een gezelschap uit de eigen plaats. Op het podium was een prachtig decor neergezet en de geluidsapparatuur en de be lichting zorgden voor de rest. Muziek en dans rond de Stille Zuidzee stonden een avondlang centraal. Door het uit acht perso nen bestaande gezelschap werd dit op uitstekende wijze gebracht en uitgebeeld. De muziek was vaak vergezeld met ritmische dans en de belichting zorgde voor een vrolijke en gezellige sfeer. Een potpourri van de legendari sche Kilima Hawains uit de jaren 1950-1960 werd vrolijk door de aanwezige ouderen meegezongen. Het nummer ‘Hawai bij avond aan het strand' was een succes nummer mede dank zij de uitste kende en feërieke verlichting. De Hawaiin Selection bracht mu ziek op verschillende manieren, gecombineerd met zang. Door één van de leden van het gezelschap werd met een dansdemonstratie aan het publiek uitgelegd wat ze allemaal betekenen. Dat het optreden van de Hawaiin Selection werd gewaardeerd bleek uit het steeds weer klinkende da verende applaus. Soms werd er al geapplaudiseerd voordat de mu ziek teneinde was. Kortom, het was een fantastische avond, waar over iedereen vol lof was. In zijn slotwoord zei voorzitter A. Both dat de geluiden die hij in de pauze had opgevangen allemaal positief waren. Hij prees het Waddinxveense gezelschap voor de mooie avond. Het was in Waddinxveen precies de 451e keer dat het gezelschap optrad. Op de vraag van de voor- WADDINXVEEN - Van de Prin ses Beatrixlaan verdween een bruine Sparta damesfiets, van het Stationsplein een bruine Union herenfiets, van de Sparrengaarde een donker groene Union dames fiets, van de Sparrengaarde een groen met rode stippen Batavus damesfiets, van de Sniepweg een blauwe Puch Maxi bromfiets, van het Stationsplein een zilvergrijze Gazelle Primeur herenfiets, van het Stationsplein een grijze Side- ral damesfiets, van de Kanaaldijk een groene damesfiets van onbe kend merk, van de Pr. Bernhard- laan een blauwe Puch Maxi brom fiets en van de Sniepweg een groene merkloze herenfiets voor zien van postcode. WADDINXVEEN - De hervorm de ontmoetingskring De Open Cirkel houdt woensdag 31 maart om half negen in Het Anker aan de Nesse een bijeenkomst, die door enkele leden van het team is voorbereid. In verband met de ko mende Pasen is het programma in z’n geheel aan dit opstandings- feest gewijd. Met lezingen uit de Bijbel, decla matie en het gezamenlijk zingen van geestelijke liederen zullen de aanwezigen met elkaar het lijden, sterven en de opstanding van Je zus herdenken. Een trompettist zal, begeleid door een pianist, enkele instrumentale intermezzi verzorgen. Het belooft dus weer een sfeervolle avond te worden. Iedereen vanaf 25 jaar wordt van af acht uur welkom geheten in verenigingsgebouw Het Anker aan de Nesse, achter de Brug- kerk. Bij binnenkomst is er gelegenheid om een kopje koffie of thee te drinken en met andere bezoekers bij te praten. Het thema-program- ma begint om ongeveer half ne gen. Na de presentatie van het pro gramma is er nog gelegenheid om na te blijven voor een praatje met elkaar of voor het zingen van lie deren bij de piano. WADDINXVEEN - In de reeks succesvolle en drukbezochte voor lichtingsbijeenkomsten die de Ra bobank Waddinxveen een aantal maal per jaar houdt ging ditmaal de aandacht uit naar de agrari sche bedrijfstak in Waddinxveen. Vorige week dinsdagavond 16 maart waren in hotel-café-restau- rant De Unie aan de Kerkweg- Oost een 100-tal akkerbouwers, Het is echter de verantwoordelijk heid van de hondenbezitter om deze ’overlast’ tot een minimum te beperken. Het elke keer verhogen van de lasten, in 1992 weer 5% hoger dan in 1991, werkt naar mijn me ning negatief want men gaat den ken, laat maar vallen. Het wordt opgeruimd, ik betaal er toch voor! Een tweede probleem is dat de hond op papier overlijdt en en volgende dag vrolijk als zwarte hond verder gaat. Wanneer wij even gaan rekenen: In ons dorp zijn 1.400 honden aangemeld. Een hond kost aan belasting 73,80. Voor een tweede hond schat ik dat men moet betalen ƒ40,-. Aannemende dat er 1.000 mensen zijn die een hond hebben en 400 twee honden dan levert deze be lasting op 89.800,- (1.000 x 73.80 plus 400 x ƒ40,-). De kosten van het hondenpoepbe- leid (tegels 500,-, twee uitlaats- plaats 4.500,-, voorlichting 4.500,-) vergen in totaal 9.500,-. De begrotingen van de overheid worden meestal door onvoorziene omstandigheden overschreden en dat zal hierbij ook wel gebeuren Dat was schrikken, dus gelijk de politie in Gouda en Waddinxveen gebeld en alles opgegeven. Voor de zekerheid herb ik ook nog be- geld met een paar winkels waar ik geweest was. Maar niets gevon den. Nu is het al bijna één maand geleden en ik heb nog steeds niets gehoord. Zal dan echt niemand mijn bro che gevonden hebben? Voor de eerlijke vinder heb ik een belo ning. Breng het desnoods bij de politie. ELLY VERWERDA, Van Nassau Dillenburgstraat 13, Waddinxveen WADDINXVEEN - Dansschool Van der Lubbe aan de Sniep weg in Waddinxveen heeft ter gelegenheid van het tweede lus trum van de plaatselijke afdeling van De Zonnebloem een taar- WADDINXVEEN - Op rijksweg Al2 vond op dinsdag 16 maart een aanrijding plaats tussen twee auto’s waardoor een van de voer tuigen tegen de vangrail beland de. De bestuurder van de andere auto reed door. Aan de hand van een opgenomen kenteken hoopt de politie achter de identiteit te komen van de doorgereden auto- moblist. Diezelfde dag ontving de politie een melding dat op de rijbaan van rijksweg Al 2 een strobaal zou lig gen. Ook zou al een auto tegen de strobaal zijn gereden. Bij onder zoek trof de politie wel de inmid dels kapot gereden strobaal aan maar geen auto. In de namiddag van woensdag 17 maart strandde een vrachtauto met pech op de Henegouwerweg. De vrachtauto, die niet meer voor of achteruit kong, versperde een rijbaan hetgeen in de avondspits tot de nodige vertraging en op stoppingen leidde. De politie heeft ter plaatse het verkeer geregeld totdat het voer tuig weer gerepareerd was. Het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week woensdag meldde op de voorpagina de begrafenis van mijn onverwacht overleden zoon Teunis Jacob (Teus) Hofste de. Ten onrechte werd in dit bericht geschreven dat zijn voornaam 'Theo' zou zijn en dat hij 47 jaar was geworden. Teus Hofstede is begin februari 46 jaar geworden. Hoewel in de kranten is geschre ven dat hij de verdachte kende weet ik dat hij al in geen jaren contact meer had met deze man. Waarom dan een wanhoopsdaad? Wel kregen mijn overleden zoon en zijn vriendin anderhalf jaar lang nare telefoontjes met bedrei gingen. Zaterdag 6 maart voor zijn dood ging bij mij vijf keer de telefoon. Als ik de hoorn opnam en mijn naam zei hoorde je het geluid van een café met stemmen op de ach tergrond. De politie kon, zolang er geen slaag viel, hieraan niets doen. Mijn zoon is niet in stilte begra ven. Er waren op de condoleance ruim 125 mensen. Vrienden van zijn werk in Rotterdam (Rotter- damsche Tramweg Maatschappij) en uit Zijn schooltijd. Uit de Zee heldenbuurt, waar we jaren woon den, kwamen 15 bloemstukken. Ongelooflijk. Ook op de begraafplaats was het niet stil. Daar toonden ruim 50 mensen hun belangstelling en me deleven. Dat is dus niet in stilte. Wat er is gebeurd vind ik ook heel erg voor de ouders van de verdachte. Je wilt altijd het beste voor je kind. Ik kende ze erg goed. We hebben jaren naast de dus stel ik maar dat de voorgestel de maatregelen 20.000,- kosten. Wanneer er een hondenbeleid-be- groting is dan leren de cijfers dat er 69.500,- overblijft. Nu moet dit alles betaald worden uit de mi lieu- en energiepost. De honden uitwerpselen zijn lastig en milieu onvriendelijk. Het kost wel ener gie, maar die levert de hond zelf. Ik mag u in herinnering brengen dat Waddinxveen in het Alge meen Dagblad (’Uw goed recht’) als duurste gemeente uit de bus is gekomen en dat het gemeentebe stuur zich verweerde met het ar gument dat Waddinxveen veel voorzieningen kent die bekostigd moeten worden. Het mag dan waar zijn dat de ge meente op andere gebieden veel voorzieningen treft en dat de mensen hiervoor moeten betalen. Maar het is ook waar dat de ge meente het niet zo nauw neemt met de vraag wie waarvoor moet betalen. De hondenbezitters beta len immers al heel wat jaren hon denbelasting en zij hebben nog steeds geen voorzieningen. Misschien is het mogelijk dat het gemeentebestuur in het Weekblad voor Waddinxveen eens aangeeft waar de hondenbelasting-op- brengst voor is gebruikt. Het kan namelijk zijn dat ik dit als hon denbezitter niet heb opgemerkt. P.J. WOLFF, Sniepweg 10, Waddinxveen. tenbal gehouden. De lekkerste taart voor dit bal werd gebakken door een man. De opzet van de avond was dat amateurbakkers zich inschreven voor een wedstrijd taartenbakken. De taarten zouden op een speciale dansvond in de dansschool ge toond en geproefd gaan worden. De entreegelden en de opbrengst van de verkoop van de taartpun ten zouden ten goede komen aan een goed doel in Waddinxveen. Na rijp beraad werd gekozen voor de dit jaar 10-jarige De Zonne bloem in het Gouwedorp. Er was een diversiteit aan taarten. Van de welbekende appeltaart tot de fantasie- en vruchtentaart. De jury, bestaande uit de gasten van het jaar 1993 de dames Rozema en Heemskerk, hadden de moeilij ke opdracht drie winnaars aan te wijzen. Gedurende de sprankelende klan ken van de met zorg uitgezóchte dansmuziek werd de keuze ge maakt. De derde prijs ging naar de categorie appeltaarten en wel nmaar mevrouw Kunz. De tweede oprijs ging naar mevrouw Drent uit Boskoop. Zij wist te scoren met een zeer luchtige en niet te zoete aardbeidenkwarttaart. De eerste prijs ging tot veler vreugde en plezier naar de heer Asscheman. Hij had de meeste dames achter zich gelaten met zijn chocolade-fantatsietaart. Nadat de bekers uitgereikt waren zien, die gebruikt werden voor de stevigheid van het geheel. Het kerkje dankt zijn bestaan aan de Franse Prinses Bertha die ge trouwd was met de Engelse Ext- hebert die over Kent regeerde in 560 na Chr. In de middag bracht de groep een bezoek aan ’The Canterbury Ta les’. Het Middeleeuwse avontuur begon hier met de veertiende- eeuwse pelgrimstocht die startte in de Tabard Inn in Southwark, Londen en langs de tombe van St. Thomas Becket in Canterbury Cathedral voert. De verhalen over ridderlijkheid, romantiek, jaloezie, trots en heb zucht zijn opgetekend door Chau cer. De cursisten kenden de ver halen uit de lessen, nu werd ver beelding werkelijkheid. Na het beleven en zien van veel historie en cultuur werd de stap gezet vanuit de Engelse Middel eeuwen naar het Engelse shoppen in de twintigste eeuw. Hoewel de Engelse economie meer impulsen nodig heeft om uit het dal te ra ken, de bestede Engelse ponden hebben er zeker een positieve bij drage aan geleverd. De taalbarriè re bleek bij de Engelse midden standers geen enkel probleem. ’s Avonds werd aan boord van de Olau-Line uitgebreid gedineerd en nagepraat in de moedertaal. De nacht was ook deze keer weer erg kort. Op donderdagmorgen 11 maart om zeven uur meerde de ’Brittan- nia’ aan in Vlissingen. Diezelfde morgen kwamen de Roosje Vos cursisten thuis na de eendaagse bezetting van Canterbury, moe maar met een rijke buit: tastbare souvenirs, prachtige herinnerin gen en nieuwe vriendschappen. Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor r. - I buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. De heer Asscheman (links), de beste taartbakker in dans school Van der Lubbe, krijgt op de foto felicitaties van me vrouw Heemskerk, voorzitter van de 10-jarige De Zonnebloem. grootouders van de verdachte ge woond aan de Henegouwerweg in Waddinxveen. Het Weekblad voor Waddinxveen mag deze brief van een bedroefde moeder, vriendin, broer en klein kinderen gerust plaatsen. L. HOFSTEDE-DE BEER, Jan van Bijnenpad 19, Waddinx veen. (Naschrift redactie: Wij vinden dit een moedige brief van me vrouw L. Hofstede-de Beer, die we dan ook desgevraagd plaat sen. Hieraan voegen wij toe dat de be richtgeving over het gebeurde aan de Nicolaas Beetslaan op maan dag 8 maart in het Weekblad voor Waddinxveen in belangrijke mate gebaseerd is geweest op of ficiële schriftelijke en mondelin ge mededelingen van de politie. Daarin werd melding gemaakt van de 47-jarige leeftijd van de vermoorde, die dus pas 46 jaar blijkt te zijn geworden. Onze ver ontschuldigingen daarvoor. Ook kregen wij uit die kring gegevens over de belangstelling (‘betrekke lijk kleine kring', schreven we) tijdens de begrafenis op de alge mene begraafplaats aan de Al- berdingk Thijmlaan. Het eenma lige gebruik van de voornaam 'Theo' was een hoorfout onzer zijds. Zoals te constateren viel is het Weekblad voor Waddinxveen ui terst terughoudend geweest in de berichtgeving over mogelijke mo tieven en omstandigheden die ten grondslag zouden hebben gelegen aan de dramatische gebeurtenis sen in Waddinxveen-Noord). WADDINXVEEN - Vorige week vrijdag 19 maart is de jaarlijkse bazar van de Stichting ’Ouderen Onderling Sociëteit’ (SOOS) ge houden. Deze bazar stond in het teken van het Europees jaar van de ouderen en heeft bruto ƒ10.122,20 opge bracht. Dit geld komt ten goede aan het sooswerk voor alle ouderen van Waddinxveen. 'Wij willen bedrij ven, middenstanders en markt kooplieden, die aan het slagen van deze bazar hebben meegewerkt, hartelijk bedanken', aldus het SOOS-bestuur. Het kralenboompje bestond uit 3672 kraaltjes. Het bedrag van de levensmiddelenmand was ƒ50,75. Op de volgende lotnummers fijn prijzen gevallen. Piratenschip: 98 blauw; geborduurd tafellaken: 214 geel; op de kaas viel het lotnum mer 325 geel. De volgende prijzen kunnen nog afgehaald worden bij mevrouw Moerings, (P.C. Hooftstraat 3) tussen 18.00 en 19.00 uur. Ge- haakt-gekleurd boxkleed: 529 rose en 4e ronde soosbord - serie A- oranje nr. 8 fles wijn. Een gedeelte van de groep cursisten van Roosje Vos voor de Canterbury Cathedral. (Foto: Roosje Vos). Misschien wat laat, maar ik wil toch nog reageren op het in het Weekblad voor Waddinxveen be schreven hondenpoepbeleid van de gemeente Waddinxveen. Het is natuurlijk bekend dat hon denpoep overlast kan veroorzaken. GOUDA/WADDINXVEEN - Rond 110 cursisten van de Stichting Volwassen-educatie Roosje Vos, die daar een cursus Engels volgens in Gouda of één van de andere 12 cursusplaat sen, hebben een bezoek gebracht aan Canterbury, een stadje in het Engelse Kent dat nog de rust en de sfeer ademt van de Mid deleeuwen. Gewapend met de kennis van de Engelse taal vertrok de groep op dinsdagavond 9 maart om zeven uur uit Gouda met bestemming Vlissingen. In de Zeeuwse haven stad wachtte de ultra-moderne ’Hollandia’ van de Olau-Line. Veel cursisten uit de regioplaat- sen van Roosje Vos ontmoetten elkaar hier voor de eerste keer. Onder zeer aangename omstan digheden werd tijdens de over tocht de kennismaking uitgebreid voortgezet. De kennis van het Engelse geld kwam van pas in de tax-free shop. Engels was hier nog geen must. Dat veranderde de volgende dag na aankomst in Sheerness. Simpe le borden met ’to let’ herinnerden aan de Engelse lessen waarin ’hui zen’ zijn behandeld. In Canterbury keerden woensdag 10 maart de gedachten van de Roosje Vossers al snel terug naar de lessen over de Middeleeuwen die zij als voorbereiding op de reis hadden gehad. Onder leiding van drie deskundige gidsen van ’Footsteps’ begon een pelgrim stocht over paden die reeds 600 jaar geleden betreden werden door Pelgrims. De pelgrims kwamen allen met hetzelfde doel: een bezoek bren gen aan de eerste Engelse kathe draal en de plaats waar Thomas Becket, de aartsbisschop, zo deer lijk werd omgebracht. De aanblik van zoveel architectonisch schoon en zoveel trouw door de eeuwen heen stemde iedereen tot naden ken. Ook in de Romaanse stijl gebouw de St. Martins’ Church imponeer de. De geschiedenis van deze kerk gaat terug naar 562 na Chr. In de muren van de kerk zijn nog de rode Romeinse bakstenen te WADDINXVEEN - Er zal door de gemeente Waddinxveen 40.000 gulden worden gestopt in een aanvullend onderzoek door de Grontmij Zuid-Holland NV naar de grondwaterstand aan de Dorp straat en voor het opschonen van het lekriool in de Stationsstraat- Oranjelaan en Kerkweg-Oost. In november 1992 ging ik winke len in de binnenstad van Gouda. Daar vond ik een duur goudkleu rig horloge van een bekend merk. De volgende dag belde ik meteen de politie in Gouda, afdeling ge vonden voorwerpen. Wat schetst mijn verbazing, dat ik tot nu toe nog steeds in het be zit ben van het horloge. Ongeloof lijk, als je toch zo iets duurs ver liest, ga je toch op zoek! Vrijdag 5 maart was het mijn beurt. Ik verlies in Gouda of Waddinxveen mijn dierbare oud- zilveren broche (het was eerst een slotje, er is later een broche van gemaakt). WADDINXVEEN - Zaterdag 20 maart vierde De Zonnebloem, af deling Waddinxveen, haar 10-ja- rig bestaan met een feestelijke bijeenkomst in hotel-restaurant De Unie. Daarvoor waren 26 medewerkers van de afdeling en 80 gasten uit genodigd, onder wie vertegen woordigers van de regio Gouda, de districtsleider S. Nulkes, de eerste voorzitter mevrouw P. v. Doornik en de eerste secretaris mevrouw J. Schellekens. Aan mevrouw A. Oudendijk-Pille werd het zilveren Zonnebloem-in- signe met oorkonde uitgereikt, voor haar inzet niet alleen de af gelopen 10 jaar, maar ook al 10 jaar daarvoor toen zij vanuit de regio Gouda mensen bezocht en attenties bezorgde. Het optreden van de Waddinx veense Astrid Engelse, die zong en zichzelf daarbij begeleide op gitaar, was een groot succes. Zij nam de mensen via haar liedjes en teksten mee terug naar de plekjes van hun jeugd. Ook het optreden van Richard, die aan de tafels kwam goochelen, werd zeer gewaardeerd. Dit optre den werd aangeboden door de fa milie A. Versloot. De middag werd besloten met een gezamelijke maaltijd. Namens de gasten bedankte M.N. Vink voor al hetgeen geboden was. Namens het bestuur, bestaan uit mevrouw A. Barelds en mevrouw R. v.’t. Hoog (penningmeester en secretaris) bedankte de voorzitter mevrouw A. Heemskerk de gas ten voor hun komst en de mede werkers voor hun jarenlange vrij willige inzet en ook voor hun in spanning om deze middag tot een succes te maken. De eerst volgende activiteit is de deelname aan de dagboottocht op zaterdag 3 april vanuit Waddinx veen. Voor informtie hierover kan men bellen naar tel. 01828-14147. In hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost hield de Rabobank Waddinxveen een geslaagde voorlichtingsbijeenkomst voor een grote groep geïnteresseerde Waddinxveense agrari ërs. Op de foto geeft LTB-fiscalist drs. W.G. Zandvliet uitleg (Foto: Sjaak Noteboom). B.M.J. Roos-van Diemen van het accountantscentrum van de Land en Tuinbouw Bond (LTB). Na de pauze werd er in drie groe pen - akkerbouw en melk- en vee houderij, tuinbouw en boomkwe kerij - door deskundigen van Ra bobank Nederland doorgesproken over de financiële ontwikkelingen in elk van de betrokken agrari sche bedrijfstakken, die stuk voor stuk zeer in beweging zijn. WADDINXVEEN - Zoals be kend vindt thans een ingrijpende reorganisatie plaats van de politie in Nederland, welke ook gevolgen heeft voor de politiezorg in Wad dinxveen en in deze streek. De nieuwe situatie wordt beschre ven in de nieuwe Politiewet die in de Tweede Kamer wordt behan deld. Een en ander heeft ook ge volgen voor de gemeenten. Een van die gevolgen is dat de ge meenteraad dient te worden ge hoord over het beleidsplan van het district IJssel en Gouwe van het politiekorps Hollands Midden, het district waartoe de gemeente Waddinxveen behoort, samen met de gemeenten Moordrecht, Bos koop, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle. Omdat dit het eerste beleidsplan is dat in de nieuwe opzet tot stand is gekomen, kan niet gezegd wor den dat aan dit plan een geheel afgeronde beleidscyclus is vooraf gegaan. Dit neemt niet weg dat bij het op stellen van het districtsbeleids- plan wel degelijk gekeken is naar de plannen en jaarverslagen, die in de oude situatie door de desbe treffende groepen van de rijkspo- I litie zijn opgesteld en waarover de lokale besturen hun mening heb ben kenbaar gemaakt. In het korpsbeleidsplan van het politiekorps Hollands Midden worden een veilige leefomgeving, een schoon milieu, de bestrijding van georganiseerde criminaliteit en een veilig verkeer als belang- i rijkste externe doelen genoemd. In het districtsbeleidsplan is een en ander geconcretiseerd in de volgende doelstellingen: 1. Be strijding in preventieve en repres- sieve zin van de criminaliteit en j bevordering van de aangiftebe reidheid. 2. Bestrijding van mi lieubelasting en -vervuiling. 3. Het bevorderen van de verkeers veiligheid. 4. Bestrijding van re- I creatie-overlast en het begeleiden van evenementen. Ondanks het feit dat het beleids plan nog de onvermijdelijke spo ren vertoont van de startfase in 1 een nieuwe organisatie- en beleid- sopzet, hebben B. en W. de vol gende week woensdagavond ver- I gaderende gemeenteraad voorge- steld in te stemmen met het be leidsplan 1993 van het district IJssel en Gouwe van het politie korps Hollands Midden.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 11