Kwiek-teams Aeolus’ eerste B toernooi succesvol Tweede plaats voor Be Fair-volleybal Dames De Gouwe op weg naar kampioenspoule Annemieke Altewischer op fraaie 3e plaats op dreef Antilopers scoren goed Flyers- basketbal op koers Jeugd van Excelsior gaat door Weer winst hockeyers Waterpoloërs gelijk tegen Vivax Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” De Gouwe matig in zeskamp Pupillen Be Fair bovenaan FLOREANT - NIEUWERKERK Voetbaljeugd Waddinxveen presteert prima Be Fair-voetbal bindt acht jeugdtrainers WEEKBLADSPORT EN RECREATIE OMTZIGT REGIO EFFEKT t REGIO EFFEKT q R I Zondag 4 april Terrein Hoogeveenseweg, Boskoop Boskoop Voetbal Promotion Zaterdag 3 april 1993, thuiswedstrijd Dames Jeugd 3 De prijswinnaars van het eerste Regio Effekt-Aeolus invitatie 100, V t WADDINXVEEN - Zondag Petra van Veldhuizen hield met haar serve de dames uit Sassen- heim onder druk en aan het net Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw Commissionairs in effecten Tel. 01720-95842 Nacompetitie periodekampioenen voor promotie naar de K.N.V.B. Aanvang: 14.00 UUF Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: het verschil was nog te gering. Na rust leek Flyers vermoeidheid weer weg maar omdat de team geest goede proporties aannam liep Flyers weg van de Rotter damse club. Een groot aandeel had René Hazelaar daarin. Hij zette een goede wedstrijd neer. Hoewel er wel enige spanning in de overigens sfeerloze sporthal aanwezig bleef speelde Flyers toch naar een ruime 93-71 over winning. De volgende wedstrijd is pas vrij dag 16 april. Dan moet Flyers ge woon weer compleet zijn. Scores: René Hazelaar 29, Wolter Zwij- nenburg 18, Rudo van Loo 15, Robbert Kaufman 13 pnt. Flyers dames 2 (4e) en Fun 1 (3e) bleken echt aan elkaar gewaagd want pas halverwege de tweede helft kwam er tekening in de strijd. Het goede werken van de Waddinxveensen werd beloond met 58-49 als winnende eind stand. Scores: Gaby Kuijper 18, Idy Mahboeb 12. De meisjes BI bereikten na rust een hoog spelniveau maar konden dat na 10 minuten niet meer vast Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors houden. De ploeg bleef toch vol doende overeind om te kunnen winnen: 39-34. Bankspeelster Ste phanie v.d. Geest speelde goed en Monique Boudewijns scoorde de belangrijkste punten. Driemaal stond er Flyers-Zoebas op het programma en driemaal won Flyers. Heren 2 had Zoebas 2 na rust gewoon ’in de zak’ en won ruim (75-43). Topscorer: Lennart van Aggele 16 (hij was tevens uitblinker). BI had het tegen Zoebas 1 veel moeilijker. De wedstrijd om de eerste plaats was een spannende aangelegenheid. Na rust wist Fly ers het spel meer en meer te be palen. Vooral dankzij het lengte- overwicht won Flyers met 61-47. Danny van Velzen speelde een sterke partij. Meisjes B2-Zoebas 1 was geen mooie wedstrijd. Flyers won dank zij haar felle verdediging (aanval niet zo denderend) met 48-36. Jo- landa Geurts had 22 pnt. Cl kwam in het derde kwart uit verloren positie bijna helemaal te rug door echt alles te geven. Lei den won toch. Dennis Brinkhorst scoorde veel voor zijn team 26 pnt. Verder speelde Martijn Waasdorp echt sterk, met Jeroen Postma en Mustapha Essakadie als meest-scorenden wonnen Fly ers jongsten (welpen 2) mooi van Festo BW (32-21). Vrijdagavond 2 april om kwart voor negen dames 1- Juventus. van 777 en 4 bonus kwam zij uit op 781 pins en plaatste zich als derde voor de knock down finale. Haar tegenstandster werd Edith Joosten. Het aardige hiervan was, dat Edith 3 jaar lang haar coach was geweest bij de Nederlandse Jeugd Selectie. Het werd een spannende en spor tieve strijd, die in de laatste frames werd beslist in het voor deel van Annemieke 212 (213) te gen Edith 191 (197). Annemieke moest het nu 'opne men tegen Nicole Ruiterkamp. Het werd een wedstrijd, die niet vlekkeloos verliep. Veel rumoer was er in de spelersruimte van de tegenpartij, waardoor de concen tratie van Annemieke enigszins verloren ging. Door een split in de tiende en laatste frame moest zij de eer aan Ruiterkamp laten 181 (182) tegen 185 (191). Ruiterkamp moest het opnemen tegen Robbemont met 176 (182) tegen 172 (181) werd zij de winnares. Annemieke kan terugzien op een zeer geslaagd tournooi met een gemiddelde van 196.6 over 12 games scratch, wat zeer hoog ge noemd mag worden. Eindstand: 1. Nicole Ruiterkamp (Zeist), 2. Lyzette Robbemont (Delft), 3. Annemieke Altewi scher (Waddinxveen). WADDINXVEEN - Kwiek-tafeltennis, dat met 18 senioren- en 8 jeugdteams in de Goudse tafeltennisbond uitkomt, heeft een goede week achter de rug. De teams met kampioenskansen wis ten deze te behouden of uit te bouwen. Komende week, de voorlaatste, vallen praktisch de meeste beslis singen in de Goudse tafeltennis- competitie omtrent promotie of degradatie. Kwiek 1 versloeg overtuigend de reserves van TOP- Haastrecht. De 10-0 score liet aan duidelijk heid niets te wensen over. Vrijdag 2 april valt in de sleutel wedstrijd tegen Vriendenschaar 3 in Gouda de beslissing. Kwiek 3, een goede middenmoter in de 2e klasse promotie, stuntte door tegen het leidende Vrienden schaar 8 gelijk te spelen. Deze dreun kwam hoofdzakelijk voor rekening van Bert te Pas die in een bloedstollende laatste partij tegen Jan Landsmeeer met 23-21 in de derde game wist te zegevie ren. Bert kwam hiermee op drie winstpartijen. Sjouk Walraven en Hans v.d. Drift voegden ieder één zege hieraan toe. Kwiek 5 wordt na de 8-2 overwin ning op Vriendenschaar 13 don derdag 1 april in en tegen Reeu- wijk ongetwijfeld kampioen in de 3e klasse promotie. Andere kam- pioenskandidaat Kwiek 12 behaal de een benauwde 6-4 overwinning tegen Reeuwijk 4. Leon Gütz ver speelde hierbij zijn 100%, maar Jaap Hardenbol stelde orde op za ken. werd het door de Waddinxveense aanvalsters netjes afgemaakt. 2-6. VCS kon niet veel terug doen en Be Fair liep gemakkelijk uit tot 3-9. VCS speelde veelvuldig haar middenaanvalster aan een deze scoorde keer op keer met takti- sche ballen achter het blok. De verdediging van Be Fair was niet alert en VCS kwam langzaam maar zeker dichterbij. Door twee rechtstreekse serveerpunten van VCS kwam VCS op gelijke hoog te met Be Fair (9-9). Be Fair bleef aanvallen, maar de verdedi ging van VCS zat op de juiste plek (15-10). Be Fair was geheel van slag van de ommekeer in de vorige set. De Sassénheimse dames profiteerden hier goed van en namen gelijk een voorsprong. De buitenaanvalster van VCS scoorde veelvuldig via de handen van de Waddinxveense blokke ring. De Sassenheimse spelver- deelster spoorde regelmatig met taktische ballen (15-5). De 3e set liet twee gelijkwaardige teams zien. Tot 5-5 ging het aan beide kanten gelijk op. Lange rally’s bepaalden het spelbeeld, echter vielen grotendeels in het voordeel uit van de thuisploeg. Ondanks dat Be Fair veelvuldig de serve terughaalde, verzuimde het op dat moment te scoren. VCS deed dit echter wel en nam een voorsprong van 11-6. Cora Bos kwam in het veld in de plaats van Marion van Wilgen, om de verdediging te versterken. Marlies van Ringelenstein was blokkerend stérk en door takti sche ballen van Petra van Veld huizen kwam Be Fair punt na punt dichterbij. Na een spannen de slotfase trok VCS toch aan het langste eind (15-13). Zaterdag 3 april spelen de dames van Be Fair tegen Zevenhuizen 2 om 16.30 uur in de sportzaal Groenswaard. Patricia Lotgering Pel/Liesbeth van Bergeijk (Florida) 6-15/15- 2/17-16. Na de prijsuitreiking, waarbij geldprijzen werden uitgereikt door de sponsor Regio Effekt Holding NV van 200,- en 100,- in de enkelspelen en 100,- en 50,- per persoon in de dub belspelen, werden ook de prijs winnaars van de loterij bekend ge maakt. Voor zowel één deelneemster on der dames als één deelnemer on der de heren was er door de spon sor van Aeolus een vliegticket naar Birmingham en een entree bewijs voor de wereldkampioen schappen badminton voor landen teams komende zomer in Bir mingham ter beschikking gesteld. Bij de dames was Bianca Berends (Aigis) de gelukkige, terwijl bij de heren Jean Lamaison (Florida) in het bezit kwam van deze schit terende prijs. WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van het Waddinxveen se Flyers-basketbal is in de op twee na laatste wedstrijd niet van de koers naar promotie afgewe ken. In Rotterdam werd het 3e team van eredivisionist De Schiestreek met 93-71 geklopt. De wedstrijd van Flyers heren 1 tegen De Schiestreek was weer één van die cruciale wedstrijden want het gevaar loert uit de hoek van dergelijke wat zwakkere ploe gen voor het vaderland weg spe len. Voeg daar aan toe dat de wed strijd ’s zondags werd gespeeld (een dag waarop de basketballers van Flyers nooit de beste vorm hebben) en het feit van afwezig heid van drie Flyers-spelers (ziek te, blessures), zodat het gevaar voor verlies duidelijk aanwezig was. Gelukkig voor de Waddinxveners kregen ze versterking gekregen in de persoon van Wim Stuifzand die tegen de Schiestreek zijn de buut maakte. De zo’n twee meter lange Stuifzand was nog niet in vorm maar zijn meespelen was toch cruciaal in deze wedstrijd. Over de wedstrijd valt niet zo vre selijk veel te zeggen, Flyers draai de niet zo lekker maar scoorde voor rust onder aanvoering van Wolter Zwijnenburg toch 47 pun ten. Wat slordigheden én de goe de schoten van De Schiestreek gaf die ploeg echter 40 punten: 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: 19.30 uur: WADDINXVEEN - Vorige week werden door de Rijswijkse Bowlingbond De Vlietstreek in Schiedam de voorronden afge werkt van het Musis Sacrum single scratch tournooi met de fi nales op zondag. De Waddinxveense Annemieke Altewischer speelde op dinsdagavond haar voorronde over zes games. Omdat het een B-tournooi was kregen de dames met een pasge middelde tussen 170 en 180 een bonus van 10 tot 1 pin per game. Annemieke Altewischer speelde met 1 pin bonus gezien haar pas gemiddelde van 179.8. Er waren reeds 5 series gespeeld en de scores waren in verhoduing met ander tournooien hoog te noe men. Om in de finale te komen moest men beslist boven de 1150 ko men, want de sterkste speelsters van de Nederlandse selectie ter voorbereiding op de EK te Mal mo (Zwedenl speelden ook mee. Na 2 matige games 168 en 178 kwamen de 200 games, waarmee de Waddinveense na 6 series op een derde plaats belandde met een totaal score scratch van 1187. Een gemiddelde van 197.8. Na de 16 gespeelde series bezette Annemieke Altewischer de 6e plaats welke recht gaf op een fina leplaats. De acht best geplaatste speelsters speelden 4 games. De beste 4 zouden een knock-down-finale moeten spelen. Nr. 4 tegen 3. de winnares hiervan tegen nr. 2 en de winnares hiervan tegen nr. 1. De winnares hiervan werd de tournooi winnaar. Annenmieke scoorde opnieuw goed. Met een totaal scratch-score Het heeft dames 1 van De Gouwe niet meegezeten tegen De Futen in Amstelveen. Weliswaar kregen zij tien maal een man-meer-situa- tie, doch er werden er slechts twee benut. Niet de De Futen het,, wat dat betreft veel beter de den (twee uit negen), maar ook de overige schoten werden veelal ge mist. Het was echt een wedstrijd van de keepsters, waarbij Elise Korte- kaas van De Gouwe er net wat meer moest laten gaan dan haar collega Hellen Boering van De Futen. Beide ploegen speelden zo ne. Na de brilstand in de eerste perio- Verder zal komende zaterdag waarschijnlijk de ontknoping vol gen in de eerste klasse bond bij de heren. De heren spelen name lijk de sleutelwedstrijd tegen De Ham om 19.30 uur in Gouwebad De Sniep. De winnaar van deze wedstrijd zal volgend seizoen, aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid, spe len in de hoogste afdeling, de hoofdklasse. De Gouwe kan veel steun gebruiken bij deze belang rijke ontmoeting. Iedereen, die deze topwedstrijd niet wil missen is van harte welkom. Voor Kwiek 15 gaat volgende week ook de vlag uit; onbedreigd gaan Martien v.d. Klink (100%), Joost Looman en Roland van de Werf aan kop. Het eerste Kwiek-jeugdteam be hield haar kampioenskansen door tegen het leidende SVE 2 uit Utrecht met 6-4 te winnen. Leon Bouwman en Martijn Gilhaus be haalden ieder 2 overwinningen en ’n belangrijke zege in de dubbel. Jurgen Reichard behaalde één be langrijke winstpartij. Het tweede jeugdteam met Mar tin Loef, Guido Kappé en Dennis Pronk vecht tegen de degradatie. Zeer nipt met 6-4 werd van Bij- maat verloren! Kwiek 3 met twee man uitko mend behaalde de eerste winst partij tegen Ilac 2. Barry Ver boom toonde met drie winstpartij en zijn stijgende vorm, ook Mi chel v.d. Lans bleef met ook drie zeges niet achter, merkwaardiger wijze ging het dubbel verloren. Kwiek 7 beleefde de eerste moei lijke partij, slechts met 6-4 en 24-22 in de laatste partij van Jus tin Schouten bleef de winst in Waddinxveen. En passant verloor Rutger Dijksterhuis zijn onge schonden en ongeslagen record. WADDINXVEEN - Vorige week zaterdag 20 maart werd de finale voor junioren viertallen van de Dambond Midden-Holland ge speeld. Het Waddinxveense Excelsior kwam uit tegen HDC uit Alphen aan den Rijn. Excelsior won met maar liefst 8-0. Hoewel Excelsior wel de favoriet was voor de titel kwam dit toch vrij onverwacht voor de spelers Teun van de Krol, Raymond van Es, Vincent van Es en Lucien Claassen. Zij hadden iets meer te genstand verwacht, want vorig jaar was HDC kampioen gewor den. Dit succesvolle team zal later dit jaar de halve finales van Neder land spelen. WADDINXVEEN - De bondsteams van De Gouwe-waterpolo speelden in het afgelopen weekeinde uitwedstrijden. Zaterdag speelde heren 1 met 9-9 gelijk tegen middenmoter Vivax 1 en heren 2 kon middenmoter LZ’86 3 nog maar net met 6-5 van zich afhouden. Dames 2 deed het beter. Zij wonnen met 5-3 van WADDINXVEEN - In het weekeinde zijn leden van de Wad dinxveense sportclub Antilope weer volop in beweging geweest. Zaterdag was het prachtig loopweer om in Lekkerkerk mee te doen aan de Boezemloop (halve marathon). Zondag werd met schitterend weer aan wegwedstrijden meegedaan. Mare Janssen deed er 22.18 mi nuut over. Op de 10 kilometer werden ook weer enkele mooie tij den genoteerd. Eric Muis finishte in 40.17 minuut en Rob Meijer in 43-41 minuut. Jeanet Hamberg werd tweede da me in 45.11 minuut, terwijl Cor Boon in een goede 48.45 minuut wat verderop in het deelnemers veld eindigde. Wijnand de Kort viel helaas bij de start en blesseer de zich daarbij zodanig dat hij he laas de wedstrijd moest staken. De prijswinnaars van het eerste Regio Effekt-Aeolus invitatie B-toernooi. Van links naar rechts L. van Bergeijk, K. van Pel, M. van Vloten, G. Slaats, N. van Es, R. v.d. Werf, B. Dessau- vagie, B. van Zeist, P. Slits, R. Weerdenburg, I. Lotgering, R. Berends, H. Westerman, J. Lamaison en P. Verbruggen. (Foto: Aeolus). ganiseren. Achteraf gezien geen slecht idee als men bedenkt dat het eerste team, bestaande uit Natasja van Es, Viola Scheijen, Tjeerd Hil- lerts en Marco Overes, ongesla gen kampioen is geworden en per 1 februari alle le teamsleden op de B-lijst van de Nederlandse Badminton Bond zijn geplaats. Dankzij de grote animo uit de re gio, de vlekkeloze organisatie door tournooileider Hans Hillerts en de financiële inbreng van spon sor Regio Effekt Holding NV, commissionairs in effecten te Al phen aan den Rijn werd het eer ste recent verspeelde Aeolus invi tatie B-toernooi een groot succes. In totaal waren er 28 deelnemers aan de herenenkel, 20 deelneem sters aan de damesenkel, 22 in schrijvingen voor de gemengd dubbel, 15 voor de herendubbel en 11 voor de damesdubbel. De grootste afvaardigingen kwa men van BC Delft (Delft) met 9 inschrijvingen, BC Flair (Alphen a/d Rijn) met 7 inschrijvingen, plaatsgenoot Florida met 6 in schrijvingen en Aeolus met 9 in schrijvingen. Naast de leden van het eerste team namen ook de leden van het tweede team van Aeolus deel aan het toernooi. In sportzaal De Dui kelaar werden van ’s ochtends ne gen uur tot ’s avonds half elf op zes banen dan ook liefst 91 partij en afgewerkt. De prestaties van de spe(e)l(st)ers van Aeolus vielen allerminst te gen. Zo reikten Marco Overes en Joeri Kraaijestein (2e team) tot de kwartfinales in het herenenkel spel. Daarbij dient te worden aangete kend dat Joeri op moest geven vanwege kramp. Hierdoor kon de kwartfinalewedstrijd van Ilse van Steijn en Joeri Kraaijestein in het gemengd dubbel geen doorgan meer vinden. In zowel de dames- als de heren dubbel reikten respectievelijk Na tasja van Es-Viola Scheijen en om, na een gewonnen protest, de laatste anderhalve periode uit te spelen. De stand is op dat mo ment 6-2 voor OZ&PC. De Gou- we-dames beginnen echter met een viermeter. Overigens is deze wedstrijd in fei te nog alleen van belang voor de degradatiepoule. De Gouwe speelt immers de play-offs definitief in de kampioenspoule. 2. De heren-volleyballers verloren met 0-3 van Skania 2. Daar door zijn degradatieproblemen ontstaan. ‘Zaterdag speelden de volleybalda- mes van CVB Bank Be Fair tegen VCS uit Sassenheim. Wilden de Waddinxveensen niet één plaats zakken op de ranglijst, dan moest er gewonnen worden. Ondanks dat de overwinning er in zat, gingen de Waddinxveensen toch puntloos nar huis (3-0). Be Fair startte de wedstrijd sterk. Antoinette Wijker scoorde veel vuldig op de middenpositie met snelle steekballen en omloopbal- len. Letteke Broekman is volop in trai ning voor de 60 kilometer van Texel over enige weken en liep daarom in het weekeinde twee keer een halve marathon (21,5 ki lometer). In Lekkerkerk liep de Waddinx veense onderwijzeres de Boezem loop in een tijd van 1 uur en 36 minuten, terwijl zij zondag 28 maart bij de Nieuwkoopse plassen wederom deze tijd op de halve marathon wist te realiseren. Zij wist met deze mooie tijden beide keren beslag te leggen op de eerste plaats bij de dames-vete- ranen I en ziet daarmee vol ver trouwen de superlange afstand van 60 kilometer tegemoet. Ook Hans Boere van Antilope heeft in Nieuwkoop succes vol ge lopen. In het totaalklassement wist hij in 1 uur 11 minuten en 18 seconden beslag te leggen op een derde plaats, terwij hij in zijn eigen groep van veteranen I (40-50 jaar) de eerste plaats wist te bemachtigen. Zondagmorgen deden enkele An tilopers reeds mee aan de Polder- loop in Hazerswoude, waar een mooi en zwaar parcours was uitge zet. Er kon aan de 5 of 10 kilome ter worden deelgenomen. Mooie tijden werden er door de Antilo pers behaald. Ferry Boon liep de 5 kilometer in een snelle 19.29 minuut, terwijl broer Mark er 20 minuten en 11 seconden voor nodig had. Ferry werd daarmede heel sterk tweede, terwijl Mark op een goede vierde plaats belandde. koploopster LZ ’86 1. Zondag kon dames 1 het niet bolwerken tegen De Futen. In Amstelveen verloren zij met 6-4. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg gingen de heren van De Gouwe, zonder de geblesseerde topscorer Meije Lammers, op be zoek bij Vivax in Oegstgeest. De Waddinxveners moeten het tot het einde van dit seizoen waar schijnlijk doen zonder Meye, die vorige week ongelukkig zijn been brak. De Gouwe begon rustig. Vivax speelt in een klein zwembad, wat altijd lastig is en derhalve een ge degen tegenstander. Door doel punten van Remko Overdam, Ar co Verboom en Marc Faber was de stand na de eerste periode 4-3 in het voordeel van Vivax. De tweede en derde periode ver liepen bijna rampzalig. Vivax groeide in de wedstrijd en De Gouwe verzuimde, de som opge legde kansen, af te maken. Voor De Gouwe scoorden alleen Arco Verboom en Cees Boonstoppel in de tweede en derde periode. Hierdoor stond de Albert Spijker- equipe bij het aanbreken van de laatste periode voor een zware op gave. De Gouwe begon deze pe riode met een 9-5 achterstand. Het zou een spannende eindfase worden. De heren kwamen sterk terug, vooral door toedoen van routinier Arco Verboom. Hij scoorde in de laatste periode twee belangrijke doelpunten. Marc Faber en Rem- co de Frankrijker zorgden voor de andere twee doelpunten in deze periode. Hierdoor kwamen de heren op een 9-9 eindstand. Door dit resul taat staan de heren nu op een tweede plaats, met één punt ver schil, gevolgd door De Ham uit Wormerveer. de scoorden De Futen in de twee de periode 2-0 en Mirjam Overda 2-1. De ploegen waren echt aan elkaar gewaagd. In de derde periode waren het De Futen, die voor 3-1 zorgden. Mir jam Óverdam joeg na een cross pass van Gillian van den Berg 3-2 in de touwen, doch De Futen brachten de in derde periode de stand op 4-2. In de vierde en laatste periode le ken De Futen, via 5-2 en 6-2, de finitief toe te slaan, doch Gillian van den Berg scoorde 6-3 en Wendy de Frankrijker bracht de eindstand van 6-4 op het score bord. Komende vrijdag moet dames 1 nog naar OZ&PC in Oldenzaal WADDINXVEEN - Tijdens de vierde ronde van de zwemzes- kamp heeft het Waddinxveense De Gouwe zondag in het zwem bad De Sniep voor eigen publiek matige prestaties geleverd. Met name op de individuele on derdelen kwamen de De Gouwe- zwemmers nog niet goed uit de verf, dit in tegenstelling tot de es- tafettenummers. De eerste medaille viel voor De Gouwe dan ook op de 4x50m wis selslag waar Andres v.d. Sluijs, Arno v.d. Dussen, Koen Groen- leer en Robin v. Lienden een der de eindtijd van 2.20.0, op de klok ken brachten. Verder zwommen, bij de jongens onder de 12 jaar, op de 4xl00m wisselslag Steven Groenleer, Vik tor Terlaky, Robin v. Lienden en Wilco Zalm een derde tijd in 6.01.6. Bij de meisjes onder de 12 jaar was er eveneens een bronzen me daille plaats. Wilke v.d. Valk, Ma rijke Theussen, Wendy Zirkzee en Michelle Nahon lieten op dit nummer een tijd van 2.16.2 af drukken. Op de individuele onderdelen ging de eerste ere plaats naar Wil ke v.d. Valk, zij werd op de 50m rugslag, bij de meisjes onder de 12 jaar, met ruime voorsprong eerste in 0.36.5. Bij de heren tikte Antoine Calis op de 100m vrije slag als tweede aan in 0.57.5. Eveneens op de 100m vrije slag werd bij de jon gens onder de 12 jaar Robin van Lienden tweede in 1.11.1. Brons behaalde Michelle Nahon op de 200m schoolslag in 3.15.2, waarbij zij haar persoonlijke tijd met 2.0 sec verbeterde. Tenslotte werd de 100m rugslag een aange legenheid voor De Gouwe. Antoine Calis won dit onderdeel in 1.02.7, wat tevens de inschrijf- limiet voor de NK betekende. De zilveren medaille plaats ging naar Christiaan de Groot in 1.04.7 en het brons was voor Wilco v.d. Broek in 1.08.3. Commissionairs in effecten Tel 01720-95842 .STICHTING? Tjeerd Hillerts-Marco Overes tot de halve finales. In het damesen- kelspel kwam Natasja van Es in de finale tegenover Karin van Pel (Florida) te staan. In een spannen de partij wist Natasja in drie sets de finales met 11-5/5-11/11-3 te winnen en het tournooi in de da mesenkel op haar naam te schrij ven. Ook de deelne(e)m(st)ers van plaatsgenoot Florida lieten dus van zich spreken. De uitslagen van de overige fina les luiden als volgt: Herenenkel: Bas van Zeist (Flair)- Ralf Weerdenburg (Aigis, Zoeter- meer) 15-6/15-8; Gemengd dubbel: Marcha van Vloten/Raymond v.d. Werf (DKC, Den Haag)-Liesbeth van Bergeijk/Pieter Slits (Florida) 15- 12/15-1; Herendubbel: Raymond v.d. Werf/Bernd Dassauvagie (DKC)- Ciraar Slaats/Harold Westerman (DKC/Delft) 15-0/15-9; Damesdubbel: Verbruggen Ineke (Delft)-Karin van won het eerste herenteam van de hoc keyclub Waddinxveen uit tegen Westland met 4-0. De eerste helft was het aftasten voor beide partijen. Toch kwam Waddinxveen tot scoren (1-0) door een doelpunt van Paul den Dekker. In de rust kregen de heren aan wijzingen van de coach F. v. Hoog. Ze gingen optimistisch de tweede helft in. Het ging direct beter. Na perfect spel in de voor hoede werd er gescoord door M. Verheul, N. Bröker en nog eens M. Verheul. Eindstand 4-0. Uitslagen: dames 1 0-4, dames 2 0-3, meisjes A 1-1, meisjes B 2-1, meisjes C 7-0, meisjes C2 8-0, meisjes C3 3-1, heren 2 0-2, he ren sem.vet. 0-4. de Gouwe 2 Alkemade 1 dames, uit Alkemade de Gouwe 2 PSV2 heren, uit Eindhoven ER IS NOG GEEN WEDSTRIJD VASTGESTELD. de Gouwe 1 de Ham 1 heren, uit Wormerveer WADDINXVEEN - Zaterdag presteerde de jeugd van Waddinx- veen-voetbal weer prima. Al trad aan tegen plaatsgenoot Be Fair. In een zeer spannende en leuke wed strijd kwamen de geel-zwarten eerst met 0-2 eerst met 0-2 ach ter. Nog voor de rust maakte Waddinxveen de aansluitingstref- fer. Na de rust kreeg Be Fair de genadeklap, die een 5-2 overwin ning opleverde voor de Waddinx veners. BI, dat meedraait om de bovenste plaatsen, liet een duur punt liggen tegen Woerden, 2-2 was het resul taat. Cl blijft het goed doen. Spi rit werd ditmaal met een 3-0 ne derlaag terug naar huis gestuurd. Dl kreeg op sportpark De Sniep Esto op bezoek. Helaas voor de Waddinxveense jongens was Esto met 2-6 te sterk. E1 was minder gelukkig in de derby met Be Fair. Met 7-1 waren ze te sterk voor Waddinxveen. E2 moest thuis aantreden tegen Soccer Boys, hetgeen in een rui me overwinning opleverde. Met een 9-0 nederlaag kon Soccer Boys terug naar Bleiswijk. Met de jongste pupillen gaat het goed. F1 blijft winnen. Nu werd er in Gouda met 1-4 van Jodan Boys gewonnen. F2 heeft de smaak te pakken. Na de overwin ning van vorige week werd er nu tegen Donk opnieuw gewonnen: 3-0 was een dik verdiende over winning. WADDINXVEEN - De jeugd commissie van Be Fair-voetbal wordt met de week trotser op haar pupillengroep. De A-, B-, en C-junioren spelen momenteel en blijven gedeeltelijk op zeer hoog niveau voetballen. Daarom passen de huidige prestaties van de Be Fair-pupillen precies in het tech nische straatje dat Be Fair inge slagen is. F-l won haar zevende wedstrijd op rij. Het werd 5-0 tegen ONA. Bij winst komend weekeinde kan dit team reeds officieel kampioen worden genoemd. Op zaterdag 10 april spelen zij te gen de hoogste F-pupillen van be taald voetbalclub Sparta. Bij Be Fair kan men niet vroeg genoeg beginnen met tegenstanders van topniveau. Ook Feijenoord heeft de pupillen van Be Fair uitgeno digd. A-l speelde met 3-3 gelijk uit bij Lens. Zaterdag spelen ze tegen Wilhelmus hun laatste competi tiewedstrijd. De laagste A-jeugd van Be Fair verloor van de hoog ste A-jeugd van Waddinxveen. B-l speelde een oefenwedstrijd te gen ADO Den Haag en verloor met 4-2. Zaterdag spelen zij com petitie tegen Sparta. B-3 won met 2-1 van Floreant B-2. De Wad dinxveners spelen in de midden moot en ondervinden last van de zeer hoog voetballende B-l jeugd. WADDINXVEEN - Be Fair- voetbal heeft voor haar jeugdafde ling, de grootste van Waddinx- veen en één van de grootste van de regio Gouda, acht jeugdtrai ners gecontracteerd voor volgend seizoen. Cor van Triet, de succesvolle trai nercoach van de landelijke B- jeugd, zal Cees Verbree, de nieu we hoofdtrainer gaan vervangen. De Waddinxvener zal de A-jeugd gaan trainen en coach worden van het A-l elftal. De B-selectie, waarvan B-l vol gend seizoen derde divisie lande lijke jeugd zal spelen zal worden getraind door André de Ket. De 33-jarige uit Zoetermeer afkom stige trainer van Quick Steps uit Den Haag zal tevens volgend sei zoen bij Be Fair de gehele F-pu- pillen groep trainen. Deze groep zal in het volgend sei zoen waarschijnlijk uit meer dan 50 jongens gaan bestaan. Boven dien zal André de Ket de coach, van het B-l elftal worden. De overige B-jeugd zal worden getraind door En Huisman en Kees Kortekaas. Jan van Rijn zal opnieuw trainer worden van de C- selectie en coach zijn van het C-l elftal, dat mogelijk dit seizoen kampioen gaat worden. Jos Rutten zal de overige C- en D-jeugd onder zijn hoede nemen. Peter Zandee wordt trainer van de D-selectie en zal samen met de huidige trainer Leon Broer de be geleiding gaan doen van het D-l elftal op de zaterdag. Thijs van Oorschot zal de gehele “I E-groep viermaal in de week gaan trainen. De nu in Hilversum wo- nende Inge Rehorst zal de gehele keeperstraining gaan coördineren en een aantal keeper-trainers on der zijn leiding hebben. Jan Koole zal Be Fair aan het eind van seizoen als trainer defini tief verlaten. Hij zal zich gaan toeleggen op het scheidsrechters- vak. De jeugdcommissie van Be Fair wenst hem daarbij veel suc ces en is bijzonder verheugd reeds in dit stadium alle contrac ten rond te hebben. De christelijke voetbalclub denkt met de acht jeugdtrainers een goede technische richting te zijn ingeslagen. voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - De volleybaldames van Be Fair zijn in de promotieklasse gezakt naar de tweede plaats. Ze hebben na een 3-0 verlies tegen VCS hun koppositie moeten afstaan aan Delta WADDINXVEEN - Aangezien het eerste team van de Wad dinxveense badmintonclub Regio Effekt/Aeolus dit seizoen voor het eerst uit zou komen in de landelijke competiie (4e klasse bond) vatte het bestuur van de Waddinxveense vereniging vorig jaar mei het idee op om hierop aansluitend een B-toernooi te or-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27