Bibelot9 s Kook-Gala9s Russen naar wielerronde? Nieuwe besluiten woninggaranties Gemeente koopt kindplaatsen in ‘De Boemel gaat stoppen Belbus rijdt op bingoavond Opening pand Holec Projects Drogisterij Van Mourik Informatieavond van waterschap Meer en Wonde Op Tweede Paasdag Bazar voor Eritrea en schoolplein Bingo Het Zuidhonk Senioren bal op 3 april Gouwe Zorg voorziet in behoefte Volleybaltournooi in wijk Zuidplas Eerste paal composterings- bedrijf Alphen PERSOONLIJK I EN ZAKELIJK Kramers woordenb°ek£n hebben anijd'tjaa^^ Inschrijving I Nasi- 'S' Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 24 maart 1993 I WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen gaat twee be- men door een drogist uit Den sen in ons gestelde vertrouwen'. i I Speciaal voor deze gelegenheid zal de Belbus deze avond beschik baar zijn zodat vervoersproble men niet nodig zijn. Wie gebruik wil maken van deze service dient dat uiterlijk vrijdagmiddag te melden door te bellen naar tel. 01828-15388. De kosten van de belbus bedragen ƒ2,50 per persoon enkele reis, te betalen aan de chauffeur. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen op tel. 01828-12228. De Kook-Gala’s van Bibelot duren telkens één dag en worden op za terdag gegeven in groepjes van zes deelnemers per keer. Op af spraak kunnen er ook andere da gen kooklessen worden gegeven. De deelnemers worden ’s morgens om tien uur in het Waddinxveen- se restaurant ontvangen met een kopje koffie. Men maakt er dan tlgL de A- kennis met de chef-kok en de me- de-cursisten. Daarna wordt in een luxe Toyota Previa vertrokken naar Bodegra ven waar de kookingrediënten ge kocht gaan worden bij de ISPC- horecagroothandel en versmarkt. Om twaalf uur wordt in Bibelot met de kookcursus begonnen. Het einde is om vijf uur. Een uur later wordt het diner geserveerd, uiter aard gecomplementeerd met een wijnarrangement. Tijdens de een dag in beslag ne mende kookcursussen, die 150 gulden per persoon kosten, wor den afgesloten met een certificaat en waarvoor de beste deelnemers kunnen meedoen aan de kookwed- Bij hoge uitzondering is Bibelot, dat ook de Culinair Important Person (ClP)-card heeft geïntro duceerd, bereid een aantal van die geheimen prijs te geven en ama- teur-koks te begeleiden bij het on der de knie krijgen van de finish- ing-touch. WADDINXVEEN - Het wielercomité Waddinxveen onder zoekt op dit moment de mogelijkheden om een Russische wie lerploeg aan de start te krijgen in de Ronde van Waddinxveen op maandag 12 april (Tweede Paasdag). Deze verrassende ont wikkeling werd de afgelopen week naar buiten gebacht door de Het comité komt over enige tijd met nadere bijzonderheden over de deelnemers, maar nu staat al vast dat vele sterke renners naar het Gouwedorp zullen komen. Een groot deel van deze renners is afkomstig uit de regio. Daar- j naast zullen ook enkele plaatsge noten de eer van Waddinxveen tussen de wielen verdedigen. Ook dit keer zijn weer alle oude ren van harte welkom op deze dansavond, die begint om 20.30 uu tot 24.00 uur duurt. De entree is ƒ5,- en de zaal gaat open om 20.15 uur. Voor de dansschool ligt een ruime parkeerplaats zodat parkeren geen probleem is. Dansschool Van der Lubbe is ook goed bereikbaar met het openbaar vervoer. Bus 175 van Westnederland, Gou- da-Leiden, stopt op 10 meter van de dansschool aan de Sniepweg 13e. Uitstappen bij het zwembad De Sniep. WADDINXVEEN - Het horeca- echtpaar Ton en Caroline Ververs en chef-kok René Bakker zijn in restaurant Bibelot aan de Lima- weg in Waddinxveen gestart met het eerder dit seizoen aangekon- digde Kook-Gala, de finishing touch voor fijnproevers. drijfsplaatsen kopen voor de kinderopvang van de gemeenteamb tenaren. PCW-wethouder J. Neele heeft hiertegen overigens grote principiële bezwaren. De Waddinxveense gemeenteraad heeft zich al eerder bereid ver klaard als werkgever bij te dragen in de kosten verbonden aan het plaatsen van kinderen van ge meentelijke werknemers in het kinderdagverblijf De Boemel aan de Beukenhof. Voor de kosten van twee bedrijfsplaatsen is uitgegaan van 25.000,-. Er heeft in december vorig jaar een behoefte-onderzoek plaatsge vonden bij gemeentelijke werkne mers. Daaruit blijkt dat in totaal circa 10 dagdelen aan kinderop vang nodig zijn, dat wil zeggen één bedrijfsplaats. Daarnaast is de verwachting dat de tweede kindplaats spoedig kan worden aangekocht. Mede om flexibel in te kunnen spelen op de toekomstige behoefte - deze kan al naar gelang de toekomstige be hoefte in gedeelten worden aange kocht, of wanneer de bedrijfskind- plaatsen bezet raken - stellen B. en W. de gemeenteraad voor om steld twee besluiten te nemen over de verstrekking van gemeen tegarantie aan particulieren die een eigen huis willen kopen. heid voor de gemeente, standaard worden opgenomen. Het betreft hier een aantal aanvullende voor waarden, die (op een drietal uit zonderingen na) niet eerder zijn opgelegd. De in dit besluit opgenomen voor waarden dienen deel uit te maken van de overeenkomst van geldle ning, respectievelijk de overeen komst van borgtocht. In het nieuwe besluit zijn zoveel mogelijk alleen de standaardvoor- waarden opgenomen, die in Wad dinxveen van toepassing zijn. Het is de bedoeling dat het nieu we besluit als vaste bijlage met het uitvoeringsbesluit steeds mee te zenden. WADDINXVEEN - De protes- tants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Wingerd) houdt zaterdag 27 maart van 10.00 - 15.00 uur een bazar, die zal wor den geopend door schooldirecteur B.J. Vroegop. Hij zal een lint doorknippen, dat is gemaakt uit de kleuren van de Nederlandse en Eritrese vlag. De opbrengst van de bazar is dan ook voor de helft bestemd voor de we deropbouw van Eritrea. De ande re hélft wordt gebruikt voor het opknappen van het schoolplein. De opbrengst gaat naar de Stich ting Oecumenische Hulp in Utrecht. Van het geld zullen hou welen, sikkels en schoolboeken kunnen worden gekocht voor de verdere ontwikkeling van dit Afri kaanse land. Op de bazar zullen gebruikt speelgoed en kinderboeken ver kocht worden. Daarnaast zullen er allerlei attracties zijn en een grote verloting. In het schoolgebouw is een tentoonstelling over Eritrea en worden er muziekinstrumenten en gebruiksvoor.verpen uit de land getoond. Eritrea werd in 1865 door Italië op Ethiopië veroverd. In 1941 kwam het onder Engels bestuur en in 1954 werd het een deferatie binnen Ethiopië. Eritrea voert nu al tien jaar strijd om onafhankelijkheid. In 1984 stopte het met regenen voor zeven jaar. Er was daardoor geen voed sel en er waren geen dieren. In 1991 begon het weer te rege nen en werden delen land omge bouwd tot akkers en werd er geir- rigeerd. Eritrea, waar nu vrede heerst, heeft veel hulp nodig voor dat het land weer voor zichzelf kan zorgen. telijke vragen worden ingediend, die daarna worden beantwoord, waarbij tevens discussie kan plaats vinden. Om 21.15 uur krijgt de bijeenkomst een infor meel vervolg. De aanwezigen kun nen dan de waterschapsvertegen- woordigers afzonderlijk spreken. Dijkgraaf Jacobs hoopt op een grote belangstelling. Als zo’n avond slaagt is het zinvol er mee door te gaan. Niet alleen een gro tere bekendheid wordt beoogd, maar ook betrokkenheid en een goede relatie tussen bestuur en in woners. Het waterschap Meer en Woude is gevestigd te Zoetermeer, Aïda- schouw 1, tel. 079-415231. WADDINXVEEN/ZOETERMEER - Volgende week dinsdag avond 30 maart om acht uur houdt het waterschap Meer en Woude voor de inwoners van Waddinxveen en Boskoop een voorlichtingsbijeenkomst in hotel-restaurant Neuf in Boskoop (Barendstraat). Het waterschap Meer en Woude is werkzaam in een gebied dat zich globaal uitstrekt tussen Lei- den-Zoeterwoude-Leidschendam en Rijnwoude-Boskoop-Waddinx- veen. Omdat bij velen de taken van Meer en Woude niet bekend zijn, heeft het waterschap het initiatief genomen om voorlichtingsavon den te organiseren. Het water schap gaat naar de mensen toe, waarbij bestuurlijke vertegen woordigers de inwoners van het doen en laten op de hoogte brengt. De voorzitter (dijkgraaf) van het in Zoetermeer zetelende water schap is A.J.M. Jacobs. Hij acht het schrikbarend dat nog zo wei- nigen er weet van hebben dat wa terschappen in Nederland dage lijks bezig zijn er voor te zorgen dat het oppervlaktewater wordt gereguleerd en dat zodoende het land niet overstroomt. Als niemand iets zou ondernemen dan zou van wonen, werken en re creëren geen sprake kunnen zijn. Erger nog, rivieren en zeewater zouden vrij spel hebben. Sedert eeuwen bestaan er al pol ders. Door de voortschrijdende schaalvergroting zijn grotere wa terschappen ontstaan. De maat schappij verandert, de technische mogelijkheden, zoals automatise ring nemen toe, de wetgeving ver andert en de behoefte aan in spraak en meebelissen wordt gro ter. Dijkgraaf Jacobs acht het van groot belang dat het waterschap Meer en Woude meer bekendheid geniet. Door de inwerkingtreding van de Waterschapswet is onder meer de mogelijkheid geopend voor rechtstreekse verkiezingen voor de ingezetenen. En dat staat binnen enkele jaren te gebeuren. Het werk waar het waterschap Meer en Woude voor is opgericht moet wel betaald worden door midden van het heffen van belas ting (de omslag). Hij vindt het daarom logisch dat de belasting betalers weten wat er aan de hand is. Op verschillende manieren wordt geprobeerd het publiek er bij te betrekken. Bij wijze van proef wordt nu een voorlichtingsavond in Boskoop gehouden. Drie be stuurlijke vertegenwoordigers zul len uitleggen en antwoord geven op vragen als wat is en wat doet Meer en Woude, hoe de samen stelling van het bestuur is gere geld en hoe men in dat bestuur kan worden gekozen en niet in de laatste plaats waarom er belasting moet worden bestaald. Duidelijk zal worden gemaakt waarom bijvoorbeeld de waterbe heersing en de dagelijkse zorg dat het land niet overstroomt zo be langrijk is in dit laag gelegen deel van Zuid-Holland. De voorlichting is speciaal be doeld voor degenen die in Bos koop en Waddinxveen binnen het beheersgebeid wonen. De begren zing van het gebied is als volgt globaal weer te geven. In Boskoop ten zuiden van de Zijde en ten westen van de Gouwe en in Wad dinxveen westelijk van de Gouwe en de Kerkweg-Oost. Dinsdagavond 30 maart komen tussen 20.00 en 20.30 uur drie in leiders aan het woord. Naast de voorzitter zijn dat de heren C.M. Kroes en J. Dekker. Beiden zijn lid van het dagelijks bestuur. In de koffiepauze kunnen schrif- zijn vrouw. Tot 18 jaar geleden hadden ze een zaak in huishoude lijke artikelen en speelgoed in de Dorpstraat in Waddinxveen. Per 1 april is de winkel overgeno men door een drogist uit Den Haag. Het is. nog niet bekend wat er precies met de zaak gaat ge- drogisterij behoort tot de moge- besloot met de winkel te stoppen gezien haar leeftijd en het gege ven dat haar zoon apotheker in Arnhem blijft. De eigenaresse en haar mede- werksters hebben hun clientele in I een advertentie in het Weekblad voor Waddinxveen inmiddels be- -- dankt voor het gedurende vele fa- De belangstelling voor de ‘Dikke sen in ons gestelde vertrouwen bandenrace' valt op dit moment Mevrouw M.W. van Mourik-Dirkzwager in haar te sluiten drogisterij-parfumerie aan het Koningin Wilhelminaplein in Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Voor het bingo-dansant, dat door het plaat selijk actiecomité in het teken van het Jaar van de Ouderen is gezet, zal de Belbus rijden. Deze busdienst fungeert normaliter alleen overdag. Zoals eerder bericht zullen de Waddinxveense ouderen de ope ning van het Jaar van de Ouderen (verlaat) vieren met een groots en gezellig bingo-dansant in het An ne Frank-centrum op vrijdaga vond 26 maart. Eerder werd bericht dat Marcel Toebak de muzikale verzorging op zich zou nemen. Dit is echter veranderd doordat hij helaas is opgenomen in het ziekenhuis. De organisatie is er echter in ge slaagd een vervanger voor de heer Toebak te vinden in de persoon van de Goudse hammondorganist Adrie van Vliet. De Waddinxveense middenstand en het bedrijfsleven hebben zeer positief gereageerd op het verzoek van de organisatie om medewer king, zodat veel en mooie bingo- prijzen zijn te winnen. Het is zelfs mogelijk om de be zoekers die avond een gratis kopje koffie een een consumptie aan te bieden. Het is dus alleszins de moeite waard de avond, die duurt van 20.00 uur tot 24.00 uur, te bezoeken. woordvoerders van het comité. Volgens het comité moet het gaan om een vier tot zes man tellende wielerploeg uit Letland, een van de Baltische staten van het voor malige Rusland. Volgens nog niet bevestigde berichten zou het moe ten gaan om de nationale selectie onder leiding van een bondscoach. Het ligt in de bedoeling dat, bij hun komst, de sterk geachte Let ten van start gaan in de wedstrijd voor A-amateurs over 80 km wel ke om 15.30 uur van start gaat op de Groensvoorde. De koers voor B-amateurs-veteranen, met start om 14.00 uur gaat deze wedstrijd vooraf. De Letten komen waarschijnlijk begin april naar België waar zij gedurende de zomermaanden on derdak zullen krijgen. Vanuit hun tijdelijke verblijfplaats in België zullen de wielrenners deel gaan nemen aan diverse criteriums en klassiekers in België en Neder land. Via een contactpersoon in Neder land onderzoekt het wielercomité en de mogelijkheden om deze ren ners naar de Ronde van Waddinx veen te halen. De eerste contacten hierover werden kort geleden ge legd en het comité is optimistisch gestemd, al verklaart het nadruk kelijk een slag om de arm te wil len houden voor wat betreft defi nitieve toezeggingen. De komst van de Letten zal mede afhangen van de voorwaarden die deze wielerploeg aan hun komst stelt. nog tegen. Geïnteresseerden wor den met klem verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de kassa van Shell Boonstop- pel aan de Juliana van Stolberg- laan. Zoals bekend is voor de winnaar van deze race een tuinset beschik baar en de winnaars van het ploegklassement is een bedrag van ƒ75,- beschikbaar. WADDINXVEEN - Traditiege trouw organiseert Stichting Wijk- werk De Zuidplas ook dit jaar weer het volleybal-toumooi voor de sportieve inwoners van de wijk Zuidplas. Deze happening is in middels uitgegroeid tot een enor me krachtmeting. Het toumooi vindt plaats op za terdag 12 juni in de sporthal De Duikelaar (Zuidplaslaan). De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Deelneming is open voor per sonen van 14 jaar en ouder en het inschrijfgeld bedraagt ƒ2,50 per persoon. Aangezien bij dit tour- nooi de nadruk ligt op het recrea tieve aspect, worden alleen ge mengde teams toegelaten. Men kan zich voor deelneming per team inschrijven en wel vóór 10 april bij Ben Wetzl, Graanak ker 72, telefoon 19548. Gezien de beperkte ruimte en tijd kunnen er maximaal slechts 12 teams deel nemen. Holec Projects BV biedt zijn klanten maximale zekerheid, know-how, ervaring, capaciteit en punctualiteit in energieconverse en industriële installatietechniek, zo staat er op de uitnodiging voor de officiële opening van het nieu we bedrijfspand. WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woens dagavond vergaderende Waddinxveense gemeenteraad voorge- WADDINXVEEN/GOUDA - De samenwerking tussen thuis zorgorganisaties en de stichting Gouwe Zorg verloopt voorspoe dig. Dat kan na zeven maanden praktijk geconcludeerd worden. Bij de oprichting van Gouwe Zorg in juli 1992 werd een ge middelde van 27 hulpvragen per maand verwacht. In de praktijk blijkt het gemiddelde op 44 aan vragen per maand te liggen, 62% meer dan verwacht. Gouwe Zorg opereert ten behoeve van het samenwerkingsverband Intensieve Thuiszorg. Dat samen werkingsverband bestaat uit Kruiswerk Midden-Holland, de vier instellingen voor gezinsver zorging en de huisartsen in het werkgebied. Gouwe Zorg verzorgt de inzet van verpleegkundigen, ziekenver zorgenden en verpleeghulpen als aanvullende thuiszorg nodig is. Meestal gaat het om avond- en/of nachtzorg voor ernstig zieke men sen of psycho-geriatrische patiën ten. Stichting Gouwe Zorg zorgt er voor dat de deskundigheid van de medewerk(st)ers die voor de In tensieve Thuiszorg worden inge zet, gelijk is aan die van de mede- werk(st)ers van de traditionele or ganisaties. De kwaliteit van de dienstverle ning is daardoor ook ’s avonds en ’s nachts gewaarborgd. Inmiddels zijn circa zestig verpleegkundi gen, ziekenverzorgenden en ver pleeghulpen in dienst bij Gouwe Zorg. De heer A. Treffers, directeur van de Stichting Gouwe Zorg: ‘Vóór de oprichting van Gouwe Zorg wisten we dat er grote be hoefte was aan aanvullende thuis zorg. In de zeven maanden dat wij nu bezig zijn is gebleken dat de behoefte nog groter was dan wij verwachtten en dat Gouwe Zorg in de behoefte voorziet'. 'De toenemende vergrijzing en de verschuiving van ziekenhuis naar thuiszorg hebben grote gevolgen voor de dienstverlening van de thuiszorgorganisaties. Wij houden dan ook voortdurend de vinger aan de pols en overleggen regel matig met het samenwerkingsver band en ziektekostenverzekeraar TRIAS over het te voeren beleid in de komende jaren'. Inmiddels heeft de stichting Gou we Zorg ook vestigingen geopend in Delft en Schiedam. Ook in de ze plaatsen wordt nauw samen ge werkt met de traditionele thuis zorgorganisaties. Treffers: ‘Ik verwacht dat het ini tiatief van Gouwe Zorg op meer dere plaatsen in Zuid-Holland na volging zal vinden. De behoefte aan aanvullende thuiszorg is groot en cliënten en verzekeraars ma ken graag gebruik van gegaran deerd deskundige hulpverleners'. ALPHEN AAN DEN RIJN - Zuidhollands milieugedeputeerde ir. J. van der Vlist slaat vrijdag middag 2 april in Alphen aan den Rijn de eerste paal voor de nieuw bouw van het Regionaal Compost- eerbedrijf Midden-Holland en Rijnstreek BV. Van deze officiële handeling wordt een feestelijke bijeenkomst gemaakt met een drankje en een hapje in het pand van Verkerk aan de Schans in Alphen aan den Rijn. Voordat de eerste paal wordt geslagen krijgen de gasten een kopje koffie. kennis en ervaring binnen dit gro te geheel. Holec Projects advi seert, ontwerpt en installeert niet alleen, maar neemt ook de service en het onderhoud voor zijn reke ning. Dat betekent dat het nieuwe Waddinxveense bedrijf de totale realisatie en de nazorg van projec ten op het gebied van energiecon versie voor zijn rekening neemt, zowel als hoofdaannemer als in sa menwerking met anderen. In vestigingen van Holec Projects in Hengelo, Waddinxveen en Ro den houden ruim 500 medewer kers zich op alle niveaus bezig met een veelheid aan binnen- en buitenlandse projecten op het ge bied van energieprojecten. een krediet van 20.000,- structu reel beschikbaar te stellen ten be hoeve van aankoop van maximaal 2 bedrijfsplaatsen. Het restant van het gereserveerde bedrag inzake aankoop bedrijfs plaatsen voor het gemeentelijk personeel van 5.000,- kan struc tureel toegevoegd worden aan de post voor onvoorziene uitgaven. Voor wat betreft het gebruikma ken van de gemeentelijke voorzie ning voor kinderopvang is er een reglement samengesteld. Daarin zijn de criteria opgenomen, waar aan het gemeentelijk personeel moet voldoen (doelgroep, aanmel ding, plaatsing in het kinderdag verblijf De Boemel, ouderbijdra ge, beëindiging van de plaatsing) om een beroep op de bedrijfs plaatsen te kunnen doen. Aan de gemeenteraad wordt voor gesteld het reglement kinderop vang voor het gemeentelijk perso neel Waddinxveen eveneens vast te stellen. strijd om de titel ‘Bibelot Mees terkok', verfijnt René Bakker ie ders kookkunst en laat hij ieder een kennis maken met de gehei men van de keuken. Tijdens het Kook-Gala zal worden ingegaan op alle vragen over de bereidingswijze van gerechten. Vooral de details krijgen daarbij volop aandacht. Rijnwarmte BV te Bodegraven is eigenaresse geworden van FORMIDO BOUWMARKT WADDINXVEEN, tevens de nieuwe handelsnaam van de on derneming. WADDINXVEEN - Holec Projects BV ('ingenieurs in energie') verwisselt na tien jaar de lokatie Gouda (Antwerpseweg) voor een nieuw bedrijfspand op het bedrijvenpark Coenecoop 2 in Waddinxveen. Het nieuwe complex, waar onder leiding van di recteur ing. W.H.G. Klaver 75 mensen werken, zal volgende week vrijdagmiddag 2 april om vier uur officieel worden ge opend. Het gaat in het Gouwedorp om de vestiging West van Holec Pro jects BV. In het nieuwe bedrijfs pand hebben, evenals de kantoor- medewerkers, vooral de werk plaatsmedewerkers van het con cern een veel grotere, goed geou tilleerde ruimte tot hun beschik king. Het bedrijfspand is gebouwd naar een ontwerp van ir. J.F. Mal- Schaert van het architectenbureau De Vries Lugten Malschaert in Dordrecht. De eerste paal werd vorig voorjaar tijdens een ballet achtig programma in de polder geslagen door burgemeester C.M. van der Linden. Holec Projects BV - vroeger deel uitmakend van het Heemaf-con- cem en thans behorend tot de Ko ninklijke Begemann Goep NV - is gespecialiseerd in het werken op het gebied van ernergieconversie met bijbehorende procescontrol en automatisering. Als zustermaatschappij heeft Holec Projects steeds toegang tot het uitgebreide potentieel aan WADDINXVEEN - De Wad dinxveense dansschool Van der Lubbe houdt onder auspiciën van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen weer een groots se niorenbal op zaterdag 3 april voor, vijftigplussers. Wie de vorige keren dit senioren bal heeft bij gewoond weet hoe ge zellig deze dansavonden voor ou deren zijn. De mooie dansmuziek en de ruime dansvloer helpen daaraan mede. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 29 maart komt er een einde aan drogisterij-parfume rie Van Mourik aan het Koningin Wilhelminaplein 10 in Waddinx veen. De winkel in de Oranjegalerij gaat dicht wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd van mevrouw M.W. van Mou rik-Dirkzwager. Zij werd vorig jaar al 65 jaar en is inmiddels ver huisd van de woning boven de zaak naar een huis aan de Willem de Zwijgerlaan. De Waddinxveense nam samen met haar tien jaar geleden overle den man in 1974 de bestaande drogisterij-parfumerie in de Oran jegalerij over van de toen overle den broer van haar echtgenoot en De gemeentegarantieregeling, de 'Regeling deelneming van het Rijk in garanties van de gemeente voor eigen woningen en eigen woonwagens', zoals die met in gang van 1 januari 1992 gold, is inmiddels vervangen door de 'Re geling deelneming in garanties woninggebonden subsidies'. De voorwaarden en bepalingen, waaronder rijksdeelneming in ga ranties van de gemeente voor ei gen woningen mogelijk is, zijn enigszins aangepast, doch in es sentie ongewijzigd gebleven. De vormgeving is veranderd voor een betere leesbaarheid en de omissies - met name in relatie tot de invoering van het nieuw Bur gerlijk Wetboek - die in de huidi ge regeling waren blijven staan, zijn nu hersteld. De andere vormgeving en nieuwe titel hebben wel tot gevolg dat de gemeentelijke besluiten aangepast moeten worden. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) heeft Waddinxveen een aantal voorbeeldbesluiten ge stuurd, die aan de nieuwe rege ling zijn aangepast. B. en W. stellen de gemeenteraad voor een tweetal ’voorbeeldbeslui ten’ van de VNG grotendeels over te nemen. Het eerste besluit be treft het raam- of moederbesluit, zoals dat nu ook in Waddinxveen wordt gehanteerd. Een en ander is echter aangepast aan de nieuwe situatie. Voorgesteld wordt het raadsbe sluit van 1 juli vorig jaar te ver vangen door een besluit gebaseee- red op de nieuwe regeling, waar bij de raadsleden opnieuw aan het college overlaat te bepalen aan wie en voor welk bedrag garantie wordt verleend. Een en ander zal door het college geschieden binnen de voorwaar den en bepalingen van de Rege ling deelneming in garanties wo ninggebonden subsidies en de stringenteere voorwaarden-bepa- lingen, zoals deze zijn vastgelegd in de nota Gemeentegaranties van april 1987 of zoals nadien gewij zigd. Het tweede besluit betreft een aanvulling op eerdergenoemd be sluit. Een dergelijk besluit is tot op heden nog niet eerder door de gemeente Waddinxveen gehan teerd. De VNG adviseert in dit besluit een aantal (extra) voorwaarden op te nemen die, ter meerdere zeker- In de keuken van restaurant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen worden door chef-kok René Bakker kookcursussen gegeven. Hier leert een aantal jongeren de kneepjes van het vak. (Foto: Sjaak Noteboom). De in Gouda gevestigde 3C COMMUNICATIONS DEVE LOPMENT BV te Waddinxveen is opgeheven. Directeur U. Klose te Bertrange (Luxemburg) is uit getreden. Management Admi nistration Rotterdam (MAR) BV te Rotterdam is belast met de af wikkeling van de onderneming en heeft daarvoor een plan van uitke ring gedeponeerd. Nieuw is de in Waddinxveen gevestigde HANDELSONDER- NEMING OOSTERVAART BV te Zevenhuizen, welk bedrijf zich onder andere bezig houdt met de tailhandel in keukenmeubelen, sa nitair, tegels en aanverwante arti kelen, het ontwikkelen, financie ren en exploiteren van bouwwer ken, het deelnemen in en beheren van andere ondernemingen, een en ander in de ruimste zin. IR. A.F. VAN WEELE te Waddinxveen is benoemd tot ver tegenwoordigend directeur van Infracrete BV te Rotterdam met als vestigingsplaats Gouda. In die functie volgt hij E.E. van Balleg- ooijen uit Montfoort op. WADDINXVEEN - In wijkge- bouw Het Zuidhonk (naast sport hal De Duikelaar) wordt zaterdag avond 27 maart weer een gezelli ge bingo-avond georganiseerd. Deze bingo staat voornamelijk in het teken van het komende Paas feest. Ook de prijzen zijn hierop aangepast. Er worden 9 gewone rondes ge speeld met mooie paasprijzen. Hierna wordt een superronde ge draaid. De gewone rondes kosten ƒ!,- per kaartje, de superronde kost ƒ2,50 per kaartje. Tevens is er een loterij met diver se lekkere prijzen. De aanvang van de avond is gesteld om 20.00 uur, maar de zaal is reeds vanaf 19.30 uur open. De inschrijving voor de Ronde van Waddinxveen verloopt zoals verwacht naar wens. Wedstrijdse cretaris Van der Sloot van de Goudse Ren- en Tourclub Excel sior deelde desgevraagd mede dat de wedstrijd voor B-amateurs-ve- teranen binnen enkele dagen ge heel volgeboekt was. De consul van de Koninklijke Ne derlandse Wielren Unie (KNWU) heeft het parcours, dat over de Groensvoorde, de Wadde, de Peuleyen en de Beethovenlaan voert, goedgekeurd voor een pelo- ton van maximaal 115 wielren- ners. Het aantal inschrijvingen voor de B-amateurs-veteranen overtreft dit cijfer ver, zodat een groot aantal renners teleurgesteld moet worden. Ook is er voldoende belangstel ling voor de wedstrijd van amateurs. In deze categorie zijn echter nog enkele startplaatsen open. Van der Sloot heeft de er varing dat de inschrijvingen hier nog enige tijd blijven doordruppe len. Hij verwacht ook hier een - i sterk en volwaardig deelnemers- beuren. Een voortzetting van de veld. lijkheden. Mevrouw Van Mourik

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 29