Pastoor Olsthoorn aan de Brugweg Groenswaard 2 Hans Geel presenteert feestavond Beeldentuin 2 uur fotoservice 0,89 13 x 18 cm voor de actieprijs van 99 cent IFOTOHOME] B ook 30 km-zone FOTO’S (63) overleden J nwv -• 1 Bijzonder initiatief van ing. T. W. Verweij REPRESENTATIEVE KANTOORRUIMTE Waddinxveen 760 jaar VERHUIZEN IS OPRUIMEN KLEURENFOTO'S 10x15 glazend Van Gouds echtpaar Toneelavond ouderen in AF-centrum 1 kilo EXTRA BELEGEN KAAS 12®5 5.95 3.50 Kooravond in Gouda REHORST MMiniEVIEI.I» Slechts 0,59 Pfedrruk I»<c Onafhankelijk Nieuwsblad ZIE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT.. AKTIES: Anke Mensink exposeert S. ATTEMA Bremmer ^■■UIDPLAS Ontdek de lekkerste bol uit de Randstad HUIS-AAN-HUIS IN WADDINXVEEN, ZEVENHUIZEN EN MOERKAPELLE per foto J de echte bakker GERTHUIZER IMIMTOD WS’ HARWA Uw mooiste foto is een vergroting waard TE KOOP GEVRAAGD: in Boskoop. K O van SCHOENEN DROGISTERIJ/PARFUMERIE T I E P Totale opp. 120 a 150 m2 op 1 verdieping, liefst begane grond. In of nabij centrum. Aanwezigheid parkeer- mogelijkheden. Een bril koop je niet zomaar. Bij Grit Optiek nemen we alle tijd voor u. En kiest u uit een ongekend brede collectie. Kom vrijblijvend langs. Aanbiedingen naar br. o. nr. 140402. Vandaag rolletje brengen, morgen foto’s kijken. SCHOENMAKERIJ Hakken klaar terwijl u wacht Kerkweg-Oost 177 - Waddinxveen Telefoon: 01828-12012 Dorpsstraat 76 Waddinxveen Tel. 01828-32002 Foto-rolletje 24 opnamen Vergroting 20x25 cm en nog veel meer bij: Programma *r 5 Een bril van Grit. Die staat, die zit. WADDINXVEEN - Ter gelegenheid van de oprich ting van het Historisch Genootschap Waddinxveen, welke in stichtingsvorm gegoten vereniging wordt voorgezeten door oud-notaris J. in ’t Hol (Prinses Bextrixlaan), heeft architect en bestuurslid ing. T.W. Verweij (Stationsstraat) bij ’s Rijks Munt in Utrecht een zeer bijzondere herdenkingspenning laten slaan. (9 x 13 cm) Uw televisiedokter 24 uur service 3 maanden garantie! s 01828-13500 Ook voor: video, radio, wasmachine, koelkast enz... I Weekblad voor Waddinxveen 48e Jaargang No. 02332 'inxveen in 1985 met burgemeester C.M. van der Linden. (Foto: Archief - Sjaak In Nootdorp is dinsdagavond 13 onril non 'wnnnnmLa onhmiHon Herdenkingspennmg Historisch Genootschap Gediplomeerd Optometrist OV. Contactlensspeciaiist ANVC - Audicien PASSAGE 19 - S 11244 ZUIOPLASLAAN 192 - WADDINXVEEN brieven van directeur ing. S. van Houten aan de bewoners in het gebied dat wordt begrensd door de spoorlijn, Beethovenlaan, Waddinxveen met vestigigen aan de Kerkweg-Oost en de Groens- plotseling op Paaszaterdag overleden pastoor P.M. Olsthoorn praat op de foto bij zijn ver uit Waddinxveen in 1985 met burgemeester C.M. IDE AP ECHTE BA»». OPLAGE 13.500 EXEMPLAREN 4 1 Woensdag 14 april 1993 Zuidkade 11, Groensvoorde 8 Een Echte Bakkers specialiteit 't ~Y' VLOERBEDEKKING GORDIJNEN SLAAPCOMFORT EN ZONWERING Groensvoorde 12, Waddinxveen. Tel. 01828-16119. Geldt alleen voor 135 m kleuren-negatief De, trek uit NMoteboom). Het historisch besef staat centraal op deze feestelijke avond, die voor iedereen vrij toegankelijk is. Hans Geel verzorgt de presentatie van het kaleidoscopisch program ma. april aan avondwake gehouden en was er gelegenheid tot condole ren. Op het moment dat in Wad dinxveen een gedachtenisviering wordt gehouden is er in de paro chiekerk in Nootdorp een roze- kransgebed. Het rooms-katholiek parochiebe stuur Sint Victor in Waddinxveen zegt bij monde van secretaris M.A. Smeenk geschokt te hebben kennis genomen van het overlij den van ‘hun* pastoor, die elf jaar in het Gouwedorp heeft gewerkt. Pastoor Olsthoorn, die in het Gouwedorp vele vrienden uit ver schillende kerkgenootschappen had, overleed na de avondplech- tigheden in zijn parochie H. 19.00 uur - Zaal open. 19.30 uur - Opening door de bur gemeester C.M. van der Linden. 19.35 uur - Waddinxveense hym ne met begeleiding door het Ac cordeonorkest. 19.45 uur - Lichtbeelden met toe lichting van A. IJska. 20.00 uur - Muzikaal intermezzo van het Accordeonorkest Kreater. 20.15 uur - Lezingen van Tom Glasbeek (’Ontstaan en ontwikke ling van Waddinxveen’, Cees Ne ven (’Hoe verdienden de Wad- dinxveners door de eeuwen heen de kost’ en Jan de Bas ’Waddinx veen in de twintigste Eeuw’. 21.00 uur - Koffiepauze. 21.30 uur - Muzikaal intermezzo door muziekvereniging Concor dia. 21.45 uur - Filmfragmenten uit de film ’Hoe het hier reilt en zeilt’ (1964). 22.00 uur - Muzikaal intermezzo door muziekvereniging Concor dia. 22.15 uur - Presentatie Historisch Genootschap Waddinveen. 22.30 uur - Afsluiting met mu ziek door muziekvereniging Con cordia. Ouderen die om lichamelijke of ONTDEK DE ECHTE BAKKER. ECHT JE PROEFT T GOUDA - De Evangelische Om roep (EO) maakt vrijdagavond 23 april om acht uur in de Goudse St. Janskerk een radio-opname van een grootse koor- en samen zangavond in het kader van het programma ’Samen zingen’. In verband met de radio-opname wordt belangstellenden verzocht om uiterlijk 19.45 uur aanwezig te zijn. dragen aan het Historisch nootschap Waddinxveen. De Stationsstraat-bewoner heeft in het verleden eerder lokale her- denkingspenningen uitgegeven. Dat was onder andere het geval bij het 750-jarig bestaan van Waddinxveen in 1983 (een zilve ren daalder), het 50-jarig bestaan van de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn in 1985, het 75-jarig bestaan van het Waddinxveemse architectenbureau Stuurman Part ners BV aan de Brugweg in 1986 en de opening van de Coenecoop- brug in 1987. 1 Kantoorboekhandel I |||F Kon. Wilhelminaplein 6.Waddinxveen. - Tel. 01828-13061. Maandagmorgen gesloten, woensdagmiddag open. voorde. Leden die zich aanmelden als lid van het Historisch genoot schap Waddinxveen betalen slechts 30 gulden. Op de voorzijde van de herden- kingspenning, die als munt is ge-- slagen, staat de tekst ‘Historisch Genootschap Waddinxveen. Op gericht 20 april 1993‘. De keerzij de wordt gesierd door een fraaie afbeelding van de neo-classisti- sche hervormde Brugkerk aan de financiële redenen geen gebruik kunnen maken van het reguliere openbaar vervoer en die deze avond graag willen bijwonen, kun nen gebruik maken van de ’Bel bus’. Zij kunnen zich hiervoor op werk dagen aanmelden op telefoonnum mer 01828-15388 tussen 10.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur. Deze aanmel ding moet uiterlijk maandagmid dag 19 april geschieden. Een re tourtje met de ’Belbus’ kost ƒ5,-. Voor mensen die de avond vanuit hun eigen huiskamer willen vol gen zal de lokale omroep RTW de avond integraal uitzenden via de ether op 105.8 Mhz en via de ka bel op 87.9 Mhz. Gouda Winkelcentrum Nieuwe Markt Agnietenstraat 6. Tel. 01820-16055. Winkelcentrum Bloemendaal 41, Tel. 01820-52208. Contactlensinstituut Korte Tiendeweg 12. Tel. Ö1820-15477. Waddinxveen Passage 220, Tel. 01828-14505. WADDINXVEEN - Het Goudse kunstenaarsechtpaar Witte van Leeuwen en Inez Meter gaat exposeren aan de Brugweg 88 in Waddinxveen. In de tuin (lusthof) van Hans en Tineke Pruijmboom-van Beek staan van hem de keramische objecten ‘fictile fiction1 (kneedbare verbeelding) en zijn van haar in de galerie ‘De Heksentuin4 de prenten, schrijfsels en druksels te zien. Voor de ‘terugblik op het werk van twee goede vrienden4 ont vangt het Waddinxveense echt paar hun gasten zondag 25 april vanaf één uur in de parkachtige tuin achter het witte ‘Rietveld huis ‘De Stoof aan de Brugweg. Omstreeks drie uur die middag zal Jaap Hoogendoorn, directeur van het pr-bureau HPR Horti- com, de tentoonstelling inleiden. De keramische objecten en pren ten zijn voor het publiek te zien in de weekeinden van 24 en 25 april, 1 en 2 mei en 8 en 9 mei van 13.00 - 17.00 uur en na tele fonische afspraak (tel. 01828 - 14360). Witte van Leeuwen en Inez Me ter van de Goudse Oosthaven zijn oude bekenden van Tineke en Hans Pruijmboom-van Beek. Oud-onderwijzeres en beeldend kunstenares Martina Pruijmboom (51) heeft de nu 36-jarige dochter Charlotte van het Goudse paar in de kleuterklas gehad. In drie jaar tijd hebben de van de Schielandweg komende inventieve Waddinxveners de immense tuin achter hun huis geordend, opge knapt en er een imposant, maar toch knus en parkachtig geheel van gemaakt. Het is een eldorado voor de tuin liefhebber geworden. Een model- tuin ook die in geen enkel glan zend tuinmagazine zou misstaan. Het is er voor iedereen heerlijk ontspannen en avontuurlijk wan delen over kronkelende paadjes, tussen het groen en over brugge tjes. De kleuren en vormen van de tuin achter het witte huis stralen harmonie, optimisme en gebor genheid uit. Hier in de open lucht en in de be werkte natuurlijke omgeving van de Polder Bloemendaal in Wad- dinxveen-Oost hebben 55 vrije en naamloze objecten van 69-jarige keramist Witte van Leeuwen een goedgekozen plaats gekregen. Het gaat om werk van de Gouwenaar uit een belangrijke en actieve pe riode in zijn leven toen hij aan de weg timmerde als industrieel vormgever in de aardewerkbran- che. De actieve, creatieve en poëtische Inez Meter schrijft, tekent en drukt in eigen handschrift door de jaren heen haar gedachten, zo- Presentator van de feestvie ring rond het 760-jarig be staan van Waddinxveen is dinsdagavond 20 april in de Ontmoetingskerk leraar Hans Geel. (Foto: Archief - Sjaak Noteboom). De nikkelen en als zilver proefge slagen herdenkingspenning is voor het eerst te zien en te koop tij dens de volgende week dinsdag avond 20 april - de ‘verjaardag4 van het in 1233 ontstane Wad dinxveen - in de Ontmoetingskerk (Groensvoorde) vanaf half acht te houden feestelijke avond. Op die dag bestaat het Gouwedorp pre cies 760 jaar. Tien jaar geleden werd dat feit voor de eerste maal uitbundig en langdurig gevierd. De van het muntmeestersteken voorziene penning, met een plas tic omhulsel verpakt in een sier lijk blauw doosje, kost 40 gulden en is te koop bij de Rabobank WADDINXVEEN - De gemeentelijke dienst Openbare Werken en Bedrijven in Waddinxveen gaat voortvarend door met de aan leg van verkeersveilige 30-kilometer-gebieden in Waddinxveense woonwijken. Aan de beurt is nu Groenswaard 2, zo blijkt uit Bartholomeüs. Voor de Paaswake begon had hij al kenbaar gemaakt dat hij zich wat grieperig voelde. Na de kerkelijke plechtigheden ging hij - geheel tegen zijn ge woonte in - meteen naar zijn ka mer en liet de dokter roepen. De ze liet een ambulance komen, maar korte tijd later overleed hij. Hoofdredacteur: BJ. Woudenberg, Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828 - 15594 Kantoor: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Telefoon: 01828 - 14788 Telefax: 01828 - 15637 als die op de uitnodiging voor de komende expositie: ‘Al het licht, zelfs dat van de maan, trekt de horizon tot zich in de scheme ring4. In de galerie ‘De Heksentuin4 aan de Brugweg zal de Goudse dich teres zo’n 25 van haar prenten, die ze schrijfsels en druksels noemt, laten zien. Ze blikken veelal terug op een voorbije perio de, die met een bijzondere opmer kingsgave en op een unieke ma nier is vastgelegd. GOUDA/WADDINXVEEN - De Waddinxveense kunstenares Anke Mensink exposeert tot en met vrijdag 7 mei in het Riagg- gebouw aan de Ronsseweg in Gouda. Ze laat daar een selectie zien uit haar aquarellen en olieverfschilde rijen uit de laatste tien jaar. Ook nieuw werk van Anke Mensink uit de ‘muzikale4 serie ‘roots rhythm4 valt er te bewonderen. Noordeinde en Wadde. Vanuit de rijksoverheid wordt gestreeft naar een vermindering van het aantal verkeersslachtof fers. Eén van de instrumenten die door het rijk worden aangereikt is de mogelijkheid verblijfsgebieden in te richten tot 30 km-zones. Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen streeft ernaar in zoveel mogelijk woonwijken de maximum-snelheid te verlagen tot 30 kilometer per uur. In de afgelopen jaren zijn dan ook diverse Waddinxveense woonwijken heringericht tot 30 km-zones. Bij de inrichting van een wijk tot 30 km-zone mag niet zonder meer volstaan worden met het plaatsen van enkele 30 km-borden, maar dient te worden voldaan aan di verse door minister J.R.H. Maij- Weggen van Verkeer en Water staat omschreven eisen. De inrich ting van straten moet dusdanig zijn vormgegeven dat logischer wijze niet sneller kan worden ge reden dan 30 km per uur. Het 30 km-plan voor Groens waard 2 voorziet in het aanbren- WADDINXVEEN - Zoals aangekondigd vindt volgende week dinsdagavond 20 april in de Ontmoetingskerk aan de Groens voorde 3 vanaf 19.30 uur een feestavond plaats in het kader van de viering van het 760-jarig bestaan van de gemeente Waddinx veen. Deze feestavond is de start van een feestperiode, waarin diverse activiteiten aan bod komen, al dan niet met een historisch of cultu reel tintje. De sluiting van de acti viteiten rond het 760-jarig be staan valt samen met de open ge- meentedag op 25 september a.s. gen van asverspringingen in de Peuleyen en een drempel in de Heggewinde. De aansluitingen van de Peuleyen op de Beethovenlaan en de Wad de worden aangelegd in de vorm van zogenaamde in- en uitritcon- structies, waarmee de overgang naar het 30 km-gebied wordt be nadrukt. Deze voorzieningen wor den ook toegepast op de kruisin gen van de Groensvoorde met haar zijstraten. De uitvoering van de maatregelen zal, mede afhankelijk van de fi nanciële mogelijkheden waaron der het op tijd verkrijgen van rijkssubsidie, naar waarschijnlijk heid in juni van dit jaar zijn aan vang nemen. Bewoners die ten aanzien van het plan op- of aanmerkingen hebben wordt verzocht vóór 20 april 1993 (bij voorkeur schriftelijk) te rea geren. Wie behoefte heeft aan na dere informatie kan zich in ver binding stellen met B. Lanser of E. Fennis van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en Be drijven. Kerkweg-Oost, één van de weini ge monumenten die Waddinxveen rijk is. De tekst hiervan luidt: ‘Ned. Herv. Kerk Waddinxveen. Anno 1837‘. Waddinxvener Theus Verweij, een verwoed munten- en postze gelverzamelaar, heeft slechts 100 exemplaren van de herdenkings penning laten slaan. Dat betekent dat er sprake is van een exclusief aandenken. Van elke bij de Rabo bank Waddinxveen verkochte penning wordt tien gulden afge dragen aan het Historisch Ge- WADDINXVEEN - Pastoor P.M. Olsthoorn, die van september 1974 tot november 1985 de Waddinxveense rooms-katholieke St. Victorparochie diende en aan de Zuidkade woonde, is zater dag 10 april voor Pasen plotseling overleden. De geestelijke voorman is 63 jaar geworden. Petrus Maria Olsthoorn was als pastoor verbonden aan de rooms katholieke kerk van Nootdorp. Hij werd priester gewijd op 26 mei 1956. De uitvaartplechtig heid met eucharistieviering is op donderdagmorgen 15 april om elf uur in de Bartholomeüskerk aan de Veenweg in Nootdorp. De overleden geestelijke zal over eenkomstig zijn wens begraven worden in het priestergraf op de begraafplaats bij de parochiekerk in Nootdorp. Woensdagavond 14 april om ze ven uur zal er in de St. Victor- kerk aan de Zuidkade in Wad dinxveen een gedachtenisviering worden gehouden in verband met het overlijden van de oud-pastoor. WADDINXVEEN - Maandag avond 19 april om acht uur ver zorgt de culturele commissie van de Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen in het Anne Frank- centrum een toneelavond voor ou deren en mensen met een handi cap uit Waddinxveen. De avond is in handen van de to neelvereniging De Goudse Kome die uit Gouda, Öie het luchtige blijspel in twee bedrijven ‘Con Amore4 van mr. Hans Keuls zal opvoeren. De Goudse Komedie is een jaarlijkse gast van de culture le commissie. De optredens waren telkens een succes en werden zeer gewaardeerd. ‘Con Amore4 is een leuk en gezel lig toneelstuk. Het handelt onder meer over een man die zijn vrien den koeien met gouden hoorns be looft. Als de vader van zijn vrien din hier achter komt en zich met de zaak gaat bemoeien zijn de vrolijke noten en misverstanden niet van de lucht. De toneelavond, die om ongeveer tien uur is afgelopen, is voor ie dereen toegankelijk. Introducees zijn welkom. De toegangsprijs be draagt drie gulden per persoon. Zij die niet op eigen gelegenheid kunnen komen kunnen door de hand- en spandiensten worden op gehaald en weer worden thuisge bracht. De kosten hiervan bedra gen drie gulden. Wie vervoerd wil worden moet het nummer 01828 - 15555 bellen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 1