Ds. Goossen verlaat W’veen 0,89 per foto Verbaast altijd weer. 2 uur fotoservice ■GAC 7,95 de echte bakker Patiënten Platform wil meer bekendheid i»4" Akkerbouwers en chauffeur op de vuist 12,50 ƒ5,50 AARDBEI- SLAGROOM- TAART ƒ0,59 Giganten Festival gigantisch BOSKOOP/WADDINXVEEN - Meer dan 500 bezoekers en deel nemers hebben uiteindelijk de twee edities van het Giganten Festival 1993 in jongerencentrum De Tunnel in Boskoop bezocht. uur Nieuwsblad Onafhankelijk Wegwijzer voor fietsers Historisch Genootschap zoekt spullen WONING! FOTO’S Bremmer UIDPLAS Nü samen voor de stuntprijs van 9,95 Jotter speciaal extra Parker balpenvulling HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE S. ATTEMA WS’ HARWA GERTHUIZER WEEKEND- AANBIEDING 4$^ REHORST T Slechts p. afd. maandagmorgen gesloten, woensdagmiddag open 5. rp DROGISTERIJ/PARFUMERIE Uw kaasspecialist voor alle soorten Hol landse kaas ook voor nw buitenlandse kaas, noten, vleeswaren, bonbons, wijnen, deli catessen en boeren- prodnkten. Huur hier de Citin tapijt- reiniger UW TAPIJT ALS NIEUW SCHOENEN SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht Dorpsstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 Uw televisiedokter 24 uur service 3 maanden garantie! s 01828-13500 Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz... U kunt tevens gebruik maken van onze extra koopavond, wij zijn zowel donderdag- als vrijdagavond geopend! Bel voor informatie 01722 - 5564. Buro Halt Bestuur KEYZER verf behang Burg. Colijnstraat 53, Boskoop. Bespreek vroegtijdig! Zuidplas Aanpak (9x13) Vandaag rolletje brengen, morgen foto’s kijken. Akties: Fotorolletje 24 opn. kleinbeeld Slechts ƒ5,95 4 KODAK penlite batterijen Slechts ƒ5,50 en dubbele zegels Onder invloed Vernielingen Dieven Te zwaar Gestolen Ultravisie bv. Boskoop 01727-100Ö9 M.. Weekblad voor faddinxveen Woensdag 31 maart 1993 49e Jaargang No. 13 ont- tussen 12 en 18 jaar en heeft tot doel hen er bewust van te ma- de winkeliers te vergroten worden z PASSAGE 19 - S 11244 /ƒ4»1 rjTdt »fF7 j ONTDEK DE ECHTE B AKKER. ECHT JE PROEFT T 0 i Actie tegen winkeldiefstal Vechtpartij op een boerenerf ZUIDPLASLAAN 192 - WAODINXVEEN Met collecties vol kleuren en vormen en vakmanschap in stofferen. Daarom WS’. De opbrengst van het rad van avontuur en de verkoping bij op bod komt ten goede van een nog nader te bepalen goed doel. Ook zijn er plannen voor een spaarac tie in de winkels en wel speciaal voor kinderen. ren. Op de braderie van zaterdag 4 september komen er naast de bekende kraampjes en de kinder spellen ook een rad van avontuur te staan, dat bediend wordt door de bekende Arie Boertjes. Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN TER AAR WESTKANAALWEG 100 - 01722-4441 ALPHEN A/D RIJN GOUWESTRAAT 60A 01720-76672 HOOFTSTRAAT 225 - 01720-20300 VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Groensvoorde 12, Waddinxveen. Tel. 01828-16119. Zuidkade 11Groensvoorde 8 Keukens voor kostprijs Het is de afgelopen 2 weken bij Hans Verkerk écht feest geweest, maar dit is de laatste week dat u nog kan profiteren van onze dolle feestweek- prijzen! Kom dus deze week langs en sla uw slag! Y Automatiserings-odvies Maatwerk software De naam Halt staat voor Het Al ternatief. In 1982 is in Rotter dam, bij wijze van experiment, een dergelijk buro van start ge gaan. Buro Halt bekijkt, in over leg met de Officier van Justitie, voor welke alternatieve straf de jongen of het meisje in aanmer king komt. Luifelbaandag organiseren. De viering van het 25-jarig be staan gaat komende zaterdag 3 april al van start met de opening van het vernieuwde PTT-posta- gentschap bij banketbakker Van den Berg. Alle winkels hebben ter gelegenheid van het vijfde lus trum en de opening van het nieu we postagentschap speciale aan biedingen. Elke maand zal het winkelcen trum Luifelbaan met jubileum- aanbiedingen aan de weg timme- luchtroosters ontvreemd. De dief stal vond plaats op zondag 28 maart. Bij een inbraak in een kelderbox aan de Wilgenhorst werd op dins dag 23 maart een tent, twee gas flessen en vis-attrributen ont vreemd. Men wist in de kelderbox te komen door het intrappen van een deur. De gestolen spullen ver tegenwoordigen volgens de aange ver een waarde van ongeveer 6.000 gulden. De politie heeft op vrijdag 26 maart een aangifte opgenomen van diefstal van een achttal be taalcheques. Volgens de aangeef- ster zijn de betaalkaarten vermoe delijk uit haar tas ontvreemd tij-» dens het winkelen. WADDINXVEEN - Het op dins dag 20 april op te richten Histo risch Genootschap Waddinxveen zal ter gelegenheid van het 760- jarig bestaan van Waddinxveen in september een tentoonstelling or ganiseren. Op deze tentoonstelling zal de ge schiedenis van de Waddinxveense industrie centraal staan. Het His torisch Genootschap Waddinx veen zoekt contact met mensen die materiaal in bezit hebben dat hierop betrekking heeft. Gedacht wordt hierbij aan foto’s, reclamemateriaal en produkten van Waddinxveense industrieën, zoals speelgoed, meubels, schaat sen en gereedschap. Kortom alles is welkom. Heeft u iets, bel dan A. Boonstoppel (tel. 13277) of mw. J. Radstaat (tel. 30095). Inmiddels is ook het bestuur van het Historisch Genootschap Wad dinxveen in oprichting samenge steld. Dit zal bestaan uit J. in ’t Hol (voorzitter), J.D. Geel (vice-voor- zitter), H. Smid (penningmees ter), C.J.Th. de Jong-Steenland (secretaris), T.W. Verweij (lid) en J. Houterman (lid). Om een oneven aantal te krijgen moet nog één bestuurslid gevon den worden. Hieraan wordt nog gewerkt. De straf hangt voornamelijk af van de leeftijd, van het delict en van het feit of men voor de eerste keer of voor de tweede keer bij Halt komt. Uiteraard worden jongeren die een tweede maal komen, in ver houding, zwaarder gestraft. De jongeren die een alternatieve straf krijgen, blijft op deze manier een zogenaamd ’strafblad’ bespaard. Hierdoor hoeft een betrekkelijk klein incident niet jarenlang grote gevolgen te hebben. Het voor Waddinxveen zeer ge schikt geachte predikantsechtpaar deed zijn leervicariaat bij ds. H. van Veldhuizen in Rotterdam-Hil- legersberg en was als bijstand in het pastoraat gedurende ruim twee jaar actief in Alblasserdam. Zijn mentor in Schelluinen was ds. J. Maasland, de oud-predikant van wijk Oost van de Centrale Hervormde Gemeente in Wad dinxveen. Ds. Bouter, die deze week moet hebben beslist, is vader van drie kinderen (7, 6 en 2 jaar). Hij preekte zondag 14 maart ter ken nismaking in de Rehobothschool aan de Sperwerhoek. Voor d^ nieuwe predikant is al een in aan bouw zijnde pastorie in de wijk Zuidplas gekocht en zijn er plan nen voor de bouw van een nieuwe kerk in Zuidplas-Extra. De Hervormde Kerk in die ge meente telt 5 predikanten en 8.600 lidmaten. Er is ook nog een buitengewone wijkgemeente met een eigen predikant actief. Ds. Goossen komt in de plaats van ds. P.J. Bos, die met ingang van 1 mei vervroegd uittreedt. De wijk Zuidplas van de Centrale Hervormde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. P.J. Bouter uit Schelluinen. De beroe pen predikant, die voor 80% in het Waddinxveense kerkewerk zal worden ingezet als vierde predi kant, is geboren in 1961 en staat sinds april 1988 in Schelluinen. ontwikkelen 5,95 nabestellingen 0,99 diend te hebben. ‘Er breken spannende weken aan voor hem en zijn gezin, maar ook voor Vriezenveen en onze ge meente', schreef tevoren nog ds. A.W. van der Plas in het Her vormd Kerkblad. Hij sprak de hoop uit dat de goede samenwer king en de verbondenheid als pre dikanten bestendigd zal mogen worden. Dat zal echter niet het geval zijn. Vriezenveen ligt in het noorden van het Twentse landschap. De plaats heeft een typische lintbe bouwing. De gemeente bestaat uit de kernen Vriezenveen, Werster- haar-Vriezenveensewijk en Aad- orp. Er wonen ruim 18.000 men sen. Het zilveren winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in Waddinxveen-Noord. (Foto: Ar chief - Sjaak Noteboom). De hervormde predikant ds. J.W. Goossen met zijn gezin toen hij in 1983 naar waddinxveen kwam en in de pastorie aan de Weidezoom in Waddinxveen-Noord ging wonen. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Ds. J.W. Goossen (44), predikant in wijk Noord van de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinx veen, heeft eind vorige week de op hem uitgebrachte toezegging van beroep van de Hervormde Gemeente van Vriezenveen aan genomen. Hij gaat dus met zijn gezin dit Gouwedorp verlaten. De Waddinxveense voorganger is sinds 1 mei 1983 werkzaam in Waddinxveen na daarvoor Hervormd Mastenbroek (1973) ge- De Luifelbaan, die in de jaren ze ventig als eerste winkelcentrum in Waddinxveen de braderie introdu ceerde, zal in ieder geval op zater dag 4 september weer een echte meente Waddinxveen in samenwerking met de plaatselijke win keliers, de politie, buro Halt en de gemeente Gouda, een actie tegen winkeldiefstal. De Officier van Justitie van de arrondiss- mentsrechtbank Rotterdam verleent zijn goedkeuring aan het gezamenlijk optreden. De actie richt zich vooral op jongeren ken dat diefstal helemaal niet zo gewoon is. De dagelijkse praktijk leert dat er door Jan en Alleman wordt gesto len. Niet alleen door jong, maar ook door oud. En door mensen uit alle groeperingen van de samenle ving. Maar daarmee is stelen nog niet gewoon. Met deze plaatselijke aktie willen Hoofdredacteur: B J. Woudenberg. Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 de gezamenlijke organisatoren een signaal afgeven en proberen dief stal tegen te gaan, ongeacht het bedrag dat er mee gemoeid is. Of het nu gaat om een rolletje drop of om een dure walkman. Het publiek wordt attent gemaakt op de actie door middel van grote affiches die worden opgehangen in winkels, op scholen, in buurt huizen en op de stations. Tijdens de actie worden winkel dieven overgedragen aan de poli tie, zelfs als het een gering bedrag WADDINXVEEN - Het in Gouda aan de Spieringstraat 2 ge vestigde Patiënten Platform Midden-Holland, dat in Waddinx veen over drie contactpersonen beschikt, wil meer bekendheid geven aan de service die wordt geboden. zijn ook de Platform Organisaties van en voor Lichamelijk gehandi capten ondergebracht. Het voor lichtingscentrum daarvan is even eens geopend van maandag tot en met donderdag van 10.00-16.00 uur. De Stichting Muzikanten Collec tief Waddinxveen, die het twee daagse popfestijn mede organi seerde met onder andere financië le steun van de gemeente Wad dinxveen, is daar blij mee. Aan het slot koos de deskundige jury Steamroller Funhouse als de beste popgroep. De band werd door het publiek een tweede plaats toegedacht. Zij zetten Kas- hiro op de eerste plaats. Voor De Tunnel waren de twee avonden ’highlights’, want niet al leen de samenwerking beviel pri ma, ook de sfeer was gezellig en apart. Dat kan natuurlijk ook niet anders met zulke popmuzikanten en hun meegenomen aanhang. De jury heeft de handen vol ge had bij de keuze van de winnaar. Het is toch altijd weer een hele klus om te kunnen zeggen welke band de beste is. Alle 14 bands hebben prima ge presteerd en een echte vergelij king, gezien de uiteenlopende genres blijft altijd moeilijk, oor deelde de jury. De uitslag van de winnaars werd bekend gemaakt aan het slot van de tweede avond. Aan de hand van de jury-rapporten werd de volgende top drie vastgesteld: 1. Steamroller Funhouse, 2. No Says, 3. Zij van Boven. Het publiek bepaalde de top drie als volgt: 1. Kashiro, 2. Steamrol ler Funhouse, 3. Beer Bottle Bluesband. De vechtpartij ontstond vorige week dinsdag 23 maart tijdens het laden van een partij aardappelen. Het handgemeen gebeurde tussen enkele akkerbouwers en een aard- appalvervoerder. Over en weer vielen er klappen. De chauffeur liep daarbij het meeste letsel op, zo heeft de poli tie verklaard. Er is tegen de vech tersbazen proces-verbaal opge maakt. Een 19-jarige Waddinxvener is op zondag 28 maart door de politie aangehouden wegens het rijden onder invloed van alcohol. Op het bureau aan de Mozartlaan onderging hij een ademanalyse, waarna hem een transactie van 400 gulden werd aangeboden voor deze overtreding. De bestuurder kreeg tevens een rijverbod opgelegd. De eigenaar van een op de Julia- nastraat geparkeerde auto heeft op woensdag 24 maart aangifte gedaan van vernielingen aan dit voertuig. Een scherm van de auto werd door onbekenden bescha digd. Ook een op de Vijverlaan gepar keerde auto liep schade op. Hier werd met- een onbekend voorwerp op de auto gekrast. Een ruit en een deur van een school aan de Wingerd werden op donderdag 25 maart vernield. De ruit was ingegooid. Van de deur werd de deurklink beschadigd. De Waddinxveense politie heeft twee Waddinxveense jongens ver hoord over hun aandeel in een diefstal van een mountainbike. De fiets werd op zondag 28 maart ontvreemd vanuit een tuin aan de Amalia van Solmsstraat. De zoon van de benadeelde heeft nog even achter de daders aange reden, echter zonder resultaat. Onderzoek leidde naar de twee Waddinxveners. De gestolen fiets werd op aanwij zing van één der daders in Bos koop aangetroffen en zal worden teruggegeven aan de rechtmatige eigenaar. Tijdens een verkeerscontrole werd een personenauto met aanhangwa gen gecontroleerd. Na weging op de weegbrug aan de Noordkade bleek de aanhanger 1.600 kilo gram te zwaar beladen te zijn. De voertuigcombinatie had ook nog een gladde band. De bestuur der heeft een bekeuring gekregen. Onbekenden hebben op maandag 22 maart geprobeerd in te breken in een garage aan de Herman Heijermanslaan. Zij werden hier bij gestoord door een buurtbewo ner, waarop de mannen de benen namen. Er wordt niets uit de ga rage vermist. Op dinsdag 23 maart werd bij de politie aangifte gedaan van in braak in een op de Wingerd ge parkeerde personenauto. Er werd een ruit vernield. Uit de auto wer den radio-apparatuur, een zonne- 1 Kantoorboekhandel Kon. Wilhelminaplein 6. Waddinxveen. Tel. 01828-13061 WADDINXVEEN - Waddinx veen heeft in principe besloten over te gaan tot het opzetten van een fietsbewegwijzering binnen de gemeente. Een en ander zal geschieden in overleg met de ANWB en zal aansluiten bij de fietsbewegwijzering van de omlig gende gemeenten. Naast de algemene bewegwijze ring, welke er in de eerste plaats op gericht is de meest efficiënte route aan te geven, zullen ook meer specifieke bewegwijzeringen worden aangebracht, die van de algemene bewegwijzering afwij ken en de fietser voeren door en/of naar ’groene’ gebieden, zo als ’t Weegje en het Gouwebos. WADDINXVEEN - Op een boerenerf aan het Noordeinde in Waddinxveen is behoorlijk gevochten. Een vechtende chauffeur moest zich met verwondingen aan zijn oogkas en zijn bovenlip onder doktersbehandeling stellen. Ook zijn bril was kapot. bril en cassettebandjes vreemd. Bij een poging tot inbraak in een op de Zuidplaslaanm geparkeerde auto had men minder succes. Hier kwam men niet verder dan een besachadigd autoslot. Een nacht later werd ingebroken in een op de Anna van Buren- straat geparkeerde auto. Een zij ruit werd vernield. Uit de auto werd niets ontvreemd, vermoede lijk omdat het alarm afging. Van een op de Ringvaartsingel ge parkeerde auto werd een aantal Die dienstverlening betreft het voorlichtingscentrum voor de in woners van Midden-Holland, het advies- en klachtenbureau voor dezelfde inwoners en de onder steuning aan Patiënten Consu menten Organisaties, Ouderen bonden en Vrouwenraden. Over doel en werkwijze van het Patiënten Platform zijn tussen 1985 en 1993 regelmatig informa tieavonden en de regio georgani seerd. In vervolg hierop is men er in geslaagd om plaatselijke con tactpersonen van het Patiënten platform te werven. De contactpersonen krijgen door onbekendheid tot op heden weinig vragen binnen, zo zeggen ook de Waddinxveners mevrouw C.J. Neele-Heijstek (tel. 15032), me vrouw G. Vink-Paling van het Platform Gehandicapten Wad dinxveen (tel. 13243) en ANBO- bestuurslid J. Erkelens (tel. 10054). Het voorlichtingscentrum van het Patiënten Platform Midden-Hol land in Gouda (tel. 01820-12777) is geopend van maandag tot en met donderdag van 10.00-16.00 uur. Het inloopspreekuur voor het klachten- en adviesbureau is op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00-11.00 uur. Aan de Goudse Spieringstraat Zilveren Luifelbaan WADDINXVEEN - Het is dit jaar 25 jaar geleden dat het win kelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan in Waddinxveen- Noord officieel werd geopend. De Waddinxveense winkelstrip gaat dit zilveren jubileum vieren met verschillende publieksacties. WADDINXVEEN - Tot en met dinsdag 20 april houdt de ge- betreft. Jongeren moeten zich daarna binnen 48 uur bij bureau Halt in Gouda melden voor een alternatieve straf. Andere winkeldieven worden be straft volgens de gewone procedu re. Om de aangiftebereidheid bij jongeren die gestolen hebben in de winkel opgehaald door de poli tie en kan de winkelier volstaan met het ondertekenen van een aangifteformulier. Hij hoeft hiervoor dus niet naar het politiebureau. Dit spaart tijd en geld. r «o»

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1