Handbalinstuiven Be Fair-voetbal heeft Succesvol seizoen Rowah slaan aan voor Rowah titel binnen bereik TITEL VOOR KWIEK 1 Geslaagden B-diploma Rowah- dames deklasseren 4e klasser G-voetbal bij Be Fair Korfbal voor scholieren Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Antilopers actief in Paasweekeinde Sportieve start weekeinde Nanny Vogelaar Snelle WSV- vergadering Bekerverlies Bekerwinst Be Fair-jeugd Watersportbeurs in Reeuwijk REEUWIJK - Voor de zesde ach tereenvolgende keer houdt de Li ons Club Gouda-Reeuwijk op za terdag 8 mei van half tien tot drie uur een watersportbeurs op het terrein van de jachthaven Elfhoe- ven aan de Notaris d’Aumerielaan langs de Breevaait in Reeuwijk. 110 Scholieren speelden dagje badminton Start van HSW- zomercompetitie WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE I t Zaterdag 17 april thuiswedstrijd 17.00 uur GOUWE (Dames I) KELLER/DONK Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX8000-software Mini’s Kwiek-jeugd Aarlanderveen Dames Welpen Mini’s Heren Woensdag 14 april 1993 leeftijd van 6, 7 en 8 jaar oud, welpen, waarin Hennink-de Vries (14), De Niet- Ritter (13,5), Kardol-Van Sandijk (12.5) en Van der Starre-Stouten (11.5) kregen evneeens een flinke portie eieren, waarna het restant zo werd verdeeld dat iedereen met evenveel naar huis ging. Donderdag 15 april wordt de 27e ronde intern gespeeld. Weekblad voor Waddinxveen ragina 43 Zij eindigden uiteindelijk ex ae quo op de 2e plaats samen met het trio Philipse-Torenbeek en het duo Van der Born-D.J. van Offe ren (allen 15,5 punten) achter de winnaars Van Woudenberg-Brink- horst (17 punten) die dan ook de meeste Paaseieren kregen. WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense lerares Nanny Voge laar is in de dansschool Van der Lubbe aan de Sniepweg in Wad dinxveen weer gestart met een volgende kwartaalserie fitnessdan- celessen. WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 6 april is er weer ge zwommen voor het zwemdiploma B in het Gouwebad ‘de Sniep' in Waddinxveen. De beoordelings commissie bestond uit R. Hoger- brugge, C. Slagter en W. van Minnen. Alle 25 kandidaatjes zijn weer geslaagd. De namen van de geslaagden zijn: Bastiaan van der Knijff, Arno van der Knijff, Angelique van Asch, Allard Markus, Martijn Vonk, Karsten Verheij van Wijk, Sander Moerland, Ilona van der Kooij, Laurien Waaijer, Cindy Steffens, Marleen van Haastrecht, Bas de Boer, Harm-Jan Neutel, Robbert- Jan Huyben, Kim Verkleij, Simo ne van Wijk, Mike Bijl, Reinier Goddijn, Marjolein de Jong, Lin da Los, Amanda Oosterwijk, Tom van Luyk, Jurriën Franken, Iris Dijkema en Marco van der Hut. Deze wedstrijd zal als voorwed- strijd van de wedstrijd Be Fair- Gouda worden verspeeld. WADDINXVEEN - Vorige week donderdag hielden de leden van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV een algemene leden vergadering, welke in zeer hoog tempo door voorzitter Gerard To renbeek werd geleid. Met dezelfde vaart werden ver volgens koppels gevormd waarna er een broederlijk snelschaakfes- tijn ontbrandde. Partners Smitskamp Stam be haalden de meeste punten in de eerste ronde, maar hun prestatie zakte iets toen zij in een hogere poule kwamen. Deze lessen worden elke zaterdag morgen van 9.15 tot 10.15 uur ge geven als een sportieve start van het weekeinde. Hierbij gaat het om een warming-up, rek- en strek oefeningen, een conditiegedeelte (zonder springen) en een hartslag- controle om na te gaan of iemand zich niet teveel (of te weinig) in spant. Verder is er een cool-down om de hartslag weer op normaal niveau te brengen, gevolgd door rek- en strekoefeningen. Dan zijn er nog spierversterkende oefeningen voor benen-, bil- en buikspieren, maar ook voor de armen en rug. In de oefenstof zit tevens verwe ven het veilig gebruik van de rug en de knieën en aandacht voor de lichaamshouding. De deelnemers krijgen advies hoe allerlei dage lijkse bezigheden uitgevoerd kun nen worden zonder dat men hier bij de rug belast. Deze lessen, die bij mooi weer ook buiten gegeven kunnen wor den, zijn geschikt voor allerlei leeftijdsgroeperingen. Nanny Vo gelaar (tel. 01828-12279) geeft al jaren les in aerobic-fitnessdance en mid-fit-move voor jong en oud. De Waddinxveense heeft hiervoor diverse diploma’s behaald en volgt nog altijd opleidingen om haar lessen te vervolmaken zo vei lig mogelijk te houden, zodat het voor velen haalbaar is om de fit- ness-dance lessen te volgen. WADDINXVEEN - Afgelopen zaterdag stond voor de junioren van Waddinxveen-voetbal de be kerronde op het programma. B-l moest aantreden tegen het in de hoofdgroep bivakkerende Bergambacht. Dat dit te hoog ge grepen was voor Waddinxveen, bleek wel uit de uitslag. Met een 7- 1 nederlaag werd dit elftal naar huis gestuurd. Het Waddinxveense C-l moest ook aantreden tegen een team uit de hoofdgroep, namelijk Olympia C-l. Na een ruststand van 0-2, kreeg Waddinxveen na de rust de kansen om bij te komen. Zij mis ten, waardoor Olympia de ruimte kreeg om de klus af te maken. Een 1-5 nederlaag uiteindelijk voor C-l. De meisjes-pupillen blijven maar door denderen. Deze dag was Flo- reant de klos. Ditmaal stopte de scoringsmachine bij een stand van 8- 0. Aldus een prima overwin ning, waarin onder ander zes goals van Elsa. De meisjes-junioren verspeelden zaterdag een kostbaar punt tegen Bodegraven. In en tegen Bodegra ven kwamen de geelzwarte mei den niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Bij F-l stond de topper tegen Gouda op het spel. Dat het voor lopig bij F-l nog spannend blijft, bleek wel uit de stand. Een 1-1 gelijkspel was het resultaat. F-2 deed het minder tegen Gou da. Gouda nam verdiend de twee punten mee naar huis, na een 2-6 overwinning. E-l heeft na de winterstop een mindere periode. Ondanks het goede spel tegen koploper Olym pia, werd er toch verloren en wel met 0-3. Tenslotte E-2. Deze zijn wederom in de race voor het kampioen schap. WADDINXVEEN - Nadat in de voorgaande week drie tafelten- nisteams van Kwiek het eerste team waren voorgegaan, zijn ook Ronald Verboon, Wim van Wageningen en Cees Vos niet ach tergebleven. Ze hebben met een klinkende 10-0 overwinning op WADDINXVEEN - De Goudse afdelingsclub Be Fair kan za terdag tegen Gouda kampioen worden en daarmee terugkeren naar de vierde klasse KNVB. De Waddinxveners versloegen za terdag met 0-2 Zwammerdam. Be Fair heeft nu 33 punten uit 20 wedstrijden en Gouda 30 punten uit 20 wedstrijden. WSE speelde zondag niet. Tegen Zwammerdam (0-2) heeft Be Fair aangetoond de spannin gen, die rond het eventueel beha len van het kampioenschap aan wezig zijn, goed aan te kunnen, hoewel van een goede wedstrijd geen sprake was. Reeds het eerste kwartier hadden de Waddinxve ners namelijk de wedstrijd in hun voordeel kunnen beslissen. Zo waren er in deze periode goe de kansen voor Rien Breugel, een fraaie kopbal die werd gered door een speler op de lijn, en had Ri chard Karsten weinig geluk, toen zijn lob net op het doel in plaats van erin belandde. Bovendien zag Pieter van Herk een schot van hem rakelings langs het Damse doel verdwijnen. Na deze periode kreeg ook Zwam merdam enkele kansen, maar ver der dan een drietal hoekschoppen liet de Be Fair defensie het niet komen. In de dertigste minuut kwam Be Fair dan toch op een verdiende voorsprong, toen Pieter van Herk op de linkervleugel goed doorzet te en een voorzet gaf, die door een Zwammerdam verdediger on- WADDINXVEEN - Vorige week woensdagmiddag organiseer de Rowah-handbal voor der vierde keer een handbalinstuif. Meer dan vijftig enthousiaste kinderen tussen de zes en dertien jaar het al gedegradeerde Vriendenschaar 4 eveneens het kampioen schap in de eerste klasse promotie binnengehaald. Bloemen van de Kwiek-voorzitter en van de trouwste supporster Li- zet Vos waren de beloning voor de eerste teamspelers en natuur lijk hun promotie naar de landelij ke NTTB-divisie. Kwiek 2 rondde zijn laatste wed strijd af met een 6-4-overwinning en behaalde daarmee een verdien stelijke tweede plaats. Knap werk van Henk Bloks, Jac. Brand en Rob Kappé. Kwiek 3 sloot met 7-3 verliezend af tegen het gedegradeeerde Bo- degraafse BOK 2. Of de 6-4 over winning voldoende is om de de gradatie te ontlopen is afhankelijk van andere uitslagen. Kwiek 6 tenslotte beëindigde zijn verblijf in de promotie derde klas se met een gelijk spel tegen Schoonhoven. Bij kampioen Kwiek 15 was een kleine verrassing te beleven, want Martien van der Klink werd door A. Spaans van de Goudse Flamingo’s van zijn ongeslagen status afgeholpen. houdbaar langs zijn eigen doel man werd gewerkt. In de volgende minuut leek het erop of de bezoekers de score zouden verdubbelen, maar het schot van Arjan Groenendijk werd goed gered door de keeper van de thuisclub. Na de rust begon Be Fair op nieuw aan een offensief en kwam na tien minuten op een verdiende twee nul voorsprong. Opnieuw stond Pieter van Herk aan de basis van een aanval, die nu door Arjan Groenendijk doel treffend werd afgerond. Eén van de mooiste aanvallen van Be Fiar, een combinatie tussen Arjan Groenendijk en Renze Overdijk werd door eerstgenoem de niet benut. Echter, de beste kans was voor Pieter van Herk, die vanaf drie meter het doel niet wist te vinden. Zaterdag kan Be Fair in de wed strijd tegen Goud het kampioen schap al behalen. Wanneer de jeugd van Be Fair hun eerste mas saal komt aanmoedigen, zullen de spelers zich daaraan kunnen op trekken. Het eventueel te behalen kampi oenschap zal extra luister geven aan het 40-jarig bestaan dat in september zal worden gevierd. Rowah hoopt voor het volgend jaar ook weer een team te kunnen samen stellen van de allerjongste leeftijdscategorie, de zogeheten mini’s. 11.00 uur klonk het startschot voor de diverse afstanden. Ellen Boere liep de 2 kilometer in een mooie 8 minuten en 26 seconden. Haar broer Vincent deed mee aan de 4 kilometer en wist zich met een tijd van 20 minuten en 56 se conden uitstekend te handhaven in het deelnemersveld. Luuk Schwiebbe wist met een tijd van ongeveer 18 minuten zich helemaal zeker van een goede klassering. Tjeu van Haaren, wel wat erg jong, liep een 10 kilome ter in ongeveer 53 minuten. Veteraan Hans Boere deed aan de halve marathon mee (21 kilome ter en 98 meter) en wist Jan de Jong van AV47 uit Boskoop voor te blijven in een tijd van 1 uur 14 minuten en 45 seconden. Hij werd daarmee 2e in het to- taalklassement en ook 2e vete raan. Helaas voor Hans was er slechts een prijs voor de le vete raan. Het parcours liep door de polders en de deelnemers kunnen op een goede organisatie terugkijken. Boskoper Fred van Zoest en Bert Koster liepen beiden de 10 kilo meter en wisten goede tijden neer te zetten (33.15 resp. 33.30 min). Bij de Kwiek-jeugd was Kwiek 7, bestaande uit Alex Kabel, Justin Schouten en Rutger Dijksterhuis, veel te sterk voor hun tegenstan ders. Door de snelle doorstroom zullen ze spoedig op veel meer te genstand kunnen rekenen. Kwiek 5 en 6 zullen beiden op de tweede plaats eindigen na de 10-0 zege op Boskoop en 9-1 zege op TVVN 6. De grote opkomst van alweer de vierde editie van dit evenement, toonde aan dat handbal bij de jeugd gaat leven in de gemeente. Onder leiding van een vijftal trai ners en ervaren (senioren)-spelers en speelsters werden alle elemen taire onderdelen van het handbal len afgewerkt. Hoewel alle kinderen nog maar nauwelijks in de sportzaal Groens- waard pasten, was de handbalin stuif opnieuw een enorm succes. Handbalvereniging Rowah bestaat inmiddels al weer ruim twee jaar. In die twee jaren is het uitge groeid tot een gezonde vereni ging, waarbij zowel de senioren als de jeugd-afdeling al van een flinke omvang zijn. Inmiddels heeft Rowah ongeveer een zeventigtal leden, waarvan bijna tweederde jeugdleden. Met name ligt daarbij het zwaartepunt in de leeftijdsgroep van zes tot dertien jaar. Een groot deel van de huidige jeugdleden komt voort uit de handbalinstuiven, die de handbal vereniging regelmatig organiseert. Daarbij maakt Rowah afwisselend gebruik van De Duikelaar of Groenswaard. Met een flink team wordt een dergelijke instuif georganiseerd en voorbereid. Alle deelnemende kinderen krijgen een verrassing mee: een sticker, een kleurplaat. Dit jaar had Rowah ook voor alle kinderen een leuke button. Meest al duurt zo’n instuif ongeveer twee uur. In de vorm van kleine oefeningen worden allerlei facet ten van het handballen bijge bracht. In de pauze worden alle kinderen getrakteerd op limona de. ‘Juist omdat het handballen na tuurlijk een relatief jonge sport in de gemeente is, is het belangrijk om in de vorm van deze instuiven de jeugd te bereiken', vertelt Ruud Sloof, voorzitter van de pr- afdeling van Rowah. ‘Enkele weken voordat een instuif plaats vindt, worden er op de scholen in de gemeente al posters opgehangen. Daarnaast zorgen de meeste jeugdleden er wel voor, dat vriendjes en vriendinnetjes aan de instuif meedoen*. ‘Het is opvallend hoe positief de kinderen de instuiven ervaren. Ze ontdekken dat handbal zeker geen kinderachtige sport is, waarbij rennen, springen, gooien, kracht en lenigheid centraal staat', vol gens Ruud Sloof. WADDINXVEEN - Zaterdag 10 april hield de Moordrechtse sport vereniging Tumo haar jaarlijkse trimlopen, die ook deelnemers van Antilope trok. Er was een parcours uitgezet voor loopafstan den van 1.8, 5, 10, 21 en 30 kilo meter. Aan de 5 kilometer deden enkele jeugdleden van Antilope mee. Mark Boon deed het wel heel snel in 17 minuten en 27 seconden, waarbij men zich bij deze tijd kan afvragen of deze afstand niet wat aan de krappe kant is gemeten. Maarten v.d. Heuvel had voor de zelfde afstand 18 minuten en 15 seconden nodig, terwijl Vincent Boere er 20 minuten en 37 secon den over deed. Ook op de 10 kilometer waren Antilopers actief. Het parcours hiervan liep deels door ’t Weegje. Arie Stolwijk ging uitstekend en finishte in 41 minuten en 21 se conden. Met deze tijd was Arie dik tevreden. John Droog was ook aan de start verschenen en liet de klok na 45 minuten en 31 seconden stilstaan. Tenslotte liepen Cor Boon en Wim Los gelijk op en legden de 10 kilometer af in dezelfde tijd van 47 minuten en 1 seconde. Wim Los heeft deze dag en deze afstand gebruikt om heel rustig uit te lopen; hij is volop met de voorbereidingen van de Rotter damse marathon bezig. Maandag 12 april liepen ook en kele Antilopers mee aan de 29e Drienolenloop in Aarlanderveen bij de Nieuwkoopse plassen. Om WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 5 april heeft een groep enthousiaste geestelijk gehandi capte voetballers voor de eerste keer getraind op het complex van Be Fair te Waddinxveen. Het ligt in de bedoeling van deze spelers om aan de volgende com petitie voor G-voetballer te gaan meedoen. Deze competitie wordt gespeeld door geestelijk gehandi capte spelers in de leeftijd van 15 tot 50 jaar. De competitie biedt aan hen de mogelijkheid om zich regelmatig met elkaar te meten op het spor tieve vlak. De eerste wedstrijd zullen de spe lers van Be Fair spelen op zater dag 17 april tegen een nog nader te bepalen tegenstander. WADDINXVEEN - Volgende week woensdag 21 april houdt de korfbalvereniging Korbis op het korfbalveld aan de Dreef-Sniep- weg het jaarlijkse korfbaltournooi voor de groepen 7 en 8 van de ba sisscholen in Waddinxveen en Boskoop. Dit jaar is er door 14 scholen ingeschreven met in to taal 16 teams. Inzet van dit tournooi is de wissel- beker, beschikbaar gesteld door de sponsor van alle schoolkorfbal- tournooien accountantskantoor Moret Ernst Young in Gouda. Vorig jaar werd het tournooi op een zeer sportieve wijze gewon nen door het tweede team van de hervormde Bethelschool. De organisatoren van Korbis ho pen dat de stemming en de sfeer net zo prettig zal zijn als tijdens de voorgaande schoolkorfbaltour- nooien. Als dan het weer ook nog meewerkt, dan verwacht Korbis een zeer gezellige middag korf ballen. De eerste wedstrijdronde begint om half twee. Nadat elk team vier wedstrijden heeft gespeeld zal omstreeks half vier de prijsuitrei king plaatsvinden. De nummer één en twee van dit tournooi krijgen bovendien een uitnodiging tot deelname aan het regionale korfbaltournooi op woensdag 26 mei van de korfbal vereniging Ter Gouwe in Gouda. Als het weer meewerkt is er zeker sprake van een gezellige en spor tieve middag, onder toeziend oog van de plaatselijke EHBO-vereni- ging. WADDINXVEEN - Zowel het B-l als C-l-elftal van Be Fair- voetbal heeft zich zaterdag voor de kwartfinales van de bekercom- petitie, georganiseerd door de KNVB-Gouda, geplaatst. B-l won ruim van de hoogste jeugd van NSV uit Noorden. Het werd 0-6. Edwin Kraan (2x), Gert Jan van Heemst (2x), Arnold Noorlander en keeper Jan Willem Russcher (uit een strafschop) scoorden. Be Fair speelt op dinsdag 27 april in de kwartfinales waarschijnlijk uit bij Olympia. C-l won zeer ruim van Donk. Het werd 14-0. Imad Sanouye (4), Mark Hoogenberg (4), Zouhir Benquedda (2), Peter Priem (3) en Remco van Rijn (lx) scoorden de goals. Gilbert Both werd niet gepasseerd en speelt op dezelfde datum uit bij Spirit, de directe concurrent, om het kampioen schap, dat zaterdag, maar wellicht volgende week, zal worden be haald. A-2 speelde voor de competitie uit bij Nicolaas Boys en speelde met 1-1 gelijk. Jaco Hardendood scoorde en Maurice Hol keepte een perfecte wedstrijd. Volgens vader Arie met veel geluk, vol gens zoon Maurice gewoon klasse. Het F-l team was vrij van compe titie en testte hun kracht en tech niek tegen de sterke F-jeugd van Sparta. Het werd een schitteren de wedstrijd. De Be Fair-pupillen wonnen na een 1-0 ruststand met 3-1. De tactiek, vooraf in het spelers home besproken, bleek juist gedo seerd. Leider Peter van Meerveld en leidster Greet Vermeulen za gen doelpunten van Peter Ver meulen en Sander Bosman. Ook dit team gaat kampioen worden. F-2 speelde met 0-0 gelijk bij Donk. F-3 won met 9-0 van Moer- kapelle F-l, waarvan een goal van debutant Remco Poot. F-5 won met L-6 bij Reeuwijk. Jeffry scoorde daar 3x. Spelers en begeleiders tijdens de bij Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen gegeven eerste training van voetbal voor geestelijk gehandicapten. (Foto: Be Fair). De beurs is bestemd voor ieder een die iets te verkopen heeft, zo als een boot, een bootje, een kano, een surfplank, een stel zeilen, een buitenboordmotor en zeilkleding. Bij aanmelding wordt 25,- aan inschrijfkosten betaald. Na taxa tie en in overleg met de verkoper wordt dan een vraagprijs vastge steld. Leden van de Lion? Club proberen tijdens de watersport beurs het aangebodene aan de man te brengen. Bij een succesvol resultaat wordt 10% van de verkoopprijs ingehou den voor het goede doel. Dit jaar is gekozen om de netto-opbrengst te schenken aan ’Verslavingszorg Midden-Holland’. De beurs zal worden opgeluisterd met demonstraties en informatie over electrisch varen, terwijl in diverse kraampjes watersportarti- kelen, scheepsantiek en oude zee kaarten zullen worden aangebo den. Nadere informatie kan telefonisch worden verkregen op de telefoon nummers 01829-2998 en 01820-15539. deden mee in een twee uur durende training, waarin ze met al lerlei onderdelen van de handbalsport kennis maakten. Deze groep, bestaande uit kinde ren van ongeveer zes en zeven jaar spelen een spciale vorm van handbal, waarbij de kinderen op kleinere velden en met aangepaste spelregels het handballen spelen derwijs aanleren. Het mini-team van dit seizoen komt volgend jaar in een hogere leeftijdscategorie uit. Het afgelo pen jaar heeft de groep van coach Jolanda Hoffmans het handballen heel goed onder de knie gekregen: het is zelfs kampioen geworden van de afdeling Rotterdam. ‘Maar ook andere leeftijdscatego- riën kunenn we ook heel goed ge bruiken. Zo begint binnenkort een jongensadspirantenteam (cir ca 12 jaar); deze groep kan nog heel goed wat extra versterking gebruiken. En daarnaast hebben we heel hard behoefte aan heren senioren'. De pr-groep van Rowah organi seert voor de pinksterdagen een kampeerweekend in Noord-Hol- land. De gehele vereniging doet dan mee aan een tournooi in Ber gen en combineert dat met een kamp. ‘Bij een volwassen vereniging hoort natuurlijk ook een kamp', vervolgt Ruud Sloof. ‘Het is een hele uitdaging om een dergelijk kampweekend te organiseren, maar al een groot aantal senior-le- den hebben zich aangemeld voor de begeleiding. Het gaat dus een hele gezellige boel worden'. Iedereen, die wat meer over het handballen bij Rowah wil weten, kan informatie krijgen bij Ruud Sloof (01828-11066) of secretaris Kees Hoffmans (01828-13453). WADDINXVEEN - Aan het door de Waddinxveense badmin tonclub Florida georganiseerde kennismakingstournooi met de badmintonsport hebben 110 jon gens en meisjes uit de groepen 3, 4 en 5 van 12 basisscholen deelge nomen. Met groot enthousiasme werd in de sporthal De Sniep begonnen met een echte warming-up, waar na in acht groepen gestart werd met één van de acht uitgezette spelletjes, die alle betrekking had den op een onderdeel van de bad mintonsport. Na een kwartier ging iedere groep door naar een volgend spel. ’s Middags werd het programma herhaald voor de andere helft van de deelnemers. Dankzij een grote groep vrijwilligers en een vlekke loze organisatie o.l.v. Wim de Jong en Henk van Boxtel verliep de dag uitstekend. Er kon veel aandacht aan de kinderen worden besteed. De uitblinkers in de spelletjes ontvingen een prijs en iedereen kreeg een fraai herinneringsvaan- tje. De gemeente stelde voor het schoolsportevenement de sporthal’ beschikbaar. Doel van het tournooi was de jeugd op een leuke manier met de badmintonsport te laten kennis maken. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 17 april start de hengel- sportvereniging Waddinxveen HSW haar zomercompetitie, die uit 12 wedstrijden bestaat. Vier er van zijn kasconcoursen. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ15,- en zal besteed worden aan de kas concoursen. Belangstellenden kunnen zich za terdag melden aan het NS-station Waddinxveen. Om 5.30 uur wordt vertrokken naar het wedstrijdwa- ter. De eerste wedstrijd wordt ge vist in de Oude Rijn. Zaterdag 3 april werd de afslui tende wedstrijd van de winter competitie gehouden. Er werd ge vist in de Leidsche Vaart. De vangst was redelijk. Door loting werden koppels ge vormd. Het winnende koppel werd J. Verhoef en J. Rupke met 10.570 gram, tweede M. Rei chard en P. Grootendorst met 6370 gram en als derde het kop pel H. Kraan en H. de Kwaadste- niet met 6220 gram. WADDINXVEEN - Nadat de dames van handbalvereniging Ro wah enkele weken geleden het kampioenschap in de vijfde klasse behaalden, leek de rest van de competitie er eigenlijk niet meer toe te doen. De wedstrijden werden ook zon der noemenswaardige inzet wel gewonnen. De groep van trainer/coach Simon Krol had met andere woorden sterk behoef te aan nieuwe uitdagingen op een hoger niveau. Daarom staan voor de komende periode een aantal oefenwedstrij den en tournooien op het pro gramma, waarbij Rowah zich op vierdeklasse- en derdeklasse-ni- veau mag gaan uitleven. Zondag was het de eerste oefen wedstrijd in dezeserie en wel te gen Cosmos uit Capelle aan den IJssel. Cosmos, dat in de competi tie op de tweede plaats is geëin digd in de vierde klasse, leek op voorhand een gelijkwaardige te genstander voor de Rowah-dames. De Waddinxveense ploeg ging echter op dezelfde voet voort als waarmee het in de vijfde klasse opereerde. Het sterke team van Cosmos werd met maar liefst 12-2 overwonnen. Daarmee gaf de ploeg aan zeker klaar te zijn ’voor het zwaardere werk’. Rowah kwam tot de prestatie door een zeer goede defensie. On danks dat Cosmos beschikte over een team met een aantal sterke schutters, kwam de Capelse ploeg in de wedstrijd slechts twee keer tot een treffer, waarbij een keer uit een strafworp. Een hechte vijf-een-verdediging, waarbij afwisselend Katherina de Vos en Sandra Troost als ’punt- speelster’ opereerden, legden de basis voor de winst. Ook was keepster Annemarie Verwaayen weer goed op dreef. Aanvallend speelde Rowah ver standig. Rowah wist geduldig en zorgvuldig hun kansen uit combi natiespel te creëren. Daarnaast zorgen de breack-out- specialisten Jolanda Hoofmans en Nathalie Zweers voor een aantal snelle aanvallen en evenzovele treffers. Ook hierbij waren de lan ge passes van keepster Annemarie Verwaayen belangrijk. Door het ontbreken van maar liefst vier speeltsters, experimen teerde Rowah met name in de tweede helft met de opstellingen. Zo ontpopte opbouwster Babs Beckers zich als een zeer gedegen cirkelspeelster en werd ook in de verdediging enkele posities gewis seld. Opvallend was tevens de goede invalbeurt van Vera van Ham. ‘Het gaat dit seizoen echt heel goed', volgens opbouwspeelster Hennie de Schipper. ‘De goede sfeer en de gezelligheid in de groep is de basis van onze goede prestaties. Maar om volgend sei zoen weer even succesvol te kun nen zijn, zullen we volgend jaar wat scherper en geconcentreerder moeten gaan trainen. Dit jaar wonnen we toch alles wel; volgend haar wordt het toch wat moeilij- ker'. Het handbalseizoen is voor de Waddinxveense handballers bui tengewoon succesvol geweest. In totaal werden er twee kampioen schappen behaald, eindigde één team op een fraaie tweede plaats, en één team op de vierde plaats. Daarnaast groeide gedurende het handbaljaar het ledenaantal flink, waardoor in december een meis- jesadspirantentema kon starten en deze maand een jongensadspiran tenteam de Rowah-kleuren zal gaan verdedigen. Rowah heeft na twee jaar haar le vensvatbaarheid bewezen en toont met de goede resultaten van dit jaar aan, dat het ook sportief ge zien op de goede weg is. Ook in hun allerlaatste competi tiewedstrijd wisten de dames de volle winst te halen. Tegen de uit eindelijke nummer drie van de competitie Helius uit Hellevoet- sluis kwamen de dames van Ro wah echter maar tot een matige prestatie. Alleen in de eerste tien minuten lieten de Waddinxveense kampi oenen zien, waarom ze dit jaar de eerste plaats ongeslagen hebben gehaald. Door prachtige combina ties liep Rowah naar een 5-0 voor sprong uit. Maa na een kwartier liet Rowah het afweten. Helius kon langzaam de achterstand inlopen. Ook na de rust kwam Rowah niet meer in haar vertrouwde spel; de schoten werden onnauwkeurig en er werden veel vang en aanspeel- fouten gemaakt. Uiteindelijk werd het 6-4 voor de Waddinx veense dames. In hun laatste competitiewedstrij den moesten de welpen hun eer volle tweede plaats verdedigen te gen concurrent Roda uit Rotter dam. In de eerste vijf minuten leek dit een moeilijke opgave; de doelpunten bleven immers uit. Maar ook tegenstander Roda kon niet langs keeper Jelle Kolet ko men. De laatste tien minuten van de eerste episode leverden toch nog onverwacht vijf doelpunten op, waarbij Rowah net wat meer geluk had bij de afronding: 2-3. In de tweede helft liepen de wel pen van Rowah nog iets uit, hoe wel er niet veel doelpunten meer vielen. Onder luide aanmoeding van de aspiranten van Rowah, die na de welpen eveneens tegen Roda moesten spelen, liepen de welpen naar een uiteindelijke 3-5 over winning en een keurige tweede plaats in hun competitie. De meisjes-aspiranten van Rowah deden overigens niet ondere voor hun clubgenootjes. Ook de aspi ranten konden in de eerste minu ten niet tot scoren komen. In ver dedigend opzicht had de Wad dinxveense ploeg de zaakjes pri ma voor elkaar. Daarnaast heeft Rowah in Anta- sha Loupatty en Femke Korver twee goede doelverdedigsters. Nog voor rust kwam Rowah op voorsprong door doelpunten van Vera van Ham en Saskia Duenk. Na de pauze bouwde Rowah haar voorsprong goed uit door doelpun ten van ondermeer Hester Keu ken, Nienke Boonen en opnieuw Vera van Ham. Uiteindelijk werd s het 2-7. De aspirantengroep is in de loop van het jaar gevormd en aan de competitie toegevoegd. Het kon daardoor niet meer voor het kam pioenschap meedoen. Toch heb ben de meisjes laten zien, dat ze over heel wat talent beschikken. Dat belooft wat voor het volgende seizoen. Naast de dames hebben ook de J mini’s van Rowah het kampioen- i schap behaald. De mini’s, in de leeftijd van 6, 7 en 8 jaar oud, hebben dit jaar zoveel geleerd, dat ze het hele jaar door hun wed strijden bleven winnen. i Behalve in de uitslagen, oogste het team ook bewondering van de begeleiders van tegenstanders: de mini’s spelen prima samen en hebben het handballen al goed on- der de knie. De mini’s bestaande uit Moniek Hoefnagel, Kim van Stel, Kim Hoffmans, Karen Weerd, Wilma Westplate, Renske Krol en Nicole Sloof hebben inmiddels hun kam pioensfeest al achter de rug en zullen in de komende maanden al gaan ’wennen’ aan de hogere leef tijdscategorie van welpen, waarin ze volgend jaar zullen uitkomen. De heren van Rowah kwamen in hun laatste competitiewedstrijd tot een van de betere partijen van dit seizoen. Zonder Rob Jongkind (knieblessure), maar met Bas de Schipper, die zijn debuut maakt ein de Rowah-formatie, moest Ro- wah uitkomen tegen de nummer twee van de competetie ’de Tref- I fers’ uit Krimpen. I In de eerste helft leken de Tref- fers een voldoende ruime voor sprong van acht doelpunten te ne- men, maar in de tweede helft toonde Rowah wat karakter is. Met een serie fraaie treffers van j ondermeer Leo de Bruin, aanvoer der Lex van Ham kwamen de Ro- wah-heren steeds dichterbij. Helaas bleek de marge van acht te groot om te .overbruggen; de WADDINXVEEN - Het zaalseizoen voor handbalvereniging Rowah zit er weer op. Zondag voor een week speelden de heren en dames van-Rowah hun laatste thuiswedstrijden; de dag daar voor was de seizoenafsluiting voor de jeugdteams een feit. einduitslag 14-18 was echter re den tot tevredenheid bij de Wad dinxveense ploeg. De Rowah-mannen eindigden in de competitie op een vierde plaats. En dat was veel hoger, dan aanvankelijk was verwacht. Als doel voor dit jaar stond immers behoud in de vierde klasse voor op; en met een krappe herenselec tie leek dat nog moeilijk genoeg te worden. Maar na enkele weken stond Ro wah echter in de top drie. Rond de jaarwisseling verloor Rowah een aantal onnodige punten, die direkt een gevolg waren van de krappe basis. In januari en februa ri pakte Rowah weer de draad goed op en eindigde het team op een keurige vierde plaats. Hoogtepunten in het seizoen wa ren de thuiswedstrijden tegen de kampioen Unitas en tegen Atomi- um, die de derde plaats behaalde. Tegen kampioen Unitas wist Ro wah nagenoeg de gehele wedstrijd gelijke tred te houden; pas in de laatste minuut greep Unitas de winst. Tegen Atomium wisten de Ro wah-mannen in een spannende wedstrijd op hoog niveau te win nen met 17-16. Ook de uitwed strijd tegen de Treffers - uiteinde lijk dus tweede - werd een succes voor Rowah: 13-15. De herenselectie van Rowah be stond uit Aad de Vos, Lex van Ham, Ton Verkley, Leo de Bruin, Rob Jongkind, Ruud Sloof, Has san Mrabat, Kees Hoffmans, Tim Beckers, Simon Krol en (in de al lerlaatste wedstrijd) Bas de Schip per. In de komende maanden spelen de Rowah-teams een aantal ’bui tenwedstrijden’ ter voorbereiding op de tournooien in mei en juni. Met name het pinkstertournooi, dat Rowah zal bezoeken in Ber gen (Noordholland) lijkt een fan tastisch evenement te worden. De gehele vereniging zal immers een dag eerder al haar tenten op- slkaan in Noord-Holland: een kamp dus. En dat is weer een nieuwe happening in de vereni ging. Daarnaast organiseert Rowah nog een handbalinstuif voor jeugd tus sen 6 en 13 jaar. Zo hoopt Rowah ondermeer een nieuw miniteam te kunnen vormen: de jongste hand- balleeftijd van 6 en 7 jaar. Het miniteam van dit jaar werd met vlag en wimpel kampioen; mis schien is dat lot ook voor de nieu we lichting beschoren. Voor meer informatie over handbal in het al gemeen en Rowah in het bijzon der: tel. 01828-13453 of tel. 01828-11066.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 23