Hefbrug zorgt voor overlast Kwiek behaalt vijf titels Expositie schilderes Maria van Krimpen Waddinxveen Dansdag bij balletschool Marcella Meerkamp- wedstrijden Antilope Eerste langebaan De Gouwe Korbis wijst Spirit terug Bedrijfsvolleybal Be Fair spannend Speurtocht- wandeling in Gouda Natte start voor 1 i k i nterdesig n WOERDEN KEUKENS Woensdag 21 april 1993 MOOI DE BESTE IN ALLE PRIJSKLASSEN!!! Oudelandseweg 27 (Woerden, richting Kamerik) Tel.: 03480-14484, vrijdag koopavond. Zaterdag Dames Luxemburg Korbis 2 L *4 - Pagina 19 Weekblad voor Waddinxveen kelrelais bleef de bewuste slagboom gesloten en het bruglicht op rood staan. De kampioenen van Kwiek-tafeltennis. Op de voorste rij van links naar rechts van jeugdteam 7 terdagen van 10.00-16.00 uur haar werk, dat vooral opvalt door L Door personeel van een school aan de Lindengaarde is aangifte ge daan van vernieling van het afdek zeil van de zandbak. Vermoede- lules en 5 ;ren toch De kampioenen van Kwiek-t ajel tennis. Op de voorste rij van links naar rechts van jeugdteam 7 Alex Kabel, Justin Schouten en Rutger Dijksterhuis. Daarnaast de senioren 15 Martien van Klink en Joost Looman. Op de achterste rij van links naar rechts Kwiek 1 Ronald Verboon, Cees Vos (zittend) en Wim van Wageningen, team 5 Herman Simons, Henny van der Meulen (zittend) en Piet Swart, team 12 Jaap Hardenbol, Yvonne Versteeg en Leon Gütz. Op de foto ontrbeken Tine Troost (team, 12) en Roland v.d. Werf (team 15). Een acrylverfschilderij van de Zoetermeerse kunstenares Ma ria van Krimpen, te zien in de Bouwvoorlichting aan de Sta- ringlaan in Waddinxveen. Het is het eerste deel van een twee luik dat is verkocht. Piet Swart en Henny v.d. Meulen weer heroverd. Men kan de heren met nog andere 3e klassers vrij dagavond in de Toossoos aan de J.W. Frisoweg bewonderen in de strijd om de Ger Teunissen Cup. Eén trap stijgend op de ladder re aliseerden Jaap Hardenbol en Le on Gütz, daartoe aangemoedigd door Yvonne Versteeg en Tine Troost. Een prima combinatie zo’n gemengd team. Martien v.d. Klink, Joost Looman en Roland v.d. Werf waren voor de 5e klasse duidelijk veel te sterk. Jeugdteam 7 heeft een gou- De Waddinxveners zullen zeker van Alex Kabel, Justin Scouten en Rutger Dijksterhuis in de toe komst nog meer horen. Naast alle vreugde over kampi oenschappen staan eerlijkheidshal ve ook drie degradaties op Kwiek’s conto. Groot is evenwel de spelvreugde en de tomeloze in zet om dat celluloid balletje en de tegenstander te bedwingen. den toekomst voor de boeg. Als tafeltennissende vrienden zijn zij de weg omhoog full speed inge gaan. WADDINXVEEN - Door afgelopen zaterdag met 11-8 te win nen is Korbis-korfbal er in geslaagd de tweede positie op de ranglijst te verstevigen. Concurrent voor die klassering was te genstander Spirit. Lang was het onzeker welke ploeg er aan het langste eind zou trek ken. Vooral in de eerste helft was er van krachtsverschil weinig sprake. Zelfs was het zo dat Spirit een 0-2 voorsprong wist te nemen, ook al omdat Marco van Leeuwen een strafworp royaal overschoot. Gelukkig voor Korbis opende Pie ter Slootweg na een kwartier spe len uit een afstandschot de score en bracht zodoende de stand op 1-2. Prompt daarop werd het 1-3 gevolgd door een fraaie treffer van Frits Visser. Na 20 minuten spel lukte het op nieuw Spirit op twee doelpunten afstand te komen (2-4) en opeens was daar Esther Visser die 3-4 liet aantekenen. Het geringe krachtsverschil bleek duidelijk uit het feit dat Spirit opnieuw wist uit te lopen (3-5), onmiddellijk gevolgd door de aan- sluitingstreffer van Mirian de Boer. Vlak voor rust echter scoor de Marco van Leeuwen voor Kor bis de belangrijke gelijkmaker (5-5). De tweede helft gaf aanvankelijk opnieuw een gelijke strijd te zien. Toch was er een verschil. Was Spirit de eerste helft vaak aan de goede kant van de score, nu was Korbis de ploeg die op voorsprong kwam en - belangrijker - bleef. Het eerst via Esther Visser (6-5) lijk is het zeil kapot gegaan door dat er over gelopen is. Een op de Vondellaan geparkeer de auto, voorzien van een Duits kenteken, is de afgelopen week vernield. Er werd een ruit van het voertuig ingeslagen. Van de 12 spelende zaterdag- teams moesten er 2 verlies incas seren. De zeven damesteams, op dinsdag 13 april begonnen, had den een moeizamere start. Slechts 2 teams konden zich staande hou den. Het gemengde eerste team kwam uit tegen Oud-Beijerland, dat knap lastig bleek. Eric Naafs -x jeven. s-Luiten. briek J. v.d. Berg, Transport en Logistiek Nederland-II, Dijken Glasindustrie, CS Engineering, Koppert-II en Unigro-II. De twee poulewinnaars van de herenteams zijn GMF Gouda en Van Uden Transport. Woensdagavond 21 april (van avond) wordt de verliezersavond gespeeld waarbij 15 gemengde teams verdeeld over 3 poi herenteams gaan prober nog de verliezersfinale te bereiken om zich de winnnaar van de ver liezers te mogen noemen. WADDINXVEEN - Zaterdag 24 april houdt de Waddinxveense balletschool Marcella (klassiek ballet, moderne dans, jazz-ballet, tap-dance) de gehele dag een dansdag in de balletzaal van het centrum voor kunstzinnige vor ming Kreater (Kerkstraat) in Waddinxveen. Tijdens de dansdag op de nieuwe ‘prachtige vloer in de balletzaal geeft Leonie Kramer, ex-soliste van Het Nationale Ballet, les in klassiek ballet en repertoire. De Amerikaanse Tina Decker, die in verschillende landen in de musi cal Cats danste, geeft tap-dance en jazz-ballet. De lessen zijn geschikt voor ieder een vanaf twaalf jaar die enkele jaren les heeft gevolgd in één van deze technieken. Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij de aan de Noordkade wonende gediplomeerd balletdocente Mar cella Kouwenhoven, telefoon 01828-13162. Zij geeft ook les In Gouda. naar het Goudse Buro Halt voor verderde (alternatieve) strafafhan- deling. Op woensdag 14 april werd in een supermarkt aan de Passage een 13-jarig Waddinxveens meisje be trapt op het stelen van een pakje sigaretten. In dezelfde zaak werden op don derdag 15 april twee 15-jarige meisjes aangehouden nadat zij snoepgoed hadden willen wegne men. Deze meisjes waren afkom stig uit Reeuwijk en Waddinx veen. Op verzoek van de auteursrech tenorganisatie Buma-Stemra heeft '1 as sistentie verleend bij een controle van deze dienst op de vlooien markt aan de Bredeweg. De Buma-Stemra was met name géïn- .teresseerd in illegaal gekopieerde videobanden. Bij twee standhouders werden res pectievelijk in totaal 89 en 5 ban den aangetroffen waarvan het me rendeel Walt Disney-fïlms betrof. Tegen de twee verkopers is pro- ces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Auteurswet. De illegale videobanden, die van redelijke kwaliteit bleken te zijn, zijn door de politie in beslaggeno men. en na 6-6 opnieuw Marco van Leeuwen die 7-6 liet aantekenen uit een strafworp. Zo halverwege de tweede helft nam Korbis toch wel het initiatief over en was er zeker sprake van betere kansen. Dat kwam dan ook prompt tot ui ting in de score. Na 7-7 lukte het Pieter Slootweg binnen een mi nuut Korbis op 9-7 voorsprong te zetten. stijl en kleurgebruik, te zien. Dank zij een hele reeks succesvol le exposities in een aantal gale ries, het Haagse perscentrum Nieuwspoort en het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen in Zoetermeer heeft Maria van Krimpen veel werk kunnen verko pen. ‘Ik hou ervan om mijn werkelijk heid te abstraheren in een balans tussen compositie en kleur1, aldus de schilderes. ‘Door het toepassen van twee- of drieluiken wordt aan de uitbeelding nog een extra span ning toegevoegd. Mijn werk heeft ook altijd een titel. Daarmee geef ik aan wat er ten grondslag ligt aan het kleurrijke schilderij wat ik heb gemaakt. Dank zij het ini tiatief van de Stichting Bouw voorlichting Midden-Holland hangt mijn werk nu voor het eerst WADDINXVEEN - In het pand van de Stichting Bouwvoor lichting Midden-Holland aan de Staringlaan in Waddinxveen ex poseert de Zoetermeerse schilderes Maria van Krimpen haar nieuwste olie-, acrylverf- en inktschilderijen. Tot en met zater dag 15 mei is alleen op vrijdagen van 10.00-17.00 uur en op za- WADDINXVEEN - Ondanks het slechte weer van zondag, waardoor de competitie van die dag niet afgespeeld kon worden en de eerste resultaten pas na de volgende competitiedag be- WADDINXVEEN - Een defect aan de slagbomen van de hefbrug over de Gouwe zorgde op dins dag 13 april voor de nodige overlast voor zowel weg- als scheepvaartverkeer. Door een Ippot scha- Een op vrijdag 2 april vanaf de Mercuriusweg ontvreemde vrachtauto van een Moerkapels transportbedrijf is inmiddels te ruggevonden op een parkeerter rein in Meerkerk. Van de daders ontbreek elk spoor. schikbaar zullen zijn, is het begin van het nieuwe seizoen voor de tennisvereniging Waddinxveen niet ongunstig geweest. mend oudere, had wat meer moei-* te, maar won in 3 sets. Bierman- Derks en Derks-Kleist brachten de stand op 4-1 voor Waddinx veen tegen Yellow Smash 4. Her tweede herenteam 35+ won eveneens na hard werken met 5-0 van Merwede 5. Alleen Piet Smit regelde zijn partij in 2 sets. Het derde herenteam 35+ moest in Deuce Again met 4-1 zijn meerdere erkennen. Wil Dries sens redde de eer door zijn single te winnen. De nog oudere heren, veteranen, gingen welgemoed Hiaten 1 te lijf. Hier werden staaltjes karak ter getoond die hun weerga niet kennen. Geconfronteerd met een achterstand van 2-0, terwijl de re gen miezerde, kwamen zij terug. De dubbels Dolislager-Kapaan, Nederhof-Oosterom en Kapaan- Stelling bevochten tenslotte in drie lange 3-setters een 3-2 over winning. Het tweede veteranenteam ten slotte, bestaande uit de heren Boer, Geers, Homes, Hasselbach en Huisman, legde voor het vier de achtereenvolgende seizoen Rhoon 1 neer met 3-2. Voor de zaterdagcompetitie hoopvol begin. Hoewel de damescompetitie als enige begunstigd werd door goed weer, konden slechts twee teams met winst de dag afsluiten. De uitslagen waren: Waddinxveen 1- Reyersbos 1 5-0, Waddinxveen 2- Hoogvliet 1 3-2, Waddinxveen 3- Bevers 3 2-3, Waddinxveen 4- Heynkensort 2 2-3, Waddinxveen 5-RLTC 4 0-5, Waddinxveen 6- Bleiswijk 6 0-5, Waddinxveen ve teranen 1-Hoge Limiet 1 2-3. Bij Waddinxveen-tennis wordt uitgekeken naar de verder resulta ten van de dames. Vooral de twee eerste teams lijken mogelijkheden te hebben, terwijl de overige teams, geladen met strijdlust, de cijfers voor de toekomst willen verzekeren in de Goudse streek1. Maria van Krimpens werk past heel goed in het moderne interi eur door haar gestileerde vormen en kleurgebruik. Dat verklaart wellicht ook haar succes. Het is in ieder geval de reden waarom de Stichting Bouwvoorlichting haar in de gelegenheid heeft gesteld om haar werk aan het publiek te tonen. Op de permanente expositie van deze stichting zijn namelijk veel moderne afbouw- en interieurpro- dukten voor de woning te zien, zoals bijvoorbeeld een grote col lectie kasten, schuifdeurkasten, badkamermeubelen, baden, decor- radiatoren, deuren, openhaarden, plafond- en wandbekledingen. Bouwvoorlichting en haar exposi ties zijn gratis te bezoeken. WADDINXVEEN - De eerste speelavonden van het bedrijfs- volleybaltournooi, georganiseerd door de Waddinxveense volley balvereniging CVB Bank Be Fair, zijn al weer voorbij. In totaal is door 40 teams gestreden (8 teams meer dan vorig jaar) om een plaats te bemachtigen op de winnaarsavond van woensdag 28 april, die wordt voorafgegaan door een verliezersavond op GOUDA - De VVV Gouda heeft in samenwerking met het week blad Libelle een speurtocht-arran- gement ontwikkeld. Tijdens de speurtochtwandeling bezoeken de deelnemers in de buurgemeente de pijpenmakerij en pottenbakke rij van Adrie Moerings en de Goudse musea Het Catharina Gasthuis en De Moriaan. Ook krijgt men een kopje koffie of thee met een Goudse siroopwafel aangeboden bij de konditorei Van den Berg. Voor slechts 9,- (in plaats van 13,50) is het arrangement te koop bij de VVV Gouda, de zessterren stad met meer dan 300 monumen ten. Men ontvangt hiervoor de speurtochtwandeling en een boek je met coupons die gratis entree geven of flinke kortingen. Aan de hand van vragen wordt de wandelaar opmerkzaam gemaakt op allerlei bekende en onbekende plekjes in Gouda. De speurtocht is speciaal geschikt voor kinderen tot 13 jaar. Voor de overige deel nemers is er aanvullende achter grondinformatie over de verschil lende gebouwen waar men langs komt. bal 12 meter wist te werpen. Bas tiaan Blokland sprintte naar 8,1 seconde. Arnold Toet en Frank Straver doen bij de jongens pupillen B (8 ber een goede klassering te reali seren. De jongens pupillen A le jaars (9 jaar) gaan een spannende strijd te gemoet zien tussen Ronald den Hertog en Luuk Schwiebbe. Luuk Schwiebbe wist met ver springen een prachtige 3.58 meter te halen. Ronald den Hertog gooide de bal naar 25 meter. Totaal scheelt het slechts negen punten tussen deze twee jonge atleetjes. twee uur af voor de sprintnum- Tussen Tjeu van Haaren en Joost mere van de jongste deelnemer- 1 tjes. Bij de pupillen B evenaarde Ma rieke de Leede het clubrecord op de 40 meter sprint in 6,9 secon den. Bij de meisjes D (13 jaar) sneuvelde het uit oktober 1992 stammende clubrecord bij het speerwerpen en werd liefst 5 keer verbeterd op deze fijne wedstrijd dag. Het was uiteindelijk Marit Metse- makers, die het oude record (12.50 meter) wist te verpletteren en het nieuwe clubrecord op 17.42 meter wist te brengen, waarbij zij voor deze prestatie veel applaus kreeg toebedeeld. Marieke v.d. Harst (minipupil) wist op de 40 meter sprint 7.8 se conden te scoren, terwijl zij de bal naar een goede 15.50 meter wist te werpen. Bij de jongens pu pillen C (8 jaar) werd ook weer fel gestreden om goede resultaten neer te zetten. Eldert de Redelijkheid wist ook op de 40 meter sprint het clubre cord van 7.5 seconden te evenaren en liep de 1.000 meter in 4 minu ten en 33 seconden. Christian Burger sprong 2.47 me ter ver, terwijl Frank Mijnans de WADDINXVEEN - Zaterdag 17 april werden in het zwembad Aquamar te Katwijk aan Zee de eerste wedstrijden van de KNZB- kringkampioenschappen 1993 ge houden. Traditiegetrouw werd het kampi oenschap gestart met de lange af- standnummers. In de eerste ronde moest de De Gouwe-ploeg van trainster Trudy Vermeulen het stellen zonder Inge v.d. Schrier, die in Luxemburg met de nationa le jeugdselectie meezwom in een internationale zwemontmoeting, en zonder Mark v.d. Zijden, die voor de centrale trianingen van de nationale zwemtop was opgeroe pen. Ondanks het gemis van twee po tentiële medaillekandidaten be haalde De Gouwe een redelijke plaats in het puntenklassement. Bij de meisjes onder de 12 jaar werd Michelle Nahon kampioen op de 800m vrije slag. Michelle tikte in een uitstekend gezwom men race als eerste aan in 11.20.2. Bij de meisjes onder de 16 jaar zag Danny Matheeuwsen in de eindsprint op de 800 meter vrije slag nog net de bronzen plak aan haar voorbij gaan. Danny eindigde in 10.51.8 als vierde. In de groep jongens onder de 12 jaar kwam Viktor Terlaky, on danks een verbetering van zijn persoonlijk record met -1.0 sec., in 12.51.1 als zevende aan de fi nish. Naast de 800 meter werd ook ge streden op de 1500 meter vrije slag. Bij de jongens onder de 16 jaar ging het zilver naar de De Gouwe-zwemmer Mark Nahon in 18.37.6. Zijn clubgeboot Mark v.d.Schrier leek op dit nummer eveneens goed op weg, maar kwam uitein delijk net iets tekort. Mark tikte in 19.11.0 aan, wat een verbete ring van zijn PR met maar liefst -50.0 sec. betekende, net als vier de aan. Bij de jongens onder de 18 jaar was er eveneens een zilveren me daille voor een zwemmer van De Gouwe. Antoine Calis tikte in 18.55.8 als tweede aan. Tenslotte werd er bij de heren een spannende strijd gestreden. Jan-Willem v.d. Hoek zou uitein delijk in 17.15.2 als derde aantik ken gevolgd door Wouter Steller in 17.32.3 en Martijn v.d. Maag denberg in 17.35.0 als respectie velijk vierde en vijfde. De Gouwe-zwemster Inge v.d. Schrier heeft in Luxemburg sa men met de nationale jeugdploeg deelgenomen aan een internatio naal jeugdtoumooi. Inge behaalde hierop de 200 meter rugslag een derde plaats in 2.35.4 en eindigde op de 400 meter vrije slag, in 4.52.4 als vijfde. Tenslotte behaalde de De Gouwe- zwemster op de 200 meter vrije slag een zesde plaats ir. 2.09.4. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 april hield de Waddinxveense at letiekvereniging Antilope op haar accommodatie aan de Alberdingk Thijmlaan de eerste baanwedstrij- den van het zomerseizoen 1993. De volgende meerkamp is op- zaterdag 15 mei. Waren in eerste instantie de wed strijden alleen voor de pupillen en de CD-jeugd bedoeld; ook de A- en B-jeugd kregen zaterdag gele genheid hun kunnen ten toon te spreiden. In de vorm van een meerkamp, waarvan er dit jaar drie zullen worden georganiseerd, werden de jaar) hun uiterste best in septem- wedstrijden afgewerkt. De twee J* beste wedstrijden tellen voor het eindklassement. Een sprintnummer, verspringen, balwerpen voor de pupillen en ko gelstoten voor de overige groepen en een 800 meter of 1.000 meter waren deze dag door de wedstrijd- commissie opgenomen. Onder niet zulke ideale, maar toch ook weer niet onder slechte weersomstandigheden ging het eerste startschot ’s middags om woensdag 21 april (vanavond). Het motto van dit volleybaltour- nooi in de sportzaal Groenswaard (Wingerd) is dat de gezelligheid voorop staat. Zowel de betere als de beginnende volleybalspeler moet het naar zijn zin hebben. De tournooicommissie, bestaande uit Jos de Wit, Peter Dekker en Cor Lagrouw, kreeg in ieder geval weer veel positieve reacties. Op de woensdagavonden 7 en 14 april hebben de 40 deelnemende teams, verdeeld over 6 poules voor gemengde teams en 2 poules voor herenteams, gestreden om een plaats op de finaleavond te verkrijgen of gewoon om zich met elkaar op een ont(in)spannende manier met een leuk spel te ver maken. Fel is er gestreden met in de ene poule een zekere winnaar en de andere poule de spanning wie zou er doorgaan. Gerekend werd er tussendoor bij de teams wie het beste gemiddelde had en dus de beste kansen. Teleurstelling was er bij degenen die het net niet haalden, doch de gezelligheid maakte alles direct weer goed. De zes poulewinnaars van de ge mengde teams zijn Machinefa- WADDINXVEEN - De Wad dinxveense tafeltennisvereniging Kwiek, uitkomend met 8 senio ren- en 8 jeugdteams in de Goud se tafeltennisbond heeft de voor- jaarscompetitie zeer bevredigend afgesloten. Met 5 eerste plaatsen zit Kwiek boven het gemiddelde. Vooral het kampioenschap van het eerste team van Ronald Ver boon, Wim van Wageningen en Cees Vos is zeer aansprekend. Promotie naar de landelijke 4e di visie in het najaar is hun beloning. De verloren gegane 2e klasse is door team 5 met Herman Simons, Woensdagavond 28 april wordt de winnaarsavond gespeeld waarbij eveneens 15 gemengde teams ver deeld over 3 poules en 5 heren teams zich proberen te plaatsen voor de grote finale. Gezien de geringe krachtverhoudingen tus sen de meeste teams beloven dat weer spannende en gezellige avon den te worden. De opbrengst van dit toumooi, waarvoor ook de meespelende be drijven geld op tafel leggen, wordt besteed aan een betere be geleiding van de jeugdleden van Be Fair-volleybal. Er heerste een gezellige sfeer op de atletiekbaan bij de meerkampwedstrijden voor de jeugd van An Hope. Op de foto de finish van de jongste j ugd op de 40 meter sprint. (Foto: Han Zoet). moest zijn single prijsgeven. Evenzo het dubbel Naafs-Luiten. De dames Liza Arends en Saskia Elberse wonnen eenvoudig hun dubbel in twee sets. Liza won eveneens haar single in twee sets. Het duo Elberse-Luiten tenslotte bracht de eindstand op 3-2 voor Waddinxveen. Het gemengde 3e team toog ten strijde tegen Victoria 2. Na een eververende strijd, vooral van het herendubbel Ton Rutten-Frits v.d. Pol, werd de strijd met 3-2 in het voordeel van Waddinxveen beslist. Het eerste herenteam ging met 4-1 ten onder tegen Alexadria 1. Alleen Mare Uittenbroek wist zijn single positief te beëindigen. Het tweede herenteam deed het beter tegen TSN 3. Hoewel even onder de indruk van een atletisch ogende tegenstander, gehard in de karatesport, wisten Van der Bom, Pelupessy, Hes, Vork en Roelofs met beter tennis met 3-2 het hoofd te bieden. Het vierde herenteam legde hun tegenstander Molen 4 duidelijk hun wil op met 5-0. Geroutineerd door jarenlange WAC-wedstrijden wist Ruud van Rijswijk met 6-2 en 6-0 de tegenstander te over donderen. Hierdoor overladen met zelfvertrouwen gingen de an dere teamleden King, Buring en Bloks als een stoomwals over de Molen heen. Het eerste herenteam 35+, de wat oudere heren, toonden hun routi ne. Bierman won eenvoudig zijn single, van Wingerde, als aanko- Marit Metsemakers vond toen de strijd wel welletjes en wierp de speer naar de respectabele afstand van 17.42 meter en pakte daar mee het nieuwe clubrecord stevig in handen. Bij de 13-jarige D-jongens is het een spannende strijd tussen Mark Boon en Mark Toet (1635 punten tegenover 1620 punten). Terwijl beiden een gelijkopgaande strijd te zien gaven op de 1.000 meter, waren er verschillen bij het speer werpen en bij het verspringen. Mark Boon wist met 3.80 meter tegenover 3.66 meter van Mark Toet een lichte voorsprong op te bouwen. Bij het speerwerpen kwam Mark Toet echter met 21.68 meter tegenover 19.90 me ter terug. In deze groep wisten Sven Metse makers en Peter v.d. Leede bei den op de sprint van 80 meter 11.6 seconden te scoren. Vincent Boere wierp bij de jon gens C (14 jaar) de speer naar 23.87 meter en sprong ver 3.71 meter. Daarmee legde hij de basis voor zijn voorsprong op Walter van Berkel in het totaalklasse- ment. De 14-jarige meisjes C liepen ook een 80 meter sprint, waarbij Kim v.d. Wolf haar tweelingzus Nata scha 1/10 seconde voor bleef. Met verspringen was het verschil met 3.92 meter 10 centimeter, doch met het speerwerpen een duidelijker aftekening van het krachtsverschil tussen die twee met 16.22 meter tegenover 13.13 meter. Gert Jan Smit liep bij de jongens A (17 jaar) een zeer goede 100 meter in 12.3 seconden, terwijl hij op de 800 meter 2 minuten en 34 seconden op de klok liet zet ten. De 16-jarige jongens B laten zich in het totaalklassement door Ro bert Langenhuizen aan voeren. Met 12.8 seconden op de 100 me ter, een vertesprong van 4.99 me ter, 28 meter bij het speerwerpen en 1 minuut en 27 seconden op de 800 meter legde hij de basis voor zijn totaalpunten van 1458. Mare Janssen eindigde met 954 punten op een tweede plaats in dit tussenklassement, waarbij hij met een tijd van 2 minuten en 38 se conden op de 800 meter de mees te punten verdiende. Even daarvoor had coach Poort vliet invaller Marino van Zwet ge wisseld voor de licht geblesseerde basisspeler Jaco Wineke. Nadat Marco van Leeuwen z’n tweede strafworp had benut (10-7) was het pleit definitief beslist. Zelfs werd het nog 11-7 door op nieuw Marco van Leeuwen, alvo rens in de slotseconden Spirit de eindstand op 11-8 wist te bren gen. Komende zaterdag speelt Korbis thuis tegen het laaggeklas- serde Luctor, aan vang 15.30 uur. Korbis 2 wist een benauwd gelijk spel te behalen tegen de ploeg Jo- dan Boys uit Gouda. Vlak voor tijd werd het 6-6 na een 3-6 ach terstand. In deze wedstrijd miste Korbis maar liefst 3 strafworpen. Door dat resultaat is Korbis 2 in de bovenste helft van de ranglijst aangeland. Blokland kan het eveneens nog een leuke strijd worden, want ook hier, al is het wat meer, tellen we een klein verschil in punten in het totaalklassement. Joost Blokland liep een uitsteken de 1.000 meter in 3 minuten en 23 seconden, terwijl beiden op de 60 meter sprint een tijd lieten no teren van 9,7 seconden. Marjolein Blaauboer doet het ronduit leuk bij de meisjes pupil len A. Fier aan kop van het klas sement staat bij de meisjes D (13 jaar) Maartje Prevosth met 1442 punten, met als goede tweede Ka- thinka Hoek met 1392 punten. Het is in deze groep dat het mooie speerwerpen ook een span nend gebeuren werd. Vijf meisjes wierpen de speer ver der dan het oude uit 1992 stam mende clubrecord (12.50 meter). Was het eerst Kathinka Hoek die er 13.44 meter van maakte, daar na pakte Marjolein Groen het re cord over met 14.72 meter. Maar dat vond Ellen Boere niet genoeg. Zij wierp de speer naar 14.94 meter. Ook dat vond Maartje Prevosth niet ver genoeg en zij ging hier met 15.65 meter overheen. Herstel van het technisch manke ment aan de slagboom nam onge veer een uur in beslag. Geduren de die tijd heeft de politie het verkeer met de hand geregeld. Het scheepvaartverkeer was gedu rende die tijd geheel gestagneerd. Een verder onbekend gebleven man van ongeveer 40-50 jaar gaf op dinsdag 13 april twee gulden aan een 9-jarig meisje dat bij het winkelcentrum Groensvoorde stond. Voordat de man richting politie bureau wegliep gaf hij het meisje nog een gulden. Wat de man hier mee voor ogen had is onduidelijk. Van strafbare feiten is niet geble- de politie op zaterdag 17 april ken. Volgens het meisje had de -j --- man een sikje en loopt hij mank. De eerste jeugdige daders van winkeldiefstal zijn vorige week aangehouden en doorgestuurd

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19