Ronde kende Historisch Historische Genootschap Waddinxveen OPGAVE VOOR KINDERMARKT ’93 Laatste aanmeldingen voor de Kindermarkt belangstelling wordt groter twee gezichten Rhododendronmarkt en show in Boskoop I «I tl Wieler- comité succesvol Be Fair wint Paas- tournooi Rabobank reageert op WAO-regels beidsongeschikt worden, rekening moeten houden met een flinke in komensachteruitgang. Actie van Ger. Kerk Mieke Kolet introduceert Tea Tree Oil Gids voor wandelen in Zuid-Holland /Hgemeen Psychologisch Zfciro BN. WADDINXVEEN 1233-1993 .1 Praktijk in Capelle a/d Ussel en Waddinxveen. Voor afspraak bellen: 010-4582411 01828 - 18708 Onderzoek en advies kinderen vanaf 8 jaar (o.a. leerproblemen; dyslexie; keuze vervolgschool; pakket- of beroepskeuze) f395,- GAAT U VERHUIZEN? NEKKENDE VHÏHUCBK Wilt u informatie? ASSCNEMM ««■•o»» vxaxuUiMGt» WAOOINXVEEN Varen Pagina 15 Woensdag 14 april 1993 Weekblad voor Waddinxveen een des- Het bestuur van de nieuwe vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen op één 760 pannekoekbaksters tij< de Lions Club Waddi Oosipolderweg 9 - 2741 MD Waddinxveen Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompieet verzorgde verhuizing huur verhu:sauto mei chauffeur/verhuizer zeltverhuizing met gebruik van verhuis- auto pakmaienalen en diverse hulpmiddelen Een beeld van de Kindermarkt van u Club Waddinxveen). jdens een vorige SOS- Waddinxveen. (Foto: Lions Een geschiedenis die uiterst inte ressant is en voer voor molinolo- gen genoemd kan worden. Wielerronde van Waddinxveen, hebben al aangekondigd op Twee de Paasdag 1994 weer met een Wielerronde van Waddinxveen te zullen komen. Neem koniakt op en wij kunnen u middels e?n bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen Het bestuur van de nieuwe vereniging Historisch Genootschap Waddinxveen op één van Waddinxveens oudste plekjes in Wad- dinxveen-West. Rechts voorzitter en oud-notaris J. in 't Hol met naast hem J. Houterman, penningmeester H. Smid, vice-voorzit- ter J.D. Geel, secretaresse C.J. Th. de Jong-Steenland en T. W. Verweij. (Foto: Sjaak Noteboom). Neem bijvoorbeeld een werkne mer van 40 jaar met een bruto jaarinkomen van 65.000,- die volledig arbeidsongeschikt raakt. Binnen twee jaar gaat hij of zij er zo’n 50% op achteruit. Het is dan te hopen dat die persoon geen ho ge vaste lasten heeft, want anders ontstaan er behoorlijke financiële problemen. ‘Om deze problemen te voorko men is het verstandig nü actie te ondernemen', vindt de Rabobank Waddinxveen. Dat gebeurt ook wel. Bedrijven die vinden dat de WAO-maatregelen te hard zijn, kunnen ervoor zorgen dat b werknemers financieel goed Met het oog op de oorkonde wel ke de familie Huber ontving is door de heer J.S. Bakker de histo rie van met name deze molen aan een ander onderzoek onderwor pen. De geschiedenis van Waddinx veen ligt in archieven verborgen. Zij sluimert in antieke voorwer pen en oude gebouwen. Het is al jaren geleden dat Wad dinxveen een ’Oudheidkamer’ be zat (in de Rabobank). Die kamer is geschiedenis geworden. Pogingen om georganiseerd de ’kleine historie’ van het Gouwe- dorp te bewaren, zijn sindsdien mislukt. Toch is het verleden niet voorbij. Het wacht om ontdekt en ontsloten te worden. Van het Historisch Genootschap Waddinxveen kan iedereen lid worden tegen een contributie van ƒ25,- per jaar. Voor het lidmaatschap ontvangt WADDINXVEEN - Alle Wad- dinxveense (en Boskoopse) scho lieren kunnen zich nog een week lang inschrijven voor de door de Lions Club Waddinxveen georga niseerde SOS-Kindermarkt op Koniginnedag (30 april) op het parkeerterrein Beukenhof in Wad dinxveen. De opbrengst is be stemd voor SOS-Kinderdorpen. Veel kinderen hebben zich al aan gemeld voor een plaatsje op de markt. De Lions Club hoopt, dat net als vorige jaren, weer zo’n 200 kinderen hun waar te koop aan bieden: van spulletjes van de rom melzolder tot eigen gemaakte sie raden en soms ook nog zelf ge maakt luistergenot. Na afloop van de markt staat er bij de uitgang van de markt de grote melkbus, waar de kinderen naar eigen keuze een deel van de opbrengst kunnen ’storten’ voor SOS-Kinderdorpen. De Lions Club staat zelf ook met een aantal kramen op de markt. Het regelen daarvan is reeds in volle gang. Van enkele tuinders is reeds de toezegging ontvangen voor de plantenkraam. Waddinx- veners kunnen hier tegen schap- ZEVENHUIZEN - De parkeer plaats bij de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat in Zevenhui zen wordt op Koninginnedag (vrijdag 30 april) omgebouwd tot een feestterein met allerlei activi teiten. De opbrengst hiervan is bestemd voor de viering van het 100-jarig bestaan van de kerk en voor de Stichting Kinderhulp Roemenië in Moerkapelle. Tot de activitei ten behoren het verkopen van lo ten van twee gulden per stuk, de verkoop van antiek en kunst en het vanaf de Rotterdamse lucht haven Zestienhoven maken van een rondvlucht boven Zevenhui- zen-Moerkapelle van 80 gulden per persoon. Voor opgave tel. 01793-2342 en 01802-1889. men vier keer per jaar een tijd schrift, waarin artikelen over de Waddinxveense geschiedenis te vinden zijn. Ook heeft men gratis toegang tot speciale tentoonstel lingen in het gemeentehuis en tot lezingen en dia-voorstellingen. Het bestuur van het Historisch Genootschap Waddinxveen stelt zich ten doel gegevens, documen ten en voorwerpen over de histo rie van Waddinxveen op te spo ren, te verzamelen en te publice ren. Op dinsdagavond 20 april wordt er in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een Waddinxveense avond gehouden met lezingen, dia’s en fragmenten uit een film WADDINXVEEN - 'De nieuwe WAO-regels waarmee werkne mers te maken krijgen als ze ar beidsongeschikt worden, kunnen tot pijnlijke verrassingen leiden. Iemand die nu nog een goed inko men heeft, kan in een korte tijd terugvallen tot het minimumloon. Met alle gevolgen van dien', waar schuwt de Rabobank Waddinx veen. Vooral jonge mensen die volop bezig zijn met hun carrière, moe ten volgens de bank oppassen. Voor kwesties als arbeidsonge schiktheid halen ze vaak hun schouders op. Toch is het juist de ze groép die door de nieuwste WAO-maatregelen het hardst wordt getroffen. De regering vindt dat er teveel mensen voor een uitkering een be roep doen op de Wet op de Ar- beids Ongeschiktheid. Om het aantal WAO-ers terug te dringen heeft het kabinet eind januari maatregelen genomen. Het komt er op neer dat mensen die nu ar- van 1964. Het Historisch Genootschap Waddinxveen zal op deze avond voor het eerst voor het voetlicht treden. Deze avond is voor ieder een vrij toegankelijk en begint om 19.30 uur. In september zal het eerste kwar taalblad verschijnen over de Wad dinxveense industrie. Van 3 t/m 11 september wordt er in de raad zaal van het gemeentehuis een tentoonstelling ingericht over het zelfde onderwerp. Vanwege het 760-jarig bestaan van Waddinxveen is een speciale penning geslagen, die voor de ge reduceerde prijs van ƒ30,- te koop is als men lid wordt. pelijke prijzen hun eigen voor- of achtertuin weer op orde brengen. De tweede-hands-kleding-kraam zal ook dit jaar weer voor velen een welkome aanvulling van de garderobe betekenen. Verder is er nog de curiosatent waar alles van stereotoren tot borrelglas te koop wordt aangeboden. En niet te ver geten is er het vaste verkooppunt voor de Oranje-feestartikelen. Omdat het lopen over de kinder markt de mensen hongerig en dor stig maakt, voorziet de Lions Club ook hierin. De Lions zijn weer aan het oefenen in het pan- nekoeken bakken. De aanvoer van haring is ook weer geregeld en na tuurlijk is er koffie met koek. INSCHRIJFFORMULIER voor de SOS-Kindermarkt 1993 van de Lions Club Waddinveen op vrijdag 30 april 1993 (Koninginnedag) van 10.00-12.30 uur op het parkeerterrein Beukenhof in Waddinx veen. Ik doe graag mee aan de Kindermarkt 1993: Naam: Leeftijd: Adres: 0 Ik kom alleen 0 Ik kom samen met: In verschillende gevallen konden wetenswaardigheden van de eige- naars-gebruikers van het cafe ver teld worden. Duidelijk is dat het beroep van cafébaas vaak werd gecombineerd met andere ambachten, zoals dat van bakker. Al met al een boeiend verhaal dat door de aanwezigen zeer werd gewaardeerd. (Ook voor- en achternamen van de andere kinderen invullen). (Het goede hokje zwart maken). Zo spoedig mogelijk dit inschrijfformulier - maar uiterlijk donderdag 22 april 1993 inleveren bij: Th.G. Blom, Kastanjelaan 53, Waddinxveen.(zijstraat Sniepweg) D.C. van Doom, Prins Bernhardlaan 67, Waddinxveen. C.H. de Ruijg, Da Costaweg 2, Waddinxveen. Voor de verstrooiing wordt ook gezorgd. Er zal een sportieve de monstratie zijn die gepland is van ongeveer 11.00 tot 11.30 uur. Daarvoor en daarna draait het Rad van Avontuur, waarbij leuke prijzen te verdienen zijn. De Cormula’s zullen muziek ko men maken. De kleintjes die de markt bezoeken mogen voor een paar dubbeltjes een duik nemen in de grabbelton. WADDINXVEEN - Op de dins dagavond 20 april om half acht in de Ontmoetingskerk (Groensvoor de) te houden feestelijke avond ter gelegenheid van het 760-jarig bestaan van Waddinxveen presen teert zich het Historisch Genoot schap Waddinxveen, een splinter nieuwe vereniging waarvan de stichtingsactie op de ’verjaardag’ van Waddinxveen zal worden ge tekend. Van het Historisch Genootschap Waddinxveen maken deel uit: J. in ’t Hol (voorzitter, J.D. Geel (vice-voorzitter), H. Smid (pen ningmeester), C.J.Th. de Jong- Steenland (secretaris), T.W. Ver- weij (lid) en J. Houterman (lid). ZEVENHUIZEN - De Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapel- le hield op dinsdag 30 maart haar jaarvergadering in De Vierkap Zowel historisch als technisch is de polder de Wilde Veenen van bijzondere betekenis. Bij het her stel van de fundering van molen nr. 4 is dat opnieuw gebleken. den opgevangen door een collec tieve arbeidsongeschikt- heids-verzekering (AOV) af te sluiten. Een verzekeringsmaatschappij die zich hier nadrukkelijk mee bezig houdt, is Interpolis. Deze maat schappij richt zich niet alleen op bedrijven, maar ook op particulie ren. Zo is er een speciale verzeke ring voor eigen-woningbezitter; de zogenoemde Hypotheek AOV. Deze regeling voorkomt dat zij bij arbeidsongeschiktheid hun huis uit moeten, omdat ze de hy- potheeklasten niet meer kunnen betalen. De hypotheek AOV ga randeert een aanvullende uitke ring die de doorbetaling van de hypotheeklasten na arbeidsonge schiktheid mogelijk maakt. 'De WAO-maatregelen van het kabinet zijn nog maar het begin. De onzekerheid rond het sociale stelsel zal verder toenemen', weet de Rabobank Waddinxveen. Zo zal binnen een jaar ook de Ziekte wet worden aangepakt. te Oud Verlaat. Naast de behandeling van de jaarstukken wer den opnieuw twee oorkondes uitgereikt. Als bijzondere blijk van waarde ring worden deze uitgegeven aan personen die zich opvallend ver dienstelijk hebben opgesteld bin nen één van de taakvelden waarop de stichting opereert. Voor het jaar 1992 viel de eer te beurt aan de heer en mevrouw J. Huber aan de Rottedijk te Moer kapelle. Zij wonen in molen nr. 4 van de Polder De Honderd Mor gen of Wilde Veenen. Vanwege de slechte staat van de fundering, waardoor de molen veel schade ondervond zag men zich geplaatst voor een groot pro bleem. Men had de keus: Of de molen amoveren of een ingrijpend herstel aan de fundering uitvoe ren. Uiteindelijk besloot men tot het laatste. Daarmee is de onderbouw voor de toekomst veilig gesteld. De stichting brengt haar grote waardering middels de oorkonde 1992 tot uiting. De oorkonde 1993 is uitgereikt aan de heer G.W. v.d. Bogerd uit Zevenhuizen. Geen onbekende voor de stichting. Vanaf haar op richting hij is actief betrokken bij het werk van de stichting. Met vasthoudendheid heeft hij daaraan gewerkt. Activiteiten die hij naast de be stuursfunctie uitoefende hadden betrekking op het beheren en re gistreren van de (geschonken) goederen. Daarnaast heeft hij sa men met anderen de totale inven tarisatie naar beeldbepalende pan den in de gemeente uitgevoerd. In de jaarrede van de voorzitter werd gewag gemaakt dat Oud Ze- venhuizen-Moerkapelle dit jaar wil trachten de drie aan haar ge schonken vaandels te laten restau reren. De kosten daarvan zijn begroot op ƒ5.500,-. Hulp wordt verwacht van het Anjerfonds. Door één van de duizend donateurs werd de suggestie gedaan om sponsoring vanuit het bedrijfsleven te active ren. Over ‘Café en cafébazen* hield de heer W. Paul een (dia)lezing. Uit de informatie die hij in verschil lende archieven had opgediept blijkt dat het cafe-gebeuren in Oud-Verlaat een geschiedenis van enkele eeuwen kent. (tweede Pinksterdag) in Boskoop de rhododendronmarkt. Rond om deze mooiste groenshow van stukje Nederland in de buurt In de Boskoopse Beurshal achter hotel Florida brengt Sirébo een werkelijk unieke show van bloei ende azalea’s en rhododendrons op ruim 1.000 vierkante meter op- pervlakte. Voor de tuinliefhebbers is deze markt een eldorado. Ook aan de Nederlandse balkoncultuur wordt aandacht besteed. Verder zijn er volop attractieve en leerzame de monstraties, zoals bijvoorbeeld het vermeerderen van de planten door middel van stekken en enten. Wie een grondmonster uit zijn of haar tuin meeneemt kan dat laten analyseren op de juiste samenstel ling. Voor de kinderen is een groenboerderijtje met kleinvee in gericht. Fraai om te zien zijn de tientallen jaren oude Buxus-figuurpalmen, geknipt in de meest fraaie figu ren. In de stands die rond de Bos koopse show zijn gegroepeerd, zijn twee showtuinen ingericht waar de bezoekers advies krijgen voor het inrichten van de eigen tuin. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense schoonheidsspecialiste Mieke Kolet van de Vijverlaan in Waddinxveen, met een praktijk voor natuurlijke huidverzorging, introduceert een nieuwe antisepti sche verzorgingslijn op basis van Tea Tree Oil van de nu ook in Nederland verkrijgbare Australi- en Bodycare Produkten. Tea Tree Oil is een natuurlijk produkt, dat wordt gewonnen uit bladeren van de in Oost-Australië voorkomende zeldzame ‘genezen de* boom Melaleuca Alternifolia. De Tea Tree Oil-produkten heb ben een veelzijdige werking, zijn uitermate bacteriedodend, diep- reinigend en herstellen de vocht- balans. De huid- en haarproblemen die ermee aangepakt kunnen worden zijn onder andere acné, geïrriteer de huid en hoofdhuid, roos, droge huiden, zonnebrand, ontstoken haarzakjes, ingegroeide haren en gekloofde handen en hielen. WADDINXVEEN - Het spik splinternieuwe Wielercomité Waddinxveen kan terugzien op een geslaagde, zij het deels verregende, eerste Ronde van Waddinxveen op de middag van Tweede Paasdag (maandag 12 april) in Groens waard 2. Het evenement, dat een vervolg gaf aan de vroegere wielerron des van het Sportweekcomioté en de toenmalige dagkoetsen uit de Zes van Rijn en Gouwe, is gehouden in samenwerking met de ruim 60 jaar oude en rond de 290 leden tellende Goudsche Ren- en Tourclub Excelsior (GRTC). Het Wielercomité Waddinx veen bestaat uit Jaco van Eijk (secretaris), Gerard Haze- broek, Piet Kloet, Hans Moons (voorzitter), Leen Re- horst (public relations) en Piet Versluis (penningmeester). Zij kwamen eind vorrig jaar voor het eerst bij elkaar om te proberen de Ronde van Wad dinxveen nieuw leven in te bla zen. En dat lukte. Vorige maand kwamen de plannen voor het eerst naar buiten. Voor de Ronde van Waddinx veen verscheen voor de omwo nenden en het publiek een spe ciaal programmaboekje met een voorwoord van burgemees ter C.M. van der Linden. ‘Het verheugt mij zeer dat en kele wielersportbeoefenaars uit Waddinxveen weer het voor touw hebben genomen om een vanouds gebruikelijk evene ment ais de ‘Wielerronde van Waddinxveen* op Tweede Paasdag te organiseren', schreef Waddinxveens eerste burger. In het boekje stonden ook de 80 bedrijven en instellingen ge noemd, die de Ronde van Wad dinxveen financieel hebben ge steund. Rondemiss Monique Cammeraat (21), een vrouwe lijk schaatstalent uit Wad dinxveen, werd gekleed door Jeanshouse Greenfield Co van de Kerkwweg-Oost en ge kapt door haarstylist Cees van Es van het winkelcentrum Groensvoorde en de Zuidkade. De Ronde van Waddinxveen voor 114 ingeschreven B-ama- teurs-veteranen over 34 ronden (50 kilotere) en 80 ingeschre ven A-amateurs over 55 ronden (80 kilometer) werd verreden volgens de KNWU-reglemen- ten. Van de door consul W. van Duivenbode uit Leiden sa mengestelde 8-koppige jury maakte ook de Waddinxvener Eef Haket deel uit. Aan het welslagen van (het eer ste deel van) de Ronde van Waddinxveen droegen ook de boerenkapel bij de start en de finish op de Groensvoorde, het publiek, de omwonenden, de politie, de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrij ven, busmaatschappij Westne- derland en de EHBO hun steentje bij. WADDINXVEEN - De eerste Wielerronde van Waddinxveen kende maandag (Tweede Paasdag) twee gezichten. Eén van voor ’s middags vier uur en één van die daarna. Tot dat uur bezochten drieduizend mensen het zonnige parcours in Groenswaard 2 en daarna moest een tot minder dan de helft uitgedund peloton van A-amateurs in een stromen de regen, bliksemschichten en zonder het haastig vertrokken publiek het in het water gevallen wielerfestijn afmaken. Winnaar bij de 80 ingeschreven A-amateurs werd supersprinter Axel Hermans uit Bergschen- hoek. Tweede op enige afstand werd Harry van Putten uit Hage- stein en derde Dennis van Weel uit Spaarndam. Bij de 114 B-amateurs-veteranen ging Karei Teeuwen uit De Zilk met de hoogste eer strijken. Tweede werd André Grootveld uit Zoetermeer en derde Ton Vro lijk uit Schipluiden. Tijdens de Wielerronde van Wad dinxveen heerste de eerste uren een gezellig drukte. Menige Wad dinxvener en streekgenoot toonde zich ingenomen met het fraaie openluchtspektakel in het door gaans saaie Gouwedorp. Velen liepen langs de voor het doorgaande verkeer afgesloten Groensvoorde (waar de start en fi nish was), de Wadde, de Peuleyen en de Beethovenlaan, keken naar de renners en maakten met vrien den en bekenden een praatje. Voordat de B- en de A-amateurs van start gingen, weggeschoten door de Waddinxveense oud-ama- teur en tweewielerspecialist Frans Versluis, was er een attractieve dikke bandenrace op het autovrij gemaakte parcours. Microfonist Theo Moen verzorg de bij de amateurs het levendige commentaar dat overal in Groens waard 2 goed was te horen. Rechtstreekse verslagen waren via de radio te beluisteren op de zen ders van Radio West en de lokale omroep RTW. Maar het tweede gedeelte van de door de A-amateurs in een geslo ten peloton gereden rondjes vol trok zich in grote anonimiteit. Een massasprint besloot het wa- terspektakel. Veel renners hielden namelijk het door de neergutsende regen glad geworden asfalt voor gezien en stapten voortijdig af. Aan het be gin van het wielerseizoen voelden weinigen voor een risicovolle val partij. Het bleek ook dat nog aardig wat renners een trainingsachterstand hebben. Snelle tijden - mede door het slechte weer - waren dan ook in Waddinxveen niet te verwach ten. De organisatoren, die maanden lang aan het organiseren zijn ge weest en de laatste dagen letter lijk en figuurlijk veel gesjouwd hebben voor het welslagen van de WADDINXVEEN - Het door Plusmarkt (Zuidplaslaan) gespon sorde Paaspupillentournooi van Be Fair-voetbal is maandag (Tweede Paasdag) een groot suc ces geworden. Be Fair won in het ochtendtour- nooi 3 van de 4 poules. F-l, F-2 en E-2 wonnen al hun wedstrijden tegen Soccer Boys, Jodan Boys en Barendrecht, waardoor ook de Verzijl Sport-wisselbeker in han den kwam van de Be Fair pupil len, terwijl de Inge Rehorst-trofee werd gewonnen door de pupillen van Barendrecht. In het middagtournooi werd het E-3 team van Be Fair ook poule- winnaar. RVC, Feijenoord en Quick Boys werden de andere winnaars. Voor de poulewinnaars waren bekers beschikbaar en voor alle voetballers een vaantje. Er was zeer veel publiek in en om de velden en in de kantine en er waren veel lovende woorden voor de organisatie, waardoor het pu- pillentournooi zeker een gevolg krijgt. Sommige verenigingen schreven al in voor Tweede Paas dag volgend jaar. B-l en C-l van Be Fair waren te gast op een tournooi bij Baren drecht. Zij werden daar tweede en derde. Op Goede Vrijdag wa ren D-2 en D-4 op een tournooi in Scheveningen te gast. Ook daar werden prijzen gewonnen. DEN HAAG/WADDINXVEEN - Verschenen is de wandelgids ‘Natuurlijk wandelen in Zuid- Holland', een gezamenlijke uitga ve van de Stichting Het Zuidhol- lands Landschap in Den Haag en de Koninklijke Toeristenbond ANWB. In de nieuwe gids staat een aantal wandelroutes, die door de vijftien mooiste natuurgebieden van Zuid- Holland lopen. Elke wandelroute is genoemd naar een opvallende plant- of diersoort. In de gids staan prachtige tekeningen en foto’s van deze planten en dieren. De wandelroutes (allemaal op eni ge afstand van Waddinxveen en Zevenhuizen-Moerkapelle) zijn uitgezet in diverse landgoederen, het Staelduinse Bos, de Zouwe- boezem, de duinen van Noordwijk en die van Voorne, de Haeck bij de Nieuwkoopse plassen, de Preekhilpolder langs de Grevelin- gen en de Hollandse Biesbosch. Van elke wandeling is een route kaart opgenomen. De bereikbaar heid met eigen vervoer of open baar vervoer is duidelijk aangege ven. De wandelingen worden op een speelse manier beschreven. Op een tiental punten per wande ling krijgt de wandelaar informa tie over wat er in de natuur en landschap is te zien. Het natuurbeheer van het Zuid- hollands Landschap in haar terrei nen krijgt tussen de rijkdom van de natuurterreinen en de omge ving. Per wandeling wordt verwe zen naar informatiecentra en an dere wandelmogelijkheden in de natuur in de buurt. Verder wordt het ‘Groene Netwerk1 beschreven: de provinciale wandelroutes die de natuurgebieden van Het Zuid- hollands Landschap met elkaar verbinden. Het Zuidhollands Landschap be heert meer dan zeventig natuur gebieden in Zuid-Holland. In de toekomst zal dit aantal groter worden. Alleen al in de Krimpe- nerwaard zal de stichting 2.500 hectare grond voor de natuur gaan aankopen. In Noordwijkerhout werd de eer ste wandelgids door ANWB-di- recteur W. de Lange overhandigd aan directeur drs. B.L. Polderman van de Stichting Het Zuidhol lands Landschap. Bij die gelegen heid overhandigde de ANWB een informatiepaneel met één van de routes. Bij het ANWB-kantoor in Gouda kost de gids 3,95. De wandel gids is ook verkrijgbaar bij Het Zuidhollands Landschap. Wie nu lid wordt van Het Zuidhollands Landschap krijgt de gids geheel gratis. Voor informatie: tel. 010-4135045. BOSKOOP - Voor de tweede maal houdt de stichting Sirébo in samenwerking met de VVV op zaterdag 29 en maandag 31 mei oNederland en (koop)markt is afles te doen zoals wandelen, fietsen en varen door een uniek van Waddinxveen. Ook zaken zoals tuingereedschap en tuinonderhoud maken deel uit van het programma. Verder kan men kijken naar de echte man denvlechten Andere zaken die de aandacht verdienen zijn aarde werk (terra cotta), een keur aan terras- en balconplanten, Bonsai boompjes, vaste planten, heesters, tuin-houtwerk, waterplanten en cacteëen. Leuk en leerzaam is ook de mini- kwekerij waar men een goed beeld krijgt van het boomkwe- kersvak. De azalea en rhododen dronshow mag eigenlijk niemand die om een tuin geeft missen. De rondvaarten, die op beide da gen in het Pinksterweekeinde worden gehouden, voeren langs de vaak al 500 jaar oude boomkwe kerijen van Boskoop. Dat gebeurt onder begeleiding van een des kundige gids. Aansluitend krijgt men ook een rondleiding over een kwekerij. Start en inschrijving voor de rondvaart is bij de Beurshal in Boskoop. Elke deelnemer aan de rondvaart ontvangt een Boskoops tuin- of balconplantje. De VVV Boskoop heeft voor de bezoekers twee prachtige fietsrou tes van 14 en 20 km uitgezet. Op beide zaterdag 29 mei en Tweede Pinksterdag (maandag 31 mei) zijn er bij de VVV buurfietsen beschikbaar. Ook aan de wandelaar is gedacht met bijzonder boeiende routes van 7, 8 en 14 km. Alle bezoekers wordt aangeraden ook een bezoek te brengen aan het Boskoopse boomkwekerijmuseum. Toegangsprijzen: Rhododendron show 5,-, kinderen tot en met 12 jaar halve prijs. Combinatie Rho dodendronshow plus rondvaart 12,50, kinderen tot en met 12 jaar 7,50. Extra korting is er voor Toeractief-kaarthouders. Voor in formatie VVV Boskoop, tel. 01727-14644. k. O- J

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15