RTWEG Nieuwe Corsa ruim en Nieuwe Galant heeft meer karakter Auto van Velde Rijden op 'stroom' met Daihatsu Cuore met imponerend design X ■JL ZX 1.8i 5-deurs Clio uitgebreid Escort cabrio Autodichtheid Yueloong Porsche 30 Jaar r Comfort en wegligging op hoog niveau i ■r GM ■k Geopend van 9.00 tot 18.00 uur Donderdag koopavond. INRUIL - FINANCIERING VERHUUR - LEASING Onderweg 8 - Waddinxveen Tel. 01828-15155 Chique Gemiddelde Junior Vol wassen Officieel Opel Dealer Ford heeft nu ook het uiterlijk van de cabriolet-uitvoe- ring van de Escort aangepakt. Dezelfde stijlkenmerken zijn doorgevoerd, zoals de nieuwe ovale grille met de grotere koplampen en andere bumpers. Uiterlijkheden, die inmiddels al geruime tijd zijn te zien op de 'dichte' Escorts. Ford heeft die in de loop van vorig jaar gepre senteerd. Ook zijn de nieuwe veiligheidsvoorzieningen aangebracht op de cabriolet, zoals de flankbescherming in de portieren. Wat het aantal auto's op het aantal inwoners betreft, scoort Nederland een vijfde plaats in Europa. Dat blijkt uit gegevens van de BOVAG/EUROTAX. Wij hebben 371 vierwielers per duizend mensen. Duitsland, Italië, Groot Brittanië en België hebben een hoger gemiddelde. Het onlangs in Nederland van de markt verdwenen Taiwanese merk Yue Loong geeft niet op. In samenwer king met Lotus Engineering ltd. in Groot-Brittanië wordt gewerkt aan twee nieuwe motoren van 1.2 en van 1.6 liter. Wellicht dat het de autofabriek in Taiwan alsnog lukt om te voldoen aan de emissie-eisen in Ne derland. Want dat was de reden, waarom het merk zich hier terugtrok. IF DE OPEL-DEALER, ZEKERHEID VOOR ALLES. De Citroën ZX vijf-deurs is nu ook met een 1.8i motor leverbaar. Tot dusver kon deze krachtbron alleen in de drie-deurs koets worden geleverd. De 1.8 Itr levert een relatief hoog vermogen. 103 pk staat er ter beschikking. De prijzen van deze uitvoering van de ZX beginnen bij 31.340 gulden. Technische gegevens: Tl/r et de nieuwe 600-serie maakt het Britse Ro- JLw A ver zijn entree aan de top van de midden klasse. De nieuweling is gebaseerd op hetzelfde onderstel als de nieuwe Honda Accord. Logisch, want Honda en Rover werken op technisch ge bied al jarenlang samen. "TV e nieuwe Galant van Mitsubishi heeft onte- Ar genzeggelijk meer karakter dan zijn voorgan ger. Dat is vooral toe te schrijven aan de markan te neus, die enigszins doet denken aan het topmo del, de Sigma. De Galant is er als sedan en als hatchback. In beide gevallen zijn het stijlvolle carrosseriën, die de zakelijk rijder zeker zullen aanspreken. T ELYSTAD - Rijden Al op 'stroom' komt een stapje dichterbij met de Daihatsu Cuore Elektro. Het is eigenlijk de eerste elektrisch aangedreven auto, die in de dagelijkse praktijk bruikbaar kan zyn. De Porsche 911 bestaat dertig jaar. De wagen is nog een ontwerp van de inmiddels op leeftijd zijnde Ferdi nand Porsche. Tegenwoordig gaat de sportbolide door het leven onder de naam Carrera. In de loop der jaren heeft de 911 een ware evolutie doorgemaakt. Het begon met een 2.0 liter 6 cil. boxermotor, terwijl nu de topper een krachtbron heeft van 3.6 liter met, in turbo-uitvoe- ring, een vermogen van boven de 400 paardekrachten. Veel heeft Porsche gedaan aan het onderstel om de ver- mogenswinst aan de grond te kunnen krijgen. Onafhankelijk Uitstekend Meubilair Renault heeft het Clio-gamma uitgebreid met een snelle RSi. Gezien zijn prestaties valt hij tussen de S en de 16V in. Onder de kap huist een 1.8 liter motor met 110 pk. De wagen ontwikkelt daarmee een topsnelheid van 195 km/uur en de acceleratie van nul naar honderd voltrekt zich in 8.9 seconden. Vanzelfsprekend heeft Renault de wagen een sportief uiterlijk gegeven. De RSi kost 32.500 gulden. REDACTIE: I I I O EVILLA - De nieuwe Opel Corsa lijkt in niets O meer op zyn hoekige voorganger. De bollige vormen zorgen voor een uniek en dus opvallend uiterlijk. Voorts zijn de interieurafmetingen merkbaar toegenomen. Vooral achterin kunnen volwassenen goed zitten, mede dankzij een handi ge voorziening als een in drie standen verstelbare H iih ii h Uil il» lllllï II III! GD-VJ-17 Rover 600 heeft eigen gezicht eigen huis op de markt. De nieuwe Rover 600 heeft een chique uitstraling. frivool smoeltje. De nieuwe Galant sedan heeft een stijlvolle uitstraling ISUZU De hatchback zal voorzal zakelijke autorijders aanspreken Zeer chique staan de roest vrij stalen dorpelbescher- In zijn klasse zit de Galant, De vorm van de nieuwe Gor sa is gebaseerd op de Junior. Het gaat hier om een ont- De Corsa is lekker ruim en opmerkelijk hoog voor zo'n compacte auto. Het interieur oogt volwassen. Vooral het stuur ligt prima in de hand. Schakelen met de standaard vijf-versnellingsbak gaat als x-7 OPEL drag. Wij reden met de 2,0 liter V6. De motor loopt zijdezacht en biedt over het hele toeren- bereik, maar liefst tot 7000 t/min, grote trekkracht. De zespitter is ook erg stil. Dat geldt evenzeer voor windge ruis en bandengeluiden. Deze Mitsubishi biedt het comfort van in de regel veel duurdere wagens. Schakelen met de vijf bak gaat prettig. Doordat er al vanaf een laag toerental vol doende power in de motor zit, is het ook niet nodig als een wilde met de pook te keer te gaan. De reactie op het gaspedaal is altijd verras send vlot. leen leverbaar voor de vier- deurs sedan, de 2,5 liter (170 pk) alleen in de vijf-deurs hatchback. Dan heet de wa gen Dynamic-4, dus met vier- wiel-aandrijving, vier-wiel- besturing, automatische schokdempingsregeling, abs en andere elektronische sys temen die in hoge mate bij dragen aan een zo strak en vooral veilig mogelijk wegge- het spreekwoordelijke hete mes door de boter. Ook alle andere handelingen vergen geen overdreven kennis of inspanning. Veel aandacht is gegeven aan veiligheid. Zo zijn er standaard gordelspan- ners aan boord. In de portie ren zitten dwarsbalken als bescherming tegen zijde lingse botsingen. mers met het Rover-logo en het verchroomde sierlijstje rondom de nummerplaat aan de achterkant. Snelheidsaf hankelijke stuurbekrachti ging, groen getinte ruiten rondom en elektrisch bedien- bare zijruiten voor plus een anti-diefstal alarmstysteem behoren allemaal tot de stan daard uitrusting. De auto komt pas in septem ber beschikbaar voor de Ne derlandse markt, maar wij maakten er in Groot-Brittan- nië al uitgebreid kennis mee. Er stonden twee versies klaar, beide met 2.Q liter mo tor. Een daarvan, ingebouwd in de 620i, is goed voor 85 kW (115 pk). De andere, in gebouwd in de 620 Si, levert 96 kW (131 pk). In deze uit voering is ook een automaat in het programma opgeno men. De motoren worden ge leverd door Honda, maar me dio 1994 brengt Rover een General Motors verkoos het Spaanse Sevilla voor de in ternationale presentatie van de nieuwe Corsa. De wagen wordt per slot van rekening ook gebouwd in Spanje, dus zo gek is die keuze nog niet. De Corsa komt er zowel in drie- als vijf-deurs versie, al lebei met een eigen van el kaar afwijkende vormgeving. De uitvoering met twee por tieren en een achterklep oogt daardoor wat gedrongen en dus sportiever. De sedanver- sie is uit het gamma ge schrapt. De auto is leverbaar in de prijs oplopende uitvoeringen City, Swing, Joy, sport en GSi 16V. De motorenrange omvat een 1.2 ltr./33kW en een 1.4 ltr./44kW of 60kW. Ook zijn er twee diesels, een 1.5 ltr./37kW en een 1.5 ltr. turbodiesel/49kW. In feite allemaal oude bekenden, ze zaten ook in de vorige Corsa. Vanaf vandaag is de nieuwe Corsa op de markt. De prijs lijst vangt aan bij de drie- deurs City 1.21. Die kost 23.875 gulden. Dat is zo'n tweeduizend gulden duurder dan de basisuitvoering van zijn voorganger. Maar daar voor biedt Opel met de nieu we Corsa zeker wel wat meer auto. Motor: V 6 met 24 kleppen. Cilinderinhoud: 1999 cc. Vermogen: 110 kW (150 pk). Aandrijving: voorwielen. Gewicht: 1325 kg. Topsnelheid: 215 km/uur. Acceleratie: 9 sec van 0-100 km/uur. Verbruik: 1 9,8 werpstudie van 1983, toen de hoekige voorganger pas een jaar oud was. Óverigens is het niet ongebruikelijk in de auto-industrie om al teke ningen van een opvolger te gaan maken, als er net een nieuwe auto op de markt is gebracht. De heren designers moeten immers aan het werk blijven. Opel zet van meet af aan een breed pakket van de nieuwe Corsa op de weg. Zo is er di rect al een snelle GSi 16V le verbaar. Onder de bolle kap met de vriendelijk ogende ovale koplampen staat een nieuwe 1.6 liter zestien klep pen motor met een vermogen van 109 paardekrachten. Daarmee is een sprint van nul tot honderd in 9.5 secon den mogelijk. wat binnenruimte betreft, op een mooi gemiddelde. In elk geval kunnen volwassenen zowel voor- als achterin com fortabel gestrekt zitten. De wagen is in alle richtingen wat gegroeid ten opzichte van zijn toch al niet krappe voorganger. Het gaat op pa pier om centimeters, maar op de één of andere manier De stylisten van Rover zijn er echter in geslaagd om de 600 een geheel eigen gezicht te geven. De fraai gelijnde, enigzins klassiek ogende auto gaat concurreren met onder meer de 3-serie van BMW, de Audi 80 en de Mercedes 190. De typische Rover grille (ook te vinden in de 800- en de 400-serie) vormt een mar kant herkenningspunt. De styling van de achterzijde on derstreept net als die grille de familie-overeenkomsten tussen de diverse Rover-mo- delseries. Smaakvolle afwerkingsde- tails, zoals dorpelbescher- mers en wortelnotehouten inleg op het dashboard, zor gen voor een fraaie uitstra ling. ning van verwarming en ventilatie. Op een soort lcd- display met pijlaanduidingen is in één oogopslag te zien hoe de luchtcirculatie is inge steld. De prijzen van de Galant va riëren van 36.995 gulden voor de 1,8 GLi sedan tot 73.995 gulden voor de hatch back 2,5 GTi V6 24V Dyna mic-4. De 2.0 GTi sedan met 'V6 24 kleppen motor komt op 58.995 gulden. De nieuwe Galant is voor het eerst leverbaar met zes cilin der motoren, zowel een 2,0 als een 2,5 liter. Een belang rijke uitbreiding ten opzichte van het vorige model. Die zespitters zorgen voor flink wat comfort of, zoals de Duit sers het immer mooi uitdruk ken, voor een fraaie Taufcul- tur'. De 2.0 liter (150 pk) V6 is al- Daihatsu oogstte voor de Cuo re Elektro de 'award' Elektro Auto 1993. Een titel, die wordt uitgereikt door de AS- NE: een organisatie die on der auspiciën van de EG de fabricage en het gebruik van elektrisch aangedreven auto's wil bevorderen. De sterke troeven van de Cu ore zijn de handige plaatsing van de elf accu's, een geringe gewichtstoename van zo'n 200 kilo en toepassing van een wisselstroommotor. Die werkt bij het vaart vermin deren als dynamo voor het bijladen van de accu's. Mede daardoor is de actieradius toch 100 kilometer gemid deld, voldoende voor gebruik in woon-werk verkeer en in de stad op kortere afstanden. Het onderstel heeft Mitsu bishi voor deze auto geheel nieuw ontwikkeld. Alle vier de wielen zijn onafhankelijk geveerd. Er is gekozen voor een multi-link systeem, wat voor een prima wegcontact zorgt. De wielen zijn simpel gezegd op meerdere uitge kiende punten aan het chas sis bevestigd, waardoor het duiken of liften bij remmen en optrekken wordt tegenge gaan. Datzelfde geldt voor het overhangen in bochten. Hoe dan ook, het weggedrag is bepaald indrukwekkend. Zelfs in bochten reageert de Galant sedan nauwelijks op lastwisselingen. Als over rails houdt hij zijn koers aan. Beide varianten van de 2.0 liter motor blijken uitstekend te voldoen. Zowel op de bochtige Britse landwegen als op de Motorway toonde de Rover 600 een zeer com fortabel en plezierig wegge drag. De auto is opvallend stil, ook als het gaspedaal diep wordt ingetrapt. Qua veiligheid voldoet deze 600 volledig aan de Europese voorschriften. Over de prij zen valt op dit moment nog niet zo veel te zeggen. Rover Nederland verwacht, dat de goedkoopste uitvoering in de buurt van de 40.000 gulden zal gaan kosten. De duurste uitvoering, met automaat, zal voor circa 55.000 gulden in de prijslijst staan. lijkt het visueel veel meer. De winst zit hem in elk geval merkbaar op schouderhoogte. De auto is vanaf de 1.8 GLi al behoorlijk compleet. Stan daard noteren we bijvoor beeld stuurbekrachting en centrale portiervergrende- ling. Bij de 2.0 zescilinder in de uitvoering, zoals wij die reden, komt er nog heel wat bij. De geteste versie be schikt over abs, een airbag (voor de bestuurder), airco en cruise control. Het interieur en het meubi lair is goed verzorgd. De stoe len zijn niet te zacht gepols- terd, zodat het zitvlak op de lange duur wordt ontzien. Het dashboard is overzichte lijk met opvallend grote tel lers voor toerental en snel heid. Heel fraai is de bedie- wv/z#/' êr öl r 7° - IBtt een --2 9 X X *X - -- - - - 7»- ,-if ’r’ -V --y— -V— - t 'pF

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21