Ronde bewees bestaansrecht turncompetitie Waddinxveen verder met trainers TOOS tweede in Hans Barth wil klankbord zijn voor plaatselijke afdeling Benoemingen Sterkere positie patiënten 38e Damdag om beker Kees Kramp De Sperwer Excelsior- dammers in halve finale Drie titels Be Fair-jeugd Dikke banden 1 Groenswaard -j 1 Pagina 15 Woensdag 21 april 1993 Weekblad voor Waddinxveen Rondemiss Monique Cammeraat temidden van de A-amateurs Axel Hermans uit Bergschen- de). (Foto: Gerard Hazebroek). Van links naar rechts jeugdtrainer Jan Tol, de Rotterdamse hoofdtrainer Bas Janssens, be- balvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Noteboom). 1 De dames haalden een puntento taal van 31.95 pnt tegen 33.1 pnt voor Hou Vast. De voorsprong van 0.65 pnt veranderde in een achterstand van 0.5 pnt. Het laat ste toestel zou dus de beslissing brengen over de winnaar van deze wedstrijd. TOOS liet bij sprong vrij redelij ke sprongen zien maar ze waren in het geheel iets minder als die van Hou Vast. TOOS haalde een puntentotaal van 36.35 pnt en Hou Vast haalde een puntentotaal van 37.4 pnt. TOOS was er dus niet in geslaagd de eerste plek te veroveren maar ze wisten hun tweede plaats zeer goed te conso lideren. Voorstellen voor bestuurlijke ver nieuwing zullen in het nieuwe partijprogramma van D66 beslist aan de orde zijn. ‘Er is namelijk dringend behoefte aan een beter functionerende gemeenteraad, be ter functionerende wethouders en een beter functionerende poli tiek', constateert Hans Barth. ‘Ik verwacht vijf zetels voor D66‘ hoek (eerste), Harry van Putten uit Hagestein (tweede) en Dennis van Weel uit Spaarndam (der- WADDINXVEEN - De Wad- dinxveense damvereniging Excel sior houdt zaterdag 24 april van 10.00-17.00 uur in hotel-café-res- taurant De Unie (Kerkweg-Oost) voor de 38e keer de Waddinx- veense damdag om de Kees Kramp-beker. De dammers spelen in groepen van vier spelers. De speelduur is 2 uur per ronde en 60 zetten per uur. De ronden zijn van 10.00- 12.00 uur, van 12.45-14.45 uur en ‘van 15.00-17.00 uur. Men kan zich opgeven voor de hoofdklasse, de le en de 2e klas se. Bij voldoende aanmelding wor den jeugdgroepen gevormd. Het inschrijfgeld bedraagt 5,- voor senioren, 3,50 voor junioren en 2,50 voor 65+. Naast individuele deelname kan een damvereniging ook met één of meer teams aan het damtour- nooi deelnemen en meedingen naar de Kees Kramp-beker. In dat geval dienen minimaal twee spe lers van dat team deel te nemen in de hoofdklasse. Het team dat de meeste punten behaalt (totaal individuele scores), wint de Kees Kramp-beker. Aan meldingen bij C. Barelds, Apollo- laan 52 te Waddinxveen, tel. 01828-14726 en D. Heeren, Wil lem de Rijkelaan 166 te Wad dinxveen, tel. 01828-16399. De wielerwedstrijden werden op maandag 12 april toch nog voor gegaan door een dikke banden race. Vanwege de geringe in schrijvingen verkeerde het wieler- comité lange tijd in onzekerheid over het door kunnen laten gaan van dit evenement. Bij de start bleek een enorme ver scheidenheid aan materiaal en deelnemers. Louw v.d. Lans (met grote opgeblazen reserveband achterop) en Willem v. Leeuwen (met veel versnellingen op zijn nieuwe racefiets) waren met res pectievelijk 51 en 55 jaar de oud ste deelnemers. Niek de Leeuw had met een grote voetpomp op zijn fiets voldoende lucht maar miste kennelijk de kracht om zich in de prijzen te rijden. De strijd om de eerste plaats en de daarbij behorende tuinset, ge schonken door Recreatie Verweij te Zevenhuizen, moest in een al- lesbeslissende eindsprint worden uitgevochten. Waddinxvener Marco de Knikker wist zijn ATB een banddikte eer der over de streep te drukken dan Henk Rehorst, die op de fiets van zijn dochter een zwaardere ver snelling ontbeerde. Derde werd Anton Eikelenboom, 4e Marcel Markus, 5e Sjaak van Haastert, 6e Erik v.d. Stoel en 7e Louw v.d. Lans. flexibel en communicatief partij programma op hoofdlijnen en zon der details, want ‘die hebben niks met beleid te maken'. ‘Door ons nieuwe verkiezingspro gramma zal een duidelijke en hel dere lijn lopen, die ook de marke ring vormt voor het toekomstig beleid in tal van sectoren en onze visie daarop', voorspelt Hans Barth. Volgens hem, ‘maar ik ben het af delingsbestuur niet1, zijn de Wad- dinxveense democraten van plan het partijprogramma al in een ontwerpfase te presenteren en ter discussie te stellen voor de bevol king. Leen Rehorst, die samen met Ge rard Hazebroek de pr-werkzaam- heden voor de ronde voor zijn re kening nam en op de dag van de wedstrijd de sponsorbus bemande, heeft van het begin af aan in de nu gekozen opzet geloofd. ‘We wisten in het comité dat de eerste klap een daalder moest zijn. Daarvoor was het noodzake lijk dat niet alleen de renners te vreden naar huis gingen maar vooral ook het publiek en de spon sors een goed gevoel aan dit wie lerspektakel overhielden. Ik denk dat wij daarin geslaagd zijn'. Oud-wielrenner Frans Versluis, die het startschot voor de twee amateurwedstrijden verrichtte, onderschreef het bestaansrecht van de Waddinxveense Ronde. Hij erkende ruiterlijk zich vergist te hebben. ‘Ik ben nogal voorzichtig ingé- steld, waardoor ik er niet direct in geloofde dat Waddinxveen weer warm zou lopen voor het wielren nen. Wat ik echter op Tweede Paasdag meemaakte had ik in mijn stoutste dromen niet ver wacht'. ‘Er stond een goede organisatie en voordat de regen met bakken uit de hemel gutste zag het zwart van de mensen langs het parcours. Het massaal opgekomen publiek is stimulans voor het comité om volgend jaar voor een vervolg te zorgen'. Dat de thans gekozen opzet aan sloeg was niet alleen te merken aan het opgekomen publiek. Waardering was er van Maaslan- der Jan van Vliet, vader van ex- profrenner Teun van Vliet en die zelf nauw betrokken is bij de or ganisatie van de Ronde van Maas land. Hoofdschuddend vroeg hij aan wielercomitélid Piet Versluis hoe het Waddinxveense comité zoveel mensen op de been had weten te brengen. Maar ook de kletsnat geregende Radio West-verslaggever Koos Rook, die tijdens de onweersbui solidair bleef met de renners in het noodweer, keek zijn ogen uit. ‘Het oogt allemaal perfect. Vooral de opkomst van het publiek is in mijn ogen uniek. Zelfs in het Westland zie je dit nauwelijks'. Met het oog op de Ronde van Waddinxveen voor 1994 werd het wielercomité informeel gepolst voor de organisatie van een skee- lerwedstrijd en deelname aan een regionaal klassement voor de star tende wielrenners. Leen Rehorst WADDINXVEEN dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een concours vanuit Strombeek. Weersgesteldheid zwaar bewolkt wzw wind. Afstand 131 km. In concours 473 duiven. Gelost om 10.05 uur. Aankomst eerste duif 11.40 uur. Laatste duif 12.39 uur. Snelheid eerste duif 1346 mpm. Uitslagen: D. Griffioen 1 2 3 112; J. Jansen Zn. 3 6 15 22 49 69 70 78 84; R.A. van der Made 4 17 23 34 35 65 66 85 92 113; C.A. Bode 5 8 14 20 25 53 56; J. Troost 7 21 36 41 52 54 82 83 91; P. Steenland 9 48 62; N. Hooger- WADDINXVEEN - Zaterdag 17 april heeft de dames-tum- ploeg van de Waddinxveense gymnastiekvereniging TOOS haar laatste en vierde wedstrijd in de turncompetitie gedraaid. Tij dens een thuiswedstrijd in de matig bezochte gymnastiekzaal aan de Staringlaan moest TOOS de strijd aanbinden met de ploegen Reeuwijk uit Reeuwijk en Hou Vast uit Hazerswoude. De Waddinxveners werden tweede. Doordat de damesploeg de eerste drie wedstrijden niet daverend hadden gepresteerd waren ze al kansloos om zich nog te kunnen plaatsen voor de finale van de turncompetitie. Zodoende konden de dames ongedwongen proberen om toch nog een goede prestatie neer te zetten voor dit seizoen. Door de indeling van de wedstrijd moest TOOS zijn ploeg (welke bestaat uit zes dames) splitsen over twee toestellen, hierdoor moest er worden geturnd op de balk en op de vrije oefening. De vrije oefening werd door de meisjes vrij redelijk geturnd en men wist voor de hele ploeg een totaalscore te halen van 33.15 ptn. Veel beter werd er geturnd tij dens de oefeningen op de balk, de dames lieten eindelijk eens zien dat ze ook op de balk konden blij ven staan. Hierdoor werd er een terechte score van 33.55 pnt ge haald. Na twee toestellen stond TOOS met 69.05 pnt bovenaan met een voorsprong van 0.65 pnt op Hou Vast uit Hazerswoude. Reeuwijk stond derde met een puntentotaal van 66.3 pnt. Als derde en vierde toestel moest er op de brug ne bij het sprong worden geturnd. Zeker de brug is voor de dames een moeilijk toe stel doordat niet iedereen vol doende onderdelen in zijn oefe ning kan laten zien, TOOS zou dus in ieder geval wat punten van haar voorsprong kwijt raken aan Hou Vast. druk aan de slag voor een nieuw partijprogramma van D66 in de periode 1994-1998. ‘Een verkiezingsprogramma moet duidelijk maken waar je als poli tieke partij staat, wat je wilt en hoe je daaraan uitvoering wilt ge ven. Dat is echt iets anders dan de gebruikelijke verkiezingsprogramma’s van de traditionele politieke partijen', al dus de democraat. ‘Die partijprogramma’s zijn vaak een opsomming van details met daaraan geplakte achtergronden. Ze hebben niets te maken met haalbaarheid en lijken op waslijs ten van wensdromea zonder veel realiteitsgehalte'. Het in de maak zijnde partijpro gramma van D66 zal naar de me ning van Hans Barth aangeven op welke wijze samen met de bevol king Waddinxveen bestuurd kan worden. ‘Tijdens een raadsperiode doen zich altijd dingen voor die niet voorzien zijn en waarvoor niet te ruggevallen kan worden op ge maakte afspraken. Van te voren kun je echter wel aangeven hoe met soort problemen zal worden omgegaan', weet Hans Barth. ‘Als je voor dit soort situaties goe de oplossingen geeft, waarin de burgers vertrouwen hebben omdat ze weten dat ze niet vier jaar langs de zijlijn hoeven te staan en in die periode wezenlijk mee kun nen praten, dan denk ik dat we goede zaken doen'. D66 wil een haalbaar, meetbaar, 4-J-- De Wad- dijk 10 24 47 61 63 68 74 81 89; E. van Beek 11 57 76 94; M. Tol lenaar Zn. 12 37 46 58 79 88 100; D. Heeren 13 27 101 105; H. Metselaar 16 19 104 114; J. Verbakel 18 59 64 72 77; H. Vink 26 28 73 86; C.G. Hofman 29 90 109 111; J. Toor 30 45 95 97 116; Comb. Wibo 32 108; W. Breedijk 33 80 98 99 115; D.M. Degen hardt 38; M. Verbeek 39 44 67; P. van der Made 30 51 55 71 106 110; T.H. Twigt Zn. 42 118; N. van Tol 43 87; Davy Hofman 50; A. Hofman 60 93 107; P. Ver schoor 75; Mw. E.J. de Wit 96; W. Hofman 102; G. Tollenaar 103: A.H. Kivits 117. wordt in vier jaar tijd toch niet gehaald en voltooid'. ‘Je moet wel op hoofdlijnen bepa len hoe je met problemen wilt omgaan. Dat betekent een andere manier van besturen. Wethouders hebben een eigen verantwoorde lijkheid. Zij zijn binnen B. en W. ook de eerst verantwoordelijken voor de uitvoering van het beleid en moeten niet iedere keer de raadscommissies hiermee opzade len'. ‘Een voorbeeld hiervan is het per soneelsbeleid (waarvoor in Wad dinxveen wethouder Karei van Soest (VVD) portefeuillehouder is). Personeelsbeleid is duidelijk een verantwoordelijkheid voor B. en W. Het is onzin ieder aspect van personeelsbeleid voor te leg gen aan een raadscommissie. De gemeenteraad zal zich als hoogste orgaan bezig moeten houden met het beleid', stelt Hans Bartin ‘De raadscommissies zijn er niet voor het doewerk maar voor het denkwerk. Als dit wezenlijk wordt veranderd zal het niveau van besturen kunnen worden ver beterd en zullen de burgers zich beter kunnen herkennen in het beleid dat hun gemeentebestuur uiteindelijk voert'. ‘In Waddinxveen wordt van alles en nog wat gedaan zonder dat er over wordt nagedacht. Kijk naar het gescharrel rond het winkel centrum dat zo langzamerhand door heel Waddinxveen is gewan deld en waar per saldo niets uit is gekomen, zij het dat het wel een heel hoop geld en energie heeft gekost aan in- en externe rappor ten'. ‘We zijn met het winkelhart nog geen millimeter verder. De Wad dinxveners is hiermee geen enkele dienst bewezen. Dat komt omdat men voortdurend bezig is met doen zonder er over na te den ken'. ‘Op een gegeven moment was de lokatie Kerkweg-Oost dè oplos sing voor een nieuw winkelcen trum. Als je ziet wat voor commo tie dat bij de bevolking heeft ge geven, ook ten aanzien van de ver keersproblematiek, dan is dat een duidelijk bewijs dat het gemeen tebestuur ver van de bevolking af staat en zo met zijn hoofd in de mist loopt dat er met de inwoners geen aansluiting meer is. Van die plannen kon gewoon niets terecht komen omdat er geen enkel draagvlak voor was', analyseert Hans Barth. ‘Door een andere wijze van bestu ren en goed te communiceren met de bevolking, door te zeggen waar je staat en te laten zien wat haal baar is valt dat te veranderen. Dat betekent dat de bevolking een pri maat moet worden gegeven bij het gemeentelijke denkwerk'. ‘Veel mensen hebben nauwelijks nog geloof in de politiek. De poli tiek is daarvan zelf de schuld. Het doet me goed dat D66 in de lift zit. De kiezers willen dus iets anders en dat treft men kennelijk bij D66 aan. D66 zal zich echt in spannen om dat waar te maken', besluit oud-D66-fractievoorzitter Hans Barth het bijzondere vraag gesprek voor de RTW-radio. GOUDA - De positie van de pati ent in de gezondheidszorg wordt sterker, zo concludeert het Pati ënten Platform Midden-Holland in haar recent uitgebfachte jaar verslag over 1992. Dat is niet alleen te danken aan de inspanningen vanuit patiënten organisaties en platforms, maar ook aan een veranderde visie van de overheid op de rol van patiën ten in de gezondheidszorg. Naast de in voorbereiding zijnde wet- en regelgeving op landelijk niveau is ook de Provincie Zuid- Holland actief op het gebied van zorgvragersbeleid. Klachten en informatievragen zijn signalen uit de gezondheidszorg. Ze komen binnen bij het Klach ten- en Informatiebureau van het Patiënten Platform, dat deze sig nalen gebruikt als basis voor het overleg tussen Platform en de in stellingen in de gezondheidszorg. De meeste klachten gaan nog steeds over onheuse bejegening door hulpverleners. Geconfron teerd met deze klachten kost het de betreffende hulpverleners vaak heel veel moeite om excuses te maken. Klachten over de huisarts zijn, te gen de tijd dat de mensen het klachtenbureau benaderen, meest al al zo hoog opgelopen dat men geen pogingen meer wil doen om de relatie te herstellen. Men wil alleen nog maar een andere huis arts. Bij de klachten over het medisch handelen ziet het platform een toename van ernstige klachten. Eén derde van de klachten gaat over vermeende medische fouten. Steeds vaker wordt de Inspectie en het Medisch Tucht college in geschakeld of worden procedures gestart om schadevergoeding te krijgen. Hoewel mensen nog niet erg ge neigd zijn te klagen over organisa torische zaken (wachtlijsten, lan ge wachttijden, af spraaksyste men), is er nu toch ook hierover een toename van het aantal klach ten. Voor meer informatie (bijvoor beeld voer patiëntenorganisaties of over rechten in de gezond heidszorg) of voor klachten is het Patiënten Platform bereikbaar maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 16.00 uur, Spiering- straat 2, Gouda, telefoon 01820-12777. WADDINXVEEN - Reeds drie kampioenen heeft Be Fair-voetbal bij haar jeugdafdeling verwel komd. Zaterdag werden C-l, F-l en F-2 kampioen en er kunnen er nog meer volgen. C-l speelde de voorlaatste wed strijd uit bij WDS. Een moeilijke klus die met 0-1 werd geklaard. Imad Saouny scoorde de enige goal. Later op de dag verspeelde de concurrent een punt waardoor Be Fair C-l komende zaterdag morgen om elf uur tegen Esto haar kampioenswedstrijd kan spe len. De trainers Jan van Rijn en Jan Koole werden alvast gefeliciteerd. De sportiefste felicitatie kwam van de leiding van WSE C-l, die bloemen brachten bij Be Fair, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld. F-l won bij Nieuwerkerk met 2-4. Doelpunten van Lex Bijl, Patrick Vermeulen en Peter Vermeulen (2x). Ze zijn daarmee in de hoog ste F-groep van de Goudse afde ling kampioen geworden met F-2, dat won met 8-0 van Groeneweg uit Zevenhuizen. Kenny de Puy (2x), Thijs Mol hoek (3x), Johan Kok, Dennis Krins en Collin v.d. Starre scoor den. Aangezien de concurrent daar punten liet liggen werd ook F-2 kampioen. F-l speelt komende zaterdagmor gen om kwart voor acht thuis te gen Floreant. Voor F-2 wordt nog naar een tegenstander gezocht. Na hun wedstrijden worden zij op gepast wijze in de bloemen gezet en er komt wellicht nog meer. Ook nog meer kampioenen kan Be Fair mogelijk leveren. B-2, C-3, D-2, F-4 en F-5 zijn nog in de race. Het blijft voorlopig nog wel even feest aan het zo succes rijke Warnaarplantsoen dat weke lijks drukker wordt door nieuwe leden en nieuwe belangstellenden. De A-jeugd speelde niet. B-l ver loor bij Elinkwijk met 4-3. B-2 en B-3 speelden gelijk. C-2 en C-3 verloren hun wedstrijden. D-2 won ruim van Unio met 7-1 en denkt inmiddels ook aan een kam pioenschap, ook D-3 won ruim met 0-5 van Olympia. Anton Ko ren en Pieter de Borst scoorden. Keeper Michiel de Roo liet geen goal toe. E-5 won bij Soccer Boys met 2-4 Jesse (2x), Samuel en Tim maak ten de doelpunten. F-5 scoorde de meeste goals. Het werd 13-0 te gen Esto F-3. Jeffry werd top scoorder met 6 treffers. ‘Aan het begin van een raadsperi ode wordt er bijvoorbeeld een col legeprogramma vastgesteld, zodat je eigenlijk vier jaar niet meer met elkaar hoeft te praten. Dat is natuurlijk naar mijn gevoel echte onzin. Zo werkt het ook niet, want zo’n collegeprogramma Voor de Ronde van Waddinxveen kon nu door de A- en B- amateurs nog gekoerst worden op het parcours in Groenswaard 2 (Groensvoorde, Wadde, Peuleyen en Beethovenlaan). Als van het gebied een 30 km-zone is gemaakt moet worden omgezien naar een andere plek. (Foto: Gerard Hazebroek). WADDINXVEEN - Het college van B. en W. van Waddinxveen heeft mevrouw M.E. Koot-Ohlen- roth te Wilnis per 15 juli 1993 benoemd tot chef van de afdeling Personeel en Organisatie. Aan de heer R. Akdemir, leer kracht voor het geven van zoge naamde O.E.T.C.-lessen aan Turkse leerlingen, is per 1 augus tus 1993 eervol ontslag verleend. In verband met de benoeming el ders is aan mevrouw K.S. Vos, groepsleerkracht aan de openbare Annie M.G. Schmidtschool (Zuidplashof), per 1 april 1993 eervol ontslag verleend. Mevrouw Kool-Mens is, in tijde lijke dienst, benoemd tot groeps- lerares aan de openbare Annie M.G. Schmidtschool als gevolg van het ontslag van mevrouw K.S. Kos en de aan de school toegeken de aanvullende formatie-uren. WADDINXVEEN - Bij de voetbalvereniging Waddinxveen in het sportpark ‘de Sniep', waar een voltallige bestuurswisseling heeft plaats gevonden, hebben zowel hoofdtrainer Bas Janssens als jeugdtrainer Jan Tol hun contract verlengd. Rotterdammer Bas Janssens zal de komende twee seizoenen naast de training van de A-selectie ook de coör dinatie van het totale technische beleid op zich nemen, terwijl Jan Tol, die voor één seizoen tekende, zich be zig zal gaan houden met de training van de A-jeugd en het coördineren van de overige jeugdteams. Zoals uit de uitslagen blijkt draait het jeugdvoetbal bij Waddinxveen-voetbal, dat wordt geleid door voorzit ter O.M. Smook, op het moment bijzonder goed. In de najaarsserie werden de B-l, E-2 en F-l-jeugd al kam pioen, en op dit moment zijn er in de voorjaarsserie weer een aantal teams kandidaat voor het kampioen schap. Het is de bedoeling dat het jeugdbeleid met ingang van het volgend seizoen ook zijn vruchten bij de senioren zal gaan afwerpen. Het creeëren van een goede doorstroming vanuit de onderbouw naar de senioren is dan ook één van de pijlers van het beleid van het nieuwe bestuur van de Geelzwarten. Een directe verbetering van de prestaties van het eerste elftal wordt echter even belangrijk geacht. Bestuur en hoofdtrainer Bas Janssens hebben hierover duidelijk dezelfde gedachten. Het streven van Waddinxveen-voetbal is een herkenbaar beleid voor de middellange termijn te ontwikkelen en uit te voeren, waarbij door een goede wisselwerking tussen spelers, trainers en bestuur, de sportieve pres tatie ongetwijfeld verbeterd zal worden. WADDINXVEEN - ‘Zoals de verhoudingen nu liggen en de verwachtingen zijn mag je er van uitgaan dat D66 bij de ge meenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar ongeveer 5 zetels zal krijgen en daarmee - beter dan nu met 2 zetels - mede het gezicht van de Wad dinxveense raad kan bepalen'. Die voorspelling deed oud-D66- fractievoorzitter ing. Hans P. Barth vrijdagavond als ‘één van de wijze mannen van D66' (zoals de aankondiging luidde) in een vraaggesprek voor de lokale RTW-radio. ‘De groei van D66 is ook nodig. Bepaalde dingen in Waddinxveen kunnen namelijk anders en beter', beargumenteert de aan de Mo- zartlaan wonende Woerdense aan nemer en landelijk voorzitter van het Algemeen Verbond Bouw Be drijf (AVBB) in Den Haag, die met een onderbreking raadslid voor de democraten is geweest in de periode 1970-1986, zijn ver wachting. Zijn partij bezet in deze raadspe riode (1990-1994) 2 van de 21 Waddinxveense raadszetels. Frac tievoorzitter van de Waddinx veense democraten is Wim de Wit. Hij wordt sinds 1990 ge steund door D66-raadslid Sylvia Barth-van den Hondel, echtgenote van Hans Barth. Volgens Hans Barth, die zegt met zijn politieke ervaring op de ach tergrond als klankbord te willen functioneren, maar daarbij de voorgrond niet schuwt, is een en thousiaste groep democraten al dinxveense gemeenteraad. (Foto: Archief - AVBB). stuurslid voetbalzaken Wim de Lange en bestuurslid pr en sponsoring Water Kooren van de voet- Democraat ing. Hans P. Barth, oud-fractievoorzitterWoer- dens aannemer en landelijk voorzitter van het Algemeen Ver bond Bouw Bedrijf, in actie voor vijf D66-zetels in de Wad- Eerste was Hou Vast met 138.9 pnt, tweede TOOS met 137.35 pnt en derde was Reeuwijk met 135.65 pnt. In het individueel klassement wist Isabelle v.d. Nieuwendijk voor TOOS een der de plaats te bemachtigen met 30.00 pnt. Mede door deze uitslag heeft TOOS zich dit seizoen niet voor de finale van de turncompetitie kunnen plaatsen. Dit is na een pe riode van minimaal 5 jaar niet meer voorgekomen. Echter, de jongste meisjes van TOOS en dus de toekomst heb ben dit seizoen nog volop kans om zich te plaatsen voor de finale turncompetitie op 12 juni in Gou da. Zij moeten dan hun laatste wedstrijd van 8 mei in Zoeter- meer echter niet verliezen. WADDINXVEEN - Twee jeug dige spelers van de Waddinxveen se damvereniging Excelsior heb ben zich geplaatst voor de halve finales van het damkampioen schap van Nederland. Deze halve finales, voor aspiranten én junio ren, starten op maandag 3 mei in het Noordhollandse Krommenie. Teun van der Krol (17) vertegen woordigt tevens de Dambond Midden-Holland. Hij leidt op dit moment de seniorencompetitie bij Excelsior en maakt deel uit van de landelijke trainingsselectie voor junioren. Dick Berghout (13) bindt met an dere aspiranten de strijd aan om een plaats in de finale om het kampioenschap van Nederland te verwerven. Teun en Dick zijn res pectievelijk juniorenkampioen en aspirantenkampioen van de Dam bond Midden-Holland. WADDINXVEEN - De Ronde van Waddinxveen heeft op Tweede Paasdag zijn bestaansrecht bewezen. Dat is de conclusie van het wielercomité dat maandenlang intensief naar de op maandag 12 april verreden wielerronde heeft toegewerkt. wilde en kon echter nog niets toe zeggen. ‘Ik heb inderdaad informeel ge sproken over deze zaken. We zul len in het comité hierover van ge dachten wisselen en eventueel de ze mensen uitnodigen voor een nader gesprek. Vast staat in ieder geval dat wij vast houden aan een eigen identiteit en streven naar kwaliteitsverbetering van onze Ronde voor zowel de wedstrijden als het randprogramma'. Met de plannen van de gemeente Waddinxveen voor een 30 km-zo- ne in Groenswaard 2 moet de Peuleyen voor het wielerparcours als verloren worden beschouwd. Inritconstructies en asverspringen maken wielrennen hier onmoge lijk. Het is zelfs maar de vraag of de Groensvoorde blijvend ge schikt is voor de wielersport nu de bewoners van deze weg ook op snelheidsremmende maatregelen aandringen. Daarnaast houdt het comité graag vast aan Tweede Paasdag, dat een uitermate geschikte dag bleek te zijn voor het wielerevenement. Extra handicap van deze dag is de vele meubelshows in het Gouwe- dorp, die de keuze van een alter natief parcours bemoeilijken om dat de diverse toonzalen voor het publiek makkelijk bereikbaar moeten zijn. Voorzitter Hans Moons van het wielercomité ziet het echter alle maal niet zo somber. ‘De komen de tijd gaan wij met de gemeente om de tafel om tot een parcours- keuze te komen. De wil is er in ie der geval en dan moet er uit te komen zijn'. 1

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15