De Gouwe was niet optimaal WSE klaar voor de nacompetitie Ruime winst voor Waddinxveen-tennis Feest Be Fair-pupillen Zwem- en Poloclub ”de Gouwe” Redelijke vangst HSW Nic Geers in Kiel en Charleroi De Gouwe jaagt op limieten Jeugdtitels Waddinxveen- voetbal Promotie kansen voor Flyers? Muziek Oranjerit van The Skymasters Hockey voor huisvrouwen in de Sniep De Sperwer Tine Valenkamp leidt A-klasse bij sjoelers WE EK BLAD-SPORT EN RECREATIE OMTZIGT V i Hoofdsponsor: Q. S. Van der Panne (Alphen aan den Rijn) Sponsors Zondag 2 mei: thuiswedstrijd, 17.15 uur GOUWE (Dames I) - ZPB/PROFUS Van den Berg aannemersbedrijf Zwammerdam, Boonstoppel Autobedrijf, Autorijschool Henk van Erk, Reisburo Van Ginkel, Noordegraaf Autobedrijven, Vink Groep BV., TAS VX8000-software Zaterdag 1 mei (Kwartfinale Goudse Beker) Aanvang: 14.30 uur Terrein: Hoogeveenseweg, Boskoop FLOREANT (ZO.) - OUDEWATER (ZA.) Boskoop Voetbal Promotion Speedo Heren Tweede teams Dames W Dames Zaterdag Prijzen Weekblad voor Waddinxveen Woensdag 28 april 1993 I en, Wesselo en de dames Hoogen- I Ook in de tweede helft miste Fly ers veel netaan, maar omdat het Waddinxveense spel absoluut niet uit de verf kwam waren de Wad dinxveners eigenlijk gewoon niet I AANNEMINGSBEDRIJF b.v. Grond-, water- en wegenbouw Deze advertentie werd mogelijk gemaakt dankzij: Pagina 27 Het door Boonstoppel Daf Trucks gesponsorde elftal feestte nog lang na in de kantine en er zullen nog meer interessante activiteiten volgen voor dit kampioenselftal. De F-l en F-2-t earns van Be fair-voetbal met hun leiders, leidsters en trainers in de bloemen gezet voor hun kampioen schap (Foto: Rien Saarloos). Voor het eerst in zijn nieuwe leef tijdgroep van 55-59 jaar kwam hij nu uit in zwembaden met een baanlengte van 50m en hiervoor gelden aparte recordlijsten. In de 25m baden had hij al in de eerste maanden van dit jaar bijna alle Europese vrijeslag - dit is zijn specialiteit - records naar zich toegetrokken, hetgeen in de 50m baden een wat zwaardere opgave blijkt. In Charleroi begon hij met een Europees record op de 1500m in 21.09.1 en een evenaring van het ER op de 200m vrij in 2.25.8. Verder zwom hij nationale re cords op 100m vrij, 100m vlinder, 100m rug, 200m vlinder en 200m wisselslag. Kiel bleek over een minder snel bad te beschikken. Desondanks zwom hij daar wel nationale re cords op de 800m vrij, de 200m rug en de 400m wisselslag. In Kiel was ook De Gouwe-zwem- ster Judith van Berkel van de par tij met een aantal eerste plaatsen, waarbij een nationaal record op de 200m rugslag. De kleine De Gouwe-afvaardi- ging, die op 20 nummers uitkwm, viel op al deze onderdelen in de prijzen, waaronder in Kiel een grote beker voor Nic voor de bes te totaalprestatie van het tournooi. donkere wolken zich samen boven WSE. Binnen een paar minuten scoorde Donk 2-1 en 3-1 middels meer dan fraaie treffers. WSE was de kluts goed kwijt en kreeg de theepauze aangereikt om te zoeken. Dat lukte: na rust een feller en fa natieker WSE dat niet bij de pak ken neerzat en Donk terugdrong. Na tien minuten een vrije trap van René Moons. Hij schoot de bal keihard in. De keeper moest de bal loslaten waarna broer John Moons de bal over de lijn ramde (3-2). Even later kwam een jongens droom uit. Invaller Timo van Leeuwen kreeg de bal aange speeld en schoot de bal van de hoek van het strafschopgebied di agonaal in de andere bovenhoek (3-3). WSE had Donk op de knieën, maar verzuimde om de knock out uit te delen. Erwin Pleus schoot een strafschop (hij was zelf onder uit gehaald) hard onderkant lat. Toch trok WSE aan het langste eind, want tien minuten voor tijd scoorde Ron Scheurwater de win nende treffer door een corner van rechts direkt op de slof te nemen (3-4). Donk kreeg nog een prima kans uit een vrije trap van 7 meter voor het doel van ex-Donkspeler Bert v.d. Kaa. De bal werd hard in de muur geschoten en door Van der Kaa gevangen. De scheidsrechter zag een bewus te terugspeelbal in en gaf opnieuw een vrije trap voor Donk, nu 3 meter voor het doel. De bal ver dween via de paal naast. Nu het sjoelseizoen ten einde be gint te lopen is er weer sprake wie de wisselbeker gaat winnen. Zo goed als zeker zal hij weer in het bezit komen van Jan Kersbergen. Omdat hij de beker drie keer ach tereen heeft gewonnen blijft het kleinood in zijn bezit. De nieuwe wisselbeker zal be schikbaar worden gesteld door Houthandel Alblas te Waddinx veen. De volgende sjoelavond is woensdag 28 april vanaf 19.00 uur in het gebouw van de schut tersvereniging Waddinxveen aan de AJberdingk Thijmlaan. Klasse E: Ronald Meijer, M. Zon derland en Anton Dubbis. De prijzen in de tweede ronde zijn gegaan naar Gerard Vos, Bas Brouwer, Cees van Wijk, Sjaan Faay, Tine Valenkamp, Teunie van Leeuwen. B-2 won met 9-0 van Nieuwer- kerk en speelt zaterdag de laatste wedstrijd van het seizoen tegen concurrent Oudewater die daarna nog twee wedstrijden te goed heeft. Wie weet wordt ook het elftal van E. Huisman en K. Kor- tekaas nog kampioen. C-l maakte het karwei afgelopen zaterdag waardig af. Met 7-1 werd Esto C-l verslagen. Zouhir Benquedda (3x), Imad Saouny (2x), Mark Hoogenberg en keeper Gilbert Both (uit een strafschop) scoorden. Daarmee werd het C-l elftal van Be Fair uitkomend in de hoogste C-groep (12-14 jarigen) tot sterk ste elftal van de regio Gouda uit geroepen door de KNVB. Na 22 wedstrijden behaalden zij 35 pun ten, scoorden 65 doelpunten en kregen 22 doelpunten tegen. Een gemiddelde van 3 voor en 1 te gen. WADDINXVEEN- Na de neder laag van de eerste herenselectie van Flyers-basketbal tegen Baros moest het antwoord op de vraag of er nog promotiekansen waren gezien de stand nee luiden. Flyers deelt immers in de eindstand de derde plaats met datzelfde Baros en slechts de nummers één en twee promoveren. Einde seizoen dus. Of....? Vorige week ging namelijk het gerucht dat er nog een derde promotie- plek komt door verschuivingen in de 2e klasse. Rond half mei zul len Flyers èn Baros weten of ze elkaar nog een keer moeten be strijden en dan voor promotie. De wedstrijd van zondag in Rot terdam mag voor Flyers zeker geen goed voorbeeld zijn als ze Baros nog een keer ontmoeten. Het grootste deel van de wed strijd liep het Waddinxveense basketbal namelijk niet (goed). De eerste helft was nog voor Fly ers zij het met gering verschil. De ruststand was 33-37. Erg veel bal len gingen bij de Waddinxveners net mis en hoewel bij Baros ook alles niet zo lekker viel had Flyers toch een punt of 12 voor moeten staan. WADDINXVEEN - Tijdens li- mietwedstrijden, op zaterdag 24 april, georganiseerd door het Dortsche Nautilus, heeft een klein team van De Gouwe uitste kende prestaties weten neer te zetten. Uiteindelijk bleven twee Gouwe- leden op vier onderdelen onder de toelatingsgrens voor de Neder landse kampioenschappen die in juni te Amersfoort gehouden zul len worden. Martijn v.d. Maagdenberg zette bij de heren op de 100m school slag een tijd van 1.10.0 op de klokken en op de 200m schoolslag bleef hij met 2.31.6 eveneens on der de NK limiet. Rob de Bruijn was de tweede Gouwezwemmér die op twee on derdelen zijn^deelname aan de NK veilig wist te stellen. Bob tik te op de 100m schoolslag aan in 1.14.8 en op de 200m liet hij een tijd van 2.44.8 afdrukken. Op zaterdag 24 april werden in het 5 Mei-bad te Leiden weer wedstrijden gezwommen voor het landelijke Speedo-klassement. Ditmaal stonden de lange afstan den op het programma en de jongste pupillen van trainster Tru dy Vermeulen leverden ook nu weer een aantal uitstekende pres taties waarbij menig persoonlijk record werd verbeterd. Zo zwommen Viktor Terlaky en Robin v. Lienden bij de jongens ’81 op de 800m vrije slag resp. 12.03.8 en 11.20.3 wat voor Vic tor een PR met -9.2 sec en voor Robin een PR met -12.3 beteken de. Bij de meisjes ’81 was er goud voor Wilke v.d. Valk op de 800m vrije slag in 10.37.9 (PR -45.1) en zilver voor Michelle Nahon in 10.48.8 (PR -7.2). Wendy Zirk- zee viel met 12.36.9 helaas net buiten de prijzen. WADDINXVEEN - Na het kam pioenschap van E2 van vorige week, gingen de andere kansheb bers bij Waddinxveen-voetbal de strijd aan met hun concurrenten. Waddinxveen F-l trad aan tegen medekanshebber Olympia. Helaas voor de geel-zwarte brigade waren deze jongens te sterk. Het resul taat was een 5-0 nederlaag. De F-2 pupillen van leidster As trid Frikken deden het beter. Bij Donk namen deze jongens al snel een 0-2 voorsprong, maar voor de rust werd het nog 2-2. Na de rust wisten de Sniepbewoners met 2-3 te grijpen. E-l trad aan in Nieuwerkerk. Met keihard werken konden ze het lang volhouden, maar vlak voor tijd gingen deze jongens toch nog de boot in. Nieuwerkerk won met 1- 0. Bij E-2 zat het behaalde kampi oenschap nog in de benen. In de oefenwedstrijd tegen Donk werd na een goede le helft een 2-0 voorsprong uit handen gegeven. Donk zegevierde met 2-3. D-l trad aan tegen hun leeftijdge noten van Haastrecht. Het was een doelpuntrijke wedstrijd. De ’Verzijl’-boys zegevierden met 8-4. Bij Oudewater behield A-l nog een kleine kans op het kampioen schap. Al snel kwamen de jongens van Jan Tol met 1-0 achter. Vlak voor tijd wisten ze via Iwan Tol toch nog langszij te komen, 1-1. B-l had alles in éigen hand. Bij medeconcurrent Olympia gingen de jongens van Gert Flier en Remco de Jeu vlak voor tijd on deruit. In een zeer spannende wedstrijd was Olympia met 4-3 net iets te sterk. C-l speelde op sportpark De Sniep de Waddinxveense derby tegen Be Fair. Vanaf het begin was Waddinxveen de betere ploeg. Helaas werden de vele kan sen niet in doelpunten omgezet. Toch werd het een dik verdiende 2- 1 overwinning voor Waddinx veen. WADDINXVEEN - WSE, dat met 3-4 van Donk won en met 26 punten uit 22 wedstrijden op de vierde plaats in de vierde klasse staat, maakt zich op voor de nacompetitie met een kans op een plaats in de derde klasse. De kampioensploeg van Be Fair won met 1-2 van Bergambacht. De Waddinxveners nemen met 36 punten uit 22 wedstrijden af scheid van de Goudse afdeling. Tegen Donk, dat na een sterke competitiestart ver terugzakte, speelde WSE de laatste reguliere competitiewedstrijd van dit sei zoen. WSE startte voortvarend en nam het initiatief. Na 15 minuten spe len resulteerde dat in een 0-1 voorsprong via Erwin Pleus. Even later kwam Willy Beelen on gelukkig terecht. Hij viel met zijn achterhoofd op het harde veld, waarna hij enigszins groggy naar de kant ging. Donk was toen al langszij gekomen, profiterend van een grove dekkingsfout bij WSE (LI). Tien minuten voor rust pakten WADDINXVEEN - Zaterdag speelden de hoogste teams van De Gouwe-waterpolo voor het laatst thuiswedstrijden. Alleen het tweede damesteam won enigszins verrassend met 7-4 van ZPB/Profus 2 uit Barendrecht. Heren 1 speelde, na een forse achterstand, toch nog met 7-7 gelijk tegen DWK 1 uit Barne veld en heren 2 verloor met 7-5 van Neptunus 2 uit Arnhem. Dames 1 verloor met 10-5 van Al liance en kwamen zondagavond in Zaandam, in een prima wedstrijd, slechts tot 8-5 verlies. De komen de drie weken speelt alleen het eerste damesteam van De Gouwe nog thuiswedstrijden. Aanstaande zondag is dat tegen ZPB/Profus 1 om 17.15 uur in Gouwebad De Sniep. Sinds het belangrijke verlies te gen De Ham, waarna de kansen op promotie naar de hoofdklasse gering werden, hebben de heren van De Gouwe slecht gepresteerd. Zaterdag was wederom een slech te wedstrijd tegen DWK uit Bar neveld. Al in de eerste periode kwamen de heren op een 1-5 ach terstand. In deze periode was het alleen Paul van Doorne die tot scoren wist te komen voor de Waddinxveners. In de tweede periode liep de ach terstand zelfs uit naar 1-6. De kansen op winst in deze wedstrijd werden steeds kleiner. De heren wisten in de twee laatste perioden toch nog iets terug te doen. Door Jaco de Jong, Mark Faber en Arco Verboom wisten de heren de achterstand te ver kleinen tot 4-6. Zo leverde de laatste periode een spannende eindfase op. In deze laatste periode waren het Remco Overdam, Jaco van Tol en Marc Faber die de wedstrijd in evenwicht brachten. Zo deelden DWK en De Gouwe met 7-7 we derom de punten en krijgt De Gouwe het de laatste wedstrijd nog moeilijk om de derde plaats te behouden. bracht (4-4). Vlak voor het einde van de derde periode kwam Alli ance toch weer op voorsprong (5-4). In de vierde periode lukte Allian ce alles en De Gouwe bijna niets. Dit resulteerde tenslotte in een 8-4 stand, voordat Marion van Hooft (man-meer) de eindstand bepaalde op 8-5. Dames 2 wist de eer van de ver eniging nog een beetje hoog te houden. Zij wonnen met 7-4 van ZPB/Profus 2. Doelpuntenma kers: Astrid van Galen en Diana van der Zijden 3x en Marloes Boerenboom lx. Het team van heren 2 wist hun wedstrijd niet in winst om te zet ten. Zij verloren met 5-7 van Neptunus 2 uit Arnhem. Doel puntenmakers: Wilfred Bontje 3x, Marcel Ribbens en Marco Kraak lx. WADDINXVEEN - Tine Valen kamp, vijfde in het algemeen klas sement van de sjoelclub Waddinx veen, heeft in de sjoelcompetitie met 1422 punten de eerste plaats behaald. De andere uitslagen in de klasse A zijn: 2. Wim Slingerland jr. (1389 punten), 3. Jan Kersbergen (1375), 4. Cees Kuypers (1367), 5. Dick Dros (1357), 6. Henk van Beek (1352), 7. Kees Slingerland (1298), 8. T. van Leeuwen (1285), 9. G. Renesse (1253) en 10. B. Brouwer (1220). Stand A- klasse: 1. Jan Kersbergen (gemid deld 140.290), 2. Wim Slinger land jr. (138.070), 3. Cees Kuy pers (137.910), 4. Wim Valen kamp (137.320) en 5. Tine Valen kamp (136.210). Uitslag klasse B» 1. Peter van Leeuwen (1290 punten), 2. Pascal van Gils (1264), 3. M. Renesse (1262), 4. Ed den Drijver (1246), 5. Vera van Beek (1236), 6. mevr. Faas (1234), 7. Asha den Drijver (1231), 8. Bas Koppenaal (1200), 9. Cor van Herk (1198) WADDINXVEEN - Het winkel centrum ‘de Passage' zet de weke lijkse koopavond van donderdag in het teken van Konginnedag 1993. Vrijdag 30 april zijn de winkels in Waddinxveen gesloten. Tussen 14.00 en 21.00 uur tim meren de 26 deelnemende winke liers aan de weg met aanbiedin gen. ’s Middags van twee tot vijf uur is er een draaiorgel en ’s avonds zorgt The Funny House Jazzband voor de muziek. Deze keer bleef een verrassing in Gouwebad De Sniep van dames 2 tegen Alliance uit. Dit is niet zo vreemd, als je ervan uitgaat, dat Alliance de laatste maanden heel goed presteert. Toch nam De Gouwe een 1-0 voorsprong toen Angela Faber de eerste de beste man-meer-situatie benutte. Hierna kwam Alliance sterk opzetten en scoorde vier maal op rij. In de tweede periode kwam Alli ance zelfs op een 1-5 voorsprong, voordat Angela Faber - de laatste weken weer helemaal terug op het scorebord - tot 2-5 kon komen. In de derde periode bleef Allian ce gretig aanvallen en breidde de voorsprong uit naar 2-8. Sandra Berckenkamp zorgde nog wel voor 3-8, voordat Alliance de der de periode afsloot met 3-9. In de vierde periode hadden de Gouwedames het betere van het spel. Astrid Coene scoorde uit leen man-meer 4-9, doch Alliance maakte toch de 10 vol. Tenslotte bepaalde Gillian van den Berg, eveneens uit een man-meer, de eindstand op 5-10. Ook in- Zaandam bleef Alliance de baas over De Gouwe-dames. Hier werd het 8-5. Uit de uitslag blijkt al, dat de Gouwedames zich niet zonder slag of stoot gewon nen hebben gegeven. Tot en met de derde periode ging het gelijk op. In de eerste periode scoorde eerst Alliance alvorens Marion van Hooft goed doorbrak en 1-1 scoor de. In de tweede periode nam De Gouwe, via Wendy de Frankrij ker, zelfs een 1-2 voorsprong. Al liance sloot weer aan en kwam zelfs op 3-2, terwijl in deze perio de De Gouwe uiterst sterk speel de, diverse kansen kreeg, doch niet in staat was te scoren. In de derde periode maakte Gilli an van den Berg 3-3, doch even later kwam Alliance weer op een 4-3 voorsprong. Wederom was het Gillian van den Berg, die via een man-meer De Gouwe langszij MMMMmMMH Brenda van Leeuwen, Henriëtte Crielaard, Martine Broekman, Brigit Hagen, Marian Dijkstra, Marianne v.d. Hoeven, Antoinette van Dam, Marloes Thijs en Mireille Raaphorst deden hun zeer enthousiaste supporters een prachtige 52-49 overwinning ca deau. Mede door deze winst heeft het team van Robbert Kaufman zich waargemaakt in het rayon. Tegen Binnenland scoorden Chantal, Martine en Henriëtte ’t meest en nam Marian afscheid van de juni oren. Een pluim voor hun basketbal te gen Blitz verdienden de meisjes- kadetten van Wolter Zwijnen- burg. In een van begin tot einde goede en spannende wedstrijd kwamen de meisjes maar iets te kort op de tegenstander (57-62). Flyers valt net buiten de prijzen dit seizoen. Hoogste scores: Su zanne Snippe 15, Joyce Hulsten, Jolanda Geurts beiden 10 pnt. Odette Sonneveld’s eerste compe titietreffer was in scores het ver schil tussen Flyers dames 3 en Springers 2. Flyers won de waan zinnig spannende wedstrijd (weer eens) in de verlenging met 38-36. Adriënne Raaphorst was de uit blinkster en had 17 pnt. Heren 2 is inmiddels al een echt team geworden want ook al ging het niet denderend, LUSV werd met gemak geklopt (90-53). NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - Vrijdag 30 april (Ko ninginnedag) houdt de auto- en motorclub The Skymasters in Nieuwerkerk aan den IJssel de Oranjerit. Het is een rit in de gezelligheids- klasse, waaraan door de gehele fa milie meegedaan kan worden. De rit wordt verreden aan de hand van een routebeschrijving en op basis van een aangepast regle ment. Inschrijven voor deze rit is op 30 april mogelijk vanaf 13.30 uur in Soos Hitland, Klein Hitland 8 te Nieuwerkerk aan den IJssel (nabij de steenovens langs de IJsseldijk). De eerste deelnemer start om 14.00 uur. Om mee te doen met deze rit hoeft men geen lid te zijn van de vereniging. Aan de auto worden geen bijzondere eisen gesteld. Voor nadere informatie kan men contact opnemen met P. van Reeuwijk, tel. 01803-12200-20361. en 10. Frans Bouwmeester (1174). Stand B-klasse: 1. Peter van Leeuwen (126.856), 2. Pascal van Gils (126140), 3. Ed den Drijver (125.720), 4. M. Renesse (125.010), 5. Vera van Beek (124.350). Uitslag klasse C: 1. Erwin Pleus Bij het meisjesvoetbal is het voor de Waddinxveners wachten op de dubbel. De meisjes-junioren de den goede zaken. Van Moerkapel- le werd met 0-4 gewonnen. Con current Lekkerkerk liet deze dag een punt liggen, zodat Lekker kerk de volgende wedstrijd met 9-0 moet winnen van Moerkapelle om kampioen te worden. Zo niet, dan zijn de Waddinxveense mei den kampioen. Zelf zijn zij al uit gespeeld. De meisjes-pupillen tenslotte kun nen de vlag hijsen. Cabauw werd met 0-3 verslagen, zodat zaterdag tegen Woerden het kampioen schap kan worden behaald. I STICHTING? nam het op tegen Halfweg. Dit deden zij niet met half werk. Zij verpletterden Halfweg met 5-0. Het tweede herenteam 35+ (4e klas) wist na zware strijd (3 dries etters) Rhoon met 4-1 neer te leg gen. Het derde herenteam 35+ (4e klas) moest echter tegen Yel low Smash het onderspit delven met 4-1. Het eerste veteranenteam moest het zaterdag tegen de ongetwij feld sterkste tegenstander uit de poule opnemen en ging onderuit met 5-0. Het tweede veteranen team (le klas) ging welgemoed Oostvoorne te lijf. Nadat het dubbel Wempe-Huis- man het onderspit moesten del ven, bracht dubbel Boer-Hassel- bach de stand in 3 sets op 1-1. Het dubbel Wempe-Hornes zette de tegenstander met slim spel op een achterstand van 2-1. Het dubbel Boer-Huisman wist de voorsprong echter niet te behou den (2-2). Het dubbel Homes- Hasselbach wist echter met uitge kiende ballen de wedstrijd in het voordeel van Waddinxveen te be slechten (3-2). Over de hele linie waren de resul taten in de damescompetitie beter dan de vorige week. Waddinxveen 1 (2e klas) won met 3-2 van Zwijndrecht. Waddinxveen 2 (3e klas) won met 4-1 van Victoria. Waddinxveen 3 (4e klas) won met 3-2 van Rozenburg. Uitschieter was hier Nel Benschop, die voor de eerste keer een single in de 4e klas speelde. Zij won haar partij in drie zwaar bevochten sets op schitterende wijze. Team 4, in de 4e klas uitkomend tegen Oaze 3, kon eerst om 12.00 uur starten met de partijen, daar de tegenstanders zich enkele dor pen hadden vergist. Zij zaten in Krimpen. Hoewel reglementair de wedstrijd aan Waddinxveen gewonnen gege ven zou moeten worden namen de sportieve Waddinxveners genoe gen met twee gewonnen gegeven partijen. De dubbels werden als nog gespeeld. De uitslag werd 3-2 voor Waddinxveen. Team 5 (5e klas) nam het op te gen Krimpen. Dolly Fransen wist haar single binnen het uur te win nen. Het dubbel Joke van Rijs- wijk-Joke van Leeuwen zag even eens kans om snel spel te leveren en bracht de stand op 2-0. Sylvia Buring bracht met haar spannen de single de stand op 3-0. De dubbels Fransen-Van Rijswijk en Buring-Van Leeuwen werden eenvoudig gewonnen en leverden de Waddinxveners een 5-0 over winning op. Team 6 (6e klas) verloor helaas met 5-0 van Be Quick Gouda. Team 7 (veteranen 2e klas) werk ten hard en speelden vele tie breaks. Helaas zat er geen winst in en verloren zij met 5-0. sjoelclub Waddinxveen zijn ge gaan naar: Klasse A: Wim Slingerland jr., Jan Kersbergen, Cees Kuipers en Dick Dros. Klasse B: Asha den Drijver, Bas Koppenaal, Cor van Herk en Frans Bouwmeester. Klasse C: Cor van Gils, Erwin Pleus, Frans Botger en Cor Faay. Klasse D: Kees Krijgsman, M.C. Taktor, Jeannette Kersbergen en Jan Olie. WADDINXVEEN - Bij de hoc keyclub Waddinxveen aan de Sniepweg is een aantal dames teams actief. Naast het eerste en het tweede damesteam, die met name prestatiegericht bezig zijn en gericht op de jongere leeftijds groepen, bestaat er ook de moge lijkheid voor (over het algemeen) huisvrouwen op dinsdag (in com petitieverband) of op donderdag (puur recreatief) te hockeyen. Voor bijvoorbeeld werkende vrou wen van 25 jaar en ouder bestaan weinig mogelijkheden op zondag te hockeyen. Vandaar dat een aan tal oud-dames-1 speelsters het ini tiatief genomen hebben om een vrouwelijk semi-veteranenteam op te richten om op zondag competi tie te gaan spelen tegen andere gelijkgerichte teams. Het initiatief wordt door nog te weinig speelsters gedragen. Van daar dat de Waddinxveense hoc keyers op zoek zijn naar sportieve dames (liefst met enige hockeyer- varing) van 25 jaar en ouder. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen voor informatie met Pauline Chrisstoffels, tel. 01727-18214 en Angelique Jans sens tel. 01828-16247. Uiteraard zijn ook liefhebbers voor andere hockeyteams welkom (J. v.d. Ho ning, tel. 01727-10456). WADDINXVEEN - Zaterdag werden de eerste officiële kampi oenschappen gevierd bij Be Fair- voetbal. Om 10.00 uur werden de eerste bloemen uitgereikt aan twee F-teams. Het F-l-team van Peter van Meerveld en Greet Vermeulen en het F-2-team van Ruud de Knecht en Jolanda de Puy kregen bloemen. Ze gingen op de foto en kregen van de ouders nog een aandenken en een fraaie pet. In de kantine vloeide de limonade en koffie voor de ouders en grootou ders rijkelijk. De doelen op het veld waren ver sierd met slingers en ballonnen. F-l won met 3-1 van Floreant. Voor F-2 kwam Sparta uit Rotter dam op bezoek. Het werd 1-2 voor de Rotterdammers. Komende zaterdag zullen op nieuw twee F-teams van Be Fair hun kampioenswedstrijd spelen. F-4 en F-5 werden zaterdag tot winnaar van hun groep uitgeroe pen. Feijenoord komt nu op be zoek bij de zeer sterke F-groep van Be Fair, waar vier van de vijf teams kampioen werden. WADDINXVEEN - Tijdens in ternationale zwemwedstrijden voor masters in Charleroi en in Kiel heeft Boskoper Nic Geers van de zwemclub De Gouwe de afgelopen twee weekeinden weer danig huigehouden in de Europe se en Nederlandse records. WADDINXVEEN - Na een wat kwakkelend, en wat de dames betreft een wat zorgelijk, begin bracht de tweede competitie- week voor de tennisvereniging Waddinxveen (Alberdingk Thijmlaan) ruime winst in alle categoriën. Ook de dames lieten zich nu niet langer kisten. Daar een week geleden de wed strijden voor de zondagcompetitie verregend waren, was het afgelo pen zondag eigenlijk de eerste volledige competitiedag voor de zondag-tennissers. Het hoogst spelende team, Wad dinxveen 1 gemengd en uitko mend in de vierde klasse, wordt ook dit jaar weer gesponsord door het schilder- en afwerkingsbedrijf H. Koning uit Den Haag. Dit team, bestaande uit Ron Groot, Mike Luiten, Lieneke van Nederpelt en Stephanie van Mun ster trad in het strijdperk tegen MLTV ’90. Deze ploeg maakte het de Waddinxveners knap las tig. Zo ging Ron Groot in drie lange sets ten onder tegen Nolten. Luiten daarentegen trok in zijn single de stand weer op 1-1. Stephanie van Munster moest in drie sets haar meerdere erkennen in mejuffrouw Rijnbeek. Lieneke van Nederpelt bracht met haar single, ook een drie-setter, de stand op 2-2. De heren dubbel ging helaas ver loren, maar de dames brachten de stand op 3-3. Het gemengd dub bel Van Munster-Groot kon niet verhinderen dat de stand 4-3 werd in het voordeel van de tegenstan ders. Echter het dubbel Van Ne- derpelt-Luiten zette nu alles op alles en bracht de stand uiteinde lijk in drie zwaar bevochten sets op 4-4. Het derde gemengde team komt uit in de zesde klasse en is samen gesteld uit R. van Schooneveld, I. Boere, M. Brussel, A. Keijser en M. Terpelle. Hier moest alleen 'Astrid Keijser haar single prijsge ven. Lommerrijk ging voor het overige ten onder met 7-1 voor de Waddinxveners. Het vijfde gemengde team, spe lend in de 7 e klasse en bestaande uit J. Terpstra, C. Knieriem, P. Lok, M. Kok, S. Kok en E. Terp stra, nam het op tegen ZTC. Hier moest het dubbel Terpstra-Knie- riem in het zand bijten. Voor het overige hadden de Zoeterwouders het nakijken: 7-1 voor Waddinx veen. Het eerste herenteam, spelend in de vijfde klasse en meer bekend onder de naam Het Schuimend Geweld, bestaat uit R. v.d. Draai, F. Hoeke, W. Frederiks en M. Verbakel. Ze wisten Overwaard duidelijk hun wil op te leggen met 4-2. Het tweede herenteam, spelend in de zesde klasse en bestaande uit N. Oostendorp, R. Oostendorp, I. Ter Meer en G. Niels, speelde ge lijk met 3-3 tegen Reyerbos. Het eerste gemengde team 35+, bestaande uit de echtparen Oos tendorp en Duivesteyn, kreeg het zwaar te verduren. Leo Duives- teum wist echter de eer te red den. Eindstand 4-1 voor Oude- gein. Het eerste gemengde team (le klas) haalde in de zaterdagcompe- titie Bernisse onderuit met 4-1. Het tweede gemengde team (2e klas) moest met 2-3 haar meerde re erkennen in Numansdorp. Het derde gemengde team (4e klas) kwam uit tegen Oostvoorne. Ook deze tweede wedstrijd van dit team eindigde (uiteraard) in een overwinning. Oostvoorne, die reeds een overwinning behaalde van 4-1 op de eerste wedstrijddag, werd moeiteloos afgeslacht met 5-0. Derhalve blijft Waddinxveen 3 in de absolute top meedraaien, terwijl de concurrentie elkaar af maakt. Het vierde gemengde team (4e klas) kwam uit tegen Plaswijck. Na verleden week wat onwennig in de 4e klasse begonnen te zijn (3-2 nederlaag) kwamen Van Oy- en, Wesselo en de dames Hoogen- doom en Kool nu goed op gang. Met alleen de gemengd dubbel Hoogendoorn-Wesselo in het na deel legden zij Plaswijck met 4-1 J Plat- Het derde herenteam (5e klas) t t - WADDINXVEEN - De Wad dinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan een i concours vanuit St. Ghislain Hor- nu. Weersgesteldheid matige zuid-oosten wind. Afstand 190 km. In concours 455 duiven. Ge lost om 9.00 uur. Aankomst eer- ste duif 10.42 uur. Laatste duif 10.55 uur. Snelheid eerste duif 1837 mpm. Uitslagen: J. Jansen Zn. 1 4 9 t 12 28 29 49 89 91 92 97 100 104; C.G. Hofman 2 44 72; C.A. Bode J 3 14 23 36 52 73 77 85; R.A. van der Made 5 17 25 54 55; J. Toor 6 15 40 43 51; N. Hoogerdijk 7 35 41 42 47 94; Comb. Wibo 8 75 111; H. Vink 10 63 67 95 96; W. Breedijk 11 21 71; H. Metse laar 13 26 34 45 53 74 81 99 102; J. Verbakel 16 37 39 57 58 59 68 70 83 86 113 114; D. Heeren 18 20 64 82; D. Griffioen 19 22 30 62 69 93 112; J. Troost 24 84; E. van Beek 27 32 38 103 106 107 108 110; P. van der Made 31 87; F. Rip 33 60 61 80; A. Hofman 46; M. Tollenaar Zn. 48 66 105; A.H. Kivits 50 56 76 78 90; T.H. Twigt Zn. 79 98; D.M. Degenhardt 88; Davy Hofman 101 109. V bij machte om Baros bij te blij ven. De Rotterdammers, vooral door één schotkanon, scoorden eer na melijk lustig op los. Flyers kwam in een verloren positie. De achter stand van 15 punten was onover brugbaar. Toch kreeg Flyers zo’n 6 minuten voor tijd weer spirit in het spel. Even zette dat nog geen zoden aan de dijk. Het verschil bleef tot de 17e minuut 15 punten. En toen had Flyers het te pakken. Vooral ook door de inzet van de bankspelers Erik Lammerts van Bueren en Coen van Wilgen vocht Flyers zich miraculeus terug tot bij Baros. Het mocht echter net niet lukken. Op de strafworplijn werd de wed strijd in Rotterdams voordeel be slist (77-75). Het in de slotfase uitzinnige Flyers-publiek had de bal graag de basket inge schreeuwd maar moest erkennen dat Flyers de mindere ploeg was. Ook vreselijk spannend was de wedstrijd van de meisjes Al tegen Binnenland. Chantal Mahieu, (1306 punten), 2. Frans Botger (1220), 3. Cor Faay (1155), 4. J. Blom (1154), 5. Sjaan Faay (1138), 6. de heer Faas (1120) en 7. Cor van Gils (1083). Stand C- klasse: 1. Erwin Pleus (119.080), 2. J. Blom (116.550), 3. Frans Botger (114.440), 4. Cor Faay (113.120) en 5. Cor van Gils (112.840). Uitslag klasse D: 1. Kees Krijgs man (1086), 2. M.C. Taktor (1034), 3. Jeanette Kersbergen (1017), 4. Jan Olie (1011), 5. Pe ter Botger (964) en 6. Roswelle van Leeuwen (919) punten. Stand D-klasse: 1. Kees Krijgsman (104.112), 2. M.C. Taktor (101.760), 3. Ronald Kersbergen (101.000) en 4. Jeanette Kersber gen (100.010). Uitslag klasse E: 1. Ronald Meyer (979 punten), 2. M. Zonderland (938) en 3. Anton Dubbis (911). Stand D-klasse: 1. Roswelle van Leeuwen (96.811), 2. Ronald Meyer (94.500), 3. Lies van Beek (91.675). De prijzen bij het sjoelen van de voetbalvereniging floreant WADDINXVEEN - De eerste wedstrijd voor de zomercompeti tie van de hengelsportvereniging Wadinxveen HSW leverde een re delijke vangst op. Zaterdag 17 april werd gevist in de Oude Rijn bij Bodegraven. Zestien deelnemers vingen onge veer 40 kilo vis. De uitslag was als volgt: 1. H. Kraan (5830 gram), 2. A. van Leeuwen (4220 gram), 3. J. van Egdom (3920 gram), 4. W. Houtman (3120 gram), 5. H. de Haan (2900 gram). De eerstvolgende wedstrijd in de ze HSW-competitie is zaterdag 8 mei. Er wordt dan gevist in de Lek. Vertrek vanaf het NS-station Waddinxveen om 06.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1993 | | pagina 27