Alliance Francaise Kerk Koffie-concert in Remonstrantse Volvo-dochter koop failliet Truckcenter A. van Veen verlaat Henry Verwey vernieuwt zaak Clubtitels Excelsior bijna beslist Prijs voor historisch onderzoek Winkelruit ingegooid Meer fietsen gevonden in Waddinxveen Doorrijder gepakt door politie Vrouw overvallen Treinen reden wat langzamer boonstoppel b.v. Antilopers liepen in Hazerswoude J 5 GESLOTEN BESTEL Samenwerking Cormula’s en Concordia STERK IN BEDRIJFSWAGENS Receptie in Immauëlkerk vertrekkende président Vo/KUILEfl BOZ KOOPs» Burgemeester wil worden herbenoemd Deel NFSG- geld naar ISV-Gouda w I r KI Brievenschrijfsters in humanistisch café »1 01828 - 18708 GAAT U VERHUIZEN? iedere zaterdag op de Boskoopse markt Gekoelde verkoopwagen vol kip, kipspecialiteiten, verse kalkoendelen en een groot assortiment voor de barbeque Onze uitsnijderij staat onder Rijks Veterinaire Keuring. Uw garantie voor kwaliteit, hygiëne en versheid. POELIERSBEDRIJF ’TER AAR’ K. Straver - Ter Aar s 01722-3133 K^ERKBOE VERHUZBtS Wilt u informatie? ASSCHEMAN •t«<oo vfUMu'zmct x WADDINXVEEN Prijs v.o 23.750,- excl. BTW 2 Itr. benz. W s Woensdag 28 april 1993 Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen Fejagrafie Ton Bennemeer). Bloemsierkunstenaar Henry Verwey in zijn verbouwde winkel in het winkelcentrum Luifelbaan Ik zal de commissaris van de Koningin hiervan op de hoogte stellen zodat de formaliteiten om tot deze herbenoeming te komen kunnen aanvangen. Het leek mij correct u over het vo renstaande te informeren'. week een paar dagen gesloten ge weest. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de di verse mogelijkheden en prijzen PEUGEOT GOUDA - ‘De brieven van Marry en Gusta* is de titel van het hu manistisch café dat het Humanis tisch Verbond Midden-Holland maandagavond 3 mei vanaf half negen houdt in het Trefcentrum COC aan de Spieringstraat ll 3a in Gouda. Marry Menschaart en Gusta La gerwaard schrijven allebei graag brieven, gedichten, dagboeken, verhalen en verslagen. Ze kunnen het niet laten. Hoewel ze allebei in Gouda wo nen zijn ze toch begonnen elkaar brieven te schrijven. Over dingen die hen bezighouden en die fijn zijn aan het papier en aan een goede lezer toe te vertrouwen. Volgende week maandagavond zijn zij daarom beiden te gast in het maandelijks humanistisch ca fé. Zij zullen om beurten een aan tal brieven voorlezen aan de be zoekers. Wellicht bieden zij aan knopingspunten daar met elkaar over door te praten. Oostpolderweg 9 2741 MO Waddinxveen 2.5 Itr. turbo dsl. 70 kw/95 Ok 3700 rom 21 öaNm 2000 rpm In die tijd werd het interieur van een nieuw verfje voorzien, werd de toonbnak verplaatst en werd de binderij in het winkelgedeelte on dergebracht, zodat er tijdens het maken van boeketten een beter MOTOR: Vermogen dij koppel dij contact mogelijk is met het pu bliek. De heropening was vorige week donderdagmiddag om half twee. Dat gebeurde door Henry’s kinde ren Berlinda, Marjoleine, Peter, Gerben en Martijn. Vanaf dat moment stonden de bloemetjes bij bloemsierkunsten aar Henry Verwey weer buiten en kwamen klanten langs om een kijkje te nemen in de vernieuwde zaak, waar men als vaste mede werkster Anita Baas aantreft. Henry Verwey Bloemsierkunst is sinds 1984 in het 25-jarige win kelcentrum Luifelbaan gevestigd. Lengte laadruimte’) Breeate laaaruimte Hoogte laaaruimte Looavioerhoogte onöei Breeate opening zijdeur Hoogte opening zijdeur WADDINXVEEN - Op een aan tal basisscholen in Waddinxveen is onlangs het ‘Toeterrouteproject1 van start gegaan, dat woensdag 26 mei feestelijk zal worden afgeslo ten. Het project belicht op verschillen de manieren de mogelijkheden en achtergronden van harmonie-, fan fare- en brassbandmuziek en van de verenigingen die dergelijke muziek spelen. Het project wordt op de scholen ondersteund door de Stichting Steunfunctie Kunstzinnige Vor ming (SSKV). De ondersteuning aan de scholen is in de vorm van lessuggesties en muziekvoorbeelden. Tevens is de mogelijkheid van repetitiebezoek aan de muziekverenigingen geor ganiseerd, zoals de Waddinxveen- se muziekvereniging Concordia. Het project, waarbij een lied over hafamuziek centraal staat, zal worden afgesloten met een con cert van Concordia in samenwer king met de Cormula’s. WADDINXEEN - Zondagmiddag 2 mei om twaalf uur wordt in de Remonstrantse Kerk aan de Zuidkade in Waddinxveen een koffie-concert gegeven waaraan meewerken het vijf leden tellen de ensemble Banchetto Musicale bestaande uit Nienke v.d. Dool (cello), Annet Hofmeijer (fluit), René Meulenberg (fluit), Kees Vreugdenhil (clavecimbel) en Adrienne Zeevat (blokfluit). René Meulenberg (fluit) kreeg van onder andere Wim Tonnaer aan de Geleense muziekschool les. Gedurende vijf jaar speelde hij bij een theaterorkest, waarvan het repertoire voornamelijk uit lichte muziek bestond. Tegen woordig houdt hij zich met en semble- en kamermuziek bezig. Hij studeert muziekwetenschap pen aan de Universiteit Utrecht en fluit bij Jos Zwaanenburg. Kees Vreugdenhil (clavecimbel) is amateur-clavecinist en -orga nist. Hij volgde lessen bij onder ander Folkert Binnema en Marjan Doorn. Hij bespeelt een clavecim bel dat is gebouwd naar het voor beeld van een instrument van Jo hannes Daniel Dulcken uit 1747 dat nu in het museum Het Vlees huis in Antwerpen staat. Adrienne Zeevat (blokfluit) is ac tief als blokfluitdocente onder an dere in Waddinxveen en IJssel- stein. Vorig jaar is zij afgestu deerd aan het Hilversums Conser vatorium bij Saskia Coole. voorzitters is in besloten ge voerd tijdens de raadscommis sie voor algemeen bestuurlijke zaken. Die gedachtenwisseling verliep niet zonder problemen omdat de raadsfracties aan vankelijk niet in eigen kring over de herbenoeming hadden overlegd, maar dit is nadien toch nog goed gekomen. De ‘Hierbij deel ik u mede, dat de inmiddels van alle fracties ont vangen reacties op een eventue le herbenoeming van mij tot burgemeester van Waddinx veen per 1 januari 1994 zoda nig positief zijn dat ik besloten voor een (2e) herbenoeming in aanmerking te willen komen. liance-werk betrokken geweest als lid, bestuurder, vice-voorzit- ter en voorzitter. De gepensioneerde oud-laborant, -documentalist en -hoofdambte- naar-referendaris zal deze week een aantal maal in het zonnetje worden gezet voor zijn verdien sten. Woensdagavond 28 april (van avond) zal tijdens het slotsoiree Breeate Opening ac^’eraeur 1314 Hoogte ooe^i^g ac^teraeur 1790 Breea’e tussen wielkassen 1220 Laoovolume (m m1) 10.2 Ooo laaavioer (m m’) 5.7 WADDINXVEEN - Op maandag 26 april kwamen bij de politie di verse medlingen binnen over een vrachtwagen, voorzien van een Italiaans kenteken, die het spoor- wegviaduct boven de Sniepweg geramd zou hebben. Toen de politie ter plaatse kwam was de wegreus reeds weer ver dwenen. Volgens getuigen had de bestuurder van de Italiaanse vrachtwagen zijn schade bekeken en was hij verder gegaan. Omdat onbekend was hoe het via duct de aanrijding had doorstaan werden de Nederlandse Spoorwe gen ingelicht. De treinmachinis ten hebben korte tijd ‘met een last gereden1, hetgeen inhoudt dat zij met aangepaste snelheid moes ten rijden. Dan slaan u verschillende mogelijkheden ler beschikking kompieel verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauHeur/verhuizer zelf verhuizmg mei gebruik van verhuis- auio pakmatenalen en diverse hulpmiddelen ZEVENHUIZEN - In de nacht van woensdag 21 op donderdag 22 april is in Zevenhuizen een 84-ja- rige alleenstaande vrouw overval len in haar woning aan de School straat. Drie mannen en een vrouw over meesterden de vrouw in haar wo ning. Dit gebeurde nadat er via een smoes de deur werd geopend door de vrouw. Bij deze overval werden geen wapens gebruikt. Vervolgens werd de alleenstaande vrouw overmeesterd en naar haar slaapkamer gebracht. Terwijl één van de overvallers de vrouw in haar slaapkamer in bedwang hield, doorzochten de overige twee de woning van de vrouw. Nadat de overvallers de woning verlieten bleek dat er portemon nee met haar geld was weggeno men. De vrouw werd niet ver wond. Op het programma van het koffie concert, dat wordt onderbroken door een pauze, staat muziek van J.H. Schein, A. Scarlatti, N. Mat teis, J.S. Bach, J.J, Quantz, F. Couperin en G.P. Telemann. De toegang bedraagt 9,50 (inclusief koffie en programma). Toegangs bewijzen zijn verkrijgbaar op het adres Akkerwinde 47 (tel. 01828 - 14149) of op zondag 2 mei vanaf half twaalf aan de kerk. Nienke van den Dool (cello) is af gestudeerd aan het Hilversums Conservatorium bij Nadia David. Ze is actief in orkesten en ensem bles en als docente in Hilversum en omgeving. Annet Hofmeijer (fluit) volgde lessen bij de fluitiste Noor Ka merbeek. Al van jongsaf aan is ze actief in (jeugd)orkesten en en sembles. Tijdens haar studie aan het Hilversums Conservatorium hield zij zich voornamelijk met klassieke muziek bezig. De fluitiste volgde colleges bij de vakgroep etnomusicologie om haar blik op het verschijnsel mu ziek (verder) te verruimen. Te genwoordig speelt ze naast barok muziek in Banchetto Musicale, ook salsa en merengue-muziek in een latin-ensemble. aan de Brederolaan. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Bloemsier kunstenaar Henry Verwey heeft een kleine interne verbouwing uit gevoerd in zijn winkel in het win kelcentrum Luifelbaan aan de Brederolaan. Voor deze werkzaamheden, naar zijn zeggen mgegeven door voor- jaarskriebels, is de zaak vorige Oranjeiaan 21 Waddinxveen Tel 01828-12344 Showroom Juliana van Stolberglaan Zijde 450 Boskoop Tel. 01727-15111 ter Zevenhuizen Groep behoren de werkmaatschappijen, zullen in ieder geval 23 personen meegaan naar de nieuwe combinatie. Het mag als opmerkelijk worden beschouwd dat al na drie weken van intensief onderhandelen met de door de Rotterdamse arrondis sementsrechtbank aangestelde cu rator mr. C.J.M. Stubenrouch de ze transactie tot stand kon worden gebracht. Het personeel is vorige week woensdag 21 april in de hoofdves- tiging te Zevenhuizen geïnfor meerd over de maandag 26 april van kracht geworden overname. Aan de niet overgenomen werkne mers wordt door de curator een éénmalige extra betaling gedaan van 750,- netto. Dit laatste is een in faillissementen niet gebrui kelijke geste ten aanzien van ont slagen werknemers. Tot de door president mr. J.V.M. Los van de Rotterdamse arrondis sementsrechtbank failliet ver klaarde ondernemingen behoor den Truckcenter Zevenhuizen Carrosserie BV, Truckcenter Ze venhuizen Trade BV, Truckcenter Zevenhuizen Spuiterij BV, Truckcenter Zevenhuizen Scha- dereparatie BV, Truckcenter Ze venhuizen Satelite Communica tion BV, Truck CenterZevenhui- zen Finance BV en Truckcenter Zevenhuizen Bedrijfswagens BV. burgemeester had de Waddinx- veense politici gezegd te hech ten aan het oordeel van de ge meenteraad. De korte brief die Kees van der Linden vorige week dindag 20 april - de dag dat Waddinx veen 760 jaar bestond - aan de leden van de raad stuurde had de volgende inhoud: Truckcenter Den Haag, onderdeel van het bij rijksweg A 12 (Utrecht-Den Haag) in Zevenhuizen failliet verklaarde Truck center Zevenhuizen Groep. Dat hebben de Rotterdamse cura tor mr. C.J.M. Studenrouch van het advocatenkantoor Van Anken Knüppe Damstra in de Maasstad en D. van den Blink van Volvo Bedrijfswagens Nederland BV in Waddinxveen een week geleden laten weten. De aan het Dekkershoek in Den Haag gevestigde - officiële - Vol- vo-bedrijfswagensdealer voor de regio Den Haag maakte deel uit van de Truckcenter Zevenhuizen Groep, die eind maart 1993 fail liet werd verklaard. Om de dienstverlening aan de klanten en relaties in de regio te garanderen, heeft het in Wad dinxveen gevestigde Volvo Be drijfswagens Nederland BV, im porteur van Volvo-bedrijfswagens in Nederland, besloten via haar werkmaatschappij Nebim Wad dinxveen BV de activiteiten in de regio Den Haag, Zoetermeer en Gouda voort te zetten. Nebim Waddinxveen BV beschikt daarmee over vestigingen aan het Dekkershoek in Den Haag en op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen. Behalve het onroe rend goed en de volledige inventa ris van de vestiging Dekkershoek, zal ook een groot deel van het personeel meegaan naar het nieu we bedrijf. Van de totaal 65 werknemers van de tien failliete, tot de Truckcen- WADDINXVEEN - Waddinxvener A. van Veen van de Willem de Zwijgerlaan stopt als voorzitter (président) van Alliance Francaise des Pays-Bas in Boskoop, Waddinxveen en Zoeter meer. Hij is zo’n kwart eeuw bij het regionale en plaatselijke Al- WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 26 op dinsdag 27 april werd er een ruit van de win kel van Massa Sport aan de Nesse in Waddinxveen ingegooid. De gealarmeerde politie consta teerde dat met een stuk steen de etalageruit was kapot gemaakt. Op het eerste gezicht werd er niets vermist. WADDINXVEEN - In de nacht van maandag 26 op dinsdag 27 april is er door een automobilist doorgereden na een aanrijding op de Kerkweg-Oost. De politie trof het doorgereden voertuig aan op een parkeerplaats in de buurt. Aan de hand van de tenaamstelling kon de politie de bestuurder achterhalen. Deze bleek de wagen te hebben geleend en niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Uit angst voor de gevolgen was de man doorgere den. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Sinds deze week heeft Volvo-dochter Nebim Waddinxveen BV op het bedrijvenpark Coenecoop in Waddinxveen de exploitatie overgenomen van het van de algemene vergadering in hotel-café-restaurant De Unie aan de Kerkweg-Oost voor de eerste maal aandacht worden geschon ken aan de vertrekkende voorzit ter. De Waddinxvener, die wel als bi bliothecaris aan de Alliance Fran caise des Pays-Bas (in het afgelo pen seizoen 17 cursussen met 150 cursisten) verbonden zal blijven, zal donderdagavond 29 april vanaf half negen het middelpunt zijn van een afscheidsreceptie in de hervormde Immanuëlkerk aan de Prinses Beatrixlaan. Op deze recpetie, die kan worden gezien als de officiële afsluiting van het seizoen 1992-1993 van de Alliance Francaise, zijn er hapjes en drankjes en zal een troubadoer optreden, die de aanwezigen zal vergasten op Franse chansons. De heer Van Veen is sinds vanaf de oprichting in 1967 lid van het bestuur van de Alliance Francai se, werd in 1981 vice-voorzitter en fungeert vanaf 1987 als eerste man. Hij acht nu de tijd gekomen de voorzittershamer aan een an der over te dragen. Volgens de Alliance Francaise heeft de Waddinxvener zich altijd met hart en ziel ingezet voor de Franse taal-organisatie. Zo heeft hij de (Franse) bibliotheek opge zet. Elke cursist kan daar eenmaal in de maand boeken lenen. Ook was hij de man die de publi citeit verzorgde, zoals de adver tenties en de verslagen van de soi- GOUDA/WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen, waar zo juist het Historisch genootschap Waddinxveen is opgericht, kan worden meegedaan aan de Ignati us Walvisprijs, die historisch on derzoek naar Gouda en de regio beloont en bekroont. De Stichting Vrienden van Ar chief en Librije wil hiermee het onderzoek naar de geschiedenis van Gouda en de regio stimule ren. Daarom heeft de stichting, waarbij ook de gemeente Wad dinxveen is aangesloten, de Igna tius Walvisprijs ingesteld, die elke twee jaar wordt uitgeloofd voor een historische studie of artikelen over Gouda of de regio. De Igna tius Walvisprijs bestaat uit een bedrag van 1.000,-. Pastoor Ignatius Walvis (1653-1714) is de eerste geschied schrijver van Gouda. Hij heeft de Beschryving der Stadt Gouda ge schreven, waarin hij een schat aan gegevens heeft nagelaten uit de historie van Gouda. Zijn werk is een rijke bron waaruit historici nog dagelijks putten. Er zou dan ook geen betere naam in aanmer king kunnen komen voor een be kroning van een Goudse of regio nale historische studie. Voor de Ignatius Walvisprijs ko men in aanmerking oorspronkelij ke, nog niet gepubliceerde artike len over de geschiedenis van Gou da en de regio Boskoop, Moor drecht, Nieuwerkerk aan den IJs- sel, Reeuwijk en Waddinxveen. Iedereen die zich, al dan niet in het kader van zijn werk, studie of liefhebberij bezighoudt met histo risch onderzoek kan meedoen. Wie belangstelling heeft kan voor meer informatie terecht bij Stich ting Vrienden van Archief en Li brije, tel. 01820 -16135. De in zendtermijn sluit op 31 december 1993. WADDINXVEEN - Waddinx- veens burgemeester C.M. van der Linden (61) wil worden herbenoemd als eerste burger van dit Gouwedorp. Hij heeft dit de gemeenteraadsleden schriftelijk laten weten. Eerder berichtte het Weekblad voor Waddinxveen al over het besluit dat Kees van der Lin den voor zichzelf in samen spraak met zijn echtgenote had genomen vooralsnog door te gaan tot medio 1996, het jaar (december) waarin hij de 65-jarige en penisoengerech- tigde leeftijd zal kunnen berei ken. Kees van der Linden, die niets van een VUT-regeling wil we ten, wordt in december van dit jaar 62. In de tweede helft van dit jaar viert hij zijn 25-jarig burgemeesterschap (Koudekerk aan den Rijn, Haastrecht, Stolwijk, Vlist en Waddinx veen sinds 1 januari 1992) en staat hij er bij stil 40 jaar in overheidsdienst werkzaam te zijn. Die definitieve beslissing voor een herbenoeming in aanmer king te komen, een besluit waarom Zuidhollands commis saris der Koningin mr. S. Pa rijn hem in januari van dit jaar aschriftelijk had gevraagd, nam burgemeester Kees van der Linden na overleg met de raadsfracties CDA, PvdA, PCW, VVD en D’66. Het overleg met de fractie- rées. Hij heeft ontelbaar veel Franse gasten ontvangen, die voor een spreekbeurt naar het .Gouwe dorp of Boskoop kwamen. De Waddinxvener maakte hen wegwijs in het hotel en stond hen bij bij eventuele moeilijkheden. Vaak ging hij de andere dag nog met ze op stap om hen de omge ving te laten zien. Als een echte Francofiel heeft de heer Van Veen heel Frankrijk doorkruist en maakte van zijn rei zen heel wat dia’s. Die vertoonde hij dan later aan de leden op een soirée, waardoor een ieder kon meegenieten van al het schone dat Frankrijk te bieden heeft en ande ren ideeën gaf voor een reis. In Waddinxveen neemt de heer Van Veen een vooraanstaande plaats in in het vrijwiligerswerk. Ook voor de Gereformeerde Kerk in Amsterdam, Hengelo en in Waddinxveen zette hij zich op di verse terreinen (koren, kerkbe- stuurslid, kerkeraadslid, jeugd werk) in. Ook gaat hij soms voor in gereformeerde kerkdiensten, want hij beschikt over een preek- consent. Activiteiten ontplooide de heer Van Veen ook binnen de landelij ke Nederlandse Analisten Vereni ging, de Stichting Openbare Bi bliotheek Waddinxveen en het voormalige Groene Kruis. HAZERSWOUDE - Leden van de Waddinxveense sportclub An tilope deden zondag 25 april in een gevarieerd veld van deelne mers mee aan de vierde Polder- loop vam de Hazerswoudse Boys in Hazerswoude-Dorp. Met een heerlijke temperatuur en af en toe een verfrissend windje liep het parcours door de polder tussen Boskoop, Alphen aan den Rijn en Hazerswoude-Dorp. In het traject waren ook enkele dijk jes en bruggetjes opgenomen die het geheel een pittig aanzien ga ven. De organisatie was bijna perfect te noemen met zelfs al op het 2 kilometerpunt een verversingspost met sinaasappel en water. Ook verderop het parcours was er ruim aandacht voor de lopers met goede wegafzetting en uitstekend bemande verfnssingsposten. Er was gelegenheid om deel te ne men aan de afstanden 1,5, 5, 10 en 20 kilometer. De jeugd van Antilope liep vooral mee met de kortere afstanden. Ferry Boon liep op de 1500 meter een nieuw parcoursrecord in 5 mi nuten precies. Joost Blokland werd goede derde in 5.36 minuut, terwijl Ellen Boere er 6.41 mi nuut over deed om de finish te bereiken. Op de 5 kilometer werd hard ge streden om goede tijden neer te zetten. Robert Langenhuizen deed het erg goed en finishte in 19.24 min. Wijnand de Kort vond na 20.42 min. en Mark Boon na 21.17 min op deze afstand de fi nish. Vincent Boere vond zichzelf niet zo goed lopen en eindigde in een tijd van 24.56 min. Ook op de 10 kilometer werden heel verschillende tijden door de deelnemende Antilopers behaald. Ook de reactie op deze tijden was heel verschillend. Arie Stolwijk was duidelijk niet tevreden met zijn 44.56 min en ook Cor Boon had geen vrede met zijn tijd van 54.47 min. Wel tevreden waren Harry Weijs en Han Zoet met resp. 50.15 en 53.40 min. Hans Boere benaderde zijn clubrecord bij de veteranen I heel dicht door de 20 kilometer in 1 uur en 11 minuten en 56 secon den als eerste te beëindigen. WADDINXVEEN - Het Natio naal Fonds Sport Gehandicapten gaat weer in Waddinxveen collec teren. Vorig jaar werd met deze collecte tienduizend gulden opge haald. Van dit bedrag werd ruim 1.500 gulden (10%) gegeven aan het bestuur van de Goudse Invali den Sport Vereniging (ISV) Gou da en omstreken. De collecte in Waddinxveen is weer voorbereid door een comité waarin zitting hebben A.A. Boste- laar (voorzitter), W. Oosterom (penningmeester), mevrouw K.J. van Teylingen-Elsberg en me vrouw C. van Doorn. Feit is dat de subsidiëring van de gehandicaptensport door de over heid steeds verder afneemt. Op het Nationaal Fonds Sport Ge handicapten wordt dan ook in toe nemende mate een beroep ge daan. En dat terwijl de inkomsten van het fonds vooralsnog niet groeien. Het particuliere Nationaal Fonds Sport Gehandicapten is in Neder land op het gebied van gehandi captensport de grootste subsidie- verstrekker. Via een landelijke collecteweek - van 2 tot en met 8 mei - hoopt het fonds het meren deel van de benodigde gelden te verwerven. De gemiddelde opbrengst be draagt de laatste jaren 2,4 miljoen gulden een bedrag dat steeds min der toereikend is. Want het aantal aanvragen van gehandicapten sportverenigingen groeit en over treft al enkele jaren ruimschoots de financiële armslag van het fonds. Gehandicaptensport op Olym pisch niveau is slechts mogelijk als de breedtesport voldoende ont wikkeld is. Het NFSG heeft zo wel oog voor de breedte als voor de top. Doel van het fonds is dan obk zo veel mogelijk gehandicapten op een gezonde manier aan het spor ten te krijgen én om toppers de kans te bieden om voor Neder land een Olympische medaille te behalen. WADDINXVEEN - Het aantal verdwenen fietsen dat de politie in Waddinxveen terug vindt neemt enigszins toe. Fietsen werden er aangetroffen op de Kerkweg-Oost (groene Empo- herenfiets), Schaepmanhoéve (groene Splendid-sport dames fiets), Kerkweg-Oost (groene da mesfiets van onbekend merk met een mand aan het stuur), Groens- yoorde (groene Gazelle-heren- fiets) en op de Puttelaan (groen zwarte Empo-damesfiets). (Brom)fietsen verdwenen er bij het NS-station Waddinxveen (wit te Sparta-herenfiets en bruine Sparta herenfiets), Wilgenhorst (bruine Thomos-herenfiets), NS- station Waddinxveen-Noord (bniin-paarse Gazelle damesfiets), Sniepweg (lichtblauwe Batavus- damesfiets, rose Atlas damesfiets en grijs-witte Faser ATB heren fiets), Peter Zuidlaan (rood-witte Puch Maxi bromfiets met verze- keringsplaatje OBJ 480), Sta tionsstraat (donkerrode Union da mesfiets) en Alberdingk Thijm- laan (zilvergrijze Batavus-heren- fiets). Burgemeester C.M. van der Linden bekleedt dit jaar een kwart eeuw het burgemeestersambt en is 40 jaar in overheidsdienst. Op de foto de 61-jarige eerste burger, die voor een herbenoeming in aanmerking wil komen, met portretten van zijn voorgangers mr. A.G. Smallenbroek (links) en C.A. van der Hooft (rechts). (Foto: WADDINXVEEN - In de laatste finaleronde om het clubkampioen- schap dammen bij Excelsior heeft Dick Dibbets aan een gelijkspel tegen Fred Zaadhof voldoende om zijn 7e kampioenschap te be halen. In de voorlaatste ronde klopte hij Piet Swart, die op zijn beurt zijn inhaalpartij tegen Raymond van Es in een gelijkspel zag eindigen. Teun van der Krol speelde gelijk tegen Fred Zaadhof en leidt nog wel met een score van 5 uit 4, maar zal een 2e of 3e plaats beha len. Stand: 1. T. v.d. Krol (4-5), 2. D. Dibbets (3-4), 3. R. van Es (4-3), 4. F. Zaadhof (2-2), 5. P. Swart (3-2). In de 2e groep won Vincent van Es na een eigenlijk gelijkopgaan- de strijd van Ruud van Dijk, waardoor Vincent in ieder geval is verzekerd van een plaats in het eerste achttal. Lucien Claessen speelt een zeer verdienstelijke finale, getuige nu weer de remise tegen de ervaren Adriaan Blom. In deze poule staat Lucien op de 2e plaats. Dirk Hee- ren I maakte zich los van de laat ste plaats door Jaap van der Eist te kloppen. In de 3e groep leverde Teun Twigt weliswaar zijn eerste ver- liespunt in (gelijkspel tegen Kees Blonk), toch werd hij daardoor onbereikbaar poulewinnaar (7 punten uit 4). In een zeer snelle partij won Ger rit van der Zijden van Jan Both en eindigde het 3e duel tussen Dirk Heeren II en Gerrit Heeren in een gelijkspel. Cor Stolker werd dankzij zijn winst op Bertus van Eijk onbe reikbaar en derhalve poulewinnaar (6 uit 4). Cor werd hierbij gehol pen door Sietse Siersema, die knap Jan Kramer wist te verschal ken. 55 kw/75ok 5000 rprr 14.7 aaNm 2500 rom 2.5 Itr. dsl. 54 kw/75 ok 4250 rprr 14 9 oaNm 2250 rpm AFMETINGEN INTERIEUR" (in mm.): 3410 17)0 1840 0560 0700 1510

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 15