Groen van Tussentijds opstappen wethouders slechte zaak Onze voor beter zou Doorgereden na aanrijding Waddepad verandert rekening coulant kunnen heten. Gemeentehuis krijgt een douchegelegenheid Baas en Boonstoppel bouwen samen bedrijf Plezierige Boomfeestdag rekening courant, ondernemers ti Jaap van der Gaarden te zien in Bibelot r K geslaagd Hongerkuur scholiere Subsidie oud papier Apotheker op koffie ochtend Milieu- estafette- stok in Waddinxveen Begrotingswijzigingen van B. en W. BB! Dagelijkse kerkdiensten Stille Week RABOBANK WADDINXVEEN Klaverjassen bij Antilope Ijp* i KERKWEG-OOST 161,2741 HC WADDINXVEEN TELEFOON: 01828-14566 |gg m Rabobank. Aangenaam. pip Aanrijdingen Slingeren I i/r. 11 Jj' 'd' PI ill r 1^- J Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 31 maart 1993 WADDINXVEEN- Met het Mitsubishi-autobedrijf van Arie Waddinxveen. Van meet af aan 10 8 1 2 0 o m Kosten. U bent ondernemer. Vanzelfsprekend maakt u voor uw betalingsverkeer gebruik van een zelfsprekend De christelijke hulpverleningsor ganisatie World Vision Nederland (Postbus 2158, 3500 GD Utrecht) organiseerde de actie met als doel geld bij elkaar te brengen voor hongerende mensen in Somalië en Mozambique. Mirjam van der Roest besloot aan de actie mee te doen en liet zich sponsoren door ruim 170 familie leden, vrienden en bekenden. Zij wist een bedrag van bijna ƒ1.500,- bij elkaar te krijgen. Hiermee kunnen vele kinderen en volwasse nen worden geholpen. Tijdens de 24 uur bleek het niet eten niet helemaal mee te vallen. Toen het er echter op zat kon ze terugkijken op een bijzondere dag. Ze heeft al besloten een vol gende keer weer mee te doen, ze ker als het voor het goede doel is. van omzetprovi- het afgeschaft. stijl en karakter met uitgesproken ideeën over klantgericht werken. En dat blijft niet zonder succes. Al jaren achtereen krijgt Auto Baas de Golden King Award. Een onderscheiding die Nissan Motor Nederland aan de beste dealers verleent. een vanuit een uitrit komende au tomobilist geen voorrang verleen de aan de motorrijder die over de Henegouwerweg richting Boskoop reed. De motorrijder is vervoerd naar het Goudse Groene Hart Zieken huis (lokatie Bleuland) en kon na behandeling weer naar huis. De bij de aanrijding betrokken voer tuigen raakten allebei zwaar be schadigd en zijn door een takelbe- drijf afgevoerd. WADDINXVEEN - Vijf automobilisten hebben vorige week bij de politie in Waddinxveen aangifte gedaan van doorrijden na Gezien de unieke ligging op de grens van Gouda en Waddinxveen is gekozen voor de toepasselijke naam ‘Autopunt voor Gouda en Waddinxveen'. De centraal gele gen lokatie tussen de beide ge meenten maakt de nieuwe vesti ging uitstekend bereikbaar. Er komt een ruime parkeergelegen heid bij het bedrijf. De vestigingen van Nissan-dealer Auto Baas in Gouda en Waddinx veen zullen met Boonstoppel BV samengaan in één nieuw automo bielbedrijf. In het nieuwe bedrijf zullen de vertrouwde optimale service, de hoge kwaliteit en de efficiency hand in hand gaan, zo verzekert Nissan Baas. Deze kwa- liteitselementen zullen dan ook een extra dimensie krijgen door het toonaangevende karakter van de nieuwbouw. ISRSMJÏSKSSÏS )pl»rcng*tr WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdagmorgen 1 april om half tien de maandelijkse kof fieochtend in hotel-café-restaurant De Unie (Kerkweg-Oost 226). Op deze ochtend zal de Waddinx- veense apotheker drs. F.F. van Dijk (Kerkweg-West) komen ver tellen hoe alles reilt en zeilt in de apotheek, welke medicijnen er zelf nog gemaakt worden, welke moeten worden ingekocht en bij voorbeeld of alles op recept moet. baar basis- en voortgezet onder wijs). 7. Kredieten voor het Platform Gehandicapten Waddinxveen van 300,- (structureel) ten behoeve van hogere subsidies ingaande 1993 en 3.000,- (eenmalig) ten behoeve van de aanschaf van een personal-computer. te treden, maar volgens hem wordt vergeten dat het college verantwoordelijk is en niet de ini- dividuele wethouder. 'In het monistisch stelsel dat wij WADDINXVEEN - Het gemeentehuis aan het Raadhuisplein in Waddinxveen zal voor tweeduizend gulden worden voorzien van een douchegelegenheid. Dat blijkt uit de begrotingswijzigin gen die het college van B. en W. de Waddinxveense gemeente raad heeft gestuurd om er in de vergadering van vanavond (woensdag 31 maart) over te beslissen. De begrotingswijzigingen betref fen de volgende uitgaven: 1. Krediet van 500,- ten behoeve van de instelling van een 'Milieu Estafette Stok'. 2. Twee kredieten voor de crimi naliteitspreventie bejaardenwonin- gen Prins Bernhardlaan: 5.000,- ten behoeve van de aanlegkosten voor 5 verlichtingspunten aan de achterzijde van een vijftal bejaar denwoningen en 11.400,- ten be hoeve van de uitgestelde renovatie van het openbaar groen aan de Passage. 3. Krediet van 11.280,- (inclu sief BTW) ten behoeve van het proefproject ‘aanpak gevaarlijke situaties'. Dit krediet wordt volle dig gedekt uit subsidies van Rijkswaterstaat. 4. Krediet van 2.000,- ten be hoeve van de aanleg van een dou- (soms 12, of meer) ondergaan, en door de kunstenaar zelf in kleine oplagen worden gedrukt. In combinaties van figuratie en abstractie worden aspecten als sfeer, licht en ritme in beeld ge bracht. Een begrip als klank-kleur is hiermee een wezenlijk kenmerk voor het werk van Jaap van der Gaarden. Evenals in de muziek schuwt ook hij de improvisatie niet. In de zeefdrukken zijn zowel tekenach tige als schilderachtige elementen duidelijk aanwezig. Altijd spreek uit het grafisch werk de boeiende eenheid van technisch vakmanschap en per soonlijke beeldtaal van de kunste naar. Verschillende groten uit de muziek treden voor het voetlicht, zoals Prince, B.B. King, Miles Davis en Eric Clapton. Werken van Jaap van der Gaar den bevinden zich in diverse par ticuliere collecties in Nederland, Frankrijk, Spanje, Verenigde Sta ten, Engeland en de Nederlandse Antillen. de gemeenteraad vindt de VBBB dat de gemeente zelf de financiële gevolgen van -r i—u-van een burgemeester voor haar reke ning moet nemen. WADDINXVEEN/DEN HELDER - Het tussentijds opstap pen van wethouders is een slechte zaak. Dat heeft voorzitter drs. H.A. van Zwieten van de bij de CMHF aangesloten Vereniging tot Behartiging der Belangen van Burgemeesters (VBBB) in zijn jaarrede in Den Helder gezegd. 'Veel wethouders nemen de laat ste tijd, al dan niet gedwongen door gemeenteraden, tussentijds ontslag. Dat is een slechte zaak en in strijd met de bedoelingen van de Gemeentewet', aldus drs. Van Zwieten, die ook burgemeester van Woerden is. In Waddinxveen treedt op 1 mei wethouder Paul van Schie (CDA) tussentijds en vrijwillig af. De christen-democraten willen dat CDA-fractievoorzitter Jan Hiele- ma zijn plaats gaat innemen. Paul van Schie blijft wel lid van de ge meenteraad tot de verkiezingen volgend jaar. Drs. Van Zwieten noemde het een prijzenswaardig individueel ver antwoordelijkheidsgevoel als (om- WADDINXVEEN - Tijdens de Stille Week voor Pasen komen de lidmaten van de hervormde Im- manuëlkerkgemeente en de Gere formeerde Kerk elke avond in de Immanuëlkerk (Prinses Beatrix- laan) in gezamenlijke vesperdien sten bijeen. Voor de christenen gaan aan het bevrijdingsfeest van Pasen 40 da gen van inkeer en bezinning voor af. Het is immers geen overwin ning geworden zonder lijden en strijd. Met dagelijkse avonddien sten wordt inhoud gegeven aan de laatste week van de voorberei dingstijd. •Voor de vesperdiensten tijdens de Stille Week 1993 in de Immanu- elkerk is als thema gekozen ‘Voor ganger en navolgers'. Daarvan kan volgens de organisatoren alleen sprake zijn wanneer Jezus Chris tus zelf centraal staat. Voor de verschillende avonden is gezocht naar een bijbelgedeelte waarin iemand in de heilsgeschie denis voor Jezus Christus iets van hem zichtbaar maakt. Tevens is gezocht naar mensen uit de eeu wen na Jezus, in wie hetzelfde as pect herkenbaar is in de navol ging- De Stille Week 1993 duurt in Waddinxveen van zondag 4 april tot en met zaterdag 10 april. Zich stellend in de lijn van een eeu wenoude traditie komen de gere formeerden en de hervormden van Palmzondag tot en met Goe de Vrijdag elke avond om half acht samen in de Immanuëlkerk voor een vesperdienst. In de dienst van Witte Donderdag (donderdag 8 april) vieren de kerkgangers bovendien de avond maaltijd des Heren met elkaar, staande in een grote kring. Op zaterdagavond 10 april, vlak voor het aanbreken van het Paas feest, wordt in het Godshuis in Groenswaard 1 een Paaswake ge houden. Deze nachtdienst begint om half elf. In lezingen, liederen, gebeden en momenten van muziek en stilte concentreren wordt in de Stille Week stilgestaan bij datgene dat Jezus Christus voor de mensheid gedaan heeft. Zo willen de lidmaten van beide Waddinxveense kerkgenootschap pen op weg gaan naar Pasen. Voorgangers in de door de weekse diensten zijn gereformeerde en hervormde gemeenteleden en de eigen predikanten. Aan de vespers wordt muzikale medewerking verleend door orga nisten, solisten, koor, kinderkoor of kantorij. De kerkdiensten wor den elke avond uitgezonden door de lokale RTW-radio. Dit jaar al leen via de kabel (FM 87.9). WADDINXVEEN - B. en W. hebben besloten om, nadat hiero ver de raadscommissie voor ruim telijke ordening is gehoord, de ge meenteraad voor te stellen een nieuwe Bouwverordening vast te stellen. Boonstoppel jr. (Noordkade) gaat Auto Baas (Zuidelijke Dwars- streeft het bedrijf naar een eigen weg) in Waddinxveen-Zuid aan de Zuidelijke Dwarsweg bij het bedrijvenpark Coenecoop gezamenlijk een ultramoderne vesti ging bouwen. Het nieuwe bedrijf zal in de tweede helft van dit jaar worden geopend, zo heeft Auto Baas BV (die ook in Gouda (Antwerpseweg) een vestiging heeft) vorige week in een nieuws brief voor de klanten meegedeeld. chegelegenheid in het gemeente huis. WADDINXVEEN - Na een groot aantal exposities gedurende de afgelopen jaren in Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Zoetermeer is het werk van de Haagse beeldend kunstenaar Jaap van der Gaarden nu ook tot in mei te zien in restaurant Bi belot (Limaweg) in Waddinxveen. In een serie van 15 zeefdrukken geeft de kunstenaar een beeld van zijn grote inspiratiebron de mu ziek. De (moderne) jazz leidt bij hem steeds opnieuw naar verras sende, veelkleurige prenten, die een groot aantal drukgangen WADDINXVEEN - De bloembollen aan het Waddepad in Groenswaard 2 staan weer te bloeien. Na de snoeiwerkzaamhe- den van de winter is de ’rust’ teruggekeerd op deze veelgebruik- vallen dat er al een aantal planten spontaan zijn opgetreden zoals speenkruid en hondsdraf. Daar waar er ruimte en mogelijk heden zijn wil de sectie Plantsoe nen deze ten volle benutten. Ook op andere locaties kan dan deze werkwijze gevolgd worden. Een goed voorbeeld daarvan is al de nieuwe snelservice van Auto Baas. Automobilisten kunnen zon der afspraak binnenkomen om te gen een speciaal tarief kleine re paraties vakkundig te laten ver richten. Het autobedrijf probeert natuur lijk de wachttijd zo kort mogelijk te houden. De zeer goed geoutil leerde en uitgebreide werkplaats draagt daaraan ongetwijfeld een belangrijk steentje bij. Intussen kan men in de coffeecor ner op aangename wijze vertoeven of een kijkje nemen in de impo sante showroom, waarin alle Nis- san-modellen zijn te bewonderen. Voor de zakenman en -vrouw is een businessroom beschikbaar met telefoon en telefax. Auto Baas is sinds 1987 Nissan- dealer voor de regio Gouda en een aanrijding. De eerste bestuurder stond op woensdag 24 maart met zijn voer tuig op de Zuidkade geparkeerd. Hier is vermoedelijk een andere auto langs zijn voertuig ge schampt, waarbij over de gehele lengte een krasspoor ontstond. De tweede bestuurder liep schade op aan een portier terwijl de auto op het Herculespad geparkeerd had gestaan. De auto van de derde aangever stond ook geparkeerd en wel op de Amalia van Solmsstraat. Hier werd ook een portier beschadigd. De vierde aanrijding ontstond op de Bredeweg waar een autobe stuurder geen voorrang werd ver leend en uit moest wijken. Hij be landde hierbij in de berm. De au to liep aan de onderzijde schade op. De tegenpartij verdween rijks weg A12 op. Tot slot werd een op de Johannes Postlaan geparkeerde auto op vrij dag 26 maart door een onbekend gebleven tegenpartij aangereden en beschadigd. Bij een aanrijding op donderdag 25 maart op de Henegouwerweg raakte een motorrijder gewond. Het onngeval ontstond doordat 5. Krediet van 23.500,- ten be hoeve van de 7e aanvulling van de eerste inrichting onderwijsleer pakket en meubilair van de Kardi naal Alfrinkschool. De hieruit voortvloeiende jaarlijkse kapitaal- lasten van 2.390,- kunnen wor den gedekt uit de te ontvangen rijksvergoeding terzake. 6. Jaarlijks krediet van 6.500,- ten behoeve van bedrijfsgenees kundige begeleiding voor het on derwijzend personeel van de open bare basisscholen en de openbare MAVO. Deze kosten kunnen wor den gedekt uit de desbetreffende tegemoetkoming van het ministe rie van Onderwijs en Wetenschap pen (te ontvangen via de reguliere rijksvergoedingen voor het open- WADDINXVEEN - Aan de Waddinxveense gemeenteraad zal worden voorgesteld om, in het ka der van de ‘Subsidieverordening inzameling oud papier', naast de subsidie van 6 cent per kilo inge zameld papier, ook een kostenver goeding van 9 cent per kilo voor de verwerking van het oud papier te verstrekken. De totale vergoeding zal dan voor verenigingen, scholen en instellin gen maximaal 15 cent per kilo in gezameld oud papier gaan bedra gen. WADDINXVEEN - B. en W. van Waddinxveen hebben beslo ten over te gaan tot toekenning van een gemeentelijke Milieu-es- tafettestok. De Milieu-estafettestok zal jaar lijks op feestelijke wijze worden uitgereikt aan een of meer perso nen of een niet-commerciële in stelling (verenigingen, scholen), die zich hebben ingezet voor de verbetering van het milieu in de gemeente Waddinxveen. De aard van de ’stok’ zal nadruk kelijk geen ’prijs voor de beste’ zijn, maar is een uitdrukking van de waardering voor een opmerke lijke prestatie. Wie de eerste Milieu-estafettes tok, die over het jaar 1992, krijgt uitgereikt zal te zijnen tijd via ra dio en pers worden bekendge maakt. WADDINXVEEN - Op woens dag 24 maart heeft de veertienja rige Mirjam van der Roest van de Heemraadweg een hongerkuur van 24 uur volbracht. Zij deed de hongerkuur in het kader van ’Honger in Afrika’. Dat is volgens de Woerdense bur gemeester Van Zwieten hét mo ment om een oordeel te geven over de samenstelling van het col lege. De tussentijdse ontslagmo gelijkheid is na de Tweede We reldoorlog alleen maar in de wet opgenomen als antwoord op de vrees voor communistische wet houders. De VBBB signaleert verder dat de inkomsten van gekozen be stuurders (Kamerleden, gedup- teerden, wethouders) deze kabi netsperiode nadrukkelijk zijn ver beterd, terwijl die van benoemde bestuurders daarbij achterblijven. 'In veel gemeenten is de onkos tenvergoeding voor de wethouder daardoor hoger dan die van de streden) wethouders besluiten af burgemeester. Als gevolg van de v,™ nieuwe rechtspositie is bovendien de vergoeding voor een waarne mend burgemeester, die in een andere gemeente burgemeester is, gehalveerd'. op gemeentelijk niveau hebben, is Als er een vertrouwensbreuk met het collegiaal bestuur een hoog de gemeenteraad is ontstaan, goed', sprak de VBBB-voorzitter. •-•- Hij wees er op dat de gemeente- oo... raad eens in de vier jaar de sa- ontslag of niet-herbenoerning menstelling van een college van B. en W. moet wijzigen. schatting zeker 50 kinderen wa ren hierbij op de been. Het eindpunt van deze puzzel- tocht was aan de speelplek in de Vondeliaan waar voor de gelegen heid een tweetal geiten stonden, ook als vooraankondiging van de open dag kinderboerderij in Wad dinxveen op zaterdag 29 mei. Verder was er een demonstratie van werkzaamheden van de sectie Plantsoenen van de gemeente Waddinxveen. Het klimmen in bomen, het scheren van een haag en ook verzamelen van zwerfvuil werd hier gedemonstreerd. Na afloop kreeg elk kind een ver snapering en een aandenken. De werkgroep Natuur- en Milieu educatie had voor ieder kind een attentie in de vorm van een boom- schijfje met de tekst: Nationale Boomfeestdag 1993. De Boomfeestdag 1993 was in Waddinxveen mede dank zij de medewerking van de scholieren wey geslaagd. (Foto’s: Gemeente Waddinxveen). Voortaan betaalt u per soort transactie. Waarbij elektronische transacties goedkoper zijn dan handmatige.Verder hebben we --L 6 betalingsverkeer gebruik rekening courant. Maar is het wel zo vanzt dat u omzetprovi sie betaalt? En dat uw geld enkele da- 8 gen renteloos ‘onderweg’ blijft? Is het soms ook vanzelfspre kend dat de rente op uw huidige rekening courant minimaal is? Bij de Rabobank, die als coöperatieve bank handelt in het belang van haar ondernemers, vin den we van niet. We vinden het berekenen sie onterecht en daarom hebben we WADDINXVEEN - Vorige week woensdag 24 maart is in Waddinxveen de Nationale Boomfeestdag gevierd. Veel kinde ren van groep 8 zijn zowel ’s morgens als ’s middags in touw ge weest. De leerlingen van groep 8 hebben die ochtend door de gehele gemeente beplanting aangebracht. Wethouder J. Neele (PCW) gaf hierbij het goede voorbeeld en hielp met planten van de kastan jes aan de Kastanjelaan. ’s Mid dags hebben de prijswinnaars van de wedstrijd in het kader van de Boomfeestdag hun prijs gekregen. De winnaars waren: categorie werkstukken: Tim Roza, groep 7, Kardinaal Alfrinkschool; catego rie verhalen met illustratie: Sima en Maartje, groep 8, Leon van Gelderschool; categorie tekenin gen: Vincent en Lewis, groep 8, Leon van Gelderschool; categorie verhalen: Elias v.d. Plicht, groep 5 Koningin Beatrixschool. Na de prijsuitreiking volgden er een spel en een video over ’bomen zijn van hout’. Hierna kwam het klapstuk van de middag voor de kinderen: de puzzeltocht. Naar te wandel- en uitlaatroute. Zoals wellicht opgevallen is, is er meer ruimte gemaakt voor lagere beplanting. Aan één zijde van het Waddepad is gedund in het bo menbestand om de onderbegroei- ing meer licht en betere kansen te geven om volledig uit te groeien. Hoge opgaande struiken zijn ver wijderd ten behoeve van lagere bloeiende struiken. En wat nieuw is in de aanpak van het groen is de toepassing van (min of meer woekerende) vaste planten. In Waddinxveen wordt het ge bruik van chemische onkruidbe strijdingsmiddelen afgebouwd, zo dat er nieuwe wegen gezocht wor den om het groen een natuurlijk maar toch ook verzorgd uiterlijk te geven zonder het gebruik van ’gif- Het groen van het Waddepad heeft hierbij een voorbeeldfunctie ten opzichte van het overige groen in Waddinxveen. Waar bestaat die andere (onder)beplanting uit? Voor het Waddepad houdt dit het volgende in; naast een al bestaande boom- beplanting van voornamelijk essen zijn er ook berken en lijsterbessen aanwezig. De onderbeplanting is opgebouwd uit voornamelijk kornoelje, krent en enkele hulst. Deze beplanting is nu aangevuld met sierheesters en een groot aantal vaste planten zoals onder andere penningkruid, longkruid en vrouwemantel. Ook door inzaaien van een krui denmengsel komt er aanvulling op de bestaande beplanting. Het gaat hierbij om twee- meerjarige krui den die alle in Nederland in het wild voorkomen zoals akkerklokje, ruige anjer en avondkoekoeks- bloem. In de loop van de jaren ontstaat dan een natuurlijk aandoende be planting waar geen chemische be strijding meer nodig is. Overigens is het misschien al wel eens opge- WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 2 april is er in het clubge bouw van sportclub Antilope (Al- berdingk Thijmlaan) weer gele genheid te klaverjassen. Om acht uur zal worden begon nen, terwijl er voor eventuele lief hebbers ook gelegenheid is tot sjoelen. Voor eieren zal worden gezorgd. Een schade-auto, die op een aan hanger woensdag 24 maart ver voerd werd naar een reparatiebe drijf, heeft de rit niet overleefd. Terwijl de bestuurder van de auto waarachter de aanhanger gekop peld was over de Henegouwerweg reed begon de aanhanger plotse ling te slingeren en ondanks corri gerende stuurbewegingen van de bestuurder, schaarde de aanhan ger. Het gevolg hiervan was dat de op de aanhanger staande auto min of meer gelanceerd werd en op zijn kop in de berm terecht kwam. Het voertuig bleek nu totaal ver nield te zijn. dc valuteringsdagen voor girale beta lingen afgeschaft. Van ons krijgt u exact de rente waar u recht op heeft. Geen 4 dag minder. Bovendien 2 ontvangt u op uw tegoeden die een kalendermaand of langer op uw rekening staan een hogere rente. Vanaf 25.000 gulden ligt deze zelfs op het niveau van een termijndeposito. Tja, zo’n rekening courant zou beter reke- ling coulant kunnen heten. R&bobSnk S3 Een werkstuk van de Haagse kunstenaar Jaap van der Gaar den, die exposeert in restaurant Bibelot aan de Limaweg in Waddinxveen. (Foto: Jaap van der Gaarden). i p I r 'i 4 r i

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 17