GEMEENTE WADDINXVEEN Souburgh genoot van koffieconcert Ipaasmarkt g ZONDAG 4 APRIL A PARKRESTAURANT ^AVIFAUNA V) VAN 10 - 18 UUR de moeife waard morgarid TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN HINDERWET COLLECTE VERG UNNING SPREEKUREN AMBTENAREN VAN DE BURGERLIJKE STAND VOOR HUWELIJKS VOL TREKKINGEN MAX MILIEU EN WA T IS KLEIN CHEMISCH AF VAL? UITWERKINGSPLAN COENECOOP 1 V BOUWVERGUNNINGEN -1 I kMJR 12570 01820-16066 010-4362244 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 24642 24700 24760 - aceton Cafe-Restaurant-Hotel de VAN DER LINDE Dorpstraat 38, Waddinxveen, 01828 - 18090 ’s maandags gesloten - donderdag koopavond Zijde 3, Boskoop, 01727 - 12965 's maandags gesloten - vrijdag koopavond Gezellig borrelen, eten en een heet lijke nachtrust in onze vernieuwde hote kamers. Wij verzorgen koud/warm buffet ep salades. Weekend-menu samengesteld vóeH35,> 01727 -13223, Koninginneweg 24, Boskoop J AN j L— Woensdag 24 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen Pagina 3 Stichting LEZEN, Keizersgracht 391, 1016 EJ Amsterdam Gouwebad ”De Sniep” (informatie) het oprichten van twee bruggen. Stationsstraat 18 Kleikade 29 Dit is Klein Chemisch Afval Satcom BV verkocht Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben op 9 maart 1992 de le uitwerking van het bestemmingsplan ’’Bedrijvenpark Coenecoop In de week van 28 maart tot en met 3 april 1993 zal er gecollecteerd worden door SIM A VI. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waar op duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende instel ling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeentebestuur worden gebracht. Raadhuisplein (tussen het huidige en het voormalige raadhuis) Alpherwetering/Maarten Schoutenstraat en Alpher- wetering/Zuidkade Noordkade 106 Graanakker 31 en 33 Zevende Tocht weg (nabij Piasweg 29) Coenecoop 375 Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) het oprichten van een garage het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van twee woningen het oprichten van een loods Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen - accu’s (incl. accuzuur) - accu-zuur - afgewerkte olie - batterijen - benzine - bestrijdingsmiddelen - correctievloeistof - energiezuinige lampen (bv. PL/SL/TL) - (foto)fixeer - loodwikkel (wijnflessen) - medicijnen - meubelolie - nagellak - oliefilters - ontvettingsmid. (niet op waterbasis) - oplosmiddelen - petroleum - plamuur - remolie - remover (nagellak) - terpentijn - thinner - verfafbijtmiddel - verfresten - verfverdunner - vlekkenwater (niet op waterbasis) - vlooienband - wasbenzine - zoutzuur BOUWPERCEEL: Noordeinde 91 AARD VAN HET BOUWPLAN: het oprichten van een garage, het construeren van een kelder en het plaatsen van een serre. het oprichten van een kantoor gebouw. Binnengekomen bouwaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma ken burgemeester en wethouders van Wad'dinxveen de volgende bouwaanvragen te hebben ontvangen: Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben is ontvangen van: A. Loonbedrijf Uitbeijerse voor een loonbedrijf op het perceel He- negouwerweg 113A. De aanvraag en alle andere terzake zijnde stukken liggen vanaf 25 maart tot 25 april 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek, op de maandagavonden gedu rende drie uren. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Besloten is geen openbare zitting te houden. Indien u uw bezwaren mondeling naar voren wilt brengen, kunt u hiervoor tot 15 april 1993 telefonisch een afspraak maken (doorkiesnummer 01828-24757, de heer W. Kaandorp). Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerp beschikking in te dienen. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 93-1471. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Burgemeester en wethouders van Waddinxveen roepen gegadigden op voor de functie van: ambtenaar van de burgerlijke stand m/v voor uitsluitend het voltrekken van huwelijken. Van kandidaten wordt verwacht dat zij: - minimaal 23 jaar zijn; - de Nederlandse nationaliteit bezitten en inwoner/inwoonster van Waddinxveen zijn; - een opleiding op minimaal M.B.O.-niveau hebben gevolgd; - beschikken over een uitstekende mondelinge uitdrukkingswaardig- heid en flexibel aan onverwachte situaties het hoofd kunnen bieden; - beschikken over contactuele eigenschappen, representativiteit, welsprekendheid en een passende sociale achtergrond en inlevings vermogen om goed inhoud te geven aan de functie; - voldoende (vrije) tijd beschikbaar hebben (met name ook over dag beschikbaar) om een goede invulling aan de functie te geven. Voor het voltrekken van huwelijken wordt een vergoeding verstrekt. Geïnteresseerden kunnen bij de afdeling Algemene Zaken (telefoon nummer 01828-24533) een notitie opvragen over de manier waarop geprobeerd zal worden het voltrekken van huwelijken in Waddinx veen te verbeteren. Bij deze notitie is een concept-publieksbrochure over huwelijksvoltrekkingen gevoegd. Van kandidaten wordt verwacht dat zij bij hun sollicitatiebrief een korte concept-tekst voegen met hun visie over huwelijk en huwe lijksvoltrekking zoals deze in de concept-brochure zou kunnen wor den ingevoegd. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot de heer B.S.J. Kramer, chef van de sectie Burgerzaken van de afde ling Algemene Zaken of de heer H.J.B.C. Maas, chef van deze af deling, op werkdagen telefonisch bereikbaar onder telefoonnummer: 01828-24526 resp. 24620. Uw sollicitatiebrief dient u vóór 4 april a.s. te zenden aan het colle ge van burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik ma ken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. paratuur voor telecommunicatie. Na de overname (4,3 miljoen gul den contant en door betaling van 580.000 nieuwe aandelen) zal de naam van COIC (opgericht in 1982 en tot 1991 een hypotheek bank) op de parallelmarkt worden gewijzigd in Satcom, zo is maan dagmorgen tijdens een persconfe rentie in het Waddinxveense be drijf door beide partijen bekend gemaakt. Satcom, dat in december vorig jaar al overeenstemming over de WADDINXVEEN - Het parallelmarktfonds Canada Overseas Investment Corporation NV (COIC) in Willemstad (Curacao) legt 20,3 miljoen gulden op tafel voor de overname van de werk maatschappijen van Satcom Nederland BV, de op het bedrijven park Coenecoop in Waddinxveen gevestigde producent van ap- verkoop bereikte met COIC, heeft vorig jaar een nettowinst ge maakt van 1,7 miljoen gulden op een omzet van 43 miljoen gulden. Dat betekent dus dat COIC 12 keer de nettowinst betaalt voor het bedrijf. Voor het lopende jaar rekent Sat com (een BV sinds 1987), dat wordt geleid door directeur C.L. de Jong, op een winst van 2,5 mil joen gulden bij een fors hogere omzet. - (foto)ontwikkelaar - smeervet - halonbrandblusser - spuitbussen met produktrest. - houtverduurzamingsmiddelen - terpentine - inkten - insekticiden - kitten - kwastreiniger - kwastontharder - kwistschakelaar - kwikthermometer - lampolie - lijm ...en verder alles wat u niet vertrouwt! feitelijk geen Klein Chemisch Afval. Bij voorkeur inleveren bij de apotheek. WADDINXVEEN - Dat een koffieconcert in Waddinxveen toch wel aanspreekt blijkt uit het feit dat muziekvereniging Concordia vorige week donderdagavond 18 maart voor de twee de maal een geslaagd concert gaf in Huize Souburgh. werd later door de inzet van het gehele orkest weer goedgemaakt. In het statig klassieke muziek werk Ouverture Millitare werden, hier en daar ook wat foutjes ge maakt, maar het is dan ook een technische moeilijk werk. Dit mu ziekwerk werd gecomponeerd door Karl Bochsa in de tijd van Napoleon. Het slagwerkensemble van Con cordia onder leiding van Jan Al- blas kan ook zeer tevreden zijn. Zij vervolgde het programma met Frere Jacques, een bewerking op het lied van Vader Jacob. De me lodie van dit lied werd gespeeld op de lyra. II” goedgekeurd. Tegen het uitwerkingsplan waren geen bezwaren ingediend zodat het plan onherroepelijk is geworden. Het uitwerkingsplan kan worden ingezien op het gemeentehuis, af deling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrij ven (van 09.00 tot 12.00 uur). Met chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt! Iedere dag gooien we met z’n allen ruim 50.000 kilo chemisch afval weg. Dat is 20 miljoen kilo chemisch afval per jaar. Dit milieu gevaarlijke afval komt, als we niet uitkijken in ons milieu terecht. Elke Nederlander, ook u als burger van Waddinxveen, produceert gemiddeld 2 kilo chemisch afval per jaar. Dit lijkt een kleine hoe veelheid. Het heeft echter grote gevolgen voor het milieu wanneer u het chemisch afval niet apart houdt van de rest van uw afval. Rest jes oude olie bijvoorbeeld mag u nooit in de grond of het riool la ten lopen: één liter olie kan een miljoen liter drinkwater verknoeien. In ’’lege” batterijen zitten giftige metalen, zoals nikkel en cadmi um, die zeer schadelijk zijn voor mens, plant en dier als ze in de bodem of het water terecht komen. U kunt dit voorkomen door uw batterijen apart in te leveren en bij voorkeur geen nikkel of cadmi- umhoudende batterijen te kopen. Wat is nu Klein Chemisch Afval? Over deze vraag is de laatste ja- ren nogal wat onduidelijkheid ontstaan. Er waren namelijk verschil lende lijsten van chemische produkten in omloop. Dit heeft gezorgd voor verwarring bij de milieubewuste burgers. Welk produkt moet ik nu apart inleveren bij de Chemocar en wat kan ik in de afvalbak gooien? Om aan deze verwarring een einde te maken heeft het mi nisterie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieube heer een nationale lijst gepubliceerd van produkten, die iedereen als Klein Chemisch Afval zou moeten behandelen. het plaatsen van een fietsenstalling en een reclamebord het gedeeltelijk veranderen, het ver nieuwen en het vergroten van een za lencentrum in zalencentrum annex rouwcentrum het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Wer ken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN: Piasweg 2b het geheel vernieuwen en het vergro ten van een garage Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Commissie voor Volkshuisvesting, Millieu en Energie op donder dag 25 maart 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot instelling van Milieu Estafettestok. - Voorstel tot herziening van de Subsidieverordening inzameling oud papier. Gemeenteraad op woensdag 31 maart 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Bouwverordening. - Voorstel tot instemming met het convenant Gouda-Waddinxveen- Moordrecht. - Voorstel inzake meerjarenbegroting 1993-1997 Gemeenschappe lijk Antenne Systeembedrijf. - Voorstel inzake advisering aan de lokale omroep R.T.W. met be trekking tot het sluiten van een overeenkomst met uitgevers van persorganen ten behoeve van het uitzenden van reclame. - Voorstel tot het buiten beschouwing laten van de Kerkweg-Oost (noordzijde) als winkelcentrumlocatie. - Voorstel met betrekking tot het beleidsplan Sociale Zaken 1993/1994 en het jaarverslag 1992. - Voorstel tot het onderbrengen van specifieke activiteiten voor jon geren in wijkgebouw ”De Boog”. - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit ten behoeve van het Brugcentrumgebied. - Voorstel tot het aangaan van een rekening-courant-overeenkomst met de N.V. Bank Nederlandse Gemeenten en tot vaststelling van de vernieuwde raamovereenkomst voor geïntegreerde dienstver lening met voornoemde bank. - Voorstel tot omzetting van de garantie ten behoeve van de Pro testants Christelijke Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh”. - Voorstel tot het nemen van een tweetal besluiten inzake de ver strekking van gemeentegarantie aan particulieren ten behoeve van de aankoop van een eigen woning. - Voorstel tot het niet aansluiten bij de uitwerkingsovereenkomst College voor Arbeidszaken. - Voorstel tot het aankopen van twee bedrijfsplaatsen ten behoeve van kinderopvang gemeentepersoneel. - Voorstel inzake beleidsplan 1993 van het district IJssel en Gouwe van het politiekorps Hollands’Midden. - Voorstel tot extra subsidiëring van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. - Voorstel tot vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Terinzagelegging ontwerp-beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voornemens zijn om op de onderstaande aanvragen om vergunning ingevolge de Hin derwet positief te beschikken onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving van: - de directie van drukkerij Twigt B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een drukkerij op het perceel Coenecoop I. De ontwerp-beschikkingen, alsmede de aanvragen en andere terza ke zijnde stukken liggen vanaf 25 maart tot 8 april 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, elke werkdag vanaf 08.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek, op de maandagavonden gedurende drie uren. Gemmotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikkingen kunnen tot 8 april 1993 schriftelijk bij hun college worden ingediend door de aanvragers en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daar toe redelijkerwijs niet (tijdig) in staat zijn geweest. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Milieudienst Midden-Holland, nr. 92-6089. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 16 maart 1993 vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten of in werking hebben is verleend aan: - de directie van Artilux B.V. voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een kleinmeubelindustriebedrijf op het perceel Mercuriusweg 7; -de directie van Diesel Danko B.V. voor het uitbreiden en/of wij zigen van de werkplaats met service-afdeling met een spuitwand op het perceel Coenecoop 12. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 25 maart 1993 tot 25 april 1993 ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, el ke werkdag van 08.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren. Tot 25 april 1993 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren heb ben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, danwel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA, ’s-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voor zitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is beslist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 92-4243 en 92-5328. Ook de bewoners van het bejaar dentehuis waren zeer enthousiast. Een woord van dank en blijk van waardering werd dan ook uitge sproken door een bewoner van Souburgh. Concordia mag dan ook zeker vaker terugkomen om nog eens een concert te geven. De recreatiezaal van Souburgh leent zich hier dan ook goed voor. De avond werd geopend met de vrolijke Oostenrijkse mars Wien bleibt Wien, gespeeld door de harmonie onder leiding van Gerrit de Knegt. De inzet van Intermez zo Synfonico (een gedeelte uit de opera van Mascagni) klonk bij de houtblazers wat onzeker, maar dit Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen j>fsl -slaapkamers In Waddinxveen is de inzameling van Klein Chemisch Afval nu goed geregeld. Iedere twee maanden rijdt de Chemocar door de gemeen te Aan de chemocar kunt u de genoemde chemische produkten afgeven. De CHEMOCAR rijdt weer op 2 april 1993 Op vrijdag 2 april a.s. kunt u weer het bewaarde Klein Chemisch Afval persoonlijk aan de Chemocar afgeven. De Chemocar stopt op de volgende tijden en plaatsen: 08.30-9.15 uur wijk Zuidplas, Zuidplashof, kringloophalte; 09.20-9.50 uur wijk Zuidplas, cirkelflat; 09.55-10.40 uur Bomenwijk, winkelcentrum leplaan; 10.45-11.15 uur St. Victorwijk, wijkgebouw Zonnig Zuid; 11.20-12.05 uur Oostpolderwijk, Overtoom; 12.50-13.30 uur Centrum, Passage ingang stationszijde; 13.35-14.20 uur Vondelwijk, winkelcentrum Luifelbaan; 14.25-15.10 uur Groenswaard, winkelcentrum Groensvoorde; 15.15-16.00 uur Willem de Zwijgerlaan bij de markt. Indien 2 april niet mogelijk is voor u, kunt u wel: het chemisch afval bewaren tot de volgende inzameling; te weten: 11 juni 1993 13 augustus 1993 08 oktober 1993 10 december 1993 uw buren of kennissen vragen om het Klein Chemisch Afval te brengen en af te geven. het Klein Chemisch Afval op werkdagen brengen naar de gemeen- tewerf aan de Noordkade (nr. 48). Regels van de Chemocar: - Bedrijven kunnen niet bij de Chemocar terecht. - U mag het chemisch afval absoluut niet vooraf bij de halteplaats zetten, omdat dan eventueel kinderen ermee kunnen gaan spelen. - Injectie-naalden moet u in een gesloten verpakking aanbieden. - Lege plastic flessen van chloor, ammonia, spiritus e.d. kunnen, nadat ze met water zijn omgespoeld, worden weggegooid in de grijze container of de vuilniszak. - Goed geleegde verfblikken, kunnen in de blikbak worden gegooid. Tips van Max Milieu: Zorg dat er niet onnodig veel chemisch afval bijkomt: gebruik bijvoorbeeld niet méér kwastreiniger dan beslist nodig is. Het belangrijkste is: houdt chemisch afval apart, in uw KCA-box! TOEGANG: Z5,- p.p. jlKINDEREN 2 T/M 12 JAAR (2,50 p p. incl. entreekaart 7X^7 Vo9e,Park y y

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3