Schoonmaakactie St. Paulusschool Ballon kwam in Friesland terecht Nieuw pand Van de Wal Meisjes-junioren WSE kampioen Ook ‘De Boog‘ wordt geen jongerencentrum AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE (01828) 12578 Waddinxveen klaar voor tennisseizoen RTW-radio gaat reclame uitzenden Be Fair dichterbij kampioenstitel Flexible Sound in Gouda Rijn en Gouwe Harteveld uw keus in Saab WADDINXVEEN BEZORGERS I o van U bent aan een leesbril toe? Laat u dan voor lichten door een echte specialist: Grit Optiek. Voor een goed advies en de ruimste keus. V POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. I’ v.a. 15jaar Interesse? Bel dan K. Straver - Ter Aar ■s 01722-31 33 Af IHi Waddinxveen Be Fair W 3 is op zoek naar in Een bril van Grit. Die staat, die zit. HARTEVELD Burg, van Rccnensingcl 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 L 2 - - Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 maart 1993 De prijswinnaars van de ballonwedstrijd, die werd gehouden door het 125-jarige PCO. (Foto: T. van der Linde). De speelgoedafdeling van Gert van de Wal heeft in het winkelcentrum ‘de Passage' de beschik- K Harteveld LEES p worden. (Foto: WSE). WADDINXVEEN - Be Fair komt steeds dichter bij het kampi oenschap. In de afdeling Gouda werd met 2-0 van Aarlander- veen gewonnen. Vierdeklasser WSE speelde met 0-0 gelijk tegen Moordrecht en blijft op de derde plaats staan. Waddinxveen ver loor met 1-2 van Lekkerkerk en staat op de voorlaatste plaats in de afdeling Gouda. In de eerste klasse van de A-junioren speel de Be Fair gelijk (2-2) tegen SVLV en bezetten de middenmoot. Op twee banen is de verlichting verbeterd door het plaatsen van twee nieuwe masten. Ook de acht WADDINXVEEN - Ook de leer lingen van de groepen 3 tot en met 8 van de rooms-katholieke Paulusschool (J. Catslaan) hebben een dag eerder hun steentje bijge dragen aan de schoonmaakactie van zaterdag. tegenstander kansloos 1-0. Hierna probeerde Aarlanderveen iets terug te doen, maar meer dan een paar kwart kansjes en een ver dwaald schot leverde dit niet op. De tweede helft nam Be Fair het heft nog verder in handen, maar het duurde toch nog een kwartier voordat weer Arjan Groenendijk het veldoverwicht in een goal kon omzetten 2-0. Hiermee bracht hij zijn seizoentotaal tot nu toe 16 goals! De wedstrijd was gespeeld. Aar landerveen geloofde er niet meer in en Be Fair geloofde het wel. Een kwartier voor tijd deed zich nog een vervelend incident voor. De grensrechter van Aarlander veen werd naar later bleek ge raakt door een stuiver geworpen vanuit het publiek en viel. De scheidsrechter besloot de wed strijd voor korte tijd te onderbre ken om de gemoederen van met De meisjes-junioren van WSE-voetbal zijn weer kampioen ge- WADDINXVEEN - De tennisvereniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) is klaar voor het nieuwe seizoen. De afgelo pen maanden is door een groot aantal leden weer veel gedaan om het tennispark De Woerd speelklaar te maken. In het clubhuis zijn een groot aantal veranderingen doorgevoerd bij de bar en in de keuken. name Aarlanderveen wat te laten bedaren. Later bleek dat er geluk kig met de grensrechter niet veel aan de hand was. De werper van het muntstuk was waarschijnlijk nog het meest geschrokken van al lemaal, want met een wit wegge trokken gezicht verklaarde hij, dat hij het muntstuk gewoon ach teloos had weggeworpen, zonder zelfs maar op de grensrechter te mikken! Het laatste stuk van de wedstrijd gebeurde er niet veel meer op voetbalgebied. Alleen kwam er een speler van Aarlanderveen on gelukkig ten val en moest met waarschijnlijk een elleboog uit de kom vervoerd worden naar het ziekenhuis. De einduitslag bleef ondanks enkele goede kansen voor Be Fair 2-0. Zaterdag speelt Be Fair voor de beker bij en tegen Gouda, de ploeg die ook in de competitie een van de rivalen is. wel in het wijkgebouw De Boog onder te brengen, zoals het Jonge ren Informatie Punt en de huis werkbegeleiding. Dat betekent dat ook het raadsbe sluit om het pand aan de Peter Zuidlaan 4 te bestemmen tot kleinschalig jongerencentrum de finitief moest worden ingetrok ken. De nieuwe situatie betekent dat op korte termijn gestart kan wor den met het Jongeren Informatie Punt en de huiswerkbegeleiding in wijkgebouw De Boog. Eventu eel nieuwe activiteiten worden vooraf besproken tussen de be heerder, de Stichting Waddinx- veens Welzijnswerk en de ge meente. Gelet op vorenstaande plannen hoeft het wijkgebouw De Boog niet meer verbouwd te worden. Slechts enkele kleine aanpassin gen ten behoeve van het Jongeren Informatie Punt zijn noodzake lijk. Vast staat inmiddes dat voor het ontwikkelen van activiteiten voor jongeren door de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk niet di rect meer een kleinschalig jonge rencentrum nodig is. Het jongerenwerk moet zich bo vendien in de komende jaren be wijzen middels het organiseren van activiteiten door jongeren in de wijken. Op termijn kan beke ken worden of daadwerkelijk be hoefte bestaat aan een kleinscha lig jongerencentrum. Voorts meent men aan het Raad huisplein dat het organiseren van activiteiten zich niet moet beper ken tot één lokatie. In alle wijken moeten activiteiten voor jongeren georganiseerd worden. vuilniszak de omgeving van de school schoon. Onder het genot van een lekker voorjaarszonnetje werd er een uur hard gewerkt. Het resultaat mocht er dan ook zijn: een schone speelplaats en geen rommel meer tussen de struiken, maar wel vijf containers vol met vuil.- Als dank voor de moeite kregen de kinderen na afloop een leuke poster mee naar huis. WADDINXVEEN - B. en W. menen dat er in Waddinxveen geen uitgevers zijn van persorganen waarmee een wettelijke overeenkomst gesloten moet worden ten behoeve van het uitzen den van reclameboodschappen door de lokale RTW-radio. Dat blijkt uit een voorstel van het college aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad. Door een wijziging in de Media wet en het Mediabesluit is het aan lokale omroepen toegestaan om reclame uit te zenden. Een aanvraag voor zendtijd voor recla meboodschappen bij het Commis sariaat voor de Media dient onder meer vergezeld te gaan van een advies van de gemeente, bij voor keur van de gemeenteraad, waar uit blijkt met welke uitgevers de omroep tot overeenstemming moet komen over de aanvraag en de verdeling van de reclame-in- komsten. Het Commissariaat voor de Me dia heeft de volgende criteria op gesteld op basis waarvan een ad vies kan worden gegeven: 1. Uitgevers van landelijke persor ganen komen niet in aanmerking voor een overeenkomst met de lo kale omroep, evenmin als uitge vers van gratis huis-aan-huis-bla- den; 2. Voor in aanmerking komende uitgevers geldt als richtsnoer dat de desbetreffende persorganen in een gemeente een verspreidings- percentage van tenminste 5 heb ben: gravelbanen zijn weer speelklaar gemaakt, netten hangen en nieu we lijnen zijn gelegd. Rondom de banen is de gehele groenvoorzie ning weer eens flink onder handen genomen. De diverse commissies hebben hun plannen voor het komend sei zoen inmiddels bekend gemaakt. Het belooft een gezellig seizoen te worden jong en oud, recreant of wedstrijdspeler als je de evene mentenkalender bekijkt. Naast de landelijke competitie' op dinsdag, woensdag, zaterdag en zondag zal ook de Woensdag Avond Competitie weer worden georganiseerd. Inmiddels zijn er 140 leden van Waddinxveen die hier aan meedoen. Met name voor nieuwe lellen zal op zaterdag 3 april een kennisma- kingstournooi worden georgani seerd. Ook staat er een uitwisse lingsprogramma voor de jeugd met Zevenhuizen op het program ma en voor de veteranen (Wad- dinxveehse Old Timers Club) met Bleiswijk. Inmiddels traditioneel is te orga niseren het luilak-tournooi, het deegroltournooi, het sangria- en het snerttoumooi. Daarnaast zal voor de jeugd het Drieparkentour- nooi (met Be Fair en De Gouwe Smash) worden gehouden. Het tennispark zal officieel open gaan op zaterdag 27 maart. Zon dag 28 maart om 16.00 uur zal het glas worden geheven op een mooi en sportief tennisseizoen. alle richtingen uitgegaan. Van de elf winnende ballonnen kwamen de eerste drie in Zeist, Valkens- waard en Oldeholtpade (Fries land) terecht. Na een korte toespraak werden door één van de feestcommissiele- den aan alle prijswinnaars de prij zen, bestaande uit een reuze-etui met viltstiften en een schetsboek, uitgereikt. Aan alle andere leerlingen van wie het kaartje van de ballonnen wedstrijd was teruggestuurd, maar die niet in de prijzen vielen, was eerder op de dag al een kleine attentie uitgereikt. 3. De desbetreffende persorganen moeten geredigeerd worden door zelfstandige redacties op basis van een redactiestatuut; 4. De desbetreffende organen moeten niet worden uitgegeven of verspreid in samenhang met lid maatschap, donateurschap of deelnemerschap van een bepaalde organisatie; 5. De desbetreffende persorganen moeten structureel en in voldoen de mate informatie bevatten, die betrekking heeft op de gemeente (gemiddeld een halve pagina per dag en verdeeld over diverse on derwerpen). Op basis van een steekproef is het de gemeente Waddinxveen geble ken dat de beide persorganen, die voldoen aan het verspreidingsper- centage van 5 of meer, het Dag blad van Rijn en Gouwe en de Goudsche Courant, niet voldoen aan het halve pagina-criterium en dat tevens een aantal onderwer pen slecht vertegenwoordigd is in deze kranten. Op grond hiervan stellen B. en W. de raad voor een positief reclame-advies aan de RTW af te geven. Ook in de laatste thuiswedstrijd heeft Waddinxveen beneden peil gepresenteerd. In een slecht duel werd tegen Lekkerkerk een 1-2 nederlaag geleden. De geelzwarten keken na 21 mi nuten al tegen een achterstand aan, toen Lekkerkerk-speler Piet Jan Koolmees een vrije trap vanaf de rand van het 16-meter-gebied prachtig in het uiterste hoekje krulde. De beste kans voor Waddinxveen in de eerste helft werd knullig verprutst door Jack Mograbuit. Nadat hij de keeper al had om- speeld maaide hij voor een leeg doel half over de bal heen, zodat de doelman alsnog de kans had om het slappe rolletje te stoppen. Na rust werd Mograbui dan ook vervangen door Tom Plantfeber. De Sniepbewoners creeërden wel wat kansen, maar men was erg slordig in de afwerking. Balverlies van Karei Binnendijk leidde in de 53e minuut tot een 0-2 achter stand. Hierna begon Waddinxveen wat beter te voetballen. In de 82e mi nuut verschalkte Tim Bunnik met een schitterende lob vanaf 20 me ter de Lekkerkerkse goalie: 1-2. In de resterende tijd probeerde Waddinxveen met oppurtunistisch voetbal de gelijkmaker af te dwin gen. Zelfs keeper Wilco Vermeij kwam de aanval versterken, maar de Lekkerkerkse defensie wilde niet buigen. Zondag 28 maart om 14.00 uur thuis de bekerwedstrijd tegen Ou- dewater. WADDINXVEEN - Vrijdag 19 maart vond ’s middags om half vier op de protestants-christelijke Koningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) de prijsuitreiking plaats van de ballonnenwedstrijd die ter gelegenheid van het 125-jarig be staan van de Vereniging voor Pro testants Christelijk Onderwijs werd gehouden op 30 januari. Elf leerlingen, afkomstig van de vijf PC-scholen, werden ontvan gen door de feestcommissie met limonade en een traktatie. Van deze elf leerlingen waren de ballo- nenn het verst gekomen. Daar het op 30 januari een wind stille dag was, waren de ballonnen GOUDA - Zaterdagavond 3 april om acht uur geeft het pop- en jazzkoor Flexible Sound uit Gou da een concert in de Glanszaal van De Garenspinnerij in Gouda. De toegangsprijs bedraagt tien gulden per persoon. Voor Flexible Sound, dat in 1987 is opgericht, gaat het om een lus trumconcert. Het koor bestaat uit ruim 30 mensen die graag zingen en waarvan de gemiddelde leeftijd ongeveer 30 jaar is. Bij de eerste concerten werd er medewerking verleend door solis ten die niet bij het koor betrok ken waren. Vorig jaar heeft het koor voor het eerst helemaal zelf het concert verzorgd. Dit jaar zal het concert weer geheel door de eigen leden verzorgd worden. Dat wil zeggen dat er ook een aantal leden solo zullen zingen. Het koor zal ook weer begeleidt worden door een combo. Dirigent van het pop- en jazzkoor is Ro bert Vuyk, tevens muziekleraar aan het Chr. Lyceum in Gouda. ‘We proberen onze leden op een zo hoog mogelijk niveau te krij gen, maar wel zodanig dat men ook nog plezier aan het zingen heeft', aldus de muzikaal leider. ‘Voordat men lid van het koor kan worden moet men eerst een stem test doen. Het koor heeft momen teel een behoorlijke wachtlijst, waar echter alleen maar dames op staan. Het zou wel leuk zijn als er wat heren bij kwamen, want er kunnen nog wel wat mannenstem men bij', aldus Vuyk. Flexible Sound repeteert elke maandagavond in de Glanszaal van de Garenspinnerij aan de Turfsingel in Gouda. Op zaterdag 3 april wordt hier ook het concert gehouden. Dit keer staat het con cert in het teken van een reis over de wereld. Het concert heeft de titel meegekregen ‘Sentimental Journey'. Er worden nummers gezongen uit de landen: Amerika, Brazilië, Bel gië, Engeland, Frankrijk en Ne derland. Enkele titels: Copacaba na, De Fiets, Brazil, A Man and a Women, Don’t Let the Sun Go Down, Parijs. Om het concert mogelijk te ma ken is er vanuit het koor een con- certcommissie samengesteld. Zij hebben hard gewerkt aan de in vulling van het concert, zoals pos ters, decors, publiciteit etc. Daarnaast zijn er naast het zingen ook wat danspasjes ingestudeerd. Enkele leden hebben zelf hiervoor de choreografie gemaakt. gelet op deze situatie besloten re alisatie van het jongerencentrum daar bij het Anne Frank-centrum op te schorten en nader onderzoek te doen naar eventueel andere be schikbare lokaties. Het nader onderzoek resulteerde in het voorstel dat het wijkge bouw De Boog een geschikt alter natief zou zijn voor de huisvesting van het kleinschalig jongeren werk. Tijdens de behandeling van dit voorstel in de vergadering van de commissie voor Onderwijs, Perso neel en Sociaal Cultureel Werk van 2 december vorig bleek dat de omwonenden van wijkgebouw De Boog ernstige bezwaren had den tegen herbestemming van het wijkgebouw tot jongerencentrum. De geuite bezwaren hadden be trekking op de vermoede effecten van de te realiseren voorziening (bijvoorbeeld overlast) en tegen het tot stand brengen van een der gelijke voorziening in hun wijk. De omwonenden vonden dat een jongerencentrum niet past in hun wijk. Ze hadden tevens het gevoel met een probleem, namelijk het stop gezette project Peter Zuidlaan, opgezadeld te worden. Mede naar aanleiding van de door de bewo ners van de Yondelwijk geuite be zwaren heeft in het raadhuis een heroverweging plaatsgevonden van het voorstel het gebouw De Boog te bestemmen tot kleinscha lig jongerencentrum. Deze heroverweging leidde tot de conmclusie vooralsnog niet over te gaan tot het realiseren van een kleinschalig jongerencentrum in Waddinxveen en een aantal speci fieke activiteiten voor jongeren Be Fair heeft zaterdag weer een moeilijke klip op weg naar het kampioenschap omzeild. Tegen stander Aarlanderveen, nog kans rijk voor de derde periode, was duidelijk voor de winst naar Wad dinxveen gekomen. Dit betekende dat het een open wedstrijd werd, waarbij ook Aar landerveen de aanval niet schuw de. Be Fair kreeg echter zoals vaak de beste kansen, maar zowel Koen Meyer als Pieter van Herk wisten alleen voor de keeper niet tot scoren te komen. Aarlander veen probeerde de aanval wel te zoeken, maar kreeg van de solide Be Fair-verdediging geen enkele kans. Een kwartier voor rust zette Otto Kempkes de bal van rechts voor, Pieter van Herk kon er niet bij, maar Arjan Groenendijk haalde in eens uit en liet de keeper van de L king gekregen over een eigen winkelruimte van 180 vierkante meter aan de Passage 23 voor een nog completer assortiment. Op de foto wordt de zaak open gereden door de 6-jarige Jeffrey van de Wal. (Foto: Sjaak Noteboom). Na het eindsignaal van de scheidsrechter konden dan ook de kurken van de champagneflessen en werd het 2e kampioenschap uitbundig gevierd. Slechts Cabauw was in de uitwed strijd in staat een puntje af te snoepen van dit 'dreamteam'. Voor de rest werd alles met over duidelijke cijfers gewonnen. school aan de Peter Zuidlaan is definitief van de baan. Tegen beide lokaties hadden omwonenden in Groenswaard 1 en de Vondelwijk fel geprotesteerd. Het afzien van een kleinschalig jongerencentrum blijkt uit het voorstel dat het college van Bur gemeester en Wethouders aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad heeft gedaan. De raadsleden worden in dit voor stel gevraagd 5.000 gulden uit te trekken om De Boog voor het JIP wat te kunnen aanpassen. Dit geld wordt gehaald uit het potje van 40.000 gulden dat de gemeente raad in zijn vergadering van vorig jaar december had gevormd ten behoeve van de verbouwingskos- ten voor een nieuw jongerencen trum. Binnen het sociaal cultureel werk in Waddinxveen heeft een reorga nisatie plaatsgevonden, die heeft geleid tot een aantal veranderin gen met betrekking tot de organi satiestructuur, de personeelsfor matie en de beschikbare accom modaties. Eén van de aandachtspunten ge durende het gehele reorganisatie proces betrof het beschikbaarstel len van een accommodatie, waarin een kleinschalig jongerencentrum kan worden opgezet. Op basis van het onderzoek en de aanbevelingen van de adviseurs Sheldon en De Groot en de advie zen van de toenmalige commissie Sociaal Cultureel Werk werd be sloten ‘De Bonkelaar' (Beuken hof) niet als kleinschalig jonge rencentrum te gebruiken. In de raadsvergadering van 29 januari vorig jaar werd gekozen vdbr de lokatie aan de Peter Zuidlaan. De omwonenden maakten be zwaar tegen de komst van het centrum in het gebouw aan de Pe ter Zuidlaan 4. Het college heeft WADDINXVEEN - Er komt geen kleinschalig jongerencentrum in het buurtcentrum De Boog (C. Huijgenslaan). In het pand zullen wel het Jongeren Informatie Punt (JIP) en de huiswerkbe geleiding worden ondergebracht. Ook de vestiging van een jeugdhonk in een voormalige kleuter- Onder het motto: 'Maak Wad dinxveen schoon, begin bij de school' maakten zij vrijdagmid dag, gewapend met bezem en Foto’s van de vrijdag door de rooms-katholieke St. Paulus school aan de Jacob Catslaan op en rond het schoolplein ge houden schoonmaakactie. (Foto’s: St. Paulusschool. WADDINXVEEN - Met een open huis is maandagavond 23 maart tussen zeven en acht uur de verplaatste speelgoedafdeling van Van de Wal in het winkelcentrum ‘de Passage' in gebruik genomen. De officiële opening te midden van familieden, vrienden, kennissen en collega-winkeliers was in handen van zoon Jeffrey van de Wal (6) en dochter Cristel van de Wal (4). Ze reden op speelgoedvoertuigen door speel- goedpapier de zaak van hun ouders open. De verhuisde speelgoedzaak, die nu over een nog completer en breder assortiment beschikt, is door de gebo ren en getogen Gert van de Wal (34) ondergebracht in de 180 vierkante meter aan de voorzijde van in het vorig jaar door woninginrichting Kooyman verlaten winkelpand aan de Passage 23. Dinsdag kreeg het publiek, dat deze en volgende week mee kan raden naar het juiste aantal steentjes van de grote 2.35 meter lange Lego-piraat, voor het eerst de gelegenheid een kijkje te komen nemen in de nieuwe speelgoedafdeling, die tot voor kort was ondergebracht in de andere zaak van Van de Wal in de Passage. Van de Wal en de detailhandel zijn al zo’n 70 jaar een begrip in Waddinxveen. Gert van de Wai’s opa begon in de Dorpstraat al een kleine bazar. Ook zijn vader zit al ongeveer 60 jaar in het vak. Van de Wal beschikt ook over een speelgoedzaak in Gouda. Door de verzelfstandiging van de Waddinxveense speelgoedzaak krijgt de bestaande winkel van Van de Wal de mogelijkheid het assortiment huishoudelijke en luxe artikelen uit te breiden en te verdiepen. m. Gediplomeerd Optometrist OV. Contactlensspecialist ANVC - Audicien Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt, Agnietenstraat 6, Tel. 01820-16035. Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820-32208. Contactlensinstituut, Korte Tiendeweg 12. Tel. 01820-15477. Waddinxveen Passage 220, Tel. 01828-14503. WADDINXVEEN - Voor de tweede keer dit voetbalseizoen zijn de meisjes-junioren van WSE kampioen geworden. Na eerst de najaarscompetitie in ’92 overtui gend gewonnen te hebben, werd op zaterdag 13 maart ook een be- lissende voorsprong genomen. Uitzonderlijk vroeg, maar dit was het gevolg van uitzonderlijk goed weer de afgelopen weken en de prima resultaten van dit team. Zaterdag 13 maart was het aan Cabauw MJ om op WSE-terrein onder een heerlijk voorjaarszonne tje de strijd aan te binden tegen de MJ. De meisjes, vermoeid van een zwaar, vurig trainingsweekend, waren gebrand op revanche omdat uit een matige 0-0 werd behaald. En die revanche kwam er. In een werkelijk fantastische wed strijd waarbij het, in grote getale opgekomen, publiek emorm ge noot werd het uiteindelijk 6-0 voor WSE. De meisjes-junioren speelden Ca bauw MJ met fantastisch en atractief voetbal helemaal van de mat met doelpunten van Michelle Hoeker (4x) en Jeanet van Triet (2x). Na het eerste kampioenschap in 11-tal verband worden ze nu we derom bijgeschreven in de kampi- oensboeken van de KNVB, omdat er dit seizoen pas voor het eerst gevoetbald word in 11-tal compe tities. Nog geen wedstrijd werd verloren en het is dus wachten op een team dat dit elftal kan verslaan. AUTOBEDRIJF IBM Delftscstraatwcg 210, Dclfgauw/Delft. Tel. 015 - 56 51 00 begint bij Wie Saab rijdt, i -1 5 Sia

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 13