Lessen in het echte verkeer Diskettes over medezeggenschap VERLOOP Kerngroep maakte voor scholen derde leskist De Energie-Kluis in andere handen Financiën Zevenhuizen -Moerkapelle zorgelijk Gouwe Vis Microscoop- avond bij De Concert van Martin Mans Klap voor man op Piasweg Disco in De Paddestoel Fietsen gestolen Concert Concordia V* Van VOO voor ouders Wereldwinkel in actie voor Max Havelaar Toneelavonden van Toi-Toi Bingo Tijd voor uw vijver 1 Noordeinde 351,2771 WR Boskoop, tel. 01727-15569. Maandagochtend en woensdagochtend gesloten. Vrijdagavond koopavond K. Straver Ter Aar ■s 01722-31 33 POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ algbestrijding conditieverbetering van vissen voldoende zuurstofplanten filter in vijver plaatsen Kom even langs voor WATERTEST en meer ADVIES! Tevens hebben wij karpers, goudvissen, windes enz. iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en wild Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. AQUARIUMSPECIAALZAAK Plaatsbewijzen Onderwijs Publiciteit Milieu Programma Walter van Hauwe Toyohiko Satoh - 1 Pagina y Woensdag 14 april 1993 Weekblad voor Waddinxveen Blokfluiten en luiten in raadzaal s 1 schooljaar bestaande uit leerlin gen van de Willem van Oranje- school, de Theo Thijssenschool en de Sint Paulusschool, werd de schoolkrant 'Toma-Lima Flitsen' gemaakt. De krant verscheen drie keer. De redaktieleden kregen extra infor matie door middel via dia’s, video’s en gesprekken. Er werd ook een bezoek aan het Museum voor Volkenkunde in Rotterdam gebracht. Leerlingen van diverse scholen (basis- en voortgezet onderwijs) vroegen voor hun werkstukken in formatie over verschillende lan den. De prijs van losse kaarten be draagt ƒ11,25 met CJP en Pas- 65+ƒ8,25. Voor cursisten en beta- lingsplichtigen van Kreater geldt de ’Kreaterkorting’. Zij betalen voor losse kaarten ƒ10,-, CJP en Pas-65+-houders Mensen die in aanmerking willen komen voor deze korting dienen telefonisch te reserveren. Plaats bewijzen kunnen telefonisch wor den besteld op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur onder doorkies- nummer 01828-24697. Betaling vindt plaats aan de zaal. Leren omgaan met een micro scoop is niet moeilijk. Ook voor materiaal wordt gezorgd. Toch is het leuk om ook zelf wat mee te nemen, zoals water uit de bak, bo- demvuil, materiaal uit het filter, slootwater met luis en cyclops, water uit de vijver, planten uit de bak of vijver en oud bloemenwa ter (zonder chrysal). Ook niet-leden van 'De Gouwe Vis' zijn van harte welkom. De aan de Zuidkade wonende Martin Vink (19), zoon van M.N. Vink van de Vink Groep aan de Zuidplaslaan en oud-medewerker van het installatiebedrijf Neele- man BV aan de Kerkweg-Oost, en Sylvia de Keizer (25) zijn van plan hetzelfde assortiment van de door hen overgenomen De Ener gie-Kluis te blijven voeren. Ze hebben wel het voornemen dat assortiment verder uit te breiden. Gerda Cortvriendt en haar man zullen hun kennis aan de nieuwe eigenaren overdragen en hen nog gedurende een half jaar begelei den. Zij hebben zich voor hun onder neming, die ook een aantal maal aanwezig was op de jaarlijkse be- drijvenbeurs 'Ondernemen in Midden-Holland' in Bleiswijk, ge durende lange tijd ingezet. Eigenaresse Gerda Cortvriendt- Beeldens, die in 1954 in Sas van Gent werd geboren en weer naar Zeeland denkt terug te keren, had ook enige tijd het destijds door burgemeester C.M. van der Lin den geopende modezaakje 'Papa ya' aan de Nesse en is thans nog bestuurslid (voorzitter) van de in 1991 opgerichte Stichting Samos in Waddinxveen. Het bedrijf is per donderdag 1 april gevestigd aan de Zuidplas laan 19 (tel. 01828 - 16170). Van af maandag 1 november wordt er een showroom geopend op de eer ste verdieping van Verbakel Mo de BV, welk pand op 1 september in gebruik wordt genomen door Keukencentrum Waddinxveen van de Henegouwerweg. WADDINXVEEN - In Waddinx veen zijn er vorige week fietsen gestolen van de Busken Huëtlaan (groene Gazelle-damesfiets), Pe ter Zuidlaan (bruine Gazelle-da mesfiets en grijze Phoenix-heren- fiets), Sparrengaarde (grijze Poin- ter-damesfiets) en van het Sta- tionspolein (zwarte Gazelle-heren- fïets). Op de Groensvoorde werd een zwarte Gazelle-herenfiets gevon den. De werkgroep onderwijs maakte een derde leskist. Naast de leskis ten 'Peru' en ‘Burkina Faso' is er nu een leskist ‘Afval opnieuw ge bruikt' bijgekomen. Hoewel daarin aandacht is be steed aan de afvalberg en aan het grondstoffenprobleem, is het hoofddoel van de leskist om met leerlingen creatief om te gaan met, op het oog, ‘waardeloos af val'. Alle leskisten worden aangeboden aan de basisscholen via de afde ling Onderwijs van de gemeente. Op de nieuwe leskist hebben voor het schooljaar 1992-1993 acht scholen ingeschreven. Samen met de schoolredactie, dit WADDINXVEEN - Zaterdaga vond 17 april om acht uur concer teert in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan in Waddinx veen de organist Martin Mans. Martin Mans werd geboren in Melissant op het Zuidhollandse eiland Goeree-Overflakkee. Op 7- jarige leeftijd ving hij zijn muzi kale loopbaan aan als orgelleerling van Cees de Jonk. Op zeer jeugdige leeftijd werden zijn muzikale gaven reeds ont dekt. Op 10-jarige leeftijd bege leidde hij enkele koren en toen hij 12 jaar was werd hij benoemd tot kerkorganist. Na nog enkele jaren te hebben gestudeerd bij Piet Westhoeve ging Martin Mans interpretatie lessen volgen bij Bodegraver Her man van Vliet. Verder bekwaam de hij zich in pianospel en koordi- rectie. Op de leeftijd van 14 jaar gaf hij zijn eerste orgelbespeling voor de NCRV-radio. In Waddinxveen brengt Martin Mans een gevarieerd programma, samengesteld uit werken van Bach, Landsman, Martini, Lem- mens, Schubert en Wolstenholme. Ook improviseert hij op enkele liederen. Dan is er ook sprake van samenzang. In totaal zullen 28 van de 74 meisjes en jongens die aan de bromfietscursus hebben meege daan aan de praktische lessen kunnen meedoen. De anderen hebben namelijk de vereiste bromfietsleeftijd nog niet bereikt. Wat de Waddinxveense rijschool houders vorige week opviel dat de jongelui nog altijd moeite hebben met voorrangssituaties en veel te weinig naar links en rechts kijken bij richting veranderen en op kruispunten. tische bromfietsles gekregen. Het derde onderdeel van deze vrijwil lige cursus omvatten voor de leer lingen van 16 jaar een praktische rijles in het Waddinxveense en Boskoopse verkeer. De scholieren werden door Henk en Erk en John Mimpen op de motor begeleid. Ze hielden via een portofoon contact met elkaar. Binnenkort zullen ze met nog eens 12 middelbare scholieren het Waddinxveense en Boskoopse ver keer ingaan. WADDINXVEEN - De 18-jarige Kerngroep Ontwikkelingssa menwerking Waddinxveen, die een vereniging is geworden en die zoals bericht over 1992 een optimistisch jaarverslag heeft uitgebracht boordevol lokale activiteiten, weet zich in de be wustwordingsactiviteiten gesteund door allerlei werkgroepen. rijschoolhouders Henk van Erk en John Mimpen, die op een motor reden, de weg op om brom- fietsonderricht te krijgen in het echte Waddinxveense en Boskoopse verkeer. (Foto: Sjaak Note- boom). Er zijn voorts goede contacten met vele plaatselijke en landelijke organisaties en er waren weer ve len die de Kerngroep geholpen hebben alle activiteiten uit te voe ren. WADDINXVEEN - De afdeling Waddinxveen van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs (VOO) biedt op dinsdagavond 18 mei, tijdens haar jaarvergadering, aan alle openbare basisscholen ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE - De financiële situatie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is zeer zorgelijk, zo heeft de raadsfractie van de Partij van de Arbeid vorige week donderdagavond op een speciale thema-avond van de partij in het dorpshuis 'Swanla' laten weten. Zelfs met de forse lastenver hogingen die de burgers te wachten staan - de gemeentelijke be- WADDINXVEEN - Het Waddinxveense adviesbureau in ener- giezaken ‘De Energie-Kluis' van Gerda Cortvriendt-Beeldens (39) en haar man aan de Wilhelminakade is overgegaan naar Martin Vink en zijn vriendin Sylvia de Keizer, Dat heeft het be drijf in Waddinxveen-Zuid dezer dagen laten weten. De Energie-Kluis werd twaalf en een half jaar geleden opgericht met als doel energiebesparende produkten aan de consument te brengen. Ondanks het feit dat men toen niet aan het welzijn van het milieu dacht, waren de op richters de consument al een stap je voor. Het assortiment van De Energie- Kluis bestaat uit exclusieve in- bouwhaarden met een hoog rende ment, goed geïsoleerde rolluiken en -deuren, zonwering, aluminium kozijnen en nog veel meer. Door de gemeenteraadsfractie van de PvdA in Zevenhuizen-Moerka pelle is dan ook een notitie opge steld op basis waarvan een derge lijke situatie vermeden kan wor den. Om de financiële problemen van de gemeente succesvol aan te pak ken zijn door de PvdA drastische maatregelen bepleit zoals beper king gemeentelijke reserves, las tenverzwaring voor de burgers, af schaffing van een aantal gemeen telijke subsidies en bezuiniging op de personeelskosten. De PvdA is van mening dat een duidelijk bezuinigingsbeleid leidt tot een situatie waarin de gemeen te haar eigen beleidsvrijheid be houdt. Wanneer zo’n beleid niet wordt gevoerd zal de financiële si tuatie van de gemeente in de ko mende jaren zo sterk verslechte ren dat Zevenhuizen-Moerkapelle op termijn wel eens een artikel 12-gemeente zou kunnen worden, waardoor de invloed van de bevol king op het te voeren beleid tot een minimum zal worden beperkt. Het bezuinigingsbeleid van de PvdA komt in het kort neer op de volgende uitgangspunten: - De gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle zal zelf op een ande re wijze met de reserves om moe ten gaan. Groei van de reserves moet worden uitgesloten en voor investeringen zal gebruik gemaakt moeten worden van goedkopere eigen middelen in plaats van dure geldleningen. Voor het begrotingsjaar 1993 is mede door deze maatregel, over genomen door het college van B. en W., wat meer financiële ruimte ontstaan waardoor een deel van Bierhoogtwegriolering gefinanci- eerd wordt. - Met betrekking tot de gemeen telijke belastingen wordt gekozen voor een trendmatige verhoging om schoksgewijze verhogingen te voorkomen. WADDINXVEEN - De komende tijd gaat ook de Wereldwinkel Waddinxveen bij het Koningin Wilhelminaplein op allerlei vra gen aandacht vragen voor de Max Havelaar-koffie. Er is nu een leuke spaaraktie om een mokkakleurig koffieservies te winnen. Puur handwerk van pot tenbakkers uit Peru. Op ieder pakje koffie zit een ze- j gel. Zes van deze zegels plakt I men op een spaarkaart. Wie een slagzin heeft bedacht kan de kaart opsturen. Elke maand ontvangen de 10 beste inzenders het prachti ge servies. De actie duurt tot 1 ja nuari 1994. j In de Wereldwinkel zijn alle kof- fiesoorten verkrijgbaar, rood, zil ver, goudmerk, vacuumverpakt en gemalen). Bovendien is er biologi sche en cafeïne vrije koffie. Ook zijn er weer pakjes bonen uit Tan zania. Alle hebben het Max Have- laar-keurmerk. Koffieboeren en -boerinnen in De Derde Wereld besteden dagelijks veel zorg aan hun koffie. Logisch, want hun bestaan hangt ervan af. De koffieprijzen zijn echter be schamend laag. De prijzen zijn gezakt tot die van de jaren dertig. Dit komt door het loslaten van de prijzen. Sinds 1989 is er geen Internationale Koffie Overeenkomst (IKO) meer gesloten. De inkomsten zijn bijna gehalveerd. Het verschil in prijs tussen de ge wone handel en Max Havelaar is groot. De gewone handel betaalt per pound - 453 gram: 48.25 dol larcenten, maar Max Havelaar be taalt voor 453 gram: 126 dollar centen. Een koffiemerk mag slechts het keurmerk Max Havelaar voeren, indien alle koffie is ingekocht vol gens deze 5 voorwaarden: 1. Rechtstreeks inkoop bij organi saties van kleine koffieboeren. 2. Een gegarandeerde prijs. Zakt a de wereldmarktprijs voor arabica- bonen onder 126 per 453 gram dan blijft Max Havelaar toch op die prijs zitten. 3. Een toeslag op de wereldmarkt prijs. Deze toeslag is nodig om kleine boeren in staat te stellen hun achterstand in te halen. De toeslag varieert met de markt prijs, wanneer die hoog is kan die oplopen tot 10%, nu wordt de ge garandeerde prijs betaald. 4. Voor financiering: 60% van de verkoopprijs ontvangen de boeren al voordat de oogst begint. 5. Contracten voor een lange ter mijn, liefst meerder jaren. Dat biedt zekerheid over de afname van de oogst, dus zekerheid over het inkomen. Deze werkgroep publiciteit zorg de voor informatie naar de dona teurs van de Kerngroep, door middel van de uitgave van Toma- Lima Nieuws, naar de pers en de lokale RTW-radio door middel van artikelen en bijdragen over Peru en Burkina Fase, over ont wikkelingssamenwerking in het al gemeen en over activiteiten van de kerngroep, naar de doelgroe pen, zoals de inwoners van Wad dinxveen, verenigingen en instel lingen. Zo kwam er een huis-aan-huisfol- der. Er werd door de Kerngroep verder geschreven voor het huis blad van Drukkerij Twigt BV en voor een internationaal boekwerk, dat uitkwam ter gelegenheid van een internationale conferentie in Berlijn. Er werd niet alleen dóór, maar ook óver de Kerngroep geschre ven, onder ander in een brochure van de Vereniging van Nederland se Gemeenten. Samen met leden van het NI- VON bestudeerde de werkgroep milieu de gevolgen van ons hande len voor het milieu, hier en in Derde Wereld. 'Wat zijn de problemen op mi lieugebied in Waddinxveen, Torna en Lima?' Deze groep bekijkt hoe het resultaat van haar studie bre der bekend kan worden gemaakt. Zij werkt aan een verjaardagska lender. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 5 april heeft op de Pias weg een man een klap in het ge zicht gekregen. Slachtoffer en da der blijken gewikkeld te zijn in een conflict omtrent al dan niet betaald werk. De man die de klappen kreeg was aan het werk in een tuin aan de Piasweg toen de vechtersbaas plotseling het erf op reed en de klap uitdeelde. De geraakte Waddinxvener heeft bij de politie aangifte van mishan deling gedaan. De Kerngroep, die in november vorig jaar 60.000 gulden over droeg aan de Nederlandse organi satie voor ontwikkelingssamen werking NOVIB ten behoeve van het door Waddinveen gesteunde bedrijvenproject in het Peruaanse hoofdstad Lima, werkt volgens een planningsschema, waarin de activiteiten voor het jaar verdeeld werden over de verschillende doelgroepen en gespreid over het jaar. Er waren vorig jaar tijdelijke werkgroepen (werkgroep rechts persoonlijkheid, werkgroep dona teurs, voorbereiding openbare avond, Honger Hoeft Niet) en vaste werkgroepen. De vaste groe pen waren de werkgroep onder wijs, de werkgroep publiciteit en de studiegroep milieu. De Stichting Vluchtelingenwerk Waddinxveen en Omstreken heeft aan de Esdoornlaan ruimte be schikbaar gesteld voor het opslaan van werkmateriaal van de Kern groep. Als eigentijds werk staat op het programma Ttsuki no komoriuta’ van Toyohiko Satoh. Gedurfd zijn de Gymnopedies 1, 2 en 3 van Erik Satie. Het betreft een bewerking van de bekende korte verstilde pianostukken. Het merendeel van het programma wordt ingenomen door oudere muziek. Giovanni Bassano (16e eeuw) was cornettist in het orkest van de San Marco in Venetië. Zijn rijk versierde ’Ricercata’ uit 1685 wordt gespeeld, evenals zijn ’La Rosé’. Eveneens uit Venetië komt Dario Castello. Zijn ’Sonata secunda’ uit 1621 is geschreven voor een - niet nader gespecificeerd solo-in- strument, zoals vrijwel al zijn so nates. Castello’s sonates worden geken merkt door een ’blokgewijze’ componeertrant; een deel bestaat als het ware uit meedere delen. Eveneens in Venetië (en in Rome) leefde de Duitse componist en lui- tist Johannes Kapsberger. Hij componeerde in virtuose stijl met veel trillers en tremulo’s. Drie korte stukken worden uitge voerd, Toccata’s, Corrente en Gaglairda (ca. 1600). Van John Eccles wordt een ’Ground’ gespeeld, bestaande uit variaties op een melodie, met een min of meer constant blijvende begeleiding. Eccles leefde in Londen. Het in- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense rijschoolhouders Henk van Erk en John Mimpen gingen vorige week woensdagmorgen de straat op met een eerste groep van 18 bromfietsers. In drie lessen kregen telkens 6 scholieren van de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO bromfietsonder- richt in het echte verkeer. In de afgelopen maanden hadden de scholieren op school theoreti sche en op het afgesloten evene mententerrein aan de Dreef prak- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense toneelvereniging Toi- Toi voert vrijdagavond 16 april en zaterdagavond 17 april, beide ke ren om acht uur, in het Anne Franbk-centrum het blijspel ‘Bed- kwartet' van Alan Ayckbourn on der regie van René Roza op. De toegansprijs bedraagt 9 gulden (65-plussers en jongeren f 7,50). WADDINXVEEN - Donder dagavond 22 april om half ne gen vindt het laatste concert van dit seizoen plaats in de se rie kamermuziekconcerten 1992-1993 in de raadzaal van het gemeentehuis te Waddinx veen. Het programma van Walter van Hauwe (blokflui ten) en Toyohiko Satoh (lui ten) biedt muziek uit de re naissance, de barok, de roman tiek en moderne muziek. Deze breedheid van stijlperioden is voor deze combinatie opval lend. Men zou immers uitsluitend oude muziek verwachten. Het is kenmerkend voor deze beide mu sici dat zij er nadrukkelijk naar streven met deze bezetting ook moderne muziek, of muziek van na de barok, uit te voeren. Walter van Hauwe heeft van zijn liefde voor de traditionele blok- fluit-literatuur niet alleen blijk ge geven als solist maar zeker ook als lid van de ensembles ’Quadro Hotteterre’ (1969), samen met Kees Boeke (blokfluit), Bob van Asperen (clavecimbel) en Wouter Möller (violoncello) en ’Little Consort’ (1979), samen met Lucia Meeuwsen (zang), Kees Boeke (viola da gamba) en Toyohiko Sa toh (luit). Zijn affiniteit met de hedendaag se literatuur kwam reeds tot ui ting met het in 1971 opgerichte experimentele blokfluitensemble ’Sour Cream’ met Frans Brüggen en Kees Boeke. Steeds meer com ponisten weet hij te stimuleren om voor de blokfluit te schrijven. Mede dankzij een korte maar in tensieve samenwerking met de Ja panse marimba-speelster Keiko Abe heeft Walter van Hauwe zijn interesse voor het improviseren weten te ontwikkelen. Dit heeft in 1991 geleid tot toetreding tot het ’Maarten Altena Ensemble’, ge specialiseerd in hedendaagse geïmproviseerde muziek met ster ke experimentele jazz-invloeden. Als docent is Walter van Hauwe sinds 1972 verbonden aan het Sweelinck Conservatorium te Amsterdam. Hij heeft speciaal voor blokfluit-docenten en profes sionele studenten een driedelige methode geschreven, ’The Mo dern Record Player’, uitgegeven bij Schott Londen en inmiddels in meerdere talen vertaald. lastingen worden in de komende vijf jaar met bijna de helft ver hoogd - blijft het tekort van Zevenhuizen-Moerkapelle groot. - Er wordt gekozen voor een kos tendekkend beleid ten aanzien van de afvalstoffenheffing en de rioolrechten. Het dekkingspercen tage is nu zo’n 70% (de vervuiler betaalt of in ieder geval de kosten doorberekenen waar ze gemaakt worden). - Door middel van een te voeren takendiscussie dienen de gemeen telijke taken bezien te worden op dat het ambtenarenapparaat effi ciënter kan worden benut en in dien mogelijk afgeslankt. - De verantwoordelijkheid voor het onderhoud van speel- en groenvoorzieningen alsmede van sportaccommodaties dient door middel van privatisering door be woners en verenigingen verricht te worden. Door deze drastische maatregelen te nemen kunnen basisvoorzienin gen zoals de bibliotheek, peuter speelzaal, extra bijdragen voor het onderwijs, muzikale vorming en ouderenwerk in stand worden ge houden, waarbij de PvdA er naar streeft om de lasten voor de bur gers zo laag mogelijk te houden. Het is voor de PvdA duidelijk dat door de bovenstaande maatrege len de financiële situatie van de burgers er niet op vooruit zal gaan. Ook al zullen de sociaal-de- mecraten er naar streven dat de sterkste schouders ook de zwaar ste lasten dragen, toch zullen juist voor de mensen met een wat min der hoog inkomen bepaalde voor zieningen niet meer betaalbaar zijn. Voor deze gevallen zal het ge meentelijk sociaal fonds uitge breid dienen te worden om op in dividuele basis bijstand te kunnen verlenen. ‘De ingreep mag groot genoemd worden. De boodschap is duidelijk, doch niet sympathiek voor de burgers', vat de PvdA nuchter samen. WADDINXVEEN - Maandag avond 19 april om acht uur komt de Waddinxveense aquarium- en terrariumvereniging 'De Gouwe Vis' weer bijeen in het clubge bouw van de speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg. Het wordt ditmaal geen avond van lekker luisteren, maar van sa men bezig zijn met microscopie. Er is een aantal microscopen be schikbaar voor de aanwezigen. Op die manier kunnen de liefhebbers eens te kijken naar alles wat in het aquarium- of slootwater leeft. Toyohiko Satoh werd in 1943 in Japan geboren. Hij studeerde gi taar, cello en musicologie en trad enige tijd in Tokyo op als concert- gitarist. Zijn speciale belangstelling voor de luit voerde hem in 1968 naar Europa, waar hij te Basel luit stu deerde bij Eugen Dombois aan de Schola Cantorium Basiliensis. In 1970 begon hij recitals te ge ven in heel Europa, Japan, de V.S. en Canada. Zijn repertoire omvat voorname lijk Duitse barokmuziek (in het bijzonder J.S. Bach en S.L. Weiss) en Franse barokmuziek (b.v. Gaultier, Mouton, Gallot, de Visée enz.) en vroege Italiaanse barokmuziek (Piccinini, Melii, Kapsperger, Frescobaldi enz.). Behalve de barokluit bespeelt hij de renaissanceluit (Elizabethaanse luitmuziek, Nederlandse luitmu ziek enz.), chitarrone, theorbe en andere soortgelijke instrumenten. Als solist en basso continuo speler nam hij deel aan de Weense Mu- sikwochen, het Holland Festival en andere befaamde festivals. Hij is lid van een trio met Kees Boeke en Walter van Hauwe en van Syntagma Musicum, en bege leidt Elly Ameling en andere be roemde zangers en zangeressen. Hij heeft verscheidene meester klassen gegeven in de V.S., Cana da, Frankrijk, Japan, Zweden en in andere landen. Sinds 1973 is hij als docent verbonden aan het Koninklijk Conservatorium te Den Haag. WADDINXVEEN - Vrijdaga vond 16 april van zeven uur tot half tien wordt er in het wijkge- bouw De Paddestoel (Lijsterbes straat) weer een disco-avond voor de jeugd gehouden. Na de grote opkomst op de Gou we Ouwe Party van vorige maand (bijna 50 bezoekers) verwachten de organisatoren ook dit keer weer een grote opkomst. drive-in-discotheek ‘The Flying Dutchman' met disc-jockey Ed zorgt voor de beste muziek. Naast nummers uit de top-40 worden er ook gouwe ouwe nummers en veel house-muziek gedraaid. De avond is toegankelijk voor de jeugd van 9 tot en met 14 jaar. De entreeprijs bedraagt nog steeds één gulden. wijs snel. Om die informatie-ach- terstand enigzins op te heffen, heeft de landelijke VOO een com puterprogramma ontwikkeld. Daarin is een grote hoeveelheid informatie opgenomen over onder werpen als art. 23 van de Grond wet, onderwijswetten, rechten en plichten bij de medezeggenschap, kenmerken van openbaar onder wijs en informatie over de vereni ging zelf. Tevens is het voor ouders moge lijk via dit programma te bereke nen wat de bijdrage voor mede zeggenschap is, zoals die is opge nomen in de bekostiging voor de basisonderwijs (de zogenoemde Londo-regeling) en waarop zij naar de mening van de VOO recht hebben. De diskettes zijn gemaakt als ca deau aan het openbaar onderwijs ter gelegenheid van het jubileum van de VOO. Het programma wordt aangeboden tijdens een feestelijke jaarvergadering waar ouders uit medezeggenschaps- en ouderraden zijn uitgenodigd. Tevens zijn de leden van het col lege van Burgemeester en Wet houders als bestuur van de open bare scholen uitgenodigd op de bijeenkomst aanwezig te zijn. Het VOO-initiatief sluit aan bij het Comenius-project. Daarbij krijgen alle basisscholen de beschikking over computers en de bijbehoren de programma’s om de kinderen ook binnen het onderwijs te laten kennis maken met deze nieuwe technologie. De Vereniging voor Openbaar Onderwijs is een landelijke orga nisatie met ruim 34.000 leden die de belangen van het openbaar on derwijs behartigt. Zij vindt het belangrijk dat niet alleen de leer krachten en de leerlingen met computers leren omgaan, maar wil ook de ouders hiermee willen kennis maken. De inhoud van het programma is van belang voor de ouders die bij de - medezeggenschap op- school zijn betrokken. De VOO heeft veel aandacht besteed aan het ’ge bruikersvriendelijk’ maken van het programma. Tevens voegt de VOO hiermee een belangrijk onderdeel toe aan haar voorlichtende en ondersteu nende taak, die zij thans reeds meer dan 125 jaar uitoefent ten behoeve van ouders, leerkrachten en leerlingen. Het landelijk bureau van de VOO is gevestigd in Almere en voor meer informatie te bereiken onder telefoonnummer 036-5331500. Ook kan men informatie krijgen bij de Waddinxveense afdeling van VOO. Hiervoor moet men contact opnemen met secretariaat, Brugweg 41, 2741 KT Waddinx veen, tel. 01828-15718. WADDINXVEEN - Stichting Wijkwerk De Zuidplas houdt za terdagavond 17 april om zéven uur een bingo-avond voor de jeugd van 8 tot 15 jaar. Er worden drie ronden gespeeld van twee kwartjes per ronde. De aansluitend gespeelde superronde kost één gulden. Met de rondes zijn prachtige prijzen te verdie nen. Na de bingoavond is er een lote rij, waarbij ook mooie prijzen zijn te winnen. Walter van Hauwe neemt met zijn blokfluiten deel aan het laatste kamermuziekconcert van dit seizoen in de raadzaal van het Waddinxveense gemeentehuis. (Foto: Walter van Hauwe). teressante van zijn programme ring op deze avond is, naast na tuurlijk zijn muziek op zich, dat hij de Engelse en de Italiaanse stijl wist samen te voegen. Van J.S. Bach staan 3 delen uit de suite voor luit (BWV 997) op het programma. Van Silvius Leo pold Weiss (1686-1750) gaat het verhaal dat zijn carrière als luitist abrupt werd beëindigd doordat een gestoorde violist een stuk van zijn rechterduim probeerde af te bijten. Weiss was een groot luitist die een omvangrijk ouevre voor het instrument heeft nagelaten, bijna 600 stukken. Zijn Fantasie, Sara bande, Gigue en Ciaconna staan op het programma. De avond wordt besloten met het bekende ’Le Rossignol en amour’ van Francous Couperin (1722) en diens ’Toc-Toc-Choc’. WADDINXVEEN - De Wad dinxveense muziekvereniging Concorcia geeft vrijdagavond 16 april om acht uur haar voorjaars- concert in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde. Er wordt opgetreden in nieuwe uniformen. Opgetreden wordt er door het slagwerkensemble van Jan Alblas, het leerlingenorkest en de harmonie, de beide laatste van dirigent Gerrit de Knegt. in Waddinxveen het programma ’Ouders en Medezeggenschap’ aan. De diskette is vervaardigd in het kader van het 125-jarig bestaan van de VOO. Bert de Rijke, di recteur van de Annie M.G. Schmidtschool, zal het program ma namens alle teams en alle ou ders ‘In ontvangst nemen om 20.30 uur in de gemeenschapsruimte van de Annie M.G. Schmidt school (Zuidplashof). Ouders hebben een achterstand in de informatie over onderwijs en medezeggenschap ten opzichte van de leerkrachten. Dat is niet zo verwonderlijk, omdat leer krachten zich dagelijks en al vaak jarenlang met het onderwijs bezig houden. Bovendien verandert het onder-

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 9