Alliantie van twee Kamers NEEM NU EEN BESLUIT! Wat gaat de schaal vergroting kosten? Gebotst tegen drie auto’s Vraag van PCO-bestuur: Weer cursus KvK voor starters Clubtitels Florida I I I I I I I Modeshows Monique in eigen zaak Teun van der Krol leidt Excelsior zetcombinatie op schijfwinst ko men en dat voordeel werkte hij gedegen naar volle winst af. Programma Flyers- basketbal I II I I I I I I I I Laatste politieke wens van vertrekkend CDA-wethouder Paul van Schie Rijn en Gouwe Harteveld uw keus in Saab Vliegseizoen De Sperwer weer van start Lezing bij Business Club Midden-Holland Tweese serie springen TOOS Verzetsmuseum houdt 17 april verkoopmarkt GLASBEEK Pagina 21 FOCWJ 710114 004000 AUTOSCHADE KOMT GEGARANDEERD WEER GOED’ Uitslagen Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 14 april 1993 Politiek verdeeld over uitbreiding Gouwebad Postcode/woonplaats: 8 Komend Florida- GOUDA - De Kamers van Koop handel en Fabrieken voor Mid den-Holland in Gouda en voor Rijnland in Alphen aan den Rijn hebben in een strategische allian tie de krachten gebundeld. Bij FOCWA garantiebedrijf Noordkade 24 Telefoon (01828) 12588 Waddinxveen NEDFRlANDSE VERENIGING VAN ONDERNEMERS IN HEI CARROSSERIE BE DRIJE van jong tot oud dit bad zo graag en zo vaak bezoekt', schrijft Paul van Schie in het laatst verschenen CDA-Bulletin van de plaatselijke afdeling. Het gebied van de Goudse Kamer en een deel van het gebied van de Rijnlandse Kamer worden name lijk geconfronteerd met ruimtelij ke ordeningsbeleid van de rijks- en de provinciale overheid rond het ‘Groene Hart'. Veel vraag stukken waarmee het bedrijfsle ven in de gebieden van de beide Kamers te maken krijgen, wordt WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 6 april vond een aan-' rijding plaats op de Henegouwerweg waarbij drie personenauto’s en een trekker met oplegger waren betrokken. De bestuurders van de personenauto’s hadden de voertuigen tot stilstand ge bracht achter een personenauto, die linksaf een inrit wilde inrij den. De bestuurder van de trekker met oplegger zag de stilstaande personenauto’s te laat en reed te gen de achterste personenauto aan, die vervolgens doorschoof te gen de stilstaande auto voor hem. Deze auto schoof op zijn beurt weer door, met het gevolg dat alle stilstaande voertuigen schade op liepen. Maandag 5 april reed de bestuur der van een personenauto vanaf de Van S| - Kromme l WADDINXVEEN - Een stuurgroep en werkgroepen gaan de samenvoeging van de protestants-christelijke Groen van Prinste- rerschool aan de Tollenslaan en de Koningin Julianaschool aan de Peter Zuidlaan op papier uitwerken. Dat heeft het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Waddinxveen (PCO) in de laatst verschenen PCO-kwartaalbrief laten weten. De medezeggenschapsraden van de beide scholen hebben het schoolbestuur inmiddels positief geadviseerd over het fusiebesluit voor de beide basisscholen in de Vondelwijk en Groenswaard l Zoals bekend heeft de Vereniging ipe ij kst raat rechtsaf de Esse op. Vermoedelijk nam hij hierbij de bocht te ruim en belandde op de linker weghelft van de Kromme Esse. Op dat moment naderde uit te genovergestelde richting een te genligger. Een aanrijding tussen beide personenauto’s was het ge volg. De schade was dusdanig dat beide voertuigen moesten worden weggetakeld. Woensdag 7 april reed de be- lijk niveau afgestemd, zo hebben drs. J.C. Brink (Gouda) en drs. A. Berkhout (Alphen aan den Rijn) laten weten. De bovenregionale samenwerking met betrekking tot het ‘Groene Hart' betreft vooral verkeer en vervoer, bedrijfsterrein- en kanto renontwikkeling, recreatie en toe risme en milieu. Deze nauwere samenwerking ten aanzien van beleidsadvisering laat volgens de b eide Kamers onver let de bestaande samenwerking op het gebied van energie- en water- schapszaken en internationale handelsbevordering. WADDINXVEEN - De Waddinxveense politiek is nog verdeeld over de noodzaak het Gouwebad 'de Sniep', zoals vertrekkend CDA-wethouder en voorzitter van de zwembadcommissie Paul van Schie zo graag wil, in de komende jaren voor zo’n vier mil- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense gymnastiekvereniging TOOS, die vrijdagmiddag in de Toossoos aan de J.W. Frisoweg een paasverrassingsfeest voor de jeugd hebben gehouden, heeft sinds dit jaar een springuur. In dit uur komen de verschillende kan ten van het trampoline-springen aan bod. Zo wordt er geoefend op de grote trampoline, wordt er trampoline met paard en tafel gesprongen. Echter, vooral de basis - het mini- trampoline-springen - wordt veel vuldig geoefend. Er wordt gewerkt in blokvorm. Binnen elk blok wordt een onder deel van het springen belicht. Het eerste blok liep van januari tot en met maart. Na de Pasen wordt weer gestart met een nieuw blok. Bij dit blok is er nog ruimte voor enkele nieuwe leden. Het spring uur wordt wekelijks op vrijdaga vond van 21.00 tot 22.00 uur in de gymnastiekzaal bij het Konin gin Wilhelminaplein gegeven. Het springuur is toegankelijk voor jongens, meisjes, dames en heren van 12 jaar en ouder en het staat onder leiding van de gediplomeer de trainer Arco Zwijnenburg. De kosten bedragen 25,- per blok. De eerstvolgende les is op vrijdagavond 16 april om 21.00 uur. Voor meer inlichtingen kan men het secretariaat bellen, tel. 01828 - 13839. voor Openbaar Onderwijs (VOO) in Waddinxveen het gemeentebe stuur al een rapport gegeven over de schaalvergroting in het open baar onderwijs in het Gouwedorp. Gestreefd wordt naar een fusie van de Annie M.G. Schmidt- school, de Jan Ligthartschool en de Leon van Gelderschool en het behoud van de Teho Thijssen- school als kleine school. Het PCO-bestuur laat de ouders in de kwartaalbrief weten dat in het VOO-rapport geen financiële berekening is gemaakt over de ge volgen van deze oplossing. In het periodieke overleg met de andere schoolbesturen is dan ook aan on derwijswethouder Karei van Soest (VVD) gevraagd hier duidelijk heid over te verschaffen. In het zelfde overleg is eveneens afgesproken dat voor deze zomer duidelijkheid moet komen over het gebouwenplan, aldus het PCO-bestuur dat terugziet op een geslaagde viering van het 125-ja- rig bestaan. In een ‘grandioze feestmaand' Het liberale raadslid plaatst voor alsnog vraagtekens achter de noodzaak een uitloopzwembad naar buiten te maken, de komst van een Turks bad en het realise ren van een sauna. Sinds kort heeft Waddinxveen immers al een sauna bij Gouwe Sports aan de Wilhelminakade. 'Je moet natuurlijk wel steeds vernieuwen om het Gouwebad voor de mensen interessant te houden. Gezien de klachten van de bezoekers is het wel nodig dat er een grotere entree komt, dat er meer kledingkastjes komen en dat de douchemogelijkheden worden verruimd. Die zaken vind ik op dit moment belangrijker dan een uitloopzwembad. Er moeten dus prioriteiten worden gesteld', oor deelt Maria Wientjens-van der Velden. Het Gouwebad ‘de Sniep' ont vangt jaarlijks 185.000 recreatie ve bezoekers in plaats van de en kele jaren geleden verwachte 135.000, terwijl er ook nog eens sprake is van 115.000 bezoekers voor schoolzwemmen, vereni- gingsgebruik, leszwemmen en be drijfsfeesten. Het tekort, dat het gemeentebe stuur bijpast, is hierdoor in een paar jaar tijd teruggebracht van de verwachte bijna zeven ton naar zes ton. Dat jaarlijkse tekort zou echter weer opgeschroefd moeten worden tot eerst 690.000 en later 750.000 gulden om in de komen de jaren de nodige extra voorzie ningen te kunnen treffen voor het aantrekkelijk kunnen houden van het subtropisch zwembad, dat nog meer bezoekers van binnen en. van buiten Waddinxveen wil trekken. 'Het vreemde van het hele zwem- badverhaal is dat er sprake is van een hoger bezoekersaantal en er toch een tekort blijft', vindt PvdA-fractievoorzitter Bep Ver- meij. 'Ik begrijp dat niet. Ik denk daarom dat de gemaakte progno ses niet goed zijn geweest. De raad heeft die cijfers niet goed gepresenteerd gekregen. Als je meer bezoekers krijgt zijn er meer inkomsten en kan de subsi die omlaag, zo denk ik heel sim pel'. Ja, bezorg mij gratis twee weken Rijn en Gouwe, vóór zeven uur. Daarna kies ik het volgende abonnement: Naam:M/V* joen gulden nog aantrekkelijker te maken. Over dit ambitieuze bedrijfsplan moet het college van B. en W. en de gemeenteraad deze maand een oordeel vellen. Tot nu toe is alleen het CDA is het helemaal met de voorgestelde uitbreidingen van het subtropisch zwembad (dat in november 1990 werd heropend) eens. De PvdA daarentegen is er nog niet uit, hoewel de meerderheid van de fractie de uitbreiding flauwe kul zegt te vinden, zo heeft fractie voorzitter Bep Vermeij vrijdaga vond voor de lokale RTW-radio laten weten. De VVD discussieert nog over as pecten van het investeringsvoor- stel. ‘De zwembadcommissie heeft een grote beleidsvrijheid om allerlei zaken te ondernemen, maar zodra er bij de gemeente raad wordt aangeklopt voor een fi nanciële bijdrage in een tijd dat er enorm bezuinigd moet worden moet je kijken of wat wordt ge wenst opweegt tegen het vele geld dat daarvoor moet worden uitge geven', stelt Maria Wientjens-van der Velden (VVD). mede door door dit beleid beïn vloed. De beide Kamers, die tot taak hebben de economische belangen van handel, industrie, ambacht en dienstverlening te bevorderen, hebben dan ook besloten de krachten ten aanzien hiervan zo veel mogelijk te bundelen, opdat de belangenbehartiging efficiën ter en effectiever zal zijn. Daartoe zal de reeds bestaande sa menwerking ten aanzien van be leidsadvisering en belangenbehar tiging op directieniveau worden geïntensiveerd en ook op bestuur- WADDINXVEEN - Monique Mode houdt in de eigen zaak in het winkelcentrum ‘de Passage' in Waddinxveen komende zaterdag 17 april weer twee modeshows van voorjaars- en zomermode, welke door vier mannequins zal worden gepresenteerd. De eerste show begint om half elf en de tweede is om half drie. De bezoekers, die vrij toegang heb ben, krijgen 's morgens een kopje koffie en ’s middags een drankje. WADDINXVEEN - weekeinde organiseert badminton voor de 26e maal de jaarlijkse clubkampioenschappen. Welgeteld 68 deelnemers spelen In de eerste ronde had Dick Dib- bets zijn partij tegen Raymond van Es weten te winnen. De overi ge wedstrijden eindigden onbe slist (Tijmen den Ouden jr-Fred Zaadhof, Raymond van Es-Fred Zaadhof). In de tweede poule herstelde Lu cien Claessen zich knap van zijn nederlaag uit de eerste ronde te gen Vincent van Es. Lucien klop te fraai Dirk Heeren I. Ook in deze poule veel wedstrij den, die onbeslist eindigden. In de eerste ronde deelden Jaap van Concours van Duffe. Weersge steldheid: bewolkt (z.o. wind). Af stand 108 km. In Concours 495 duiven. Gelost om 9.15 uur. Aan komst eerste duif 10.35 uur. Laat ste duif 11.07 uur. Snelheid eer ste duif 1319 m.p.m. Uitslagen: R.A. van der Made 1-6-19-20-45-101-114; M. Tolle naar Zn. 2-28-46-119-120; A. Hofman 3-48-105-106; H. Metse laar 4-7-11-53-92-100-109; Comb. Wibo 5-14-16-25-26-30-31; J. Jan sen Zn. 8-17-18-33-35-67-74-85-117; C.A. Bode 9-21-22-34-50-60; M. Ver beek 10-86-96-107-124; C.G. Hof man 12-41-43-108-113; N. Hoogerdijk 13-49; D. Griffioen 15-69-72-76-81-91-118; H. Vink 23-52-70-99-102-104; P. van der Made 24-40-63-66; W. Breedijk 27-95; N. van Tol 29-39-73; G. Tollenaar 32-94-112; J. Verbakel 36-38-42-77-88-103; Mw. E.J. de Wit 37; J. Troost 44-57; F. Rip 47-75-110; P. Verschoor 51-80; P. Steenland 54-58-90; G.C. van Kleef 55-56-83; J. Toor 59-68-78-89-111; Davy Hofman 61- 93-116; D.M. Degenhardt 62- 71-82-84-87; D. Heeren 64-65-115; T.H. Twigt Zn. 79; A.H. Kivits 97; W. Hofman 98; E. van Beek 121-122-123. in de sporthal De Sniep om de ti tels in enkelspel en gemengd dub belspel. In alle onderdelen is een A- en B- klasse. Bij de heren is Pieter Slits, kampioen in 1991 en vorig jaar afwezig, de favoriet. Belangrijkste concurrenten zijn de huidige kampioen Rob Sikking en Jean Lamaison, terwijl het in teressant wordt om te zien hoever de dit jaar doorgebroken Rémon van Gemeren zal komen. Bij de dames is de huidige kampi oene Karin van Pel gestopt en nu wordt een finale verwacht tussen Liesbeth van Bergeijk en Mirande van der Zijden. In het G.D. zijn Mirande-Pieter favoriet. Als tweede zijn Lies- beth-Dick v. Teylingen geplaatst. Ook om de lagere plaatsen wordt traditioneel zeer hard gevochten. Toeschouwers hebben vrij entree op de tribune bij dit door de jaren heen altijd spannende en gezellige toumooi. Speeltijden in de sporthal De Sniep: zaterdag 17 april 09.00- 20.00 uur en zondag 18 april van af 10.00 uur. Finales vanaf 14.15 uur. der Elst-Adriaan Blom en Dirk Heeren I-Ruud van Dijk de pun ten. In de tweede ronde remiseerde Ruud van Dijk met Jaap van der Eist en deelden Adriaan Blom en Vincent van Es eveneens de pun ten. In de derde poule gaat Teun Twigt zonder puntverlies aan de leiding en heeft twee punten voor sprong op drie achtervolgers. Hij klopte achtereenvolgens Dirk Heeren II en Gerrit Heeren. In de tweede ronde kwam Dirk Hee ren II weer bij door winst op Jan Both. In de vierde poule gaan Jan Kra mer en Cor Stolker gezamenlijk aan de leiding met uit 3 uit 2. Na hun onderling gelijkspel in de eer ste ronde, won Jan Kramer van Bertus van Eijk en werd Jan de Heer door Cor Stolker geklopt. In de eerste ronde had Jan de Heer gewonnen van Sietse Siersema. extra betaling via muntautomaten gebruik te maken van éénpersoons whirlpools, saunacabines en Turksbad-cabines (1995-1996). 4. Vergroting van de entree inclu sief twee nieuwe bruiningscabines en kinderwagenruimte. 5. Vergroting van de kleedruimte en uitbreiding van de kledingkast jes (1996-1997). Het besluit over de ombouw van het buitenbad moet volgens wet houder Paul van Schie nog dit voorjaar genomen worden omdat alleen in dat geval de provinciale overheid nog eenmaal (voor de 1 le keer) ontheffing verleent ten aanzien van het niet voldoen aan de eisen van de zwembadenwet van 1982. Dit vergt de grootste investeruing van 1,4 miljoen gulden. De zwem badcommissie, die bij alle raads fracties voor een indringend ge sprek is langs geweest, verwacht dat het zwembadbezoek in 1994 door de nieuwe attractie wederom zal toenemen en dat de toegangs prijs, die in vergelijking met soortgelijke baden niet hoog is, extra kan worden verhoogd. Daar door behoeft de gemeentelijke subsidie maar met 40.000 gulden per jaar te stijgen met ingang van 1994. Wanneer de overige voozieningen volgens het plan van de zwembad commissie de komende jaren ook worden uitgevoerd, zal de subsi die geleidelijk verder dienen te stijgen tot 750.000 gulden per jaar in 1997. Dit bedrag is inclu sief een veronderstelde inflatie van 3% per jaar. Als die lager is zullen de lonen en materiële kos ten minder sterk stijgen en kan het subsidiebedrag beperkt wor den. Het college van B. en W. heeft de zwembadcommissie gevraagd te overwegen of het buitenbad ge sloopt kan worden en dichtge- stort. De commissie voelt hier niets voor omdat gebleken is dat de combinatie ‘overdekte en open' in de zomermaanden zorgt voor een onverwacht omvangrijk recre atief bezoek. De zwembadcommissie heeft be grip voor de moeilijke financiële situatie voor de gemeente, maar wijst er met nadruk op dat juist het zwembad één van de weinige breed toegankelijke openbare re creatievoorzieningen voor de vele jeugd van Waddinxveen vormt, en vertrouwt erop dat de gemeente raad hiervoor begrip toont en de plannen zal accepteren en subsi diëren. 'Ik hoop dat ik in mijn laatste ver gadering als wethouder een en an der in de raadsvergadering van woensdagavond 28 april zal mo gen verdedigen. Waddinxveen verdient een goed geoutilleerd bad, zeker nu een breed publiek WADDINXVEEN - Na twee ronden in de finale van Excelsiors onderlinge damcompetitie heeft Teun van der Krol de leiding ge nomen. In de eerste ronde kwam hij met voorzitter Piet Swart een gelijk waardige remise overeen en in de tweede ronde wist hij 6-voudig clubkampioen Dick Dibbets te kloppen. De drie resterende ron den zullen nog veel spanning ge ven in de strijd om het clubkam- pioenschap. Teun van der Krol kreeg tegen Dick Dibbets de vaak succesvolle Roozenburg-stand op het bord. Op een gegeven moment kon Teun naar dam combineren, maar hij liet zich hiertoe niet verlok ken, daar Dick de dam kon afne- men en laatstgenoemde dan een duidelijk betere centrumstelling resteerde. Op een gegeven moment kon Teun van der Krol via een slag- WADDINXVEEN - Voor ko mend weekeinde staan de volgen de wedstrijden op het programma voor de Waddinxveense basket ballers van Flyers. Vrijdag om 20.45 uur speelt Fly ers heren 1 de op één na laatste van het seizoen en wel tegen Utrecht. Met twee andere teams is Flyers nog volop in gevecht om de titel in de rayon-3e klasse. Dus er moet gewonnen worden van de (wat) lager geklasseerde Utrech tenaren. Afgezien van de resultaten die de andere titelkandidaten, Wijnand Shooters en Crackerjacks, ko mend weekeinde halen zal de be slissing pas in de laatste speel- week vallen. Op zondag 25 april is alles bekend. Zaterdag om 19.15 uur ontvangt Flyers dames 1 het Utrechtse Cangeroes dat in de kop van de ranglijst staat. 'Nu zegt men dat het zwembad aantrekkelijk gehouden moet wor den, waarvoor meer voorzieningen nodig zijn om meer mensen te kunnen trekken. Dat betekent dat je in een cirkel zit waar je van zijn leven niet meer uitkomt. Straks is half Waddinxveen een zwembad, want anders krijg je geen mensen meer. Ik vind het een heel raar verhaal en ben het nog lang niet eens over de voorge stelde uitbreiding van voorzienin gen'. Het Gouwebad, waarvan de zwembadcommissie nog een 1991 een nieuwe personeelsvoorziening liet bouwen, biedt werkgelegen heid aan 30 mensen (20 full-time banen). Een meerjarig masterplan moet er voor zorgen dat het be zoekersaantal in de komende ja ren even hoog blijft en dat het at- tractieniveau en de dienstverle ning op peil blijven. De voorziene uitbreidingen be treffen: 1. Ombouw van het buitenbad (dat in de huidige vorm niet meer aan de zwembadenwet voldoet) tot een 'waterspeelplaats' voor de jeugd in de zomer en een ‘uit- zwembad' dat het hele jaar door een extra attractie vormt (1993-1994). 2. Aanbouw van een serre van 200 vierkante meter aan het hui dige recreatiebad dat op drukke uren te weinig verblijfsruimte biedt aan de recreatieve bezoe kers. Dit wordt een rustige relax- ruimte ten behoeve van ouders en kleuters (1994-1995). 3. Aanbouw van een recreatieve hoek met mogelijkheid om tegen GOUDA/WADDINXVEEN - Het Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf (IMK) gaat in sa menwerking met de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda een tweede cursus voor startende on dernemers in de Goudse regio houden. Dit vanwege de grote be langstelling. In de tien avonden durende cur sus komen ter sprake: het maken van een commercieel plan, ver kooptechniek en -training, opstel len van een financiële begroting en de presentatie van het eigen plan aan IMK-adviseurs en de cursusgroep. Volgens Hoofd Voorlichting IMK en docent N.F. van den Akker is een eigen bedrijf beginnen nog al tijd de droom van velen. Iedereen heeft bewondering voor degene, die de stap werkelijk zet; meestal krijgt de starter bovendien volop goede raad. Maar als ervaren adviseur van het midden en klein-bedrijf weet hij maar al te goed, dat beginnende ondernemers geen behoefte heb ben aan 'hap-snap' advisering. De toegevoegde waarde van de cursus 'Een eigen bedrijf begin nen' zit met name in de begelei ding van een planmatige aanpak. De cursus wordt gegeven door ad viseurs die een brede ervaring hebben in het midden- en kleinbe drijf. De cursusgroep is klein genoeg voor ruime individuele aandacht en groot genoeg voor een interes sante onderlinge uitwisseling van ervaringen. Door een subsidie per deelnemer van 800,- van het mi nisterie van Economische Zaken kan de cursus voor een bedrag van 495,- worden aangeboden. Voor mensen in een uitkeringssi tuatie bestaat er veelal de moge lijkheid een tegemoetkoming in de kosten te krijgen via de Ge meentelijke Sociale Dienst (GSD). Voor informatie kan men contact opnemen met het secretariaat van de Kamer van Koophandel (tel. 01820-69111) of met het IMK (tel. 070-3795720). WADDINXVEEN - Op zaterdag 3 april is voor de leden van de Waddinxveense postduivenvereni ging De Sperwer het vliegseizoen weer begonnen. De eerste vlucht, een oefenvlucht vanuit het Belgische Minderhout, verliep onder stralende weersom standigheden. De duiven kwamen dan ook zeer vlot naar huis. Zaterdag werd het menens. Van uit Duffel, ongeveer 105 km van Waddinxveen, werd de eerste prijsvlucht gehouden, welke mee telt voor het vitessekampioen- schap. Omdat deze vlucht tevens in het paasweekeinde viel werden er krentebroden en eieren vervolgen. Zo vlot als de week ervoor kwa men de duiven nu beslist niet. Tussen de eerste en de laatste prijsduif zat ruim een half uur en dat is beslist te lang voor zo’n kor te afstand. De op het gebied van de ruimtelijke ordening samenwerkende voorzitters (voorgrond) en direc teuren (achtergrond) van de Kamers van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland en voor Rijnland. (Foto: Kamer van Koophandel). werd het symposium 'Grenzen zijn verlegd' in de Ontmoetings- kerk gehouden, was er een her denkingsdienst in de Ontmoe- tingskerk en verscheen het jubile umboek ‘Onvoltooid verleden tijd Inmiddels hebben bestuurs- en directieleden op vrijdag 2 april een bezinning met elkaar gehou den over de identiteit van de PCO-scholen. Het jubileumboek geeft in hon derd pagina’s een beeld van de hoogte- en de dieptepunten van het protestants-christelijk onder wijs door de jaren heen. In het boekje staat onder andere: ‘In 1887 zijn er al 150 leerlingen en wordt er in het enige lokaal dat de school rijk is, een schot ge plaatst, zodat er twee lokalen ont staan. Dertien jaar later zal dat opnieuw gebeuren, omdat het aan tal leerlingen dan is opgelopen tot 180. Deze eigenlijk onhoudbare situatie zal tot het einde van 1902 zo blijven'. Op dit moment zijn de lokaties van de scholen voor protestants- christelijk onderwijs opnieuw aan de orde. 'Maar één ding is zeker: ten opzichte van toentertijd zijn we goed gehuisvest', aldus het PCO-bestuur dat wordt voorgeze ten door D. Roseboom en waar van als secretaris optreedt me vrouw T. Bekooij-Reijneveld. stuurder van een bestelwagen over de Brugweg in Waddinx veen. Volgens de bestuurder stak er plotseling iets de weg over, waardoor hij moest uitwijken. De wagen raakte met de linker- wielen in de berm, botste tegen een brug en belandde vervolgens in de sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij. Op hetgpolitie- bureau werd van de bestuurder de ademtest af genomen, waarbij bleek dat hij teveel gedronken had. Op dezelfde woensdag 7 april re den twee personenauto’s achter el kaar over het Noordeinde. Geko men nabij de Wadde wilde de voorste bestuurder linksaf en bracht zijn voertuig tot stilstand vanwege het tegemoetkomende verkeer. De achter hem rijdende bestuur der had te laat in de gaten dat de auto voor hem stopte en een aan rijding met materiële schade was het gevolg. GOUDA/WADDINXVEEN - De begin dit jaar in Gouda opge richte Business Club Midden-Hol land (BCM) ontwikkelt zich tot een zeer actieve club. Na een bij eenkomst met oud-voetbaltrainer Barry Hughes wordt maandag avond 19 april om kwart over acht een bijeenkomst belegd waar mr. J.J.M. Frijhoff zijn publiek zal onderhouden over fiscaal-juridi- sche zaken. Dat gebeurt in het sociëteitsge bouw 'Ons Genoegen' aan de Kolkmanstraat 1-3 in Gouda. Voor aanmeldingen kan men schrijven naar BCM, Postbus 2059, BE Gouda of faxennaar 01820 - 38783. De kosten bedra gen 25 gulden per persoon. Onderwerpen die op deze avond aan bod komen: de ondernemer, zijn gezin en de toekomst, de po sitie van weduwe en weduwnaar, de fiscale oudedagsreserve, erf recht, voogdij en testamenten, pensioenvoorziening, de meewer kende echtgenote en bedrijfsop volging. In het Nederlandse lezingencir cuit is mr. Frijhoff een veel ge vraagd spreker. Als geen ander is hij in staat de vaak ’saaie’ materie op een uiterst boeiende en leven dige wijze te presenteren. Na afloop van de lezing zullen vragen uit de zaal beantwoord worden door een uiterst deskun dig forum waarin naast mr. Frij hoff zitting zullen nemen: mr. A.L.J. Westerhuis (notaris te Gouda), mr. R.T. Terpstra (advo caat en belastingkundige te Reeu- wijk, W.P. van der Berg (accoun tant te Capelle a/d IJssel) en M.J.C. Retel Helmrich (Goudse Verzekeringen). De bijeenkomst op maandag 19 april a.s. begint om 20.15 uur in het Sociëteitsgebouw ’Ons Genoe gen’ aan de Kolkmanstraat 1-3 te Gouda. Belangstellenden kunnen zich voor deze avond aanmelden via het secretariaat van de BCM, Postbus 2059, 2800 BE te Gouda of fax. 01820-38783. Voor niet le den van de BCM bedragen de kosten ƒ25,- per persoon. AUTOBEDRIJF g Dclftscstraatwcg 210, Delfgauw/ Delft. Tel.01S-565100 Burg, van Rcenensingel 49, Gouda. Tel. 01820 - 701 77 GOUDA - Het Zuidhollands Ver zetsmuseum aan de Turfmarkt in Gouda gaat zaterdag 17 april van 13.00 - 17.00 uur (de eerste dag van het Nationaal Museumweek- einde) een verkoopmarkt voor verzamelaars te houden. Het gaat hier om boeken, tijd schriften en kranten uit en over de Tweede Wereldoorlog. Boven dien zal er een grote collectie boeken en foto’s over het Oranje huis te koop zijn. Tijdens het tweedaagse museum- weekeinde heeft iedereen gratis toegang tot het museum. Het mu seumcafé Resistance is geopend voor het nuttigen van een drankje, bij mooi weer kan dat ook op het terras. Het Zuidhollands Verzetsmuseum heeft een grote verzameling voor werpen, kranten, boeken en foto’s uit de periode 1940-1945 waar mee een beeld gegeven wordt van oorlog en verzet tijdens de Twee de Wereldoorlog, van de opkomst van het facisme en van de nawer king van de oorlog. Daarnaast worden actuele onderwerpen be handeld en wordt steeds een lijn getrokken van verleden naar he den. Van verschillende boeken, tijd schriften en kranten heeft het museum meerdere exemplaren. Deze kunnen interessant zijn voor verzamelaars, die hun verzame ling willen aanvullen, en voor mensen die in dit onderwerp geïn teresseerd zijn. Met de opbrengst hoopt het museum de eigen col lectie evenwichtig uit te breiden. Tijdens het museumweekeinde is de museumjaarkaart via het Zuid hollands Verzetsmuseum te be stellen met korting. Volwassenen van 40,- voor 32,50; senioren van 25,- voor 20,- en junioren van 15,- voor 12,50. Het Zuidhollands Verzetsmuseum zoekt vrijwilligers voor de volgen de taken: registratie en collectie beheer, bediening in het museum café en op het terras, mensen ont vangen en kaartjes verkopen. Wie belangstelling heeft voor één van deze taken wordt uitgenodigd een afspraak te maken met direc teur en conservator Hans van Keulen. Adres: Te I e f OO n (voor controle op bezorging) •doorhalen wat met van toepassing is VP< I Een kwartaalabonnement a f81,30 Betaling d m v toegezonden acceptgiro’s - I Een kwartaalabonnement a f79.80 Automatische betaling d m v. machtiging I O Een maandabonnement a f27,30. Automatische betaling d m v. machtiging Voor de automatische afschrijving van het abonnementsgeld is dit mijn bank/gtro-rekeningnummer handtekening Bon in open envelop, I zonder postzegel, zenden naar: Rijn en Gouwe, Antwoordnummer 10008 I 2400 VB Alphen aan den Rijn Wie Saab rijdt, begint bij Harteveld

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 21