Makkelijke zege voor Korbis: 10-6 Promotie hoofdklasse verder weg Vier tegen vier WSE Plusmarkt sponsort tournooien Bridgeclub Waddinxveen Drie Kwiek- teams zijn kampioen W. Reichard hengel- kampioen Meerkamp Antilope- pupillen Succesvol Woubrecht- tournooi Verlies WSV2 Tournooi goed bezet Drukte op Buitenhof Hockeyers winnen: 2-1 Meisjes W’veen verslaan WSE Tegenstand Florida-jeugd Flyers-dames op weg naar nieuw seizoen Be Fair C-l wint derby WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Dames 1 Pagina 3 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 7 april 1993 c De Gouwe slaagt niet in opzet 17 een overrompelde en Van der De jeu de boules spelende bewoners van Woubrecht met in WADDINXVEEN - Korbis-korfbal behaalde zaterdag tegen Velocitas in Leiderdorp een goede 10-6 overwinning. Door deze si te- let 3e ling-Aart de Jong en 8. Jolanda van Eijk-Henry van Wageningen. Organisator was voor de derde keer Dino Giancaspero. Het tour- nooi werd gesponsord door Joop Dries, De Dropkoning, Van der Zwaard Horecaservice, Marfix en de firma Boers. Door deze sponsoring was het mo gelijk alle deelnemers een aanden ken te geven en een gratis con sumptie. Inmiddels is al besloten ook volgend jaar weer een tour- nooi voor de Woubrechtbewoners te organiseren. Dino Giancasper wordt dan bijge staan door een op de najaarsverga dering benoemde commissie. het midden met wisselbeker Sjaak van Rijn. (Foto: Jeu de boulesvereniging Waddinxveen). Woudenberg, 9. Jan van Soest- Jan Hielema, 10. Ria Veelenturf- Toos Tabben, 11. Jeanette Heim- Neel van Oosten, 12 Arie de Haan-Rob van Dijken, 13. Minou de Waal-Rob de Man en 14. An nie Schouten-Pieter van Oosten. Bij de ouders en begeleiders was de eerste prijs voor Bianca Tuil- broek en Barend Monster. De overige uitslag luidt als volgt: 2. dhr. Grootaers-Ben Sas, 3. dhr. de Waal-Wim van Bockom Maas, 4. mevr. Grootaers-Corrie Monster, 5. mevr. Dompeling-Willem Dries, 6. mevr, de Waal-Cock Ruitenburg, 7. mevr, de Waal- Cock Ruitenburg, 7. dhr. Dompe- WADDINXVEEN - Het is weer behoorlijk levendig op het tennis park De Buitenhof van Be Fair- tennis. Door verhuizing of om andere re denen vertrekken elk jaar leden van de tennisclub Be Fair. De lijst van nieuwe aanmeldingen blijft evenwel altijd groter dan het aan tal vrijkomende plaatsen. Er blijft dus steeds een wachtlijst voor Be Fair-tennis. De gelukkigen die dan eindelijk dit jaar aan de beurt zijn konden zaterdag 3 april uitgebreid kennis maken met de club en diens le den. Het werd een feestelijke dag waarop 100 tennissers deelnamen aan het kennismakings-tournooi. Op 10 banen konden elk half uur 40 spelers de winter van zich af slaan. Daarna konden ze zich een plekje zoeken aan de geheel ver nieuwde bar in het clubhuis. Bouwkundigen en bouwers heb ben de afgelopen maanden de be schikbare ruimte aanzienlijk nut tiger ingedeeld. Een voor de eerste keer aanwezi ge dame uitte zich vol lof over de sfeer bij Be Fair en over de ba nen. Er viel de gehele dag geen wanklank te beluisteren. Om 4 uur vond een prijsuitreiking plaats, waarbij de nieuwe leden Hans en Hannie Maas een taart toebedeeld kregen, ter beschik king gesteld door Be Fair-lid Gert Huizer. ’s-Avonds werd het nieuwe tennis seizoen ingeluid met een zeer ge zellig samenzijn in het clubhuis. Maandagavond labelen begint op 19 april omdat het 12 april Pasen is. De banen zijn met Pasen uiter aard wel open. Woensdagochtend labelen gaat nu ook weer van start. Iedereen kan zich nog net even wat losslaan al vorens de competitiedagen weer beginnen. WADDINXVEEN - Vorige week konden drie teams van Kwiek-ta- feltennis gefeliciteerd worden met het behaalde kampioenschap. Kwiek 5, uitkomend in de 3e klas se van de Goudse tafeltennisbond, behaalde vrij gemakkelijk het kampioenschap. Herman Simons, Henny van de Meulen en Piet Swart behaalden tegen Reeuwijk een klinkende 8-2 overwinning. Kwiek 4 en Kwiek 6 vechten te gen degradatie; beiden behaalden een verdienstelijk 5-5 gelijkspel. Voor Kwiek 7 was de 3 e klasse promotie te hoog gegrepen. Tine Troost, Jaap Hardenbol en Leon Gütz, uitkomend in de 4e klasse behaalden tegen mede kop loper BOK uit Bodegraven een 7-3 zege, waarmede zij de bloe men uit handen van voorzitter Dick Lekx in ontvangst mochten nemen. Kwiek 15, met de ongeslagen Martien v.d. Klink, Roland v.d. Werf en Joost Looman, behaalde in de 5e klasse met een 10-0 zege een fraai kampioenschap. Met grote belangstelling werd vrijdag uitgezien naar verrichtin gen van de vaandeldragers van Kwiek tafeltennis, het eerste team. De hooggespannen verwachtingen werden beloond. Met een 9-1 overwinning op Vriendenschaar 3 verliet Kwiek het veld. Daarmee hebben Roland Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos de stap naar de nummer 1 positie en daarmee promotie naar de lande lijke klasse volledig in eigen hand. Een gelijkspel tegen Vrienden schaar 4 is daarvoor voldoende. Gouwe op een 4-3 voorsprong aan het einde van de tweede periode. In de derde periode sloeg de ver moeidheid enigszins toe bij de he ren. Het gemis van de twee basis spelers werd langzaam duidelijk. De Ham kwam in deze periode van de wedstrijd voor het eerst op voorsprong met 4-6. De wedstrijd was nog niet beslist en de vierde periode moest uitwij zen wie de sterkste was. De heren creëerden wel voldoende kansen, maar wisten de meeste kansen niet te verzilveren. Hierdoor maakten zij het zichzelf onnodig moeilijk. De Ham liep langzaam uit en leek langzaam op een over winning af te gaan. In de laatste periode waren het Cees Boonstoppel (2x) en Paul van Doorne die de eindstand be paalden op 9-7 in het voordeel van De Ham. De heren zakken hier mee naar een derde plaats. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft De Gouwe de promotie niet meer in eigen hand. De wedstrijd tussen OZ&PC en De Gouwe was het gevolg van een door De Gouwe gewonnen protest met betrekking tot de met 8-5 verloren wedstrijd op 28 novem ber 1992. Ver in de derde periode, bij een stand van 6-2 voor OZ&PC, speelden de Oldenzaalsen even met acht speelster en dat was er één teveel. Derhalve is besloten de wedstrijd vanaf dat moment over te laten spelen, waarbij De Gouwe met een viermeterworp mocht begin nen. De strafworp werd door Gil lian van den Bergh benut (6-3). Daarna sloop De Gouwe via doel punten van Gillian van den Berg (6-4) en Mirjam Overdam (6-5) nog aardig dichtbij, doch OZ&PC wist met enkele breaks verder uit te lopen. Alleen Marion van Hooft kon nog voor 8-6 zorgen, voordat OZ&PC de eindstand op 10-6 bepaalde. WADDINXVEEN - In de laatste wedstrijd van dit seizoen voor de Rotterdamse Schaakbond heeft het tweede team van de Waddinx- veense Schaakvereniging WSV zijn serie overwinningen niet kun nen voortzetten. Tegen koploper Primus Inter Pa res is het zelfs een zware 6-2 ne derlaag geworden. In deze uit wedstrijd met twee invallers (Rit ter op het 5e en Kloet op het 8e bord) kwam alleen laatstgenoem de tot winst. De Schiedammers zetten uiter aard alles op alles, want van de uitslag en het behaalde aantal bordpunten hing het af, of zij de titel in deze groep zouden beha len. Dat bleef tot de laatste partij on zeker. Nadat Van Oort, De Bock, Muit en Ritter verloren hadden en Van der Born en De Niet niet meer dan remise hadden weten te halen, was de partij van Wiersma beslissend voor de thuisclub. Hoewel er voor WSV niets meer op het spel stond, deed Wiersma zijn sportieve plicht en verzette zich tot het uiterste, maar kon verlies niet voorkomen. Begrijpelijk, dat deze laatste uit slag door de Schiedammers uit bundig toegejuicht werd! De titel was binnen en de glazen konden worden geheven. WSV 2 eindigt hierdoor in de middenmoot. Bij de interne competitie toonden Hennink, die met een schijnoffer Philipse Oord, die schijnbaar moeiteloos van Kardol won, dat zij een klasse apart zijn. Met resp. 1834 en 1728 punten staan zij een straat lengte voor op Philipse (1468) en Van der Bom (1462). Smitskamp won vrij gemakkelijk van Van der Starre en Van Wou denberg zag kans met drie pion nen achter tegen een loper, Van der Born in een zorgvuldig opge bouwd matnet te vangen. Van der Hoek wist zijn plaats in de sub top te versterken door winst op Goor. Opvallend was het grote aantal re mises in de middenmoot: P. v. Of- feren-Van Oort, Ellers-Willemen, Versluis-Brinkhorst en Reus-To- renbeek. Vooral de laatstgenoem de partij mag opvallend genoemd worden. Torenbeek wist de pas door hem als voorzitter gelauwerde le team- speler knap weerstand te bieden, kwam zelfs een pion voor, maar moest zich toch bij remise neer leggen. Winst was er verder voor Stam, Van Sandijk, Markus en Brobbel tegen respectievleijk D.J. v. Offe ren, Alblas, De Pater en Ponsioen en de partij H.E. v. Offeren-Auad leidde tot deling van het punt. De stand aan de top is 1. Hen nink, 2. V.d. Oord, 3. Philipse, 4. V.d. Born, 5. Smitskamp 6. Van Woudenberg, 7. Kardol, 8. Jan sen. voor het einde van de eerste pe riode was De Ham echter terug gekomen tot 2-2. Ook in de tweede periode gingen beide ploegen gelijk op. Remco de Frankrijker, die tot het einde van het seizoen definitief in het eerste herenteam zal spelen, en Paul van Doorne brachten De Het lijkt niet op te kunnen sinds de jaarwisseling voor Flyers 3e herenteam want nu was het Jum pers 5 dat slechts mee mocht doen: 72-38 voor Flyers. Bart Zwamborn had 25, Robbert v.d. Kroeft 13 en Peter Zwamborn 10 punten. Bij heren 4 leek in de slotfase wel alsof het bord al omhoog gedraaid was want in de tot dan toe gelijke strijd konden ze geen punt meer scoren tegen LUSV: 32-45. Voor dames 4 wordt het scoren een steeds groter probleem want hoewel het spel best goed draait gaan de ballen maar moeizaam door de basket. MSV won dus: 39-58. Lia van Zandbergen en Monique Noordhoek scoorden ’t meest. Net geen 100 punten voor de meisjes BI maar wat een mooie overwinning op het vroeger altijd onverslaanbare Grasshoppers: 96-38. Scores: Jolanda Geurts 29, Esther v.d. Hoeven 18, Suzanne Snippe 11, Ymke Troost 10 pnt. Een erg goede overwinning voor de jongens Cl. Het team van Hans Bink versloeg koploper Zoe- bas met 76-88. Met een goede rentree na blessu re van Hans Peters en 17 punten van Freddy Hoffman won W1 goed van Loko: 49-26. Door ziekte verzwakt kon C2 niet winnen van Dunkinn. Dennis de Jong had 13 punten. WADDINXVEEN - Na reeks van vijf monsterzeges kwam de badmintonjeugd van Florida 1 vorige week bij Zuidhollands grootste vereniging Eridos in de problemen. Met twee invallers werd met 2-6 verloren van Eridos 2. Zaterdag bleek Pluimbal 2 in De Lier veel sterker dan in Waddinx veen. Met veel moeite en met Je roen van Boxtel in plaats van Re- mon van Gemeren werd met 5-3 gewonnen. De laatste wedstrijd thuis tegen Eridos 2 zal beslis send worden voor het kampioen schap. Florida 3 wist weer een paar punt jes bij elkaar te sprokkelen door Regio Effekt Aeolus 3 met maar liefst 8-0 te verslaan. Florida 4 sloeg weer ongenadig toe: 8-0 te gen een kansloos Vederlicht 6. Slechts één partij verloren en 47 gewonnen in 6 wedstrijden. Waarom het uit veel kinderen van de districtsselectie bestaande 4e team is ingedeeld bij lagere teams van zwakkere verenigingen is niet duidelijk. Niet voor het eerste jaar is dit erg vervelend, want competitie spelen kan juist zo spannend en goed voor je spel zijn. Ook Florida 5 kampt met hetzelf de probleem. Aigis 11 werd zon dag in Zoetermeer met 8-0 inge pakt. Florida 6 heeft wel veel te genstand. Een mooi gelijkspel gen Rewic 3 zorgde voor hel punt uit 6 wedstrijden. De A-mini’s van Florida wonnen met 7-1 van Nivo uit Rijswijk. Team B verloor net aan van de kleine tomatenplukkers van Velo uit Wateringen: 3-5. meer spannend, maar toen was het gedaan met de Schiedamsen. Flyers pakte terecht de volle winst: 73-61. Scores: Wendy Posthumus 16, Nathalie Gielliet en Babette Heerkens 12. Anita van Unen (met één u) pakte zeer veel re bounds. De meningen waren verdeeld of de meisjes-junioren Flyers nu van zichzelf verloren of van 2 speel sters van Wijnand Shooters (Bun schoten). Die 2 speelsters waren inderdaad vreselijk goed. De ene leek zo nu en dan een vrouwelijke kloon van Michael Jordan en de andere die scoorde 44 punten. Enkele toe schouwers waren van mening dat de Flyers als ze goed gespeeld hadden hadden kunnen winnen in plaats van met 52-83 te verliezen. Flyers liet zichzelf overrompelen door de Shooters en speelde mede daardoor met te weinig begeeste ring. Slechts enkele speelsters, zo als guard Marloes Thijs en de for wards Martine Broekman en Brenda van Leeuwen, deden ’t naar behoren. WADDINXVEEN - De meisjes pupillen van Waddinxveen-voet- bal versloegen WSE met 8-1 en’ blijven hierdoor bovenaan staan in hun klasse. D-l speelde een zeer spannende pot tegen Olympia maar verloor toch nipt met 3-2. E-l is duidelijk te hoog ingedeeld en verloor nu met 10-1 van Soccer Boys. E-2 blijft winnen en kan binnenkort het kampioen schap vieren. Nu werd Floreant met een 8-0 nederlaag naar huis gestuurd. F-l speelde in sportpark De Sniep de topper tegen Olympia. Dit was duidelijk te merken aan hun spel. De rust brak met een 0-3 achter stand aan. Na de limonade pakte F1 de draad op. Dat resulteerde in een 3-3 eindstand waardoor zij 1 punt voorblijven. F-2 moest na de overwinning van vorige week nu zijn meerdere erkennen in Olympia (3-0 verlies). De meisjes-junioren versloegen Donk met 8-0 en blijven boven aan staan in hun poule. C-l moest naar koploper Woer den. Wilden ze nog kans hebben op de bovenste plaats dan was een overwinning noodzaak. Dat lukte niet, gezien de 6-2 nederlaag. B-l pakte na een niet verwacht verliespunt van vorige week de draad weer op en won met 7-2 van Floreant. A-l heeft de aan sluiting met de top verloren door met 3-2 van Spirit te verliezen. WADDINXVEEN - Zondag moest het eerste herenteam van de hockeyclub Waddinxveen thuis tegen VCL spelen. Na ongeveer 20 minuten kwam VCL op een 1-0 voorsprong via een strafcorner. Waddinxveen kon deze tegenslag moeilijk verduren en kwam de eerste helft dus ook niet meer tot scoren. Nadat coach F. van Hooy de op stelling had gewijzigd begon de tweede helft. Al snel kreeg Wad dinxveen een strafcorner mee, waaruit G.J. van Delft na een solo wist te scoren. Een tijdje daarna maakte aan Waddinxveense kant een speler een opmerking naar de scheids rechter, waarvoor hij 5 minuten het veld moest verlaten. Hierdoor kon VCL de druk op voeren, maar Waddinxveen was sterk genoeg om die druk te weer staan. En toen ze nog een straf corner meekregen wist P. Ver spoor hieruit 2-1 te scoren, wat ook de eindstand bleef. Ook het jongens Al team van Waddinxveen heeft gewonnen met 2-0 van Bodegraven Al WADDINXVEEN - Vrijdag 9 april vindt bij voetbalvereniging WSE weer het jaarlijkse 4 tegen 4 voetbaltoumooi plaats. Net als verleden jaar belooft het een groot spektakel te worden en de organiserende commissie rekent wederom op een grote opkomst. Vorig jaar waren zo’n 120 kinde ren te gast op het sportcomplex ‘De Lansbreker' en kon men te rug kijken op een geslaagd evene ment. Ook dit jaar rekent WSE weer op een groot, sportief en gezellig eve nement. Er zal worden gestreden in verschillende leeftijdsklassen, zodat een eerlijke competitie zal ontstaan. Jongens kunnen zich met viertal len inschrijven in de volgende leeftijdsklassen: 5/6/7 jaar F-groep, 8/9 jaar E- groep, 10/11 jaar D-groep en 12/13 jaar C-groep. Zoals het een goede vereniging beaamt kunnen ook meisjes zich inschrijven voor een 4 tegen 4 competitie. Zij zullen strijden om de eer in de volgende leeftijdklas- sen: 5/6/7 jaar meisjes-pupillen-groep B, 9/10/11 jaar meisjes-pupillen- groep A en 12/13/14 jaar meis jes-junioren. Jongens en meisjes die op vrijdag 9 april zin hebben om bij WSE deel te nemen aan dit 4 tegen 4 tournooi kunnen zich voor 8 april inschrijven bij: Rocco Geers, tel. 16135 of bij WSE tel. 14710. WADDINXVEEN - Vorig voet balseizoen was er nog een strijd om het kampioenschap in de hoogste C-groep van de KNVB- afdeling Gouda tussen Be Fair en WSE. Nu is de C-jeugd in het Warnaarplantsoen de enige die de naam van het Gouwedorp nog hoog weet te houden. Het C-l elftal van Be Fair won met 4-0 van WSE. Mark Hoogen- berg scoorde 2x. Verder was er een schitterende goal van Zouhir Benquedda en een goal van de fy siek zeer sterke Iman Saouny. Andy Koele was één van de uit blinkers. De snelle linkerspits gaf de bal meerdere malen op maat voor. Gilbert Both was echter niet te passeren. A-l verloor de laatste competitie wedstrijd tegen Wilhelmus met 1-3. Theoretisch is er nog kans dat Be Fair opnieuw promoveert. Zaterdag bracht het team schrik toe aan het Rotterdamse Sparta, dat graag in Waddinxveen het promotiefeest had gevierd. Een kopbal van aanvoerder Majid Darazzi (uit een hoekschop) en een vrije trap ineens in de krui sing van doelman Edwin Kraan brachten Be Fair op een 2-0 voor sprong. Vlak voor tijd kregen de Spartanen een strafschop: 2-1 was de eindstand. Be Fair speelt nog uit bij Elinkwijk en thuis tegen UVS. C-3 maakt grote kans op het kam pioenschap. Uit bij Haastrecht werd met 0-7 gewonnen. Ook B-2 heeft de kansen in eigen hand. Ruim werd gewonnen bij Groene weg in Zevenhuizen. B-2 kan eveneens kampioen worden. D-4 verloor met 4-6 van ONA D-2. Het was een spannende wed strijd met veel doelpunten. E-l won van Lekkerkerk met 4-2. Pe ter Klomp, Sander van Rijn en Erwin Geldof (2x) scoorden. Ook E-2 won met 0-3 bij Olym pia. E-4 won met 2-1 van Olympia en E-6 won ook met 4-2 van Nieuwerkerk. Matthijs scoorde 3x. Robert Jan scoorde eveneens. F-l kreeg toch een nederlaag te verwerken. Met 1-0 werd bij Schoonhoven verloren. Toch is het kampioensfeest besproken want eindwinnaar zullen zij zeker worden. F-2 won met 3.0 van Olympia. F-3 won ruim met 0-7 van Bode graven. Bart Veen (3x), Alwin Widdeman (2x) en Martijn Beze- mer (2x) scoorden. Pieter Spelt en Jeroen Lagrouw keepten. F-5 won met 7-0 van Rohda. Marco, Jos, Jeffry en Teunis troffen doel. WADDINXVEEN - De tournooi- commissie van voetbalvereniging Be Fair gaat in dit voorjaar vijf tournooien voor de jeugd organi seren. Plusmarkt Riwa (Zuidplas- laan) zal als sponsor optreden van het eerste en het laatste tournooi. Het eerste tournooi is op maandag 12 april (Tweede Paasdag) van 9.30-16.30 uur en zal volgens de KNVB-Gouda de grootste uit de gehele regio zijn. Die dag zullen meer dan 300 jongens in de leef tijd van 6-10 jaar voetballen in 8 poules. In het Warnaarplantsoen is er die dag een ochtend- en mid- dagtournooi. In de ochtenduren zullen teams van Soccer Boys, De Jodan Boys, Barendrecht en Be Fair te gast zijn. Gespeeld wordt dan om de Inge Rehorst-trofee en de Verzijl Sport wisselbokaal. In de middag komen pupillen teams van DSO, Quick Boys, Olympia, RVC, VEP, Woerden en Be Fair in actie. De tournooi- commissie is er opnieuw in ge slaagd teams van Feijenoord aan te trekken. Alle deelnemers krij gen van Plusmarkt een vaantje aangeboden. Het vierde en laatste tournooi van dit seizoen voor de C-junioren, waaraan Feijenoord, DWS, Zwart Wit ’28, Alphense Boys en Be Fair deelnemen, wordt gespeeld op zaterdag 22 mei. Voor dit eve nement stelt Plusmarkt de bekers beschikbaar. WADDINXVEEN - Hoewel het eerste damesteam van Flyers-bas- ketbal dit seizoen nog niet uitge speeld is kunnen de basketbalsters zich nu al gaan richten op het vol gende seizoen. Met de 73-61 overwinning van vrijdag op Juventus doen de laat ste wedstrijden er niet veel meer toe voor het team van coach Ger- rit-Jan Heijink. De middenpositie is een feit. Belangrijk voor de komende sei zoenen is dat Heijinks opvolging rond is. Flyers Frank Minnee, nu assistent-trainer en coach van da mes 2, is volgend jaar de man in het Waddinxveense damesbasket- bal. Flyers meisjes junioren 1 gaf zichzelf weinig kans tegen Wijn and Shooters en verloor daarom met groot verschil: 52-83. Dat Flyers dames 1 in de rang schikking afstand heeft genomen van het Schiedamse Juventus bleek niet uit de wedstrijd tussen de teams. Voor rust was het zelfs Juventus dat het best speelde. Door het harde werken beperkte Flyers de schade bij rust echter toch tot een geringe achterstand (33-36). Oók in de tweede helft was de wedstrijd zo nu en dan een onge kende hol-en-draaf-partij, maar nu was Flyers de iets betere ploeg. Tot enkele minuten voor het eind signaal bleef de wedstrijd zonder Frank Straver liepen een goede 40 meter sprint in respectievelijk 7.6 en 7.7 seconden. Bij de meisjes pupillen B doet Marije te Raa het meer dan uit stekend. Op de 40 meter sprint werd zij in een tijd van 7.0 secon den 2e, terwijl op de kogel 4.35 meter ook niet niks te noemen valt. Ook het verspringen met 3 meter en 14 centimeter is voor haar leeftijd een respectabele af stand. In het totaalklassement leg de Marije beslag op een prachtige 2e plaats. Marieke de Leede liep de 40 me ter nog sneller (6.9 seconden). De kogel stootte zij naar 3 meter en 54 centimeter, terwijl een verte- sprong van 3 meter en 13 centi meter haar op een 5e plaats in de eindrangschikking bracht. Elsa Mol eindigde hier op een mooie 10e plaats van de in totaal 28 deelnemende kinderen. Behnaz Assodilahi was dit keer minder gelukkig en eindigde op een 27e plaats. WADDINXVEEN - Vrijdag zijn de Gouwedames er niet in ge slaagd de vijfde plaats van de kampioenspoule te bereiken. In Oldenzaal werd uiteindelijk met 10-6 vna OZ&PC verloren. Ook heren 1 van De Gouwe verloor. Zij verspeelden zaterdag de tweede plaats door een 9-7 verlies tegen medepromovendus De Ham uit Wormerveer. Heren 2 kon titelkandidaat PSV 2 geen voldoende weerstand bieden en verloor met 11-4. Alleen dames 2 wist tot winst te komen. Zij wonnen met 5-2 van het laagge plaatste Alkemade 1. Misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen was de thuiswedstrijd van heren 1 van De Gouwe tegen De Ham uit Wormerveer. Met nog vier wedstrijden voor de boeg was het verschil tussen de beide ploegen slechts één punt in het voordeel van De Gouwe. Bij winst zou de promotie naar de hoofdklasse zo goed als zeker zijn. Bij verlies zijn dekansen voor pro motie voor de Waddinxveners zo goed als zeker verkeken. Dat De Gouwe het moeilijk zou krijgen was op voorhand al zeker. De heren waren enigszins gehan dicapt door de afwezigheid van Meye Lammers en Jaco van Tol. De heren begonnen voor het eerst sinds weken goed. Door doelpun ten van Marc Faber en Remko Overdam kwamen de Waddinxve ners op een 2-0 voorsprong. Nog zege heeft Korbis nog steeds de tweede plaats in handen achter leider Tjoba. Jammer genoeg is deze klassering niet voldoende voor promotie, zo dat gehoopt wordt op misstappen van de leider. Tegen Velocitas begon het eigen lijk niet zo erg soepel. Waar schijnlijk was het toch weer even wennen op de grasmat, hoewel de weersomstandigheden uitstekend waren. Zelfs moest eerst nog een 1-0 ach terstand geslikt worden alvorens Ellen van de Ent via een door braak kon gelijkmaken (1-1). Even later bewees Miriam de Boer van afstand het schieten niet verleerd te zijn en bracht daar voor Korbis voor het eerst in deze wedstrijd op voorsprong. Toch gaf Velocitas het niet op en - gehol pen door bepaald slap spel van Korbis - wist terug te komenop een 3-2 voorsprong. Dat was toch eigenlijk al te gek en zo dacht Marino van het Zwet er ook over en prompt was het weer gelijk (3-3). Nog voor de pauze beproefde Pie ter Slootweg uit een strafworp met succes de Leiderdorpse korf (4-3) en die stand betekende te vens het einde van een toch wat teleurstellend verlopen eerste helft. Toen de goed leidende arbiter voor de tweede helft infloot was het de vraag hoe het verdere met Korbis zou gaan. Gelukkig was dat beslist beter en werd Velocitas middels frequent balbezit onder grote druk gezet. Ondanks dat ook nu weer ver schillende kansen onbenut bleven was toch de trefzekerheid groter dan in het begin. Het begon met Miriam de Boer en Ellen van de Ent beiden uit een doorbraak gevolgd door op nieuw een strafworp welke verzil verd werd door Marino van het Zwet die inviel voor de niet fitte Marco van Leeuwen. Dat was dus 3-7 en toen Pieter Slootweg er daarna 3-8 van maak te, hing een grote uitslag beslist in de lucht. Toch gebeurde dat niet en dat was toch - ondanks het behoorlijke spel - wel jammer. Nu kon Velocitas nog iets terug doen (4-8) al smaakte Jaco Wine- ke het genoegen een doorbraak doeltreffend af te ronden (4-9). Na 5-9 was het Miriam de Boer die de score nog wist op te voeren tot 5-10, alvorend Velocitas de eindstand op 6-10 bepaalde. Opvallend in deze wedstrijd was WADDINXVEEN - Bewoners van het gezinsvervangend tehuis Woubrecht hebben zaterdag sa men met hun ouders en begelei ders volop genoten van het derde Woubrechttoumooi, georgani seerd door de jeu de boulesvereni ging Waddinxveen. De stralende zon zorgde voor een Frans sfeertje op het speelveld aan de Alberdingk Thijmlaan. In totaal namen 22 teams deel aan de wedstrijden, 14 bewoners en 8 ouders en begeleiders gekoppeld aan een lid van de jeu de boules vereniging. De vorig jaar door Bas van Maastrigt gewonnen wisselbeker ging over in handen van Sjaak van Rijn die samen met Anja Lebbing het tournooi wist te winnen. Tweede werd Camille Grootaers met Piet v.d. Made. De derde plaats was voor de winnaar van vorig jaar Bas van Maastrigt sa men met Norbert Schifferling. De overige uitslag luidt als volgt: 4. Arthur van Helder-Jopie Huls kamp, 5. HerkJan-Roy Hulskamp, 6. Bep van Houten-Peter Korte- kaas, 7. Leo Dompeling-Frits Tab ben, 8. Jan van Buuren-Hans van WADDINXVEEN - Zaterdag 3 april hield het Alphense AVV’36 een meerkampwedstrijd voor pu pillen, waaraan ook door de Wad dinxveense sportclub Antilope is meegedaan. In totaal gaven 200 kinderen van 9 tot 11 jaar acte de présence. Voor Antilope traden 19 leden in het strijdperk. Antilope heeft elk jaar weer bij haar jongste leden genoeg talent om in de regio goede resultaten te behalen. Zo ook nu weer herbergt de groep van trainer Rob Meijer duidelijk enkele talenten in de at- letieksport. De jongste deelnemertjes van 7-8 jaar deden het uitstekend. Eldert de Redelijkheid had er duidelijk zo vroeg in het seizoen zin in en vestigde twee nieuwe clubrecords. Stootte hij eerst de kogel naar een prachtige 6 meter en 12 centime ter, hierna liep hij een uitsteken de tijd op de 1.000 meter in 4.24.6 minuut. Voor beide presta ties betekende dat een nieuw clubrecord. In het eindklassement eindigt Eldert op een mooie 6e plaats. Frank Mijnans werd goede He. Hieraan lag vooral een goede 40 meter sprint in 7.8 seconden ten grondslag. Bij de jongens pupillen B hebben Arnold Toet, Frank Straver en Robert Jan Versluis erg hun best gedaan. Zowel Arnold Toet als WADDINXVEEN - Met 60 deelnemers was het kennisma- kingstournooi van de tennisvereni ging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) zaterdag 3 april goed bezet. Het weer was prima: zon, geen wind en een prettige tempe ratuur. Het tournooi was bedoeld nieuwe leden kennis te laten maken met de bestaande leden. Het tennissen zelf is de lijm die dit gebeuren bij elkaar houdt. Deze doelstelling werd ruim schoots behaald gezien het aantal deelnemers, maar ook gezien het aantal kijker en bezoekers dat het gezellige terras van de vereniging bevolkte. Door de opzet van het tournooi speelde rijp en groen met en te gen elkaar. Een systeem dat uit stekend werkt om elkaar te leren kennen. Toen om kwart over tien de eerste partijen ondere een stralende zon de baan opgingen zat de stem ming er reeds goed in. Te meer, omdat deze zaterdag eigenlijk de eerste goede speeldag was van het nieuwe seizoen. De opening hiervan, was wel op 27 maart, maar het spelen kon ei genlijk pas goed beginnen op 1 april toen de nachtvorsten wegble ven. Aan het einde van de ochtend kwam een king-size paashaas uit een mand vol chocolade eieren het veld op. Rond half vier luidde de bel het einde van dit geslaagde tournooi in. Na de prijsuitreiking werd nog gezellig nagetafeld met een drankje en een hapje. j WADDINXVEEN - Zaterdag voor een week werd de tiende en laatste wedstrijd voor de winter competitie van de hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW ge houden in het Amsterdam-Rijnka- naal. Vooraf was het onderlinge ver schil in vangstgewicht tussen de nrs. 1 en 5 van het klassement zeer klein. Het Amsterdam-Rijn- kanaal is een water waar een ver schil van 5-10 kilo in één wed strijd kan worden rechtgetrokken. Er was dus volop spanning. De vanst in de laatste wedstrijd was goed. De uitslag ziet er als volgt uit: 1. H. Kraan (8160 gram), 2. J. Verhoef (5560 gram), 3. M. Reichard (5010 gram), 4. H. de Haan (4670 gram), 5. A. van Leeuwen (3900 gram). Na afloop moest er enig reken werk verricht worden om tot de eindrangschikking te komen, im mers het vangstgewicht van de 2 slechtste wedstrijden wordt van het totaalgewicht afgetrokken. M. Reichard behaalde, na aftrek van de 2 genoemde wedstrijden, het hoogste gewicht. Met een to taal gewicht van 54.950 gram (overigens ook het hoogste) werd hij de winterkampioen van het seizoen ’92-’93. De eindstand ziet er als volgt uit: I. M. Reichard (51-930 gram), 2. J. Verhoef (47.970 gram), 3. H. Kraan (47.740 gram), 4. R. Jen ner (46.570 gram), 5. M. van Leeuwen (38.900 gram). Totaal werd er in deze competitie ruim 410 kilo vis gevangen. Zaterdag 3 april wordt er nog een afsluitende winterwedstrijd geor ganiseerd. Belangstellende leden van de HSW kunenn voor deze wedstrijd inschrijven. Het inleg- geld bedraagt ƒ10,- en kan vol daan worden bij het vertrekpunt, gelijk met de opgave. Het viswater wordt bij vertrek be kend gemaakt. Middels loting worden koppels gevormd, beide personen (het koppel) vissen wel op het door hun persoonlijk ge trokken kantnummer. Vertrek vanaf het NS-station Waddinx veen om 06.30 uur. het feit dat slechts een doelpunt uit afstand werd gescoord, on danks het windstille weer. Liefst zes doelpunten kwamen uit door- loopballen tot stand en de overige waren strafworpen. Misschien dat in de komende thuiswedstrijd op zaterdag april tegen Spirit het afstandschot niet vergeten wordt want tegen die ploeg is het beslist oppassen geblazen en dient Korbis voor 100% op scherp te staan, wil men de punten in Waddinxveen hou den. WADDINXVEEN - De bridge club Waddinxveen heeft de vier de competitieronde achter de rug. De eindstand is nu als volgt. Groep A: 1. Echtpaar Kuijpers (57.879%), 2. mevr. De Redelijk- heid-hr. Kok (57,361%), 3. dames Luiten-Sijthoff (52.044%), 4. mevr. Nijhoff-hr. Vaandrager (51.958%). Uit Groep B promoveren naar Groep A: 1. Echtpaar Den Haag (56.210%), 2. echtpaar Verwoerd (54.431%), 3. echtpaar Van Zijl (52.959%), 4. echtpaar Mulder (52.583%). Uit Groep C promoveren naar 1. Echtpaar Knijf Groep B: 1 (55.653%), 2. dames Bangert-van Mourik (54.179%), 3. mevr. Gerts-hr. Wekking (53.927%), 4. dames Van der Ark-Steenbergen (52.604%). Uit Groep D promoveren naar Groep C: 1. Echtpaar De Nie (58.878%), 2. heren Anker-Anker (56.349%), 3. dames Christoffels- Fransen (55.097%), 4. mevr. Ver- weij-hr. De Groot (54.328%). Bij de jongens pupillen A le jaars was het Peter de Leede die met 1012 punten beslag legde op een zeer goede 2e plaats in het eind klassement. Dat kwam vooral door zijn goede sprint op de 60 meter in 9.3 seconden. Roland den Hertog en Luuk Schwiebbe wisten goede resulta ten te behalen door als 5e en 6e van de in totaal 39 deelnemers te eindigen. Sander van As, Michiel Buné en Ronald Romeijn eindig den als 18e, 25e en als 35e. Bij de jongens pupillen A 2e jaars was het Tjeu van Haaren die met een mooie hoogtesprong van 1 meter en 25 centimeter zijn goe de 6e plaats in het totaalklasse ment zeker stelde. Joost Blokland en Ferry Esveldt legden op een 19e en 23e plaats beslag. Marjolein Blaauboer wist zich bij de meisjes pupillen A goed te handhaven. Met ingang van deze maand vin den alle atletiektrainingen voor de jeugd weer op de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan plaats. Kinderen van 9 tot 11 jaar trainen op dinsdag en donderdag van 18.30 tot 19.30 uur. In deze groep is nog enige ruimte voor nieuwe leden. Belangstellen den zijn van harte welkom bij de ze trainingen. Voor meer informa tie kan men zich wenden tot Rob Meijer, tel. 01828 - 114J1.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 39