Baanseizoen van Antilope begint Vink Vlietland sponsort hockeyers Jan Kersbergen leidt bij sjoelers Zege (3-1) voor volleybalsters Op Tweede Paasdag in Groenswaard 2 Formidabele eindsprint De Gouwe Loop in De Schaapskooi Klaverjas dag werd afgebroken Reclame op RTW-radio Bep Kandou stopte met gymlessen Volvo 850 bij Hooftman WADDINXVEEN - De onlangs op de Amsterdamse Auto-RAI met veel enthousiasme geïntrodu ceerde Volvo 850 Estate staat nu bij Hooftman Autobedrijf BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen (en in Schoonho ven) in de showroom. Grote loterij Be Fair WADDINXVEEN - Onder het motto ‘Jong en oud' houdt Be Fair-voetbal in het kader van haar 40-jarig jubileum een grote lote rij. ZVH blijft op koers De Vierstroom over hart en vaatziekten Rommelmarkt van Ger. Kerk is op zaterdag 5 juni Deelnemers Omroepen Bewoners Jury Heren Uitslagen Prijzen Pagina 33 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 7 april 1993 Burgemeester blij met wielerronde Het mooie speerwerpen is bij sportclub Antilope ook dit jaar zo’n tegen i e e Be v.d. Fair: Brink die >raat aan Onbekenden hebben in de och tenduren van dinsdag 30 maart in gebroken in een woning aan het Koningin Wilhelminaplein. De voordeur werd met een breek- voorwerp geforceerd. Uit de wo ning verdwenen sieraden. Sinds het begin van dit seizoen wordt heren 1 getraind en gecoa- ched door Frits van Hooy. Zijn inspanningen beginnen vruchten af te werpen. den gemaakt door Paul Verspoor en Max Verheul. Martijn Eerden benutte 2x de strafbal. riem is gesneden, is een bekend gezicht en veel gehoorde stem bij een tal van wielerkoersen en geldt als deskundige op dit gebied. Vanwege zijn bekendheid met ve le deelnemende renners zal deze man op uitstekende wijze de toe schouwers langs het 1450m lange parcours op de hoogte kunnen houden van het wedstrijdverloop. Wedstrijdsecretaris Van der Sloot van de Goudsche Ren- en Tour club Excelsior heeft laten weten dat de wedstrijd voor B- 'amateurs/veteranen, die om 14.00 uur van start gaat, met honderd- vijftien renners geheel volgeboekt is. Onder de deelnemers bevinden zich ook vijf Waddinxveners. Martin de Jong, Piet Kloet, Hans Moons, Barry de Ruiter en Theo van Velzen moeten voor eigen pu- Waddinxveen. De hockeyers werd in shirts en trainingspakken van de nieuwe sponsor, een bekend Waddinxveens bedrijf voor finan ciële dienstverlening en makelaar dij, gestoken. Er was veel publiek langs de lijn. Onder luid gejuich wonnen de he ren van Waddinxveen deze wed strijd met 4-2. Doelpunten wer- tel. 01&38- 15758. De lokale RTW-radio zal de wiel- renwedstrijden op Tweede Paas dag live uitzenden. De RTW is te beluisteren via de etherfrequentie 105.8 FM en via de kabel op 87.9 Mhz. Ook zullen er op Tweede Paasdag sportflitsen te horen zijn op Radio West. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 april start bij de Waddinx- veense atletiekvereniging Antilope het baanseizoen. Na van de winter te hebben mee gedaan aan de vele crosswedstrij- den en in de maand maart aan en kele stratenlopen, zoals de Langs de Gouweloop, begint voor Anti- lopers het baanseizoen met een onderlinge wedstrijd voor haar pupillen en C/D-jeugd in de leef tijd van 7 t/m 15 jaar. Het is de eerste wedstrijd van de in totaal drie te organiseren meer kampen, waarvan de beste twee meetellen voor de eindrangschik king. De tweede en derde wed strijd zijn op 15 mei en 1 septem ber. Alle keren is de aanvangstijd 14.00 uur en zal op de eigen atle- tiekaccommodatie aan de Al- berdingk Thijmlaan worden gelo pen. De wedstrijdcommissie van Anti lope heeft al enige tijd terug haar volledige jaarprogramma bekend gemaakt. Het ziet er als volgt uit: 17 april: Onderlinge meerkamp pupillen en C/D jeugd le wed strijd. 24 april: Zomercompetitie C/D junioren le wedstrijd. 24 april: Zomercompetitie pupil len Schoonhoven le wedstrijd. 15 mei: Onderlinge meerkamp pupillen en C/D jeugd 2e wed strijd. 22 mei: Zomercompetitie pupillen Boskoop 2e wedstrijd. 22 mei: Persoonlijke kampioen schappen C/D jeugd. 3 juni: Gouwebosloop in Wad dinxveen. 5 juni: Zomercompetitie C/D ju nioren 2e wedstrijd. Juni: Jeugdkamp of alternatief. 26 juni: Zomercompetitie pupil len Gouda 3e wedstrijd. 4-5 september: C/D-junioren- meerkamp te Zoetermeer. 11 september: Onderlinge meer- WADDINXVEEN - Met een for midabele eindsprint hebben de zwemmers en zwemsters van De Gouwe in het Sportfondsenbad te Amersfoort op zondag 4 april hun positie in de landelijke A-compe- titie voor het volgende seizoen ze ker weten te stellen. Na het debuut van de, door Van den Berg (Kabel) gesponsorde, pupillen van trainster Trudy Ver meulen in de top van het vader landse wedstrijdzwemmen, leek het er, na de eerste helft van de competitie, sterk op dat het slechts een eenmalig avontuur zou worden. Geteisterd door blessures en uit vallers in de eerste wedstrijden moesten de De Gouwe-zwem- mers, ondanks de uitstekende prestaties bij de heren, genoegen nemen met de laatste plaats in de ranglijst. Naarmate het einde van de com petitie in zicht kwam, pakten de donkere degradatiewolken zich langzaam boven de Waddinxveen- se zwemclub samen. Tot aan de vijfde ronde leek de gradatie onontkoombaar, maar tij dens de voorlaatste ronde bleken de De Gouwe-zwemmers over een formidabel eindschot te beschik ken waarbij Stadskanaal en het Zoetermeerse WVZ gepasseerd werden en zij buiten de gevaren zone terecht kwamen. Het puntenverschil met de ploeg van Stadskanaal was echter nog niet erg groot. De De Gouwe- zwemmers vertrokken dan ook zondag met een duidelijke bood schap naar Amersfoort, te meer daar Stadskanaal op zaterdag al gezwommen had en men precies wist wat er op het spel stond. In een formidabele eindstrijd, waarbij menig persoonlijk record aan flarden werd gezwommen, bouwden de De Gouwe-zwem mers een voorsprong op van ruim 30 seconden. Met 32928.1 sec. eindigden zij op een elfde plaats voor Stadskanaal met 32958.7 sec en achter de ploeg van de Kempvis, die met 32915.3 sec als tiende werd ge klasseerd. Directeur Nico Vink en voorzitter Joris Vogelaar van nen een nieuwe spot, orovereenkomst. (Foto: Vink-Vlietland-hockeyclub Waddinxveen). WADDINXVEEN - In het sport park ‘de Sniep‘ hebben directeur Nico Vink van Vink-Vlietland (Zuidplaslaan) en voorzitter J. Vogelaar van de hockeyclub Wad dinxveen hun handtekeningen ge zet onder een nieuwe sponsorover eenkomst. Dit gebeurde onder toeziend oog van het eerste herenteam van Op donderdag 22 april vinden ex- Xxl—l__x_ rx_ Z~> - zondheidswijzer organiseert dan een thema-avond over het onder werp ’Lekker met vet’. Een dië tist van De Vierstroom vertelt hoe men in het dagelijks leven op vet in de voeding kan letten. Er is ook ruimschoots gelegenheid om vragen te stellen. In verband met plaatsruimte moet men zich voor de thema-avond van te voren aanmelden bij de Gezondheids wijzer, tel. 01820-29466. De avond duurt van ongeveer 19.30 tot 21.00 uur. Van 18.30- 19.30 uur is er gelegenheid om rond te kijken in de Gezondheids wijzer, gevestigd in het Vier- stroomgebouw aan de Spoorstraat 2 te Gouda. Ook de Thuiszorgwinkel - Me- ditheek besteedt op donderdag 22 april speciale aandcht aan het the ma ’Hart- en vaatziekten’. Van 9.00-21.00 uur kunnen bezokers hun cholesterolgehalte laten me ten. De Thuiszorgwinkel - Meditheek is gevestigd op de hoek van de Boelekade en de Spoorstraat te Gouda, in hetzelfde gebouw als de Gezondheidswijzer. Voor meer informatie over dit thema of andere vragen op het ge bied van gezondheid kan iedereen te allen tijde contact opnemen met de Gezondheidswijzer. De Gezondheidswijzer is iedere werk dag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. WADDINXVEEN - De Gezond heidswijzer en de Thuiszorgwin kel - Meditheek van De Vier stroom in Gouda besteden in de maand april speciale aandacht aan hart- en vaatziekten. De gehele maand is er in de Ge zondheidswijzer extra veel infor matiemateriaal beschikbaar, waar in geïnteresseerden zelf mogen snuffelen. Bijvoorbeeld over angi na pectoris, hartcatheterisatie, het dragen van een pacemaker en over factoren die van invloed zijn op het ontstaan van hart- en vaat ziekten, zoals gezonde voeding en beweging. Op dondei tra activiteiten plaats. De Ge- De Volvo 850 heeft in ons land een zeer succesvol jaar achter de rug. In 1992 werden ruim 3.000 exemplaren van de 850 verkocht. De populaire sedanversie heeft versterking gekregen van de 850 Estate, waarin de dynamiek en het sportieve karakter van de 850 sedan volledig zijn terug te vin den. De Volvo 850 Estate wordt ge kenmerkt door dezelfde geavan ceerde technologie als de vier- deurs 850 GLT en GLE: twee versies van de moderne vijfcilin- der motor (respectievelijk 170 en 140 pk), de Deltalink achterwiel- ophanging, het veel onderschei den SIPS (Side Impact Protec tion System) dat bescherming geeft tegen zijdelingse aanrijdin gen, automatische hoogteverstel- ling van de veiligheidsgordels en de gepatenteerde versnellingsbak. Prijsindicatie: De GLE Estate vanaf 69.950,-; de GLT van 76.200,- (introductieprijs tot 1 mei 1993). WADDINXVEEN - De jaarlijkse bazar en rommelmarkt ‘Door al len - Voor allen' van de Gerefor meerde Kerk in Waddinxveen wordt dit jaar gehouden op zater dag 5 juni op het evenemententer rein aan de Dreef-Sniepweg. Er zal op deze gezellige open luchtdag weer van alles en nog wat te koop en te doen zijn. Van de opbrengst is 50% bestemd voor de plaatselijke kerk en 50% voor een project van Undugu So ciety in Kenia, onder aftrek van 1.000,- voor kinderbijbels voor Albanië. Het Nederlands Bijbel Genoot schap voert dit jaar de actie ‘Kin derbijbels voor Albanië'. Een ge-' neratie Albanezen onder de 25 jaar heeft nog nooit van de bijbel gehoord als gevolg van jarenlange onderdrukking van elke religie. Er is een aantal bijbels uit de se rie ‘Wat de bijbel ons vertelt' in het Albanees vertaald. Er zullen 600.000 van dergelijke bijbels verspreid worden onder de kinde ren van Albanië. Elk boekje kost een gulden. De rommelmarkt stelt 1.000,- hiervoor beschibaar. Uit Kenia is een concreet en nauwkeurig beschreven verzoek gekomen een project van straat kinderen te ondersteunen. De UVN (Undugu Vriendenkring Nederland) wil dit jaar 36.000,- bij elkaar krijgen. Dit geld wordt gebruikt om een toenemend aantal straatkinderen in Kenia een kans te geven via het Undugu Basis Education Pro gramma. Een groot gedeelte van de netto opbrengst van de te hou den rommelmarkt 1993 is voor dit project bedoeld. Elke woensdagavond van zevben tot acht uur kunnen de Waddinx veners spullen voor de rommel markt brengen op het adres Noordeinde 18 te Waddinxveen. Zijn de goederen te groot of is er sprake van een grote hoeveelheid, meubels, kleding, gereedschap en klein spul dan is men gaarne be reid dit af te halen. Hiervoor ge lieve men tussen 16.00 en 18.00 uur A. Kersbergen (tel. 01828-17372) of G. Kersbergen al 828-17320) te bellen. WADDINXVEEN - De streekderby tegen ZVH 2 uit Zeven huizen eindigde zaterdag voor de volleybaldames van CVB Bank WADDINXVEEN - Ondanks een zevende plaats bij het sjoelen is Cees Kuipers langzaam opgeklommen naar de tweede plaats in de competitie van de sjoelclub Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan). liet mooie speerwerpen is bij sportclub Antilope onderdeel van de meerkamp voor de jeugd. Op de foto uit 1992 kijkt trainer Hans Boere nauwlettend toe hoe zijn dochter El len de techniek tot uitdrukking brengt. (Foto: Archief - Han Zoet). De baten van deze loterij komen ten goede aan de inrichting van een jeugdhonk en de verbetering van de geluidsinstallatie op het sportcomplex aan het Wamaar- plantsoen. Ook zal een gedeelte van de op brengst worden bestemd voor een goed doel, waarbij de keuze is ge vallen op Huize Souburgh. Huize Souburgh zal deze opbrengst be steden voor de verbeteringen aan de inventaris van het dagverblijf. Voor deze loterij zullen 500 loten van ƒ150,- per stuk worden ver kocht. Aangezien er meer dan 120 prijzen te verdelen zijn, is ie ders kans op een prijs bijna 25%. Voor de betaling van de loten kan worden gekozen uit een contante betaling of een betaling in één of drie termijnen van ƒ50,- per ter mijn. De trekkingen van de loterijen, met telkens een prijzenpakket van rond de tien mille, zijn op 31 juli, 28 augustus en 25 september. Telkens worden dan 10 prijzen verloot. Alle prijzen zullen worden uitge keerd in de vorm van waardebon nen, welke kunnen worden be steed aan reizen, meubels, eten tjes, sportartikelen en platen en of CD’s. Wanneer men mee wil doen aan deze grandioze loterij kan men dat kenbaar maken aan één van deleden van het bestuur van Be Fair of één van de organisatoren in Waddinxveen. Telefoon kantine 01828-15006. R. 14573; H. Poot 10979; G. Mon ster 18287; A. Glasbeek 16126; H. Bakker 13394; D. de Bruin 01829-4983. B. Goudriaan: 18920; O. Glasbeek: 14938; A. v.d. Zijden: 14231. WADDINXVEEN - Waddinxveens burgemeester C.M. van der Linden is zeer verheugd dat enkele wielersportliefhebbers weer het voortouw hebben genomen om een vanouds gebruikelijk eve nement als de ‘Ronde van Waddinxveen' op maandag 12 april (Tweede Paasdag) te organiseren. Een en ander valt te lezen in het voorwoord dat Waddinxveen’s eerste burger schrijft in het pro grammaboekje van de Ronde van Waddinxveen. Burgemeester Van der Linden spreekt daarin tevens de hoop uit dat de ronde weer een jaarlijks te rugkerend evenement wordt en dat veel liefhebbers van de wieler sport op Tweede Paasdag de weg naar Waddinxveen weten te vin den zodat ook zij kunnen aan schouwen dat het Gouwedorp op allerhande gebied veel te bieden heeft. Het wielercomité heeft inmiddels te kennen gegeven klaar te zijn voor de Ronde. Zowel financieel als organisatorisch is de zaak rond en het comité ziet de wielerdag met vertrouwen tegemoet. Op donderdag 8 april worden in zo’n duizend brievenbussen langs het parkoers, namens het wieler comité, programmaboekjes en een bewonersbrief bezorgd. Het programmaboekje voorziet in wedstrijdinformatie, terwijl in de bewonersbrief enkele specifieke mededelingen worden gedaan om trent (verkeers-)maatregelen ge durende de wedstrijden. Overigens worden de programma boekjes ook tijdens de wedstrij den langs het parkoers verkocht. De opbrengst van deze boekjes komt ten goede aan de voetbalver eniging WSE. De bewoners wordt gevraagd niet te parkeeren op de parkeerstroken langs het parcours. Mensen die ’s middags met de auto weg moeten, wordt verzocht voor afsluiting van de parcourswegen de voertuigen elders te parkeren omdat tijdens de wedstrijden het op- of afrij den van het parcours niet wordt toege staan. Ook wordt een dringend beroep gedaan op bezitters van honden omdeze dieren niet onaangelijnd langs het parcours uit te laten. Vanwege de wielerronde zal er geen doorgaande verkeer mogelijk zijn op de Wadde en Beethoven laan en zal het verkeer van en naar Boskoop gebruik moeten ma ken van de routes via de Noordka- de en de Kerkweg- West/Dorpstraat. De wedstrijd, die verreden wordt onder auspiciën van de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), wordt gejureerd onder leiding van de juryvoorzitter Koos van Dam uit Naaldwijk. De Wad- dinxvener Eef Haket fungeert als 'Aankomstrechter'. Westlander Theo Moen, woonachtig is in Monster, pi als microfonist de wedstrijd elkaar. Moen, die rap van de tong- a.s. Een uitwedstrijd Gemini/Kangeroes 2. Heren 1 van Be Fair heeft vrij dagavond in Leiden van LUSV 1 met 3-0 verloren. De lijstaanvoerder van de promo tieklasse had weinig moeite met de Waddinxveners. Vooraf was de ploeg zich er ook wel van bewust dat winnen nagenoeg uitgesloten was. Coach Swets besloot daarom om ook de spelers die gewoonlijk op de bank zitten langer in de wed strijd mee te laten spelen. Zo kon den Harm van Weezel en Peter Noorlander gedurende een lange re tijd de sfeer proeven van een promotieklassewedstrijd. LUSV is een zeer geroutineerde ploeg en met degelijk serveerwerk stond de passgeving van Be Fair voortdurend onder druk. Daar door deden zich nauwelijks kan sen voor om tot aanvallend spel te komen, laat staan dat er goed punten gescoord konden worden. Een pluspunt was weliswaar dat Edwin van Erk na tien weken blessureleed weer in de basis stond. Uit lange rally’s kon Be Fair ook geen voordeel behalen. Aanvallen die er waren zagen er veelal te doorzichtig uit zodat LUSV die af stond te blokken. Kortom er was geen schijn van kans. Setstanden 15-4, 15-6 en 15-7. Op de ranglijst wordt inmid dels de vierde plaats van onder in genomen. De onderste drie ge plaatste zullen degraderen. Met nog twee wedstrijden in de com petitie te gaan is het de vraag of Heren 1 zich uit de gevarenzone weet te weren. De voorlaatste wedstrijd wordt thuis gespeeld in sportzaal Groenswaard op zaterdag 17 april om half vijf tegen RVV uit Rijns- burg. v bliek tonen wat zij waard zijn. Hoewel zij niet direct favoriet zijn voor de eindoverwinning kan het rijden van een thuiswedstrijd toch tot onverwachte prestaties leiden. Onder de overige deelnemers ook de Excelsiorrenners Arjan Bakker en Ad Slingerland. Bakker be haalde vorig seizoen drie overwin ningen en Ad Slingerland, de fiet senmaker uit Haastrecht, gaf dit seizoen zijn visitekaartje al af in Huybergen waar hij derde werd. Overige kanshebbers hier zijn Cees van Deuren (Montfoort), Jo han Knuijt (Oudewater), Kees- Bart Koetsier (Benschop), Nees de Bondt (Beverwijk) en Robert Hoffman (Ermelo). Bij de A-amateurs, die om 15.30 uur van start gaan, worden onge veer zeventig renners verwacht. Van der Sloot was ook hier dik te vreden met de inschrijvers. In het peloton A-rijders zijn de Waddinxveners Jaco van der Eijk en Piet van Gelooven en de Bos koper Edwin Hofstee vertegen woordigd. Van Gelooven, die dit jaar terugkomt na een hernia-ope- ratie in 1992, behaalde als B-ama- teur al diverse klinkende overwin ningen en hoopt voor eigen pu bliek weer als vanouds te kunnen vlammen. Tegenstand is te verwachten van Vincent Schippers uit Zoetermeer die op 3 april de open kampioen schappen van Rotterdam wist te winnen. Ex-prof Martin Schalkers uit Voorhout heeft zich ook bij Van der Sloot aangemeld doch zijn deelname hangt af van het tij dig verkrijgen van een licentie. Ook Erik Bos uit Rotterdam start in Waddinxveen. Hij was de win termaanden actief in de zesdaag sen van Antwerpen en Keulen, die hij respectievelijk met een derde en vierde plaats afsloot. Overige, gevestigde namen in het A-peloton zijn Axel Hermans (Bergschenhoek), Robert Karre- mans (Sassenheim), Ton Zwirs (Amsterdam) en Harry van Put ten (Hagestein). Van de GRTC Excelsior, dat in de promotiecompetitei van de KNWU uitkomt, komen Andre Kraan (Gouda), Eric-Jan Hage- doorn (Gouderak), John Spek (Polsbroek) en Cees Slingerland (Bergambacht) aan het vertrek. Grote afwezige hier is Piet Eijke- lenboom uit Zevenhuizen, vorig jaar winnaar van de klassieker ’Ronde van de Krimpenerwaard’. Hij verblijft op Tweede Paasdag voor wedstrijden op Mallorca. Het startschot voor de wedstrij den wordt gegeven door de oud- wielrenner Frans Versluis uit Waddinxveen. Hij was samen met zijn, in het wielercomité zitting hebbende broer, Piet Verslusi een verdienstelijk amateur. De broers Versluis, die eind jaren veertig en begin jaren vijftig in het wielrennen actief waren, had den zelfs een eigen supporters club. Jan Kersbergen behaalde uiteraard de hoogste score en blijft lei der in het algemeen klassement. De eerstvolgende sjoelavond is vanavond (woensdag 7 april) van af 19.00 uur in het gebouw van de schuttersvereniging aan de Al berdingk Thijmlaan. Klasse A: 1. Jan Kersbergen 1410 pnt., 2. Tine Valenkamp 1388, 3. Wim Slingerland jr. 1375, 4. Henk van Beek 1347, 5. Dick Dros 1333, 6. Bas Brouwer 1326, 7. Cees Kuipers 1322, 8. Wim Valenkamp 1321, 9. T. van Leeu wen 1274 en 10. G. Renesse 1272. Stand: 1. Jan Kersbergen gemiddeld 140.120 punten, 2. Cees Kuipers 137.450, 3. W. Valenkamp 137.320, 4. W. Slin gerland jr. 136.930 en 5. T. Vale nkamp 135.541. Klasse B: 1. M. Renesse 1283 pnt., 2. Pascal van Gils 1267, 3. Bas Koppenaal 1262, 4. Floor van Abshoven 1260, 5. Peter van Leeuwen 1236, 6. Vera van Beek 1235, 7. C. van Wijk 1203, 8. Jan van Beek 1201, 9. H.D. Besten 1174, 10. Frans Bouwmeester 1173. Stand: 1. Peter van Leeu wen 126.588 pnt., 2. Pascal van Gils 125.930, 3. Ed den Drijver 125.310, 4. M. Renesse 124.410 en 5. Vera van Beek 124.150. Klasse C: 1. J. Blom 1203 pnt., 2. Erwin Pleus 1189, 3. Cor Faay 1183, 4. W. Slingerland jr. 1162, 5. Frans Botger 1152, 6. Sjaan Faay 1138 en 7. Cor Kersbergen 1020. Stand: 1. Erwin Pleus 116.730 pnt., 2. J. Blom 116.310, 3. Frans Botger 113.600, 4. Cor van Gils U3.344,$n 5. W. Slin gerland sr. 112.743. Klasse D: 1. Kees Krijgsman 1116 pnt., 2. M. Taktor 1012, 3. Jan Olie 1006, 4. Henry Pijpers 1001, 5. Peter Botger 991, 6. Jea nette Kersbergen 983. Stand: 1. Kees Krijgsman 103.471 pnt., 2. M.C. Taktor 101.020, 3. Ronald Kersbergen 101.000, 4. Henry Pijpers 99.900 en 5. Jeanette Kersbergen 99.150. Klasse E: 1. Ronald Meijer 994 pnt., 2. Lies van Beek 957, 3. M. Zonderland 911 en 4. Edwin van Abshoven 754. Stand: 1. Ronald Meijer 93.650 pnt., 2. Lies van Beek 91.650, 3. M. Zonderland 85.689. Be Fair in een 3-1 zege voor de thuisploeg. Het eerste heren team verloor met 3-0 van het Leidse LUSV 1. De volleybaldames startten de wedstrijd zeer gemotiveerd. ZVH 2 had veel moeite met de diepe serve van de Waddinxveensen. Be Fair kon gevarieerd aanvallen en de Zevenhuizense verdediging had hier totaal geen vat op (15-3). Enkele wissels aan de kant van Zevenhuizen, hadden het gewens te resultaat. Verdedigend was ZVH 2 een stuk sterker ten op zichte van de vorige set. Be Fair nam een voorsprong van 7-3. ZVH 2 speelde veelvuldig haar buitenaanvalster aan en zij scoorde veel punten via de Wad- dinxveense blokkering. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en er waren lange rally’s te zien. Be Fair hield tot 14-13 de voorsprong. Drie rechtstreekse servicepunten van ZVH 2 lever den setwinst op voor Zevenhuizen (14-16). De 3e set begon Be Fair weer zeer enthousiast. Marion van Wil gen scoorde veel langs het één- mansblok van ZVH 2. Achterin het veld werd er door de Wad- dinxveense dames goed verde digd. De buitenaanval van ZVH 2 kwam niet meer door het Wad- dinxveense blok, gevormd door Antoinette Wij kers en Marcella Bos heen. Be Fair liep uit tot 10-5. Even stokte de aanvalsdrang aan Wad- dinxveense kant. Eva Tuuk kwam op de opslagplaats te staan en hielp Be Fair over het dode punt heen (15-7). Door een harde opslag van Mari on van Wilgen nam Be Fair gelijk een voorsprong van 5-0. Het spel aan de kant van ZVH 2 zag er verzorgd uit. Toch kwam het niet aan scoren toe. Be Fair was duidelijk een maatje te groot voor Zevenhuizen. De eerstvolgende wedstrijd van Be Fai’ wordt gespeeld op 17 april WADDINXVEEN - In de her vormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse in Waddinxveen wordt vrijdagavond 9 april een loop-in gehouden. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom vanaf kwart voor acht. Op maandag 12 april (Tweede Paasdag) houdt de koffiebar een de hockeyclub Waddinxveen onderteke- i volleybaltournooi. Voor opgave WADDINXVEEN - De lokale RTW-radio gaat binnenkort recla meboodschappen uitzenden. Pu blic relations-medewerker Pierre Linssen verwacht dat de RTW hiermee in juni van dit jaar zal kunnen beginnen als de landelijke vergunning daarvoor in mei bin nenkomt. Over het in de ether kunnen uit zenden van lokale reclame zal het gemeentebestuur van Waddinx veen een positief advies uitbren gen aan het Commissariaat van de Media. Dat advies voorziet er niet in dat hierover financiële afspra ken gemaakt behoeven te worden met de twee in dit Gouwedorp verschijnende regionale dagbla den. Voor het uitzenden van reclame boodschappen moet overigens nog een eenvoudig traject worden ge volgd. De RTW zal onder andere lid moeten worden van de Stich ting Reclame Code en een pro- grammastatuut met waarborgen voor de onafhankelijkheid moeten opstellen. De RTW-radio heeft de reclame- inkomsten nodig om in meer in de eigen financiën te kunnen voor zien. Tot nu toe maakt de lokale omroep gebruik van een jaarlijkse gemeentelijke subsidie van 10 mille. Voor het verder profileren en uit bouwen van een zoveel mogelijk zelfstandig RTW zegt Pierre Linssen elk jaar over ongeveer 50.000 60.000 gulden te willen beschikken. Van dit bedrag kan betere appara tuur worden gekocht, opleidingen worden verzorgd, muziekdragers worden gekocht en verzekeringen worden betaald. ZEVENHUIZEN - Het eredivi- sevolleybalteam van Rentokil- ZVH hoopt nog op een plaats in de beslissingspoule. De Zevenhui zenaren moeten dan wel zaterdag winnen van Piet Zoomers-Dyna- mo. De koploper, waarvan eerder in Apeldoorn werd verloren, zag in de afgelopen weken het verschil met ZVH teruglopen van vier naar twee punten. Wint ZVH van Dynamo, dan heb ben zij met Piet Zommers-Dyna- mo en Autodrop-VCG evenveel punten en moet een beslissings poule de uiteindelijke beslissing brengen. Van de krachtmeting za terdagavond om acht uur in het dorpshuis Swanla doet de TROS- televisie zondagmorgen vanaf half twaalf verslag op Nederland 2. De compleet spelende Zevenhui zenaren wonnen zaterdag in Am stelveen niet overtuigend van het onderaan staande Delta Lloydd- AMVJ na drie sets (4-15, 12-15 en 14-16). De prijzen bij het sjoelen van de sjoelclub Waddinxveen zijn ge gaan naar: klasse A: T. van Leeu wen, G. Renesse, Kees Slinger land en Jan Kersbergen; klasse B: Vera van Beek, C. van Wijk, Jan van Beek en H.D. Bes ten; klasse C: Cor Faay, W. Slinger land sr., Frans Botger en Sjaan Faay; klasse D: Henry Pijpers, Peter Botger, Jeannette Kersbergen en Roswelle van Leeuwen; klasse E: Ronald Meijer, Lies van Beek, M. Zonderland en Edwin van Abshoven. Het gemiddelde aantal punten per speler was tijdens de laatste avond 116.52. Het gemiddelde van de vereniging is 115.444 en het to taal van de vereniging bedraagt 460.968.000 punten. WADDINXVEEN - De klaver- jasdag, die op zaterdag 3 april in het wijkgebouw Zonnig Zuid werd gehouden ten bate van de restauratie van de rooms-katholie- ke St. Victorkerk, is om een tragi sche gebeurtenis afgebroken. Deelnemer Pank van ’t Hoog (58) van de Mauritslaan kreeg bij het drinken van een kopje koffie aan het begin van de dag een hartstil stand. Reanimatie ter plaatse door het snel aanwezige ambulance-team mocht niet meer baten. Ook be handeling in het Goudse Groene Hart-ziekenhuis bleek vergeefs. Het droeve nieuws van zijn over lijden was voor de organisatoren en ruim veertig deelnemers aan leiding om de klaverjasdag direct af te breken. De nieuwe klaverjasdag wordt nu gehouden op zaterdag 8 mei, ook weer in wijkgebouw Zonnig Zuid van ’s morgens 10 tot ’s middags 5 uur. De kosten zijn tien gulden. Opga ve bij Herman Gerts, Neptunus- pad 16 (tel. 12417), en Kees Ver weerd, Weidezoom 14, (tel. 14610). kamp pupillen en C/D jeugd 3e wedstrijd. 18 september: Zomercompetitie pupillen Zoetermeer 4e wedstrijd. 25 september: Clubkampioen- schappen S.C. Antilope in Wad dinxveen. 2 oktober: Reservedatum club- kampioenschappen. november: Eventueel de cross- competitie afdeling Gouda in Waddinxveen. 12 december: Snertrace voor ei gen leden en introducées. WADDINXVEEN - Na achttien winterseizoenen komt er definitief een einde aan de weke lijkse gymnastieklessen die Bep Kandou aan een groot aantal da mes- en heren-leden van de ten nisvereniging Waddinxveen (Al berdingk Thijmlaan) heeft gege ven. Ze startte met lessen voor leden van de tennisvereniging Waddinx veen, maar al gauw voegden zich anderen in haar gelederen. Deze maand stopte ze met haar lessen voor de heren-senioren. Eerder bracht ze bij de tennisver eniging de conditie van veel lief hebbers op peil en zette ze zich schrap voor de warming-up van de deelnemers aan het jaarlijkse Luilak-tennistoumooi. Na de laatste gymavond op woensdagavond 31 maart namen de heren-cursisten Bep Kandou maar naar café Sport (Kerkstraat) om haar te verrassen met een hap je en een drankje. Als één van de oudste leden sprak Carl Hasselbach namens de he- renploeg enige gevoelvolle woor den. Zij kreeg een speciaal voor haar gebakken Delftsblauwe vaas met inscriptie en witte rozen over handigd. N? - iAitsJL

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 33