Be Fair-tennis vlot van start Waddinxveen start tenniscompetitie Klaverjassen bij WSE Hockeyers verliezen Letteke Broekman loopt 60 km Hennink loopt uit Gouwe-dames snoepen Donk puntje af (4-4) Antilopers in marathon STEUN DE ARTSEN ZONDER GRENZEN Zwem* en Poloclub ”de Gouwe” WSE dwingt misschien plek af in nacompetitie Hoogspanning bij Flyers Loek Beuker sterkste in Het Zuidhonk Jeugdschakers succesvol in de weer 'OMTZIGT WEEKBLAD-SPORT EN RECREATIE Zaterdag 24 april (laatste competitiewedstrijd) Aanvang: 14.30 uur Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop FLOREANT-SOCCERBOYS (BLEISWIJK) (ZATERDAG) Boskoop Voetbal Promotion GIRO 4054 AMSTERDAM Jeugd Donk thuis Donk uit Zaterdag 24 april 1993, thuiswedstrijd WSE Woensdag 21 april 1993 opgericht I september 19-45 i pri- Sponsors 1 Een punt was voor Be Fair voldoende de Gouwe 2 ZPB/Profus2 de Gouwe 2 Neptunes 2 de Gouwe 1 DWK1 de Gouwe 1 Alliance ititie en een Van de Wal- >n van 200,-. Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw ^JARZSEN ZONDER GRENZEN Pagina 27 Weekblad voor Waddinxveen versterkt naar Waddinxveen geko men en met de zone waarin een over de 2.15 meter lange center stond gaf men Flyers te veel pro blemen. Tot de 12e minuut ging de strijd nog gelijk op, maar toen viel Fly ers stil en pakte Utrecht de voor sprong die ze niet meer prijs zou geven. Na rust (40-50) wist Flyers even wel toch telkens zeer dichtbij de tegenstander te komen. Helaas maakte Flyers op die cruciale mo menten dure fouten waardoor de Utrechters buiten gevaar bleven. In de slotfase ging de Waddinx- veense ploeg forceren wat geens zins lukte. Het werd daardoor nog een ruime maar vertekende neder laag (82-105). Topscorers waren Robbert Kaufman en Wolter Zwijnenburg. Dames 1 had een zeer zware dob ber aan Cangeroes 2 want die ploeg had met de gedeelde eerste plaats nog kampioenskansen. De Waddinxveensen gingen er even wel de hele wedstrijd vol in en etaleerden zichzelf nadrukkelijk als een team. WADDINXVEEN - Vorige week maandag 12 april (Tweede Paas dag) nam de Waddinxveense on derwijzeres en Antilopelid Lette ke Broekman deel aan de 60 km op het eiland Texel. Ze eindigde als eerste dame in 5.28.59. Twee jaar geleden liep de Wad dinxveense atlete voor het eerst de 60 kilometer van Texel. Ook dit jaar had zij zich al ver vóór 12 april ingeschreven voor hetzelfde onderdeel. Naast de 60 kilometer, het hoofd nummer, konden de deelnemers ook van start op de 120 kilometer. Verder stonden de 30 kilometer en een estafetteloop over 4 x 15 kilometer op het programma. De 60 km van Texel heeft zich in korte tijd ontwikkeld tot een loop- festijn met deelnemers uit Duits land, België, Luxemburg en nu zelfs Estland. De sfeer is er prima en de entourage uitstekend. Ook de verzorging onderweg is van een goed gehalte. Had Letteke Broekman het in 1991 zwaar, dit jaar was het nog pittiger met een groot stuk mul zand van zo’n 15 kilometer lengte waar de lopers, door de hoge wa terstand gedwongen, doorheen moesten ploeteren. De eerste 30 kilometer leverden bovendien nog een stevige tegen wind op. Dit alles maakte het par cours loodzwaar. De 60 km van Texel is echter één grote uitda ging. De duinen, het strand, de bossen in het begin en de eindelo ze Waddendijk op het laatst leve ren een prachtig parcours aan de deelnemers. WSE bereikte met deze uitslag (1-1) definitief de vierde plek in de eindrangschikking, onbereik baar als het is voor de concurren tie. Daarmee dwingt het hoogst waarschijnlijk ook de nacompeti tie af waarin met Stolwijk en Schoonhoven gestreden wordt om een plek in de derde klasse. Zondag de laatste competitiewed strijd tegen het Goudse Donk uit. Een goede mogelijkheid om het zelfvertrouwen met het oog op de nacompetitie op te vijzelen. WADDINXVEEN - Zondag 18 april werd de jaarlijkse Nike Ma rathon Rotterdam gelopen. Hier aan hebben ook enkele Antilopers meegedaan. Onder erg regenachtige omstan digheden met veel wind werden toch uitstekende prestaties gele verd. Wim Los bereikte de finish in een persoonlijke recordtijd van 3 uur 24 minuten. De trainers Frans Olijve en Auke Leen deden het nog wat sneller en lieten de klok op respectievelijk 3 uur en 1 minuut en 2 uur en 54 minuten stilstaan. Zij worden in de 2e klasse ’ver sterkt’ door Maurice van Winger den. Het 6e damesteam, uitkomend in de 6e klasse, bestaat uit E. Be- kooy, E. Kortenhoeven, S. Vink en J. de Vries. De jongste jeugdleden spelen op de woensdagmiddag. Het team met de mooiste namen is het meisjesteam tot en met 12 jaar: Jeanette de Bruin, Deborah Kor tenhoeven, Kirsten de Quillettes, Sandra-Lucia Francoulon en Sua- Ann Ong A Kok. Zij zullen zeker hun best doen ook het mooiste tennis te laten zien. Ook op zaterdagmorgen zullen weer veel jeugdleden meedoen aan de competitie. Het le team tot en met 17 jaar bestaat uit Ti mo ter Meer, Hassan Choukri, Paulien Knieriem en Renate Wes- terink, die als captain onder meer verantwoordelijk is voor het cor rect invullen van het competitie- formulier. Naast de landelijke competitie zal ook de woensdagavondcompetitie weer worden georganiseerd. Een onderlinge competitie met dit jaar een recordaantal van 145 deelne mers. Nadat de voorsprong bij rust (34-27) was weggevallen bleven de Waddinxveensen de schouders eronder zetten. De wedstrijd werd dan ook bloedstollend spannend. Het werd een stuivertje wisselen om de leiding. Omdat Flyers tot het slotsignaal het koppie erbij hield, in het bij zonder Nathalie Gielliet die een prima serie scores neerzette in de slotfase, won Flyers terecht (59-58). Een langdurig applaus van het publiek onderstreepte de goede wedstrijd van de dames. Domper op de overwinning was echter de enkelblessure van Ba bette Heerkens. Topscoorsters: Nicole Bierwolf (ook in psycholo gisch opzicht), Anita van Uunen en Nathalie Gielliet. Hoewel het weer een wedstrijd van ups-and-downs was behaalden de meisjes A-l een goede over winning op DAS. Dit gebeurde mede door wat leuke dingen als bijvoorbeeld een pick-and-roll van het duo Van Dam-Van der Hoe ven. Het spel van Marloes Thijs was zeer nuttig en scores van Chantal Mahieu goed. Het voorbeeld van leuk basketbal was de wedstrijd tussen de meis jes C van Flyers en Leiderdorp. Het was een felle en sportieve, ge lijke strijd met de mooist denkba re uitslag: 35-35 gelijk. Bij Flyers blonk Inge Huls uit. WADDINXVEEN - Bij WSE- voetbal wordt vrijdagavond 23 april om acht uur de achtste kla- verjasavond gehouden in de WSE-kantine De Lansbrekers aan de Willem de Rijkelaan. Iedereen is van harte welkom. De inleg bedraagt 2,50 per persoon en het eerste kopje koffie is gra tis. De uitslag van de in maart gehou den klaverjasavond, waaraan door 53 personen werd deelgenomen, luidt: 1. P.W. v.d. Moor (6348 pnt), 2. Wim Siebrecht (5454 pnt), 3. Wim Schouten (5441 pnt), 4. Wim Rodenburg (5370 pnt) en 5. Marijke Bosman (5194 pnt). Met 3843 punten werd A. van Leeuwen poedelaar van de maand maart. WADDINXVEEN - Zaterdag 17 april is in wijkgebouw Het Zuid honk (Zuidplaslaan) de finale ge speeld in de Mario Bross-competi- tie. Hiermee is een einde geko men aan een zeven weken duren de happening waaraan de jeugd van de wijk Zuidplas veel plezier heeft beleefd. De competitie bestond uit het spelen van de computerspellen Mario Bross 1 en 3, Mario Jochi en Mario-cart. Uiteindelijk bleek Loek Beuker de sterkste van de 35 deelnemers. Hij ontving uit de handen van de Passage-speelgoedwinkelier Gert van de Wal, sponsor van deze competitie, een wisselbeker, de beker voor de eerste plaats in de ze compel waardeboi Ook de nummer 2 en 3, Rogier van Dijk en Maarten Goedheer, ontvingen een beker en waarde bonnen. Voor iedere deelnemer was er een prijsje beschikbaar ge steld door mede-sponsor reisbu reau Hot Portugal. ven en veroverde daarmee in de derde klas de vierde plaats. Misschien kan in de nacompetitie gestreden worden om een plek WADDINXVEEN - De tenniscompetitie is ook voor Be Fair- tennis (Sniepweg) van start gegaan. Alle teams, die daarvoor in geschreven staan, hebben intussen de eerste wedstrijddag achter WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV heeft koploper Hennink zijn voor sprong vergroot door Van der Born te verslaan, terwijl concur rent Van der Oord ondanks een pion voorsprong tegen Philipse niet verder dan remise kwam. Smitskamp zit Van der Born nu op de hielen door zijn winst op Kardol. Jansen klom van de 8e naar de 6e plaats door met zijn Lettisch Gambiet Van Wouden berg te kloppen. In de sub-top maakt Van Oort een sprong omhoog door Muit terug te wijzen. Hij wordt op de voet gevolgd door Van der Hoek, die Wiersma versloeg. Van der Starre koos in de doorschuifvariant van het Frans een door Smit minder goed beheerste variant en ver sloeg laatstegenoemde daarna in hoog tempo. Kuiper drong met zijn winst op Stouten deze sub-top binnen. In de middenmoot verstevigden P. van Offeren, Ritter, De Hoog, El lers, Stam en De Vries hun posi tie door winst op respectievelijk Prins, Willemen, Goor, Brink horst, Versluis en Markus. Verder viel er ook winst te noteren voor D.J. v. Offeren, Brobbel, Ket (te rug van weggeweest) en H.E. v. Offeren, in hun partijen tegen respectievelijk Alblas, Auad, Pen sioen en Van Meeuwen. De grote strijdlust die er in deze laatste periode van de competitie heerst, blijkt wel uit het feit, dat er buiten de partij Philipse-Van der Oord er geen enkele remise te noteren viel. De stand aan de top ziet er nu als volgt uit: 1. Hennink, 2. Van der Oord, 3. Philipse, 4. Van der Born, 5. Smitskamp, 6. Jansen, 7. Van Woudenberg, 8. Kardol. WADDINXVEEN WADDINXVEEN - Be Fair is kampioen geworden van de Goudse KNVB-afdeling door in eigen huis met 3-3 gelijk te spe len tegen Gouda. WSE speelde met 1-1 gelijk tegen Schoonho- door Lieneke v.d. Heuvel werd benut, op 1-1 en boog Patricia Megens de achterstand om tot een 2-1 voorsprong. In de derde periode scoorde Patri cia Megens (wederom een vierme- ter) 3-1, voordat Marion van Hooft uit een man-meer-situatie 3-2 kon laten aantekenen. Toen Angela Faber even later De Gouwe op 3-3 (viermeter) bracht leek weer een sensatie in de lucht te hangen. Echter vlak voor het eind van de derde periode scoor de, de wederom schitterend keep ende Elise Kortekaas, in eigen doel (4-3).- Patricia Megens bracht in de vier de periode de stand op 5-3 en Jac queline Wijnholt bepaalde de eindstand van deze zwaar bevoch ten zege op 6-3. de rug. De damesteams speelden vorige week dinsdag. Team 1, uitkomend in de hoofdklasse en met Truus Boere als captain, ging naar Rhoon. De andere speelsters wa ren Elly van Tol, Nel Vermeulen en Margriet van Rijswijk. Alleen het dames-dubbel van Elly met Nel verschafte wat moeilijk heden. De tweede set ging zelfs naar de dames van Rhoon, maar de derde werd weer overtuigend gewonnen. De overige vijf partij en werden in elk twee sets afge werkt. Volle winst dus voor Be Fair 1. Team 3 speelde thuis tegen Victo ria 4 en won met 4 tegen 1. Team 4 speelde ook thuis en wel tegen Ommoord 2. Ook hier werden 4 van de 5 partijen door Be Fair ge wonnen. Het thuis spelende team 5 won slechts 2 van de 5 partijen. Drie partijen waren voor de opponen ten uit Bernisse. Team 6, met toch zeer goede speelsters, had het bijzonder moeilijk tegen Gou we Inn. Alle inspanningen lever den geen enkel positief resultaat op. Team 7, dat vorig seizoen als tweede in klasse 4 eindigde, ging ook nu weer goed van start met een 5-0 overwinning op Molen 1. De speelsters zijn captian Krina Smit, Marian Bons, Henny Joling, Jose van Heel en Nelly v.d. Vel de. Bij de heren 18+ won team 1 met Rob Verkerk als captain drie par tijen en gunde er twee aan de vrienden van Z’67 uit Rotterdam. Wouter Borst speelde excellent in zijn single met de setstanden 6-0 en 6-0. Verschillende teams wonnen bij de heren 35+ op eigen terrein met 5-0. Dat deden team 2 met Frits van Kempen, Frans Eversteijn, John v.d. Plasse en Rudolf Klaric Letteke Broekman van Anti lope liep op het eiland Texel de 60 kilometer in 5.28.59. Zij werd daarmee eerste in het damesklassement. (Foto: Han Zoet). tegen TOC 1. Het HD John-Ru- dolf had drie sets nodig 6-4, 4-6 en 6-2. De overige partijen wer den in twee sets afgewerkt. Team 4 met captain Herman Si mons speelde zelf HD met Jan van Knippenberg. Uitslag 6-2 en 6-0. Ook de andere dubbels van Leo van Dam - Adrie van Dijk en Adrie en Jan werden in twee sets gewonnen. Dick Frerichs won zijn enkelspel met 6-0 en 6-0 en Leo van Dam deed bijna hetzelfde met 6-1 en 6-0. Het werd dus 5-0 tegen Keynkensort 1 Team 7 met captain Siep Lands tra stond zelf verbaasd over de kracht waarover zij de eerste dag beschikten. Ook hier 5-0 en wel tegen Driebruggen 2. Jan Koet sier deed zijn enkelspel in twee sets van elk 6-0. Peter Vink had drie sets nodig maar won ook zijn enkel. De dub belspelen waarin Fred Rotteveel, Siep Landstra, Peter Vink en Jan Koetsier acteerden, werden alle in twee sets gewonnen. Team 3 won drie van de vijf par tijen tegen Tromf 1. Bas Boon- stoppel kon wegens een blessure niet aantreden. Ad van Maaren zorgde voor een gewonnen enkel spel. De dubbelspelen van Jan v.d. Maas - Teun Los en Teun Los - Dick van Doorn eindigden ook in het voordeel van Be Fair. Team 1 van Jan Nederhof won met 4-1 van NLTC 1. Willem Keuzenkamp gebruikte drie sets om zijn enkelspel te winnen met 6- 3, 4-6 en 6-4. Ad Herrebrugh deed het in twee sets, maar maak te het wel heel spannend met 7-5 en vervolgens, na tie-break, met 7- 6. Paul Makkinje won samen met captain Nederhof het HD vlot in twee sets. Bij de mexid-teams vond team 5 met Jeroen van Tol als captain nog niet het juiste ritme tegen KSVV. Slechts Ron van Tol wist een enkelspel te winnen met 6-3 en 6-1. Team 7 wist 4 partijen te winnen en liet er één aan Sluipers 7. Er werd gespeeld door Ester Rus- scher, Lia Bloot, Roelf Blik en Martin Zoeteweij. Team 8 kwam op drie gewonnen partijen tegen Halfweg 11. Mar cella Franken was in goede vorm. Ze won eerst haar enkelspel met 6-1 en 6-0 en samen met Marian ne van Eijk nog een dubbelspel met 6-2 en 6-3. Rene Versteeg won samen met Marianne het GD in drie sets (6-2, 5-7 en 6-1). WADDINXVEEN - Het eerste herenteam van hockeyclub Wad dinxveen verloor zondag thuis van Souburgh met 2-1. Het begon goed voor Waddinxveen, dat in het begin veel strafcorners mee kreeg maar daaruit niet wist te scoren. Toch was er goed aanvallend spel van J. van Wijk en P.H. Jongens, maar de Souburghse verdediging was erg sterk. Na ongeveer 20 mi nuten spelen wist J. Flohr Wad dinxveen op een 1-0 voorsprong te brengen door met zijn backhand vanuit de korte hoek te scoren. In de tweede helft had M. Ver heul nog een goede kans, maar deze werd gestopt door de Sou burghse keeper. Kort daarna ge beurde er aan de kant van Wad dinxveen een ernstig voorval waarbij de Waddinxveense keeper P. v.d. Wal gewond raakte. De scheidsrechter liet het spel door gaan en Souburgh kon de gelijk maker scoren. Later werd het spel wat ruwer en moest G.J. v. Delft het veld verla ten zodat Waddinxveen met 10 man verder moest. Vlak voor het einde moest ook M. Eerden het veld voor vijf minuten verlaten en was Souburgh zo in het voordeel dat ze met gemak 2-1 als eind stand scoorden. Ook het Waddinxveense dames- elftal heeft verloren met 2-0 tegen Westland. De goals vielen in het begin van de wedstrijd. Waddinx veen kon niets meer terugdoen en hield goed stand tot het einde van de wedstrijd. Het BI-meisjeselftal van Wad- dinxveen-hockey, dat vorig jaar kampioen is geworden, doet het dit jaar erg goed. Ze staan nu met 4 punten achterstand op de vijfde plek. Maar deze stand kan met hun overwinning op HGC nog wel eens veranderen. Ze wonnen na melijk met 5-1 van HGC door vier doelpunten van M. Kodde en één doelpunt van F. Giard. Deze doelpunten kunnen heel be langrijk worden als ze gelijk ko men te staan met de nummer één want dan gaat het doelsaldo tel len. Zeven jeugdspelers van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV deden zaterdag 17 april in Schie dam mee aan de strijd om het kampioenschap van de Rotter damse Schaakbond RSB. Uit de groep 1983 gaven acte de- présence Nathaniel Di Paola, Ta co Stouten, Barry Loef en Ivo de Vries. In de groep 1984 speelde Tim Salomons en in de groep 1985 dongen Jaap Prins en Ger- ben Stouten mee naar de ereplaat sen. De eerste plaats in groep ’85’ werd veroverd door Hugo van El- teren uit Moerkapelle. Jaap legde met een score van 5 uit 9 beslag op de 6e plaats. Gerben Stouten, die lange tijd hoog geklasseerd stond, verloor zijn laatste partijen en werd 4e met 5.5 punten. In groep ’84’, die werd gewonnen door Djurre den Heeter, kon Tim Salomons geen potten breken, maar hij behaalde in deze sterke poule een aardig resultaat met 2.5 punten. Het echte vuurwerk was te zien in groep ’83’ waarin Ivo de Vries en Barry Loef tussen de kanjers 50% scoorden. In de grote rust, die de spelers samen met hun teamleider Wim v.d. Hoek buiten al voetballend doorbrachten, ble ken Taco Stouten’s vuurpijlen zo nat geworden, dat hij niets specta culairs meer kon laten zien. Hij werd 7e met 5 punten. Zonder medelijden haalde Kay Chung Lui de eerste plaats door iedereen te verslaan. David Slager werd tweede. De laatste kanshebber op ereme taal voor Waddinxveen, Nathaniel Di Paola, moest in de laatste ron de tegen Antonia Simek. Bij winst zou hij alsnog tweede wor den. Tot aan de voorlaatste zet had hij nog hoop op mat, maar hij verloor en eindigde met 5.5 punten op de 5e plaats en Antiona Simek werd op weerstandspunten derde in de eindklassering. Veel van deze sterke jeugdige spelers zullen volgende maand in Waddinxveen te zien zijn wanneer de Nederlandse clubkampioen- schappen in het Anne Frank-cen- trum worden gehouden. WADDINXVEEN - Voor zover mogelijk was is door de tennisver eniging Waddinxveen (Al- berdingk Thijmlaan) de afgelopen weken druk getraind door de di verse teams voor de competitie. Deze is vorige week dinsdag van start gegaan met de damescompe- titie. Woensdag en zaterdag was de jeugd aan de beurt en zondag de senioren. In totaal heeft Waddinx- veen-tennis 41 teams ingeschre ven voor de landelijke competitie: 7 damesteams, 8 zaterdagteams (senioren), 6 jeugdteams op woensdagmiddag en 8 tennis teams op de zaterdagmorgen. Voor de zondagcompetitie zijn eveneens 8 tennisteams opgesteld. Het paradepaardje van Waddinx veen, het in de 4e klasse uitko mend eerste zondagteam, wordt ook dit jaar gesponsord door schil ders- en afwerkingsbedrijf H. Ko- ning uit Den Haag. Voor dit team komen uit Stephanie van Mun ster, Lieneke van Nederpelt, Ron Groot, Mike Luiten en Frank van de Berg. Op de zaterdagcompetitie ont breekt opnieuw niet het onaf scheidelijk trio Harry Meyer, Jaap Derks en Hubert Bierman. WADDINXVEEN - De waterpolosters van De Gouwe speelden zaterdagavond in het Gouwebad ‘de Sniep1 verrassend goed en presteerden het om met 4-4 gelijk te spelen tegen landskampi oen en lij staan voerster Keiler Keukens-Donk uit Gouda. Zondag leek in Gouda de stunt te worden herhaald, doch uitein delijk won Donk met 6-3. Heren 1 en heren 2 van De Gouwe moesten naar Merwede in Dordrecht, waar heren 1 definitief de kans op promotie verspeelde en met 11-10 verloor. Heren 2 deed het beter en won met 8-4. Dames 2 verloor in Ede met 6-2 van middenmoter Polar Bears 2. Slechts één punt behaalden het eerste herenteam van De Gouwe uit de laatste twee wedstrijden. Zaterdagavond ging het niet veel beter. De Gouwe trad aan tegen Merwede in Dordrecht en dus te gen de in Waddinxveen wonende Merwede-coach Wim Groen. Zowel De Gouwe als Merwede begonnen slecht aan de wedstrijd. Het tempo lag laag en een aantal opgelegde kansen werd gemist. In de eerste periode scoorden Arco Verboom en Paul van Doorne voor De Gouwe. Zij zorgden voor de tussenstand van 3-2. In de tweede periode leek Merwe de meer in de wedstrijd te komen, terwijl De Gouwe de juiste lijn nog niet kon vinden. Hierdoor liep Merwede verrassend uit naar een 6-3 voorsprong. Het doelpunt aan Gouwekant werd gescoord door Remko Overdam. In de laatste twee perioden moest de wedstrijd worden beslist. De Waddinxveners kwamen sterk te rug tot 8-8 door doelpunten van Cees Boonstoppel (2x), Arco Ver boom, Marc Faber en Remco de Frankrijker. Helaas bleek dit niet voldoende te zijn. Met nog één minuut te spe len in de laatste periode van de wedstrijd stond de ploeg van Wim Groen met 11-9 voor. Doelpunt door Arco Verboom, die voor de formaliteit ook een strafworp mocht nemen en de eindstand op 11-10 bepaalde. Wederom verlies van de Gouweheren. Zaterdagavond was het even feest in Gouwebad ‘de Sniep1. Voor het eerst in de geschiedenis van het hoofdklassebestaan van de Gouwedames werd landskampioen Keiler Keukens-Donk een puntje afgesnoept. Een volkomen terech te uitslag, waarmee Donk wellicht nog het meest blij mocht zijn. Er zaten immers twee kanten aan de oorzaak, dat de score niet in het voordeel van De Gouwe is uit gevallen. Aan de ene kant is het kennelijk nog steeds zo, dat scheidsrechters het voordeel van de twijfel gunnen aan de hoger geplaatste ploeg (Donk), maar het mag niet zo zijn, dat zij (bewust?) in het nadeel gaan fluiten van de lager geplaatste ploeg (in dit ge val De Gouwe). En dat gebeurde zeker in de eer ste twee partjes maar al te vaak. Aan de andere kant hebben de Gouwedames niet alle kansen be nut om het karwei af te maken. Van de zeven man-meer-situaties werden er slechts twee benut, ter wijl Donk drie van de viermaal tot scoren kwam. De Gouwedames begonnen voort- 17.00 uur: 17.45 uur: 18.30 uur: 19.30 uur: Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) --Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep B.V., TAS VX 8000 - software WADDINXVEEN - Vrijdag avond 16 april deden enkele leden van de sportclub Antilope in Den Haag mee aan een instuifwed- strijd van AV Sparta. Voor de meesten onder hen was het de eerste officiële wedstrijd sinds lange tijd. Trainer Frans Olijve stimuleerde de groep om weer eens aan een wedstrijd op de baan mee te doen. De mooie Haagse kunststofbaan nodigde uit tot goede prestaties. Margreth Visser deed bij de da mes mèe aan drie onderdelen. Op de 100 meter sprint wist zij tot 14,7 sec te komen, terwijl de 800 meter in 2 minuten en 50,4 secon den werd afgelegd. Op het ver springen, met drie pogingen, kwam zij in haar laatste poging tot haar beste prestatie van 4 me ter en 12 centimeter. Corine van Vuuren deed bij de meisjes A mee aan de 800 meter, waarbij zij na 3 minuten en 1,2 seconden de finish passeerde. Bij het verspringen reikte zij na een ongeldige eerste poging, naar res pectievelijk 3,80 en 3,70 meter. Marjolein Broekman vindt het ko gelstoten een fijn atletiekonder- deel en liet de 3 kilo zware kogel op 8,94 meter terechtkomen. Mare Janssen liep bij de jongens B naar 1 minuut en 4,2 seconden op de 400 meter. Erik Muis ging bij de jongens B op de 1500 me ter van start en wist de finish in 5 minuten en 15 seconden te berei ken. Gert Jan Smit (A-jongen) liep de 400 meter in 58 seconden. Tot vlak voor het eind van de der de periode leek De Gouwe de stunt van zaterdag te herhalen: het stond toen 3-3. In deze goed geleide uitwedstrijd kwamen de Gouwedames immers in de eerste periode door Angela Faber (fraaie boogbal) op een 1-0 voorsprong. In de tweede periode kwam Donk terug via een viermeter van Patri cia Megens, die in de rebound Antilopers tevreden in Den Haag alsnog de kans op de gelijkmaker, toen hij een handsbal van een Gouda verdediger terecht met een strafschop bestrafte. Arjan Groenendijk hield zijn hoofd koel en schonk Be Fair hiermede het kampioenschap en kon het talrijk opgekomen pu- dames, uit Barendrecht heren, uit Arnhem heren, uit Barneveld dames bliek een feestje gaan bouwen. De gebruikelijke receptie zal wor den gecombineerd met de recep tie ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan en zal worden gehou den op donderdag 2 september in het clubgebouw in het Wamaar- plantsoen. Aanstaande zaterdag speelt Be Fair zijn laatste wedstrijd in en tegen Bergambacht. Ondanks de hevige regenval za gen de trouwe supporters zondag een aantrekkelijke wedstrijd tus sen de nummers drie en vier van de rangslijst.: WSE-Schoonhoven. WSE speelde voor het eerst se dert enige weken weer een aan vaardbare wedstrijd, ondanks het gemis van René Moons en Marcel Valk. Fysiek daardoor toch verzwakt ging WSE de strijd aan hetgeen een boeidend kijkspel opleverde. WSE had in Erwin Pleus de ge vaarlijkste aanvaller. Hij speelde na een fraaie solo Ron Scheurwa ter vrij. De laatste miste echter oog in oog met de keeper. De keeper kreeg ook nog een pri ma schot te verwerken van Willy Beelen. Tegen de verhouding in nam Schoonhoven op slag van rust een voorsprong. Een voorzet van de linkervleugel werd bij de tweede paal terugge kopt voor het doel waarna Ingmar de Boer, Bert v.d. Kaa tot een pa rade dwong. Volgens de scheids rechter achter de doellijn, dus 0-1, bij rust. Na rust een nog fanatieker WSE dat gedurende de eerste 25 minu ten Schoonhoven vast zette. Het resulteerde in een aantal goe de doelkansen voor Ron Scheur water die al weken zeer ongeluk kig is in de afwerking. Nadat de scheidsrechter een tweetal strafschoprije situaties wegwuifde kreeg WSE toch loon naar werken. Een voorziet van rechts werd door Erwin Pleus val lend, doeltreffend ingekopt (1-1). Het vertoonde spel had veel ener gie gekost vandaar dat Schoonho ven meer in de wedstrijd kwam zonder dat dat reeele kansen ople verde. Aan de andere kant waren de WSE-spitsen bij uitvallen gevaar lijker. Echter, toen andermaal Er win Pleus binnen de 16-meter lij nen gevloerd werd, wuifde de scheidsrechter andermaal een strafschop weg. Precies op tijd, de hele wedstrijd was er slechts een blessurebehan- deling, floot de scheidsrechter de beide teams en de toeschouwers de warmte in. varend. Na enkele minuten scoor de Angela Faber (man-meer) 1-0, doch Donk sloot de eerste periode toch met een 1-2 voorsprong af doro twee doelpunten van Patricia Megens. In de tweede periode was het Donk dat, ondanks de goede te genstand van de Van Ginkel-girls, de voorsprong wist uit te breiden naar 1-4 via Patricia Megens (der de man-meer) en Astrid Schel- lingerhout. Ondanks het feit, dat in de derde periode niet werd ge scoord, toonde de ploeg van trai- ner-coach Jan Middendorp zich hier al heer en meester over Donk. In de vierde periode was het dan wel raak. Eerst scoorde Angela Faber (man-meer) 2-4 en twee mi nuten voor tijd zorgde Gillian van den Berg voor de aansluitende 3-4. De laatste minuten waren hectisch. De ene na de andere aanval golfde door het Gouwebad. Met nog 18 seconden te spelen bracht Mirjam Overdam de hele Gouwe-aanhang in extase door 4-4 te scoren. De spanning werd compleet, toen Donk (toch weer!) nog een man meer situatie kreeg aangeboden, doch de uitstekend keepende Eli se Kortekaas liet zich ook deze keer niet passeren. Hierna was het tijd voor een klein feestje in de bar. WADDINXVEEN - Het is een uiterst spannende week voor de basketballers van Flyers. Het competitieverloop bij de heren is- namelijk weergaloos meeslepend. De dames hadden in het afgelo pen weekeinde overigens ook een wedstrijd waar de vonken afspron gen. Flyers heren 1 maakt zondagmid dag om half één in Rotterdam de ultieme competitie-afsluiting mee, want dan moet worden gewonnen voor de tweede promotieplaats. Afgelopen week werd namelijk verloren van Utrecht, maar omdat ook de andere nummer twee, Crackerjacks, verloor zijn de ko mende wedstrijden van beide ploegen doorslaggevend. Dames 1 won in een werkelijk zinderende wedstrijd met één punt verschil van kampioenskan- didate Cangeroes en behaalde darmee één van de mooiste over winningen van dit jaar. De meis- jes-junioren deden goede zaken in Delft door concurrent DAS te kloppen. De wedstrijd van Flyers’ eerste herenteam was allesbehalve een beste voor de Waddinxveners. Het spel was van onvoldoende ge halte om Utrecht de baas te kun nen. De Utrechters wonnen dan ook terecht onbetwist. Het leek er gewoon niet in te zit ten voor Flyers. Utrecht was al in de derde klasse KNVB. Zelfs Alfred Hitchcock had zater dagmiddag geen spannender ont knoping kunnen bedenken voor het einde van de thriller Be Fair tegen Gouda. Minstens tien minu ten in de blessuretijd gaf scheids rechter Bas van der Lubbe een strafschop aan Be Fair. Dat was bij een stand van drie-twee in het voordeel van de bezoekers. Onge veer vijf minuten later kon Arjan Groenendijk pas de toegekende strafschop gaan nemen en daar mee stelde hij het kampioenschap van de Waddinxveners veilig. Vanaf het begin van de wedstrijd was het duidelijk, dat de bezoe kers niet van plan waren het kam pioenschap aan Be Fair cadeau te doen. Weliswaar had Be Fair al na een minuut spelen de score moe ten openen, maar het schot van Pieter van Herk werd door de Goudse doelman gestopt en de re bound werd net naast het doel ge schoten. In het vervolg van de eerste helft kreeg Be Fair nog een aantal goe- de scoringskansen, maar na onge veer een half uur spelen kopte Le on Hogenelst een voorzet van Pie ter van Herk tergend langzaam in het Gouds doel. Voor de bezoekers was dit het sein om nog feller op de bal te 'spelen en hadden hiermee succes door in de vier en veertigste mi nuut de gelijkmaker te produce ren. Bij de Waddinxveners had Leon Hogenelst geblesseerd het veld moeten verlaten. Zijn ver vanger was Richard Karsten. Tien minuten na de hervatting viel Ronald Dode waard met zijn hand op de bal in het strafschop gebied. Dit was voor de scheids rechter aanleiding om een straf schop aan Gouda toe te kennen. Na deze tegenvaller voor Be Fair werd alles op alles gezet om als nog de gelijkmaker te produceren. Ondanks de mooiste kansen hier op, duurde het tot de vijf en veer tigste minuut, voordat Arjan Groenendijk de bal in het Goudse doel schoot. Door iedereen werd nu verwacht, dat de scheidsrech ter voor het einde van de wed strijd zou gaan fluiten, maar de leidsman had nog een aantal mi nuten op zijn stopwatch staan. Nagenoeg vanaf de aftrap, wist Gouda opnieuw te scoren en dreigde hiermee roet in het Wad dinxveense feestje te gooien. Doordat de scheidsrechter bij het tijdrekken van Gouda zijn klokje had stilgezet kreeg Be Fair in de slotseconden van deze wedstrijd voetbalvereniging floreant - 8T1CHTINQ?

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27