Seizoenstart vertraagd Waddinxveen trekt boetekleed aan Woningen belangr ijker dan werk? Bij Satcom zit tussen idee en product maar vier maanden In Zuidplas 20e speelveldje G Hl Bij Waddinxveens bedrijf werken maar 22 mensen Werkbezoek D. Luteijn een succes Kamer van Koophandel: Harteveld uw keus in Saab 1 1 f 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? Groter Groen VERHUIZERS Wilt u informatie? ASSCHEMM WADDINXVEEN Organisatie Eigen design Historie Research Jaarrekening 2000 banen Produktie Lima ‘Doelwijk' Verkoop Expansie g: O Eagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 31 maart 1993 een vereniging Op deze plek bij de Kuyperhoeve in de wijk Zuidplas wil de gemeentelijke dienst Openbare Ir i Cf Oostpolderweg 9 2741 MD Waddinxveen 1 Harteveld Kerngroep wordt De KvK vindt dat het hele gebied ten westen van ’t Weegje bedrijf sterrein moet kunnen worden en niet alleen het noordelijk deel, zo als nu in het convenant staat. Ook moet er in de Goudse regio een plek voor de vestiging van mi lieubelastende bedrijven aangewe zen worden. Voor dit soort bedrij ven is er in Midden-Holland op dit moment te weinig ruimte be schikbaar. De KvK wijst er in haar reactie verder op dat ook zij voorstander is van de aanleg van groenvoorzie ningen. Daarbij moet dan wel sprake zijn van ’bedrijven in het groen’ en mag het ’groen’ niet als oneigen lijke buffer worden gebruikt. Een ongewenste én ongebruikte buffer, want het wandelen in de buurt van spoor- en rijkswegen is, met het oog op het verkeersla waai, niet echt aangenaam. Dan s’aan u verschillende mogelijkheden Ier beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhuisauto mei chauHeur/verhuizer zelf-verhuizmg met aedruik van verhuis- auto pakmatenaien en diverse hulpmiddelen Neem kontakt op en wij kunnen u middels e=jn bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Het plan ligt woensdag 14 april van 13.30 tot 16.30 uur en don derdag 15 april van J9.00 tot 21.00 uur voor een ieder ter inza ge op het gemeentehuis. GOUDA/WADDINXVEEN - ‘Gemeenten vinden woningen belangrijker dan bedrijven', schrijft de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in de eigen informatiekrant voor het bedrijfsleven over het door de gemeenten Gouda, Wad- meer kanalen zijn te ontvangen. Satcom heeft in dit marktsegment de laagste concurrentie en de in troductie van de Smartrack is be doeld om die positie te behouden. De Cheaptrack is bedoeld voor het lagere marktsegment: de con sumenten die alleen zijn geïnte resseerd in bijvoorbeeld Astra- ontvangst. Verwacht wordt dat Satcom met de Cheaptrack haar aandeel in het lagere segment op de Europese markt van zes naar tien procent kan uitbreiden. De betrokken gemeenten is daar op de termijn gesteld om te vol doen voor 1 januari 1993. De Ka mer heeft vervolgens op 1 februa ri vastgesteld welke ongeveer 50 gemeenten (waaronder Waddinx veen) ook op dat moment nog na latig waren en aangekondigd dat overgegaan zou worden tot publi- katie, indien op 15 maart 1993 alsnog niet zou zijn voldaan aan deze verplichtingen. Op 19 maart bleek ruim 93% van alle Nederlandse gemeenten één of meer privacy-reglementen te hebben aangemeld. Waddinxveen behoort daar nog steeds niet toe, hoewel B. en W. inmiddels wel schriftelijk te kennen hebben ge geven binnenkort aan de wettelij- ke verplichtingen te zullen vol doen. Echter, door de nachtvorst moest de openstelling van de banen aan de Alberdingk Thijmlaan nog even op zich laten wachten. Een terrasstoel van zo’n 13 jaar gele den maakte de leden attent op de onbespeelbaarheid van de banen. Jammer, want hoewel het iets fris was, lagen de banen er in het zon netje prachtig bij. Het gevaar be staat, dat zeker in het begin van het seizoen, door de nog vochtige ondergrond de banen direct wor den ’omgeploegd’ waardoor deze niet hard worden met als gevolg dat de bal niet goed wegstuit. Onbespeelbaar dus voor vele le den, onder wie Ab Aeilkema, die gepland had om zich dit jaar eens extra goed voor te bereiden op de het zogenaamde vak A. Daar zullen in het groen plein van de Kuyperhoeve diverse speelob- jecten worden geplaatst. Op teke ning is de situering van de speel plek aangegeven. Dit systeem is in januari 1993 in Spanje geïntroduceerd en de in troductie in onder meer Neder land volgt. Satcom ontwikkelt thans ook een nieuwe range tele foontoestellen, vanaf een toestel met basisfaciliteiten tot en met een faciliteitentoestel met display. Satcom ontving voor het design van dee toestellen op de Hanno ver Messe 1992 reeds de IF- award. Een ander produkt in ontwikke ling is een draadloos telefoontoe stel volgens de nieuwe CT-0 norm in een zeer kleine behuizing van eigen ontwerp. Verder is de ont wikkeling gepland van een 2-lijns telefooncentrale voor privé en klein zakelijk gebruik. Bovendien werkt Satcom thans aan een autotelefoon volgens de AMPS/TACS norm voor mobiele telefoontoestellen (Verre Oosten, Engeland, China en de Verenigde Staten). Deze autotelefoon zal worden gevolgd door een portable uitvoering. Satcom produceert produkten on der eigen naam èn voor derden onder zogeheten OEM-voorwaar- den (Original Electronic Manu- factoring). Ingevolge de bepalin gen in bestaande ’non-disclosure agreementes’ kunnen geen namen van voor derden geproduceerde produkten worden genoemd. Voorts is de gemeente verplicht deze reglementen bekend te ma ken, ter inzage te leghgen en aan te melden bij de Registratieka mer. Het niet voldoen aan deze verplichtingen is strafbaar gesteld in de Wet Persoonsregistraties, zo meldde het Weekblad voor Wad dinxveen vorige week op de voor pagina. De Registratiekamer heeft eind september geconstateerd dat on geveer de helft van alle gemeen ten nog niet aan deze verplichting had pldaan. Volgens de Kerngroep, die in no vember vorig jaar 60.000 gulden (gemeentelijke bijdrage, giften en andere opbrengsten) overdroeg aan de Nederlandse organisatie voor ontwikkelingssamenwerking NOVIB, is het niet vanzelfspre kend dat je iedere dag voldoende te eten hebt als je woont aan de rand van de woestijn. De uitput ting van de grond, de watervoor ziening, zaaigoed en kredieten zijn allemaal faktoren, die daarop van invloed zijn. In de loop van 1992 trad een nieuw lid toe tot de Kerngroep. De nu uit 20 leden bestaande groep vergaderde zeven keer. Verslagen van de vergaderingen' zijn ter informtie toegestuurd aan de gemeente en aan de NOVIB. De ‘Notitie Internationale Aspec ten' van de gemeente Waddinx veen, waarin het beleid van de ge meente en de subsidie voor onder andere de Kerngroep zijn vastge legd, werd in april door de ge meenteraad aangenomen. Vóór die tijd bezochten leden van de Kerngroep de hoorzitting en de commissie-vergaderingen om zo veel mogelijk mee te denken over de beleidsbeslissingen. Wat betreft de financiële kant van de notitie: de door de ge meente aan de Kerngroep te ver lenen subsidie per inwoner werd iets verlaagd ter wille van bezuini gingen en herverdeling van gel den. Er is door een werkgroepje enige tijd gestoken in het voorbereiden van de rechtspersoonlijkheid van de kerngroep. Dit gebeurde op verzoek van de gemeente. Er is besloten een vereniging te worden om daarmee nog meer mensen de mogelijkheid te geven daadwerkelijk mee te helpen met de activiteiten in Waddinxveen. De statuten zullen begin van dit jaar door de Kerngroep (en de no taris) vastgelegd worden. Sinds de oprichting van de Kern groep in 1975 is het officiële voorzitterschap namens de ge meente door een wethouder ver vuld. Dit waren Anne van Gent (PvdA) van 1975 tot 1978, Lous Oosterbroek-Waagmeester (VVD) van 1978 tot 1982, drs. Martin Kraaijestein (PvdA) van 1982 tot 1990 en Paul van Schie (CDA) van 1990 tot zijn vertrek per 1 mei. Met het ondertekenen van de sta tuten komt een eind aan de verte genwoordiging van de gemeente in de Kerngroep. De prettige sa menwerking zal, naar de Kern groep hoopt, worden voortgezet. De Kerngroep werkte volgens een planningsschema, waarin de acti viteiten voor het jaar verdeeld werden over de verschillende doelgroepen en gespreid over het jaar. het verloop is dientengevolge mi nimaal. De medewerksters zijn door een hoog opleidingsniveau goed voor hun taken berekend. Het assortiment telecommunica- tie-apparatuur van Satcom was aanvankelijk gebaseerd op de tele- fonie-produkten van Tamura Elec tric Works Ltd. Het ging daarbij om telefoontoestellen, faciliteiten toestellen, telefoontoestellen met ingebouwde beantwoorder en faxen. In aanvulling op de Tamura pro dukten heeft Satcom haar assorti ment uitgebreid met eigen pro dukten, zoals draadloze telefoons, kleine telefooncentrales, kosten- tellers en de eerste combinatie van fax, telefoon en telefoonbe- antwoorder. Satcom streeft ernaar een pro- dukt-range op te zetten van zelf ontwikkelde produkten met een eigen design. Een voorbeeld daar van is de door Satcom in 1992 ontwikkelde decoder voor interac tieve communicatie via de televi sie. Met deze decoder is het mo gelijk vanuit de woonkamer actief deel te nemen aan televisieprogramma’s (bingo, vei lingen, verkiezingen etc). WADDINXVEEN - Satcom Holding BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen, waarvan de werkmaatschappijen zijn overgenomen door de op de Amsterdamse Effectenbeurs genoteerde Canada Overseas Investment Corporation (COIC) NV, is een sterk expanderend bedrijf, waar overigens maar 22 mensen werken. Het Waddinxveense bedrijf, dat soms maar vier maanden nodig heeft om een idee in een produkt om te zetten, die worden gemaakt in de Filippijnen, Japan en Tai wan, is in toenemende mate werk zaam op het gebied van ontwikke ling, produktie en distributie van produkten zowel voor de tele- als satellietcommunicatiemarkt. Hierbij gaat het om satellietont- vangst- en satelliettransmissie-sys- temen, (draadloze) telefoonsyste men en interactieve communica- tieprodukten. Op de Nederlandse consumentenmarkt heeft Satcom in telecommunicatie-apparatuur een aanmerkelijk marktaandeel. Binnen Europa heeft de onerne- ming een marktaandeel in stalliet- ontvangers van ongeveer 10%. Satcom Holding BV fungeert als houdster van Satcom Nederland BV en Satcom International BV. Eind 1992 heeft Satcom Holding BV met het oog op de verkoop van haar twee werkmaatschappij en haar 100% belang in Satcom International BV tegen de intrin sieke waarde overgedragen aan Satcom Nederland BV. De ontstaansgeschiedenis van Sat com is nauw verbonden met de grote vraag naar zend- en ont- vangstapparatuur voor de draadlo ze communicatie via de 27 mhz frequentie aan het begin van de jaren tachtig. Deze vorm van communicatie was kort daarvoor in Nederland gelegaliseerd en mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Bovendien ontstond al snel de behoefte aan een drastische uitbreiding van het aantal toegestane zend- en ont- vangstkanalen. In deze situatie slaagde Satcom erin door een combinatie van slag vaardig optreden, technische know-how en inzicht in de vraag- ontwikkeling een aanzienlijk deel van de Europese markt voor 27 mhz-apparatuur te veroveren. Ondertussen vertoonde ook de markt voor telecommunicatie-ap paratuur een explosieve groei. De internationalisering van het be drijfsleven, de privatisering van PTT-organisaties in diverse lan den en meer algemeen de snel toenemende behoefte aan be trouwbare wereldwijde telecom municatie stelden Satcom in staat deze markt effectief met eigen produkten (telefoons, (mini)-tele- fooncentrales, telefax-apparatuur en kostentellers) te penetreren. Dit resulteerde in het in 1987 presenteren van de eerste draag bare telefoon volgens de CEPT- norm (de standaard van de Euro pese PTT-organisatie) ter wereld. Doordat de vraag naar geavan ceerde telecommunicatie-appara tuur toenam en de consument de markt ging dicteren, werd door de snelle opeenvolging van techni sche ontwikkelingen de tijdspanne tussen produkt en opvolger aan zienlijk korter, welke ontwikke ling tot op de dag van vandaag doorgaat. Hierdoor is de behoefte ontstaan langlopende contracten met grote ondernemingen op dit gebied te vervangen door verbintenissen met kleinere, meer wendbare be drijven. Satcom speelde hierop in door snel te reageren op ontwik kelingen met betrekking tot de vraag en de technische mogelijk heden. Deze strategie heeft Satcom in korte tijd een voorname plaats op de markt voor telecommunicatie apparatuur bezorgd, en heeft er onder meer toe geleid dat Satcom Grote aandacht wordt geschonken aan research en development, zo wel voor eigen produkten als in opdracht van derden. De apparatuur die door Satcom wordt ontwikkeld, moet zowel na tionaal als internationaal voldoen aan de hoogste kwaliteitsnormen. Om aan deze strenge eisen te vol doen - iets dat slechts weinigen kunnen - zijn èn grote kennis èn gedegen ervaring op het gebied van ontwerp en ontwikkeling noodzakelijk. Satcom beschikt over een uitgebreide research-af- deling, waarvan de medewerkers een hoog opleidingsniveau hebben en beschikken over internationale ervaring. Hierdoor is het mogelijk de tijd tussen de research-fase en de uit eindelijke produktie zo kort mo gelijk te houden. Dit leidt er toe dat een tijdspanne van vier maan den tussen idee en prototype bin nen Satcom dan ook geen uitzon dering is. In 1992 had Satcom gemiddeld 22 medewerkers in dienst (1991: 22). De gemiddelde leeftijd is naar verhouding laag. Motivatie en collegialiteit zijn uitstekend en Na balansdatum (31 december 1992) hebben zich bij Satcom geen belangrijke wijzigingen voor gedaan met betrekking tot de sa menstelling van de balans. De vennootschap is momenteel be trokken bij een beperkt aantal te gen haar lopende rechtsgedingen of arbitrage zaken. Voor de even tuele gevolgen zijn adequate voor zieningen in de jaarrekening ge troffen. Satcom Nederland BV bezit di rect noch indirect belangen van meer dan 10% in aan de Amster damse Effectenbeurs genoteerde ondernemingen. Bij de jaarreke ningen 1990 en 1991 is door De loitte Touche Registeraccoun tants, danwel door haar rechts- voorgangers, een goedkeurende accountantsverklaring afgegeven. De accountantsverklaring bij de jaarrekening 1990 beperkte zich tot de balans per 31 december 1990 als gevolg van vaktechnische redenen: het betrof de eerste jaar rekening die aan accountantscon trole werd onderworpen. Bij de jaarrekening 1992 heeft Price Waterhouse Nederland een goed keurende accountantsverklaring afgegeven. De KvK heeft de nodige kritiek op het convenant. Het convenant is te star en biedt te weinig hecta ren bedrijfsterrein. De komende jaren is er zeker nog 65 ha. bruto extra aan bedrijfsterrein nodig bo venop wat er in het convenant staat aangegeven. Deze 65 ha is goed voor 2000 arbeidsplaatsen. Met name de gemeente Gouda zou toch geleerd kunnen hebben wat er gebeurt als men voor de ei gen bedrijven onvoldoende ruimte heeft. Juist de driehoek Gouda-Wad- dinxveen-Moordrecht biedt prima vestigingsmogelijkheden, goed ontsloten via de Rijkswegen A12 en A20 en in de directe invloed sfeer van de Randstad. een belangrijke leverancier is van bijvoorbeeld de Nederlandse en de Finse PTT. Parallel aan deze ontwikkeling voorzag Satcom halverwege de ja ren tachtig dat de satellietcommu nicatie allengs aan belangrijkheid zou winnen. Om die reden werd geïnvesteerd in de ontwikkeling van hoogwaardige schotelantennes en satelliet-ontvangers, en zeer re cent in appartuur voor interactie ve televisie. Deze markt is sindsdien in be langrijke mate gegroeid en staat - zeker waar het de interactieve te levisie betreft - nog maar aan het begin van wat een nieuw tijdperk in televisiecommunicatie mag worden genoemd. Satcom verzorgt het design en de technische onderwerpen van het merendeel van de artikelen die Satcom op de markten voor tele- en satellietcommunicatie-a- pparatuur brengt. Apparatuur die in het verleden meermalen is be kroond. De noodzakelijke microprocess oren, waarvan de benodigde soft ware door Satcom zelf wordt ont wikkeld, worden geproduceerd en geleverd door Motorola. De uit eindelijke produkten worden vol gens de ISO-9000 norm voor Sat com in de Filippijnen en exclusief voor Satcom in Japen en Taiwan geproduceerd. Onderzocht wordt of er een tweede produktiemoge- lijkheid op het Chinese vasteland mogelijk is. WADDINXVEEN - De Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen heeft over 1992 een optimistisch jaarverslag uitgebracht boordevol lokale activiteiten. In het overzicht, dat is voorzien van een uitgebreide activiteitenlijst, staat dat de 18-ja- rige Kerngroep - die dit jaar voor het laatst wordt voorgezeten door een wethouder - op weg is een vereniging te worden. In het Afrikaanse Toma (Burkina Faso) wordt al jaren bewezen, dat er wel degelijk een redelijk be staan opgebouwd kan worden. Maar gemakkelijk is het niet. Sommige programma’s worden gestopt, anderen worden aan ge past. Landbouwmethoden moeten worden aangepast aan de bodem gesteldheid. Het is bijvoorbeeld beter niet te diep te ploegen om de uitdroging van de grond tegen te gaan. En de aarden dammen om het wa ter tegen te houden bewerkstelli gen dat de grond vóór de dam met meer succes bebouwd kan worden. Maar de gewaskeuze moet wel afgewisseld worden om de bodem niet te veel uit te put ten. Veel overleg is dus nodig. Door organisatie en samenwerking ma ken de bewoners van Torna een leefbare omgeving meer en meer mogelijk. WADDINXVEEN - Het werkbe zoek dat de fractievoorzitter van de VVD-Eerste Kamerfractie, ir. David Luteijn, op woensdag 17 maart aan Waddinxveen heeft ge bracht is een groot succes gewor den. De heer Luteijn was in Waddinx veen op uitnodiging van de bestu ren van de VVD-Ondercentrales de Rijnstreek, Krimpenerwaard en Gouda e.o. ’s-Middags is een bezoek gebracht aan het aannemersbedrijf J. Baas te Waddinxveen. Daarbij is door de firma Baas uitvoerig ingegaan op de verschillende disciplines die binnen het bedrijf aanwezig zijn. Het meest tot de verbeelding sprak daarbij ongetwijfeld tot de mogelijkheden die er zijn met de glasvezelkabel. Hiermee heeft de firma Baas zeer veel expertise op gebouwd. Tijdens de persconferentie is de heer Luteijn uitvoerig ingegaan op de ontwikkelingen met betrek king tot het Bentwoud. Daarbij heeft de heer Luteijn duidelijk aangegeven dat het niet per defi nitie uitgesloten moet zijn dat cultuurgronden andere bestem mingen krijgen dan een land- bouwfunktie. Het is zelfs onontkoombaar als wordt gelet op de bevolkings dichtheid in het westen van het land en de extra behoefte in de woningbouw. Je kunt je dan niet permiteren dat bepaalde gebieden als reservaten onaangetast blijven. De heer Luteijn doelde hiermee op het Groene Hart. gebergte. Met ons werk helpen wij deze mensen op te komen voor hun rechten en hun levens standaard te verbeteren'. ‘De groepen in Nederland doen hetzelfde. Zij geven voorlichting, werken aan bewustwording in Ne derland, maar doen er nog een schepje bovenop. Zij komen ook in actie als wij in moeilijkheden zijn. De wetenschap dat er aan de andere kant van de wereld men sen zijn op wie je een beroep kunt doen, sterkt ons om door te gaan. In voor- en tegenspoed'. De organisatie in Toma (ADRT- om) en in Lima (CIDIAG) zijn beide partner van NOVIB. Veel van de Kemgroep-informatie komt dan ook uit haar publikaties. De samenwerking tussen Kern groep en NOVIB is goed. WADDINXVEEN/DEN HAAG - De Registratiekamer in Den Haag heeft inmiddels de naam van de gemeente Waddinxveen gepubliceerd in de Nederlandse Staatscourant, omdat de ge meente nog altijd niet beschikt over een privicay-reglement. B. en W. van Waddinxveen hebben het orgaan intussen schriftelijk laten weten binnenkort aan de wettelijke verplichtingen te zul len voldoen. Ingevolg de Wet Persoonsregistra ties dient Waddinxveen als hou der van persoonsregistraties priva cy-reglementen vast te stellen voor de door hen gevoerde regis traties. Het tenniscomplex De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan was afgelopen weekeinde on bespeelbaar voor de leden van de tennisvereniging Waddinxveen. (Foto: TV Waddinxveen - Rem- co Laan). Woensdag Avond Competitie. Gelukkig was er voor hem één goedmakertje, de openingborrel. Onder het genot van een hapje en drankje werden de eerste tennisaf spraken al weer vastgelegd. Zaterdag 3 april staat het eerste evenement gepland voor oude en nieuwe leden, het traditionele kennismakingstournooi. Voor deelname, de inschrijflijst hangt in het clubhuis, zijn nog enkele plaatsen vrij. Het leek even of de tegenslagen voor de mensen in de Peruaanse hoofdstad Lima niet ophielden. Watergebrek en stads vervuiling, de cholera, de voortdurende ter reur zoals de aanslag op Maria Elena Moyano (loco-burgemeester van de sloppenwijk Villa el Salva dor) en de werkloosheid die steeds toeneemt. Het werk van de Peruaanse ont wikkelingsorganisatie CIDIAG wordt daardoor steeds belangrij ker. De mensen van directeur Os car Balbuena geven steun aan ge meenschappelijke bedrijven in Li ma (een middel van bestaan voor 3500 gezinnen) en hebben mogen merken dat de snelle campagne tegen de cholera in de sloppen wijk Villa el Salvador direct suc ces had. Verder zullen ze met de opzet van een eigen vuilnisophaaldienst (met bakfietsen) en de plannen voor het kopen van een aantal vuilniswagens vervuiling in de sloppenwijk Villa el Salvador kun nen verminderen. Met de wijkorganisatie van Villa el Salvador heeft samen met CI DIAG een plan ontwikkeld om water uit de nabij gelegen Lurin- rivier te tappen. Zo zijn er veel activiteiten en plannen, die lang zamerhand gerealiseerd worden. Twee stappen vooruit en eentje terug. De leden van de Kerngroep blijven hen volgen en steunen. Directeur Oscar Balbuena van CI DIAG schrijft het mooier dan Waddinxveners kunnen: ‘Project koppeling is voor mij een band tussen groepen mensen met een zelfde doel; de ongerechtigheid die er in de wereld is bestrijden. Wij doen dat hier in Peru door gemeenschappelijke bedrijven op te zetten en bewonersorganisaties te steunen in de arme wijken van Lima. Maar ook werken wij met de armste boeren uit het Andes- WADDINXVEEN - Officieel zou het afgelopen weekeinde het tennisseizoen voor de leden van de tennisvereniging Waddinxveen van start gaan. dinxveen en Moordrecht gesloten convenant (bestuurlijke af spraak). Op 11 februari hebben de colle ges van Burgemeester en Wethou ders van de gemeenten Gouda, Waddinxveen en Moordrecht een convenant ondertekend over de toekomstige ontwikkeling van de Goudse regio. In een reactie aan de drie ge meenten heeft de Goudse KvK la ten weten de ondertekening van het convenant een stap in de goe de richting te vinden. Maar ook niet meer dan dat! Het convenant is teveel gericht op woningbouw en te weinig op de ontwikkeling van de benodigde bedrijfsterreinen. In het convenant wordt tegemoet gekomen aan een aantal wensen van het bedrijfsleven. Zo willen de gemeenten ten westen van re creatiegebied 't Weegje een be drijfsterrein aanleggen en is het de bedoeling dat het veilingter- rein aan de Bredeweg ('Doelwijk') wordt uitgebreid tot transport- en distributiecentrum. De gemeenten vinden dat voor een goede verkeersafwikkeling van en naar Krimpenerwaard zo spoedig mogelijk een zuidwestelij ke randweg moet worden aange legd. Verder moeten de op- en afritten naar de Rijksweg A20 bij de Pleisterplaats Moordrecht worden verbeterd. Ook zullen de gemeen ten zich inzetten voor de bouw van voorhaltestations Waddinx- veen-Zuid en Moordrecht/Gouda- West. Werken en Bedrijven het 20e speelveldje in Waddinxveens grootste woonwijk aanleggen. (Teke ning: Gemeente Waddinxveen - Afdeling Weg en Werken). WADDINXVEEN - De wijk Zuidplas heeft een aantal speel- voorzieningen. Vanaf 1987 zijn deze stuk voor stuk aangelegd. De laatste in deze reeks is het speel veldje in het nieuwste gedeelte, U rul De verkoop van satelliet-appara- tuur vindt plaats via een netwerk van importeurs in een groot aantal landen. Voorbeelden hiervan zijn Tónna (Frankrijk), Hirschman (Duitsland), Astra (Polen), Shop- ron (Tsjechië), Sattech (Rusland), Lion (Engeland), VDB (Spanje), Unitrat (Zwitersland) en AES (Turkije). Ten aanzien van de telecommuni catie-apparatuur vindt levering vooral plaats via contracten met nationale PTT-organisaties. Op dit moment ligt het zwaartepunt van de verkoop-activiteiten in Europa, zij het dat de Amerikaanse en Aziatische markten met groeiend succes worden betreden. AUTOBEDRIJF |_g n Dclftscstraatweg 210. Delfgauw/Delft. Tel. 01 5 - 56 51 00 ■AK I EVCLD Burg, van Rcenensingcl 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 De satellietmarkt is een snel ex panderende markt, die in Europa naar verwachting nog minimaal 4 jaar zal groeien. Daarna zal een stabiele vervangingsmarkt ont staan, waarin Satcom haar naam geprofileerd moet hebben. In de voorgaande jaren heeft Sat com met de Syntrack en de Vol- track een zeer goede reputatie op gebouwd ten aanzien van zowel prijs-kwaliteitsverhouding als vormgeving. Om een nog groter marktaandeel in Europa te verwerven zullen in 1993 twee nieue modellen worden geïntroduceerd: de Smartrack (mid/high end range) en een low- cost ontvanger die in het ontwik- kelingstadium de ’Cheaptrack’ wordt genoemd. De Smartrack is een multi-ont- vangst receiver die alle bestaande en nog te lanceren satellieten kan ontvangen. Multi-ontvangst syste- I men zullen in de toekomst een groter deel van de markt inne- men, gezien het feit dat er steeds meer satellieten worden gelan- i ceerd en er voor consumenten Wie Saab rijdt, begint Cl co 5 Bi ll r^:-1 i r=-’7 ft

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15