1 1// dansavond Gemeente heeft geld voor wat extraatjes Negen lichtbakken Jeantique Meubelen Advocaat zegt dat kerk liegt GROENSVOORDE Agentschap met een open balie 5 GESLOTEN Wethouder bedacht feest ’’Reeuwijk en Omstreken” de verzekering voor uw opstallen, inboedel In Ontmoetingskerk op 20 april Feestelijke avond rond Waddinxveen 760 jaar Nieuwsblad Onafhankelijk Voorjaarsnota en meerjarenbegroting gepresenteerd Vraagt Drs. Stoffeerders. MEDEDELING gremmer WADDINXVEEN 1233-1993 HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE WS’ HARWA PIZZA GRATIS THUISBEZORGD folAX 4 v K I Woensdag 7 april 1993 MMMS WONING De heropening van het postagentschap van PTT Post in de banketbakkerszaak van A. en C. G. ONDERLINGE BRANDVERZEKERING STOFFEERDER SCHOENEN En dat tegen de laagste premie! en een snelle schadebetaling, dat in onze garantie! Een verzekering zonder winstoogmerk! Want schitterend tapijt moet ook perfect gelegd worden. Dat is de kracht van WS’. OP GOEDE VRIJDAG 9 APRIL A.S. ZIJN ONZE KANTOREN DE HELE DAG ABN AMRO Bank ING Bank RABO Bank VSB Bank SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht IN DE ROZENBURCHT W IN BOSKOOP B 2e PAASDAG VANAF 20.30 UUR. DANSSCHOOL NIEUWENHUIJZEN-VISSER Kom je ook? Van Leeuwen Verhuur Piasweg 16 Waddinxveen 48e Jaargang No. 02330 veel onjuistheden', wordt er in het kerkblad geschreven. De redactie van deze krant tekent hierbij aan dat daartegen nimmer door de Gereformeerde Kerk offi cieel is geprotesteerd en voegt daaraan toe dat de publikaties waarop wordt gedoeld zorgvuldig zijn samengesteld en zijn geba seerd op uitgebreide vertrouwelij ke cijferreeksen (computeruit draaien) van de Gereformeerde Kerk, die in het bezit zijn van het Weekblad voor Waddinxveen. het ontwerp en de uitvoering van de 18 voor de reclamelichtbakken benodigde decorplaten, allemaal voorzien van het logo van Jeanti que Meubelen. De zaak voor Engelse stijlmeube- len is op Tweede Paasdag (maan dag 12 april) van 10.00 - 17.00 uur met zeven andere meubelza ken geopend. Die andere zaken zijn Appel Meubelen (Zuidkade), Gebroeders Bakker Zn. (Noordkade), Mulleman Stijlmeu- belen (Mercuriusweg), Keuken centrum Waddinxveen (Henegou- werweg), Van Berkesteijn Woon- cultuur (Wilhelminakade-Noord- ringdijk), Vermaas Woonselektie (Wilhelminakade-Noordringdijk) en Janmaat Klokken (Zuidkade). men met de Voorjaarsnota 1993 aan de gemeenteraad heeft ge stuurd. De behandeling van de voorjaars nota, de eerste bijstelling van de vorig najaar vastgestelde gemeen tebegroting voor dit jaar, en de meerjarenbegrorting zal in de ge meenteraad plaatsvinden op woensdagavond 28 april. Daaraan voorafgaand komen deze stukken, die zijn opgesteld door de eind deze maand vertrekkende wethouder Paul van Schie (CDA), aan de orde in bijna alle raadscommissies, die deze week vergaderen. Voorjaarsnota ,De voorjaarsnota, de eerste bij stelling van de vorig najaar vast gestelde gemeentebegroting voor dit jaar, schetst in de eerste plaats een aantal hogere uitgaven. Dat komt onder andere door tegenval lende bestuurs- en personeelskos ten, maar ook door de weer sterk gestegen kosten voor het leerlin genvervoer. Daarnaast is er sprake van lagere inkomsten, voornamelijk begraaf- rechten en leges rijbewijzen. De tegenvallende uitgaven en inkom sten kunnen volgens het college van B. en W. voor een belangrijk deel worden opgevangen door la gere rentekosten en dankzij een voordelig resultaat als gevolg van de overdracht van het beheer van een aantal wegen per 1 januari van dit jaar. In verband met de aanzienlijke rentedaling kan de in de begro ting voor 1993 gecalculeerde ren te met één procent worden ver laagd, waardoor een eenmalig voordeel ontstaat van 250.000 gul den. Na aftrek van enerzijds enkele losse uitgaven in de personele sec tor (inclusief assistentie door der den) en anderzijds lagere op brengsten voor uitstallingen, ker missen en reclame, blijft nog een eenmalige ruimte over van onge veer 160.000 gulden. gunste van gemeenten met een zwakkere sociale structuur. Waddinxveen wordt door 'Den Haag' niet als een sociaal zwakke gemeente aangemerkt en levert derhalve in. Daarnaast zijn in de meerjarenbegroting aanzienlijke exploitatiebedragen opgenomen voor een geplande uitbreiding van het gemeentehuis aan het Raad huisplein, dat dit jaar 15 jaar oud. .ndat de gemeente voor haar in komsten in zeer belangrijke mate afhankelijk is van de uitkeringen van het rijk, zijn voor Waddinx veen op dit moment de financiële gevolgen van de verslechterende economische situatie nog niet dui delijk. Het college van B. en W. zal deze ontwikkelingen in ieder geval nauwlettend in de gaten houden WADDINXVEEN - Met de plaatsing van negen reclamelicht bakken aan lichtmasten in Wad dinxveen is vorige week donder dag een grote wens in vervulling gegaan voor Jean en Dick Nijhof van Jeantique Meubelen, dat ves tigingen heeft in Waddinxveen (Kerkstraat met als bedrijfsleid ster Jacqueline van Praaga), Goor en Culemborg. De lichtbakken wijzen 24 uur per dag niet alleen op het bestaan van Jeantique, maar ook op de veilige en juiste weg naar deze zaak voor Engelse stijlmeubelen. Reklame Studio Teller van de Brugweg in Waddinxveen zorgde in samenwerking met het Ener giebedrijf Midden-Holland voor staat de aandacht voor het histo risch besef. De feestelijkheden zijn voorbereid door het spontaan gevormde Comité Waddinxveen 760 dat bestaat uit een vaste kern gevormd door de dames I.C. van ’t Hof, C.J.Th. de Jong en de he ren W.G. van Baarle, J.D. Geel, P.M. Linssen, wethouder K.W.Th. van Soest (VVD), J. Versluis en B.J. Woudenberg. De festiviteiten zullen ten op zichte van 1983 veel minder uit gebreid zijn en worden gefinanci- eerd door het gemeentebestuur. Verenigingen zijn inmiddels be reid gebleken hun voor dit jaar te organiseren activiteiten in het te ken van 760 jaar Waddinxveen te zetten en te voorzien van het 760- logo. De feestavond van dinsdag 20 april vindt plaats vanaf half acht plaats in de Ontmoetingskerk. De avond zal in het teken staan van het historisch besef en wordt een echte Waddinxveense avond. Vóór de pauze zullen drie Wad dinxveense historici, Jan de Bas, Tom Glasbeek en Cees Neven, de geschiedenis van Waddinxveen en haar bewoners door de eeuwen heen op speciale wijze belichten en zullen er oude dia’s van Wad dinxveen worden getoond. De mu zikale medewerking komt voor de pauze van het Waddinxveense ar- WADDINXVEEN - Namens beheerder J.J. Tissink van het za lencentrum Het Trefpunt (Stationsstraat), dat sinds 1 janauri van dit jaar eigendom is van Kramer Begrafenissen, heeft mr. T.M.A. van Löben Seis van het Utrechtse advocatenkantoot Kramer, Bijkerk Steenberghe de Gereformeerde Kerk van Waddinxveen beschuldigd van leugens. Hij eist een zo spoedig mogelijk rectificatie hiervan in het kerkblad 'Ontmoeting'. ‘Uw mededeling is in strijd met de waarheid', schrijft mr. Van Lö ben Seis vorige week maandag 29 maart in zijn brief aan de Gere formeerde Kerk ter attentie van K. Groeneweg (Bilderdijklaan). Zijn cliënt Tissink had namelijk met grote verbazing kennis geno men van het feit dat dit kerkge nootschap, dat in de afgelopen tijd zowel de Kruiskerk (Passage) als Het Trefpunt van de hand heeft gedaan, op de vergadering van woensdag 17 maart heeft meegedeeld dat hij ‘nimmer een bod zou hebben gedaan op Het Trefpunt'. De advocaat beschikt over een ko- delingen, almede doordat de Ge reformeerde Kerk hem niet als koper heeft aanvaard. In de vorige week verschenen edi tie van het kerkblad 'Ontmoeting' zijn zes regels gewijd aan de ge- meenteavond van 24 februari, waar de Gereformeerde Kerk in aanwezigheid van een 50-tal lid maten (2,5% van het aantal belij dende leden) informatie heeft ver strekt over de verkoop van de Kruiskerk aan de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt en Het Tref punt aan Kramer Begrafenissen. ‘Voor hen die er niet waren, de publikaties in het Weekblad voor Waddinxveen komen niet van de pie van een brief d.d. 5 juni 1992 kerkeraad en bevatten dan ook van zijn cliënt aan makelaarskan toor Van ’t Hof in Gouda, alsme de van een brief d.d. 25 juni 1992 aan dit makelaarskantoor. ‘Daaruit blijkt dat aanvankelijk cliënt een bod heeft gedaan van f 300.000,- en later dit heeft ver hoogd naar f 365.000,-. Wanneer ik daarbij in aanmerking neem dat verder was overeengekomen dat de afvloeingsregeling ad f 125.000,- niet verschuldigd zou zijn als cliënt zelf het pand zou kunnen kopen, kom ik tot de con clusie dat cliënt zelfs het hoogste bod heeft gedaan'. Volgens mr. Van Löben Seis is het pand nu voor f 385.000,- ver kocht ‘aan een zekere Kramer'. De Utrechtse advocaat verzoekt en sommeert de Gereformeerde Kerk dan ook haar onjuiste mede deling te rectificeren in het eerst komende kerkblad 'Ontmoeting'. Inmiddels zegt hij zich namens zijn cliënt alle rechten en weren voor te behouden en stelt hij het kerkgenootschap reeds nu aan sprakelijk voor alle schade die de heer Tissink heeft geleden en nog zal lijden door de onjuiste mede- Winkelcentrum Waddinxveen 1993-1997 De Waddinxveense meerjarenbe groting geeft voor volgend jaar een sluitend resultaat te zien. Voor de jaren daarna - van 1995 tot en met 1997 - wordt echter telkenjare een tekort voorzien van gemiddeld 170.000 gulden per jaar. Er worden de komende jaren wel hogere inkomsten verwacht, onder andere door de toename van de woningbouw (met name vanaf 1996 als het met Gouda en Moor drecht gesloten convenant door gaat) en een lager rentepeil, maar die zijn niet voldoende. De omvang van het verwachte te kort op de meerjarenbegroting wordt namelijk sterk beïnvloed door verdergaande bezuinigingen van de rijksoverheid op uitkerin gen aan de gemeente en door de herverdeling van rijksgelden ten Hoofdredacteur: BJ. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 dag 2 april konden er geen postza ken worden gedaan. De open balie zonder kogelwe rend glas verhoogt de klantvrien delijkheid, zo vindt iedereen. Dat kan ook omdat een nieuw systeem zorgt voor de beveiliging. Het postagentschap heeft intussen ook de service uitgebreid door het assortiment uit te breiden met on der andere postpakketten. Boven dien is het kantoortje nu ook op zaterdagmorgen geopend. B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld dat deze meeval ler zo besteed zou kunnen wor den: - 25.000 gulden voor assistentie door derden voor het aanpassen van de gemeentelijke verordenin gen in verband met nieuwe Alge mene Wet Bestuursrecht; - 35.000 gulden voor de ontwikke ling en restyling van de gemeente lijke huisstijl en de aanschaf van geschenken voor representatie; - 20.000 gulden voor het houden van de eerste Gemeentedag in het najaar; - 9.000 gulden voor het vervangen van de aluminiumbekisting op de algemene begraafplaats aan de Al- berdingk Thijmlaan; - 10.000 gulden voor het vervan gen van de uniformen van de drie gemeentebodes; - 20.000 gulden voor de reparatie van het toegangspad naar het complex van de voetbalverenging WSÈ in de Oranjewijk; - 4.000 gulden voor een verhoging van de subsidie voor de gemeente lijke personeelsvereniging; - 15.000 gulden voor de reparatie van het hek van scoutingclub De 'Klimop in de Oranjewijk; - 20.000 gulden voor de kosten (van een onderzoek naar financiële alternatieven voor het centrum voor kunstzinnige vorming Krea ter aan de Kerkstraat; - 5.000 gulden voor de viering van het 760-jarig bestaan van Wad dinxveen op dinsdagavond 20 april in de Ontmoetingskerk. r TT1 Verzekert tegen brand; inbraak; diefstal; storm- en waterschade. het 25-jarig bestaan van het win kelcentrum in Waddinxveen- Noord. Onder het genot van een kopje koffie konden de bezoekers een kijkje nemen in het nu van een open balie voorziene postagent schap en kon men kennis maken met de nieuwe baliemedewerkster Marion Mulder. De verbouwing van het groter ge worden postagentschap heeft een week geduurd. In die periode van vrijdag 26 maart tot en met vrij- WADDINXVEEN - Dinsdagavond 20 april om half acht zal in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) het 760-jarig bestaan van Waddinxveen gevierd worden. Op het programma van de feeste lijke bijeenkomst, die wordt geopend door burgemeester C.M. van der Linden, staan muziekgezelschappen, sprekers, een dia- en een filmvertoning en een presentatie van de spiksplinternieu we vereniging Stichting Historisch Genootschap Waddinxveen, die wordt voorgezeten door oud-notaris J. in ’t Hol. De presenta tie van de avond is in handen van de Waddinxveense leraar Hans Geel. Op 20 april 1233 - deze maand 760 jaar geleden - verkocht Floris de Vierde, Graaf van Holland, voor 200 Hollandse ponden ’een gebied woest veen’ langs de Gou we aan Nicolaas van Gnepwijk, Herbaren van Aalsmeer en Wou- brecht. In de koopovereenkomst - ’de Co pe’ - kwam voor het eerst de naam Waddinxveen voor. Deze gebeurtenis was in 1983 de aanlei ding om het 750-jarig bestaan van Waddinxveen uitbundig te vieren. Deze verjaardag van Waddinx veen werd niet eerder gevierd. Nu 10 jaar later zal op de geboor tedatum van dinsdag 20 april feestelijk aandacht besteed wor den aan de historie van het Gouwedorp. De feestelijke avond in de Ontmoetingskerk is boven dien het begin van diverse activi teiten die gedurende vijf maanden zullen plaatsvinden en die in het teken staan van Waddinxveen 760. De sluiting van de activiteiten valt samen met de jaarlijkse Ge meentedag op zaterdag 25 sep tember, waaraan door Waddinx veen voor de eerste maal andacht wordt geschonken door de Wad- dinxveners een kijkje te gunnen in de gemeentelijke keuken. De meeste 760-activiteiten heb ben een cultureel tintje. Centraal Bedrijfsleidster Jacqueline van Praaga van Jeantique Meube len (Engelse stijlmeubelen) aan de Kerkstraat in Waddinxveen bij één van de eigen negen lichtbakken. (Foto: Sjaak Note- boom). WADDINXVEEN - De viering van het 760-jarig bestaan van Waddinxveen komt eigenlijk voort uit een spontane gedachte van wethouder Karei van Soest (VVD), die in zijn nieuwjaarstoe spraak tot zijn ambtenaren begin dit jaar even stilstond bij de 15e verjaardag van het raadhuis in 1993 en het Waddinxveense ge boortejaar 1233. 'Ik heb toen gezegd dat wat mij betreft het 760-jarig bestaan van Waddinxveen best gevierd mocht gaan worden. Niet omdat 760 jaar zo belangrijk is of omdat het zo’n mooi jaartal is, maar eigenlijk om dat er in Waddinxveen doorgaans niet zo gek veel te beleven valt', beargumenteerde de liberale wet houder in een vraaggesprek voor de lokale RTW-radio ‘Ik denk dat het goed is af en toe eens in de zoveel jaar als gemeen schap wat te vieren en stil te staan bij onze eigen samenleving. We zouden ook moeten proberen het historisch besef wat te laten groeien en kunst en cultuur wat meer over het voetlicht te bren gen'. Het 760-jarig bestaan van Wad dinxveen - gebaseerd op de ver koop door Floris de Zesde van een stukje woeste veengrond ten westen van de Gouwe op 20 april 1233 - zal op dinsdagavond 20 april in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) met een rustig lo kaal feestje gevierd gaan worden, dat voor iedereen gratis toeganke lijk is. Het drie maanden in beslag ne mende spektakel van tien jaar ge leden, toen voor het eerst de ver jaardag van Waddinxveen werd gevierd door de Stichting Wad dinxveen 750 Jaar, zal niet wor den herhaald. Overigens zijn uit de initieven van 1983 onder meer de lokale RTW-radio, de Wad dinxveense Kunstdagen en de Kunstkring Waddinxveen voort- gekomen. codeonorkest (Kreater). Na de pauze worden enkele korte fragmenten getoond van een unie ke oude film uit het Waddinxveen van 1964. De rolprent is nog maar pas na lang zoeken gevonden. De zwart-beelden laten het leven en wonen in het Gouwedorp van bij na dertig jaar geleden zien. Bijna alle inwoners werden toen op ini tiatief van de muziekvereniging Concordia gefilmd. Het hoogtepunt van de avond is ongetwijfeld de presentatie van de vereniging Stichting Historisch Genootschap Waddinxveen. De bestuursleden van dit genootschap zullen ’s middags bij de Waddinx veen notarissen mr. P.L.van der meulen en mr. J.A.M. Koek de oprichtingsacte tekenen. Het muzikale gedeelte na de pau ze wordt verzorgd door Cde Wad dinxveense muziekvereniging Concordia. De avond staat in be ginsel open voor alle geïnteres seerde Waddinxveners en wordt gepresenteerd door Hans Geel. De lokale RTW-radio zal de avond integraal uitzenden via de ether op 105.8 mhz. van den Berg in het 25-jarige winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan was in handen van mevrouw J.A. Pol, zonemanager Postagenten. Nieuwe medewerkster is geworden Marion Mul der. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Zaterdag morgen 3 april om half tien is in de banketbakkerswinkel van Van den Berg in het winkelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan het gemoderniseerde postagent schap van PTT Post in gebruik genomen. De officiële handeling in aanwe zigheid van A. en C.G. van den Berg werd verricht door mevrouw J.A. Pol, zonemanager Postagen ten. De heropening viel samen met de start van de viering van en betrekken bij de in september van dit jaar op te stellen meerja renbegroting 1994-1998, waarbij dan tevens noodzakelijke bezuini gingen kunnen worden voorge steld, die met ingang van 1995 hun effect zullen moeten krijgen en voor 1996 en 1997 zullen door werken. Uit de laatste bijstellingen van de grondexploitaties in Waddinxveen is gebleken, dat de resultaten bin nen het gemeentelijk grondbedrijf zo positief zijn, dat B. en W. het verantwoord vinden maar liefst 5,5 miljoen gulden uit het reser- vepotje van het grondbedrijf te halen. Van dit geld wordt één miljoen gulden gebruikt voor het nieuwe fonds groenvoorziening en zal 1,2 mijoen gulden gebruikt gaan wor den voor het afboeken van de res- tant-boekwaarde van oude investe ringen in rioleringen. Verder zal er acht ton worden ge stort in het potje 'overige infra structuur' om baggerwerken en beschoeiingen te kunnen betalen en zal 2,5 miljoen gulden worden bestemd voor het potje dat is ge vormd voor de uitbreiding van het gemeentehuis. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen heeft deze lente ongeveer 160.000 gulden beschikbaar voor een aantal extra eenmalige uitgaven en haalt 5,5 miljoen gulden uit het reservepotje van het rijke gemeentelijke grondbedrijf voor het groen, infrastructurele voorzieningen en het voor de uitbrei ding van het gemeentehuis te vormen spaarpotje. Dat blijkt uit de bijgestelde meerjarenbegroting 1993-1997, die het college van Burgemeester en Wethouders vlak voor het weekeinde sa- Andere festiviteiten waaraan ge dacht en gewerkt wordt zijn: - Een popavond voor de Waddinx veense jongeren; - Een activiteit van de Waddinx veense Kunstkring en een exposi tie van 3 tot en met 10 juli 1993 in het centrum voor kunstzinnige vorming Kreater (Kerkstraat); - Een historische tentoonstelling in de raadzaal (3 tot en met 11 september) met als thema ’indus trie’, ingericht door de vereniging Stichting Historisch Genootschap Waddinxveen; - Een speurtocht op Open Monu mentendag van 11 september; - Een tentoonstelling van de histo rische schatten in het gemeente huis van Waddinxveen tijdens de Gemeentedag op 25 september. Diverse door anderen te organise ren activiteiten kunnen ook plaatsvinden onder de noemer van 760 jaar. Al deze initiatieven, waaronder dat van vier Waddinx veense horecabedrijven voor een ‘proefrit' op Koninginnedag, wor den door de organisatoren toege juicht. A i w<-, i ✓A 760 Voor informatie: secretaris-administrateur Pr. Margrietstraat 3 te Waarder, telefoon: 03487-1633. OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 Zijde 104, Boskoop Telefoon 01727-17808 Openingstijden: elke dag van 12.00 tot 22.00 uur Bij bestellingen boven 45,- krijgt u een heerlijke fles CHIANTI-WIJN KADO vanaf fl. 45,-* per dag excl BTW Bel voor inlichtingen en reserveringen 01828-21800 VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Groensvoorde 12, Waddinxveen. Tel. 01828-16119. (Onder20,-: 2,50) van 17.00 - 22.00 uur eekblad voor addinxveen Mei ruime parkeergelegenheid Doe-het-zelfmaterialen Keukens - Kasten Wand- en vloertegels Tuinhout - Sierbestrating 01828-12596 Noordemde 76a Waddinxveen ■L

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1