GEMEENTE WADDINXVEEN fpAASMARKT K ZONDAG 4 APRIL Gospelfestival in Alphen aan den Rijn verleden was zij reeds te zien op de EO-jongerendag en op het Fle- vofestival in 1991. TELEFOONNUMMERS OPENINGSTIJDEN VERGADERINGEN WET MILIEUBEHEER SPREEKUREN ONTHEFFING WOON WA GEN WET AANLEG SPEELGELEGENHEID ZUID PLAS PIT-BULL TERRIERS VANAF 1 FEBRUARI 1993 VERBODEN COLLECTE VERGUNNING BOUWVERGUNNINGEN HEEFT U TROUWPLANNEN? 12570 01820-16066 010-4362244 01820-15767 01820-93511 01828-17613 01820-28011 06-11 12222 01820-24255 13000 13000 24642 24700 24760 Nieuwbouwplan Medische functies Dagbehandeling Nieuw gezicht AVIFAUNA VAN 10-18 UUR TOEGANG: f5.- p p iJZKINDEREN 2T/M12JAAR /2.50p.p 7,ncl entreekaart Integratie Klachtenregeling 1 Pagina 3 Woensdag 31 maart 1993 Weekblad voor Waddinxveen Groene Hart Ziekenhuis een zie- t Gouwebad ”De Sniep” (informatie) Zuidkade 158 Kerkweg-West 7 Troelstrahoeve 28 Heggewinde 19 Commissie voor Onderwijs, Personeel en Sociaal Cultureel Werk op maandag 5 april 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1993 Commissie voor Economische Zaken, Sport, Recreatie en Emanci- patiezaken op dinsdag 6 april 1993, aanvang 19.30 uur in het ge meentehuis. Op de agenda o.a. - Rapport inzake het bedrijfsplan 1993-1997 van het Gouwebad ’De Sniep’. - Advies tot toekenning subsidie aan de St. Vriendschapsband Waddinxveen voor het organiseren van een ’Pelhrimov-week’. - Mededelingen inzake recreatieschappen en het Bentwoud. Commissie voor Openbare Werken en Verkeer op woensdag 7 april 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorjaarsnota 1993/meerjarenbegroting. - Aanpassing overweg Zuidelijke Dwarsweg. - Rapportage herziening wegenbeheer. BOUWPERCEEL: Jan van Bijnenpad 3 tot en met 291 Noordkade 207 Brochure Over de nieuwe Wet Milieubeheer is een brochure verschenen van het Ministerie van V.R.O.M. In deze brochure wordt de histori sche aanloop tot de Wet Milieubeheer beschreven en aansluitend in hoofdlijnen enkele belangrijke onderdelen, zoals de hoofdstuk ken ’plannen’, ’milieukwaliteitseisen’, inrichtingen’ en ’procedu res voor vergunningen en ontheffingen’. De brochure is verkrijgbaar bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Voor nadere informatie over de nieuwe Wet Milieubeheer kun u contact opnemen met de milieu-coördinator, de heer W.P. Kaan dorp, telefonisch bereikbaar onder doorkiesnummer 24757. Burgemeester en wethouders uitsluitend na afspraak via de secreta resses. Sociaal raadsvrouw op werkdagen (behoudens de woensdagen) van 09.00 uur tot 12.30 uur of na telefonische afspraak. Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur Sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 6 april 1993, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Verdeling stadsvernieuwingsgelden (volumebesluitj/wijziging be leid 1 januari 1994. - Info project Bentwoud. - Voorbereidingsbesluit ten behoeve van perceel Brugweg 121 (ma chine en apparatenfabriek Boere B.V.). Op 1 maart 1993 is de nieuwe Wet Milieubeheer van kracht gewor den. Deze wet vervangt de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygië ne (W.A.B.M.). De Hinderwet is eveneens op 1 maart jl. vervallen. De Wet Milieubeheer is in feite een uitbreiding en voortzetting van de W.A.B.M. Deze wet, die in 1980 van kracht werd, was een eerste stap op weg naar een milieu-kaderwet. De Wet Milieubeheer moet deze kaderwet worden: hij is nog niet compleet, maar kan worden beschouwd als een ’aanbouwwet’. Wie een milieuvergunning nodig heeft, moet die na 1 maart a.s. nog wel aanvragen bij de overheden bij wie dat voorheen ook ge beurde. De (voormalige) hinderwetvergunningen moeten derhalve bij de gemeente worden aangevraagd. De aanvraagprocedure zelf is echter vereenvoudigd. Binnen drie maanden na een aanvraag moet er een ontwerp-beschikking zijn. De totale procedure mag niet meer dan zes maanden duren. Er is nog één mogelijkheid om bezwaar aan te tekenen, terwijl dat voor heen tweemaal was. In de Wet Milieubeheer worden gemeenten verplicht om elk jaar een milieuprogramma op te stellen, evenals een gemeentelijk riole- ringsplan. Stapsgewijs is door de gemeente overgegaan tot de aanleg van speelvoorzieningen in de wijk Zuidplas. Tot slot is een speelvoor- ziening gewenst in het nieuwste gedeelte, het zogenaamde vak A. Daar zullen in het groene plein van de Kuyperhoeve diverse speel- objecten worden geplaatst. Het plan ligt woensdag 14 april a.s. van 13.30 tot 16.30 uur en don derdag 15 april a.s. van 19.00 tot 21.00 uur voor een ieder ter inza ge op het gemeentehuis. Met ingang van 1 februari 1993 is het wettelijk verboden om hon den van het Pit-Bull-terriër-type te fokken, te verhandelen en te houden. Bestaande honden van dit type hoeven niet afgemaakt te worden. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding Centrale Antenne Inrichting (C.A.I.) Milieu (telefoon voor milieuklachten) Gemeentelijke diensten Gemeentehuis Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een afspraak hebt gemaakt. Verleende bouwvergunningen BOUWPERCEEL: Jan Dorrekenskade-Oost 1 In de week van 5 april tot en met 10 april 1993 zal er gecollecteerd worden door Drumband ’Cormula’s’. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen waarop duidelijk de naam en/of het doel van de collecterende in stelling staat vermeld. De collectanten dienen te zijn voorzien van een legitimatiebewijs. De opbrengst van de collecte zal ter kennis van het gemeente bestuur worden gebracht. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben het voornemen een ontheffing te verlenen van het verbod standplaats in te nemen bui ten een woonwagencentrum voor een locatie aan de Beijerincklaan (Zuidplas ’90). Het ontwerp-besluit van Gedeputeerde Staten ligt tot en met 12 april 1993 ter inzage op de afdeling Algemene Zaken, sectie Bestuurszaken, in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen gedurende deze termijn een gemotiveerd bezwaarschrift indienen tegen het ontwerp-besluit bij de provincie Zuid-Holland, bureau Beroepszaken, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag. Binnengekomen bouwaanvragen Ingevolge het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet 1992 ma- Coördinatie bouwvergunning en milieuvergunning Een belangrijke wijziging is dat in de Wet Milieubeheer en de Wo ningwet een afstemmingsregeling is opgenomen, wanneer voor een inrichting zowel een bouwverguning als een milieuvergunning noodzakelijk is. Kort gezegd kom het erop neer dat de bouwver gunning niet mag worden verleend, voordat de vereiste milieuver gunning is afgegeven. De beslissing op de bouwaanvraag moet derhalve worden aangehouden, totdat de milieuvergunning van kracht is geworden. Eveneens is een coördinatie-regeling opgeno men wanneer zowel een Wet Verontreiniging Oppervlaktewater- vergunning als een Wet Milieubeheer-vergunning nodig is. In verband hiermede wordt met name bedrijven geadviseerd in een zo vroeg mogelijk stadium in overleg te treden met de gemeente en de Milieudienst Midden-Holland, wanneer een bouwvergunning en een milieuvergunning moeten worden aangevraagd. I teem) en om de aansluiting van alle telefoontoestellen en perso- nen-oproep-apparaten van beide lokaties op één nieuwe telefoon centrale en één oproepinstallatie. Zowel bij de ingebruikname van de nieuwe telefooncentrale-oproe- pinstallatie als bij de overschake ling op één ziekenhuis-informatie- systeem was er gedurende de eer ste maanden sprake van aanloop problemen. - Gelukkig is door patiënten, huis artsen en medewerkers in die- pe riode veel geduld en medewerking getoond. Geleidelijk zijn de start problemen opgelost en beginnen de voordelen nu duidelijk merk baar te worden. Met een stem die enigszins doet denken aan die van Cindy Lauper in combinatie met haar bijzondere uitstraling is Julie Miller er in ge slaagd om duizenden jongeren met haar muziek aan te spreken. Julie wordt begeleid door haar echtgenoot Buddy. Hildia Campbell maakt deel uit van het London Inspirational Choir en heeft zich sinds vorig jaar ook op het solo-pad begeven. Vorig ontving zij een Award voor de beste zangeres. Hildia wordt begeleid door een tien-koppige band. De muziek laat zich het best omschrijven als contempora ry blackgospel. De Katina Boyz zijn afkomstig uit In maart 1992 is bij het ministe rie van WVC een aanvraag inge diend voor ‘een verklaring van geen bezwaar' voor ver- en nieuw bouw van het Groene Hart Zie kenhuis op de Bleulandlokatie, waardoor het ziekenhuis op één lokatie kan worden geconcen treerd. In de ingediende aanvraag is aan bouw van polikliniekruimte, van ruimte voor ondersteunende dien sten en van een extra vleugel voor verpleegafdelingen opgenomen. Daarnaast is in de aanvraag in uit breiding van het aantal parkeer plaatsen voorzien. Inmiddels is het nieuwbouwplan verder uitgewerkt, waarbij een globale indeling van het nieuwe ziekenhuis is gemaakt. Met die nieuwe indeling kan bij de tijdelij ke bouwkundige voorzieningen voor het functieverdelingsplan al zoveel mogelijk rekening worden gehouden. De met de nieuwbouw gepaard gaande kosten worden geraamd De medisch specialismen van beide lokaties zullen per specialis me binnen één samenwerkingsver band gaan werken. Daardoor kun nen de behandelingsmogelijkhe den verder worden gespecialiseer en uitgebreid; Vrijwel alle afdelingen en dien sten van beide lokaties worden sa mengevoegd, waardoor medewer kers niet meer alleen aan één lo katie gekoppeld zullen zijn. Het nu vastgestelde plan moet per specialisme nog verder worden uitgewerkt in overleg met de be treffende specialisten en mede werkers. De uitvoering van het plan betekent immers een ingrij pende reorganisatie. Om de medewerkers zo snel mo gelijk duidelijkheid te kunnen bieden over hun toekomstige functie, worden momenteel perso nele integratieplannen opgesteld. De herverdeling van de medische functies zal zowel in de kliniek als in de polikliniek van de zomer 1993 in fasen worden uitgevoerd en neemt in totaal 1,5 jaar in be slag. Over elke wijziging zal tijdig informatie worden verstrekt aan patiënten, huisartsen en andere belanghebbenden. op ongeveer 180 miljoen. In het nu ontwikkelde nieuwbouwplan is ook renovatie van een groot deel van het Bleulandgebouw meege nomen, dat bij de realisatie van het de nieuwe plannen zo’n 30 jaar oud zal zijn. Ook is extra ruimte gepland voor nieuwe functies die nu nog in de regio ontbreken, zoals voor revali- datiedagbehandeling, deeltijdbe- handeling voor psychiatrische pa tiënten, plastisch chirurgie en neurochirurgie.. Tevens is in het nieuwe gebouw ruimte gereserveerd voor de labo ratoria van de Stichting Laborato ria van de Goudse Ziekenhuizen, die nu in een apart gebouw aan de Bleulandweg zijn gevestigd. De kostenverdeling van het plan be staat uit drie componenten. Dat zijn nieuwbouw voor vervan ging van het oude St. Jozefge- bouw 80 miljoen), uitbreiding van ruimte voor bovengenoemde functies en specialismen 20 miljoen) en renovatie van het Bleulandgebouw 80 miljoen). Over de door het Groene Hart Ziekenhuis ingediende aanvraag is door de staatssecretaris van WVC advies gevraagd aan de bevoegde instanties. De ziektekostenverze- Seattle. De vijf broers namen op dit moment onder leiding van Be- be Winans hun nieuwecd op. De muziek is eigentijds en varieert van soul tot rap. In Amerika worden ’The Boys’ gezien als een veelbelovende act voor de komende jaren. Ook uit Amerika komt Lisa Bevill. Haar debuut-cd is enthousiast ontvan gen door pers en publiek. Lisa wordt beschouwd als de muzikale tegenhanger van Paula Abdul. Wes King heeft zich inmiddels ontpot als een befaamd zanger, gi tarist en songwriter. Wes weet als geen ander te communiceren met het publiek. Daarbij schroomt hij niet om op ludieke wijze gebruik te maken van zijn talent om be kende artiesten te imiteren. Gospelmuziek van Nederlandse bodem is vertegenwoordig via Lighthouse dat wordt gevormd door twee broers, die hun eigen songs schrijven en componeren. Zij maken melodieuze gospelmu ziek variërend van up-tempo tot ballad-achtige nummers. In dit plan zijn ook bouwkundige aanpassingen begrepen, die met name door achterstallig onder houd op de Jozeflokatie, noodza kelijk zijn. Na uitvoerig overleg is eind vorig jaar het plan voor de functiever- deling gereed gekomen. Nadat in middels door zowel de medische staf als de ondernemingsraad posi tief advies over het plan is uitge bracht, is het door de directie vastgesteld. Wat met de uitvoe ring van dit functieverdelingsplan zal worden bereikt is het volgen de: Alle medische functies worden in de toekomst geheel of groten deels op één van beide lokaties uitgeoefend; Een aantal belangrijke ruimte lijke of bouwkundige knelpunten, met name op de Jozeflokatie, wordt opgelost door bouwkundige aanpassingen en tijdelijke uitbrei dingen; De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in de leeskamer (le etage) van het gemeentehuis ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een clubgebouw Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afde ling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden ge vraagd. Wel moeten ze alle vóór 9 april 1993 geregistreerd, van een speciaal identificatiemerk voorzien en blijvend onvruchtbaar gemaakt zijn. Registratie, identificatie en de verklaring dat het dier onvruchtbaar is, moet gedaan worden via een formulier dat bij elke praktizerend dierenarts in Nederland te krijgen is. Dit door de dierenarts ingevulde formulier moét, vóór 9 april, door de houder van de hond opgestuurd zijn naar de Stichting Re gistratie Gezelschapsdieren Nederland. Adressen en nadere infor matie vindt u achterop het registratieformulier. Met elke Pit-BulI-terriër moet u dus ruim voor 9 april 1993 naar de dierenarts. Na 1 februari 1993 is het verboden met honden van het Pit-Bull- terriër-type te fokken. Het dier mag dus niet meer drachtig worden na 1 februari 1993. U bent na 1 februari 1993 tevens wettelijk verplicht uw hond van het Pit-Bull-terriër-type buitenshuis en op andermans terrein kort aangelijnd en gemuilkorfd te houden. Dit geldt voor heel Nederland. Bent u er niet zeker van of u een hond heeft van het Pit-Bull- terriër-type? Haal toch het registratieformulier bij de dierenarts. Op de achterkant staat eeen beschrijving van honden van het Pit- Bull-terriër-type, waaruit u kunt opmaken of uw hond wel of niet onder de nieuwe wet valt. Dit formulier kan ook aangevraagd worden bij het Ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, Postbus 20401, 2500 EK Den Haag of bij De Stichting Registratie Gezelschapsdieren Neder land, Postbus 10271, 7301 GG Apeldoorn. Vorenbedoelde maatregelen, verwoord in de Regeling agressieve dieren, zijn genomen op grond van de Gezondheids- en Welzijnwet voor dieren (Stb. 1992, 585). Deze regeling ligt ter inzage bij de sectie Bestuurszaken, le ver dieping. te verkrijgen bij het patiënten ser vice bureau, dat tevens een rol vervult bij de opvang en bemidde ling van klachten. Daarnaast is per januari 1993 een klachten commissie geïnstalleerd, die be staat uit een onafhankelijke (ex terne) voorzitter, een ambtelijk secretaris en vertegenwoordigers van de medische en verpleegkun dige dienst. De klachtenfunctionaris van het patiënten service bureau is als toehorend lid bij vergaderingen van de klachtencommissie aanwe zig. De klachtencommissie en de klachtenfunctionaris van het pati ënten service bureau zullen regel matig overleg hebben met het Pa tiënten Platform Midden-Holland om te spreken over de klachtenbe handeling. Het ziet er naar uit dat het zie kenhuis nog tot omstreeks het jaar 2000 op twee lokaties moet functioneren. Om toch op korte termijn de belangrijkste doelstel lingen van de fusie (‘verdergaande specialisatie en daarmee samen hangend verbetering van de kwali teit van zorg') te kunnen realise ren is in het eerste jaar na de fu sie gewerkt aan een plan voor her verdeling en samenvoeging van de medische functies over de twee Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood keraars hebben inmiddels positief geadviseerd en de noodzaak van spoedige vervanging van de Jozef lokatie benadrukt. De provincie heeft op de prioritei tenlijst voor bouwinitiatieven van ziekenhuizen het noodzakelijke bedrag voor het door ons aange vraagde bouwplan opgenomen, wat als een belangrijk politiek sig naal kan worden beschouwd. Het College voor Ziekenhuisvoor zieningen (CvZ) zal naar ver wachting binnenkort advies uit brengen. Een delegatie van het CvZ heeft een bezoek gebracht aan het ziekenhuis om de situatie in ogenschouw te nemen en nade re toelichting te krijgen op de in gediende aanvraag. Daarna heeft op verzoek van het CvZ overleg plaatsgevonden met de gemeente Gouda om te verne men of op de noodzakelijke mede werking van de zijde van de ge meente zou kunnen worden gere kend. Van gemeentewege is bevestigd dat de vestiging van het zieken huis aan de Bleulandweg hoge pri oriteit heeft. In goed overleg met de betreffende instanties van de gemeente wordt de verdere ont wikkeling van het bouwplan be studeerd. Om al vooruitlopend op de uitvoe ring van het nieuwbouwplan te kunnen starten met revalidatie- En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, 01727-18300. Bruidsboetiek 'Angela’, Zijde 204, Boskoop Tijdens het eerste halfjaar na de fusie zijn de diensthoofden be noemd. Elk diensthoofd geeft lei ding aan zijn of haar dienst op de beide lokaties. Voor de röntgenafdelingen van beide lokaties is één hoofd be noemd, terwijl ook voor de beide OK-afdelingen één hoofd is aan gewezen. Voor de klinisch chemi sche laboratoria van de beide lo katies is één klinisch chemicus benoemd tot leidinggevende voor de integratie van de laboratoria. Vanaf de zomer van 1992 zijn de opnamen van kinderen voor de kinderartsen geconcentreerd op de Bleulandlokatie. De bedoeling was dat deze concentratie tijdelijk zou zijn wegens personeelsproble men tijdens de vakantiemaanden. In oktober 1992 is echter besloten de concentratie op de Bleulandlo katie te handhaven totdat het functieherverdelingsplan zal wor den uitgevoerd. Op de St. Jozeflokatie kunnen voorlopig, tot aan de uitvoering van het functieherverdelingsplan, nog wel kinderen worden opgeno men voor de daar werkzame ande re specialismen. Omdat het aanbeveling verdient dat kindergeneeskunde en verlos kunde op dezelfde lokatie aanwe zig zijn zal per 1 april 1993 de verloskunde eveneens tijdelijk op de Bleulandlokatie worden gecon centreerd. De gynaecologische pa tiënten zullen wel op beide loka ties worden opgenomen. Ook deze situatie duurt tot aan de uitvoe ring van het functieherverdelings plan. Voordat de patientenzorgdiensten kunnen worden samengevoegd was het noodzakelijk rechtstreeks contact en een goede informatie- uitwisseling tussen de lokaties mogelijk te maken. Daarom is eind 1992 ‘een dikke kabel' tus sen beide lokaties gelegd en zijn belangrijke investeringen gedaan. Hierbij gaat het om de aansluiting van alle computers van beide lo katies op één ziekenhuis-informa- tie-systeem (automatiseringssys- Alarmering Algemeen Alarmnummer Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen In juni 1992 is het nieuwe logo van het Groene Hart Ziekenhuis geïntroduceerd. Inmiddels prijkt het logo op de gevels van beide lokaties. Geleidelijk zal ook de bewegwijzering worden aange past. De wijziging van briefpapier en formulieren met het nieuwe logo wordt, gezien het vele werk en de hoge kosten die daarmee gepaard gaan, gefaseerd uitgevoerd. De moederstichtingen van het Groene Hart Ziekenhuis (Stich ting St. Jozef Paviljoen, Stichting Diaconessenhuis De Wijk en Stichting Het Van Iterson Zie- lokaties. kenhuis) hebben alle drie een for se financiële bijdrage aan het zie kenhuis toegezegd voor de aan schaf van geheel nieuwe unifor men voor alle uniformdragende medewerkers. Daardoor kan voor medewerkers op beide lokaties eenzelfde uni form worden aangeschaft, dat vol doet aan de hedendaagse wensen en waarop ook het nieuwe logo is weergegeven. Een commissie van medewerkers uit verschillende diensten is aangewezen om een keuze voor de aan te schaffen rpo- dellen voor te bereiden. PARKRESTAURANT 1 Vogelpark dagbehandeling is een aanvraag ingediend bij het ministerie van WVC voor het plaatsen van een tijdelijke voorziening. Vorig jaar heeft het ziekenhuis Sophia Stichting voor Revalidatie (Delft-Den Haag) een plan voor deze tijdelijke huisvesting ontwik keld. Momenteel vindt overleg plaats met de ziektekostenverze keraars en fhet ministerie van WVC om zo spoedig mogelijk een besluit over de tijdelijke voorzie ning te kunnen nemen. Om de koers voor de komende ja ren te bepalen zal in 1993 worden gewerkt aan de totstandkoming van een beleidsplan voor het Groene Hart Ziekenhuis. Een zie kenhuis van ruim 600 bedden heeft immers meer mogelijkheden dan twee kleinere ziekenhuizen en dan is een heroriëntatie op het zorgaanbod nodig en mogelijk. De medische staf is momenteel in bespreking over een medisch be leidsplan. Nadat dit medisch be leidsplan aan de ziekenhuisdirec tie is aangeboden kan een totaal beleidsplan voor het ziekenhuis worden ontwikkeld. Daarbij zal tevens overleg plaatsvinden met de ziektekostenverzekeraars, de Regionale Huisartsen Vereniging en het Patiënten Platform Mid den-Holland om zoveel mogelijk te kunnen inspelen op de wensen van de cliënten. Het streven is dit beleidsplan vóór 1994 gereed te hebben. ken burgemeester en wethouders van Waddinxveen bekend de vol gende bouwaanvragen te hebben ontvangen: AARD VAN HET BOUWPLAN: het gedeeltelijk veranderen en het vernieuwen van een flatgebouw het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het geheel vernieuwen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning annex kantoorruimte het plaatsen van één dakkapel op het voorgeveldakvlak en één dak kapel op het achtergeveldakvlak Koningin Wilhelminaplein 41 het geheel vernieuwen en het ver groten van een snackbar het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woning Genoemde aanvragen zijn opgenomen in het Openbaar Register, dat op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur voor een ieder ter inza ge ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Opname in deze publicatie houdt uitdrukkelijk geen uitspraak in omtrent de definitieve besluitvorming. bouwt nieuw bij Bleuland GOUDA/WADDINXVEEN - Na de fusiedatum van 1 januari 1992 is het enige ’stil’ gebleven rond het nieuwe Groene Hart Ziekenhuis, dat in Gouda beschikt over de lokaties St. Jozef en Bleuland. Eerst moest intern orde op zaken worden gesteld om vast te stellen welke activiteiten in welke volgorde moesten wor den ondernomen om de fusie daadwerkelijk invulling te geven. Sinds januari vorig jaar heeft de tijd in het Groene Hart Zieken huis niet stil gestaan. Zo is er ge werkt aan de integratie van de or ganisatie, het ’nieuwe gezicht’ van het Groene Hart Ziekenhuis, de klachtenregeling voor de patiën ten, een plan voor herverdeling en samenvoeging van medische func ties, de ontwikkeling van het nieuwbouwplan, de ontwikkeling van een revalidatiedagbehandeling en de ontwikkeling van een zie kenhuisbeleidsplan. De ondersteunende en stafdien sten (bijv, personeelszaken en dienst administratie en informa tie) zijn inmiddels geheel of ge deeltelijk geïntegreerd. Bij de benoeming van medewer kers is en wordt het sociaal plan, dat in 1991 in overleg met de vak bonden is vastgesteld, als leidraad gehanteerd. Regelmatig vindt overleg plaats met de vakorganisa ties over de wijze waarop het soci aal plan worden toegepast bij be noeming van medewerkers in de nieuwe organisatie. ALPHEN AAN DEN RIJN - Voor de tweede keer dit jaar orga niseert de Ronduitclub van de Evangelische Omroep (EO) het Gospel Holland Festival. Op za terdag 24 april komt een groot aantal bekende artiesten uit bin nen- en buitenland naar de Rijn-, streekhal aan de Dillenburg in Al phen aan den Rijn. Van het evenement worden radio- en tv-opnamen gemaakt. Er staan optredens op het programma van Julie Miller, Hildia Campbell en Wes King, Lighthouse, Lisa Be vill en de Katina Boyz. De toe gangsprijs bedraagt 15,- voor de hele dag en 10,- voor een mid dag of avond. Het festival begint om 15.00 uur en is om 23.00 uur afgelopen. Kaarten kunnen gereserveerd worden op het nummer 08380-23334. De artiesten die op 24 april in de Rijnstreekhal zullen optreden ge nieten stuk voro stuk grote be kendheid. Dit geldt zeker voor de Amerikaanse Julie Miller. In het Om een goede klachtenregeling voor alle patiënten van het Groe ne Hart Ziekenhuis te garanderen is in de tweede helft van 1992 een nieuwe klachtenregeling voor pa tiënten opgesteld. Over deze regeling is informatie

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 3