Be Fair op weg naar 4e klasse Autobotsing voetbalfans NEUF 11 Harteveld uw keus in Saab Kunstkring exposeert Koffiebar Kritiek op gospelband ‘Courage4 Weekmarkt eerder open Spelletjesheld bij Van de Wal Cursussen taal bij Alpha op Coenecoop WADDINXVEEN - Alpha Ver taalbureau en Taalonderricht op het bedrijvenpark Coenecoop (’t Coene Kwartier) begint in de week van 12 april met vijf nieuwe en kortlopende taalcursussen En gels, Frans, Duits, Spaans en Ita liaans. Paul van Schie (CDA) bij opening pand Holec Projects BV: Gouda-Waddinxveen wordt één woon- en werkgebied COLOPHON Ds. J.W. Goossen weg op 13 juni (medische diensten I BURGERLIJKE STAND KERKDIENSTEN 1 HARTEVELD^ iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. K. Straver Ter Aar a 01722-31 33 Barendstraat - 01727-12031 2771 DJ Boskoop POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ L’Europe a table april LUXEMBURG Aanrijding HOTEL-RESTAURANT Bromfietser Coenecoop Doorgereden Lading WSE Weekblad voor Waddinxveen ZONDAG 10 APRIL NEDERLANDS HERVORM DE KERK Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 7 april 1993 KERK i GE- 16.00 Harteveld t AUTOBEDRIJF Aanstaande zaterdag wacht Be Fair echter weer een zware uit wedstrijd tegen en in Zwammer- dam. De spelers van Be Fair zul len een grote ondersteuning van de supporters goed kunnen ge bruiken. Erg ver kwamen ze niet, want op de Chopinlaan reed de bestuur ster van de supportersauto van achteren in op een voorgesorteer de auto, die de Joh. Postlaan in wilde rijden maar even op een te genligger moest wachten. Beide voertuigen moesten worden weggesleept. De voetbalfans re gelden snel een andere auto en konden zodoende hun weg vervol gen. Helaas verloor Feijenoord, zoals bekend, ook nog de wed strijd. Gelijktijdig met deze aanrijding vond ook op de kruising van de Sniepweg en de Tweede Bloksweg een aanrijding plaats. Hier werd geen vrije doorgang verleend waarbij tevens het zicht werd ontnomen voor een bestuur ster, die komende van de Tweede Bloksweg richting Limaweg wilde rijden. Eenmaal opgetrokken kwam zij in aanrijding met een voor haar van rechts, over de Sniepweg, nade rende personenauto. ZEVENHUIZEN - In de her vormde koffiebar in het Her vormd Centrum aan de Dorp straat in Zevenhuizen wordt vrij dagavond 9 april vanaf acht uur een thema- en spelavond met mu ziek, spel en discussie gehouden over Goede Vrijdag. WADDINXVEEN - Vrijdag 16, zaterdag 17 en zondag 18 april houdt de Waddinxveense Kunst kring haar jaarlijkse expositie van werken van haar leden in de Re monstrantse Kerk aan de Zuidka- de. De officiële opening vindt plaats op vrijdagavond 16 april om acht uur door loco-burgemeester en wethouder Paul van Schie (CDA). Iedereen is hierbij van harte welkom. De toegang is gra tis. De leden van de Waddinxveense Kunstkring exposeren traditioneel elk jaar in de Remonstrantse Kerk. De Waddinxveense Kunst kring viert dit jaar haar eerste lus trum en is uit het culturele leven van Waddinxveen niet meer weg te denken. De openingstijden van de tentoon stelling in de Remonstrantse Kerk zijn vrijdag 16 april van 19.30- 22.00 uur, zaterdag 17 april van 11.00-17.00 uur en zondag 18 april van 11.00-17.00 uur. Te zien zijn aquarellen, olieverf schilderijen, etsen, keramiek, beeldhouwwerk en textiele werk- vorming. (ook elders) niet gering en de con junctuur lijkt eventjes niet mee te werken', somde Paul van Schie op. Niettemin verwacht hij ook van Coenecoop 2 veel. Het besluit om na Coenecoop 1 door te gaan noemde hij een goed besluit. Dat was naar zijn mening ook het ge val met het besluit uit de exploi tatie van de bedrijfsterreinen de ontsluiting op het rijkswegennet te verbeteren. De aansluiting van Coenecoop op rijksweg A 20 (richting Rotter dam) is volgens hem prima gere geld via de Moordrechtse Noord- ringdijk. De aansluiting met de slagader van Midden-Holland, de A 12 (Den Haag-Utrecht) komt via de in aanleg zijnde Zuidelijke Rondweg naar de Beijerincklaan over een half jaar ook gereed. ‘En dankzij het behoud van de Coenecoopbrug over de Gouwe zijn de verbindingen met de woongebieden ook zeer goed. Dat geldt niet alleen voor de auto. Ook voor de fietsers is Coenecoop straks in alle richtingen via fiets paden goed ontsloten en als ge meente rekenen we er op dat er voor het jaar 2000 een NS-halte Waddinxveen-Coenecoop op de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn wordt geopend', besloot CDA-wethouder Paul van Schie. Naar zijn zeggen krijgt zijn poli tieke visie (die hij al jaren uit draagt) dat Gouda-Waddinxveen (en Moordrecht) één woon-werk- gebied vormen waar het goed werken, wonen en recreëren is, steeds meer gestalte. Holec Projects BV ('ingenieurs in energie') verwisselde na tien jaar de lokatie Gouda (Antwerpseweg) voor een nieuw bedrijfspand op het bedrijvenpark Coenecoop 2 in Waddinxveen. Het nieuwe com plex, waar onder leiding van di recteur ing. W.H.G. Klaver 75 mensen werken, betreft de vesti ging West van Holec Projects BV. In het nieuwe bedrijfspand heb ben, evenals de kantoormedewer- kers, vooral de werkplaatsmede werkers van het concern een veel grotere, goed geoutilleerde ruimte tot hun beschikking. Het bedrijfspand is gebouwd naar een ontwerp van ir. J.F. Mal- schaert van het architectenbureau De Vries Lugten Malschaert in Dordrecht. De eerste paal werd vorig voorjaar tijdens een ballet achtig programma in de polder geslagen door burgemeester C.M. van der Linden. Holec Projects BV - vroeger deel uitmakend van het Heemaf-con- cern en thans behorend tot de Ko ninklijke Begemann Goep NV - is gespecialiseerd in het werken op het gebied van emergieconversie met bijbehorende procescontrol en automatisering. Als zustermaatschappij heeft Holec Projects steeds toegang tot het uitgebreide potentieel aan kennis en ervaring binnen dit gro te geheel. Holec Projects advi seert, ontwerpt en installeert niet alleen, maar neemt ook de service en het onderhoud voor zijn reke ning. Dat betekent dat het nieuwe Waddinxveense bedrijf de totale realisatie en de nazorg van projec ten op het gebied van energiecon versie voor zijn rekening neemt, zowel als hoofdaannemer als in sa menwerking met anderen. In vestigingen van Holec Projects in Hengelo, Waddinxveen en Ro den houden ruim 500 medewer kers zich op alle niveaus bezig met een veelheid aan binnen- en buitenlandse projecten op het ge bied van energieprojecten. Holec Projects BV biedt zijn klanten maximale zekerheid, know-how, ervaring, capaciteit en punctualiteit in energieconverse en industriële installatietechniek, zo stond er op de uitnodiging voor de officiële opening van het nieu we bedrijfspand. WADDINXVEEN - Er zijn van die dagen dat alles tegenzit. Dat ondervonden een stel Feijenoordsupporters, die op woens dag 31 maart per auto op weg waren naar de bekerwedstrijd Feijenoord-Ajax in de Rotterdamse Kuip. schade op door afvallende lading. Terwijl de autobestuurder vanuit Gouda richting Waddinxveen reed, kwam hem ter hoogte van het gemaal een vrachtauto met daarop een kraan en geladen met puin tegemoet. De vrachtauto verloor een stuk hoekijzer dat de tegenligger raak te. Pogingen van de benadeelde om de vrachtauto te achterhalen liepen op niks uit. Diezelfde dag vond een aanrijding plaats op de T-kruising van de Henegouwerweg en de verbin dingsweg naar rijksweg Al2. Een in de richting Gouda rijden de bromfietsster verleende bij het oversteken van de verbindingsweg geen voorrang aan een op die weg rijdende autobestuurder. De bromfietster werd ter observa tie naar een Gouds ziekenhuis vervoerd en kon na behandeling met een pijnlijke knie huiswaarts. plaatst moeten worden uit stads of dorpskernen en landschapelijk kwetsbare gebieden'. Alles bij elkaar komt er volgens Paul van Schie voor de periode 1993-2010 zo’n 150 hectare bruto beschikbaar voor de totale regio Midden-Holland. Bij een bruto- netto-verhouding van 3 2 bete kent dat 100 hectare netto ofwel zo’n 6 hectare netto per jaar. ‘Zo vlak voor mijn afscheid als wethouder wens ik de regio nu vast geluk als de ontwikkelingen zich werkelijk in dit tempo ont wikkelen. Dan gaat het goed met de economische ontwikkeling van de regio Midden-Holland', meen de de Waddinxveense wethouder, die ook nog inging op het reilen en zeilen van het bedrijfsterrein Coenecoop. Sinds 1985, toen het bedrijfsleven uit de vorige recessie kroop, is de grondverkoop van bedrijfsterrein in Waddinxveen naar ieders me ning snel gegaan. Dat kwam ook omdat er tot 1992 in Gouda geen bedrijfsterrein beschikbaar was. Sinds acht jaar geleden in Coene coop de eerste bedrijfsgrond werd verkocht heeft Waddinxveen 19 hectare netto van de hand gedaan in Coenecoop 1 en tot op dit mo ment 4 hectare op Coenecoop 2. Dat is 23 hectare netto sinda 1985. ‘En dat waren, althans econo misch gezien, de zeven vette ja ren. Na elke positieve economi sche periode, volgt een rustiger periode die zich helaas, volgens deskiundigen, thans weer aankon- digt. Wij als gemeente houden daar althans voorzichtig rekening mee, in de hoop dat we ongelijk krijgen'. De Goudse regio denkt volgens Paul van Schie dat 6 hectare ge middeld binnen het kader van het restrictief beleid een goed uit gangspunt is. Hij gaf echter aan dat het bedrijfsterrein Coenecoop 2 - waar nu twee bedrijven in ge bruik zijn (Rensa BV en Hole Projects BV) - een financieel risi covoller onderneming is dan het bijna volgebouwde Coenecoop 1 ‘De verwervingskosten waren aan zienlijk hoger, de wensen van de kopers zijn door het ruime aanbod Dclftscstraatweg 210, Dclfgauw/Delft. Tel. 01 5 - 56 5 1 00 Burg, van Reenensingel 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 reau en Taalonderricht. WADDINXVEEN - Tijdens de vorige week donderdagavond in De Hoeksteen (Esdoornlaan) ge houden tweeede gemeenteavond van de Centrale Hervormde Ge meente is door een bezoekster kri tiek geuit op het optreden van de gospelband Courage, vorige week vrijdagavond in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Ze gaf tegenover ds. A.W. van der Plas te kennen dat het niet past om een dergelijke groep te laten optreden in de lijdenstijd voor Pasen. Courage, aldus een aankondiging in het Weekblad voor Waddinxveen, is sinds 1977 actief in het gospelcircuit en maakt stevige muziek met een hoop funk- en bluesinvloeden. Ds. Van der Plas, die de gemeen teavond voorzat, beloofde een on derzoek te zullen instellen. Hij sloot de mogelijkheid niet uit dat hier sprake was van een ‘bedrijfs ongeval' en wilde de organisatoren niet direct beschuldigen van een verkeerde programmering. De politie is op zoek naar de be stuurder van een blauwkleurige auto, vermoedelijk van het merk Fiat, die op donderdag 1 april be trokken was bij een lichte aanrij ding op de kruising van de Wadde en de Groensvoorde. De automobilist verleende, ko mende vanaf de Wadde en linskaf slaande, geen voorrang aan een op de Groensvoorde fietsende moe der en kind. Het 4-jarige dochter- je, dat zelf op een fietsje reed dat voorzien was van een markerings- vlaggetje, botste hierdoor tegen de zijkant van de auto. Tot ontsteltenis van de moeder reed de bestuurder vervolgens vrolijk door zonder zich om het kind te bekommeren. Wonder bo ven wonder wist het meisje zich staande te houden en bleven de verwondingen beperkt tot enkele schaafwondjes op één der handen. Het kenteken van de doorgereden auto is gelijkend op SY-48-NN. Inmiddels is door de politie vast gesteld dat het kenteken vermoe delijk foutief is opgenomen. Op vrijdag 2 april liep een op de Henegouwerweg rijdende auto WADDINXVEEN - In verband met Goede Vrijdag (vrijdag 9 april) zijn de tijden van de Wad dinxveense weekmarkt aangepast. De markt gaat nu open om elf uur en sluit om vijf uur. Het ligt in de bedoeling dat de markt op Koninginnedag (vrijdag 30 april) gewoon doorgaat. Ook dan geldt er een aangepaste ope ningstijd van 11.00 uur en slui tingstijd van 17.00 uur. Geboren: Thijmen Sietse z.v. H. Hakkoer en A.M. Vos; Kimberley Joanna d.v. J. Dijks en B.M.M. Eschweiler; Laura Catharina d.v. G. Marchand en W. Vos; Stefan z.v. J.J.C. Cammeraat en A.N.H. Terlouw; Melissa d.v. E. Hogendoorn en S.C.M. Brozius; Sanne d.v. P. Spetter en I. Gerhards; Harmen z.v. R. Ritmeester en H.G. van Beek; Stefan z.v. T.H. van Noort en S. Borsje; Michelle Aga tha Sophia d.v. P. Jonkmans en A.A.M. van Vliet; Linda d.v. P.A. van Crommert en E.J. Bodelier; Lara Christina d.v. F.C. Smit en G.L.C. Klein Breteler; Mirjam Maaike Elizabeth d.v. W.W. Tim mer en J.M. Berkman; Jamey Trevor z.v. R.R. van Ginkel en D.B.A. van Lingen. Ondertrouwd: E.C.W. Kappetijn en A. van Schoonhoven; B.J. de Vries en C.J. Stellaard; J.C. Drost en P. Rademaker; M. van ’t Wout en N.C. Kleiweg; R.J.J. Huisman en A.J. Rodenburg; M.C. Pat en Y.M. van den Elshout; J.D. Bosman en H. van Heusden; G.C. Hoogendoorn en C. Heeren. Gehuwd: H.E.O. Baank en L.J. Nahar. Overleden: van Elswijk, Cornells, oud 80 jaar. WADDINXVEEN - De Goudse afdelingsclub Be Fair is nu echt op weg naar de vierde klasse. De Waddinxveners wonnen met 1-5 van Siveo. De Waddinxveners, die 31 punten uit 19 wedstrijden hebben, behaalden ook de tweede periodetitel. Er zijn nog drie wedstrijden te gaan. Vierdeklasser WSE staat met 23 punten uit 20 wedstrijden op de vierde plaats. Zondag werd met 2-1 van Groeneweg verloren. Anders dan de ruime uitslag doet vermoeden, heeft Be Fair meer dan een uur met 1-0 achter ge staan tegen het Zegveldse Siveo. De gastheren, die door een over winning het kampioenschap van de tweede periode konden beha len, begonnen zeer voortvarend aan deze wedstrijd. Na ongeveer tien minuten werd de Be Fair-verdediging, inclusief doelman Tom Lugthart, verrast door een afstandschot van buiten het strafschopgebied. Door deze achterstand kreeg Be Fair het moeilijker dan verwacht en kon in het verdere verloop van de eerste helft niet in haar norma le spel komen. Na de rust tapte Be Fair uit een geheel ander vaatje. Gedwongen door een blessure van Pieter van Herk werd Edwin de Bruin in het veld gebracht, waardoor John van Beek nu in de spits ging spelen. De vijftiende en zestiende minuut van de tweede helft werden fataal voor de thuisclub want in deze periode scoorde Arjan 'Obiku' Groenendijk twee keer voor de Waddinxveners. Weliswaar probeerde Siveo, door het inbrengen van twee verse spe lers, alsnog het tij te keren, maar in deze periode was het doelman Tom Lugthart, die met een prach tige redding de gelijkmaer wist te voorkomen. Twintig minuten na zijn tweede treffer maakte Arjan Groenendijk aan alle Waddinxveense onzeker heid een einde, toen hij uit een moeilijke hoek zijn en Be Fairs derde doelpunt liet aantekenen. In de laatste vijf minuten wisten Richard Karsten en Koen Meijer ook nog het net te vinden, zodat de eindstand 5-1 in het voordeel van Be Fair werd. Door dit resultaat is Be Fair kam pioen van de tweede periode ge worden. De kans dat de Waddinx veners ook kampioen worden van de competitie is met nog drie wedstrijden te spelen en met een voorsprong van drie punten op de naaste achtervolgers zeer reëel ge worden. Tegen hekkesluiter Groeneweg miste WSE weer de boot. On danks prima spel in de vorige week dinsdag gespeelde oefen wedstrijd tegen Floreant-zaterdag (2-1 winst met sterk spel) hing er weer een zekere matheid over de oranje zwarte brigade. Groeneweg had de punten hard nodig om kans te houden op be houd van het 4e klasseschap. WSE wil dolgraag hogerop maar speelt al weken tegen zichzelf. De eerste helft twee hardwerken de ploegen. Echter, inzet leverde geen goed voetbal op. Slechts bij vlagen viel er wat te genieten. Er waren nauwelijks doelrijpe kansen laat staan doelpunten. De rust kwam derhalve bij een brilstand. Na rust verving Erwin Pleus de geblesseerde Willy Beelen. Hij stichtte enig gevaar en kreeg een gele kaart toen hij de verdediging steunde. Na 25 minuten kreeg Groeneweg een vrije trap op 20 meter van het doel. De bal zeilde rakelings langs de muur, recht op de goed opge stelde doelman af. Deze blunder de door de bal te laten glippen (1-0). Kort daarop algehele lethargie van de WSE-defensie, resulteerde in een 2-0 achterstand. WSE vocht terug met de moed der wanhoop. Erwin Pleus had voor dat Groene weg voor de tweede maal scoorde de gelijkmaker op de schoen, ech ter hij aarzelde dermate dat de Groeneweg-keeper de bal kon pa reren. Ron Scheurwater raakte boven dien, na enige goede kansen om zeep te hebben geholpen, de paal. Kort voor tijd werd Marcel Valk ingebracht voor John Moons. Het leverde enige strijd op in het ‘vij andige doelgebied' en een straf schop in de blessuretijd. Vlak werd getikt, hetgeen bestraft werd met een penalty. Erwin Pleus benutte deze in tweede in stantie. Een 2-1 verlies derhalve. Ondanks het verlies blijft WSE kans houden op de nacompetitie, waarin het in de huidige vorm niets te zoeken heeft. Het paas- weekeinde geen competitie, maar wel een oefenduel op Tweede Paasdag. Een week later de laat ste thuiswedstrijd tegen Schoon hoven, aanvang 14.00 uur. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 april bezoekt de video-spelletjes- held Super Mario Bros de nieuwe speelgoedzaak van Gert van de Wal in het winkelcentrum ‘de Passage'. Hij is daar van elf tot twaalf uur en van twee tot vier uur. De spel letjesheld zal tussen de middag en aan het eind van de zaterdagmid dag ook een bezoek brengen aan buurtcentrum Het Zuidhonk (Zuidplaslaan), waar een Mario Bros-speldag wordt gehouden in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidplas, Van de Wal Speelgoed en reisorganisator Hot Portugal. Uitgave: Dagblad van Rijn en Gouwe BV, Raoul Wallenbergplein 9, Postbus 1, 2400 AA Alphen a/d Rijn Redaktie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Kantoor: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 372, 2740 AJ Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Openingstijden: Maandag t/m donderdag; 08.30-17.30 uur. Vrijdag: 08.30-16.30 uur. Klachten bezorging: Donderdag voor 17.00 uur Oranjelaan 9 2740 AJ Waddinxveen Tel. 01828-14788 De acht .lessen van twee uur wor den wekelijks gegeven in kleine groepen in het talencentrum op het adres Coenecoop 4b in Wad dinxveen (tel. 01828 - 32288). De prijs bedraagt 430 gulden per peroon, inclusief btw en lesmate riaal. ‘Iemand die met vakantie naar het buitenland gaat kan nu zijn taal verbeteren, ’t Is leuk als ze je ver staan als je op een terrasje zit of iets wilt kopen', aldus directrice Suzanne Kampen-Hvratin van het vorig jaar september door burge meester C.M. van der Linden of ficieel geopende Alpha Vertaalbü- WADDINXVEEN - Ds. J.W. Goossen van de Centrale Her vormde Gemeente van Waddinx veen, die een beroep heeft aange nomen naar de Hervormde Ge meente van Vriezenveen, zal zich’ op zondag 13 juni losmaken van het Gouwedorp, waar hij sinds 1983 werkzaam is. De vertrekkende predikant gaat naar een gemeente met 18.000 in woners waar burgemeeester drs. DJ. van der Zaag (CDA) per 1 mei is benoemd tot eerste burger van het Zeeuwse Goes in de vaca ture van de oneervol ontslagen mr. T.R. Seinstra. De Overijsselse plaats kwam de zer dagen volop in het nieuws om dat vier ondernemers voor zes ton het dorpshuis De Hulle willen ko pen om een einde te kunnen ma ken aan de overlast van een zon dagse discotheek. ZATERDAG 10, ZONDAG 11 APRIL EN MAANDAG 12 APRIL Voor de praktijk van de huisartsen Van Heel, Siemons, Hertogh en Wilms (groep I) heeft dienst: Arts: T.S. Wilms, Troelstrahoeve 66, tel. 18613 (zaterdag en zon dag) Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 42, tel. 19229 (maandag) Voor de praktijk van de huisartsen Alberts, Glaser, Van der Linde, Hemminga en Vreeken (groep II) heeft dienst: Arts: J.D. Kwakernaak, Dorpstraat 66, tel. 01829-5586 (zaterdag en zondag) Arts: J.J. Alberts, Jacob Catslaan 1, tel. 12112 (maandag) Dienstdoende apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 65, tel. 14162 Dienstdoende verloskundige: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727 - 13898 Mededeling: De regeling ‘medische weekeinddienst' is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de. eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zondag van 10.00 - 11.00 uur en van 16.00 - 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken ge maakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoed gevallen bereikbaar. Weekeinddienst dierenarts: J. Slager, Kerkweg-Oost 220, Waddinxveen, tel. 01828-12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts W.C.M. van den Heuvel, Driewegplein 8, Gouda, tel. 01820-11215). C. de Vos en B. de Vos-Kroeze, Prins Bernhardlaan 17, tel. 10462 (bij afwezigheid dierenarts C. Moons, tel. 01829-2568). CDA-wethouder Paul van Schie (CDA, links op de foto} toost met directeur ing. W.H.G. Kla ver van Holec Projects BV in het nieuwe bedrijfspand op Coenecoop 2. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Wethouder Paul van Schie (CDA) heeft vorige week vrijdagmiddag het nieuwe bedrijfspand van Holec Projects BV op het bedrijvenpark Coenecoop officieel geopend. De christen-democratische wethouder van economische zaken vond dat een mooie gelegenheid aan de ene kant terug te kijken op een bijna 19-jarige periode als wethouder in de ‘mooie, dyna mische gemeente Waddinxveen' en aan de andere kant - nu hij toch het woord had - zijn visie te geven op de regionale indus triepolitiek, waarbij hij zijn politieke ideaal van één Waddinx- veens-Gouds (en Moordrechts) werk- en woongebied steeds meer verwezenlijkt zei te zien. Paul van Schie vond dat Holec Projects BV een voortreffelijk pand had laten neerzetten in Coe necoop 2. ‘Het nieuwe pand ligt dicht bij uw vorige vestiging in Gouda. Dat is niet alleen aan feli citatie aan u waard, maar ook aan de Goudse regio. We hebben een goed draaiend bedrijf voor de re gio behouden'. De Waddinxveense CDA-wethou der herinnerde er zijn gehoor aan dat het rijksbeleid ten aanzien van het oostelijk deel van Zuid-Hol- land zeer terughoudend is gewor den. Het gebied ten oosten van Leiden, Zoetermeer en Capelle aan den IJssel moet de recreatie ve tuin worden van de grote ste den. Er gaat een restrictief beleid ge voerd worden. Dat wil zeggen minder woningbouw dan strikt no dig voor de groei van de bevol king aldaar, minder bedrijfsterrei nen, om te voorkomen dat bedrij ven uit het westen van de provin cie zich hier vestigen, en aanleg van grote oppervlakten bos op plaatsen waar de boeren nu nog een goede boterham verdienen. 'De veeboeren die hun melk niet meer zwaar gesubsidieerd kunnen produceren moeten landschapsbe- heerders worden. Dit alles onder het motto: Houdt het Groene Hart open', aldus Paul van Schie, die dit overigens niet zo erg on aantrekkelijk vond klinken. 'Maar naar mijn smaak wordt echter te veel vergeten dat Zuid- Holland Oost een levende woon- werk-gemeenschap is, doorgaans jong in leeftijd met veel energie en, zoals dat in vakjargon heet, behoorlijke economische poten ties'. Paul van Schie liet er dan ook geen misverstand over bestaan dat de regio zich duidelijk bedreigd voelt door het beperkende rijks- en provinciebeleid. De (naar zijn mening) kern van de regio (Gou da, Waddinxveen en Moordrecht) heeft dan ook de handen ineenge slagen om te voorkomen dat de zaak helemaal wordt stilgelegd. Zoals bekend hebben de drie ge meenten na drie jaar bakkelein gezamenlijk een convenant geslo ten, waarin de streek zelf de ruimtelijke planning voor de ko mende 15 a 20 jaar heeft gepre senteerd. ‘Daarbij is wel degelijk rekening gehouden met een terughoudend beleid, het (bouw)tempo zal lager liggen dan voorheen, maar op dat lagere tempo moeten er ontwikke lingen mogelijk blijven', oordeel de de Waddinxveense wethouder. De temporisering is in de bestuur lijke overeenkomst, die nog door de provincie goedgekend moet worden, doorgevoerd voor de wo ningbouw, maar ook ten aanzien van nieuwe bedrijfsontwikkeling. 'Dat laatste zint de Kamer van Kopphandel en Fabrieken voor Midden-Holland niet', weet Paul van Schie. ‘De Kamer verwijt dat de ge meenten te weinig kijken naar de verwachte vraag aan nieuwe be drijfsterreinen. Wij als gemeenten vinden dat verwijt niet helemaal terecht. Wij gaan er vanuit dat de overloop van bedrijven vanuit de Rotterdamse en Haagse regio naar Midden-Holland tot staan is gebracht. De vraag naar nieuwe bedrijfsterreinen zal vermoedelijk komen van reeds in de regio ge vestigde bedrijven, zoals Holec Projects BV'. In dat licht gezien noemde de CDA-wethouder een bedrijfster- reinplanning van bruto 120 hecta re nieuw bedrijfsterrein, naast wat er op dit moment beschikbaar is op het Goudse bedrijfsterrein Gouwestroom en op Coenecoop 2 en 3, een redelijk alternatief. ‘Zeker wanneer u bedenkt dat de provinciale overheid daarnaast in deze regio nog zoekt naar 30 hec- tare industrieterrein voor milieu- hinderlijke bedrijven die ver- Brugkerk, Kerkweg-Oost: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas 17.00 uur ds. R. Luyk, Garde- ren GOEDE VRIJDAG: 9.30 ds. J.W. Goossen, 17.00 uur ds. A.W. van der Plas TWEEDE PAASDAG: 9.00 uur ds. J.W. Goossen De Hoeksteen, Esdoornlaan: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord 18.30 uur ds. J. v.d. Velden, Woerden GOUDE VRIJDAG: 9.30 uur ds. H. Schipaanboord, 18.30 uur ds. F.G. Immink, Doorn Bethelkerk, Bilderdijklaan: 9.30 uur ds. J.W. Goossen 17.00 uur ds. A. Kastelein, Oudewater GOEDE VRIJDAG: 9.30 uur ds. A.W. van der Plas, 17.00 uur ds. J.W. Goossen Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. A.A.W. Boon, Schoonhoven 17.00 uur ds. C. Graafland, Aalsmeer GOEDE VRIJDAG: 9.30 uur ds. A.C. Kortleve, Ede, 17.00 uur ds. H. Schipaanboord Immanuëlkerkgemeente, Prin ses Beatrixlaan: 9.30 uur ds. A.A. van Houwe- lingen ,10.30 uur ds. A.A. van Hou- welingen 19.00 uur geen dienst Donderdag 8 april 19.30 uur ds. D.C. van Hou- welingen-Verdonk, ds. A.A. van Houwelingen Vrijdag 9 april 19.30 uur ds. J.C. de Moor en J.D. Geel Zaterdag 10 april 22.30 uur ds. P.A.C. Bongers en J.D. Geel GEREFORMEERDE KERKEN Ontmoetingskerk, Groensvoor de: begint bij 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrij zinnige Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. G.A. Hooijkaas, Hoogerheide GOEDE VRIJDAG: 17.00 uur ds. E.H. Cossee, Rotter- dam-Hillegersberg OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDER LAND Kerkgebouw Mercuriusweg: 10.00 uur leesdienst 18.30 uur leesdienst CHRISTELIJK AFGESCHEIDEN GEMEEN TE Kerkgebouw Dorpstraat: 9.30 uur ds. N. van der Want 17.00 uur ds. N. van der Want Elke woensdagavond: 19.30 uur ds. N. van der Want ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk, Zuidkade Eucharistievieringen op Goede Vrijdag: 20.00 uur, zondag: 9.30 uur, Tweede Paasdag: 9.30 uur, woensdag: 19.00 uur. Ontmoetingskerk, Groensvoor de: Eucharistievieringen op zater dag: 21.00 uur, zondag: 11.15 uur, dinsdag: 9.00 uur, don derdag: 9.00 uur, Goede vrij dag: 15.00 uur. GEREFORMEERDE (VRIJGEMAAKT) Kruiskerk, Passage: 9.30 uur ds. L.S.K. Hogen doorn 16.30 uur ds. P.M. de Wit, Gouda GOEDE VBRIJDAG: 19.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn LEGER DES HEILS Immanuëlkerk, Prinses Bea trixlaan 14.30 uur samenkomst (elke laatste zondag van de maand) JEHOVA’S GETUIGEN Koninkrijkzaal, Burgemeester Trooststraat 10.00 uur Openbare toespraak 11.00 uur Wachttorenbespre king RAFAEL GEMEENSCHAP WADDINXVEEN Het Zuidhonk, Zuidplaslaan 10.00 uur samenkomst GEREFORMEERDE MEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 19.15 uur ds. J.B. Zippro GOEDE VRIJDAG: uur ds. D. Rietdijk TWEEDE PAASDAG: 9.30 uur leesdienst CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK BOSKOOP Kerkgebouw Nieuwstraat 79: 9.30 uur ds. MJ. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting GOEDE VRIJDAG: 19.30 uur ds. M.J. Oosting BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfaterkapel, Molenwerf- straat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek EVANGELISCHE GEMEEN TE PAROUSIA GOUDA Aula Joh. Calvijn-MAVO, Winterdijk: 10.00 uur ds. A.W. Davidse Wie Saab HOLEC «•MM* «K.xkj.,.», i puAt mt>fl»lijk 'fff-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 9