Damfinales Excelsior De Gouwe-dames staan voor de deur naar titelpoule Clubrecord Hans Boere TOOS-turners in de prijzen Kwiek op weg naar het kampioenschap Mooi Krips Begoniarit Klaverjassen Gouwe snel bij Speedo Jeugd van Florida op dreef Beslissende fase voor Flyers is ingegaan Zilver voor turnsters van TOOS Europese records Nic Geers FNV bijeen Nieuw seizoen voor Love’70 Winst voor WSV 2 en 3 WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Prima weekeinde voor Waddinxveen I I Kwiek-jeugd Tweede teams Heren Dames A-klasse Pagina 25 Woensdag 24 maart 1993 Hans Boere van de sportclub Antilope behaalde een nieuvt gramma afgewerkt. Om Hans Boere van de sportclub Antilope behaalde een nieuH clubrecord door de 15 kilometer in 52.10 te lopen. (Foto: Han Zoet). Het 7e jeugdteam bestaande uit Alex Kabel, Justin Schouten en Rutger Dijksterhuis gaan onbe dreigd op het kampioenschap af in de 4e klasse. Niets en niemand houdt hun scoringsdrift tegen! NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdagavond 26 maart houdt de automobiel- en motor club The Skymasters in Nieuwer- kerk a/d IJssel de Begoniarit. De ze rit wordt verreden op basis van een routebeschrijving. Voor de A- en B-klasse geldt het NRR/TRR reglement, voor de gezelligheidsklasse geldt een aan gepast reglement. De lengte van de rit is 30 km. De duur ongeveer 1 uur. Inschrijven vpor deze rit is moge lijk in Soos Hitland, Klein Hit land 8 te Nieuwerkerk a/d IJssel (nabij de steenovens langs de IJs- seldijk) tussen 19.45 en 20.30 uur. De eerste deelnemer start om 20.00 uur. Voor nadere informatie over de rit of de vereniging kan men con tact opnemen met P. v. Reeuwijk, tel. 01803-12200/20361. ZO ZWART/WIT DRUKT NIEMAND NA! Weekblad voor Waddinxveen Telefoon: 05220-65900 Telefax: 05220-60008 Daar Tijmen den Ouden sr. niet aan de damfinales deelneemt, wa ren er nog 3 kandidaten voor de resterende plaats. Twee van hen, Vincent van Es en Jaap van der Eist remiseerden te gen Ruud van Dijk, respectieve lijk Lucien Claessen en dat bete kende, dat Raymond van Es als zesde speler de eerste finalegroep completeert. Voor de 2e finalegroep hebben WADDINXVEEN - In zijn nieu we leeftijdsgroep van 55-59 jaar is Boskoper Nic Geers, uitkomend voor de zwemclub De Gouwe, voortvarend begonnen de zaken nationaal en internationaal naar zijn hand te zetten. Uit de grafieken blijkt dat de prestaties met het klimmen der jaren een dalende lijn vertonen. Zo niet bij Geers. In januari had hij in het Duitse Ingelheim al drie Europese en een aantal Neder landse records verbeterd. Het afgelopen weekeinde nam hij deel aan masterwedstrijden in Hürth, eveneens in Duitsland, en op alle negen nummers waar hij op uitkwam verbeterde bij de na tionale records. Op de vrijeslagonderdelen 100, 200 en 400 m vestigde hij daarbij zelfs nieuwe Europese records in respectievelijk 1.03.5 - 2.21.2 en 5.00.9. Vooral de 400 m tijd van bijna vijf minuten maakt indruk. Het verschil met het wereldre cord bedraagt minder dan een se conde! man en Roland v.d. Werf doen daar nauwelijks voor onder. Het eerste tafeltennisjeugdteam doet het in de landelijke klasse uitstekend. Pal achter het leiden de Utrechtse SVE staan. Martijn Gilhaus, Leon Bouwman en Joer- gen Reichard op de tweede plaats. Een benauwd gelijkspel tegen het dwalende WPK dankzij de geode hulp van invaller Dennis Pronk hield hun in de race. Zaterdag staat de moeilijke wedstrijd tegen runner-up SVE te wachten. Het tweede jeugd-team zit duide lijk in een moeilijker landelijke klasse dan hun vrienden van het eerste team. Slechts één overwin ning op TTCL konden Guido Kappé, Martin Loef en Sebasti- aan van Ommeren op hun conto schrijven. WADDINXVEEN - Zaterdag 20 maart hield de Waddinxveen- se gymnastiekvereniging TOOS in de sporthal De Sniep de tweede voorwedstrijd turnen voor jongens en heren in de niveau’s 4, 5, 6 en 7. De gehele wedstrijd verliep vlekkeloos, dankzij de goede voorbereidingen en de perfecte organisatie ge durende de gehele dag. Het turnen was van een goed ni veau en de presentaties van de TOOS turners waren een stuk be ter dan tijdens de eerste wedstrijd op 6 maart in Goes. Voor alle turners was deze wed strijd van groot belang want de 8 turners met het hoogste eindtotaal na de eerste twee wedstrijden plaatsten zich voor de halve finale van de NK op 9 mei in Tilburg. Tijdens het eerste wedstrijddeel moesten de turners van de niveau’s 7, 6C en 5C als eerste hun kunnen tonen. Voor TOOS kwam Vincent Dijkstra uit in ni veau 7 en Vincent heeft een hele goed wedstrijd geturnd. Hij behaalde een totaal van 36.60, ruim twee punten meer dan in Goes. Hij eindigde met deze keu rige score op de zesde plaats en kwalificeerde zich ook als zesde voor de halve finale van de NK op 9 mei. In niveau 5C lieten Maarten Wit- teman, Roger Spit en Rick van Braam Morris zien dat zij zich goed op deze wedstrijd hadden voorbereid. Rick turnde ondanks een half mislukte kastsprong zo sterk dat hij een totaalscore van 34.05 behaalde, dit was ruim 8 punten meer dan in Goes. Roger moest tijdens de eerste toe stellen zijn goede vorm nog wat vinden maar ook hij verbeterde zich ten opzichte van Goes en be haalde 37.45. Maarten draaide een sterke wedstrijd, vooral zijn oefeningen op rek (8.90) en volti ge (8.45) waren van een hoog ni veau. Maarten eindigde met 46.85 als vijfde en plaatste zich als zes de voor de halve finale in Tilburg. Tijdens het tweede wedstrijdge- deelte betraden de turners van de niveau’s 6A, 6B, 5A, 5B en 4A, B en C de wedstrijdvlcer. In niveau I Trainer/coach Jan Middendorp vond de voorsprong voldoende om de grieperige Gouwekeepster Eli- se Kortekaas voor de vierde perio de te vervangen door Astrid de Jonge. Deze keepte prima, doch moest toezien, dat Het Gooi juist in deze periode op een vijftal man-meer situaties werd getrac- teerd. Zodoende werd het 7-2 en 7-3 (viermeter) voor topscoorster Mir jam O verdam een snel en goed geplaatste bal kon intikken. Ten slotte bracht Het Gooi met 8-4 de eindstand op het scorebord. De Gouwe-dames hebben afgelo pen zondag een goede prestatie geleverd. OZ&PC werd met 8-3 naar huis gestuurd en staat met 23 punten uit 21 wedstrijden op een gedeelde vijfde plaats van de hoofdklasse waterpolo. Een resul taat, dat gevierd werd met de te waterlating van trainer/coach Jan Middendorp. De Gouwe begon eigenlijk een beetje rommelig. Uit een drietal man-meer situaties in de eerste periode werd niet gescoord. Wel wist OZ&PC op een 0-1 voor sprong te komen, doch Gillian van den Berg, wist al snel de stand op 1-1 te brengen. Hierna was het eigenlijk nog alleen De Gouwe wat de klok sloeg. In de tweede periode scoorden Mirjam Overdam en Gillian van den Berg respectievelijk 2-1 en 3-1. De derde periode was voor Mari on van Hooft. Met drie fraaie doelpunten op rij zorgde zij voor een 6-1 voorsprong. In de vierde periode nam De Gouwe wat gas terug en werd door beide ploegen om en om gescoord, waarbij Wen dy de Frankrijker 7-2 en de eind stand 8-3 liet aantekenen. WADDINXVEEN - De meisjes- ploeg van de gymnastiekvereni ging TOOS heeft zaterdag tijdens de derde wedstrijd van de turn- competitie een tweede plaats be haald. De Waddinxveense turn sters waren tijdens de wedstrijd in Woerden in een hevige strijd ge wikkeld met Pro Patria 3 uit Zoe- termeer. Uiteindelijk ging de overwinning naar de meisjes uit Zoetermeer met een verschil van 0.15 punten. De thuisvereniging Bato eindigde op de derde plaats, gevolgd door Pro Patria-4 die vierde werd. De TOOS-ploeg begon bij lange mat. Anke Lutz en Linda Assche- man behaalden op dit onderdeel samen de tweede plaats met 8.30, gevolgd door Sanne van Vuuren met 8.20 punten, waardoor de overwinning op dit onderdeel voor TOOS was. Bij de brug ging het iets minder goed en eindigde de ploeg op de derde plaats, ondanks de eerste plaats van Danitsja Krayenstein met 8.70 punten. Op het derde toestel, de sprong, werd een tweede plaats behaald door Danitsja Krayenstein (7.60) en een derde plaats door Anke Lutz (7.40), waardoor de ploeg op de tweede plaats kwam. Bij de balk werd nog geprobeerd de eindoverwinning in de wacht te slepen. Barbara Verhaaf behaalde 8.10 punten, goed voor de tweede plaats. Ondanks een eerste plaats op dit onderdeel kwam dv Waddinx veense ploeg met 0.15 punten te kort voor de eindoverwinning. In het individuele klassement eindig de Danitsja Krayenstein op de tweede plaats met 31.90 punten. De overige uitslagen waren: Anke Lutz 30.75, Linda Asscheman 29.85, Barbara Verhaaf 29.60, Sylvia Verbree 29.45, Sanne van Vuuren 28.15. WADDINXVEEN - Het eerste tafeltennisteam van Kwiek heeft vrijdag zijn vooruitzichten op het kampioenschap in de eerste klas promotie behouden door een ruime overwinning op het Haastrechtse TOP. Met 8-2 zette Wim v. Wagenin- gen, Ronald Verboon (ieder 3 winstpartijen) en Cees Vos met één overwinning de TOP-spelers opzij. Daarmee heeft Kwiek met één punt achterstand op het Goudse Vriendenschaar 3 promotie naar de landelijke klasse behouden. Kwiek 2 doet het in de 2e klas promotie uitstekend met 3 punten achterstand op Vriendenschaar 7 staan Jac. Brand, Rob Kappé en Henk Bloks stevig op een 2e plaats. Voor Kwiek 5 in de 3e klasse staat een kampioenschap voor de deur. 4 Punten voorsprong moet voldoende zijn. Tegen TOP 6 met taaie verdedi gers leden Herman Simons, Piet Swart en Henny van de Meulen hun eerste verliespunt! Kwiek 12 met ’n ongeslagen Leon Gütz gaat in de 4e klasse 6 pro bleemloos kampioen worden ook Kwiek 15 veegt in de 5e klasse 2 alle tegenstanders van tafel. Martien van de Klink doet dit echt gezien, zijn ongeslagen sta tus. Zijn teamgenoten Joost Loo- WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde speelden de bonds- teams van De Gouwe-waterpolo thuiswedstrijden. Zaterdag won heren 1 zeer royaal met 20-9 van ZCE uit Enschede, terwijl da mes 1, door de verdiende overwinning met 8-4 op Het Gooi uit Bussum en het onverwachte verlies van Eurozon/Brandenburg, zich nu al bij de eerste zes plaatste. Helaas werden de belangrijke wedstrijden door de tweede teams van De Gouwe verloren. Heren 2 verloor met 4-3 van De Zijl/LGB 3 uit Leiden en dames 2 kon het niet bolwerken tegen HPC 1 uit Heemstede en verloor met 5-2. Zondag maakte dames 1 korte metten met OZ&PC uit Olden- zaal en won met 8-3. 6B werd TOOS vertegenwoordigd door Sander Minnee en Michel van Loon. Beide heren verbeterden zich met ruim 8 punten ten opzichte van de wedstrijd in Goes. Sander werd vierde met een totaal van 41.25 en Michel eindigde als zes de met 39.80. Zij plaatsten zich als vijfde en zesde voor de halve finale in Tilburg. In niveau 5B draaide Klaas Buij- tendorp een goede wedstrijd en eindigde met 38.30 op een keuri ge derde plaats. Hij plaatste zich ook als derde voor ’Tilburg’. Anton Stoter had veel tegenstan ders, want in niveau 4C waren maar liefst 27 deelnemers. Anton turnde een redelijke wedstrijd, maar zijn turnen miste de overtui ging die nodig was om bij de bes te 8 te eindigen. Anton eindigde als zestiende met 41.25. In niveau 4B turnde Jurjen van Pruissen en Mark Kranenburg beide een goe de wedstrijd. Zij bleven heel lang vlak bij el kaar, maar door een 8.40 voor lan ge mat, zijn laatste toestel behaal de Jurjen een eindtotaal van 41.30, terwijl Mark op 40.95 bleef steken. Mark eindigde op een vijfde plaats, terwijl Jurjen de bronzen medaille in ontvangst mocht nemen. Om 16.30 uur kon wedstrijdleider Marco Kleiweg de wedstrijd af sluiten en deleden van het TOOS organisatiecomité mogen terugkij ken op een soepel verlopen wed strijd. Voor de TOOS-tuners die zich plaatsten voor de wedstrijd in Til burg is het noodzakelijk om er door extra hard te trainen voor te zorgen dat zij door mogen stro men naar de NK op 22 mei. WADDINXVEEN - De jeugd- teams van Florida-badminton blij ven uitstekende resultaten beha len. Florida 1 (13-16 j.) won met overmacht van Nivo 2 uit Rijs wijk. Met Jeroen v. Boxtel als in valler voor Remon van Gemeren werd het zonder enige tegenstand 8-0. Uit 5 wedstrijden nu 10 pun ten. Florida 5 won op dezelfde wijze met 8-0 van Maassluis 12 en staat met 8 uit 4 ook bovenaan de rang lijst. De andere teams kwamen niet in actie. Halverwege de competitie hebben vier van de zes teams kampioens kansen, want ook Florida 2 en 4 hebben alles nog gewonnen! Bij de mini’s verloor Florida A met 1-7 van Eridos A uit Zoeter meer. Alleen Pieter Jelle Krom hout wist zijn enkelspel te win nen. Florida B speelde 4-4 tegen Delft 8, waarvan eerder met 0-8 was verloren. Komende zondag beginnen de thuiswedstrijden weer om 12.00 uur in de sporthal De Sniep in Waddinxveen. spel gaf de doorslag: 49-44. Sco res: Adriënne Raaphorst 14, Ni cole Berg 13 punten. Bij de herenteams speelt het eer ste zicht met de plaats in de kop natuurlijk het meest in de kijker maar ook de andere teams halen aardige resultaten. Zowel het 2e als het 3e team ken de niet zo’n denderende le com- petitiehelft. Sinds januari wint het 2e team gewoon wat gewon nen kan (en moet) worden, de ploeg handhaaft zich in de mid denmoot. Het 3e team ontpopt zich nu als een van de sterkste teams en wint sinds de kerst nagenoeg alles. Af gelopen weekeinde werd Rijnval ken het slachtoffer van de daden drang van Flyers langste team (gemiddeld bijna 2 meter). Op overtuigende wijze won Flyers met 116-49. Scores: Arjan van Zanten 30, Bart Zwambom 28, Edwin van Dorp 17 en Derk Deenik 15 punten. Het vierde herenteam is dé pech vogel van dit jaar want ingedeeld in een te zware klasse verliest het team helaas alles. Dit ondanks dat het spel de laatste tijd beter gaat. Alle Flyers jeugdteams draaien goed mee in hun diverse klassen en enkele teams, de meisjes B2 en jongens BI, voeren hun klasse zelf aan. Een aantal jeugdteams liet afgelopen week zien dat er wat van ze verwacht kan worden. Zo behaalden de jongens B2 een klinkende 99-43 overwinning op Lokomotief. Zeker voor rust de den de Flyers het prima. Scores: Juriaan Tholenaar 29, Daan Mat hot 18, Ilja Hoogerbrugge 17 en Sander Blok 14 punten. De meisjes Cl speelden echt goed samen tegen Dunkinn maar helaas wil het socren nog niet zo lukken. Het team van Anita van Uunen verloor duswel maar had toch lekker gebasketbald. De jongens Cl hadden in kop- loepr Zoebas een technisch te sterke tegenstander maar deden vooral door het wat betere samen spel weinig voor de Zoetermeer- ders onder. Twee van de 4 perioden werden dan ook terecht gewonnen. De mindere 3e periode bracht Zoebas de winst: 69-87. Scores: Casper v.d.Put 27, Eelco Hoogendoorn 16, Dennis Brinkhorst 16 punten. WADDINXVEEN - Afgelopen weekeinde presteerde de jeugd van Waddinxveen-voetbal goed. C-l, het team dat op Moederdag (9 mei) een voorwedstrijd speelt bij Sparta-Vitesse, behaalde een keurige 2-8 overwinning bij Lin- schoten. B-l moest aantreden tegen Be Fair. De Waddinxveense derby eindigde in een 4-2 overwinning voor de geel-zwarten. A-l speelde uit bij Stolwijk. In een goede wedstrijd waren de Waddinxve- ners met 1-2 te sterk voor Stol wijk. Bij de meisjes-junioren stond de klapper op het programma. Dit was thuis tegen Lekkerkerk. Deze zeer leuke en spannende wedstrijd eindigde in een 0-0 gelijk spel. De meisjes-pupillen blijven het goed doen. Nu werd er met 3-1 gewonnen van Vep. D-l speelde in Nieuwerkerk een goede pot, al leen Nieuwerkerk was met 4-1 toch te sterk. E-l behaalde dan eindelijk hun eerste punt na de winterstop. Dit werd dan nog wel behaald tegen koploper Jodan Boys, ujtslag 3-3. E-2 pakte de draad weer op. Na het gelijke spel van vorige week, werd er nu met 3-6 gewonnen van Moerkapelle. F-l moest aantreden tegen RVC. Na een 0-0 ruststand, werd het een 7-0 overwinning voor de Wad- dinxveners. Tenslotte F-2. Deze hadden een zwaar programma in het weekeinde. Op zaterdag werd er met 4-0 ver loren van Nieuwerkerk, maar zon dag werd de voorwedstrijd voor het eerste tegen Lekkerkerk dik verdiend met 4-1 gewonnen. Ouden sr. en de altijd sluwe Jaap van der Eist, rechtvaardigen zijn plaatsing geheel. In de 3 laatste ronden scoorde Fred Zaadhof slechts 1 punt. Ver lies tegen Adriaan Blom en toch vrij verrassend ook tegen Jan de Heer, die op zijn beurt dus knap Fred klopte. In de voorlaatste on derlinge ronde speelde Fred gelijk tegen Teun van der Krol. Tijmen den Ouden jr. versloeg erg knap Jaap van der Eist en heeft zich, evenals veel vooraf gaande jaren, weer voor de finale geplaatst. Adriaan Blom won van in de laat ste ronde van Fred Zaadhof en Tijmen den Oudens winst op Kees Blonk kan meteen als een goede generale repetitie van de fi nale worden gezien. In de laatste 2 ronden won club kampioen Dick Dibbets van Ger rit van der Zijden en Jan de Heer. In de ronde daaraan voorafgaand was het één van de nestoren van Excelsior, Teun Twigt, die Dick Dibbets dit jaar met zijn eerste nederlaag confronteerde. Rondspelleider Dirk Heeren I be haalde uit 3 wedstrijden 5 punten en kwam duidelijk in de tweede finale groep terecht. Hij boekte winst op Ruud van Dijk en Dirk Heeren II en speelde gelijk tegen Sietse Siersema. Sietse maakt ook vorderingen, getuige zijn winst op Dirk Heeren II. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen en omstreken van de Industriebond FNV houdt op woensdagavond 7 april om acht uur haar jaarvergadering in hotel- restaurant-café De Unie (Kerk- weg-Oost). Op de agenda staan verkiezing le den afdelingbestuur, verkiezing lid districtsraad en kandidaatstel ling bondsraad. WADDINXVEEN - In de comp- etetie voor de Rotterdamse Schaakbond hebben zowel het 2e als het 3e achttal van de Wad dinxveense Schaak Vereniging WSV een ruime 5-3 overwinning behaald. In de wedstrijd van WSV 2 tegen HZP Schiedam behaalden v.d. Born, Stouten, de Niet en de Bock de volle winst, terwijl Muit en van Oort daar met hun remise nog een punt aan toevoegden. Wiersma en v.d. Heiden verloren. In de wedstrijd van WSV 3 tegen Nieuwerkerk a/d IJssel werden de hele punten binnengehaald door v.d. Knaap, Smit, Ritter en Stam en de halfjes door Kloet en P. v. Offeren. Hier moesten Kui per en Prins de vlag strijken. In de onderlinge competitie vond een opmerkelijk feit plaats, door dat Van der Oord voor het eerst sinds zijn lidmaatschap een partij verloor! In een rechtstreeks duel moesten de twee kemphanen aan de kop. Hennink en van der Oord, elkaar de eerste plaats op de rang be twisten. Hennink won overtui gend, waarmee hij zich een riante voorsprong op zijn enige concur rent verwierf. Van der Oord, die vervolgens re mise speelde tegen Van der Born, staat nog stevig op de 2e plaats, hoewel Philipse, die achtereenvol gens van Kardol en Van Wouden berg won, nu toch in zijn ge zichtsveld komt! Kardol herstelde zich van zijn ne derlaag tegen Philipse door van Van der Starre te winnen en Smitskamp, die won van Van Woudenberg, handhaaft zich ook goed in de voorste gelederen. De stand aan de kop is thans: 1. Hennink, 2. Van der Oord, 3. Phi lipse, 4. Van der Born, 5. Kardol, 6. Smitskamp, 7. Van Wouden berg, 8. Jansen. WADDINXVEEN - Vrijdag 26 maart kan er bij WSE-voetbal weer worden geklaverjast. Plaats van handeling is WSE’s gezellige kantine De Lansbreker, waar ie dereen van harte welkom is. De inleg bedraagt ƒ2,50 per per soon en het eerste kopje koffie is gratis. Aanvang 20.00 uur. De uitslag van de februari-avond, die door 56 liefhebbers/sters werd gezocht, luidt als volgt: ,1. met 5447 punten: Fred Steen winkel. 2. met 5399 punten: Ma rinka Koster, 3. met 5324 punten: Henk Heuvelman, 4. met 5195 punten: Cor Blonk en 5. met 5178 punten: mevr. Versluis. Met 3624 punten werd Theo Kos ter poedelaar van de maand febru ari. Het tweede herenteam van De Gouwe lijkt enigszins van slag. De strijd om de tweede plaats lijkt definitief verloren. Het ver lies met 4-3 tegen het laag ge plaatste De Zijl/LGB 3 kwam dan ook hard aan. Voor De Gou we scoorden Remko de Frankrij ker, Wilfred Bontje en Marco Kraak. Het tweede damesteam van De Gouwe verloor kansloos met 5-2 van HPC 1 uit Heemstede. In de strijd om de derde plaats scoorde Nancy van der Hoek in de eerste periode 1-1 en Hellen Cornelissen bracht in de laatste seconde de stand op 5-2. Komend weekeinde speelt De Gouwe uitwedstrijden. Zaterdag speelt heren 1 om 17.15 uur te gen Vivax in bad Poelmeer te Oegstgeest. Heren 2 moet om 18.30 uur tegen LZ’86 3 in het 5 Mei-bad te Leiden. Dames 2 daar na om 19.15 uur tegen LZ’86 1. Zondag speelt dames 1 om 18.30 uur tegen De Futen 1 in bad Het Keerpunt te Amstelveen. Hoe zouden de heren de neder laag tegen Damixa/Ravijn hebben verwerkt? Deze vraag werd beant woord met een forse overwinning op ZCE uit Enschede: 20-9. De heren begonnen rustig en lie ten zeker in de beginfase een aan tal kansen liggen. ZCE kon hier door goed bijblijven. ZCE kon de Waddinxveners tot aan de derde periode redelijk goed volgen. Wellicht enige onderschatting aan de zijde van de Waddinxveners was hier de oorzaak van. Immers de uitwedstrijd werd met 15-5 ge wonnen. Doelpuntenmakers in de eerste en tweede periode waren Marc Faber 3x, Remko Overdam 2x, Paul van Doorne, Arco Ver boom en Meye Lammers. Zij zorgden voor een tussenstand van 8-6 in het voordeel van De Gou we. Vanaf de derde periode was het gedaan met ZCE. De Gouwe voerde het tempo op en liet wei nig kansen onbenut. Snelle breaks en goede combinaties wisselden elkaar af. Hierdoor sloten de heren de der de periode af met een 15-7 tus senstand. Doelpuntenmakers wa ren Arco Verboom, Paul van Doorne 2x, Cees Boonstoppel, Meye Lammers en Jaco de Jong. In de vierde periode kwam de roep uit het publiek, dat de heren op moesten gaan voor de ’twintig’. Vijf seconden voor tijd scoorde Jaco de Jong het twintigste doel punt vdbr De Gouwe. Verder scoorden in deze periode Ronald Schens, Cees Boonstoppel en Remko Overdam voor de eind stand van 20-9. De heren blijven hiermee op een gedeelde eerste plaats staan. Zij delen deze plaats samen met De Ham en Damixa/Ravijn. Met nog vijf moeilijke wedstrijden voor de boeg is nog van alles mogelijk. Het ziet er goed uit voor de Gouwedames! Niet alleen wonnen zij zelf vrij gemakkelijk met 8-4 van Het Gooi, doch verrassend was, dat Eurozon/Brandenburg met 9-7 verloor van OZ&PC, de tegenstandster van De Gouwe op zondag. Door deze resultaten hou den de Van Ginkel-girls een rian te mogelijkheid om bij de eerste zes van de competitie te eindigen. Deze plaats geeft tenslotte recht op meedraaien bij de play-offs op het hoogste niveau van de vader landse waterpolocompetitie. De ploeg uit Waddinxveen moest in de eerste periode toestaan, dat Het Gooi even op een 1-0 voor sprong kwam, maar daarna is Het Gooi er niet meer aan te pas ge komen. De sterke fysieke pressing van Het Gooi leverde nogal wat overtalsituaties op, waarvan De Gouwe goed wist te profiteren. Nadat Astrid Coene de stand op 1-1 had gebracht, scoorde Mirjam Overdam twee doelpunten op rij (3-1). Ook in de tweede periode benut ten de Gouwedames goed de man meer situaties. Marion van Hooft scoorde 4-1 en de goed op dreef zijnde Mirjam Overdam bracht de stand op 5-1. De derde periode was van hetzelf de laken en pak. Alleen werden de overtredingen van Het Gooi nu met twee viermeters gehonoreerd. Eerst scoorde Wendy de Frankrij ker 6-1 en even later bracht As trid Coene de stand op 7-1. MOERKAPELLE - Het fraaie clubhuis van tennisvereniging Love’70 in Moerkapelle vormde het afgelopen weekeinde het af- scheidstoneel van de wintertennis- sers. Dat zijn die fervente spelers die tijdens de wintermaanden op hun eigen park niet terecht kun nen. Het begint al een beetje op een traditie te lijken, dat deze enthou siastelingen met een slottournooi compleet met erwtensoep, af scheid van de winter en dus van de ’all weather’ mateco banen van Love ’70 nemen. De zon hielp met uitbundige stra len de stemming er in te houden en enkele echte Love ’70-leden mengden zich graag met deze ’vreemdelingen’ tot geanimeerde dubbels. Afscheid van het winterseizoen, maar komende week begint het officiële buitentennisseizoen met een openingstournooi voor alle le den, nieuw of oud. Vanaf 10.00 uur staat zondag 28 maart het clubhuis wijd open voor al diegenen, die de tennissport hoog in hun vaandel hebben ge schreven en op de eerste dag van het seizoen graag hun krachten willen meten en wel op ongedwon gen wijze. Er staat zondag nog niets anders op het spel dan een hernieuwde kennismaking mat de eigen leden, het clubhuis en het door eigen krachten goed verzorgde park. De ledenpasjes voor het nieuwe sei zoen liggen klaar en wat het be stuur en de commissies betreft kan het tennissen nu beginnen. Bel dan voor meer informatie met Charlotte Vellenga, tel. 01793-1692 of (over lessen) met Ria Rutjrink tel. 01793-2262. nuut, Cor Boon in 35.23, Margre- th Visser in 35.25, Vincent Boere in 35.30 minuut, Tosca van Vliet in 38.08 en Marjan Kuiper in 42.10 minuut. WADDINXVEEN - Hoewel het basketbalseizoen nog duurt tot eind mei moet het gros van de teams van Flyers-basketbal nog maar 4 a 5 wedstrijden spelen. De beslissingen vallen dus binnen kort. Flyers zal dit seizoen, het 20-ste van de club, helaas niet af kunnen sluiten met veel titels. Slechts en kele teams bevinden zich in de kopgroep van hun klasse vrijwel alle teams draaien overigens ge woon goed mee dit seizoen. De damesteams van de Flyers doen het zonder uitzondering goed. Het eerste team heeft in de zware rayon-le klasse inmiddels een mooie middenmoot-positie be reikt en die zal ze niet meer prijs geven. De beste klassering heeft dames 2 want met de 4e plaats staan ze maar net achter de kopgroep. Na de prima eerste competitiehelft is dames 4 iets teruggevallen maar men kan nog derde worden. Dames 3 kwam als enige dames team in actie dit weekeind en wel tegen het Goudse Springers 3. De ‘derby' werd een zeer spannende aangelegenheid vanaf het moment dat Flyers de achterstand van de eerste helft door goed samenspel had weggewerkt. Er moest zelfs een 2e verlenging aan te pas komen om Flyers als winnaar aan te kunnen wijzen. Het beheerste Waddinxveense WADDINXVEEN - Tijdens de 41e Nationale Piassenloop op za terdag 20 maart in Reeuwijk de den leden van de Waddinxveense atletiekvereniging Antilope suc cesvol mee. Vooral Hans Boere, veteraan I (40-50 jaar), deed van zich spreken. Onder goede weersomstandighe den werd een soepel verlopen pro- ---C- -X precjes 14.00 uur werd het startschot ge geven voor de 15 kilometer wed strijd en prestatieloop rond de Reeuwijkse plassen. Ook was de keuze mogelijk om 7,5 kilometer (1 ronde) te lopen en waaraan en kele Antilopers hebben meege daan. De wedstrijd telde tal van streek- atleten, onder wie Fred van Zoest en Jan de Jong van AV-47 uit Boskoop en waarbij ook Antiloper Hans Boere duidelijk van zich deed spreken. Meestal moet Hans Boere enkele seconden toegeven aan Schoonho venaar Mart Spruit; deze keer echter versnelde Hans Boere ruim voor de finish en wist daardoor zeker 1 minuut uit te lopen op zijn naaste rivaal. Na een spannende wedstrijd wist hij tenslotte in een tijd van 52.10 minuut over de 15 kilometer be slag te leggen op een schitterende 3e plaats achter Gouwenaar Bert Koppendraaier (le plaats). Met deze tijd vestigde hij weder om een nieuw clubrecord, wat in 55.16 minuut op naam stond van Fer Bonsel en op 11-3-89 in Al- phen aan den Rijn was behaald. Ook de overige Antilopers weer den zich kranig, waarbij Piet Blaauboer (eveneens veteraan I) een schitterende tijd van 1.02.12 liet noteren. Wim Los liet de klok op 1.03.57 stilstaan, terwijl lange afstandtrai- ner Auke Leen 57.30 minuut had laten noteren. Bij de prestatielopers gingen de volgende Antilopers over de finish Arie Stolwijk 1.05.01, Piet Graaf land 1.05.07, Bert Kuiper in 1.06.18 en Emmy Molhoek in 1.06.27. Op de 7,5 kilometer werden de volgende resultaten behaald. Erik Muis (B-jeugd) liep deze afstand in een mooie tijd van 29.30 mi nuut. Mark Boon (2e jaars D) deed er iets langer over maar wist toch in een mooie 31.44 minuut de finish te passeren. Jon Droog deed het in 34.30 mi- WADDINXVEEN - Zaterdag 20 maart werd in het Leidse 5 mei- bad de op een na laatste ronde van het landelijke Speedo-zwem- toemooi gezwommen. De jongste zwemmertjes van De Gouwe kwamen hier met een ver rassend goed resultaat uit de bus. Op alle ingeschreven onderdelen verbeterden de pupillen hun per soonlijke records, waarbij op een aantal daarvan de inspanning met een ere plaats beloond werd. Bij de meisjes ’81 behaalde Wilke v.d. Valk op de 100m vlinderslag een gouden medaille in 1.21.1 (PR-6.8). Ook de De Gouwe- zwemstertjes Wendy Zirkzee en Marijke Theussen kwamen tot een nieuw PR op dit nummer, waarbij Marijke haar tijd met zelfs 21.4 sec. scherper stelde. Op de 200m wisselslag zou Wilke be slag weten te leggen op de bron zen medaille in 2.52.2. Bij de jongens in dezelfde leef tijdsgroep kwamen Robin van Lienden en Viktor Terlaky welis waar tot een verbetering van hun persoonlijke records op de 100m vlinderslag en de 200m wisselslag maar zij kwamen net nog iets te kort om ook in de prijzen te val len. Naast het Speedo-programma werden tevens een aantal pro gramma onderdelen uit de A-klas se gezwommen en ook hier waren er een aantal Gouwe-successen. Op de 400m vrije slag jongens on der de 16 jaar behaalde Mark Na- hon in 4.40.1 een zilveren medail le en Mark v.d. Schrier legde be slag op het brons in 4.46.0. Bij de meisjes onder de 16 jaar gingen er eveneens twee ereplaat sen naar De Gouwe. Marloes Ve- lenturf tikte op de 400m vrije slag als tweede aan in 5.05.8, op de voet gevolgd door Danny Ma- theeuwsen die in 5.06.0 als derde aan de finish kwam. WADDINVEEN - Donderdag 25 maart vangt de eerste ronde van de finales van Excelsiors onderlinge damcompetitie aan. Bij het ingaan van de laatste ronde was het al zo goed als zeker, dat 5 spelers reeds waren geplaatst in de le finalegroep - elke groep bestaat uit 6 spelers -, waaruit de clubkampioen naar voren komt. Deze spelers waren Dick Dibbets, Teun van der Krol, Piet Swart, Tijmen den Ouden jr. en Fred Zaadhof. zich geplaatst: Vincent van Es, Jaap van der Eist, Adriaan Blom, Dirk Heeren I, Ruud van Dijk en Lucien Claessen. Naast de zes finalisten van de eer ste groep maken de nrs. 1 en 2 van de tweede groep deel uit van het eerste team van Excelsior, dat het volgend seizoen weer uitkomt in de eerste klasse van de Dam- bond Midden Holland. Wederom een verheugdende con statering, dat zowel in de le als in de 2e groep elke twee jeugdspe lers uitkomen. In de tweede groep was de plaatsing van Lucien Claessen knap. Lucien kende een goede tweede comptitiehelft en hij gaat steeds completer en standvastiger spelen. Zijn winst op Jan Kramer en ge lijke spelen tegen meervoudig oud-clubkampioen Tijmen den

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 33