Korbis troeft Luctor af (12-6) De Kring sluit veiling W’veen Polio-epidemie is nu voorbij Tennissers geknipt Kwaliteitscertificaat voor Van Leeuwen Truckservice BV V A-diploma Oranje-bingo Jongen(8) gewond bij ongeval op JD-kade Excelsior wint eigen damtournooi Rommelmarkt 30 april Moerkapelle Engelsen bij Florida Clubtitels Florida- badminton Jansen verslaat Hennink WADDINXVEEN - In de inter ne competitie van de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV zorgde Jansen voor een verrassing door clubkampioen en koploper Hennink te verslaan. Klaverjassen zaterdag 8 mei WADDINXVEEN - De klaver- jasdag ten bate van de restauratie en behoud van de rooms-katholie- ke St. Victorkerk aan de Zuidka de wordt gehouden op zaterdag 8 mei in wijkgebouw Zonnig Zuid (St. Victorstraat) van ’s morgens 10.00 tot ’s middags 5.00 uur. De deelname bedraagt tien gulden. Symbolische afronding vernieuwd kabel-tv-net Drie vrouwen exposeren in Stadsgalerie f Mh woerden Omzet aan Bredeweg is sterk af genomen interdesign KEUKENS 4 i Q HEEFT U TROUWPLANNEN? In 't groen MOOI DE BESTE IN ALLE PRIJSKLASSEN!!! Verlies Korbis 2 en 3 Verwacht - g' Pagina 19 Woensdag 28 april 1993 Weekblad voor Waddinxveen gesubsidieerd telt <^tiadd/oe/<d Vertrekkend wethouder P.F.J. van Schie (CDA) aan het werk voor de renovatie van hetplaat- De leden van het veelbesproken Heren Schuimend Geweld En u wilt er schitterend uitzien? Niet te duur en goed verzorgd? Met een keuze uit meer dan 150 japonnen? Maak dan vrijblijvend een afspraak met mw. Fioole, "S 01727-18300. Bruidsboetiek ’Angela’, Zijde 204, Boskoop van het afscheid van de christen democraat Paul van Schie als wet houder. In deze functie is hij ook verantwoordelijk geweest voor het beheer van het Gemeentelijk An- tenne-sy steembedrij f In zijn openingswoord pleitte vei- lingvoorzitter E.H. Bukman voor ruimte voor de glastuinbouw om nu en in de toekomst de belangen van deze sector in het Zuid-Hol- lands Glasdistrict en dus ook in het Kringgebied veilig te stellen. ‘Immers een bedrijfstak zonder groeimogelijkheden is ten dode opgeschreven. De aanslag die pla nologisch op de glastuinbouw in Pijnacker wordt gepleegd, moet worden gecompenseerd door het vrijgeven van de Zuidplaspolder tussen Nieuwerkerk en Zevenhui zen voor de glastuinbouw'. ‘In dat gebied kan een integratie plaatsvinden met de bebossings- plannen van de overheid. ’Glas in het groen’ zou daar goed kunnen', meent Bukman wiens broer minis ter van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij is. WADDINXVEEN - Tegen Luctor uit Terneuzen was Korbis- korfbal het afgelopen weekeinde veruit de betere ploeg. Op alle fronten bleven de Waddinxveners aan de goede kant van de sco re. Balbehandeling, passes, combinaties en positiespel waren ge woon stukken beter als bij Luctor. Op uitvoerend niveau zijn de di verse werkzaamheden vastgelegd in werkinstructies, dit zijn gede tailleerde omschrijvingen van op zich zelf staande werkzaamheden. In feite zou het kwaliteitshand boek vergeleken kunnen worden met de menukaart van een restau rant, de procedures zijn in dit ge val de recepten. sportiefste teamgenoot. Ook Ro bert van de Draai, die schijnbaar niet wist wat de mogelijkheden waren met zijn haar, ging als een andere man de kapsalon uit'. Dat de nieuwe kapsels succesvol waren bleek wel bij de ontmoe ting afgelopen zondag tegen Go- rinchem. Onder toeziend oog van een groot aantal vrienden van ’Heren 2 Schuimend Geweld’ werd gewonnen met 4-2. Waarom al die inspanningen om een gedocumenteerd kwaliteits systeem te onderhouden? Het ant woord op de vraag volgens Jaap van Leeuwen: ‘Omdat het zoveel voordelen geeft. Faalkosten wor den teruggedrongen on onze klan ten blijven tevreden. De motivatie blijft gestimuleerd doordat er constant gewerkt wordt aan verbe teringen. Daarnaast ontstaat er een dóórzichte bedrijfsstructuur met een heldere beslissingsstruc tuur. Tevens zullen misverstanden tussen verschillende belangheb benden (klanten, toeleveranciers) steeds minder voorkomen doordat alle afspraken schriftelijk beves tigd worden'. Het verkrijgen van het certificaat betekent niet het einde van de kwaliteitszorg. 'De kwaliteitscom missie behoudt zijn maandelijke vergaderingen, waarin mogelijke verbeteringen worden besproken en het kwaliteitssysteem wordt geëvalueerd. Bovendien zal de TÜV jaarlijks controleren of het kwaliteitssysteem blijft voldoen aan de ISO-9002 norm'. regionale brandweren in de be stekken als eis zijn opgenomen dat het kwaliteitssysteem van de potentiële leverancier moet zijn gebaseerd op de NEN ISO 9001/9002, met als wens een ge certificeerd kwaliteitssysteem. Medio 1993 zal ook deze wens in een eis worden omgezet. De verkoop, onderhoud en repara tie, onderdelenvoorziening en ver huur van bedrijfswagens, kortweg de ’scope’, zijn de componenten die deel uit maken van het kwali teitssysteem van Van Leeuwen Truckservice BV, waar 30 mensen werken. 'Natuurlijk streefden wij altijd al naar een hoge mate van kwaliteit binnen ons bedrijf. Deze kwaliteit hebben wij nu laten toetsen door een onafhankelijke organisatie', aldus een tevreden directeur J. van Leeuwen. Het kwaliteitshandboek, dat als uitgangspunt diende, omvat de 18 paragrafen van de ISO 9002- norm. Dit handboek en de invoe ring van het systeem is tot stand gekomen onder verantwoordelijk heid van de kwaliteitsmanager X. Crolla, met inbreng van de kwali teitscommissie, die een afspiege ling vormt van de totale organisa tie van Van Leeuwen. Naast het eerder genoemde kwali teitshandboek is de spil van het kwaliteitssysteem het ‘Procedure- handboek'. Hierin zijn alle min of meer kritieke werkzaamheden binnen het bedrijf omschreven. Als de renovatie van het kabelnet in Waddinxveen geheel achter de rug is, beschikt het Gouwedorp over een modern mini-sternet, dat voorbereid is op minimaal 30 tele- BLEISWIJK/WADDINXVEEN - De tuinbouwveiling op het bedrijfsterrein Doelwijk aan de Bredeweg in Waddinxveen zal binnen een half jaar zijn verplaatst naar de groenten- en fruitvei ling in de Bleiswijkse Klappolder. In de vorige week woensdag avond 21 april gehouden jaarvergadering van de coöperatieve groenten- en fruitveiling De Kring BA gingen de leden eenslui- de vestiging in Waddinxveen. van De Kring-Waddinxveen steeds rekening gehouden. Even als de 200 'Goudse' kwekers van de groentenveiling en de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in Gouda heeft men zien aankomen dat het niet mogelijk zou blijken van het complex aan de Bredeweg een goedrenderende veiling te maken. De sluiting van de Waddinxveen- se vestiging gaat voor de kwekers die hun waar in Bleiswijk (laten) aanleveren gepaard met een tijde lijke overgangsregeling, welke maar enkele jaren zal functione ren. Hierbij gaat het om goedko per vervoer en gesubsidieerd groepsvervoer. Sinds de fusie tussen de veilingen De Kring in Bleiswijk en de Coö peratieve Tuiniersvereniging Gou da en omstreken per 1 januari 1991 is de omzet van de vestiging in Waddinxveen sterk afgenomen. Hierdoor bleek een goede exploi tatie niet langer mogelijk. Om op timaal te kunnen functioneren zouden bovendien aanvullende in vesteringen nodig zijn in het veil- systeem en het bedrijf. Voor de eerste keer heeft De Kring een boekjaar afgesloten met een verlies. Als gevolg van de lage prijzen voor groenten daalde de omzet van 586 miljoen in 1991 naar 497 miljoen in 1992. Dit resulteerde in een verlies van 1 miljoen gulden. De leden van de veilingcoöperatie gingen accoord om via een naheffing van 0,2% over de omzet de jaarrekening sluitend te maken. In feite was de eindscore, 12-6 in Waddinxveens voordeel maar een geringe afspiegeling van de feite lijke krachtsverhouding. Ook bleef de productiviteit van 12 doelpunten, gezien het fraaie korfbalweer, wat onder de maat. Met zes treffers werd Marco van Leeuwen onbetwist topscoorder, hoewel hij ook nu weer een straf- worp onbenut liet. Snel kwam Korbis op een 3-0 voorsprong al vorens Luctor iets terug kon doen. Voor die snelle Korbis-score( tekenden Frits Visser, Marco van Leeuwen en Ester Visser. Na 3-1 wist Frits Visser uit een doorbraak 4-1 te scoren gevolgd door een goede treffer van afstand van wederom Marco van Leeu wen. Ook Pieter Slootweg liet zich in deze wedstrijd niet onbe- WADDINXVEEN - Vorige week dinsdag 20 april is er weer diplo- ma-A gezwommen in het Gouwe- bad De Sniep te Waddinxveen. De beoordelingscommissie be stond uit Rob Hogerbrugge en Cock Slagter. De kandidaatjes, deze keer 45 kinderen, zijn allen geslaagd. HUn namen zijn: Dennis Staal, Natan Mensink, Linda Saarloos;- Madelon Streng, Helga van Schie, Mathijs in ’t Veld, Hans Kok, Jaap Cammeraat, Niek Nigg, Bo Wiersma, Wouter Knoop, Irma Kluifhooft, Hans de Hoog, Carolien van Os, Arco van der Kaaden, Dylan Geluk, Jafeth Bekx, Denise Zijderhand, Rolf Tor, Linda Voskamp, Daniëlle Grtlndmann, Johan Boevée, Arian van Nieuwkoop, Richard Kaptein, Randy Girdhari, Melvin Donker, Anouk Valstar, Anouk van der Hoeven, Melanie Mensink, Niek Groenendijk, Sandra van Rootse- laar, Elise Lodder, Gertjan Koet sier, Patrick Steenkamer, Judith van Leeuwen, Joni Jansen, Tho mas Verweij, Alexander v.d. Graaf, Stefan de Ridder, Ninke Gahrmann, Marloes van Haas trecht, Guido van Groot Battavé, Michelle Both, Stef Hoogendijk en Robin Landweer. WADDINXVEEN - Zaterdag middag was het ’anders’ druk bij kapper Frank Pronk aan de lep- laan. Anders omdat het eerste he- ren-team van Waddinxveen-tennis (Heren 2 Schuimend Geweld) zich een nieuw kapsel lieten aan meten. Inmiddels is het een traditie ge worden dat het excentrieke ten nisteam nog even de puntjes laat bijknippen alvorens de puntjes te pakken in de landelijke competiti- te. Kapper Frank Pronk: ‘De heren proberen er altijd netjes bij te lo pen. Alleen hun kapsel laat nog al eens te wensen over. Zo heb ik Frank Hoeke een permanent ge geven waardoor hij oogt als de DEN HAAG/WADDINXVEEN- Het ministerie van Welwijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) concludeert dat de polio- epidemie in Nederland voorbij is. Waddinxveen kreeg te maken met één polio-geval bij een scholier uit Waddinxveen-Noord, die in Gouda op school ging. Ook een in Waddinxveen werkende bankdirecteur behoorde tot de slachtoffers. Gezien het verloop van de epide mie en de tijdsduur (twee maan den) die is verstreken sinds de laatste melding, moet worden aan genomen dat momenteel geen cir culatie van ’wild poliovirus’ onder de Nederlandse bevolking meer plaatsvindt, meent WVC. De stop op keel-, neus- en mond- holte-operaties en tandextracties bij niet of onvolledig gevaccineer- den wordt daarom opgehven. Ook de aanbeveling voor diezelfde groep om zware lichamelijke in spanning te vermijden, vervalt. Óp 17 september kwam bij de GGD Dordrecht de eerste mel ding binnen van een vermoedelijk geval van polio. Drie dagen later bleek dat de 14-jarige jongen uit Streefkerk inderdaad besmet was met het poliovirus type 3. Na overleg met deskundigen van het Rijks Instituut voor Volksge zondheid en Milieuhygiëne (RI VM), de Gemeentelijk Gezond heidsdiensten (GGD-en) en de overige deskundigen adviseerde de Geneeskundige Hoofdinspectie van de Volksgezondheid (GHI) aan de 62 GGD-en om een breed opgezet vaccinatieprogramma te starten. Aanvankelijk leidde de massale respons van de bevolking op het vaccinatie-aanbod tot overbelas ting van een aantal GGD-en. Des kundigen van de Gezondheids raad, de GHI en het RIVM bo gen zich daarom weer over de vraag of het medisch en epidemi ologisch verantwoord zou zijn om het ruime aanbod van vaccinatie in te perken. De resultaten van dit overleg wer den op 28 september opgenomen in een ’open brief van de GHI aan de bevolking. De strekking van deze brief was dat iedereen ouder dan twaalf jaar ofwel inge ënt ofwel op natuurlijke wijze be schermd is. Personen tussen de dertien en veertig jaar die om principiële re denen niet waren ingeënt konden zich alsnog door de GGD laten vaccineren. Kinderen tot en met de leeftijd van twaalf jaar werden voor inenting opgeroepen door de Provinciale Entadministatie. Na de publikatie van deze ’open brief in vele landelijke dagbladen op 29 september nam de vraag naar vaccin af. Hierdoor vermin derde de druk op de GGD-en en de vaccinleverancier (RIVM). De vaccinatiecampagne kon verder zonder problemen worden voort gezet. In totaal kregen 68 personen -ver spreid over heel Nederland- polio. Twee personen overleden nadat zij door het poliovirus besmet wa ren. De poli-epidemie vormde in Waddinxveen aanleiding tot schriftelijk vragen van de PvdA- raadsfractie aan het college van B. en W. en een fel debat tussen PvdA en PCW in de Waddinx- veense gemeenteraad. tuigd en tilde de stand naar 6-1 voordat Luctor van zijn kant de korf wist te vinden. De laatste scoringsdaad in deze eerste helft was aan Miriam de Boer die 7-2 liet aantekenen. De tweede helft was feitelijk een replica van de eerste helft alhoe wel er wel sprake was van een pe riode van zo’n 10 minuten waarin het spel een wat rommelige in druk maakte. Dat was zo vanaf de 10e tot de 20e minuut. Daarvoor was de score inmiddels uitgebouwd tot 10-4 via doelpun ten van Jaco Wineke en wie an ders Marco van Leeuwen. Na 10-5 was het initiatief in de laatste 10 minuten weer geheel bij Korbis dat het zich kon per- miteren nog tweemaal te wisselen waardoor Donja van Otterloo en Marino van Zwet nog even het- korfbal-strijdperk konden betre den voor Ellen van de Ent en Jaco Wineke. Nadat Pieter Slootweg met nog vijf minuten te spelen 11-5 scoor de was het Marco van Leeuwen die uit een goed opgezette combi natie vlak voor tijd de eindstand 12-6 op het scorebord bracht. Komende zaterdag wacht de pitti ge uitwedstrijd tegen Blauw-Wit een goede tegenstander. Korbis 2 boekte tegen IJsselvo- gels 3 een kostbare 9-8 overwin ning en behield daarmede zich op een koppositie. Toch zal promotie er waarschijnlijk niet in zitten. Daarvoor staat Oranje Nassau 2 op een te grote afstand. Met 14-8 wist Korbis 3 bij NIO 6 te winnen en mengde zich daar door nadrukkelijk in de strijd om de eerste plaats. De vraag blijft of concurrent Trekvogels 6 zich op routine kan handhaven op de kop positie. WADDINXVEEN - Een 8-jarige jongen van de Zuidkade raakte maandag 19 april gewond bij een ongeval op de Jan Dorrekenskade- Oost. Een op die weg rijdende automo bilist kon een aanrijding niet voor komen toen de jongen plotseling vanachter een bouwkeet de weg overstak. Het slachtoffertje werd met aan- gezichtsletsel naar het Groene Hart Ziekenhuis vervoerd, maar is inmiddels weer thuis. De behoefte aan een gestandari- seerde kwaliteit heeft na de Twee de Wereldoorlog geleid tot de mi litaire AQAP-normen. Dit begin van standarisatie heeft uiteinde lijk geleid tot de in 1987 geïntro duceerde ISO 9000 serie. De certificering volgens de ISO 9000 norm gebeurt door daartoe bevoegde organisaties, die onder toezicht staan van de Raad voor de Certificatie. De ISO-golf in de vervoerswereld is in 1988 ont staan toen chemische bedrijven als ICI, DSM, Shell en AKZO al leen nog met gecertificeerde ver voerders in zee wilden gaan. Ook in andere bedrijfstakken is ISO een steeds belangrijker kwa liteitsaspect aan het worden. Zo heeft bijvoorbeeld de directie Brandweer van het Ministerie van Binnenlandse Zaken het volgende beleidsstandpunt. Tot einde 1992 zal in de verwerving van goederen voor materiaalvoorziening voor de visiekanalen. Hiertoe werden ge deeltelijk nieuwe kabels gelegd en nieuwe kasten en versterkers geïn stalleerd. Het project wordt in opdracht van de gemeentelijke Dienst Openba re Werken en Bedrijven uitge voerd door J. Baas Telecom BV te Waddinxveen. Het Dordtse ad viesbureau Geomatic is verant woordelijk voor de totale enignee- ring. dinxveen het internationale NEN-ISO 9002-kwaliteitscertificaat. Op de foto van rechts directeur J. van Leeuwen, TUV’s managing director ing. J. Kesting en i dienst X. Crolla. (Foto: Van Leeuwen Truckservice BV). WADDINXVEEN - MAN-VW- dealer Van Leeuwen Truckservice BV aan de Plas weg in Waddinx veen heeft vorige week dinsdag middag 20 april het ISO 9002 certificaat ontvangen. Dit felbe geerde kwaliteitscertificaat is overhandigd door ing. J. Kesting van TUV Nederland QA BV. Door deze certificering voldoet Van Leeuwen met zijn totale or ganisatie, dus zowel de verkoop, werkplaats, magazijn als verhuur, aan de ISO 9002 norm. Hij verrichtte de officiële hande ling onderaan de oostèlijke oprit van de Waddinxveense Brugweg. Deze activiteit stond in het teken WADDINXVEEN - Komend weekeinde komen 24 leden van de Rolls Royce badmintonclub uit het Engelse Derby op bezoek bij Florida-badminton. Het is reeds de 11e ontmoeting tussen de twee verenigingen. Vrij dag 30 april komen de gasten aan. Na een gezamelijke ontvangst wordt de Koninginnedag verder met de gastgezinnen doorge bracht. Getracht wordt die dag een En gels basketbalteam te strikken voor de Boskoopse zeskamp. Vrij dagavond wordt de kennismaking hernieuwd met een hapje, drankje en Oudhollandse spelletjes. Zaterdag is in de sporthal De Sniep van 11.00-16.00 uur het badmintontournooi om de Florida- Cup. ’s Avonds is er voor alle le den een ’black en white’-party met disco en eigen optredens. Zondagmiddag staat er een wan- delpuzzeltocht in Den Haag op het programma en ’s avonds is er het afscheidsdiner met de prijsuit reiking van zaterdag en toespraak jes. WADDINXVEEN - Bij de prijs uitreiking van de clubkampioen- schappen badminton zijn vorig weekeinde ook weer enkele Flori- da-competitiespelers tot hun grote verrassing gehuldigd voor hun sportieve prestaties en jarenlange trouw aan de vereniging. De badmintoncompetitie slechts 14 wedstrijden per sei zoen. Chris Voerman speelde dit seizoen zijn 100e wedstrijd en ontving een press-papier met in scriptie. Een wandbord met inscriptie voor 175 gespeelde wedstrijden ontvin gen Thea Fennema-Schwiebbe en Herma v.d. Heiden-Schwiebbe. Heel bijzonder was het bereiken van het aantal van 250 wedstrij den door Nel Bouwman en Ilona Groeneveld. Dat betekent zo’n 20 jaar competitie spelen. Zij ontvin gen een verzilverde vaas met in scriptie. Het programma van Florida in de sporthal De Sniep: Zaterdag 1 mei van 11.00-16.00 uur Florida- Rolls Royce. Zondag 2 mei vanaf 12.00 uur: jeugdcompetitie team 1 - 2 - 6 en A-mini plus twee seni orenteams recreatie-competitie. Spelend met wit koos hij een on gebruikelijke variant van het Da- mepionspel met Loper naar g5 in plaats van f4. Met rustig positio neel spel zonder ernstige fouten wederzijds, wist hij Hennink het punt te ontfutselen. Aangezien Van der Oord won van Van Woudenberg, is de afstand tussen de nummer 1 en 2 weer wat kleiner geworden, zodat de spanning aan de top weer toe neemt. De voorsprong van Hen nink en Van der Óord op hun ach tervolgers, Philipse (die gelijk speelde met Van Oort), Van der Born, Smitskamp en Jansen blijft overigens nog riant. De onderlin ge afstand van deze vier is zeer gering en hier zal nog wel eens van plaats worden gewisseld. Een knappe prestatie leverde Van der Hoek, die Kardol versloeg en hem daardoor uit de top-acht wist te verdringen. Ook de winst van Kuiper op Wiersma en Van Kloet op Smit was opmerkelijk en deed hun op de ranglijst stijgen. De partijen De Niet - P. van Of feren en Van der Starre-Muit ein digden in remise. Stouten stond er tegen Ritter na de opening niet zo goed voor, maar nadat Ritter zijn paard had geruild voor drie pionnen, kwam hij in grote moei lijkheden en wist Stouten in een brilliant eindspel met pion, paard en toren een onontkoombaar mat te forceren. Winst was er verder voor Ellers, Willemen, Versluis, Alblas, Van Sandijk, Markus, De Bock en Ponsioen in hun partijen tegen respectievelijk Goor, De Vries, D.J. van Offeren, Brinkhorst, Van der Heiden, Torenbeek, Auad en Van Meeuwen, terwijl Ket-H.E. van Offeren in remise eindigde. De stand aan de töp is: 1. Hen nink, 2. Van der Oord, 3. Philip se, 4. Van der Bom, 5. Smits kamp, 6. Jansen, 7. Van Wouden berg, 8. Van der Hoek. Deze klaverjasdag komt in de plaats van die van zaterdag 3 april die vanwege een tragisch sterfge val werd afgebroken. De deelnemers van toen hoeven zich niet meer opnieuw in te schrijven. Andere kaartliefheb- WADDINXVEEN - Maandag avond 27 april werd in het Anne Frank-centrum voor alle ouderen in Waddinxveen een Oranje-bingo gehouden. Deze bingo-avond droeg een speciaal karakter ven- wege Koninginnedag. Na een jaar voorbereiding behaalde Van Leeuwen Truckservice BV aan de Piasweg in Wad- nxveen het internationale NEN-ISO 9002-kwaliteitscertificaat. Op de foto van links naar verkoper binnen- WADDINXVEEN - Vorige week vrijdagmiddag 23 april heeft ver trekkend loco-burgemeester en wethouder P.F.J. van Schie (CDA) de renovatiewerkzaamhe- den aan het plaatselijke kabeltele visienet symbolisch afgerond. MOERKAPELLE - Vrijdag 30 april (Koninginnedag) wordt in Moerkapelle de jaarlijkse rommel markt gehouden van het plaatse lijk comité Stichting Reformatori sche Hulpactie Woord en Daad. Naast 'rommel' zullen er ook nieuwe spullen' worden verkocht, zoals schoenen, tassen en speel- goedberen. Voor de tuin zijn er bomen, struiken en perkplanten. Ook wordt er groenten en fruit verkocht. Tijdens de rommelmarkt bij het Dorpshuis in de Raadhuisstraat, die een onderdeel vormt van de Oranje-braderie van verenigingen en clubs, zijn er diverse attracties. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van voedselpakketten, de gezondheidszorg, een alfabetise ringsprogramma, de woningbouw en de aanleg van waterbronnen in het Indiase Vadarevu. Willem Frederiks verloor net aan in 3-sets. Marcel Verbakel (play ing captain) demonstreerde duide lijk dat hij nog onvoldoende van het rode gravel had geproefd. Zijn singel verloor hij met de overtuigende cijfers 6-0, 6-2. dend accoord met het sluiten van Daarmee komt er een einde aan het veilinggebeuren in Waddinx veen, dat in de jaren zestig uit Gouda overkwam. Voor het be drijventerrein Doelwijk betekent het dat er definitief gebroken wordt met de regel dat op het ter rein zich alleen veilingverwante bedrijven zouden kunnen vesti gen. Met de verplaatsing van De Kring-Waddinxveen naar Bleis wijk zullen geen arbeidsplaatsen verloren gaan, zo is aangekondigd. Uiterlijk 1 oktober 1993 zal De Kring-Waddinxveen worden ge sloten en de aanvoer en verkoop worden gecentraliseerd in de Klappolder in Bleiswijk. De vrij komende gebouwen zullen waar schijnlijk worden verkocht. In de laatste gemeenteraadsverga dering preludeerde wethouder P.F.J. van Schie (CDA) op het vertrek van de vroegere coöpera tieve tuiniersvereniging Gouda en omstreken door te stellen dat het bedrijventerrein tijdig een nieuwe naam had gekregen. Het gemeentebestuur van Wad dinxveen heeft met een vertrek WADDINXVEEN - De Wad dinxveense damvereniging Excel sior heeft tijdens de 38e damdag, die zaterdag 24 april werd gehou den in café-restaurant De Unie, beslag gelegd op de Kees Kramp- beker. Die dag namen 60 dammers uit de provincies Zuid-Holland en Utrecht deel aan deze damdag. In groepen van 4 spelers werd een halve competitie afgewerkt met een aangepast speeltempo van 60 zetten per uur per speler. Naast individuele deelname in de Hoofdklasse, de le of de 2e klas se, werd door 5 teams deelgeno men aan de strijd om de jaarlijks beschikbaar gestelde Kees Kramp-beker. Na overigens een zeer spannend verlopen 3e ronde wist het team van Excelsior le plaats voor zich op te eisen, zij het met slechts 1 punt voorsprong op EDDV-Dub- beldam. Opmerkelijk was de bezetting van de laatste plaats door HDC-A1- phen aan den Rijn, immers in 1992 wist dit team de le Kees Kramp-beker te winnen. Het Waddinxveense damteam, bestaan de uit Raymond van Es, Adriaan Blom, Vincent van Es en Jaap van der Eist startte in de eerste ronde zeer overtuigend met een bijna 100% score - (7 uit 4). In de tweede ronde ging het be duidend slechter en de 3e ronde kende weer een goed herstel. EDDV-Dubbeldam stond, nadat de Waddinxveense dammers wa ren uitgespeeld, op een gegeven moment 2 punten achter, maar hun laatste speler P. Wapperom was in felle strijd gewikkeld met de sterke Reeuwijker Alex Bitter. Laatstgenoemde vond in een fraaie eindstrijd een gedegen re- misegang en dat bracht de zeker heid van een benauwde Waddinx veense winst. Aan Waddinxveense zijde was het sterke spel van Adriaan Blom (74) en Raymond van Es (17), beiden 5 punten uit 34, zeer op vallend. GOUDA - Van zaterdag 1 tot en met zondag 23 mei exposeren in de Stadsgalerie (Achter de Kerk) in Gouda de drie vrouwelijke beeldend kunstenaars Cornelia Berlage, Tineke van Ede-Vink en Rini Leefsma-Nagtegaal. Cornelia Berlage bracht haar jeugd door in Nederland-Indië en kwam in 1946 voorgoed naar Ne derland, waar zij een opleiding- volgde aan het Instituut voor Kunstnijverheid te Amsterdam. Haar voornaamste schilderonder- werpen is het landschap dat zij neerzet in gemengde techniek, in pastel met plakkaatverf of in acryl op sterk absorberend karton. Zij tracht de waarneembare wereld door middel van haar fantastic te herscheppen. Tineke van Ede-Vink is autodi dact. Zij uit zich in sculpturen en schilderijen. In 1981 ontving zij een onderscheiding voor haar werk op het Festival International des Arts plastiques et graphiques in het Belgische Moeskroen. Het nieuwe werk dat zij exposeert is geïnspireerd op haar tekst ’Rietkooien’: Als je er langs loopt - bewegen de rietstengels - een zacht ritselend geluid - de muziek van riet. Rini Leefsma-Nagtegaal maakt fi guratief werk. Zij gebruik vrijwel uitsluitend tere tinten in haar gouaches overheerst een sprook jesachtige sfeer, evenals trouwens in haar landschappen in water verf. In tegenstelling tot de gouaches - die helemaal gevuld zijn met mensachtige figuren, dieren en bomen - vertonen haar aquarellen grote open ruimten zonder enig mens of dier. Beide kunstuitingen hebben echter met elkaar gemeen dat ze een grote rust uitstralen. De expositie wordt op zaterdag middag 1 mei om drie uur ge opend. De openingstijden van de Stadsgalerie zijn dinsdag, woens dag, vrijdag en zondag van 14.00- 17.00 uur, donderdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 19